2014
» Nyheter
» Information
» Anmälan
» Anmälda
» Banan

Resultat 2001-2013
» Resultat 2013
» Resultat 2012
» Resultat 2011
» Resultat 2010
» Resultat 2009
» Resultat 2008
» Resultat 2007
» Resultat 2006
» Resultat 2005
» Resultat 2004
» Resultat 2003
» Resultat 2002
» Resultat 2001
» Resultat 2000
» Resultat 1999
» Resultat 1998

Bildgalleri
» Arkiv 2006-2012
» Bildgalleri 2013

Alla segrare
» Sedan 1981
Lördag 10 maj 2014 · Idag 22 dagar kvar!
Rekordslakt på Kungsholmen
   2009-05-10 - Sveriges tredje största halvmara fortsätter växa. 2123 löpare kom till Kungsholmen Runts tre klasser och det var många som satte nya personliga rekord i det springvänliga vädret. Det är en ökning med 40 procent i den löpartokiga huvudstaden där lika många sprang i Norra Djurgårdens skogsmarker.

Ett nyduschat Stockholm tog emot ett par tusen löpare till det ständigt växande Kungsholmen Runt. Lagom till starten kvart över elva hade solen tagit över och med en frisk vind i ryggen satte mil- och halvmaratonlöparna full fart mot Stadshuset, som en föraning av vad som ska hända när rekordstora Stockholm Marathon ska ösa fram på samma väg med sjufalt många deltagare.

Snabbast av alla var Spårvägens Fredrik Uhrbom, som spurtade in en mil på en dryg halvtimme (31:25), men som ändå inte var nöjd.
– Det kan jag göra tre gånger i veckan, sa han självkritiskt och föredrog att lyfta fram en annan av veckans träningar:
– Jag sprang 3x3 kilometer med ett snitt på under nio minuter häromdan.
Bakom Fredrik imponerade den nykorade terrängmästaren (12km) i Stockholm. Vallentunas Mikael Andersson går från klarhet till klarhet och var bara en halv minut efter i mål.

Snabbaste miltjejen var betydligt nöjdare än herrsegraren. Hässelbys 19-åriga Johanna Bohlin ångade in på 36.24, nästan fem minuter före närmaste konkurrent. Ett skönt besked efter en problemfylld vår.
– Jag har haft järnbrist, förklarade "Yoie", som brutit Premiärmilen och avstått Terräng-SM.
Nu kan det bli fler lopp, som Stockholm Marathon för den flitiga Kenyaresenären.
– Jag har varit där...fyra gånger, berättade Johanna, som under det senaste besöket hade sällskap av flera av Sveriges bästa långlöpare, som Lisa Blommé och Mustafa Mohamed.

En härlig comeback på tävlingsbanan var det även för de två främsta tjejerna på halvmaran. Huddinges Kajsa Berg slutade tvåa såväl 2006 som ifjol. Nu kom den första vinsten efter en mycket sen anmälan. Segertiden 1.22.33 är dessutom den bästa som hon har presterat på Kungsholmen. En och en halv minut bakom henne återsågs Annika Szalkai, som därmed också har två andraplaceringar i loppet. Men den förra kom sex år sen, då efternamnet fortffarande var Nyberger.

Traditionen upprätthölls på herrsidan. Marek Poszepczynski återkommer alltid till Kungsholmen. Denna gång som segrare och han var tvungen att tänka efter för vilken gång i ordningen.
– Det är nog...andra gången, kom den regerande mästaren fram till, som dessutom har vunnit motionsklassen två gånger.
– Men det var tungsprunget idag, ensamt i vinden.
– Han stack iväg från steg två, menade Jonas Larm, som haft flera hårda kamper med den före dette handbollspelaren.
Idag fick han ge sig med en minut.

Bakom topplöparna vällde motionärerna in i mål. Hundratals som en sista förberedelse inför nästa lopp som går på Kungsholmen, Stockholm Marathon, den 30 maj.
RESULTAT 2009

Hittar du några fel i resultatlistan (fel namn, felstavning, fel tid eller fel klass...) var god och kontakta oss på

Ett stort tack till alla deltagare och till våra sponsorer

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.
Halvmara Män Brutto Netto VDM
1.  (1) Marek Poszepczynski -75 Enhörna IF  1:10:11 (1:10:11)
2.  (4) Jonas Larm -73 Hässelby SK  1:11:21 (1:11:21) M35-1
3.  (2) Johan Sand -72 Huddinge AIS  1:15:40 (1:15:40) M35-2
4.  (858) Anders Marcusson -77 Rånäs 4H  1:15:58 (1:15:58)
5.  (9) Björn Torssell -80 Hässelby SK  1:16:20 (1:16:20)
6.  (11) Bernie Jackson -71 Stockholm City Triathlon  1:17:11 (1:17:11)
7.  (3) Waldemar Schröder -77 Enhörna IF  1:18:10 (1:18:10)
8.  (16) Mårten Westberg -61 Fredrikshof FIF  1:19:05 (1:19:05) M45-1
9.  (361) Björn Kjellberg -74 Djurgårdens IF  1:19:23 (1:19:17)
10.  (12) Mikael Jansson -71 Enhörna IF  1:19:24 (1:19:22)
11.  (638) Martin Söderblom -81 Anderstorps SK  1:19:44 (1:19:39)
12.  (809) Mattias Karlsson -74 Sldk  1:20:12 (1:20:03)
13.  (146) Johan Danelius -68 Regeringskansliets IF  1:20:14 (1:20:13)
14.  (687) Magnus Wennberg -64 Ericsson IK  1:20:16 (1:20:14) M45-2
15.  (17) Olof Ranhagen -74 Vallentuna FK  1:20:45 (1:20:44) M35-3
16.  (750) Lars-Olof Nilsson -62 Saltsjöbadens IF  1:20:50 (1:20:49) M45-3
17.  (8) Henrik Andreasson -69 Global IP Solutions  1:20:54 (1:20:53)
18.  (442) Tedh Lundstedt -61   1:20:56 (1:20:56)
19.  (74) Christer Backman -75 Tullinge SK  1:21:02 (1:21:01)
20.  (866) Douglas Roos -68 AS Nälsta  1:21:08 (1:21:08)
21.  (580) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF  1:21:11 (1:21:07) M35-4
22.  (768) Andreas Andersson -71 IF Linnéa  1:21:23 (1:21:10) M35-5
23.  (365) Mårten Klingberg -68 AS Nälsta  1:21:27 (1:21:27)
24.  (408) Peter Lindfors -82   1:21:39 (1:21:39)
25.  (24) Leif Larson -56 Rånäs 4H  1:21:40 (1:21:40)
26.  (606) Daniel Stenman -77 Sthlm Kampsport  1:21:44 (1:21:37)
27.  (18) Christian Wegmann -68 Operans IF  1:21:46 (1:21:46)
28.  (336) Per Johansson -69 Stjärnhov  1:21:53 (1:21:50)
29.  (27) Gervase King -70 Hercules Wimbledon  1:22:09 (1:22:07)
30.  (757) Johan Carlsson -87 Stockholm-Motala  1:22:12 (1:22:10)
31.  (594) Micke Sjöblom -63 Team Stockholm Maraton /AXA / Täby  1:22:14 (1:22:13)
32.  (97) Marco Blixt -68 Sida  1:22:14 (1:22:13)
33.  (552) Patrick Pring -65 Tullinge-Tumba FF  1:22:27 (1:22:23) M40-1
34.  (443) Mattias Löfberg -75   1:22:33 (1:22:26)
35.  (716) Ulf Yngvesson -64 Hornstull  1:22:47 (1:22:41)
36.  (166) Göran Ekestubbe -79   1:23:01 (1:22:58)
37.  (439) Lars-Ola Lundin -67 AstraZeneca IF  1:23:12 (1:23:04)
38.  (625) Tomas Svensk -72 Haninge  1:23:13 (1:23:12)
39.  (63) Fredrik Arthursson -63   1:23:14 (1:23:12)
40.  (870) Reinaldo Burgos A -66 Tullinge Tumba FF  1:23:22 (1:23:22) M40-2
41.  (804) Pierre Leander -73 Lidingö  1:23:29 (1:23:27)
42.  (825) Claes Lundin -79 Ås IF  1:23:42 (1:23:41)
43.  (802) Fredrik Södergren -73 Bankföreningen  1:24:21 (1:24:17)
44.  (136) Lars Clevnert -80   1:24:22 (1:24:21)
45.  (466) Josef Murray -84   1:24:36 (1:24:21)
46.  (465) Pär Muhr -72 Västerås  1:24:43 (1:24:35)
47.  (610) Thomas Storsjö -70 Laggarberg-Timrå  1:24:46 (1:24:37)
48.  (434) Mattias Lundblad -68 OK Linné  1:24:56 (1:24:54)
49.  (702) Anders Wigzell -73   1:24:58 (1:24:52)
50.  (342) Robert Jonsson -75 Lövånger  1:24:59 (1:24:50)
51.  (543) Carl Fredrik Pettersson -70 Stockholm  1:25:00 (1:24:49)
52.  (416) Jonas Lindkvist -72 Ekerö Roadrunners  1:25:11 (1:25:04)
53.  (230) Christer Gerdes -70 FT03 Emden  1:25:13 (1:25:06)
54.  (307) Anders Höglund -79   1:25:16 (1:25:12)
55.  (730) Jerker Öhrfeldt -77 Www.ohrfeldt.se  1:25:24 (1:25:24)
56.  (93) Daniel Björk -71 Team Skavsåret IF  1:25:28 (1:25:24) M35-6
57.  (297) Magnus Holmgren -68   1:25:30 (1:25:28)
58.  (781) Viktor Jonsson -78 Nyheden Runners  1:25:33 (1:25:28)
59.  (776) Lars-Erik Ness -75 Ericsson Sthlm IK  1:25:42 (1:25:33)
60.  (28) Mats Liss -62 IFK Mora  1:25:48 (1:25:48)
61.  (681) Magnus Wallner -72 Hammarby Sjöstad  1:26:09 (1:26:03)
62.  (19) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF  1:26:21 (1:26:21) M45-4
63.  (422) Björn Lindström -70 IF Strategen  1:26:25 (1:26:17)
64.  (211) Kristoffer Fredriksson -73   1:26:29 (1:26:25)
65.  (459) Mikael Mellhorn -60 Ericsson IK  1:26:33 (1:26:28) M45-5
66.  (744) Urban Ljungberg -71 Stockholm LDK  1:26:45 (1:26:39)
67.  (240) Joakim Grassmann -68 Södertälje triathlon klubb  1:26:48 (1:26:45)
68.  (853) Bengt Samuelsson -79   1:26:59 (1:26:46)
69.  (620) Magnus Sundqvist -71 Ålsten  1:27:08 (1:26:58)
70.  (432) Magnus Lundberg -76   1:27:15 (1:27:00)
71.  (364) Alf Klein -60 IK jogg.se  1:27:16 (1:27:07)
72.  (710) Staffan Wingren -84   1:27:29 (1:27:10)
73.  (438) Carl Lundin -83   1:27:33 (1:27:22)
74.  (461) Håkan Messing -70 Väsby ok  1:27:39 (1:27:29)
75.  (164) David Ekbäck -82   1:27:40 (1:27:06)
76.  (574) Peter Saarenpää -58 Fredrikshof FIF  1:27:49 (1:27:48) M50-1
77.  (767) Patrik Carlsson -80   1:27:51 (1:27:40)
78.  (595) Heinz Sjögren -62 Swedbank IF  1:27:52 (1:27:49)
79.  (286) Frank Heuts -81   1:27:53 (1:26:50)
80.  (868) Mats G Johansson -70 Projektengagemang AB  1:27:59 (1:27:58)
81.  (159) Johan Egelstedt -73 SEB IF  1:28:08 (1:27:58)
82.  (411) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:28:14 (1:28:07)
83.  (783) Jörgen Uusitalo -74 DeLaval International AB  1:28:16 (1:28:06)
84.  (528) Joachim Palmé -68 IF Klassikern -91  1:28:17 (1:28:11)
85.  (795) Johan Svahn -81 IF Enar  1:28:21 (1:28:14)
86.  (30) Tommy Öberg -64 Vallentuna FK  1:28:38 (1:28:29) M45-6
87.  (260) Staffan Halldin -66   1:28:40 (1:28:38)
88.  (745) Henrik Rundquist -61 Team Sthlm Marathon  1:28:47 (1:28:39)
89.  (150) Peter Dettori -73 NASDAQ OMX  1:28:53 (1:28:46)
90.  (410) Carl-Johan Lindgren -68   1:28:56 (1:28:50)
91.  (847) Tobias Andersson -80   1:28:59 (1:28:34)
92.  (53) Michael Andersson -82 Lowe Brindfors  1:29:02 (1:28:59)
93.  (824) Anders Berneby -74 Stockholm  1:29:07 (1:29:07)
94.  (584) Benjamin Sauer -81   1:29:08 (1:29:02)
95.  (863) Mikael Larsson -69 Bondeby LDC  1:29:09 (1:29:02)
96.  (294) Pär Holm -65 Hammarby IF Friidrott  1:29:09 (1:28:55) M40-3
97.  (869) Göran Karnfält -58 Sthlm Hash House Harriers  1:29:11 (1:28:59)
98.  (602) Andreas Spång -80 Gubbläktaren  1:29:12 (1:29:10)
99.  (430) Jonas Lund -78   1:29:15 (1:29:01)
100.  (385) Pär Kristoffersson -69   1:29:17 (1:29:14)
101.  (232) Fredrik Glas -67   1:29:21 (1:29:18)
102.  (471) Thomas Mårtensson -67 Försvarsmakten/hkv  1:29:22 (1:29:04)
103.  (862) Stefan Malmberg -66 Brandkårens IK  1:29:22 (1:29:19)
104.  (497) Magnus Nordin -68 Nordins Fastighetsbyrå  1:29:22 (1:29:07)
105.  (282) Jonas Hellstrom -61 Projektbyrån  1:29:25 (1:29:21)
106.  (849) Stanislav Tschertov -72   1:29:26 (1:29:22)
107.  (99) Jacob Bolin -82 Lokomotiv Tranås  1:29:27 (1:28:55)
108.  (752) Tobias Larsson -74 Stockholm  1:29:29 (1:29:15)
109.  (139) Johan Dahlberg -82 Skanska  1:29:37 (1:29:07)
110.  (729) Johan Öfverbeck -74 Esik  1:29:41 (1:29:39)
111.  (243) Marcus Grindange -72 När IF  1:29:41 (1:29:35)
112.  (693) Håkan Westerblad -56 Spårvägen  1:29:41 (1:29:41) M50-2
113.  (706) Ingemar Wikman -70 Mmc  1:29:49 (1:29:41)
114.  (123) Christoffer Börefelt -81 Vattenfall IF  1:29:49 (1:29:27)
115.  (237) Kurt-Henrik Gran -60 Elektroskandia  1:29:58 (1:29:49)
116.  (746) Peter Wirkkala -79 Stockholm  1:30:01 (1:29:54)
117.  (227) Daniel Förberg -74 IF Linnéa  1:30:03 (1:30:02) M35-7
118.  (524) Stig Orre -55 Canis Löpus  1:30:19 (1:30:11)
119.  (288) Jonas Hild -66 Nordea  1:30:19 (1:30:08)
120.  (979) Jonas Torstensson -72   1:30:21 (1:30:09)
121.  (389) Thommy Larsson -51 ingarö IF  1:30:25 (1:30:12) M55-1
122.  (293) Mikael Hollsten -67   1:30:28 (1:30:21)
123.  (765) Henrik Carlsson -78   1:30:38 (1:30:22)
124.  (645) Said Tahir -65   1:30:41 (1:30:41)
125.  (788) Peter Larsson -67 Vattenfall IF  1:30:41 (1:30:30)
126.  (861) Stellan Rönnkvist -72 Qbranch  1:30:42 (1:30:39)
127.  (516) Ingvar Olofsson -57 Fredrikshof FIF  1:30:48 (1:30:41) M50-3
128.  (541) Roger Persson -48 Nykvarn  1:30:59 (1:30:56)
129.  (517) Andreas Olsson -80 Keeves  1:31:03 (1:30:39)
130.  (499) Mikael Nordlund -67 Norsborg  1:31:05 (1:30:56)
131.  (842) Jonas Nordin -82 Granskärs Fritidsförening  1:31:10 (1:31:05)
132.  (705) Christoffer Wikman -79 Stockholm City Triathlon  1:31:12 (1:31:11)
133.  (621) Linus Forsberg -67   1:31:16 (1:31:06)
134.  (483) Jim Nilsson -67 Baronessans Ba´Råcksta Barréackord  1:31:20 (1:31:13)
135.  (108) Niklas Briselius -77 Team Stockholm Marathon  1:31:20 (1:31:13)
136.  (887) Christer Mellstrand -71   1:31:22 (1:31:13)
137.  (753) Lars Degerheim -48 Huddinge AIS  1:31:23 (1:31:22) M60-1
138.  (429) Martin Ljungqvist -74   1:31:23 (1:31:12)
139.  (475) Jörgen Neuman -58 Degerfors AK  1:31:26 (1:31:20)
140.  (462) Fredrik Meyer -75 Skanska  1:31:27 (1:31:24)
141.  (32) Will Adams -83 Usa  1:31:40 (1:31:29)
142.  (647) Torbjörn Tambour -61   1:31:40 (1:31:16)
143.  (420) Thomas Lindqvist -67 Switcharna  1:31:46 (1:31:28)
144.  (246) Anders Grånäs -66   1:31:46 (1:31:40)
145.  (631) Niclas Svensson -72 Esik  1:31:48 (1:31:35)
146.  (563) Lionel Rieloff -58 Heleneholms IF  1:31:51 (1:31:26)
147.  (407) Stefan Linder -68 Altor  1:31:54 (1:31:48)
148.  (812) Thomas Bäverlid -62 Team 42  1:32:00 (1:31:46)
149.  (851) Ezra Tibbelin -72   1:32:01 (1:31:17)
150.  (138) Benoit Fallenius -63   1:32:15 (1:32:12)
151.  (241) Hjalmar Grefberg -90 Stockholm City Triathlon  1:32:22 (1:32:03)
152.  (791) Johan Alm -62 IF Linnéa  1:32:23 (1:32:07) M45-7
153.  (82) Petter Bergeå -81   1:32:24 (1:31:49)
