ANMÄLAN
RESULTAT 2013

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.

Halvmara Män

Brutto

Netto

10 km
1.  (1) Anders Grahl -87 Enhörna IF  1:12:02 (1:12:02) (0:33:19)
2.  (17) Jonas Linderholm -88 Huddinge AIS  1:14:44 (1:14:43) (0:35:42)
3.  (5) Colm O´callaghan -73 Huddinge AIS  1:15:07 (1:15:07) (0:34:56)
4.  (4) Andreas Bergstedt -86 Enhörna IF  1:15:32 (1:15:32) (0:35:05)
5.  (13) Martin Gidewall -76 IFK Tumba  1:15:56 (1:15:56) (0:35:22)
6.  (20) Håkan Palm -74 IF Linnéa  1:16:05 (1:16:05) (0:35:45)
7.  (7) Mattias Karlsson -74 Stockholm LDK  1:16:11 (1:16:10) (0:35:39)
8.  (23) Frederic Gabry -87   1:17:10 (1:17:10) (0:36:04)
9.  (12) Andreas Carlborg -72 Spårvägens FK  1:17:22 (1:17:22) (0:37:06)
10.  (76) Jonas Tingström -79   1:17:52 (1:17:52) (0:35:28)
11.  (21) Fredrik Svanfeldt -63 Hässelby SK  1:18:04 (1:18:04) (0:36:26)
12.  (14) Victor Zetterquist -78   1:18:28 (1:18:27) (0:36:30)
13.  (19) Martin Florin -82 Huddinge AIS  1:18:37 (1:18:37) (0:36:04)
14.  (366) Tomas Enoksson -86 Läkemedelsverket IF  1:18:39 (1:18:39) (0:37:00)
15.  (18) Johan Sand -72 Huddinge AIS  1:18:52 (1:18:52) (0:37:07)
16.  (25) Karl Andersson -92 IK Akele  1:19:08 (1:19:07) (0:37:05)
17.  (26) Daniel Franco Cereceda -82 Nacka Värmdö SK  1:19:10 (1:19:09) (0:37:13)
18.  (520) Erik Wernberg -72   1:19:13 (1:19:08) (0:38:26)
19.  (49) Ulf Yngvesson -64 Hornstull  1:19:13 (1:19:12) (0:37:00)
20.  (36) Pär Englund -77 Örebro AIK 1:19:38 (1:19:38) (0:37:58)
21.  (354) Patrik Thalén -76 Patrik Thalén  1:19:40 (1:19:37) (0:38:02)
22.  (2974) Carl-Johan Lann -79 City Runners  1:19:40 (1:19:39) (0:37:12)
23.  (30) David Olerup -85 Terrible Tuesdays  1:19:50 (1:19:50) (0:37:13)
24.  (27) Anders Ternow -77   1:20:04 (1:20:04) (0:37:02)
25.  (140) Tobias Brohlin -79 Slk Oxelösund  1:20:11 (1:20:11) (0:38:20)
26.  (207) Henrik Törn -74 Seven Triathlon  1:20:14 (1:20:11) (0:38:22)
27.  (48) Serge Le Normand -82 Hässelby SK  1:20:19 (1:20:19) (0:36:44)
28.  (251) Leif Larson -56 Rånäs 4H  1:20:28 (1:20:26) (0:38:18)
29.  (24) Jürgen Pogac -73 LG Wien  1:20:31 (1:20:31) (0:37:16)
30.  (338) Gustaf Rosin -83   1:20:44 (1:20:39) (0:38:15)
31.  (368) Tomas Näsström -79 SPIF Triathlon  1:20:48 (1:20:46) (0:38:19)
32.  (142) Calle Englund -83   1:21:00 (1:20:58) (0:38:29)
33.  (261) Manu Abreha -82 Terrible Tuesdays  1:21:01 (1:20:59) (0:38:17)
34.  (32) Johan Södersten -69 Järfälla OK  1:21:05 (1:21:05) (0:37:47)
35.  (303) Oscar Andersson -92 SASSE Runners  1:21:07 (1:21:03) (0:39:01)
36.  (125) Niklas Hansson -77 Huddinge AIS  1:21:12 (1:21:12) (0:39:14)
37.  (376) Victor Larsen -84   1:21:14 (1:21:13) (0:39:26)
38.  (33) Johan Svensson -80 SPIF Triathlon  1:21:16 (1:21:15) (0:39:14)
39.  (15) Olof Mattiasson -67   1:21:17 (1:21:17) (0:38:12)
40.  (309) Patrick Pring -65 Tullinge-Tumba FF  1:21:22 (1:21:22) (0:38:05)
41.  (221) Johan Fagerberg -87   1:21:25 (1:21:23) (0:37:48)
42.  (248) Lars-Erik Åkerblom -60 Canis Löpus  1:21:26 (1:21:26) (0:37:50)
43.  (38) Per Jemth -71 Rånäs 4H  1:21:27 (1:21:27) (0:37:51)
44.  (342) Simone Picelli -78 Running Sweden  1:21:33 (1:21:31) (0:38:28)
45.  (162) Dennis Sundman -83 Stockholm  1:21:41 (1:21:40) (0:37:46)
46.  (595) Björn Sverre -86 Running Sweden  1:21:49 (1:21:48) (0:37:47)
47.  (262) Marcus Engström -86 ALMO BK  1:21:51 (1:21:49) (0:38:53)
48.  (288) Mikael Nelker -78 Terrible Tuesdays  1:21:52 (1:21:51) (0:38:17)
49.  (40) Tommy Carlsson -80 Fk Finn  1:22:00 (1:22:00) (0:37:46)
50.  (28) Anders Dahlen -84 If Linnea  1:22:33 (1:22:33) (0:39:23)
51.  (268) Martin Skogar -83   1:22:37 (1:22:33) (0:38:54)
52.  (158) Daniel Ohlsson -77 Papphammarpojkarna  1:22:37 (1:22:34) (0:39:20)
53.  (226) Johan Skugge -71   1:22:40 (1:22:36) (0:40:16)
54.  (339) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF,Järfälla  1:22:47 (1:22:45) (0:38:57)
55.  (329) Peter Lindborg -66 Ibm  1:22:53 (1:22:51) (0:39:16)
56.  (2930) Mathias Jussila -81   1:22:58 (1:22:52) (0:39:10)
57.  (345) Sofus Kreutzmann -73 Hässelby SK  1:23:00 (1:22:59) (0:38:58)
58.  (44) Johan Malk -71 Tynningö  1:23:01 (1:23:01) (0:38:12)
59.  (273) Mats Eriksson -69 Hässelby SK  1:23:03 (1:23:02) (0:38:47)
60.  (254) Tommi Lindeman -76 Kvarken Capital  1:23:04 (1:23:02) (0:39:38)
61.  (139) Magnus Bosson -79 Team B3IT  1:23:07 (1:23:05) (0:39:31)
62.  (312) Per Lindblom -83   1:23:15 (1:23:13) (0:38:54)
63.  (306) Per-Olov Andersson -66 IFK Västerås Skidklubb  1:23:17 (1:23:16) (0:39:12)
64.  (208) Hugh Mccarthy -77 Running Sweden  1:23:22 (1:23:19) (0:38:29)
65.  (31) George vera-Köhler -73 Vilsta IK 1:23:24 (1:23:24) (0:39:16)
66.  (3281) Fredrik Mickelsson -71   1:23:31 (1:23:29) (0:39:35)
67.  (133) Björn Fröblom -78 Preem IF  1:23:31 (1:23:30) (0:38:27)
68.  (247) Patrik Larsson -67 IF Linnéa  1:23:37 (1:23:36)
69.  (276) Mattias Johansson -80 Team Stockholm Marathon  1:23:40 (1:23:38) (0:39:20)
70.  (257) Magnus Jedar -72 Åkers if  1:23:41 (1:23:40) (0:39:23)
71.  (34) Lars Erixon -67   1:23:45 (1:23:45) (0:37:52)
72.  (356) Tedh Lundstedt -61 IK Rauken  1:23:46 (1:23:45) (0:39:59)
73.  (296) Niklas Bitén -88 Sillkalvarna  1:23:51 (1:23:49) (0:40:27)
74.  (305) Oskar Tiger -72 Runday IF  1:23:56 (1:23:53) (0:39:20)
75.  (5162) Amado Chapa -81   1:23:57 (1:23:52) (0:38:43)
76.  (45) Mario Cortinovis -71 astrazeneca if  1:24:03 (1:24:03) (0:39:18)
77.  (137) Håkan Ling -66   1:24:06 (1:24:03) (0:39:13)
78.  (289) Mika Mantynen -68 Finland  1:24:13 (1:24:12) (0:39:32)
79.  (117) Andreas Hardeström -80 Skandia LK  1:24:15 (1:24:14) (0:39:54)
80.  (187) Guillaume Mercier -79   1:24:17 (1:24:16) (0:40:01)
81.  (47) Per Jämtelid -64 Gotham TC  1:24:18 (1:24:17) (0:39:33)
82.  (131) Mikael Edberger -70 Örebro AIK 1:24:18 (1:24:17) (0:40:27)
83.  (451) Björn Wisaeus -88   1:24:19 (1:24:10) (0:40:35)
84.  (2879) Erik Petri -81 SPIF Triathlon  1:24:19 (1:24:17) (0:39:22)
85.  (107) Anders Hellman -71 Healthahead  1:24:20 (1:24:18) (0:38:56)
86.  (682) Johan Lidström -87   1:24:20 (1:24:14) (0:38:48)
87.  (341) Sebastian Pokorny -86   1:24:26 (1:24:24) (0:38:58)
88.  (807) Patrik Tördal -89 Bröderna Tördal  1:24:26 (1:24:21) (0:39:49)
89.  (346) Simon Lennartsson -85 NNT Gazelles  1:24:32 (1:24:27) (0:40:36)
90.  (299) Ola Hässler -76 Ibm  1:24:38 (1:24:36) (0:40:36)
91.  (378) Jonas Lind -79 Team Stockholm Marathon  1:24:39 (1:24:37) (0:39:20)
92.  (77) Hjalmar Bengtsson -85   1:24:43 (1:24:43) (0:38:54)
93.  (2939) Mattias Lidgren -72 Sollentuna  1:24:49 (1:24:45) (0:39:49)
94.  (398) Thomas Nygårds -76 Åkersberga  1:24:50 (1:24:49) (0:39:58)