154.  (212) Stefan Fredriksson -64 Team Stockholm Marathon  1:32:35 (1:32:31)
155.  (756) Bengt Norberg -61 Mälarö SOK  1:32:35 (1:32:27) M45-8
156.  (379) Erik Kyhlberg -86 Industriell ekonomi, KTH  1:32:36 (1:32:20)
157.  (384) Bo Larsson -60 Försvarsmakten/hkv  1:32:45 (1:32:25)
158.  (126) Carl Carling   1:32:47 (1:32:36)
159.  (484) Jonas Nilsson -82   1:32:49 (1:32:15)
160.  (58) Johan Andrén -80 Stockholm  1:32:51 (1:32:40)
161.  (545) Mischa Pettersson -71 Team NBC multisport  1:32:51 (1:32:43)
162.  (366) Janne Koivuperä -78 Hasses Sega Gubbar  1:32:52 (1:32:10)
163.  (315) Bengt Isgård -51 Friskis & Svettis IF  1:32:53 (1:32:51) M55-2
164.  (51) Johan Andersson -78 Napraptlandslaget  1:32:53 (1:32:18)
165.  (251) Johannes Gustavsson -76   1:32:55 (1:32:49)
166.  (488) Petter Nilsson -81 Team Dahlgren  1:32:56 (1:32:51)
167.  (330) Anders Johansson -72   1:33:07 (1:32:44)
168.  (414) Stefan Lindholm -70 Nyköping  1:33:11 (1:33:01)
169.  (64) Anders Asp -62   1:33:12 (1:33:03)
170.  (388) Per Larsson -73 Spånga  1:33:14 (1:32:55)
171.  (690) Martin Wessman -70   1:33:16 (1:32:44)
172.  (806) Daniel Wallinder -66 Attana  1:33:17 (1:32:41)
173.  (500) Daniel Nordström -73 Team Stockholm Marathon  1:33:18 (1:33:16)
174.  (798) Mattias Dahlgren -75 Dabox  1:33:19 (1:33:16)
175.  (59) Eyob Araya -66   1:33:20 (1:33:20)
176.  (709) Karl-Johan Willén -73 Salk  1:33:21 (1:32:41)
177.  (762) Magnus Dahlin -69 Jogg.se  1:33:28 (1:33:25)
178.  (486) Niklas Nilsson -71 Lidingö  1:33:32 (1:33:25)
179.  (87) Palle Berlin -79 Kontrasthlm  1:33:38 (1:33:24)
180.  (623) Tomas Svanström -53 Uppsala LK  1:33:39 (1:33:34)
181.  (259) Thomas Hagman -76   1:33:40 (1:33:35)
182.  (428) Roland Ljungh -76   1:33:41 (1:32:46)
183.  (666) Pontus Tillenius -74 Stockholm  1:33:42 (1:33:38)
184.  (740) Michael Johansson -68 Team NBC Multisport  1:33:45 (1:33:37)
185.  (807) Fredrik Schulz -69   1:33:50 (1:33:20)
186.  (34) Jonas Ahlgren -76 Arnö IF  1:33:54 (1:33:41)
187.  (208) Tomas Fransson -72   1:33:55 (1:33:28)
188.  (632) Stefan Svensson -85   1:33:55 (1:33:21)
189.  (551) Claes Prentius -57 Skolverket  1:33:58 (1:33:44)
190.  (832) Jari Visshed -59 Fastighetsettan  1:33:59 (1:33:53)
191.  (601) Edward Skoog -75   1:34:00 (1:33:37)
192.  (172) Andreas Ekström -72   1:34:02 (1:33:44)
193.  (143) Marcus Dahlgren -81 Team Dahlgren  1:34:08 (1:34:05)
194.  (90) David Better -79   1:34:09 (1:33:21)
195.  (340) Nils Jonsson -76 Ndsk  1:34:09 (1:33:54)
196.  (193) Tobias Eriksson -74   1:34:19 (1:34:04)
197.  (658) Tom Thorén -73 Robert Prytz Trophy  1:34:19 (1:33:58)
198.  (320) Jan-Eric Jansson -65 Lidingö  1:34:22 (1:33:47)
199.  (651) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK  1:34:24 (1:34:15) M45-9
200.  (525) Erik Orving -79 F&C Investments  1:34:24 (1:33:52)
201.  (634) Niklas Svidén -73 IF Linnéa  1:34:25 (1:34:09) M35-8
202.  (202) Martin Florin -82   1:34:30 (1:34:10)
203.  (490) Tomas Nilsson -70 Radiosymfonikerna  1:34:32 (1:33:49)
204.  (628) Jens Svensson -74 Uppsala LK  1:34:37 (1:34:24)
205.  (616) Göran Strömstedt -68 Team NBC Multisport  1:34:40 (1:34:32)
206.  (828) Jens Bengtsson -79 Mo  1:34:41 (1:34:14)
207.  (140) Christer Dahlén -42 Mälarhöjdens IK Friidrott  1:34:42 (1:34:13) M65-1
208.  (703) Andreas Wikingsson -75 Sundbybergs IK  1:34:46 (1:34:34)
209.  (305) Daniel Hägerby -79 Stockholm City Triathlon  1:34:46 (1:34:22)
210.  (199) Adam Fall -74   1:34:47 (1:33:36)
211.  (351) Erik Karlsson -59   1:34:48 (1:34:16)
212.  (40) Mattias Allebert -80 Dynamate  1:34:52 (1:34:36)
213.  (220) Jonas Fritzson -68 Örebro fallskärmsklubb  1:34:54 (1:34:35)
214.  (614) Björn Strömbäck -86   1:34:55 (1:34:30)
215.  (785) Erik Tholen -79   1:34:55 (1:34:38)
216.  (375) Magnus Kruppke -77   1:35:15 (1:35:06)
217.  (356) Tobias Karmstig -81 Ankarsrums OK  1:35:19 (1:35:19)
218.  (731) Göran Örnfjäder -58 SPP Fritid  1:35:23 (1:35:10)
219.  (472) Lars Mörrby -59 Försvarsmakten/hkv  1:35:29 (1:35:16)
220.  (341) Petter Jonsson -81 Klif  1:35:30 (1:35:06)
221.  (865) Jan Beijbom -63   1:35:30 (1:35:14)
222.  (605) Fredrik Steigård -76 Melbourne IT DBS  1:35:32 (1:35:27)
223.  (652) Carl-Johan Thell -82 Bosch Rexroth IF  1:35:34 (1:34:56)
224.  (186) Mattias Ericsson -73 Kfif  1:35:35 (1:35:20)
225.  (871) Jonas Andersson -72 Dalregementets IF  1:35:40 (1:35:14)
226.  (845) Marcus Hagegård -73   1:35:42 (1:35:34)
227.  (60) Ulf Arfwidsson -79   1:35:43 (1:35:09)
228.  (819) Carl Ljungman -73 Streets of London  1:35:43 (1:34:47)
229.  (720) Gerasimos Zervos -72 ESSVE Produkter AB  1:35:45 (1:35:39)
230.  (559) Tony Rehn -59   1:35:51 (1:34:55)
231.  (425) Magnus Ling -71   1:35:52 (1:35:40)
232.  (196) Torbjörn Falk -61   1:35:53 (1:35:37)
233.  (537) Andreas Persson -82 Uppsala Pol Kand  1:36:01 (1:35:29)
234.  (266) Jonathan Hannam   1:36:05 (1:36:01)
235.  (679) Anders Wallin -62 Tullinge-Tumba FF  1:36:06 (1:35:52) M45-10
236.  (419) Magnus Lindqvist -67 Täby  1:36:14 (1:35:37)
237.  (751) Anton Nerman -80 Stockholm  1:36:16 (1:36:03)
238.  (714) Jürgen von Rosen -65 Värmdö  1:36:19 (1:35:41)
239.  (514) Johan Olausson -59 Team Skavsåret IF  1:36:21 (1:36:15) M50-4
240.  (152) James Dowling -74   1:36:22 (1:35:36)
241.  (467) Peter Müller -79 Dynamate  1:36:23 (1:35:46)
242.  (185) Andreas Ericson -77 Magasinet Neo  1:36:23 (1:35:55)
243.  (491) Patrik Nises -64   1:36:25 (1:35:45)
244.  (386) Martin Larsson -78   1:36:25 (1:36:05)
245.  (45) Christer Andersson -53 Huskvarna Kanotklubb  1:36:26 (1:35:57)
246.  (846) Filip Berggren -80 Lidingö  1:36:27 (1:36:18)
247.  (436) Niklas Lönnell -69 Vegan Runners IK  1:36:28 (1:35:06)
248.  (707) Mats Wikman -73 Swedbank  1:36:33 (1:36:17)
249.  (673) Lars Töttrup -54 Nordea  1:36:36 (1:35:04)
250.  (784) Magnus Ros -74   1:36:39 (1:36:04)
251.  (454) Per Mattsson -76   1:36:46 (1:35:31)
252.  (179) Erik Englund -80 Klif  1:36:48 (1:36:24)
253.  (642) Peder Söderström -67 FC IF  1:36:49 (1:36:06)
254.  (515) Erik Olofsson -82 Kungsängen  1:36:57 (1:36:11)
255.  (180) Erik Englund -78   1:37:01 (1:36:32)
256.  (758) Georgios Tsiokis -66 Datanet AB  1:37:02 (1:36:58)
257.  (376) Andreas Krus -75 Coop Young  1:37:04 (1:36:58)
258.  (743) Peter Kamenko -74   1:37:04 (1:36:57)
259.  (457) Karl Melin -63 Stockholm  1:37:07 (1:36:37)
260.  (86) Martin Berlin -84   1:37:08 (1:36:53)
261.  (711) Torbjörn Wingårdh -64   1:37:09 (1:36:49)
262.  (721) Fredrik Zillén -67 Stockholm City Triathlon  1:37:15 (1:37:15)
263.  (456) Fredrik Melin -90 Hässelby SK  1:37:21 (1:37:15)
264.  (836) Thomas Borg -69 IF SKV Stockholm  1:37:24 (1:36:55)
265.  (112) Mats Arnold Brorsson -62   1:37:24 (1:37:23)
266.  (856) Krister Hasselquist -64   1:37:29 (1:36:46)
267.  (754) Carl-Magnus Johansson -65   1:37:46 (1:37:09)
268.  (579) Curt Sandberg -51 Arlanda-Märsta SK  1:37:48 (1:37:41)
269.  (518) Bertil Olsson -60 Huddinge  1:37:51 (1:37:42)
270.  (609) Erik Stockhaus -75 Operans IF  1:37:56 (1:37:04)
271.  (257) Lars Hagborg -67 Universitetsanst. Ik, Uppsala Univ.  1:37:57 (1:37:26)
272.  (102) Henrik Borg -66   1:38:01 (1:37:35)
273.  (205) Johan Forsman -64   1:38:02 (1:37:36)
274.  (171) Mikael Ekman -66 Team Stockholm Marathon  1:38:12 (1:37:47)
275.  (578) Christian Sandberg -77   1:38:18 (1:38:09)
276.  (608) Rune Stjernström -69 Hässelby SK  1:38:19 (1:38:08) M40-4
277.  (683) Fredrik Warnehed -73 Regeringskansliets IF  1:38:22 (1:38:22)
278.  (127) Andreas Carlsson -77 Akele  1:38:25 (1:38:11)
279.  (277) Mats Hedin -73 Hudiksvalls IF  1:38:27 (1:38:16)
280.  (859) Tomas Sjöblom -68   1:38:28 (1:38:20)
281.  (225) Håkan Furuskär -67 Aik  1:38:31 (1:38:18)
282.  (298) Robert Holmgren -72   1:38:36 (1:37:58)
283.  (296) Fredrik Holmgren -68 Stockholm City Triathlon  1:38:41 (1:38:37)
284.  (485) Magnus Nilsson -66 Portabla Media  1:38:46 (1:38:09)
285.  (526) Peter Ottosson -64 Diakonia  1:38:49 (1:38:08)
286.  (873) Olav Fromm -70   1:38:50 (1:38:26)
287.  (772) Peter Håkansson -67 Stockholm  1:38:50 (1:38:27)
288.  (314) Niklas Isaksson -71 FC IF  1:38:54 (1:38:10)
289.  (522) Bas Oremus -78 Södertälje  1:38:57 (1:38:06)
290.  (884) Patrik Andersson -72 Nynäshamn  1:38:59 (1:38:31)
291.  (699) Anders Wickander -60 Stockholm  1:39:02 (1:38:43)
292.  (107) Klas Bringert -81 Centrum OK  1:39:06 (1:38:30)
293.  (151) Eric Dominicus -70   1:39:08 (1:38:45)
294.  (119) Daniel Bundzik -72 Team Stockholm Marathon  1:39:10 (1:39:09)
295.  (122) Erik Bäcklund -67 Västerås  1:39:11 (1:38:54)
296.  (857) Andreas Eriksson -88 Ibg  1:39:11 (1:37:56)
297.  (800) Stefan Holmquist -71 Hqt  1:39:15 (1:39:09)
298.  (339) Mathias Jonsson -73 Cramo Instant  1:39:17 (1:38:44)
299.  (874) Henrik Larsson -71   1:39:18 (1:38:35)
300.  (766) Mårten Tilosius -70   1:39:19 (1:38:55)
301.  (889) Greger Sahlin -59 Solberga IF  1:39:21 (1:38:39)
302.  (38) Lennart Alexander -57 Stockholm City Triathlon  1:39:24 (1:38:59)
303.  (157) Anders Edgren -82   1:39:29 (1:39:14)
304.  (876) Marcus Holmberg -72 Slug  1:39:29 (1:33:29)
305.  (760) Bengt Nordqvist -64   1:39:34 (1:38:54)
306.  (640) Peter Söderholm -62 Täby  1:39:36 (1:39:13)
307.  (722) Bartek Zuber -74 Mabtech  1:39:41 (1:39:10)
308.  (299) Joacim Lönnqvist -72   1:39:44 (1:39:22)
309.  (318) Mattias Jakobsson -70   1:39:45 (1:39:19)
310.  (570) Frank Rudolf -68 SEB IF  1:39:45 (1:39:20)
311.  (470) Per Månsson -56 Friskis & Svettis IF  1:39:46 (1:39:10) M50-5
312.  (742) John Gunnarsson -68   1:39:48 (1:38:59)
313.  (778) Tomas Neuman -82   1:39:50 (1:38:52)
314.  (886) Magnus Larsson -70 Örby  1:39:54 (1:38:35)
315.  (476) Leif Newman -60 Diakonia  1:39:54 (1:39:31)
316.  (437) Jonas Lundgren -85 Industriell ekonomi, KTH  1:40:00 (1:39:44)
317.  (694) Nils Vesterlund -75 Södra Upsala SK  1:40:08 (1:39:34)
318.  (872) Linus Boström -80 IFK Arvidsjaur  1:40:09 (1:39:32)
319.  (835) Robin Bolin -78 Lokomotiv Tranås  1:40:19 (1:39:45)
320.  (200) Roger Fandén -73 Erikslund SK  1:40:23 (1:39:59)
321.  (837) Jesper Dahlberg -74   1:40:24 (1:39:19)
322.  (885) Nils Hannerz -73 Bbqrun  1:40:25 (1:39:47)
323.  (46) Göran Andersson -51   1:40:28 (1:40:22)
324.  (387) Ola V Larsson -72 Försvarsmakten/hkv  1:40:32 (1:39:44)
325.  (393) Nicolas Leon -80 Deloitte  1:40:40 (1:39:48)
326.  (503) Daniel Nutley -81 Testoklubben  1:40:40 (1:40:40)
327.  (741) Magnus Marthinsson -68   1:40:47 (1:40:25)
328.  (596) Mikael Sjögren -74 Södertälje IF  1:40:50 (1:39:59)
329.  (770) Fredrik Engelmark -71 Brann  1:40:53 (1:40:21)
330.  (156) Mats Edelryd -58 Storvreta  1:40:56 (1:40:03)
331.  (409) Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK  1:40:57 (1:40:36) M60-2
332.  (553) Kenth Raffolt -62 Överammer IF  1:41:09 (1:40:03)
333.  (469) Oscar Månsson -78 Pigg aktiv ungdom  1:41:12 (1:40:36)
334.  (843) Andreas Stålberg -74 Ericsson  1:41:19 (1:40:36)
335.  (564) Hans Rosenqvist -61   1:41:23 (1:40:46)
336.  (234) Per Glavå -66 Limited Express  1:41:26 (1:40:42)
337.  (290) David Hjertsén -73 Linköping  1:41:26 (1:41:26)
338.  (827) Noel Kenehan -79 Tipperary  1:41:29 (1:40:41)
339.  (529) Jonatan Palmquist -76 team polyester  1:41:31 (1:41:12)
340.  (585) Henric Schef -75 IFK Göteborg  1:41:35 (1:40:53)
341.  (860) Dick Carlsson -68 Finspång  1:41:41 (1:41:08)
342.  (883) Jimmi Brink -76 SEB IF  1:41:43 (1:41:34)
343.  (646) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:41:44 (1:41:17)
344.  (852) Magnus Åhl -70   1:41:45 (1:41:18)
345.  (75) Peter Baggesen -76 Kalla Klara  1:41:47 (1:41:38)
346.  (43) Anders Andersson -58 Farsta  1:41:48 (1:41:17)
347.  (724) Claes-Göran Åberg -57 BVB-09  1:41:56 (1:41:50)
348.  (773) Johnny Röberg -67 Solna  1:42:00 (1:41:32)
349.  (480) Christer Nilsson -51 Täby  1:42:03 (1:41:45)
350.  (567) Raphael Roudet -69 SFS IS  1:42:06 (1:41:40)
351.  (460) Guillaume Mercier -79   1:42:06 (1:42:02)
352.  (759) Alexander Åström-Karlsson -84 Stockholm City Triathlon  1:42:08 (1:41:27)
353.  (254) Mikael Gävstedt -68 Rimbo  1:42:21 (1:42:00)
354.  (209) Mattias Fras -72 Accenture IF  1:42:23 (1:41:46)
355.  (415) Anders Lindkvist -85 Västerås  1:42:23 (1:41:51)
356.  (284) Jan Henningsson -73 Försvarsmakten/hkv  1:42:24 (1:42:22)
357.  (656) Daniel Thomasson -82   1:42:26 (1:41:36)
358.  (890) Mikael Wester -58   1:42:27 (1:42:05)
359.  (192) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:42:30 (1:41:37)
360.  (169) Staffan Eklund -65   1:42:32 (1:41:55)
361.  (302) Tony Hulthen -70 Upplands Väsby  1:42:32 (1:41:17)
362.  (844) Anders Hållberg -82   1:42:33 (1:41:40)
363.  (670) Andreas Tronsén -82   1:42:35 (1:42:01)
364.  (406) Andreas Lindén -76 Schenker SBK  1:42:44 (1:42:19)
365.  (692) Hans Westerberg -61   1:42:44 (1:42:24)
366.  (394) Lars Leonardsson -52 Norrbärke SK  1:42:50 (1:42:20)
367.  (700) Olle Vide -66 Bromma  1:42:51 (1:42:33)
368.  (478) Carl Nicolin -76 Uppsala  1:42:53 (1:41:38)
369.  (124) Sören Carlberg -73   1:42:55 (1:42:17)
370.  (508) Lars-Erik Nygren -68 Spånga  1:42:57 (1:42:14)
371.  (283) Mårten Hemström -69 Västerås  1:43:01 (1:42:19)