95.  (397) Peter Hermansson -69 Scania IF  1:25:00 (1:24:58) (0:40:32)
96.  (348) Staffan Dahlgren -71 AstraZeneca IF  1:25:04 (1:25:03) (0:40:00)
97.  (358) Thomas Lönnerstam -69 Nordea  1:25:05 (1:25:04) (0:39:27)
98.  (260) Benny Halvarsson -81 Orrmofishing  1:25:12 (1:25:10) (0:40:05)
99.  (283) Michael Niklasson -69 Uppsala LK  1:25:18 (1:25:17) (0:40:23)
100.  (160) Daniel Malmström -81 338 Småland Triathlon  1:25:20 (1:25:16) (0:40:16)
101.  (134) Björn Forsgren -77 Kvantum Liljeholmen  1:25:24 (1:25:22) (0:40:49)
102.  (2881) Anders Rosén -86 Apladalen  1:25:25 (1:25:22) (0:40:03)
103.  (271) Martin Stark -78 Skandia LK  1:25:27 (1:25:24) (0:40:29)
104.  (119) Andreas Nylin -79 Runday IF  1:25:33 (1:25:31) (0:40:09)
105.  (291) Erik Adeler -79 Marginalen Bank IF / Norge  1:25:40 (1:25:35) (0:39:51)
106.  (224) Johan Andersson -74 SPIF Triathlon  1:25:41 (1:25:37) (0:39:49)
107.  (210) Roger Reinhold -61 IF Linnéa  1:25:46 (1:25:45) (0:39:59)
108.  (275) Mattias Bylund -77 Terrible Tuesdays  1:25:48 (1:25:44) (0:39:49)
109.  (350) Stefan Flodin -77 Rånäs 4H  1:25:51 (1:25:49) (0:40:27)
110.  (114) Anders Larvia -81   1:25:53 (1:25:50) (0:40:35)
111.  (3287) Martin Robertson Salas -83   1:25:54 (1:25:50) (0:40:37)
112.  (377) William Linnefell -88   1:25:55 (1:25:53) (0:39:25)
113.  (42) Joakim Bellander -70 Team Skavsåret IF  1:25:59 (1:25:59) (0:39:40)
114.  (97) Patrick Siegbahn -83 Friskis&svettis  1:26:04 (1:26:03) (0:40:21)
115.  (689) Max Lindberg -87 IF Linnéa  1:26:13 (1:26:02) (0:39:53)
116.  (102) Martin Nilsson -85 Fortum  1:26:17 (1:26:10) (0:40:33)
117.  (270) Martin Bergseth -76   1:26:18 (1:26:16) (0:39:52)
118.  (2917) Pierre Leander -73 Team Sthlm Marathon  1:26:24 (1:26:24) (0:40:42)
119.  (272) Mathias Ösmark -82   1:26:29 (1:26:26) (0:40:37)
120.  (178) Joakim Flyg -90 Ck ös  1:26:34 (1:26:29) (0:41:04)
121.  (258) Magnus Vinblad -77 IKFU Sthlm  1:26:44 (1:26:41) (0:40:30)
122.  (333) Rikard Forssmed -77 Swedbank  1:26:46 (1:26:46) (0:40:28)
123.  (37) Pär Muhr -72 Västerås LK  1:27:00 (1:26:58) (0:39:40)
124.  (352) Claes Steimert -83 Brandkårens IK 1:27:02 (1:27:00) (0:40:27)
125.  (3277) Christopher Skoglund Larsson -87   1:27:07 (1:27:05) (0:40:26)
126.  (512) Elof Fransson -86 IF Linnéa  1:27:08 (1:26:54) (0:40:55)
127.  (259) Magnus Engström -63 Fredrikshofs FIF  1:27:11 (1:27:08) (0:41:41)
128.  (278) Mattias Palm -71   1:27:12 (1:27:10) (0:41:48)
129.  (324) Mattias Linderoth -87 Capgemini Consulting  1:27:15 (1:27:12) (0:40:54)
130.  (105) Anders Furuskär -70 Ericsson IK 1:27:17 (1:27:15) (0:41:00)
131.  (867) Tobias Olsson -84   1:27:22 (1:27:12) (0:41:21)
132.  (487) Peter Forsberg -78 Jkak  1:27:31 (1:27:23) (0:39:50)
133.  (215) Johan Söderlund -84 Specialfastigheter Sverige AB  1:27:40 (1:27:40) (0:40:39)
134.  (840) Matteo Ridolfi -80   1:27:41 (1:27:32) (0:40:55)
135.  (282) Kent Melin -72   1:27:43 (1:27:40) (0:41:26)
136.  (238) Jussi Schween -63 IF Linnéa  1:27:43 (1:27:43) (0:41:18)
137.  (2112) Jens Brikell -70   1:27:43 (1:27:33) (0:41:10)
138.  (243) Ken Hakata -73 IF Linnéa  1:27:47 (1:27:46) (0:40:53)
139.  (181) Fredrik Johnsson -77 Vissefjärda GIF  1:27:48 (1:27:45) (0:41:27)
140.  (235) Joachim Palmé -68 IF Klassikern -91  1:27:50 (1:27:50) (0:40:11)
141.  (266) Martin Olsson -81 IF Linnéa  1:27:53 (1:27:51) (0:40:04)
142.  (332) Claes Rasmuson -68 Lkab  1:27:56 (1:27:53) (0:42:53)
143.  (145) Carl Westling -74   1:27:59 (1:27:57) (0:40:45)
144.  (639) Jörgen Barkselius -69   1:27:59 (1:27:49) (0:41:32)
145.  (231) Jonas Fagerström -70   1:28:00 (1:27:56) (0:41:21)
146.  (217) Jesper Carlsson -70 Åtråvärda Årsta Atletix  1:28:01 (1:27:57) (0:41:25)
147.  (553) Gustav Lindstedt -76   1:28:02 (1:27:55) (0:41:18)
148.  (343) Sjur Jensen -66 Vattenfalls IF  1:28:03 (1:28:00) (0:41:31)
149.  (264) Marcus Pettersson -86   1:28:04 (1:28:02) (0:41:39)
150.  (99) Eric Falk -77 Tt  1:28:09 (1:28:07) (0:40:35)
151.  (325) Johan Williamson -81 Capgemini Consulting  1:28:09 (1:28:04) (0:41:04)
152.  (230) Jonas Bäckström -77 IF Linnea  1:28:10 (1:28:07) (0:41:36)
153.  (110) Anders Warngren -70   1:28:11 (1:28:11) (0:41:52)
154.  (201) Henrik Petrén -71 Huddinge AIS  1:28:15 (1:28:10) (0:41:22)
155.  (334) Robert Eriksson -67 Risets raketer  1:28:15 (1:28:11) (0:41:36)
156.  (124) Christer Carlsson -65   1:28:16 (1:28:10) (0:41:17)
157.  (414) Alberto Pinton -62 Lonesome Runners  1:28:18 (1:28:15) (0:41:31)
158.  (234) Jonathan Mudry -85 Dynamo Fogtown  1:28:19 (1:28:13) (0:41:54)
159.  (319) Peter Åman -83 IF Linnéa  1:28:19 (1:28:18) (0:40:47)
160.  (191) Håkan Wiman -67 IF Linnéa  1:28:27 (1:28:25) (0:41:27)
161.  (3279) Magnus Sundqvist -71 Running Sweden  1:28:27 (1:28:26) (0:40:46)
162.  (505) Erik Larsson -82 Falu Maratonsällskap  1:28:28 (1:28:17) (0:42:13)
163.  (651) Kenneth Pettersson -66 IFK Sala  1:28:28 (1:28:22) (0:41:27)
164.  (212) Ingemar Andersson -62 IK Akele  1:28:29 (1:28:27) (0:41:07)
165.  (169) Mattias Rosenbaum -72 Brasserie Godot  1:28:29 (1:28:22) (0:42:11)
166.  (219) Pedro Orrego -81 Peru runners  1:28:29 (1:28:23) (0:41:46)
167.  (164) Dick Zetterberg -70 Comers  1:28:39 (1:28:35) (0:41:37)
168.  (363) Tobias Ludvigson -74 Hässelby SK  1:28:40 (1:28:37) (0:41:15)
169.  (194) Hans Östlundh -63 Parse Runners  1:28:43 (1:28:41) (0:41:39)
170.  (311) Mikael Sjöblom -63 IF Linnéa  1:28:45 (1:28:45) (0:41:30)
171.  (535) Fredrik Axegård -77 Fjällboholmars IF  1:28:50 (1:28:41) (0:42:26)
172.  (2319) Thomas Thorhuus -68   1:28:52 (1:28:51) (0:41:25)
173.  (170) Johannes Erlandsson -68 Täby IS  1:28:55 (1:28:51) (0:41:34)
174.  (269) Martin Larvia -81 Solna  1:28:59 (1:28:56) (0:41:50)
175.  (144) Carl Åstrand -79 If Linnea löpning  1:29:03 (1:28:59) (0:42:22)
176.  (3795) Peter Autio -82   1:29:04 (1:28:59) (0:42:51)
177.  (267) Mårten Roos -81 Uppsala  1:29:06 (1:29:04) (0:41:19)
178.  (252) Lennart Klingenstierna -71 Vallentuna FK  1:29:08 (1:29:05) (0:41:32)
179.  (86) Jörgen Selegran -70   1:29:15 (1:29:12) (0:41:36)
180.  (108) Anders Jansson -68 Södermalm  1:29:16 (1:29:13) (0:40:59)
181.  (2059) Markus Olsson -82   1:29:16 (1:29:06) (0:42:27)
182.  (317) P-O Hansson -68 Running Relations  1:29:19 (1:29:18) (0:41:08)
183.  (589) Jakob Ruhe -79 Annedal  1:29:20 (1:29:09) (0:42:18)
184.  (1199) Janne Koivuperä -78 Stockholm City Triathlon  1:29:22 (1:29:21) (0:41:24)
185.  (188) Håkan Westerblad -56 Spårvägens FK  1:29:23 (1:29:17) (0:41:44)
186.  (106) Anders Gredin -84 SPIF Triathlon  1:29:29 (1:29:26) (0:41:42)
187.  (2895) Daniel Granquist -85   1:29:36 (1:29:28) (0:43:14)