372.  (818) Dan Sjöberg -68 Stockholm  1:43:04 (1:42:18)
373.  (530) Niklas Parnesten -72   1:43:04 (1:42:38)
374.  (165) Björn Ekdahl -86 Stockholm  1:43:05 (1:41:55)
375.  (326) Tomek Jansson -84   1:43:07 (1:41:56)
376.  (695) Carl Westling -74 Nacka Värmdö Skidklubb  1:43:08 (1:42:18) M35-9
377.  (247) Anders Grönlund -65 LK Mjölksyra  1:43:08 (1:42:37)
378.  (829) Anders Said -80   1:43:13 (1:42:22)
379.  (308) Magnus Höglund -70 Scania IF  1:43:17 (1:42:44)
380.  (463) Harald Mild -81 Haxer  1:43:17 (1:41:11)
381.  (287) Inge Heydorn -73   1:43:18 (1:41:44)
382.  (737) Claes Elmgren -69   1:43:24 (1:42:48)
383.  (468) Patrik Myske -78   1:43:35 (1:43:12)
384.  (821) Massimo Pascotto -73   1:43:40 (1:42:45)
385.  (830) Fredrik Peterson -80 Huddinge Kommun  1:43:42 (1:42:51)
386.  (322) Kjell Jansson -52 Enskedevikens CK  1:43:45 (1:43:23)
387.  (822) Jonas Björkegren -75 Stockholm  1:43:50 (1:43:46)
388.  (565) Joakim Rosing -67 Bromma  1:43:50 (1:43:36)
389.  (877) Emanuel Zethson -75   1:43:52 (1:42:32)
390.  (653) Carl Thille -72 Täby  1:43:56 (1:42:41)
391.  (188) Bo Eriksson   1:44:03 (1:43:34)
392.  (271) Stefan Hasselgren -66   1:44:05 (1:43:59)
393.  (263) Jussi Halmetoja -74 FC IF  1:44:10 (1:43:27)
394.  (267) Daniel Hansen -79   1:44:20 (1:43:14)
395.  (262) Matias Hallgren -78   1:44:24 (1:43:42)
396.  (838) Håkan Lilja -59 Danderyds SK  1:44:27 (1:43:27) M50-6
397.  (507) Jim Nygren -72 Uppsala Löparklubb  1:44:27 (1:43:52)
398.  (116) Peter Brännström -54 Värmdö  1:44:31 (1:44:03)
399.  (875) Runao Dahlberg -42 IK Jordbänningarna  1:44:45 (1:44:28) M65-2
400.  (589) Niels Selling -84 Bollebygds Löpsällskap  1:44:52 (1:43:03)
401.  (587) Niklas Schüllerqvist -79   1:44:53 (1:43:54)
402.  (440) Christian Lundkvist -79   1:44:55 (1:44:07)
403.  (245) Daniel Grünbaum -79 Klif  1:44:56 (1:44:04)
404.  (110) Pontus Brohult -69 Midsommarkransen  1:44:57 (1:43:52)
405.  (170) Magnus Ekman -73   1:45:00 (1:44:23)
406.  (265) Stefan Hamrin -71 Ericsson AB  1:45:05 (1:44:05)
407.  (313) Fredrik Isaksson -71   1:45:05 (1:44:39)
408.  (96) Krister Björnsson -76   1:45:06 (1:44:00)
409.  (519) Niclas Olsson -75   1:45:07 (1:44:31)
410.  (404) Patric Lindell -65 Sollentuna  1:45:07 (1:44:23)
411.  (39) Mikael Alfredsson -74   1:45:17 (1:43:56)
412.  (273) Markus Hed -74 Universitetspers. IK, Uppsala Univ.  1:45:24 (1:44:52)
413.  (550) Mads Poulsen -64 Solna  1:45:26 (1:44:04)
414.  (115) Mathias Brännlund -73 Bromma  1:45:27 (1:44:52)
415.  (249) Carl Gunvik -72   1:45:30 (1:44:53)
416.  (492) Jonas Nisses -71   1:45:30 (1:44:24)
417.  (688) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  1:45:36 (1:45:00)
418.  (168) Magnus Eklund -65 Spik  1:45:37 (1:44:43) M40-5
419.  (669) Markus Torpvret -69   1:45:41 (1:44:19)
420.  (121) Fredrik Burefalk -74 Halvmara motion  1:45:42 (1:45:07)
421.  (777) Conny Jonsson -75   1:45:42 (1:45:12)
422.  (383) Henrik Landström -78 Uppsala Löparklubb  1:45:43 (1:45:06)
423.  (272) Eero Haverinen -51 Team SL  1:45:46 (1:45:21)
424.  (677) Mattias Wallander -79 Vegan Runners IK  1:45:54 (1:44:33)
425.  (498) Ola Nordin -69   1:45:56 (1:45:15)
426.  (427) Daniel Liolios -71   1:46:01 (1:44:26)
427.  (719) Henrik Zachrisson -73 Pappa Putte LK  1:46:01 (1:45:43)
428.  (118) Alexander Buch -70   1:46:03 (1:45:26)
429.  (792) Jesper Olsson -77 Styx IBF  1:46:10 (1:46:01)
430.  (696) Lars Westman -73   1:46:11 (1:45:41)
431.  (398) Pekka Lillieros -76   1:46:13 (1:44:15)
432.  (291) Emanuel Hjertzén -71 Ingarö  1:46:13 (1:45:02)
433.  (285) Fredrik Henriksson -79 Drottningholm  1:46:25 (1:45:04)
434.  (236) Magnus Grafström -69 Kungsholmen  1:46:26 (1:45:47)
435.  (850) Christian Jöhncke -82 Real Runners  1:46:29 (1:45:24)
436.  (560) Adam Rehnberg -75 Lutab  1:46:37 (1:45:09)
437.  (831) Arnaud Giovannetti -83   1:46:38 (1:45:36)
438.  (735) Sven Larsson Östergren -58 IF Linnéa  1:46:44 (1:45:38) M50-7
439.  (813) Markus Wurz -72   1:46:44 (1:45:47)
440.  (531) jean-manuel Pauchet -72   1:46:46 (1:45:49)
441.  (176) Daniel Emanuelsson -75   1:46:49 (1:45:35)
442.  (582) Fredrik Sandström -84 Borås  1:46:55 (1:46:02)
443.  (333) Jesper Johansson -87   1:46:59 (1:45:52)
444.  (238) Magnus Granath -70 Segeltorp  1:47:03 (1:46:36)
445.  (814) Henrik Österberg -79   1:47:05 (1:46:14)
446.  (331) Erik Johansson -75   1:47:06 (1:45:42)
447.  (604) Totte Stefansson -60   1:47:09 (1:46:30)
448.  (42) Stefan Alvinger -68   1:47:11 (1:46:44)
449.  (222) Michael Fryer   1:47:14 (1:46:41)
450.  (561) Roger Reinhold -61 Smilodon  1:47:17 (1:45:34)
451.  (786) Anders Sundquist -69   1:47:19 (1:47:01)
452.  (790) Andreas Alexandersson -76   1:47:22 (1:46:01)
453.  (55) Tommy Andersson -66 Marieberg  1:47:38 (1:47:21)
454.  (88) Cédric Bernard -71   1:47:42 (1:46:51)
455.  (396) Paul Lernmark -69   1:47:48 (1:47:00)
456.  (655) Franck Thomas -78   1:47:51 (1:46:49)
457.  (382) Erik Lager -65 Ericsson IK  1:47:54 (1:47:07) M40-6
458.  (769) Hans Eriksson -70 Team Sthlm Marathon  1:47:56 (1:47:14)
459.  (644) Tim Sönderskov -71   1:47:57 (1:47:05)
460.  (817) Lars-Ola Persson -63   1:48:06 (1:46:53)
461.  (154) Digno Duarte -64   1:48:07 (1:46:36)
462.  (659) Ketil Thorgersen -72   1:48:08 (1:46:32)
463.  (713) Max Wivhagen -67   1:48:11 (1:47:04)
464.  (581) Patrick Sandberg -73 Linaberg  1:48:13 (1:48:06)
465.  (718) Janne Ytterholm -69 St Essingen  1:48:20 (1:46:52)
466.  (345) Johnny Järlefelt -56 Söderortskammaren  1:48:21 (1:48:13)
467.  (764) Kenny Lundberg -74   1:48:32 (1:47:51)
468.  (312) Erik Isaksson   1:48:34 (1:47:40)
469.  (689) Dan Wessberg -65   1:48:37 (1:47:44)
470.  (840) Thomas Dahlstedt -74 Sfab  1:48:45 (1:48:21)
471.  (701) Anders Widmark -75   1:48:46 (1:47:28)
472.  (536) Andreas Persson -77   1:48:53 (1:47:37)
473.  (612) Jesper Strandberg -62   1:48:55 (1:47:45)
474.  (95) Stefan Björndahl -66 Postens IF Södertälje  1:48:58 (1:48:04)
475.  (639) Mats Söderblom -62   1:49:02 (1:47:59)
476.  (195) Göran Fagerström -65 Västerås  1:49:07 (1:48:07)
477.  (780) Daniel Pettersson -77   1:49:07 (1:48:02)
478.  (761) Peter Hsieh -84 Botkyrka Badminton  1:49:19 (1:48:07)
479.  (109) Mikael Broberg -70 Carnegie IF  1:49:23 (1:48:17)
480.  (657) Oskar Thorén -88 Stockholm City Triathlon  1:49:23 (1:48:02)
481.  (734) Mikael Österberg -65 Sorunda  1:49:26 (1:48:32)
482.  (280) Claes-Fredrik Helgesson -64 Rif  1:49:28 (1:48:22)
483.  (155) Lars Eckerborn -56 Team Stockholm Marathon  1:49:31 (1:49:30)
484.  (69) Björn Attersved -46   1:49:32 (1:49:00)
485.  (607) Robert Stivale -60   1:49:35 (1:48:49)
486.  (338) Thomas Johansson -81   1:49:35 (1:49:05)
487.  (562) Bo Renck -53 Uppsala  1:49:38 (1:48:31)
488.  (637) Mikko Söderbergh -73 Solna  1:49:40 (1:48:23)
489.  (675) Joakim Wagner -73   1:49:42 (1:48:59)
490.  (481) Erik Nilsson -80   1:49:50 (1:49:19)
491.  (787) Mikael Möberg -67 Postens IF  1:49:51 (1:48:32)
492.  (444) Claes Löfmark -65 Hammarby  1:49:51 (1:48:22)
493.  (538) Bengt Persson -57 FC IF  1:49:54 (1:49:09)
494.  (371) Jonas Kristensen -73 Stocksunds IF  1:49:59 (1:49:15) M35-10
495.  (591) Thomas Silbersky Täby  1:49:59 (1:48:47)
496.  (66) Andreas Asplund -75 Var inte det här knatteloppet BK!  1:50:03 (1:48:36)
497.  (49) Jens Andersson -66 Rånäs 4H  1:50:04 (1:49:39)
498.  (748) Henrik Widlund -74 Saltsjö-Boo  1:50:09 (1:48:13)
499.  (418) Mattias Lindmark -81   1:50:13 (1:49:06)
500.  (228) Johan Gabrielsson -76   1:50:14 (1:49:17)
501.  (235) Per Gottfridsson -67 Försvarsmakten/hkv  1:50:15 (1:49:40)
502.  (624) Bo Svedevall -62 FC IF  1:50:19 (1:49:11)
503.  (597) Jan Sjölund -63 Täby  1:50:28 (1:49:16)
504.  (815) Daniel Broberg -67   1:50:33 (1:49:50)
505.  (487) Peter Nilsson -62 Team Stockholm Marathon  1:50:37 (1:49:14)
506.  (207) Mikael Forsström -61 Vega-Haninge  1:50:39 (1:49:27)
507.  (400) Daniel Lindau -82 Lindau  1:50:39 (1:49:14)
508.  (775) Daniel Johnsson -67   1:50:51 (1:50:12)
509.  (801) Carl-Johan Schlyter -57 IK Taskmörtarne  1:50:52 (1:49:48)
510.  (210) Göran Fredriksson -59 Fredrikshof FIF  1:50:57 (1:50:35) M50-8
511.  (174) Erik Eldblom -88   1:50:58 (1:49:36)
512.  (98) Mikael Bock -69   1:51:00 (1:49:56)
513.  (854) Karl-Johan Onnermark -58 Boo FF  1:51:07 (1:50:09)
514.  (473) Christer Naesenius -67 Team Stockholm Marathon  1:51:10 (1:50:03)
515.  (749) Tobias Larsson -73 Fujitsu  1:51:14 (1:49:49)
516.  (216) Emil Frick -90   1:51:20 (1:49:58)
517.  (37) Tommy Alander -74 Svenska Spel  1:51:21 (1:50:03)
518.  (586) Olle Schubert -58 Scania IF  1:51:22 (1:50:08)
519.  (672) Johan Törnqvist -67   1:51:25 (1:50:18)
520.  (511) Jonas Näsman -68 Stockholm City Triathlon  1:51:25 (1:50:20)
521.  (712) Andreas Wistrand -84   1:51:30 (1:50:23)
522.  (309) Jens Högström -78   1:51:34 (1:50:07)
523.  (698) Patrik Wibom -73   1:51:35 (1:50:10)
524.  (80) Daniel Berg -71 EO Grafiska  1:51:37 (1:51:01)
525.  (622) Lars-Erik Sundström -69   1:51:39 (1:50:29)
526.  (358) Lennart Keussen -59 Lund  1:51:45 (1:50:17)
527.  (233) Leif Glavå -60 JENSEN education  1:51:46 (1:50:28)
528.  (816) Pärkka Larsson -67   1:51:51 (1:51:29)
529.  (771) Mario Zeissig -78 Tyska Församling  1:51:56 (1:50:29)
530.  (635) Fredrik Süsskind -68 FC IF  1:51:57 (1:50:51)
531.  (353) Johan Karlsson -80 Skattmasarnas IF  1:51:57 (1:51:39)
532.  (685) Moritz Wendt -77   1:51:58 (1:50:31)
533.  (663) Claes Tidestav -69   1:52:05 (1:50:42)
534.  (381) Krister König -64 Castrol  1:52:13 (1:51:08)
535.  (864) Andreas Karlsson -82   1:52:13 (1:51:25)
536.  (278) Johan Hejde -83   1:52:15 (1:50:26)
537.  (332) Jan Johansson -45 Mariestads AIF  1:52:16 (1:51:17)
538.  (976) Fredrik Larsson -81 IF Linnéa  1:52:19 (1:51:06)
539.  (377) Timo Kujanpää -56 Turku  1:52:20 (1:50:51)
540.  (569) Stefan Roxenby -69 Electrolux IF  1:52:23 (1:51:16)
541.  (513) Joakim Ohlsson -81   1:52:30 (1:51:28)
542.  (867) Stig Mann -62 Team Stockholm Marathon  1:52:39 (1:51:45)
543.  (839) Krut Rönnmark -53 Rönninge  1:52:56 (1:52:05)
544.  (566) Daniel Rothman -79   1:53:02 (1:52:20)
545.  (352) Fredrik Karlsson -79   1:53:02 (1:52:22)
546.  (763) Mark Stenström -78   1:53:03 (1:52:23)
547.  (191) Karl Johan Eriksson -69   1:53:04 (1:52:40)
548.  (187) Torsten Ericsson -65   1:53:06 (1:52:11)
549.  (665) Staffan Tillander -57   1:53:09 (1:52:18)
550.  (458) Håkan Melinder -71 Jogg.se  1:53:09 (1:51:54)
551.  (292) Max Hoffmann -64 Kungsängen  1:53:10 (1:52:25)
552.  (162) Jesper Ejenstam -84   1:53:17 (1:52:14)
553.  (148) Torbjörn Danneman -68 EO Grafiska  1:53:19 (1:52:41)
554.  (779) Mathias Lang -74 Djurgårdens IF  1:53:19 (1:52:28)
555.  (808) Inge Lundbäck -53 Arkoo  1:53:22 (1:52:36)
556.  (505) Jan Nyberg -67   1:53:26 (1:52:15)
557.  (799) Daniel Andersson -77 Fyfa  1:53:34 (1:52:39)
558.  (826) Morten Flamand -77   1:53:35 (1:52:40)
559.  (811) Joakim Holmquist -69   1:53:35 (1:52:20)
560.  (378) Håkan Kuylser   1:53:39 (1:52:59)
561.  (160) Gustav Egerup -81 Svedala IF  1:53:47 (1:52:16)
562.  (327) Martin Jemarson -79   1:53:49 (1:52:27)
563.  (142) Gunnar Dahlfors -63 Carnegie IF  1:53:50 (1:52:45)
564.  (201) Christian Finnerman -79 Kammarrätten i Stockholm  1:53:51 (1:52:23)
565.  (676) Jan Wahlström -62 Tyresö IF  1:53:54 (1:52:49) M45-11
566.  (141) Per Dahlén -69 Svenska Spel  1:53:56 (1:53:26)
567.  (548) Torbjörn Pettersson -60 Sak  1:54:01 (1:52:58)
568.  (370) Magnus Krantz -81   1:54:04 (1:52:25)
569.  (304) Magnus Hydén -73   1:54:05 (1:52:38)
570.  (544) Jens Pettersson -74 Cis  1:54:08 (1:53:11)
571.  (448) Daniel Magnusson -78   1:54:11 (1:53:54)
572.  (583) Ola Sarvik -71   1:54:11 (1:53:20)
573.  (197) Örjan Falk -69   1:54:16 (1:53:19)
574.  (347) Peter Jönsson -71 Team Stockholm Marathon  1:54:22 (1:54:01)
575.  (203) Johan Folke -75 Fredhäll  1:54:24 (1:52:34)
576.  (354) Mattias Karlsson -75 Actit  1:54:25 (1:53:56)
577.  (534) Peter Pernemalm -81   1:54:26 (1:53:27)
578.  (495) Lars Nord -71 Q-Med FF  1:54:30 (1:52:54)
579.  (728) Stefan Ödman   1:54:51 (1:53:39)
580.  (360) Kristofer Kjell -72   1:55:08 (1:54:41)
581.  (335) Lars-Åke Johansson -43   1:55:12 (1:53:58)
582.  (542) Stefan Persson -75 Carnegie IF  1:55:21 (1:53:41)
583.  (44) Anton Andersson -83   1:55:23 (1:54:00)
584.  (855) Timo A. Tanninen -52 Varala Maraton CL, FI  1:55:24 (1:54:49)
585.  (661) Bengt Thurn -56 PBK Outsourcing  1:55:28 (1:54:22)
586.  (329) Michael Jerresand -81 SEB IF  1:55:29 (1:54:22)
587.  (213) Jesper Friberg -66 A-Bygg  1:55:31 (1:54:00)
588.  (35) Erik Ahlsten -82 IFK Skövde  1:55:32 (1:53:56)
589.  (797) Henrik Staffas -73   1:55:40 (1:54:07)
590.  (41) Sebastian Almqvist -77 Blackmicas  1:55:45 (1:54:42)
591.  (217) Torbjörn Frilund -63 A-Bygg  1:55:53 (1:54:20)
592.  (426) Magnus Linusson -62 FSC IF  1:55:59 (1:54:36)
593.  (654) Mats Tholander -63 Sturefors IF  1:56:03 (1:55:05)
594.  (510) Patrik Nyström -70   1:56:05 (1:54:07)
595.  (823) Axel Fagerstedt -78   1:56:18 (1:54:52)
596.  (363) Jimmy Klasson -76 Älvsjö  1:56:21 (1:55:25)
597.  (643) Trond Söilen -68   1:56:23 (1:55:14)
598.  (667) Stefan Timber -70   1:56:27 (1:56:11)
599.  (357) Johan Kedhammar -59   1:56:44 (1:55:45)
600.  (506) William Nyberg -88   1:56:50 (1:55:30)
601.  (368) Magnus Koraen -75 Djurgåden joggers  1:56:51 (1:55:34)
602.  (367) Ossi Kokkula -51 FC IF  1:56:51 (1:55:34)
603.  (181) Petter Engqvist -71   1:56:51 (1:54:55)
604.  (494) Fredrik Norburg -70   1:56:56 (1:55:18)
605.  (477) Tor Neymark -46 Kometen  1:56:57 (1:55:29)
606.  (796) Marcus Thollin -71   1:57:05 (1:56:11)
607.  (810) Kent Wilfordson -67 Ulvsunda  1:57:09 (1:56:15)
608.  (686) Joakim Wengelin -73 FC IF  1:57:16 (1:56:08)
609.  (841) Dan Ihrelius -71 Systembolaget  1:57:20 (1:56:17)
610.  (626) Benny Svensson -78   1:57:21 (1:55:24)
611.  (317) Erik Jacobsson -85   1:57:25 (1:55:28)
612.  (453) Magnus Matstoms -61 Carnegie IF  1:57:25 (1:57:06)
613.  (540) Robert Persson -77 Var inte det här knatteloppet BK!  1:57:40 (1:56:14)
614.  (727) Jan-Erik Åhrberg -65   1:57:41 (1:56:37)
615.  (344) Åke Josson -56   1:57:45 (1:56:28)
616.  (482) Fredrik Nilsson -68   1:57:46 (1:56:28)
617.  (633) Thomas Svensson -49 Tullinge-Tumba FF  1:58:12 (1:57:06) M60-3
618.  (231) Anders Gerle -68   1:58:12 (1:56:26)
619.  (833) Ragnar Olofsson -78   1:58:35 (1:57:03)
620.  (113) Tommie Pihl -52 Nalle  1:58:59 (1:57:38)
621.  (76) Andreas Ballhausen -71   1:59:03 (1:57:59)
622.  (72) Christian Bach -80   1:59:05 (1:57:46)
623.  (576) Kaarle Salonen -70   1:59:10 (1:57:46)
624.  (276) David Hedblom -78   1:59:14 (1:58:55)
625.  (275) Conny Hedblom -52   1:59:26 (1:58:06)
626.  (177) Tommy Emanuelsson -59 FC IF  1:59:34 (1:58:26)
627.  (793) Roberth Strandgren -65 LK Mjölksyra  1:59:40 (1:58:10)
628.  (67) Magnus Asplund -84 Var inte det här knatteloppet BK!  1:59:41 (1:58:14)
629.  (198) Mathias Falknäs -62   1:59:48 (1:58:25)
630.  (504) Anders Nyberg -56   1:59:54 (1:58:32)
631.  (649) Harri Tarkka -66   1:59:55 (1:58:32)
632.  (592) Robert Silverman -57   1:59:59 (1:58:44)
633.  (2793) Björn Ivarsson -79 Sibirien CP  2:00:06 (1:59:11)
634.  (221) John-Henrik Frostell -80   2:00:10 (1:59:11)
635.  (648) Lars Tapper -46 Timblads Måleri  2:00:18 (1:58:31)
636.  (397) Kristofer Lidström -79   2:00:20 (1:59:11)
637.  (175) Andreas Eliasson -82   2:00:20 (1:59:10)
638.  (306) Staffan Högfeldt -77   2:00:49 (1:59:46)
639.  (255) Stefan Göransson -87   2:00:56 (2:00:35)
640.  (100) Mikael Bolmgren -82   2:01:05 (1:59:25)
641.  (73) Christer Backelin -43   2:01:45 (2:00:44)
642.  (738) Benny Ferdinandsson -74 Wayne Rooney Fan Club  2:01:50 (1:59:54)
643.  (920) Per Domanders -74 Frösunda  2:01:55 (2:01:34)
644.  (755) Kaap Röör -39 Team Skavsåret IF  2:01:57 (2:01:34) M70-1
645.  (54) Robert Andersson -54   2:02:17 (2:00:27)
646.  (337) Rasmus Johansson -89   2:02:20 (2:00:56)
647.  (664) Bo Tillander -60   2:03:22 (2:01:45)
648.  (133) Ralf Christensson -66   2:03:24 (2:02:23)
649.  (1052) Mickael Engström -67 Fibbla IF  2:03:31 (2:02:19)
650.  (324) Per-Albin Jansson -81   2:03:40 (2:01:47)
651.  (834) Jim Carlsson -61 Nordic Edge  2:03:56 (2:02:52)
652.  (572) Kalle Rydå -79   2:04:03 (2:02:09)
653.  (747) Michael Padin -72 Sundbybergs IK  2:04:27 (2:02:56) M35-11
654.  (94) Tomas Björklund -73 Bromma  2:04:27 (2:04:15)
655.  (362) Jan Kjellberg -70 A-Bygg  2:04:52 (2:03:21)
656.  (250) Fredrik Gustafsson -72 FSC IF  2:05:07 (2:04:01)
657.  (535) Claes Pernling -60   2:05:08 (2:04:02)
658.  (888) Stig Johansson -50   2:05:49 (2:04:33)
659.  (611) Mikael Strand -82   2:06:03 (2:04:54)
660.  (708) Rolf Wikström -60 SWECO Structures  2:06:09 (2:04:14)
661.  (509) Bo Nylander -51 Mälaro SOK  2:06:15 (2:05:07) M55-3
662.  (464) Thomas Mouton   2:06:17 (2:04:51)
663.  (413) Anders Lindholm -66 Yipee-Ki-Yay  2:06:28 (2:05:30)
664.  (81) Mats Bergdahl -61 SWECO Structures  2:06:33 (2:04:37)
665.  (242) Gerard Gremillet -51   2:06:33 (2:05:52)
666.  (92) Carl Magnus Bjuggren -79   2:06:49 (2:05:05)
667.  (794) Martin Virouloet-Fagerström -53 Skatteverket  2:06:50 (2:05:15)
668.  (50) Jimmy Andersson -74 IFK Motala bandy  2:06:52 (2:04:48)
669.  (613) Conny Striem -70 Huddinge  2:07:18 (2:05:26)
670.  (479) Måns Nilback -80 Drunken ducks  2:08:03 (2:07:02)
671.  (717) Jonas Yrlid -73   2:08:09 (2:06:44)
672.  (736) Niklas Persson -73 Abb  2:08:38 (2:07:12)
673.  (132) Marcus Cederström -84   2:08:57 (2:07:09)
674.  (441) Nils Lundqvist -68 FC IF  2:09:14 (2:08:07)
675.  (194) Kjell Erlandsson -51   2:09:14 (2:07:51)
676.  (392) Matthias Lehtonen -78   2:09:46 (2:08:27)
677.  (678) Peter Wallgren -65 FC IF  2:10:38 (2:09:31)
678.  (412) Marcus Lindgren -75 Yipee-Ki-Yay  2:10:59 (2:10:01)
679.  (619) Nicklas Sundevall -77   2:11:45 (2:10:45)
680.  (167) Anders Eklund -85   2:12:02 (2:10:54)
681.  (568) Christian Rousseau -62   2:12:06 (2:10:48)
682.  (617) Per Stööp -69 Swedbank  2:12:22 (2:10:30)
683.  (447) Björn Magnusson -65   2:16:01 (2:14:34)
684.  (279) Per Helander -63 Svenska Spel  2:16:01 (2:14:35)
685.  (421) Patrik Lindsten -70   2:16:11 (2:14:36)
686.  (571) Måns Ruthström -68 Team Viva  2:17:36 (2:16:48)
687.  (369) Martin Krafft -75 Stockholm  2:17:49 (2:16:50)
688.  (789) Pierluigi D'onofrio -46   2:18:10 (2:16:29)
689.  (239) Mattias Granstedt -73   2:18:10 (2:16:28)
690.  (346) Patrik Jönsson -76   2:18:14 (2:17:52)
691.  (350) Björn Karlsson -46 Skogås  2:18:37 (2:17:45)
692.  (215) Anders Frick -62   2:19:17 (2:17:35)
693.  (31) Kent Ackholt -71   2:19:51 (2:18:14)
694.  (403) David Lindblad -78   2:20:47 (2:19:08)
695.  (355) Per-Olof Karlsson -66 FC IF  2:22:12 (2:21:04)
696.  (248) Jan Gunnelin -58 LME IK  2:22:30 (2:20:46)
697.  (182) Fredrik Engström -56   2:24:11 (2:23:59)
698.  (153) Georg Dreifaldt -52 Tulipamwe IF  2:25:55 (2:24:00)
699.  (520) Roger Olsson -68 Balzar Beskow  2:26:12 (2:24:32)
700.  (641) Kent Söderström -66 Waxholms Golfbröder  2:26:16 (2:25:27)
701.  (502) Jojo Norell -70 Damnbuka  2:26:33 (2:24:50)
702.  (588) Fabian Seitz -80 Keesves  2:26:46 (2:24:57)
703.  (343) Torbjörn Jonsson -61 Vandrarringen  2:28:48 (2:27:06)
704.  (137) Johan Cöster -79 Tyresö Hemtjänst  2:29:02 (2:27:27)
705.  (125) Erik Carlborg Fröberg -84   2:29:53 (2:27:56)
706.  (390) Francois Le Maistre -63   2:30:26 (2:29:38)
707.  (452) Rolf Matsson -43 Vattenfalls IF  2:35:03 (2:33:14)
708.  (684) Sten Welin -29 SoIK Hellas  2:39:44 (2:38:06) M80-1
Halvmara Kvinnor Brutto Netto VDM
1.  (965) Kajsa Berg -79 Huddinge AIS  1:22:33 (1:22:31)
2.  (1001) Annika Szalkai -68 Spårvägen  1:24:05 (1:24:05) K40-1
3.  (1007) Honour Pearson -71   1:30:59 (1:30:52)
4.  (1006) Hanna Persson -82 Hässelby SK  1:31:37 (1:31:37)
5.  (1005) Agneta Jonsson -56 Team Skavsåret IF  1:31:44 (1:31:44) K50-1
6.  (1003) Helena Kvapil -71 Stockholm City Triathlon  1:33:37 (1:33:37)
7.  (1160) Kerstin Rosenqvist -74   1:34:04 (1:33:50)
8.  (983) Jessie Ross Skärvad -78 Stockholm  1:34:32 (1:34:23)
9.  (1020) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  1:35:00 (1:34:46) K40-2
10.  (993) Christina Åqvist -78 Team Stockholm Marathon  1:36:08 (1:35:55)
11.  (1080) Sofia Bråmer -75   1:36:29 (1:35:56)
12.  (1125) Malin Löveborg -78   1:36:34 (1:36:27)
13.  (1152) Stina Petersson -86   1:37:19 (1:36:18)
14.  (977) Lena Sundquist -75   1:37:43 (1:37:26)
15.  (1083) Sofia Hultman -75   1:37:53 (1:37:53)
16.  (1059) Claire Erlandsson -70   1:38:06 (1:37:47)
17.  (962) Minna Laine -74 Hash House Harriers  1:38:08 (1:36:41)
18.  (1146) Åsa Nylander -67 Tullinge-Tumba FF  1:38:13 (1:37:53) K40-3
19.  (881) Rosa Escobar -75   1:38:46 (1:38:22)
20.  (1193) Linda Wallin -74 Team Stockholm Marathon  1:39:10 (1:38:32)
21.  (970) Sara Carlsson -72   1:39:17 (1:38:44)
22.  (986) Johanna Lindmark -74 Huddinge AIS  1:39:26 (1:39:04) K35-1
23.  (1016) Eva Andreasson -76 SEB IF  1:40:12 (1:39:37)
24.  (739) Malin Ljungh -75   1:40:32 (1:39:37)
25.  (966) Martina Johansson -84 Halmstad OK  1:42:16 (1:40:53)
26.  (974) Catarina Lindström -64 IF Linnéa  1:42:27 (1:41:48) K45-1
27.  (1058) Johanna Erkelius -78 Standard Chartered Bank  1:43:09 (1:42:46)
28.  (985) Louise Johnson -77 Team Sthlm Marathon  1:43:10 (1:41:59)
29.  (1195) Jessica Veraeus -74 Team Stockholm Marathon  1:43:14 (1:42:40)
30.  (997) Stephanie Yang -77   1:43:41 (1:42:53)
31.  (1127) Monica Manske -68   1:43:59 (1:43:48)
32.  (1063) Annelie Florin -81   1:44:07 (1:43:44)
33.  (988) Madelaine Örtengren -75   1:44:11 (1:44:07)
34.  (1185) Librada söderman petterson -72   1:44:19 (1:43:43)
35.  (1145) Maria Nygårds -65 Stockholm City Triathlon  1:44:41 (1:44:03)
36.  (1089) Josefin Janing -77 Stockholm Multisport  1:44:59 (1:44:54)
37.  (1177) Annika Strålfors -88   1:45:03 (1:43:52)
38.  (1105) Ullis Kronberg -71 Strålbehandlingens IF  1:45:16 (1:44:19)
39.  (1077) Eva Hansson -69   1:45:18 (1:44:28)
40.  (1024) Madeleine Axelsson -84   1:45:18 (1:44:10)
41.  (1117) Monika Ljung -57 Fredrikshof FIF  1:45:29 (1:45:29) K50-2
42.  (980) Charlotta Alvarmo -82   1:45:43 (1:44:46)
43.  (1110) Elin Källgården -80 Stockholm  1:45:53 (1:45:47)
44.  (1076) Johanna Haage Danielsson -80   1:46:14 (1:45:39)
45.  (1119) Helena Ljungström Bonnierförlagen  1:46:14 (1:46:14)
46.  (984) Linda Eliasson -78 Team Sthlm Marathon  1:46:17 (1:45:06)
47.  (1190) Karin Törnquist -74 Huddinge AIS  1:46:20 (1:44:50) K35-2
48.  (1188) Maria Thomsen -70 IF Linnéa Löpning  1:46:30 (1:45:49) K35-3
49.  (1050) Josefina Ekström -77 Centrum OK  1:47:14 (1:46:30)
50.  (1053) Linda Elsén -76   1:47:17 (1:46:32)
51.  (1047) Ida Einarsson -81   1:47:29 (1:47:06)
52.  (1070) Ingela Gahne -64 Hässelby SK  1:47:58 (1:47:56) K45-2
53.  (1013) Anki Andersson -64   1:48:12 (1:47:03)
54.  (1014) Carolina Andersson -70 Rånäs 4H  1:48:27 (1:48:04)
55.  (1066) Lotta Friberg -64 Team Stockholm marathon  1:48:28 (1:48:03)
56.  (1009) Anna af Jochnick -80   1:48:34 (1:47:41)
57.  (1008) Cristina Aaro -74 Team Stockholm Marathon  1:48:49 (1:47:45)
58.  (1079) Zandra Hedlund -82 Stockholm City Triathlon  1:48:55 (1:47:41)
59.  (1142) Charlotte Nordström -79 Stockholm  1:49:06 (1:48:52)
60.  (1167) Cecilia Shepherd -65   1:49:37 (1:48:57)
61.  (1018) Lotta Aquilonius -65   1:50:15 (1:49:14)
62.  (991) Kim Öberg -87   1:50:15 (1:49:57)
63.  (1159) Hermine Rietz -80 Stockholm  1:50:21 (1:49:07)
64.  (1118) Maria Ljungqvist -73   1:50:22 (1:49:27)
65.  (1015) Sofia Andersson -72 Sickla  1:50:56 (1:50:56)
66.  (1112) Emma Levd -84   1:51:13 (1:49:56)
67.  (1029) Sara Bergman -79   1:51:16 (1:50:03)
68.  (1171) Charlotta Sköldemyr -70   1:51:21 (1:50:12)
69.  (963) Maja Dodd -78   1:51:37 (1:50:07)
70.  (1081) Anna Hjelm -85 Lahnajärvi SIF  1:51:58 (1:50:53)
71.  (1045) Agneta Edholm -50   1:52:04 (1:50:46)
72.  (1163) Evelina Sande Idenfeldt -68 Realrunners  1:52:12 (1:51:38)
73.  (1044) Susanna Dörlich -71 SPIF Triathlon  1:52:18 (1:51:02)
74.  (1174) Anette Spenner -61   1:52:32 (1:51:47)
75.  (1071) Martina Genfors -83   1:52:35 (1:50:49)
76.  (1033) Kattis Blom -64 Stockholm  1:52:35 (1:52:35)
77.  (1140) Sara Nordkvist -86   1:53:12 (1:52:11)
78.  (1057) Lisa Ericsson -76   1:53:26 (1:52:16)
79.  (1108) Sofie Kulp-Tåg -81 IF Linnéa  1:53:40 (1:52:59)
80.  (1085) Sofia Hygrell -75   1:53:50 (1:53:33)
81.  (1189) Cecilia Torstensson -80 Kammarrätten  1:53:51 (1:52:53)
82.  (1135) Johanna Nielsen -81   1:53:52 (1:52:59)
83.  (1111) Eleonor Larsson -81   1:53:58 (1:53:03)
84.  (1035) Evelina Bomark -80 IF Linnéa  1:53:58 (1:52:43)
85.  (1017) Katrin Andréasson -70   1:53:59 (1:52:43)
86.  (1021) Katrin Askergren -76   1:54:38 (1:53:18)
87.  (1095) Maryanne Jonsson -69   1:54:46 (1:53:21)
88.  (989) Rori Ölander -65 Sollentuna  1:55:02 (1:54:12)
89.  (1068) Nana Fujita -83   1:55:12 (1:54:04)
90.  (1168) Cecilia Sjögren -66 Bromma  1:55:13 (1:54:03)
91.  (1192) Camilla Wallin -73 Trappsniglarna  1:55:13 (1:53:42)
92.  (1197) Rachel Whitfield -21   1:55:39 (1:53:57)
93.  (1073) Lina Grundström -84 SWECO Structures  1:55:39 (1:54:10)
94.  (1115) Malin Lindgren -75 Yipee-Ki-Yay  1:55:43 (1:54:22)
95.  (1055) Cornelia Eneroth -67 Stocksund  1:55:55 (1:55:03)
96.  (994) Christina Åkerstam -54   1:55:55 (1:54:56)
97.  (972) Ester Gonzalez de Langarica -70   1:55:56 (1:55:30)
98.  (1147) Åsa Nylén -63 Bromma  1:56:16 (1:55:59)
99.  (1028) Kajsa Bergman -81 Älvsjö  1:56:34 (1:55:21)
100.  (1149) Maria Olevik-Dunder -81 Strålbehandlingens IF  1:56:36 (1:55:37)
101.  (1054) Katrin Elvinsson -73 Edsbyn  1:56:37 (1:55:08)
102.  (1036) Elisabeth Borg -76 IF SKV Stockholm  1:57:01 (1:56:32)
103.  (1051) Jenny Eliasson   1:57:07 (1:55:50)
104.  (1023) Gunnel Axelsson -66 IBM-Club  1:57:11 (1:55:56)
105.  (1186) Christina Thalén -50 Enhörna IF  1:57:15 (1:56:54)
106.  (971) Elsa Asplund -85 Skuttunge SK  1:57:18 (1:56:00)
107.  (1196) Deborah Verari -90   1:57:18 (1:55:31)
108.  (1107) Agneta Kulling -68 Uppsala  1:57:19 (1:55:29)
109.  (1132) Martina Molander -79 Coop Young  1:57:30 (1:56:19)
110.  (1056) Linda Engshagen -76   1:57:32 (1:56:19)
111.  (1067) Emilia Frost -85   1:57:43 (1:55:54)
112.  (981) Amanda Cedermark Bergvall -89   1:57:57 (1:56:29)