188.  (203) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  1:29:37 (1:29:34) (0:42:06)
189.  (460) Carl Uhlan -63 Järfälla  1:29:43 (1:29:35) (0:41:37)
190.  (534) Fredric Lönngren -66 Hiq  1:29:44 (1:29:32) (0:42:18)
191.  (399) Tomas Neuman -82   1:29:48 (1:29:43) (0:41:15)
192.  (2868) Pontus Aspenström -61 Uppsala LK  1:29:52 (1:29:48) (0:41:59)
193.  (3275) Jerker Frejd -76 Mariannelund  1:29:54 (1:29:54) (0:40:52)
194.  (185) Fredrik Nordin -67   1:29:54 (1:29:52) (0:41:36)
195.  (3293) Mickael Asp -73 Väsby SS  1:30:01 (1:29:55) (0:42:37)
196.  (118) Andreas Lifbom -78 Skuckakungarna  1:30:03 (1:30:00) (0:41:44)
197.  (709) Martin Halldin -73 Vaxholm  1:30:04 (1:29:56) (0:41:31)
198.  (143) Carl Linton -72   1:30:10 (1:30:06) (0:43:25)
199.  (193) Hans Henriksson -73 Vattenfall IF  1:30:11 (1:30:06) (0:42:27)
200.  (426) Andreas Östergren -72 SPIF Triathlon  1:30:13 (1:30:02) (0:42:56)
201.  (665) Lars Ottinger -82   1:30:13 (1:30:04) (0:42:34)
202.  (373) Ulf Haglund -71 Swedbank IF  1:30:14 (1:30:10) (0:41:44)
203.  (351) Stefan Gunnars -69 Fredrikshofs FIF  1:30:14 (1:30:09) (0:41:55)
204.  (232) Jonas Lundmark -82   1:30:16 (1:30:13) (0:41:28)
205.  (239) Martin Redborn -79 Electrolux IF  1:30:17 (1:30:14) (0:42:21)
206.  (2188) Peter Sundström -79 Capgemini  1:30:19 (1:30:07) (0:42:01)
207.  (326) Direnc Özdemir -86 Capgemini  1:30:23 (1:30:18) (0:41:33)
208.  (302) Alexander Olsson -85 Team Stockholm Marathon  1:30:23 (1:30:19) (0:44:05)
209.  (241) Karl-Oskar Hildor -85   1:30:26 (1:30:22) (0:39:40)
210.  (782) Patrik Hentschke -68 Sct  1:30:26 (1:30:14) (0:42:22)
211.  (113) Anders Rehn -66 Huddinge AIS  1:30:34 (1:30:28) (0:42:34)
212.  (2250) Kent Skärberg -65 Vänersborgs SK  1:30:34 (1:30:22) (0:42:43)
213.  (2934) Nils Rydberg -67   1:30:39 (1:30:26) (0:43:34)
214.  (810) Magnus Lilja -76 Västerås Löparklubb  1:30:41 (1:30:34) (0:41:57)
215.  (702) Magnus Gruvstedt -76   1:30:43 (1:30:35) (0:42:41)
216.  (359) Thomas Kraatz -69 Terrible Thuseday  1:30:59 (1:30:57) (0:41:47)
217.  (227) Johan Wåhlin -77 IK Sture/Tanto  1:31:02 (1:31:00) (0:41:26)
218.  (765) Niklas Wiklund -74 IF ÅLAND  1:31:05 (1:30:55) (0:42:36)
219.  (277) Mattias Löfqvist -73 Ik Akele  1:31:06 (1:31:02) (0:42:27)
220.  (154) Albert Schnelzer -72 AXA Sports Club  1:31:08 (1:31:03) (0:42:25)
221.  (821) Roger Hult -72 Lidingö Tri  1:31:08 (1:30:56) (0:42:55)
222.  (2908) Tomas Westerlund -75 Utbrytarna SK  1:31:09 (1:31:05) (0:41:36)
223.  (150) Christoffer Sheats -82 Stockholm  1:31:12 (1:31:08) (0:42:48)
224.  (880) Viktor Kangro -89 Västerås Löparklubb  1:31:14 (1:31:05) (0:42:12)
225.  (727) Mathias Barkhagen -72 Stockholm  1:31:15 (1:31:08) (0:42:51)
226.  (635) Jonas Rehn -72 Huddinge AIS  1:31:16 (1:31:11) (0:42:37)
227.  (292) Niklas Briselius -77 Spånga  1:31:20 (1:31:17) (0:41:35)
228.  (182) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge Ais  1:31:20 (1:31:15) (0:42:25)
229.  (190) Håkan Sundewall -69   1:31:25 (1:31:24) (0:42:17)
230.  (999) Magnus Ekman -77 Ikhp  1:31:26 (1:31:21) (0:43:14)
231.  (826) Samuel Samama -77   1:31:26 (1:31:16) (0:42:52)
232.  (2952) Niklas Johansson -74   1:31:27 (1:31:20) (0:43:14)
233.  (369) Tommy Jansson -68 Skavanker AB  1:31:27 (1:31:23) (0:42:35)
234.  (337) Roger Magnusson -66 SPIF Triathlon  1:31:28 (1:31:27) (0:42:23)
235.  (1333) Rickard Andersson -72   1:31:29 (1:31:27) (0:42:57)
236.  (777) Pascal Laue -79 Netlight  1:31:32 (1:31:22) (0:42:38)
237.  (708) Magnus Boström -72   1:31:38 (1:31:30) (0:42:34)
238.  (159) Daniel Witschard -72   1:31:43 (1:31:42) (0:42:07)
239.  (1927) Gustaf Martinsson -84 IF Linnéa  1:31:44 (1:31:40) (0:43:13)
240.  (1336) Erik Ritzell -72 El Ritz  1:31:45 (1:31:42) (0:42:52)
241.  (2092) Mikael Wilander -72   1:31:46 (1:31:28) (0:43:58)
242.  (857) Torbjörn Furåker -72   1:31:49 (1:31:36) (0:43:30)
243.  (184) Fredrik Ericsson -66   1:31:50 (1:31:45) (0:43:40)
244.  (355) Thomas Eriksson -63   1:31:50 (1:31:43) (0:44:15)
245.  (141) Björn Melander -58 Uppsala löparklubb  1:31:53 (1:31:50) (0:41:46)
246.  (109) Anders Tegelberg -71 Vattenfall IF  1:32:03 (1:31:58) (0:43:34)
247.  (698) Philip Liljeroth -79 If Linnea  1:32:05 (1:31:59) (0:44:09)
248.  (584) Bengt Isgård -51 IF Linnea  1:32:06 (1:31:58) (0:42:53)
249.  (770) Ola Björnèn -76 Nynäshamn  1:32:07 (1:32:03) (0:42:14)
250.  (676) Leith Al-saaigh -88   1:32:11 (1:31:54) (0:44:48)
251.  (884) Per Hanson -77   1:32:17 (1:32:07) (0:43:51)
252.  (294) Robert Fogelkvist -70 Motala  1:32:22 (1:32:16) (0:42:42)
253.  (517) Niclas Poldahl -69 Sct  1:32:23 (1:32:16) (0:43:19)
254.  (832) Scott Kilmartin -79 Running Sweden  1:32:23 (1:32:19) (0:42:59)
255.  (552) Gustaf Fellenius -83   1:32:25 (1:32:17) (0:42:43)
256.  (957) Martin Blohm -75   1:32:27 (1:32:23) (0:43:07)
257.  (425) Andreas Karlsson -73 Himmeta IF  1:32:34 (1:32:24) (0:43:47)
258.  (846) Stefan Sundell -69 Järla IF OK  1:32:38 (1:32:30) (0:43:42)
259.  (529) Christofer Fredriksson -67 Vännäs Motorklubb  1:32:38 (1:32:30) (0:43:20)
260.  (803) Petter Liljestrand -81 Solna  1:32:38 (1:32:29) (0:43:52)
261.  (607) Jesper Uddin -74 Stockholm  1:32:40 (1:32:27) (0:44:19)
262.  (1622) Peter Lööw -72 Bagewitz runners  1:32:40 (1:32:28) (0:43:56)
263.  (3283) Linus Boström -80 IFK Arvidsjaur  1:32:42 (1:32:37) (0:43:45)
264.  (519) Erik Wallin -73   1:32:50 (1:32:42) (0:43:33)
265.  (357) Daniel Ståhl -87   1:32:50 (1:32:47) (0:42:41)
266.  (151) Christoffer Hennix -70 Running Sweden  1:32:53 (1:32:50) (0:43:47)
267.  (152) Conny Jonsson -75 Rånäs 4H  1:32:56 (1:32:54) (0:40:44)
268.  (663) Kurt-Henrik Gran -60   1:32:57 (1:32:51) (0:43:25)
269.  (3298) Riku Koskinen -78   1:32:58 (1:32:54) (0:44:01)
270.  (167) Mats Isaksson -71 Itsab  1:32:59 (1:32:55) (0:43:58)
271.  (2871) Niclas Andersson -83 Storådalens SK  1:33:01 (1:32:56) (0:43:45)
272.  (482) Conchúr Mac Cába -81 Stockholms RK  1:33:06 (1:32:55) (0:44:56)
273.  (285) Michael Johansson -68   1:33:07 (1:33:02) (0:43:19)
274.  (335) Robert Kotzmann -84   1:33:07 (1:33:02) (0:43:47)
275.  (732) Mats Edelryd -58   1:33:07 (1:33:00) (0:43:40)
276.  (970) Magnus Olsson -77 Wrtt  1:33:08 (1:33:03) (0:43:38)
277.  (894) Olof Dunsö -83 IF Linnéa  1:33:09 (1:32:58) (0:43:11)
278.  (316) Per Hedmark -83 Väsby SS Triathlon  1:33:10 (1:33:10) (0:42:26)
279.  (835) Mikael Svanberg -64   1:33:11 (1:33:03) (0:43:20)
280.  (237) Per Weinberger -68   1:33:13 (1:33:10) (0:42:39)
281.  (861) Thomas Borg -69 Pwc  1:33:14 (1:33:04) (0:44:07)
282.  (773) Olle Wännström -90   1:33:15 (1:33:07) (0:44:43)