113.  (1012) Britta Alstad -69   1:58:01 (1:56:53)
114.  (1131) Annika Melin -64 Stockholm  1:58:23 (1:57:52)
115.  (1121) Lotta Logård -65 Solna  1:58:33 (1:57:12)
116.  (879) Leila Koivumäki -63 Team Stockholm Marathon  1:58:35 (1:58:03)
117.  (1120) Kathrine Lodberg -80   1:59:28 (1:57:44)
118.  (1162) Jenny Rådmark -80 Carnegie IF  1:59:41 (1:58:01)
119.  (1060) Sofia Falknäs -70   1:59:48 (1:58:25)
120.  (1088) Mariam Hamza -86   1:59:54 (1:58:51)
121.  (1010) Erika Ahlqvist -77 Capgemini  1:59:56 (1:58:45)
122.  (1129) Nadra Mechouk -77   2:00:02 (1:59:58)
123.  (1153) Helena Puhony -70   2:00:18 (1:59:09)
124.  (2476) Ann-Chatrine Sundberg -78   2:00:21 (1:58:38)
125.  (1099) Kristin Karlsson -79 Strålbehandlingens IF  2:00:47 (1:59:48)
126.  (998) Sara Vinterhav -74 Huvudsta  2:00:48 (1:58:55)
127.  (973) Nina Corney -65   2:01:07 (2:00:13)
128.  (1170) Ebba Skygge -79 2:01:37 (1:59:57)
129.  (1100) Eva Karman Reinhold -71 Smilodon  2:02:32 (2:00:47)
130.  (1094) Emmelie Jonsson -88   2:02:36 (2:01:20)
131.  (1097) Caroline Järneström -63 Sös IF  2:02:54 (2:01:40)
132.  (1187) Charlotta Thomasson -61 Walastream  2:02:57 (2:02:09)
133.  (1124) Lena Lundqvist -79   2:03:02 (2:01:26)
134.  (996) Agneta Åhlund -55   2:03:10 (2:01:53)
135.  (1157) Camilla Rettig -67 Försvarsmakten/hkv  2:03:16 (2:01:52)
136.  (975) Naiti del Sante -74 Fredrikshof FIF  2:03:20 (2:01:36) K35-4
137.  (1039) Karin Burlin -62   2:05:00 (2:03:24)
138.  (964) Birgitta Nyberg -68   2:05:00 (2:03:23)
139.  (1026) Kajsa Beckman -81   2:05:24 (2:03:41)
140.  (1172) Catarina Smedshammar -71 Axa  2:05:36 (2:03:47)
141.  (967) Minna Pajala Hammar -68   2:06:08 (2:04:30)
142.  (1072) Annsofi Grandin -72   2:06:21 (2:06:21)
143.  (1065) Petra Fors -73   2:06:33 (2:06:33)
144.  (1151) Anna Persson -71   2:06:48 (2:05:31)
145.  (1069) Janniche Fällman -62   2:07:31 (2:06:15)
146.  (1138) Karin Nordh -61 Team Stockholm Marathon  2:07:44 (2:06:00)
147.  (1064) Jenny Fohlstedt -71 Mabtech  2:08:33 (2:06:43)
148.  (1043) Courtney Cesari -82   2:09:19 (2:08:32)
149.  (1156) Pernilla Rehn -71   2:09:34 (2:07:56)
150.  (1141) Mariana Nordlander -80   2:09:35 (2:07:44)
151.  (1179) Josefin Sundh -77 Team Skoskav  2:10:21 (2:08:28)
152.  (1041) Agneta Cederström -76   2:10:23 (2:08:34)
153.  (1106) Raija Kujanpää -56 Turku  2:11:00 (2:09:30)
154.  (969) Marie Henriksson -80   2:11:40 (2:10:04)
155.  (968) Lotta Aral -65   2:11:55 (2:10:19)
156.  (1123) Lena Lundin -66   2:13:15 (2:11:27)
157.  (1130) Carina Melander -73   2:14:18 (2:12:27)
158.  (1136) Julia Nilsson -91   2:14:28 (2:12:37)
159.  (1200) Evelina Viklander -78   2:14:48 (2:13:33)
160.  (1114) Ann Lindgren -67 Spik  2:15:55 (2:14:23) K40-4
161.  (1191) Lena Wallberg -61 Sös IF  2:16:44 (2:15:26)
162.  (1049) Ylva Eklund -81   2:16:47 (2:15:39)
163.  (1091) Annika Jansson -78   2:18:15 (2:17:54)
164.  (1103) Ulrika Krigström -68 Team Stockholm Marathon  2:20:31 (2:18:53)
165.  (1040) Helena Böös -86   2:21:53 (2:20:04)
166.  (1133) Karin Mårdh -48   2:22:04 (2:20:10)
167.  (1074) Farah Gunnelin -60 LME IK  2:22:28 (2:20:45)
168.  (1031) Anita Björkenlid -66   2:23:16 (2:21:37)
169.  (982) Eyglo Ingolfsdottir -63   2:24:17 (2:22:40)
170.  (1101) Ulla Keto -51 Spik  2:28:09 (2:27:29) K55-1
171.  (1122) Kristina Lorén -62   2:28:25 (2:26:53)
172.  (1093) Linda Johansson -80   2:29:02 (2:27:27)
173.  (1086) Elisabeth Härlin -56 Herbalife/kungsholmen  2:38:01 (2:36:30)
174.  (1042) Caroline Cederström -71   2:40:40 (2:38:55)
175.  (880) Matilda Hansson -73   2:52:09 (2:50:27)
10 km Män Brutto Netto
1.  (2000) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägens FK  0:31:25 (0:31:25)
2.  (2002) Mikael Andersson -86 Vallentuna FK  0:32:00 (0:32:00)
3.  (2004) Niklas Sydow -80 Fredrikshofs FIF  0:33:55 (0:33:55)
4.  (2009) Henrik Östling -76 Enhörna IF  0:34:11 (0:34:11)
5.  (2452) Tomas Johnsson -77   0:34:58 (0:34:58)
6.  (2003) Peter Ngargariga -84 Hässelby SK  0:34:58 (0:34:58)
7.  (2450) Mathias Aspholm -74 Trångvikens IF  0:35:18 (0:35:18)
8.  (2082) Robert Engqvist -75 AstraZeneca IF  0:35:40 (0:35:40)
9.  (2822) Pontus Lindberg -77 Sthlm City Triathlon  0:36:17 (0:36:17)
10.  (2309) Johan Sandler -76 Individuell Människohjälp  0:36:57 (0:36:55)
11.  (2232) Gunnar Marcusson -78   0:37:02 (0:36:50)
12.  (2406) Henrik Hellström -78 Nyheden Running  0:37:26 (0:36:54)
13.  (15) Napolean Asmrom -94 Fredrikshof FIF  0:37:27 (0:37:27)
14.  (2005) Helmut Hansen -65 FK Studenterna  0:37:44 (0:37:44)
15.  (2303) Toste Rydbeck -84 Tsm  0:37:51 (0:37:51)
16.  (2304) Dag Rönnell Hiq  0:37:54 (0:37:51)
17.  (2813) Alf Jernberg -61 Enköpings AI  0:38:00 (0:37:56)
18.  (2378) Joakim Wilhelmsson -69 IF Linnéa  0:38:07 (0:37:55)
19.  (2234) Mikael Markstedt -64 Huddinge AIS  0:38:24 (0:38:24)
20.  (2007) Anders Bogevig -72 Hässelby SK  0:38:26 (0:38:25)
21.  (2197) Jan Källman -72 Alecta  0:38:30 (0:38:30)
22.  (2045) Martin Bjurner -69 Limited Express  0:38:32 (0:38:29)
23.  (2336) Mikael Svedjeholm -79 Haparanda  0:38:33 (0:38:29)
24.  (2430) Magnus Garnefält -81 Siemens  0:38:37 (0:38:36)
25.  (2119) Mattias Gustafsson -73 Kvarnbyns Löparsällskap  0:38:40 (0:38:38)
26.  (2185) Joakim Karlsson -90 Hässelby SK  0:38:43 (0:38:42)
27.  (2143) Gary Hester -61 Strängnäs  0:38:49 (0:38:02)
28.  (2248) Nils Nestor -52 Team Skavsåret  0:38:53 (0:38:52)
29.  (2074) Daniel Edqvist -73   0:38:56 (0:38:54)
30.  (2081) Martin Engesrønning -79 Oslofjord triatlon  0:38:57 (0:38:54)
31.  (2445) Daniel Leopoldson -91   0:39:01 (0:38:58)
32.  (2418) Johan Österberg -78   0:39:18 (0:39:18)
33.  (2815) Nicklas Neuman -87 Degerfors Atletklubb  0:39:24 (0:39:21)
34.  (2097) Mikael Ersson -77   0:39:28 (0:39:20)
35.  (2050) Anders Broberg -77 Skolverket  0:39:29 (0:39:29)
36.  (2419) Eskil Sylwan -78 Grizzly  0:39:30 (0:39:29)
37.  (2438) Urban Sigfriedson -58   0:39:42 (0:39:41)
38.  (2368) Jonas Wessman -90   0:39:44 (0:39:43)
39.  (2805) Michael Widner -71 Karlbergs BK  0:39:50 (0:39:34)
40.  (2819) Martin Dahlmann -77 LK Springmaskarna  0:39:58 (0:39:53)
41.  (2447) Tomas Broberg -79 Fredrikshofs FIF  0:40:01 (0:39:50)
42.  (2106) Jonatan Fredriksson -83   0:40:10 (0:40:04)
43.  (2466) Tom Svensson -68 Hammarby OF  0:40:13 (0:40:12)
44.  (2108) Jesper Frisk -84 Vårt Kungsholmen  0:40:18 (0:40:07)
45.  (2162) Stefan Jansson -65 Lidingö  0:40:26 (0:40:22)
46.  (2824) Kennet Persson -64 Solna  0:40:29 (0:40:13)
47.  (2011) Jöns Ahlén -76   0:40:33 (0:40:29)
48.  (2409) Claes Steimert -83 Brandkårens IK  0:40:44 (0:40:44)
49.  (2165) Andreas Jennische -78 Vårt Kungsholmen  0:40:46 (0:40:34)
50.  (2399) Anders Hult -53 Ifml  0:40:50 (0:40:46)
51.  (2391) Christian Öberg -92 Kungsängen  0:40:55 (0:40:41)
52.  (2451) Johan Qviberg -81 Öhman  0:41:07 (0:40:21)
53.  (2286) Martin Psilander -72 Friskis Sthlm  0:41:10 (0:40:59)
54.  (2187) Oskar Karlsson -77   0:41:12 (0:41:06)
55.  (2157) Per Ingelgård -79 KPMG Bohlins IF  0:41:16 (0:41:07)
56.  (2293) Fredrik Rimmerfors   0:41:19 (0:41:15)
57.  (2439) Peter Eriksson -83   0:41:22 (0:41:19)
58.  (2020) Jesper Andersson -86 Abr  0:41:25 (0:41:19)
59.  (2006) Mathias Moenne-Loccoz -78 Vallentuna FK  0:41:28 (0:41:28)
60.  (2420) Rickard Nyman -80   0:41:32 (0:41:13)
61.  (2832) Mikael Dahlström -67   0:41:33 (0:40:03)
62.  (2834) Fredrik Röök -76 Sthlm City Triathlon  0:41:34 (0:41:34)
63.  (2487) Gustaf Tapper -71   0:41:35 (0:41:25)
64.  (2180) Leif Julin -59 Team Skavsåret IF  0:41:36 (0:41:30)
65.  (2048) Anders Borgström -77 Skolverket  0:41:42 (0:41:42)
66.  (2442) Erik Svensson -79 White Pony Runners  0:41:42 (0:41:33)
67.  (2216) Henrik Lindström -76 Ekobrottsmyndigheten  0:41:44 (0:41:27)
68.  (2147) Morten Hofstad -79   0:41:45 (0:41:26)
69.  (2158) Martin Ingerby -76   0:41:52 (0:41:51)
70.  (2475) Niklas Anderson -83 Storådalen  0:42:02 (0:41:30)
71.  (2814) Anders Karlsson -73 Brandkonsulten AB  0:42:07 (0:41:57)
72.  (2405) Stefan Widenholm -64 SoIK Hellas  0:42:07 (0:41:57)
73.  (2236) Tomas Matti -67 Skolverket  0:42:13 (0:42:13)
74.  (2343) Jonatan Thalén -83   0:42:16 (0:42:16)
75.  (2482) Torbjörn Eriksson -66 Team Tenant & Partner  0:42:17 (0:42:03)
76.  (2041) Anders Bergstrand -78   0:42:18 (0:42:11)
77.  (2190) Jonathan Kearney -74   0:42:20 (0:42:15)
78.  (2334) Anders Stöt -65 IFK Mora  0:42:20 (0:42:10)
79.  (2828) Gunnar Hedin -68   0:42:29 (0:42:23)
80.  (2302) Mats Rustas -73 0:42:31 (0:42:18)
81.  (2410) Daniel Hefel -81   0:42:38 (0:42:20)
82.  (2809) Ingmar Ekstrand -46 Uppsala LK  0:42:38 (0:42:26)
83.  (2319) Daniel Skoglund -76   0:42:39 (0:42:12)
84.  (2806) Niklas Karnfält -90 Hash House Harriers  0:42:42 (0:42:25)
85.  (2205) Magnus Lembke -64   0:42:46 (0:42:38)
86.  (2138) Simon Martinson -86 OK Klemmingen  0:42:59 (0:42:52)
87.  (2161) Christian Jansson -66 Limmared  0:43:07 (0:42:31)
88.  (2204) Viktor Leander -78 FFSA - Uppsala  0:43:07 (0:42:58)
89.  (2484) Jesper Cronsioe -88 Team Tenant & Partner  0:43:13 (0:43:01)
90.  (2052) Thomas Brännström -64   0:43:13 (0:43:08)
91.  (2237) Pavas Mehra -90   0:43:18 (0:42:44)
92.  (2380) Fredrik Winqvist -67 Kungsholmen Track & Field  0:43:18 (0:42:48)
93.  (2365) Klaus Warmedinger -65   0:43:21 (0:43:21)
94.  (2386) Mats Åbom -74 IF Mörtgöl  0:43:28 (0:43:28)
95.  (2479) Ulf Jentler -76 Mowind Windsurfing  0:43:31 (0:43:25)
96.  (2123) Jan Gyllenstein -57 Hägersten  0:43:33 (0:43:24)
97.  (2170) Magnus Johansson -77   0:43:38 (0:43:30)
98.  (2488) Lars Wallinder -63 Ericsson IK  0:43:43 (0:43:38)
99.  (2188) Samuel Karlsson -82 IFK Gnesta  0:43:47 (0:43:39)
100.  (2259) Harald Nordby -64 P 10 IF  0:43:48 (0:43:43)
101.  (2821) Johan Lindahl -77 LK Springmaskarna  0:43:52 (0:43:48)
102.  (2830) Erik Schenkel -82   0:43:55 (0:43:55)
103.  (2435) Herman Degselius -73 Bodens SK  0:43:56 (0:43:54)
104.  (2820) Johan Soikkeli -65 Sundbyberg  0:43:57 (0:43:57)
105.  (2164) Ludvig Jarl -80   0:44:11 (0:44:00)
106.  (2433) Paolo D'onofrio -77   0:44:12 (0:43:35)
107.  (2064) Hervé Currat -74   0:44:14 (0:44:14)
108.  (2827) Jonas Häggqvist -73 Team Teqnion  0:44:19 (0:44:10)
109.  (2192) Jörgen Konstenius -69 Tyresö FK IBK  0:44:22 (0:42:55)
110.  (2265) Daniel Norlen -73 FFSA-Uppsala  0:44:25 (0:44:15)
111.  (2407) Andreas Halvarsson -78 Nyheden Running  0:44:26 (0:43:49)
112.  (2282) Anders Pettersson -79   0:44:28 (0:44:09)
113.  (2389) Mark Åkesson -70   0:44:35 (0:44:04)
114.  (2269) Anders Nyman -67 Vendelsö  0:44:43 (0:44:36)
115.  (2254) Samuel Nilsson -93   0:44:46 (0:44:39)
116.  (2392) Max Österman -85 Swedish Match  0:44:51 (0:44:07)
117.  (2061) Daniel Coquard -81   0:44:59 (0:44:51)
118.  (2313) Carl Sellvall -76 Skolverket  0:45:03 (0:44:41)
119.  (2312) Krister Sellman -59 Frilansare  0:45:04 (0:44:39)
120.  (2308) Patrik Sandgren -76 0:45:05 (0:44:33)
121.  (2454) Karan Partovi -81 Öhman  0:45:06 (0:44:17)
122.  (2436) Samuel Andersson -83 Sönder SK  0:45:13 (0:44:52)
123.  (2127) Björn Hammarstedt -80 Statskontoret  0:45:13 (0:43:50)
124.  (2215) David Lindström -79   0:45:19 (0:44:47)
125.  (2474) Kristian Uggedahl -83 Storådalen  0:45:28 (0:44:56)
126.  (2245) Magnus Neldemo -81   0:45:28 (0:43:50)
127.  (2373) Jonas Widell -65 Statskontoret  0:45:31 (0:44:58)
128.  (2355) Tobias Törngren -74   0:45:32 (0:44:15)
129.  (2283) Eric Pettersson -81 Aros Stockholm  0:45:32 (0:45:03)
130.  (2341) Mikael Ternander -69 Enskilda gymnasiet  0:45:36 (0:44:49)
131.  (2146) Rickard Hofmann -88 Sjövillan  0:45:39 (0:45:09)
132.  (2345) Tomas Thiel -72   0:45:49 (0:44:32)
133.  (2333) Björn Stålspets -81 Statskontoret  0:46:00 (0:45:33)
134.  (2338) Björn Söderström -81   0:46:01 (0:45:27)
135.  (2441) Magnus Anhede -70   0:46:06 (0:45:28)
136.  (2043) Daniel Bernhed -75   0:46:12 (0:45:59)
137.  (2100) Magnus Finn -76   0:46:12 (0:45:24)
138.  (2214) Per Lindroth -80 Sundbybergs IK  0:46:15 (0:46:06)
139.  (2110) Olle Fält -76   0:46:15 (0:45:47)
140.  (2233) Peter Marklund   0:46:16 (0:45:33)
141.  (2340) Rickard Tauson -76   0:46:20 (0:44:52)
142.  (2241) Anders More -81 Regeringskansliets IF  0:46:21 (0:45:55)
143.  (2125) Emil Görnerup -75   0:46:25 (0:46:11)
144.  (2111) Jan Förberg -42 Hammarby Friiidrott  0:46:27 (0:46:24)
145.  (2369) Ola Westerdahl -78 Kaj Husell Possy  0:46:28 (0:45:17)
146.  (2212) Per Lindqvist -65 Ekobrottsmyndigheten  0:46:30 (0:46:06)
147.  (2112) Daniel Gallo-Marchiando -80   0:46:30 (0:46:09)
148.  (2025) Peter Andersson -83   0:46:31 (0:46:20)
149.  (2018) David Andersson -83   0:46:36 (0:46:17)
150.  (2350) Lars Thür -66 Skatteverket Solna IF  0:46:36 (0:46:11)
151.  (2279) Lars Rosén -70 Vårt Kungsholmen  0:46:38 (0:46:16)
152.  (2296) Johan Roos -75   0:46:38 (0:45:49)
153.  (2015) Knut Alsaker -73   0:46:39 (0:46:14)
154.  (2013) Mats Ahlström -67 Team Ikaros  0:46:44 (0:46:23)
155.  (2456) Daniel Pettersson -81 Öhman  0:46:47 (0:45:38)
156.  (2202) Jonatan Larsson -81 Valtech  0:46:47 (0:46:17)
157.  (2415) Robert Anderson -69   0:46:48 (0:46:43)
158.  (2021) Jimmy Andersson -84 Härnösands OK  0:46:49 (0:46:42)
159.  (2122) Thomas Gustafsson -48   0:46:49 (0:46:40)
160.  (2218) Jacob Linusson -83 Nordanvindens IK  0:46:54 (0:46:18)
161.  (2388) David Åhs   0:46:59 (0:46:44)
162.  (2818) Jorma Pitkänen -51 Tullinge-Tumba FF  0:47:01 (0:46:08)
163.  (2803) Johan Lagerbäck -74   0:47:02 (0:46:46)
164.  (2174) Thomas Johansson -55   0:47:03 (0:47:00)
165.  (2327) Peter Stenlund -62 Lekit  0:47:04 (0:46:14)
166.  (2120) Olle Gustafsson -81   0:47:04 (0:46:44)
167.  (2094) Per Eriksson -54 Team Stockholm Marathon  0:47:05 (0:46:32)
168.  (2455) David Jacobsson -73 Öhman  0:47:12 (0:46:01)
169.  (2285) Kurt Portnoff -59   0:47:12 (0:46:38)
170.  (2810) Peter Kangas -62   0:47:15 (0:47:02)
171.  (2335) Tommy Sundlöf -55 Canis Löpus  0:47:16 (0:46:37)
172.  (2440) Mikael Bergström -85   0:47:22 (0:47:00)
173.  (2351) Peter Tideström -74 Spånga IS  0:47:24 (0:47:09)
174.  (2372) Alex Wickman -78   0:47:25 (0:46:38)
175.  (2384) Jonas Wängberg -72 Enskilda gymnasiet  0:47:29 (0:47:29)
176.  (2093) Mats Eriksson -76   0:47:36 (0:46:47)
177.  (2357) Krister Unnebäck -76 Peab  0:47:50 (0:47:29)
178.  (2295) Jakob Roos -75 Ibm  0:47:53 (0:46:27)
179.  (2182) Rasmus Jönsson -94 Rymdbolaget KF  0:47:57 (0:47:16)
180.  (2092) Magnus Eriksson -76   0:48:02 (0:46:52)
181.  (2804) Johan Eriksson -69 ABB IF  0:48:02 (0:47:46)
182.  (2263) Erik Nordström -68 Tyresö FK  0:48:04 (0:46:37)
183.  (2432) Esayas Tesfai -80   0:48:18 (0:47:40)
184.  (2431) Johannes Kählare -80   0:48:18 (0:47:40)
185.  (2086) Jonas Ericsson -64 Statskontoret  0:48:24 (0:47:45)
186.  (2017) Bo Andersson -48 Kungsholmen  0:48:25 (0:47:56)
187.  (2032) Petter Barhammar -78 Swedish Match  0:48:27 (0:47:42)
188.  (2276) Johan Ovesson -85   0:48:30 (0:47:24)
189.  (2437) Fredrik Carlsson -81 BDO Nordic Sthlm AB  0:48:31 (0:47:34)
190.  (2459) Henrik Ohlsson -70   0:48:35 (0:48:09)
191.  (2196) Anders Kvarnhem -82   0:48:36 (0:48:16)
192.  (2160) Andreas Jansson -95 Limmared  0:48:36 (0:48:02)
193.  (2457) Mikael Hasslegren -75 Öhman  0:48:39 (0:47:29)
194.  (2224) Tony Lundkvist -56 Svif  0:48:40 (0:48:27)
195.  (2417) Stefan Andersson -54   0:48:43 (0:48:03)
196.  (2444) Tomas Axelsson -82   0:48:44 (0:48:16)
197.  (2209) Niclas Lindberg -76   0:48:49 (0:47:36)
198.  (2434) Lars Kvarhem -72   0:48:50 (0:48:30)
199.  (2292) Mats Rengstedt -79   0:48:56 (0:48:06)
200.  (2421) Elias Vieglins -79 Stockholm  0:48:58 (0:47:46)
201.  (2016) Per Altenberg -71 Folkpartiet  0:48:59 (0:48:14)
202.  (2035) Petter Beijer -80 Hultsfreds LK  0:49:00 (0:47:08)
203.  (2404) Filip Mellberg -84 Appwin IT  0:49:01 (0:48:45)
204.  (2078) Ulf Ellingsen -73   0:49:04 (0:47:44)
205.  (2483) Mikael Westin -63 Team Tenant & Partner  0:49:04 (0:48:52)
206.  (2031) Ulf Asplund -55 Canis Löpus  0:49:06 (0:49:06)
207.  (2261) John Nordin -65   0:49:07 (0:48:27)
208.  (2105) Gert Fredriksson -48 KG fredriksson  0:49:08 (0:48:48)
209.  (2206) Daniel Lennwald -76 A.i.k  0:49:12 (0:47:59)
210.  (2083) Dick Engstrand -57 Amadeus  0:49:13 (0:48:39)
211.  (2299) Jonas Rosengren -80 Popcop IK  0:49:14 (0:48:40)
212.  (2038) Torbjörn Berglund -76 Årsta  0:49:17 (0:48:57)
213.  (2324) Sami Soliman -81 Statskontoret  0:49:21 (0:48:48)
214.  (2104) Mathias Franzon -73   0:49:23 (0:48:56)
215.  (2281) Patrik Petersson -83 Sönder SK  0:49:25 (0:48:04)
216.  (2356) Daniel Törnkvist-Lindén -85   0:49:26 (0:49:12)
217.  (2361) Jens Wallgren -79   0:49:27 (0:48:35)
218.  (2213) Helge Lindroos -55 Canis Löpus  0:49:29 (0:48:52)
219.  (2153) Carl-Gustav Håkansson -76 Capgemini  0:49:29 (0:49:24)
220.  (2367) Carl Wennertorp -74   0:49:31 (0:48:46)
221.  (2133) Nicholas Hedge -83   0:49:31 (0:48:53)
222.  (2461) Marcus Pettersson -73 Näsby Bönder  0:49:31 (0:48:11)
223.  (2460) Niklas Persson -80   0:49:32 (0:48:13)
224.  (2267) Erik Nyberg -69 Statskontoret  0:49:35 (0:49:03)
225.  (2473) Jussi Ojakangas -84 Chickenheads IF  0:49:44 (0:47:47)
226.  (2069) Fabrice David -56   0:49:46 (0:48:47)
227.  (2831) Tomas Bådholm -66   0:49:51 (0:49:47)
228.  (2446) Magnus Paulsson -74   0:49:56 (0:49:01)
229.  (2390) Petter Åman -79   0:49:59 (0:49:28)
230.  (2058) Jason Carter -75 H&M Rowells  0:50:01 (0:48:46)
231.  (2166) Andreas Johansson -74   0:50:02 (0:49:32)
232.  (2443) Mattias Ryen -82   0:50:03 (0:49:34)
233.  (2026) Roger Andersson -69 Ik Stern Göteborg  0:50:05 (0:49:20)
234.  (2411) Johan Edström -76   0:50:06 (0:49:48)
235.  (2371) Carl Westlund -59 Mercer  0:50:06 (0:49:37)
236.  (2393) Pelle Abrahamsson -81 SWECO Structures  0:50:08 (0:48:39)
237.  (2010) Andreas Adner -80   0:50:10 (0:49:32)
238.  (2427) Jonas Lundblad -70   0:50:11 (0:49:01)
239.  (2423) Peter Jakobsson -66 SEB IF  0:50:15 (0:49:01)
240.  (2376) Anders Wikland -79   0:50:21 (0:49:07)
241.  (2208) Johan Liljendahl -80   0:50:22 (0:49:51)
242.  (2223) Ove Lundgren -59 Ekobrottsmyndigheten  0:50:30 (0:50:06)
243.  (2065) Mathias Dabek Fransson -74   0:50:32 (0:49:08)
244.  (2141) Tomas Hentiksson -61 Swedish Match  0:50:35 (0:49:50)
245.  (2353) Stefan Tolet -64   0:50:41 (0:49:55)
246.  (2079) Per Enarsson -64   0:50:43 (0:49:50)
247.  (2468) Fredrik Karlsson -80   0:50:43 (0:49:43)
248.  (2171) Henrik Johansson -77   0:50:44 (0:49:55)
249.  (2288) Kenneth Quinteros -74   0:50:47 (0:49:47)
250.  (2812) Peter Lindström -66 Scania IF  0:50:49 (0:49:49)
251.  (2463) David Nordström -64 Vattenfall IF  0:50:50 (0:49:57)
252.  (2040) Tor Bergman -72   0:50:53 (0:50:06)
253.  (2134) Marcus Hedlöf -78   0:50:53 (0:50:06)
254.  (2155) Pär Hägglund   0:50:58 (0:49:39)
255.  (2458) Göran Pettersson -55 Öhman  0:51:12 (0:50:03)
256.  (2159) Henrik Isomaa -75 Kaxholmen Stars  0:51:21 (0:50:49)
257.  (2055) Jakob Cardell -79   0:51:23 (0:50:33)
258.  (2184) Anders Karlsson -81   0:51:26 (0:49:25)
259.  (2413) Ulf Lindell -57 Enebybergs IF  0:51:29 (0:51:03)
260.  (2129) Kristian Hansson -75   0:51:31 (0:50:25)
261.  (2394) Rey Östman -70   0:51:31 (0:50:08)
262.  (2364) Michael Wallin -61 Citigate Stockholm  0:51:32 (0:50:15)
263.  (2363) Hasse Wallin -60   0:51:33 (0:50:56)
264.  (2833) Ian Brown -71 Hash House Harriers  0:51:34 (0:50:05)
265.  (2191) Andreas Keller -69 scandinavian steel  0:51:35 (0:49:43)
266.  (2802) Pär Wallin -67   0:51:35 (0:50:44)
267.  (2375) Lars Viking -73   0:51:40 (0:50:57)
268.  (2395) Heval Özkeskin -81   0:51:41 (0:51:02)
269.  (2480) Darins Rosenquist -71 Tuning Chip  0:51:43 (0:50:32)
270.  (2317) Pontus Sjögren -80   0:51:50 (0:50:50)
271.  (2366) Daniel Wennerström -78   0:51:51 (0:50:48)
272.  (2408) Anders A. Rosendahl -47   0:51:59 (0:51:16)
273.  (2258) Lars Nordberg -63 Täby Ikaros  0:51:59 (0:51:49)
274.  (2115) Mårten Granfors -78   0:52:05 (0:50:41)
275.  (2181) Linus Jönsson -90 Rymdbolaget KF  0:52:07 (0:51:25)
276.  (2826) Torbjörn Thulin -75   0:52:08 (0:51:27)
277.  (2066) Axel Dagh -84   0:52:10 (0:51:06)
278.  (2240) Andreas Modigh -80   0:52:14 (0:51:06)
279.  (2485) Björn Eriksson -82   0:52:29 (0:51:41)
280.  (2145) Bernt Hjärre -40 Tsm  0:52:31 (0:51:15)
281.  (2039) Per Bergman -60   0:52:32 (0:51:07)
282.  (2429) Lars Johansson -52   0:52:32 (0:51:26)
283.  (2072) David Derger -77   0:52:33 (0:51:46)
284.  (2152) Martin Hummel-Gradén -78 Fettisklubben  0:52:35 (0:50:42)
285.  (2194) Joakim Kruse -59   0:52:39 (0:51:16)
286.  (2178) Mikael Jonsson -78   0:52:39 (0:51:15)
287.  (2089) Dan Eriksson -69   0:52:45 (0:51:30)
288.  (2310) Oscar Scheja -82 scandinavian steel  0:52:51 (0:50:59)
289.  (2275) Per-Olof Ottosson -57 Skolverket  0:52:53 (0:51:23)
290.  (2118) Klas Gundleborn -75   0:52:55 (0:51:23)
291.  (2037) Eric Bergholm -59 SWECO Structures  0:53:00 (0:51:31)
292.  (2252) Lars Niklasson -70 Solna Aikido Klubb  0:53:00 (0:51:38)
293.  (2200) Johan Lantto -71 Statskontoret  0:53:00 (0:52:07)
294.  (2320) Fredrik Skårman -76   0:53:01 (0:51:33)
295.  (2228) Tobias Lyxell -78 Vällingby  0:53:11 (0:52:51)
296.  (2306) Nicke Sallnäs -64 Stif  0:53:15 (0:52:00)
297.  (2291) Magnus Reinfeldt -69   0:53:20 (0:52:07)
298.  (2034) Adam Beckman -81   0:53:26 (0:51:43)
299.  (2024) Mathias Andersson -71   0:53:27 (0:52:11)
300.  (2167) Arne Johansson 0:53:34 (0:51:41)
301.  (2243) Serge Moussay -76   0:53:36 (0:52:06)
302.  (2823) Jan Lundberg -43   0:53:39 (0:51:58)
303.  (2057) Hans-Åke Carlsson -48 Swedbank  0:53:40 (0:53:30)
304.  (2383) Nils Wrethag -81   0:53:41 (0:51:40)
305.  (2244) Markus Müller-Wilderink -66   0:53:42 (0:52:44)
306.  (2835) Peter Lindberg -73   0:53:50 (0:52:37)
307.  (2044) Thomas Bernklint -57 Ekobrottsmyndigheten  0:53:53 (0:52:40)
308.  (2217) Karl-Henrik Linnhag -57 Sexdrega IF  0:53:54 (0:52:53)
309.  (2090) Dennis Eriksson -54 Canis Löpus  0:53:58 (0:52:36)
310.  (2199) Paul Landers -67   0:54:03 (0:52:46)
311.  (2150) Linus Holmqvist -82 BDO Nordic Stockholm AB  0:54:06 (0:53:09)
312.  (2289) Andreas Rappendal -72   0:54:09 (0:52:20)
313.  (2062) Magnus Cox -82 Magnusklubben  0:54:09 (0:52:30)
314.  (2330) Carl-Johan Strömwall -73   0:54:09 (0:53:06)
315.  (2472) Lars Andersson -52 IK Akele  0:54:12 (0:53:01)
316.  (2198) Peter Lamming -45 Hammarby  0:54:13 (0:53:11)
317.  (2284) Joel Petti -80   0:54:22 (0:53:32)
318.  (2068) Mikael Dahlström -59 Nordea  0:54:26 (0:52:45)
319.  (2478) Pontus Nilsson -74   0:54:28 (0:53:08)
320.  (2054) Jan Bärlund -66   0:54:30 (0:53:27)
321.  (2019) Henrik Andersson -76   0:54:32 (0:53:17)
322.  (2080) Andreas Enbuske -74 Vårt Kungsholmen  0:54:33 (0:53:22)
323.  (2136) Jacob Hellgren -80 Vårt Kungsholmen  0:54:33 (0:53:21)
324.  (2426) Björn Nylund -72 SK HS  0:54:34 (0:53:13)
325.  (2235) Peder Mas -81 Sogeti  0:54:35 (0:54:05)
326.  (2272) Arne Ohlson -63 Sexdrega IF  0:54:44 (0:53:43)
327.  (2247) Dragoljub Nesic -69   0:54:51 (0:53:13)
328.  (2817) Lars Andersson -77   0:54:57 (0:53:38)
329.  (2193) Erik Korpås -81 Ekobrottsmyndigheten  0:55:13 (0:54:00)
330.  (2211) Leif Linden -49 Canis Löpus  0:55:14 (0:53:54)
331.  (2121) Thomas Gustafsson -65 FC IF  0:55:18 (0:54:36)
332.  (2226) Nicklas Lundqvist -86   0:55:19 (0:53:35)
333.  (2403) Carl-Johan Olsson -82 Sönder SK  0:55:23 (0:53:47)
334.  (2042) Fredrik Bergström -80 Vällinby  0:55:25 (0:55:05)
335.  (2374) Johan Wik -64   0:55:26 (0:54:06)
336.  (2230) Nonis Malamas -80   0:55:29 (0:54:21)
337.  (2063) D. A. Cruickshank -73   0:55:33 (0:54:08)
338.  (2151) Chin-hao Huang -83   0:55:33 (0:54:07)
339.  (2173) Stefan Johansson -64   0:55:36 (0:54:36)
340.  (2231) Hans Malmström -51 Mercer  0:55:36 (0:54:25)
341.  (2370) Daniel Westin -78 SWECO Structures  0:55:39 (0:54:09)
342.  (2033) Mats Barkell -48 Telamp  0:55:40 (0:54:08)
343.  (2311) John Segerlund -80   0:55:41 (0:54:50)
344.  (2305) Björn Sahlén -43   0:55:46 (0:54:49)
345.  (2139) Ronnie Hellström -70   0:55:47 (0:54:41)
346.  (2154) Gustaf Håkansson -45 Sita  0:55:54 (0:55:05)
347.  (2471) Kristofer Ekman -79   0:56:05 (0:54:13)
348.  (2469) Pelle Bosta -62   0:56:15 (0:54:23)
349.  (2398) Anders Låffman -38 Fredrikshofs FIF  0:56:25 (0:54:52)
350.  (2323) Andreas Solhaug -78   0:56:26 (0:55:05)
351.  (2249) Bernard Neufkens   0:56:29 (0:55:17)
352.  (2124) Filip Göransson -82   0:56:29 (0:54:55)
353.  (2071) Christer Dennemark -76 Svif  0:56:33 (0:56:20)
354.  (2091) Erik Eriksson -76 scandinavian steel  0:56:39 (0:54:46)
355.  (2049) Joel Bramsgård -78 Gubben Rassa  0:56:40 (0:55:42)
356.  (2227) Kjell Lyxell -58 Vällingby  0:56:41 (0:56:21)
357.  (2360) Fredrik Waker -66   0:56:43 (0:55:53)
358.  (2132) Dan Hasselgren -52 Skolverket  0:56:51 (0:55:52)
359.  (2095) Per Eriksson -70 Vassunda IF  0:56:52 (0:55:25)
360.  (2130) Jonas Haraldson -61   0:56:59 (0:55:31)
361.  (2264) Staffan Nordström -38 Nordströms Trä  0:57:07 (0:55:26)
362.  (2273) Kaj Olsson -50   0:57:09 (0:55:54)
363.  (2477) Stefan Severin -68   0:57:14 (0:56:58)
364.  (2116) Nik Grant -67   0:57:20 (0:57:20)
365.  (2103) Christian Forsberg -77   0:57:20 (0:55:37)
366.  (2268) Jim Nyberg -74   0:57:21 (0:56:32)
367.  (2023) Marcus Andersson -76 Börje SK  0:57:24 (0:56:10)
368.  (2189) Tomas Karlsson -80 Klif  0:57:26 (0:55:49)
369.  (2401) Andreas Källkvist -77 Sönder SK  0:57:27 (0:55:52)
370.  (2242) Stefan Mothander -68   0:57:28 (0:56:24)
371.  (2014) Rickard Alfredson -81   0:57:33 (0:55:32)
372.  (2801) Kjell Enarsson -52 Östersunds OK  0:57:36 (0:56:37)
373.  (2416) Emil Bengtsson -79 Strålbehandlingens IF  0:57:38 (0:56:38)
374.  (2168) Joakim Johansson -70 FC IF  0:57:43 (0:57:01)
375.  (2075) Christofer Eiming -79   0:57:49 (0:57:20)
376.  (2047) Martijn Bor -72   0:57:51 (0:56:22)
377.  (2186) Olle Karlsson -81   0:57:57 (0:56:06)
378.  (2114) Adrian Glinqvist -78   0:58:06 (0:56:50)
379.  (2825) Johan Antila -74   0:58:11 (0:56:31)
380.  (2402) Anders Bergfeldt -82 Sönder SK  0:58:12 (0:56:33)
381.  (2271) Håkan Nymark -46 OS 80  0:58:15 (0:56:57)
382.  (2030) Niklas Asplund -71 NASDAQ OMX  0:58:15 (0:56:59)
383.  (2255) Sven-Owe Nilsson -45   0:58:17 (0:57:56)
384.  (2278) Ingemar Persson -51   0:58:18 (0:56:30)
385.  (2321) Adolf Slama -58   0:58:21 (0:56:51)