283.  (132) Björn Johansson -76 Swedbank  1:33:17 (1:33:16) (0:42:57)
284.  (625) Johan Werner -72   1:33:18 (1:33:12) (0:44:01)
285.  (619) Johan Löfsjögård -71 Täby  1:33:19 (1:33:14) (0:43:01)
286.  (293) Nicklas Bergström -68 Täby OK  1:33:20 (1:33:16) (0:43:54)
287.  (431) Andreas Åberg -80   1:33:21 (1:33:10) (0:43:30)
288.  (200) Henrik Örtenvik -78 Lulekamraterna  1:33:22 (1:33:17) (0:43:38)
289.  (225) Johan Broshammar -78 Skuckakungarna  1:33:23 (1:33:19) (0:43:10)
290.  (926) Klas Persson -80   1:33:24 (1:33:22) (0:44:45)
291.  (2866) Ian Ferebee -63   1:33:24 (1:33:19) (0:43:51)
292.  (218) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:33:26 (1:33:25) (0:42:50)
293.  (175) Staffan Häggeborn -52 Västerås LK  1:33:27 (1:33:26) (0:42:43)
294.  (827) Håkan Samuelsson -59 Runday IF  1:33:30 (1:33:20) (0:43:23)
295.  (615) Joachim Högberg -73 Slug  1:33:31 (1:33:19) (0:43:36)
296.  (2913) Göran Tuvenvall -64 Sthlm City Triathlon  1:33:31 (1:33:28) (0:42:25)
297.  (885) Younes Lousseief -73 Hammarbyhöjden  1:33:33 (1:33:15) (0:44:49)
298.  (202) Henrik Rundquist -61 Team Stockholm Marathon  1:33:34 (1:33:32) (0:41:50)
299.  (328) Johan Lundqvist -86   1:33:34 (1:33:29) (0:44:21)
300.  (3049) Kjetil Falkenberg Hansen -72   1:33:34 (1:33:29) (0:44:15)
301.  (886) Tommy Dahlgren -71 Älta Golv  1:33:38 (1:33:22) (0:44:55)
302.  (724) Martin Olsson -74 Förlaget Anomali IK 1:33:40 (1:33:27) (0:44:20)
303.  (594) Jan Wåhleman -66   1:33:41 (1:33:27) (0:45:16)
304.  (554) Gustav Falconer -76   1:33:44 (1:33:36) (0:43:14)
305.  (336) Robert Lundgren -68 Eskilstuna IK 1:33:46 (1:33:42) (0:43:46)
306.  (563) Ola Mårtensson -60   1:33:47 (1:33:38) (0:43:44)
307.  (198) Henrik Arnell -66   1:33:48 (1:33:42) (0:44:57)
308.  (576) Johan Hultborg -81 Team Hultsson  1:33:49 (1:33:43) (0:44:18)
309.  (2294) Stuart Wood -75   1:33:53 (1:33:24) (0:45:49)
310.  (2318) Anders Roxenhag -76   1:33:54 (1:33:41) (0:45:25)
311.  (2139) Oskar Johansson -85 Kompisai  1:33:54 (1:33:36) (0:46:30)
312.  (574) Hans Frössén -73 Terrible Tuesdays  1:33:56 (1:33:56) (0:43:02)
313.  (435) Rachid Bech-Azeddine -68 Bagsvärd Triathlon  1:33:59 (1:33:49) (0:43:56)
314.  (862) Thomas Estrin -80 Team JNT  1:34:04 (1:34:00) (0:43:44)
315.  (3799) Gustaf Andersson -81 Krot  1:34:06 (1:33:52) (0:46:58)
316.  (550) Oskar Grip -83   1:34:08 (1:34:01) (0:44:48)
317.  (556) Håkan Jansson -59 Uppsala LK  1:34:11 (1:34:01) (0:44:10)
318.  (618) Johan Gäfvert -75 Parker Hannifin  1:34:11 (1:34:03) (0:44:37)
319.  (101) Jan Seitz -86 SASSE Runners  1:34:14 (1:34:09) (0:43:58)
320.  (562) Fredrik Nyström -77   1:34:15 (1:34:03) (0:43:17)
321.  (1093) Moritz Arndt -87   1:34:15 (1:34:10) (0:45:31)
322.  (759) Niklas Gehlin -79 Blåvitt  1:34:16 (1:34:05) (0:45:08)
323.  (279) Mattias Wallman -72 Viksjö  1:34:16 (1:34:13) (0:44:28)
324.  (172) Ove Sääf -61 Bålsta IK 1:34:17 (1:34:10) (0:44:18)
325.  (120) Andreas Östlund -80 Vehco AB  1:34:18 (1:34:13) (0:43:21)
326.  (404) Anders Fridolf -73   1:34:19 (1:34:01) (0:45:02)
327.  (611) Johan Andreasson -73 Marginalen Bank  1:34:23 (1:34:08) (0:44:06)
328.  (754) Philip Arfwedson -85 Yuppie Ski Club  1:34:24 (1:34:18) (0:44:07)
329.  (2929) Morgan Mossberg -68   1:34:27 (1:34:15) (0:44:22)
330.  (222) Johan Jansson -80 Sats  1:34:29 (1:34:22) (0:44:07)
331.  (784) Pelle Åman Ståhl -69 King Flyers RC  1:34:31 (1:34:21) (0:43:58)
332.  (320) Peter Emtner -78 Accenture IF  1:34:35 (1:34:30) (0:43:38)
333.  (790) Per Lundström -70 Haga Norra  1:34:36 (1:34:29) (0:43:43)
334.  (295) Nils Andersson -64   1:34:38 (1:34:32) (0:43:12)
335.  (297) Gustav Nilsson -82 Skärholmen  1:34:41 (1:34:38) (0:42:10)
336.  (1242) Mårten Marcus -82   1:34:44 (1:34:39) (0:45:10)
337.  (888) Andreas Allström -78 The running gang  1:34:47 (1:34:43) (0:44:37)
338.  (213) Anton Nerman -80 Chiquita  1:34:49 (1:34:44) (0:43:51)
339.  (2885) David Ström -80   1:34:51 (1:34:45) (0:43:27)
340.  (146) Carl-Johan Lindgren -68   1:34:54 (1:34:51) (0:42:24)
341.  (2133) Öivin Grönberg -66   1:34:56 (1:34:47) (0:43:42)
342.  (204) Henrik Skogsfors -71 Electrolux IF  1:34:57 (1:34:54) (0:42:16)
343.  (353) Stanislav Tschertou -72   1:35:01 (1:34:57) (0:43:25)
344.  (896) Peter Sackey -71   1:35:04 (1:34:53) (0:45:24)
345.  (549) Göran Jansson -66 Accenture IF  1:35:05 (1:34:57) (0:44:34)
346.  (498) Daniel Berg -80 Västerås  1:35:06 (1:34:56) (0:45:13)
347.  (370) Tommy Ericsson -47 Lk Nyköpings Runners  1:35:09 (1:35:04) (0:45:48)
348.  (463) Stefan Andersson -63 IFK Strängnäs  1:35:09 (1:35:00) (0:44:59)
349.  (766) Niklas Langvig -76   1:35:11 (1:35:04) (0:44:03)
350.  (636) Jonatan Jartun Ländin -66   1:35:12 (1:35:01) (0:45:19)
351.  (723) Martin Trossö -79 Swedbank  1:35:13 (1:35:03) (0:43:27)
352.  (1243) Martin Stenfors -82   1:35:20 (1:35:14) (0:45:09)
353.  (1363) Stefan Brehammar -79 Bromstens IK 1:35:24 (1:35:17) (0:46:02)
354.  (600) Jesper Bergström -74 Terrible Tuesdays  1:35:24 (1:35:13) (0:45:07)
355.  (818) Robin Johansson -80 Sträcklöpet  1:35:25 (1:35:15) (0:45:21)
356.  (1299) Olof Hedin -80 Vattenfall IF  1:35:26 (1:35:23) (0:45:32)
357.  (189) Håkan Andersson -73 Stockholms Rullskidklubb  1:35:27 (1:35:23) (0:42:59)
358.  (491) Dan Hultqvist -67 Ronehamn  1:35:30 (1:35:20) (0:45:01)
359.  (161) Daniel Wijk -81 Los Gringuitos  1:35:31 (1:35:29) (0:44:41)
360.  (103) Andreas Gustafsson -82 Sirius International  1:35:42 (1:35:39) (0:43:29)
361.  (891) Mats Wenner -73   1:35:44 (1:35:32) (0:44:41)
362.  (2912) Gustaf Westerholm -62   1:35:45 (1:35:37) (0:45:14)
363.  (130) Alexander Zetterquist -74   1:35:46 (1:35:41) (0:43:15)
364.  (700) Magnus Ekman -73 Rensättra Runners  1:35:49 (1:35:32) (0:46:01)
365.  (767) Niklas Ohlson -71 Risets Raketer  1:35:52 (1:35:37) (0:44:03)
366.  (845) Stefan Nilsson -72 Vallentuna FK  1:35:53 (1:35:40) (0:45:11)
367.  (753) Mikael Zetterström -76   1:35:55 (1:35:46) (0:43:57)
368.  (579) Jonas Sjöblom -64 IF Linnéa  1:35:55 (1:35:47) (0:44:51)
369.  (174) Peter Lindblom -66 Enklaresport running club  1:35:56 (1:35:50) (0:45:59)
370.  (694) Lars Mattisson -70   1:35:57 (1:35:47) (0:44:31)
371.  (1025) Johannes Evers -77 Mälarö SOK  1:35:59 (1:35:53) (0:44:51)
372.  (632) Jonas Karlsson -74   1:36:00 (1:35:54) (0:44:47)
373.  (791) Stefan Roth -74 Västerås Löparklubb  1:36:02 (1:35:56) (0:44:00)
374.  (872) Torsten Östervall -68 Fredrikshofs FIF  1:36:03 (1:35:59) (0:43:37)
375.  (1829) Niklas Lundin -63   1:36:07 (1:35:49) (0:45:20)
376.  (3171) Johan Lilljebjörn -84   1:36:10 (1:36:08) (0:46:02)
377.  (5165) Mattias Kumlien -88   1:36:17 (1:36:01) (0:47:12)
378.  (1381) Johan Thorssell -89   1:36:19 (1:36:16) (0:45:13)
379.  (90) Patrik Ljungberg -80   1:36:20 (1:36:13) (0:45:42)
380.  (314) Per Sandell -76   1:36:25 (1:36:24) (0:42:01)
381.  (318) Tomas Zaar -76 SLL Trafikförvaltningen  1:36:28 (1:36:22) (0:45:51)
382.  (749) Mikael Alfredsson -74   1:36:29 (1:36:23) (0:44:20)
383.  (731) Mats Bovin -73   1:36:32 (1:36:19) (0:45:01)
384.  (678) Leo Mccauley -70   1:36:32 (1:36:19) (0:43:47)
385.  (795) Peter Ottosson -64 Diakonia  1:36:34 (1:36:23) (0:45:19)
386.  (1308) Robert Hynge Almkvist -86 Team Igor  1:36:39 (1:36:37) (0:45:07)
387.  (811) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK 1:36:39 (1:36:27) (0:45:15)
388.  (569) Henric Ståhl -70 AXA Sports Club  1:36:39 (1:36:27) (0:45:26)
389.  (2993) Thomas Karlahag -65 IF Linnéa  1:36:40 (1:36:34) (0:44:53)
390.  (775) Oscar Nelson -78   1:36:41 (1:36:34) (0:44:14)
391.  (449) Göran Lide -63 Uppsala löparklubb  1:36:42 (1:36:34) (0:45:04)
392.  (760) Nicklas Sundberg -78   1:36:47 (1:36:36) (0:45:47)
393.  (452) Jonas Fritzson -68   1:36:50 (1:36:40) (0:45:12)
394.  (733) Mats Hammerin -60 Borlänge Löparklubb  1:36:54 (1:36:39) (0:44:52)
395.  (531) Mikael Danielsson -70 IF Team Leites  1:36:54 (1:36:46) (0:45:19)
396.  (541) Fredrik A. Svensson -83 Faso Group AB  1:36:57 (1:36:46) (0:45:07)
397.  (712) Magnus Ahlen -80 Uppsala  1:37:00 (1:36:45) (0:45:33)
398.  (413) Ali Sadeghi -76 TRAFIKVERKET FF STOCKHOLM  1:37:01 (1:36:40) (0:43:59)
399.  (2875) Mats Uddin -69 Team PQ  1:37:02 (1:36:55) (0:44:08)
400.  (642) Johan Sjöström -73   1:37:03 (1:36:48) (0:45:17)
401.  (895) Göran Lindberg -64 Telia IF  1:37:05 (1:36:58) (0:45:16)
402.  (828) Emil Nordström -78 Carnegie IF  1:37:20 (1:37:06) (0:45:19)
403.  (1228) Manfred Heublein -84   1:37:20 (1:37:10) (0:47:19)
404.  (586) Jörgen Rickan -76 Tyresö SS  1:37:21 (1:37:11) (0:44:14)
405.  (165) Erik Cardelus -69 penya barcelonista  1:37:22 (1:37:16) (0:45:41)
406.  (126) Aron Modig -85 Kdu  1:37:23 (1:37:18) (0:46:00)
407.  (667) Lars Töttrup -54 Nordea  1:37:24 (1:37:15) (0:44:59)
408.  (250) Leif Jaederfeldt -64 Bålsta IK 1:37:30 (1:37:24) (0:44:55)
409.  (743) Mattias Klang -77 dýr úr böndunum  1:37:31 (1:37:15) (0:45:00)
410.  (725) Martin Belak -80 SPIF Triathlon  1:37:31 (1:37:20) (0:45:22)
411.  (163) Adam Dennis -80   1:37:33 (1:37:29) (0:47:52)
412.  (741) Mattias Ortman -79 Adp  1:37:36 (1:37:27) (0:46:01)
413.  (407) Thomas Alexanderson -75 Team 11433.net  1:37:36 (1:37:28) (0:45:34)
414.  (949) Pontus Andersson -79 Kvantum Liljeholmen  1:37:37 (1:37:35) (0:45:52)
415.  (2118) Niklas Natt och Dag -79   1:37:39 (1:37:23) (0:46:27)
416.  (138) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:37:41 (1:37:40) (0:43:42)
417.  (751) Mikael Martinsson -79   1:37:41 (1:37:27) (0:46:28)
418.  (2857) Erik Nordfeldt -80   1:37:42 (1:37:39) (0:48:29)
419.  (315) Per Erik Eriksson -73 Studentidrotten i Luleå  1:37:42 (1:37:37) (0:45:13)
420.  (771) Olav Fromm -70 Sct  1:37:43 (1:37:33) (0:46:11)
421.  (3793) Johan Thelenius -76 Stockholm Apnea  1:37:44 (1:37:32) (0:46:25)
422.  (2978) Göran Sidgren -83   1:37:44 (1:37:35) (0:46:35)
423.  (1757) Henrik Ekblad -86   1:37:45 (1:37:42) (0:45:33)
424.  (1690) Björn Gustafsson -82   1:37:45 (1:37:27) (0:47:24)
425.  (499) Deniz Baydar -71   1:37:46 (1:37:37) (0:46:26)
426.  (736) Mats Bülow -70   1:37:46 (1:37:40) (0:45:55)
427.  (1075) Henning Hammar -89   1:37:47 (1:37:44) (0:46:53)
428.  (1198) Leopold Kaftanski -85 Stockholm City Triathlon  1:37:53 (1:37:44) (0:47:20)
429.  (750) Mikael Koffman -66   1:37:54 (1:37:48) (0:45:01)
430.  (881) Ville Sjögren -56 Stockholm  1:37:55 (1:37:44) (0:45:30)
431.  (450) Björn Ekdahl -86 Team Stockholm Marathon  1:37:59 (1:37:45) (0:46:32)
432.  (2856) Christian Falk -80 Nordea  1:38:00 (1:37:58) (0:48:45)
433.  (2909) Oliver Wolf -88   1:38:01 (1:37:48) (0:46:32)
434.  (820) Roger Zällh -78 Stockholm city Triathlon  1:38:01 (1:37:57) (0:46:39)
435.  (430) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  1:38:01 (1:37:49) (0:46:39)
436.  (878) Victor Theander -71 Storängens Löparklubb  1:38:01 (1:37:51) (0:46:11)
437.  (123) Mikkel Hvidtfeldt -88   1:38:02 (1:37:57) (0:42:59)
438.  (889) James Evans -82   1:38:02 (1:37:48) (0:47:02)
439.  (406) Fredrik Ahlén -82   1:38:07 (1:37:51) (0:45:46)
440.  (186) Frimann Sigurdsson -85 Tritech  1:38:07 (1:38:06) (0:41:46)
441.  (566) Henrik Carlsson -78 Vansbro AIK 1:38:10 (1:38:01) (0:42:40)
442.  (792) Per Westman -67 IF Linnéa  1:38:10 (1:38:00) (0:45:53)
443.  (716) Marcus Erlandsson -77   1:38:11 (1:38:04) (0:46:16)
444.  (837) Mats Boström -69 Solvikingarna  1:38:15 (1:38:01) (0:46:56)
445.  (462) Calle Andrén -79 Myrskärens LK  1:38:16 (1:38:08) (0:45:31)
446.  (2969) Björn Ivarsson -79   1:38:17 (1:38:09) (0:45:33)
447.  (539) Fredrik Michelin -71 Sollentuna-Draget  1:38:19 (1:38:09) (0:45:57)
448.  (738) Mattias Bernemyr -73 Rönninge  1:38:21 (1:37:59) (0:46:11)
449.  (748) Mikael Karlsson -79 Väsby SS Triathlon  1:38:25 (1:38:19) (0:44:54)
450.  (536) Fredrik Elmér -80   1:38:29 (1:38:21) (0:45:20)
451.  (906) Johan Magnholt -81 Isterband IF  1:38:29 (1:38:20) (0:44:58)
452.  (402) Andreas Ulriksson -72 Nora Runners  1:38:34 (1:38:16) (0:46:14)
453.  (454) Bo Wessel -51 Team Skavsåret  1:38:38 (1:38:30) (0:46:32)
454.  (763) Niklas Wenster -73 Änglarna Björkhagen  1:38:38 (1:38:23) (0:45:29)
455.  (1103) Jan-Eric Jansson -65 IFK Lidingö Fiidrott  1:38:39 (1:38:37) (0:45:35)
456.  (848) Hans Strängby -61 IF Linnéa  1:38:42 (1:38:33) (0:47:06)
457.  (670) Leif Granholm -68 Saab Fritid  1:38:42 (1:38:35) (0:45:44)
458.  (537) Håkan Källgård -79   1:38:43 (1:38:37) (0:45:22)
459.  (2903) Robert Lynsman -84   1:38:46 (1:38:36) (0:45:02)
460.  (2986) Eric Lyngéns -84 Nordea  1:38:48 (1:33:29) (0:44:00)
461.  (812) Urban Andersson -69 Nybodahöjdens IF  1:38:49 (1:38:39) (0:43:23)
462.  (513) Emil Westgren -76 Danderyd  1:38:49 (1:38:43) (0:47:33)
463.  (883) Vidar Stordahl -75   1:38:49 (1:38:37) (0:45:22)
464.  (489) Henrik Dahl -68   1:38:50 (1:38:43) (0:44:13)
465.  (577) Harald Hussénius -80   1:38:50 (1:38:45) (0:45:28)
466.  (691) Calle Elfström -69   1:38:52 (1:38:39) (0:46:22)
467.  (796) Jonathan Rosengren -92 Täby  1:38:53 (1:38:39) (0:47:10)
468.  (1034) Mats Almlöw -80   1:38:57 (1:38:46) (0:48:05)
469.  (860) Thomas Bäverlid -62 Team 42  1:39:01 (1:38:47) (0:47:08)
470.  (799) Peter Bjerkesjö -80   1:39:03 (1:38:50) (0:46:28)
471.  (706) Magnus Sander -73   1:39:04 (1:38:58) (0:44:38)
472.  (214) Fredrik Danielsen -69 Caretas Rapidos  1:39:04 (1:38:59) (0:47:34)