386.  (2387) Ansgar Ågren -36 Telia IF  0:58:21 (0:56:31)
387.  (2315) Daniel Silverman -95   0:58:22 (0:57:08)
388.  (2462) Per-Eric Ekblom -63 Ekblom Alpin  0:58:24 (0:57:01)
389.  (2099) Conny Fast -78 Oriflame  0:58:25 (0:56:34)
390.  (2829) Philip Persson -82 Actit  0:58:42 (0:56:45)
391.  (2337) Mats Säfström -59   0:58:43 (0:57:39)
392.  (2400) Fredrik Lie -75 Sönder SK  0:58:49 (0:57:09)
393.  (2195) Björn Kullin -68 Huddinge AIS  0:58:55 (0:57:55)
394.  (2329) Robert Ström -65 Södertörnspolisen  0:58:56 (0:57:56)
395.  (894) Yrjö Pulkkinen -60 Svif  0:58:57 (0:57:30)
396.  (2222) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  0:58:57 (0:57:21)
397.  (2172) Robert Johansson -77 Fettisklubben  0:59:00 (0:59:00)
398.  (2331) Fredrik Stureborn -71   0:59:05 (0:57:17)
399.  (2470) Amer Andersson -62   0:59:22 (0:57:31)
400.  (2486) Hans Goldschmidt -67   0:59:35 (0:58:13)
401.  (2448) David Gustafsson -74   0:59:40 (0:58:20)
402.  (2221) Fredrik Lundberg -82   0:59:41 (0:58:06)
403.  (2148) Göran Holmberg -46   0:59:50 (0:58:31)
404.  (2424) Arne Timmerling -53   1:00:06 (0:58:37)
405.  (2362) Patrik Wallgren -81   1:00:17 (0:58:16)
406.  (2219) Mikael Lorin -68   1:00:24 (0:58:40)
407.  (2210) Mikael Lindblad -73 Rosersberg  1:00:41 (0:59:04)
408.  (2316) Jan Sjunnesson Rao -58   1:01:14 (0:59:36)
409.  (2397) Lars Lagerstedt -39 FK Herkules  1:01:34 (1:00:01)
410.  (2056) Jan-Olof Cardell -47   1:01:54 (1:00:10)
411.  (2142) Magnus Herou -71   1:01:57 (1:00:17)
412.  (2425) Anders Bergman -73 Mellringe GK  1:02:24 (1:01:04)
413.  (2262) Ulf Nordin -53 American Express  1:02:29 (1:00:44)
414.  (2414) Micce Rylander -62 Micce Rylander Agency AB  1:02:33 (1:00:59)
415.  (2088) Christer Eriksson -47   1:02:43 (1:00:56)
416.  (2422) Lasse Jonsson -46   1:02:49 (1:01:54)
417.  (2085) Dennis Ericson -80   1:02:50 (1:01:17)
418.  (2135) Patrik Hedmalm -77   1:02:55 (1:01:10)
419.  (2467) Anders Romelsjö -44   1:02:59 (1:01:20)
420.  (2428) Krister Kotti -66 Trygg-Hansa  1:03:19 (1:01:21)
421.  (2027) Svante Andersson -50 Kalmar LMW  1:03:22 (1:02:20)
422.  (147) Håkan Danneman -72 EO-Grafiska  1:03:33 (1:02:56)
423.  (2453) Thomas Heath -81 Öhman  1:03:39 (1:02:30)
424.  (2481) Ulf Hedin -72   1:03:51 (1:02:39)
425.  (2811) Johan Malcolm -70 American Express  1:03:52 (1:02:07)
426.  (2046) Lennart Björling -54 Falu BS /BK  1:04:00 (1:02:17)
427.  (2239) Laszlo Mocsary -50 IBM-Klubben  1:04:19 (1:02:34)
428.  (2101) Björn Fors Fikonbröderna  1:04:21 (1:02:52)
429.  (2359) Göran Wahlberg -57 Mentor Graphics  1:04:23 (1:02:32)
430.  (2266) Jens Norrgrann -75   1:04:54 (1:04:13)
431.  (2808) David Pelegrin -74 Ericsson  1:05:15 (1:03:58)
432.  (2348) Tor Axel Thullberg -94   1:05:15 (1:03:27)
433.  (2250) Stefan Neuman -67   1:05:22 (1:03:46)
434.  (2807) Ivan Paez Garriel -78 Ericsson  1:05:29 (1:04:12)
435.  (2342) Claes Thagemark -52 FMV Sport  1:05:47 (1:04:07)
436.  (2344) Uno Thelander -51   1:07:02 (1:05:10)
437.  (2385) Christer Åberg -53 SWECO Structures  1:07:41 (1:05:44)
438.  (2220) Stefan Lorin -68   1:07:56 (1:06:11)
439.  (2084) Bengt Eresund -39 Järfälla  1:09:50 (1:08:11)
440.  (2225) Fredrik Lundqvist -83   1:09:58 (1:08:08)
441.  (2328) Thore Lundin -51 B-Link-SÖT  1:10:26 (1:08:59)
442.  (2347) Pierre Thullberg -67   1:10:45 (1:08:59)
443.  (2346) Per Thullberg -45 Skolverket  1:10:46 (1:08:59)
444.  (2412) Eloy Herrera-Pino -49   1:12:45 (1:11:02)
445.  (2207) Jan Leopoldson -63 Ekobrottsmyndigheten  1:15:02 (1:13:30)
446.  (2396) Nils Lagerstedt -42   1:15:05 (1:13:32)
447.  (2144) Reino Hiltunen -36 Akalla  1:24:49 (1:23:13)
10 km Kvinnor Brutto Netto
1.  (2500) Johanna Bohlin -90 Hässelby SK  0:36:24 (0:36:24)
2.  (2652) Camilla Lindahl -81   0:40:50 (0:40:43)
3.  (2501) Johanna Brinne Roos -76 Spårvägens FK  0:42:15 (0:42:15)
4.  (2844) Alison -81   0:42:50 (0:42:46)
5.  (2529) Ellinor Björk -73 Team Stockholm Marathon  0:43:17 (0:43:02)
6.  (2583) Linda Fernvall -71   0:43:36 (0:43:32)
7.  (2564) Anne Ekenberg -70 Rodez  0:43:48 (0:43:44)
8.  (2656) Inga-Sarah Lindholm -61 Vallentuna FK  0:44:12 (0:43:54)
9.  (2839) Sara Jelvegård -89 Enhörna IF  0:44:32 (0:44:25)
10.  (2774) Iwona Roman   0:44:48 (0:44:43)
11.  (2545) Emeli Börjesson -80   0:45:03 (0:45:00)
12.  (2783) Yodit Wolday -72   0:45:06 (0:45:06)
13.  (2780) Anna Araskog -70 Pistolerna IK  0:45:10 (0:44:59)
14.  (2685) Maria Nyström -82 Stockholm  0:45:14 (0:45:09)
15.  (2530) Sofi Björkman -84 Go! Motion  0:45:39 (0:45:25)
16.  (2496) Cicci Andersson -81   0:45:41 (0:45:18)
17.  (2779) Ingrid Eriksson -84   0:45:42 (0:45:23)
18.  (2843) Erika Lindberg -80 AstraZeneca IF  0:46:04 (0:46:04)
19.  (2846) Malin Pettersson -91 Enhörna IF  0:46:26 (0:46:13)
20.  (2836) Therese Wreber -76   0:46:37 (0:46:15)
21.  (2627) Lona Justesen Hsif  0:46:44 (0:46:30)
22.  (2569) Sara Elvermåhr -78   0:46:51 (0:46:24)
23.  (2621) Beatrice Johansson -88 Söders Orientering  0:47:07 (0:45:57)
24.  (2605) Laura Hartman -73 Statskontoret  0:47:24 (0:47:14)
25.  (2703) Eva-Maria Rehnlund -66 Eskilstuna  0:47:27 (0:46:49)
26.  (2754) Lina Westin -77 Statskontoret  0:47:32 (0:46:57)
27.  (2725) Mikaela Sundberg -77   0:47:33 (0:47:19)
28.  (2522) Sara Berglund -78 Bromma  0:47:52 (0:47:09)
29.  (2755) Maria Westling -69   0:47:56 (0:47:35)
30.  (2616) Hanna Husell -93 Hässelby SK  0:48:04 (0:47:14)
31.  (2710) Natacha Sahlen -78 scandinavian steel  0:48:21 (0:47:01)
32.  (2744) Åsa Tynell -78   0:48:23 (0:47:49)
33.  (2672) Frida Nilsson -80   0:48:31 (0:47:50)
34.  (2566) Kristina Ekström -80 Centrum OK  0:48:42 (0:47:59)
35.  (2645) Malin Larsson -85 Söderköping  0:48:49 (0:48:29)
36.  (2531) Anna Blomquist Team SL  0:48:51 (0:48:10)
37.  (2681) Sara Nyhlén -94 Hässelby SK  0:48:52 (0:48:35)
38.  (2775) Emelie Kierkegaard -77   0:48:57 (0:48:02)
39.  (2610) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:49:00 (0:48:44)
40.  (2756) Maria Weståker -70 Skolverket  0:49:04 (0:49:02)
41.  (2730) Elin Swaczyna -82 Vattenfall  0:49:06 (0:48:44)
42.  (2720) Petra Sporrong -67 Springgirls&boys  0:49:16 (0:49:00)
43.  (2622) Eleonor Johansson -88 Söders orientering  0:49:18 (0:48:08)
44.  (2550) Rebecca Ceder -83   0:49:18 (0:49:00)
45.  (2741) Cecilia Thörnblom -86   0:49:39 (0:48:31)
46.  (2494) Caroline Klevefors -81   0:49:50 (0:49:26)
47.  (2684) Kerstin Nyström -57 Lysekil  0:49:52 (0:49:35)
48.  (2598) Susanna Gyllenbåga -72   0:49:52 (0:49:02)
49.  (2764) Wendy von Horssen -71   0:49:53 (0:48:23)
50.  (2592) Karianne Stensrud -74   0:50:02 (0:49:34)
51.  (2590) Ulrika Gahm -82   0:50:08 (0:49:53)
52.  (2506) Susanne Ahlström -68 Team Ikaros  0:50:11 (0:49:50)
53.  (2602) Malin Hallgren -81   0:50:23 (0:49:59)
54.  (2787) Charlotte Rönnberg -86   0:50:24 (0:50:11)
55.  (2746) Birgitta wahlman laurell -61   0:50:31 (0:49:44)
56.  (2538) Mila Borovika -83   0:50:51 (0:49:54)
57.  (2769) Marie-Louise Åhman -82   0:50:51 (0:49:35)
58.  (2796) Maria Andersson -79   0:50:59 (0:50:06)
59.  (2574) Anna Eriksson -69 Dahl Sverige AB  0:51:01 (0:49:50)
60.  (2509) Malin Andersson -79   0:51:02 (0:50:08)
61.  (2728) Ylva Sundlöf -81   0:51:02 (0:50:12)
62.  (2534) Helen Bodström -67 Boo FF  0:51:04 (0:49:43)
63.  (2732) Jessica Svensson -81   0:51:08 (0:50:44)
64.  (2677) Marit Nordqvist -78 FFSAQ - Köping  0:51:15 (0:50:01)
65.  (2842) Veronica Vestin -89 Gbg Polisen IF  0:51:25 (0:50:33)
66.  (2658) Ann Lundberg -72 Statskontoret  0:51:25 (0:50:31)
67.  (2515) Moa Asserdal -80   0:51:25 (0:50:12)
68.  (2762) Emma Virsand -81   0:51:28 (0:50:26)
69.  (2691) Margareta Palmquist -59   0:51:45 (0:50:52)
70.  (2629) Ingela Jönsson -72   0:51:55 (0:51:08)
71.  (2556) Nina Dehlin -79   0:52:03 (0:51:13)
72.  (2738) Johanna Thornberg -64 Friskis Sthlm  0:52:05 (0:51:43)
73.  (2789) Hanna Renberg -73   0:52:12 (0:50:29)
74.  (2511) Karin Andrén -78   0:52:23 (0:51:20)
75.  (2517) Alicia Banda -76   0:52:23 (0:52:23)
76.  (2632) Lena Karjel -63   0:52:26 (0:51:35)
77.  (2717) Ylva Sjögren -81   0:52:26 (0:51:25)
78.  (2722) Anna Stighagen -77   0:52:35 (0:51:02)
79.  (2607) Maria Hellblom -81   0:52:35 (0:51:42)
80.  (2551) Diana Cortes -71   0:52:36 (0:51:18)
81.  (2673) Helena Nilsson -78   0:52:37 (0:50:57)
82.  (2733) Ulrika Svensson -78 Dsif  0:52:40 (0:51:40)
83.  (2659) Petra Lundin -75   0:52:40 (0:51:09)
84.  (2495) Tove Widemar -81   0:52:41 (0:51:20)
85.  (2713) Anna Sandström -75 Ericsson  0:52:48 (0:52:22)
86.  (2760) Sara Widemar -81 Deloitte  0:52:50 (0:51:29)
87.  (2735) Åsa Söderbäck -77   0:52:59 (0:52:01)
88.  (2721) Karin Stenmark -69   0:53:00 (0:51:38)
89.  (2693) Maja Pernefeldt -85   0:53:02 (0:51:55)
90.  (2498) Ylva Sjögren -69   0:53:03 (0:52:21)
91.  (2734) Andrea Szymanski -84 Deloitte  0:53:09 (0:52:15)
92.  (2678) Ann-Christine Nordström -70   0:53:10 (0:52:09)
93.  (2591) Linda Genf -67 Coop  0:53:10 (0:51:45)
94.  (2747) Sofia Walan -76   0:53:13 (0:52:21)
95.  (782) Sofia Ivarsson -78 Sibirien  0:53:15 (0:52:19)
96.  (2570) Marie Enbuske -69 Coop  0:53:24 (0:51:59)
97.  (2841) Tina Nordlander -58 Lidingö  0:53:25 (0:53:10)
98.  (2593) Johanna Grahn Gustafsson -84 Pigg aktiv ungdom  0:53:27 (0:52:27)
99.  (2588) Evelina Fröberg -80   0:53:31 (0:52:31)
100.  (2543) Lara Bretagnolle -94   0:53:33 (0:52:34)
101.  (2542) Birgit Bretagnolle -69   0:53:34 (0:52:35)
102.  (2639) Sara Kristoffersson -72   0:53:38 (0:52:57)
103.  (2766) Moa Yveborg -82   0:53:41 (0:52:16)
104.  (2560) Helena Dolfe -91   0:53:44 (0:53:10)
105.  (2712) Camilla Sandevik -81   0:53:45 (0:52:46)
106.  (2601) Alexandra Haapalainen -80   0:53:47 (0:52:06)
107.  (2555) Emma Dahlson -83   0:53:50 (0:52:32)
108.  (2620) Susanne Jidesten -67 Friskis Sthlm  0:53:51 (0:53:28)
109.  (2524) Camilla Bergman -73   0:53:52 (0:53:05)
110.  (2650) Charlotta Lilja -83   0:53:55 (0:52:29)
111.  (2696) Susanne Pettersborg -65   0:53:56 (0:53:40)
112.  (2663) Hedda Malm -74   0:54:04 (0:52:17)
113.  (2567) Maria Elinder -75 Guldmusen  0:54:06 (0:53:04)
114.  (2849) Maria Boström -72 Step Up SC  0:54:09 (0:52:19)
115.  (2791) Lisa Petersson -80   0:54:10 (0:52:57)
116.  (2761) Helena Wintgren -83 Skolverket  0:54:11 (0:53:31)
117.  (2581) Charlotta Fagring -79   0:54:24 (0:52:43)
118.  (2660) Ulrika Lundqvist -65 Skolverket  0:54:26 (0:54:09)
119.  (2716) Maria Sfaiter -74   0:54:27 (0:53:27)
120.  (2497) Pia Hedén -73 Tuning Chip  0:54:29 (0:53:18)
121.  (2674) Katrina Nilsson -82 Ericsson  0:54:51 (0:53:09)
122.  (2630) Sari Karhunen -67   0:54:54 (0:54:37)
123.  (2520) Jenny Berglund -78 Ericsson AB  0:55:02 (0:54:35)
124.  (2611) Lisa Holmgren -81   0:55:12 (0:54:23)
125.  (2532) Anna Blomkvist -73 Friskis Sthlm  0:55:14 (0:54:52)
126.  (2711) Jenny Salander -82 Dahl Sverige  0:55:24 (0:54:12)
127.  (2690) Ulrika Olsson -79   0:55:29 (0:54:21)
128.  (2664) Kerstin Malm -52 Enskilda gymnasiet  0:55:41 (0:54:21)
129.  (2604) Lina Harbom Hedberg -83   0:55:44 (0:54:39)
130.  (2518) Anna Benjamin   0:55:52 (0:54:28)
131.  (2644) Sofia Langfält -83 scandinavian steel  0:55:53 (0:54:33)
132.  (2613) Rebecca Hort -57 Statskontoret  0:55:54 (0:54:08)
133.  (2731) Helena Svensson -67 Skolverket  0:55:55 (0:54:06)
134.  (2751) Catrin Warmedinger -65   0:55:59 (0:55:01)
135.  (2633) Ann-Kristin Karlsson -80 IFK Sala  0:56:07 (0:55:58)
136.  (2767) Mikaela Zelmerlööw -61 Skolverket  0:56:09 (0:55:50)
137.  (2682) Gunilla Nylander -69 Vallentuna FK  0:56:10 (0:54:34)
138.  (2587) Marita Frilund -67 A-Bygg  0:56:17 (0:56:12)
139.  (2670) Caroline Neikter -85 Capgemini  0:56:22 (0:55:09)
140.  (2533) Lisa Blomquist -81   0:56:24 (0:54:51)
141.  (2777) Susanna Winkiel   0:56:27 (0:55:42)
142.  (2743) Lovisa Tollin   0:56:28 (0:54:59)
143.  (2697) Anneli Pettersson -67 Skolverket  0:56:32 (0:55:02)
144.  (2651) Linda Lillsebbas -77   0:56:33 (0:54:42)
145.  (2786) Ing-Marie Hugosson -48 IF Start  0:56:35 (0:55:31)
146.  (2540) Mia Bramsgård -79 Gubben Rassa  0:56:40 (0:55:41)
147.  (2596) Malin Gustafsson -78   0:56:44 (0:55:06)
148.  (2654) Anna Lindén -77   0:56:56 (0:55:26)
149.  (2536) Maja Bondesson -77   0:56:57 (0:55:03)
150.  (2792) Ann-Louise Lindmark -74 Siemens  0:57:21 (0:56:43)
151.  (2512) Gunnel Annebäck -48   0:57:30 (0:55:43)
152.  (2624) Åsa Johansson -82   0:57:31 (0:56:10)
153.  (2514) Ingrid Aringer -82 Yogayama  0:57:43 (0:56:12)
154.  (2523) Åsa Berglund -82   0:57:46 (0:56:20)
155.  (2778) Danielle Zachrisson -85 Pappa Putte LK  0:57:56 (0:56:53)
156.  (2649) Annika Leindal -61 Seb  0:57:59 (0:56:01)
157.  (2584) Ulrika Forsman -69 Capgemini  0:58:06 (0:56:56)
158.  (2837) Katarina Nyberg -81 Tofta  0:58:08 (0:56:43)
159.  (2578) Hanna Ewald   0:58:09 (0:56:44)
160.  (2525) Amanda Bermheden   0:58:14 (0:56:47)
161.  (2527) Katrine Birkegaard -83   0:58:15 (0:56:31)
162.  (2625) Caroline Johansson-Sjöwall -82 Vårt Kungsholmen  0:58:20 (0:57:17)
163.  (2626) Anna Jonsson -75   0:58:24 (0:57:39)
164.  (2552) Anna-Karin Croner -60   0:58:28 (0:56:57)