473.  (762) Peter Segelström -66   1:39:05 (1:38:56) (0:45:48)
474.  (726) Martin Bergman -83 Jkak  1:39:06 (1:38:56) (0:47:40)
475.  (870) Tomas Thiel -72   1:39:08 (1:38:54) (0:46:32)
476.  (699) Magnus Brundin -68 roto avanti  1:39:10 (1:38:57) (0:46:22)
477.  (853) Pär Svensson -68 IF Linnéa  1:39:13 (1:38:59) (0:47:27)
478.  (962) Carl-Adam Markborn -84 Försvarets SK  1:39:14 (1:39:07) (0:46:07)
479.  (851) Sven Rudebeck -77   1:39:15 (1:39:00) (0:47:32)
480.  (704) Magnus Wennblom -67   1:39:16 (1:39:03) (0:45:47)
481.  (2180) Daniel Berglund -81 Capgemini  1:39:16 (1:38:52) (0:44:55)
482.  (882) Aksel Willgert -81 Ericsson  1:39:17 (1:39:04) (0:46:28)
483.  (985) Daniel Lundmark -79 Netlight  1:39:17 (1:39:14) (0:46:59)
484.  (1229) Marcus Hellströmer -77 IF Storebror  1:39:21 (1:39:17) (0:46:59)
485.  (768) Fredrik Niveman -86 Seb  1:39:23 (1:39:10) (0:47:21)
486.  (664) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:39:24 (1:39:15) (0:46:03)
487.  (1175) Raymond Stål -65 Orsa  1:39:27 (1:39:24) (0:44:24)
488.  (610) Jonatan Hedin -83 Svenskt Näringsliv  1:39:29 (1:39:26) (0:46:02)
489.  (582) Ingvar Khan -60 Ericsson Stockholm IK 1:39:29 (1:39:15) (0:47:50)
490.  (538) Fredrik Mattsson -70 Brabo aktiv  1:39:30 (1:39:24) (0:47:21)
491.  (645) Urban Wählby -68 Electrolux IF  1:39:30 (1:39:21) (0:47:10)
492.  (2267) Angus Hansson -91   1:39:35 (1:39:19) (0:47:03)
493.  (571) Henrik Wahlsten -77 Västerås  1:39:37 (1:39:27) (0:47:05)
494.  (637) Jonathan Lyström -85   1:39:40 (1:39:34) (0:46:56)
495.  (655) Kenneth Landrin -63 Landrins bil  1:39:40 (1:39:29) (0:45:52)
496.  (2182) John Eriksson -77 Capgemini  1:39:41 (1:39:22) (0:47:22)
497.  (1231) Marcus Westerlund -89 Deloitte  1:39:41 (1:39:35) (0:47:02)
498.  (758) Stefan Edin -73 Myrskären LK  1:39:41 (1:39:32) (0:45:30)
499.  (1320) Sebastian Rosengren -90 Täby  1:39:41 (1:39:34) (0:46:53)
500.  (774) Örjan Eriksson -70 Danderyd  1:39:44 (1:39:34) (0:45:27)
501.  (1142) Jonas Littorin -65 Stockholm City Triathlon  1:39:45 (1:39:42) (0:47:01)
502.  (598) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:39:45 (1:39:37) (0:46:35)
503.  (573) Anders Cedhamre -79   1:39:47 (1:39:33) (0:47:09)
504.  (680) Lars Hagborg -67 Uppsala Univ. Roadrunners  1:39:50 (1:39:37) (0:45:56)
505.  (494) Daniel Vegerfors -81 Falu Marathonsällskap  1:39:50 (1:39:41) (0:47:28)
506.  (1306) Karl Nittve -82   1:39:54 (1:39:45) (0:47:18)
507.  (910) Anders Dolata -65 Terrible Tuesdays  1:39:54 (1:39:49) (0:46:41)
508.  (841) Staffan Lundgren -72 Björnstorps IF  1:39:54 (1:39:37) (0:47:03)
509.  (972) Christer Pertun -69 Kristinehamns ok  1:39:54 (1:39:46) (0:47:10)
510.  (813) Raffaele Mandoli -74 Seventies Running Team Lucca  1:39:56 (1:39:45) (0:46:23)
511.  (627) Johan Olausson -83 Team Blekinge  1:39:57 (1:39:41) (0:46:25)
512.  (761) Nicklas Backfjärd -75 JM AB  1:39:58 (1:39:47) (0:46:57)
513.  (605) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:39:59 (1:39:48) (0:46:06)
514.  (401) Alexander Borodin -76   1:39:59 (1:39:50) (0:46:25)
515.  (695) BJÖRN-OLOF Edberg -64   1:40:01 (1:39:51) (0:46:14)
516.  (2938) Magnus Nilsson Vall -76 Pistolerna IK 1:40:01 (1:39:55) (0:47:36)
517.  (711) Mattias Gyldberg -72   1:40:04 (1:39:54) (0:47:03)
518.  (863) Thomas Eriksson -57 Rps  1:40:05 (1:39:57) (0:47:28)
519.  (1315) Peter Dahlqvist -82   1:40:10 (1:40:04) (0:45:12)
520.  (834) Jonny Gustafsson -65 Stockholm  1:40:13 (1:40:01) (0:47:42)
521.  (1795) Jan Gustavsson -60 Gamla Uppsala  1:40:16 (1:40:12) (0:46:28)
522.  (692) Joakim Ohrbeck -77   1:40:17 (1:39:51) (0:47:33)
523.  (1365) Stefan Sunesson -63   1:40:18 (1:40:10) (0:47:38)
524.  (641) Josef Karlström -78 Fmv sporty  1:40:19 (1:40:03) (0:47:15)
525.  (746) Michael Cribbin -79   1:40:21 (1:40:07) (0:46:56)
526.  (874) Ulf Baggström -57 Stockholm  1:40:23 (1:40:15) (0:47:14)
527.  (805) Gustav Tano -83 Capgemini  1:40:23 (1:40:10) (0:48:55)
528.  (216) John Cotsell -78   1:40:23 (1:40:19) (0:44:17)
529.  (1031) Fredrik Fogelström -73 Brabo aktiv  1:40:24 (1:40:14) (0:46:41)
530.  (1309) Per Österman -63 SPIF Triathlon  1:40:30 (1:40:26) (0:46:50)
531.  (1062) Hans Romare -66   1:40:32 (1:40:29) (0:47:54)
532.  (1029) Frans Lundgren -71   1:40:32 (1:40:29) (0:47:55)
533.  (504) Fredrik Eriksson -67 Tensta  1:40:38 (1:40:33) (0:47:52)
534.  (551) Gunnar Forssell -66   1:40:38 (1:40:23) (0:48:17)
535.  (3134) Johan Granberg -76   1:40:42 (1:40:37) (0:45:59)
536.  (2042) Marcus Götling -84 Gotling System  1:40:45 (1:40:33) (0:46:19)
537.  (856) Tomas Carlefalk -83   1:40:50 (1:40:39) (0:47:32)
538.  (737) Mats Sjölin -64 Talbybcc  1:40:52 (1:40:40) (0:46:50)
539.  (555) Guy Wennerholm -62 Hässelby SK  1:40:54 (1:40:48) (0:43:51)
540.  (559) Håkan V. Nilsson -66   1:40:54 (1:40:43) (0:47:14)
541.  (660) Kristoffer Karm -80 Axa  1:40:55 (1:40:45) (0:46:00)
542.  (720) Mårten Leijon -83   1:40:55 (1:40:45) (0:47:01)
543.  (456) Johan Broström -78   1:40:56 (1:40:45) (0:47:06)
544.  (443) Simon Broström -78   1:40:58 (1:40:41) (0:47:15)
545.  (1884) Jan Nilsson -70   1:40:59 (1:40:48) (0:48:52)
546.  (3282) Göran Johanson -74 Bålsta IK 1:41:00 (1:40:54) (0:45:31)
547.  (1823) Oscar Ingelmark -85   1:41:00 (1:40:49) (0:45:23)
548.  (728) Mathias Lagerström -70 Fresta roadrunners  1:41:01 (1:40:49) (0:47:22)
549.  (2915) Juha Komi -63   1:41:03 (1:40:47) (0:46:59)
550.  (1112) Pierre Brattnäs -75   1:41:04 (1:40:58) (0:47:00)
551.  (707) Magnus Hjeltman -69   1:41:06 (1:41:00) (0:46:35)
552.  (1047) Greger Sahlin -59   1:41:07 (1:40:56) (0:48:54)
553.  (1169) Per Torell -69   1:41:12 (1:41:11) (0:46:01)
554.  (2229) Samuel Murray -93   1:41:12 (1:40:56) (0:49:45)
555.  (973) Christian Lindeberg -66 Värmdö IF  1:41:13 (1:41:03) (0:49:12)
556.  (1758) Axel Österlund -86   1:41:14 (1:41:11) (0:44:51)
557.  (437) Anton Fors -81 Gävle TK  1:41:15 (1:40:59) (0:48:06)
558.  (616) Joakim Bergström -72 räddningstjänsten fagersta  1:41:16 (1:41:02) (0:46:55)
559.  (804) Christian Sundgren -79 Capgemini Consulting  1:41:17 (1:41:08) (0:46:54)
560.  (815) Johan Rietz -71   1:41:17 (1:41:10) (0:47:30)
561.  (41) Johannes Bångman -82   1:41:18 (1:41:17) (0:47:20)
562.  (2923) Fredrik Jansson -85   1:41:20 (1:41:07) (0:50:08)
563.  (403) Patrik Björk -71 Salminen RC  1:41:20 (1:41:01) (0:48:04)
564.  (679) Alexander Korling -84   1:41:20 (1:41:06) (0:48:05)
565.  (1044) Peter Toth -84   1:41:22 (1:41:13) (0:46:54)
566.  (1182) Kristoffer Bymalm -86 Carnegie IF  1:41:22 (1:41:20) (0:48:20)
567.  (1085) Rikard Westman -70 Elvis X Country  1:41:28 (1:41:19) (0:45:48)
568.  (2951) Per Strand -74   1:41:28 (1:41:19) (0:47:52)
569.  (1124) Johan Grundström -87   1:41:29 (1:41:27) (0:48:21)
570.  (587) Jakob Hedberg -72   1:41:34 (1:41:21) (0:47:49)
571.  (2069) Mathias Insulander -69 IFK Mariefred  1:41:35 (1:41:21) (0:47:36)
572.  (1254) Mattias Bergström -71 FoxHill Runners  1:41:36 (1:41:32) (0:48:12)
573.  (1080) Henrik Widlund -79   1:41:36 (1:41:32) (0:46:48)
574.  (423) Anders Sveningsson -59 Stockholm City Triathlon  1:41:37 (1:41:24) (0:47:50)
575.  (752) Mikael Silfver -60 Ericsson IK 1:41:37 (1:41:28) (0:46:52)
576.  (1225) Robert Gren -73   1:41:39 (1:41:39) (0:46:46)
577.  (1173) Holger Müntzing -67 Tullinge  1:41:40 (1:41:25) (0:49:36)
578.  (542) Fredrik Wigerslott -70 Skandia Värmdö & Saltssjö-Boo  1:41:40 (1:41:34) (0:47:15)
579.  (507) Robert Ekerlin -69 Running Sweden  1:41:41 (1:41:27) (0:47:46)
580.  (814) Rickard Renström -67 IFK Mariefred  1:41:42 (1:41:32) (0:48:23)
581.  (424) Anders Kjellström -74   1:41:42 (1:41:34) (0:47:43)
582.  (1596) Patrick Moser -64 1:41:43 (1:41:37) (0:47:20)
583.  (458) Näsström Carl-Johan -66   1:41:46 (1:41:43) (0:46:59)
584.  (416) Anders Holm -77 Kälvesta IOF  1:41:47 (1:41:41) (0:47:00)
585.  (668) Daniel Larsson -82 Skandia Löparklubb  1:41:48 (1:41:39) (0:45:11)
586.  (722) Martin Lundhagen -72 Bromma  1:41:49 (1:41:37) (0:47:33)
587.  (590) Jakob Hofverberg -77   1:41:54 (1:41:43) (0:44:39)
588.  (719) Markus Hallberg -75   1:41:54 (1:41:41) (0:48:42)
589.  (490) Dain Nevonen -82   1:41:54 (1:41:45) (0:45:56)
590.  (2171) Peter Schillerström -59   1:41:54 (1:41:41) (0:47:14)
591.  (506) Pontus Ek -75 Hg&rf  1:41:55 (1:41:45) (0:45:38)
592.  (2381) Peter Radell -58   1:41:57 (1:41:37) (0:49:13)
593.  (515) Johan Engdahl -82   1:41:58 (1:41:50) (0:46:03)
594.  (778) Pasi Väisänen -70   1:41:58 (1:41:49) (0:46:06)
595.  (666) Lars Kalander -68 Vaxholm  1:41:59 (1:41:55) (0:48:52)
596.  (855) Jan Rosenström -60   1:42:00 (1:41:53) (0:47:45)
597.  (661) Kristoffer Gustafsson -83 Gullspångs IF  1:42:03 (1:41:56) (0:47:16)
598.  (683) Daniel Lindberg -74 Utbrytarna SK  1:42:05 (1:41:54) (0:46:54)
599.  (1015) Erik Suneson -86 Skandia Löparklubb  1:42:06 (1:42:04) (0:46:20)
600.  (614) Jan-olof Svensson -66 Falkenbergs RR  1:42:06 (1:41:57) (0:48:04)
601.  (842) Stefan Bladh -72   1:42:07 (1:41:55) (0:47:06)
602.  (781) Patrik Ljungqvist -63 1 kr/km  1:42:09 (1:42:01) (0:48:30)
603.  (2000) Stefan Falkenstad -79 HSB Södertörn  1:42:11 (1:41:52) (0:47:19)
604.  (787) Per Dahlberg -83   1:42:13 (1:42:03) (0:47:05)
605.  (648) Jonathan Mark -78 Handelsbanken  1:42:14 (1:42:02) (0:47:04)
606.  (798) Peter Moliln -63   1:42:15 (1:42:00) (0:48:44)
607.  (1359) Staffan Saeden -63 IP-Only  1:42:15 (1:42:13) (0:46:51)
608.  (1379) Thomas Nilsson -65 Sportslook  1:42:15 (1:42:06) (0:48:31)
609.  (742) Mattias Sjödin -84 Vännäs AK  1:42:17 (1:42:07) (0:48:48)
610.  (1181) Rickard Redendal -80   1:42:17 (1:42:10) (0:49:34)
611.  (455) Petter Boman -83 Örebro AIK 1:42:18 (1:42:09) (0:47:16)
612.  (854) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:42:21 (1:42:12) (0:45:32)
613.  (591) Omid Khalvati -87 Khalvati Music  1:42:25 (1:42:09) (0:48:02)
614.  (308) Patrick Luxenburg -72 Luxens IK 1:42:26 (1:42:25) (0:45:00)
615.  (1074) Henrik Rydinger -68 Ebonitgränd Runners  1:42:27 (1:42:20) (0:48:21)
616.  (816) Robin Bolin -78 Lokomotiv Tranås  1:42:31 (1:42:18) (0:47:01)
617.  (1329) Philip Hallsmar -88 Capgemini Consulting  1:42:33 (1:42:29) (0:47:40)
618.  (747) Michael Ryan -70   1:42:34 (1:42:18) (0:48:02)
619.  (1063) Hans Kronborg -58   1:42:36 (1:42:25) (0:50:44)
620.  (3541) Lars Flink -76   1:42:37 (1:42:30) (0:47:43)
621.  (422) Tomas Widell -68 Huddinge AIS  1:42:43 (1:42:32) (0:46:51)
622.  (1325) Peter Sandström -75 Sats  1:42:45 (1:42:45) (0:47:00)
623.  (2894) Peter Stenberg -74   1:42:49 (1:42:36) (0:48:42)
624.  (427) Andreas Tronsén -82 SPIF Triathlon  1:42:53 (1:42:45) (0:46:18)
625.  (836) Rolf Söderholm -63 Seskarö IF  1:42:54 (1:42:48) (0:47:58)
626.  (1048) Gunnar Billhage -79   1:42:58 (1:42:55) (0:48:36)
627.  (442) Arne Olsson -55   1:42:59 (1:42:50) (0:48:20)
628.  (613) Jonas Jolhammar -78   1:43:01 (1:42:51) (0:47:49)
629.  (3798) Simon Berg -84 Krot  1:43:02 (1:42:47) (0:47:02)
630.  (2201) Johan Regnéll -86 Perido  1:43:03 (1:42:46) (0:50:34)
631.  (604) Jens Zerbst -76 Vattenfall  1:43:03 (1:42:49) (0:48:38)
632.  (780) Patrick Litens -68 Fresta Roadrunners  1:43:03 (1:42:51) (0:48:44)
633.  (877) Patrik Rydman -69   1:43:06 (1:42:55) (0:47:58)
634.  (2876) Johan Uddin -74 Team PQ  1:43:06 (1:43:03) (0:47:04)
635.  (844) Stefan Hamrin -71 Åkersberga  1:43:10 (1:43:02) (0:46:07)
636.  (2305) Amir Srebrenikovic -81   1:43:10 (1:42:57) (0:50:56)
637.  (919) Anders Zakrisson -78 IFK Sala  1:43:11 (1:43:04) (0:49:42)
638.  (284) Michael Andersson -73 If Linnea  1:43:16 (1:43:10) (0:46:27)
639.  (1133) Ola Pettersson -67 Täby  1:43:16 (1:43:08) (0:47:57)
640.  (1132) Johan Forsberg -65 Ösmo Runners  1:43:19 (1:43:16) (0:47:46)
641.  (115) Anders Claesson -74 Hummelbävern  1:43:19 (1:43:09) (0:46:58)
642.  (681) Liberth Bolin -83   1:43:20 (1:43:12) (0:47:24)
643.  (687) Pim van Krieken -87   1:43:20 (1:43:06) (0:48:11)
644.  (2067) Martin Waara -83   1:43:21 (1:42:58) (0:50:40)
645.  (168) John Norberg -81   1:43:21 (1:43:17) (0:46:44)
646.  (453) Bo Frantzén -77   1:43:22 (1:43:06) (0:48:41)
647.  (1256) Max Wivhagen -67   1:43:22 (1:43:20) (0:48:10)
648.  (674) Leif Öhlund -72 Kungen IF  1:43:23 (1:43:10) (0:47:58)
649.  (572) Viktor Henriksson -72   1:43:26 (1:43:15) (0:47:42)
650.  (871) Tony Mankowitz -78 IK Makkabi  1:43:27 (1:43:20) (0:47:06)
651.  (196) Heinz Sjögren -62 Tyresö Friidrottsklubb  1:43:29 (1:43:26) (0:47:01)
652.  (633) Jonas Lundberg -75 NASDAQ OMX  1:43:31 (1:43:18) (0:48:51)
653.  (992) David Salom -80 Stockholm  1:43:33 (1:43:32) (0:47:06)
654.  (887) Daniel Zetterqvist -78 IF Linnéa  1:43:33 (1:43:23) (0:49:06)
655.  (457) Jacob Gold -82 Ik Makkabi  1:43:34 (1:43:22) (0:48:45)
656.  (1825) Fredrik Gustafsson -71   1:43:35 (1:43:24) (0:48:24)
657.  (575) Henrik Ojde -69 Hummelbävern  1:43:35 (1:43:24) (0:47:35)
658.  (1606) Adis Dzebo -82   1:43:36 (1:43:18) (0:49:54)
659.  (735) Mats Oretorp -68 Norrviken IBF BPS  1:43:38 (1:43:27) (0:48:23)
660.  (864) Tim Parksjö -81 Västerås LK  1:43:40 (1:43:28) (0:48:27)
661.  (1400) Peter Nilsson -61   1:43:43 (1:43:36) (0:47:29)
662.  (2125) Nils Below -62 Åf  1:43:46 (1:43:28) (0:49:19)
663.  (1287) Niklas Lövfors -81   1:43:49 (1:43:44) (0:47:58)