165.  (2615) Anna Hultén -66 Mächs Hultén Arkitekter  0:58:32 (0:57:21)
166.  (2847) Erika Smedshammar -73 Axa  0:58:40 (0:56:49)
167.  (2561) Linn Edlund -80 Enskilda gymnasiet  0:58:45 (0:56:55)
168.  (2638) Daniela Kosijer -81   0:58:54 (0:57:25)
169.  (2666) Elisabet Marmolin -62 Uppsala löparklubb  0:58:54 (0:57:40)
170.  (2631) Helena Karis -56 Skolverket  0:59:05 (0:58:47)
171.  (2724) Lisa Stureborn -74   0:59:05 (0:57:19)
172.  (2528) Susanna Bjurström -56 Kgl Svenska Balettskolan  0:59:07 (0:58:09)
173.  (2694) Carina Persson -67 Springgirls&boys  0:59:12 (0:58:29)
174.  (2595) Kristina Gustafsson -72   0:59:16 (0:57:59)
175.  (2535) Lisa Bondesson -79   0:59:24 (0:57:29)
176.  (2635) Birgitta Karnfält -60 Stockholm HHH  0:59:28 (0:58:32)
177.  (2790) Anita Kindberg -66 Enskilda Gymnasiet  0:59:29 (0:57:39)
178.  (2714) Hanna Sandström -80   0:59:30 (0:58:21)
179.  (2784) Kerstin Wardman -70   0:59:36 (0:58:28)
180.  (2617) Maria Hällström -66 team Ikaros  0:59:52 (0:58:28)
181.  (2586) Frida Franzén -79   0:59:56 (0:59:56)
182.  (2799) Louise Tonell -80   1:00:00 (0:59:42)
183.  (2707) Ylva Rosing -71 Bromma  1:00:02 (0:58:24)
184.  (2845) Raakel Pitkänen -54 Tullinge-Tumba FF  1:00:31 (0:58:55)
185.  (2850) Annah Björk -80   1:00:33 (0:59:02)
186.  (2840) Brita Bjorkhagen -58 Lidingö  1:00:36 (1:00:21)
187.  (2618) Jessica Isaksson -86   1:00:40 (0:59:00)
188.  (2507) Anna Alfredson -77   1:00:41 (0:58:48)
189.  (2771) Nanna Ärlebäck -77   1:00:43 (0:58:49)
190.  (2757) Anna Widborg -65 Seb  1:00:48 (0:59:01)
191.  (2516) Charlotta Baker -70   1:00:48 (0:59:03)
192.  (2653) Victoria Lindberg -76   1:00:49 (0:59:03)
193.  (2798) Anna Blomberg -75   1:00:54 (0:59:01)
194.  (2748) Jessica Wallgren -72   1:00:58 (0:59:42)
195.  (2838) Eva-Lotta Järlkvist -83 Sats  1:00:59 (0:59:04)
196.  (2493) Magdalena -84   1:01:03 (0:59:34)
197.  (2737) Susanne Theorell -45 Fredrikshofs FIF  1:01:04 (0:59:29)
198.  (2565) Eva Ekström -47 Ingen  1:01:07 (1:00:18)
199.  (2701) Annika Pålsson -71 Seb  1:01:10 (0:59:26)
200.  (2687) Anna Ohlsson -80   1:01:12 (0:59:18)
201.  (2669) Jenny Möllberg -73   1:01:18 (0:59:39)
202.  (2606) Karin Heissler -68   1:01:56 (1:00:22)
203.  (2782) Karin Hugosson -72 Öhman  1:01:56 (1:00:01)
204.  (2508) Wendy Anderson -69   1:01:56 (1:00:22)
205.  (2781) Katarina Åselius -79 Öhman  1:01:57 (1:00:02)
206.  (2563) Linda Ekbäck -76   1:02:27 (1:01:26)
207.  (2636) Karin Klarström -70   1:02:44 (1:01:00)
208.  (2513) Ann-Sophie Anulf -72 Team Stockholm Marathon  1:02:46 (1:01:00)
209.  (2537) Cecilia Borgenstam -83   1:02:49 (1:00:55)
210.  (2573) Lena Ericson   1:02:49 (1:01:17)
211.  (2539) Carine Braems -63   1:02:51 (1:01:37)
212.  (2647) Christine LE MAISTRE -64   1:02:51 (1:01:38)
213.  (2768) Anna Åberg -72   1:03:01 (1:01:54)
214.  (2695) Malin Persson -79 Statskontoret  1:03:06 (1:01:20)
215.  (2609) Cilla Holmberg -65   1:03:19 (1:01:21)
216.  (2776) Helene Sundqvist -70 Hanza  1:03:22 (1:03:22)
217.  (2648) Jaqueline Legris -75   1:03:29 (1:03:25)
218.  (2504) Anna Agmund -73   1:03:53 (1:02:05)
219.  (2752) Åsa Weiner -56   1:04:01 (1:02:02)
220.  (2623) Kerstin Johansson -44   1:04:07 (1:02:23)
221.  (2640) Susanna Kull -68 Ingen  1:04:10 (1:02:20)
222.  (2521) Mia Berglund -87 scandinavian steel  1:04:12 (1:02:20)
223.  (2665) Jenny Maniette -79   1:04:17 (1:02:38)
224.  (2740) Ewa Thureson -56 Stockholm  1:04:21 (1:02:22)
225.  (2679) Erika Nordström -72 Capgemini  1:04:47 (1:03:37)
226.  (2557) Orietta Del Aguila -56 Riksbankens IF  1:04:50 (1:04:02)
227.  (2589) Lovisa Gabrielsson -77 Linköping  1:04:56 (1:04:34)
228.  (2745) Sanna Wahlberg -63 Rymdbolaget KF  1:04:57 (1:03:10)
229.  (2797) Anna Södersten -79   1:05:04 (1:03:20)
230.  (2637) Annelie Knöppel -81   1:05:14 (1:03:28)
231.  (2628) Anna Järpsten -66   1:05:16 (1:03:29)
232.  (2795) Lisa Timm-Andersson -85 Nordea  1:05:16 (1:03:48)
233.  (2577) Helena Eriksson -82 Team Ikaros  1:05:20 (1:03:58)
234.  (2683) Madeleine Nyman -69 Skolverket  1:06:03 (1:04:30)
235.  (2702) Helena Rappendal -68   1:06:15 (1:04:27)
236.  (2657) Malin Ljungberg -69 Södertälje  1:06:18 (1:04:53)
237.  (2706) Anita Rosenbusch -84 Keesves  1:06:26 (1:04:37)
238.  (2848) Carin Jonsson -53   1:06:35 (1:05:11)
239.  (2641) Hanna Lager -77   1:06:41 (1:04:59)
240.  (2667) Charlotte Mellberg -62 Sas  1:06:45 (1:05:58)
241.  (2576) Cecilia Eriksson -81   1:06:54 (1:05:51)
242.  (2597) Stina Gustafsson -79   1:07:02 (1:05:08)
243.  (2619) Elisabet Jansson -57   1:07:37 (1:05:49)
244.  (2571) Margareta Engstrand -56 Norrtälje  1:07:38 (1:05:50)
245.  (2753) Cecilia Wemming -82   1:08:00 (1:06:06)
246.  (2704) Frida Rengstedt -80   1:08:11 (1:06:20)
247.  (2705) Anna Roos -86   1:08:25 (1:06:35)
248.  (2499) Luisa Ström -73   1:08:42 (1:06:50)
249.  (2568) Suzanne Elvefors -69   1:09:36 (1:07:39)
250.  (2772) Lena Öfverbeck -75   1:09:44 (1:08:07)
251.  (2547) Jessica Carlander -71   1:09:49 (1:08:11)
252.  (2727) Sara Sundgren -78 Statskontoret  1:10:45 (1:09:00)
253.  (2739) Suss Forssman Thullberg -65   1:10:46 (1:08:59)
254.  (2763) Jenny Wohlin -74   1:10:47 (1:09:04)
255.  (2668) Emelie Molinder -83 Vårt Kungsholmen  1:11:57 (1:10:54)
256.  (2603) Sara Hansson -75 Skolverket  1:12:44 (1:11:05)
257.  (2692) Emilia Pavlovski -86   1:12:45 (1:11:06)
258.  (2510) Sofia Andersson -80   1:13:05 (1:11:18)
259.  (2544) Marie Brolin -61   1:13:21 (1:11:43)
260.  (2526) Karin Billsten -62   1:13:50 (1:12:17)
261.  (2729) Yvonne Sundström -73   1:13:52 (1:12:09)
262.  (2750) Gunilla Wallin -68   1:14:14 (1:12:42)
263.  (2788) Joy Röhrens -73   1:16:01 (1:14:23)
264.  (2558) Bugs Bunnie Denny -92 Hash House Harriers  1:18:56 (1:17:15)
265.  (2559) Red Horse Denny -74 Hash House Harriers  1:18:58 (1:17:17)
266.  (2723) Sandra Stivale -65   1:19:45 (1:18:03)
267.  (2675) Ulrika Nilsson -71 Thinkdo  1:19:47 (1:17:48)
268.  (2492) Lisa Björk -85   1:44:52 (1:43:02)
Knattar
  (958) Oskar Abrahamsson -05   0:07:07
  (959) Simon Abrahamsson -03   0:06:00
  (994) Vilma Agenstam -03 Bobbos klubb  0:07:39
  (501) Charlie Ahlström -00 Team Ikaros  0:05:51
  (502) Theo Ahlström -01 Team Ikaros  0:06:23
  (503) Cornelia Alexandersson -00 Sofia flickorna  0:05:18
  (504) Oliver Alexandersson -00 Kfum  0:04:41
  (990) Anni Alhola -03   0:07:20
  (606) Boel Araskog -07 Pistolerna IK  0:12:41
  (605) Martin Araskog -04 Pistolerna IK  0:07:35
  (949) Ghiles Asmani -02   0:06:35
  (947) Younes Asmani -03   0:06:15
  (939) Vigert Bagewitz -06   0:09:43
  (506) Carl Bergman -02   0:07:29
  (507) Oskar Bergman -05   0:07:31
  (508) Dina Billsten -99   0:05:40
  (509) Tess Billsten -00   0:05:51
  (510) Tilda Bjurner -00   0:07:26
  (511) Vera Bjurner -02   0:07:28
  (512) Arvid Björklund -01 Bromma  0:05:57
  (969) Arvid Brikell -01 Hammarby IF  0:05:13
  (993) Alice Brissman -03 Pappas klubb  0:07:37
  (934) Douglas Brodda -04   0:09:04
  (888) John Bäck -06 FK Studenterna Jr Sektion  0:10:29
  (940) Eddie Carlander -04   0:08:03
  (941) Gloria Carlander -00   0:07:21
  (962) Mathilda Christoffersson -04   0:07:10
  (976) Axel Claesson -04   0:07:50
  (942) Julia Danester -00   0:07:17
  (965) Brandon Duarte -03 Bro  0:07:00
  (514) Arvid Ekberg -04 Järla IF  0:06:32
  (515) Johan Ekberg -00 Järla IF  0:04:30
  (516) Lisa Ekberg -02 Järla IF  0:05:36
  (517) Céleste Ekenberg -02   0:05:52
  (988) Elton Ekendahl -04   0:07:47
  (997) Ebba Ekström -06   0:08:29
  (520) Elias Engström -04 FK Studenternas Jr-sektion  0:07:58
  (521) Venla Engström -07 FK Studenternas Jr-sektion  0:19:44
  (522) Astrid Eriksson   0:06:37
  (592) Devin Fandén -05   0:15:21
  (593) Eric Fandén -01   0:07:03
  (999) Lava Feron -98 Polisen B  0:04:31
  (948) Samy Flici -00   0:05:10
  (523) Tilde Florin -05   0:11:16
  (525) Enzo Fors -01   0:05:48
  (980) Julia Fredriksson -01   0:05:17
  (608) Viktor Fredriksson -02   0:06:08
  (527) Moa Gerell -00   0:06:27
  (528) Filippa Gil -04 Stockholm  0:07:26
  (529) Ella Glavå -00   0:07:20
  (530) Johanna Gävstedt -01 Rimbo  0:06:36
  (531) Rasmus Gävstedt -99 Rimbo  0:04:58
  (532) Alice Göransson -01 Sollentuna  0:06:45
  (986) Filippa Hansson -03   0:06:13
  (938) John Hector -02   0:06:13
  (945) Linnea Hedin -98 Tyresö  0:05:40
  (533) Fanny Helminen -97 Mälarhöjdens IK  0:05:11
  (950) Jasmine Holmberg -05 Lsk  0:08:37
  (970) Elin Holmgren -03   0:07:55
  (971) Mathilda Holmgren -03   0:07:51
  (591) Julia Hugusson -05   0:09:33
  (534) Evelina Hulthen -00   0:06:54
  (535) Martin Hulthen -03   0:06:56
  (536) Melker Hällström -01 Team Ikaros  0:05:32
  (943) Amelie Idenfeldt -05   0:07:34
  (537) Emanuel Idenfeldt -99   0:05:20
  (983) Eric Jansson -98 OK Tranan  0:04:05
  (538) Calle Jonsson -00   0:05:04
  (539) Lisa Jonsson -02   0:06:27
  (540) Philip Jonsson -97   0:06:33
  (957) Gabriel Kangas -03 Täby  0:05:26
  (956) Gustaf Kangas -05 Täby  0:17:36
  (541) Rikard Karlsson -98 Stäket IF  0:04:40
  (951) Charlie Kågsträm -03   0:05:39
  (952) Thea Kågsträm -01   0:06:01
  (968) Mathilda Larm -04   0:09:26
  (597) Hannah Leopoldson -03   0:05:46
  (542) Markus Leopoldson -01   0:07:40
  (544) Emelie Lindblad -04 Rosersberg  0:10:36
  (961) Alfred Lindgren -02   0:05:27
  (960) Gustav Lindgren -04   0:06:29
  (975) Linus Lindqvist Hall -03 Hellas  0:06:21
  (545) Simon Lindström -05   0:10:32
  (546) Jacob Lundkvist -03 Sverigestugan  0:05:14
  (547) Oscar Lundkvist -06 Sverigestugan  0:10:37
  (548) Frank Lupp -98   0:05:43
  (937) Axel Lönner -02   0:06:41
  (987) Max Magnusson -02   0:06:25
  (549) Alexander Mannertorn -00   0:05:29
  (550) August Mannertorn -02   0:07:25
  (551) Johan Melinder -02 Bsk  0:05:30
  (552) Martin Melinder -01 Bsk  0:05:21
  (553) Niklas Melinder -04 Bsk  0:07:21
  (996) Lukas Mobjörk -05   0:10:48
  (964) Stefan Moilanen -00   0:05:41
  (554) Max Nilsson -01 Team Skavsåret IF  0:05:58
  (979) Klara Norberg -02   0:09:28
  (933) Adam Nordenberg -05   0:07:42
  (932) Joel Nordenberg -03   0:06:45
  (963) Felix Nordqvist -98 Årsta AIK  0:05:19
  (555) Ella Norén -04   0:08:05
  (556) Oscar Norén -02   0:07:18
  (557) Alexander Nyman -99 Vendelsö  0:04:41
  (558) Tobias Nyman -01 Vendelsö  0:04:51
  (560) Frida Nöu -01   0:05:25
  (561) Loke Olsson Sennblad -97   0:06:19
  (562) Runa Olsson Sennblad -01   0:06:22
  (944) Isavelle Ott -02   0:07:48
  (984) Måns Pallin -03   0:06:27
  (563) Michael Palmé -97 Saltsjöbaden  0:05:38
  (564) William Palmé -99 Saltsjöbaden  0:05:57
  (565) Leon Palmér Hansson -03   0:06:03
  (598) Siri Palo Söderberg -08   0:09:33
  (603) Fanny Persson -05   0:08:47
  (604) Filippa Persson -04   0:07:27
  (977) Natalie Persson -02   0:09:27
  (978) Olivia Persson -05   0:09:28
  (946) Tee Pettersson -02   0:06:54
  (991) Victoria Pietilä -03   0:06:11
  (599) Olle Rehnfeldt -02   0:05:54
  (566) Daniel Rosenström -04   0:07:30
  (567) Jennica Rosenström -02   0:06:37
  (998) Alma Råström -05   0:09:14
  (992) Aleksi Salin -00 Rödsle BK  0:07:01
  (569) Vendela Sandberg -03 Linaberg  0:06:59
  (570) William Sandberg -99 Linaberg  0:05:25
  (594) Lukas Sjögren -02   0:06:59
  (571) Maja Sjöholm -01 Basiluran IK  0:05:42
  (572) Matilda Sjöholm -98 Basiluran IK  0:05:16
  (989) Arvid Stenhag -04   0:08:48
  (985) Vilda Stensrud -05   0:09:00
  (573) Tove Strömstedt -99 Järfälla Simsällskap  0:04:36
  (596) Amanda Sundquist -03   0:07:11
  (600) Clara Sundqvist -01 Bromma IF  0:05:50
  (607) Sophie Sundqvist -03 Bromma  0:06:53
  (574) David Svensson -00 Spånga  0:05:01
  (575) Lisen Svidén -02 Essinge IK  0:06:34
  (982) Olivia Swirtun -02   0:05:37
  (953) Smilla Szalkai -01 Spårvägen  0:04:34
  (576) Frida Säfström -00   0:05:45
  (577) Linn Söderholm -98 Täby  0:05:30
  (578) Simon Söderholm -96 Täby  0:04:07
  (981) Neo Tedds -01   0:05:06
  (579) Tuva Thulin -05   0:08:51
  (580) Axel Törnqvist -02   0:07:34
  (581) Ivar Wagner -00   0:05:10
  (582) William Wagner -00   0:04:43
  (972) Boel Wessman -03   0:07:50
  (974) Henning Wessman -06   0:09:13
  (583) Johan Wickström -98   0:05:05
  (936) Ludvig Wigerholt -02   0:07:02
  (584) Liv Wikman Gandre -04   0:09:19
  (967) Axel Vinsten -03   0:05:37
  (966) Maja Vinsten -00   0:05:05
  (954) Hilde von Schenck -05   0:10:11
  (955) Ludvig von Schenck -03   0:06:22
  (995) Kevin Woodward -99 Märsta  0:05:03
  (935) Elsa Wreber -04 Grimsta Runners  0:08:23
  (585) Felix Vungi -05   0:09:32
  (601) Angelica Wängberg -99   0:06:10
  (602) Felicia Wängberg -03   0:06:28
  (586) Fanny Ytterholm -01 Essinge IK  0:06:06
  (587) Simon Ytterholm -99 Essinge IK  0:04:39
  (588) Linnéa Zachrisson -01 IF Linneá Löpning  0:05:38
  (589) Nike Öfverbeck -03   0:10:17
  (590) Theodor Öfverbeck -01   0:05:34



Ytterligare information om Kungsholmen Runt:
Frågor om anmälan, betalning, tidtagning och hemsidan: Cédric Schwartzler, 0733-74 70 72 (mob),
Övriga frågor om loppet: Lorenzo Nesi, 070-88 66 444 (mob), ,
Arrangör: FK Studenterna, webbplats: www.studenterna.nu
Webbplatsen är producerad av Triciclo AB