664.  (596) Jörgen Andersson -78   1:43:50 (1:43:43) (0:45:10)
665.  (1805) Filip Öhrner -87   1:43:50 (1:43:39) (0:47:48)
666.  (822) Erik Rosenqvist -83 Bagis  1:43:50 (1:43:36) (0:47:46)
667.  (436) Annu Suchdev -69 Bonjour Cycliste  1:43:51 (1:43:36) (0:49:14)
668.  (892) Lars Arvidsson -73 Cederroth Running Club  1:43:52 (1:43:40) (0:47:42)
669.  (1055) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:44:00 (1:43:58) (0:48:59)
670.  (480) Claes Hägglöf -63 Team Hägglöf  1:44:02 (1:43:44) (0:49:14)
671.  (1212) Lukas Lovén -74 IF Linnéa  1:44:03 (1:43:54) (0:49:06)
672.  (2971) Ludvig Jacobsson -82 Juppi  1:44:06 (1:43:57) (0:48:15)
673.  (843) Stefan De Brito -69   1:44:06 (1:43:49) (0:49:15)
674.  (858) Johan Tell -82   1:44:09 (1:43:58) (0:48:33)
675.  (568) Henric Axelsson -82 Dif  1:44:10 (1:43:55) (0:49:36)
676.  (2902) Mats Johansson -70 Spif  1:44:11 (1:44:04) (0:48:41)
677.  (1146) Jone Källsäter -72 Aik  1:44:16 (1:44:13) (0:48:39)
678.  (1145) Jonas Jelleryd -80   1:44:16 (1:43:52) (0:50:31)
679.  (4293) Lars Söderfjell -65   1:44:20 (1:44:13) (0:50:12)
680.  (1095) Jan Engvall -59   1:44:20 (1:44:16) (0:49:02)
681.  (628) Gustav Johansson -70 Brages IF  1:44:20 (1:44:15) (0:45:50)
682.  (486) Carl Stenbeck -68 Mälarö sko  1:44:20 (1:44:12) (0:46:16)
683.  (1190) Peter Larsson -80   1:44:21 (1:44:17) (0:48:45)
684.  (797) Peter Peldan -65 Runday IF  1:44:21 (1:44:12) (0:49:45)
685.  (2268) Magnus Kihlgren -90   1:44:22 (1:44:04) (0:48:14)
686.  (1390) Rikard Tunedal -65 What  1:44:23 (1:44:13) (0:48:51)
687.  (2015) Jens Holmberg -80   1:44:27 (1:44:13) (0:47:44)
688.  (1150) Johan Rudolphie -67 Lmc  1:44:28 (1:44:18) (0:49:01)
689.  (475) Christian Thorgerzon -75 Axa Sportsclub  1:44:31 (1:44:18) (0:49:10)
690.  (983) Daniel Dahlstedt -72 Carnegie IF  1:44:33 (1:44:24) (0:49:20)
691.  (1378) Qthomas Lundberg -58   1:44:36 (1:44:27) (0:49:00)
692.  (2959) Love Gustafsson -75 Sthlms Oberoende Löparklubb  1:44:38 (1:44:26) (0:48:42)
693.  (819) Roger Svensson -76   1:44:38 (1:44:22) (0:47:41)
694.  (446) Andreas Hansson -77 IF Linnéa  1:44:40 (1:44:31) (0:48:53)
695.  (1043) Stefan Svensson -75   1:44:41 (1:44:33) (0:49:16)
696.  (1213) Tomas Lundström -84 Uppsala  1:44:44 (1:44:37) (0:48:32)
697.  (440) Ari Soppela -61 Stora Essingen  1:44:45 (1:44:31) (0:47:47)
698.  (1144) Jonas Schilén -65   1:44:47 (1:44:44) (0:50:16)
699.  (869) Tomas Jonsson -76   1:44:47 (1:44:33) (0:47:01)
700.  (1377) Thomas Björnermark -71 Springtime Resor  1:44:52 (1:44:50) (0:48:01)
701.  (2979) Johan Gustafsson -78 Sunderby SK  1:44:55 (1:44:49) (0:45:34)
702.  (1892) Jens Nilstam -74 Hummelbävern  1:44:55 (1:44:42) (0:49:37)
703.  (1376) Michael Augustsson -64 Munsö Vikings  1:44:57 (1:44:46) (0:49:35)
704.  (808) Andreas Olsson -80   1:45:00 (1:44:51) (0:46:10)
705.  (1177) Krister Jonsson -71 Huddinge AIS  1:45:03 (1:44:54) (0:48:29)
706.  (1304) Patrik Husman -72 Team Skavsåret  1:45:03 (1:44:55) (0:49:54)
707.  (2146) Pär Törnberg -82   1:45:05 (1:44:53) (0:50:08)
708.  (974) Christian Hermansen -80   1:45:06 (1:45:01) (0:48:04)
709.  (429) Andreas Henriksson -82   1:45:12 (1:45:00) (0:49:19)
710.  (744) Michael Chinn -69 Tdk  1:45:12 (1:44:57) (0:48:03)
711.  (1394) Rikard Ullman -82   1:45:12 (1:45:06) (0:49:33)
712.  (789) Per Johansson -60 Atlas Copco IF  1:45:12 (1:45:05) (0:48:47)
713.  (1081) Robert Heymann -70   1:45:13 (1:45:08) (0:47:23)
714.  (2243) Sebastian Gunnarsson -84   1:45:16 (1:44:56) (0:48:21)
715.  (1105) Hans Höök -61 Team Altrusoft  1:45:17 (1:45:14) (0:49:04)
716.  (1915) Olof Johansson -85   1:45:20 (1:45:06) (0:47:38)
717.  (1007) Innocenti Lemessov -83 Team Ryssmarodörerna  1:45:20 (1:45:14) (0:46:59)
718.  (2077) Mattias Letmark -79   1:45:21 (1:45:14) (0:52:33)
719.  (80) Kristoffer Woods -72 Järngänget IK 1:45:22 (1:45:21) (0:47:37)
720.  (1824) Fredrik Thunvik -75   1:45:22 (1:45:06) (0:49:07)
721.  (2970) Josef Carlsson -80 Swedbank  1:45:26 (1:45:23) (0:49:12)
722.  (1051) Gustav Sigeman -68 Uppsala university Road Runners  1:45:27 (1:45:19) (0:49:26)
723.  (96) Fredrik Öhrn -73   1:45:31 (1:45:18) (0:49:46)
724.  (1045) Jonas Gellin -72 örebro aik  1:45:32 (1:45:27) (0:50:31)
725.  (580) Ingemar Nyman -61   1:45:32 (1:45:18) (0:48:59)
726.  (852) Sven-Åke Persson -44 IK Akele  1:45:34 (1:45:26) (0:49:04)
727.  (501) Dennis Lundberg -71 FA Multisport  1:45:36 (1:45:29) (0:49:02)
728.  (890) Klas Karlsson -72   1:45:36 (1:45:22) (0:50:37)
729.  (2983) Claes Axelsson -78   1:45:41 (1:45:34) (0:49:33)
730.  (1358) Ulf Johansson -67   1:45:44 (1:45:36) (0:49:14)
731.  (2283) Stefan Döring -86   1:45:45 (1:45:25) (0:52:35)
732.  (2113) Niclas Johansson -65   1:45:50 (1:45:30) (0:50:42)
733.  (945) Linus Bergstrom -84   1:45:55 (1:45:48) (0:48:55)
734.  (839) Sören Hedin -66   1:45:56 (1:45:48) (0:47:49)
735.  (1221) Stefan Callert -68 Biab  1:45:58 (1:45:53) (0:47:02)
736.  (959) Bruno Hultstrand -55   1:45:59 (1:45:56) (0:50:34)
737.  (35) Hans I. Jonsson -59 Nola Road Runners  1:46:02 (1:46:02) (1:40:37)
738.  (532) Fredrik Svärd -83 Lättja IF  1:46:13 (1:45:58) (0:47:29)
739.  (419) Anders Sederström -55 IK Akele  1:46:20 (1:46:12) (0:47:03)
740.  (2251) Anders Carlsson -79 Vansbro AIK 1:46:23 (1:46:13) (0:48:01)
741.  (643) Philip Bergström -87 Dfm  1:46:24 (1:46:10) (0:51:01)
742.  (548) Göran Claesson -72 Hummelbävern  1:46:24 (1:46:14) (0:46:58)
743.  (982) Dan Hansén -68   1:46:26 (1:46:17) (0:50:11)
744.  (1756) Björn Brandberg -86   1:46:31 (1:46:28) (0:46:56)
745.  (2040) Marcus Holmberg -70 Tullinge  1:46:33 (1:46:14) (0:51:23)
746.  (606) Jesper Martell -68 Viggan Runners  1:46:34 (1:46:18) (0:49:36)
747.  (915) Andreas Persson -77 Peab IF  1:46:38 (1:46:28) (0:50:17)
748.  (1088) Jonny Andersson -87   1:46:39 (1:46:37) (0:46:26)
749.  (2328) Tobias Wallerius -79 Stockholms Roddförening  1:46:41 (1:46:26) (0:50:49)
750.  (1189) Lars Näs -70 Sollentuna  1:46:41 (1:46:36) (0:49:26)
751.  (2981) Ronald Cheng -80   1:46:41 (1:46:26) (0:49:38)
752.  (2861) John Sjölund -78   1:46:47 (1:46:46) (0:50:56)
753.  (3285) Zoran Ruvceski -74 Team Sthlm Marathon  1:46:50 (1:38:34) (0:45:52)
754.  (1019) Esbjörn Johansson -77   1:46:51 (1:46:44) (0:50:06)
755.  (2896) Viktor Gjurovski -91   1:46:54 (1:46:41) (0:51:33)
756.  (2987) Patrik Sandberg -76   1:46:54 (1:46:44) (0:48:11)
757.  (2158) Pererik Nordman -85   1:46:54 (1:46:35) (0:51:11)
758.  (1233) Magnus Hydén -73 Storebrand Sport  1:46:55 (1:46:45) (0:50:25)
759.  (1908) Johan Fredriksson -84 Birkastan  1:46:55 (1:46:37) (0:50:07)
760.  (1274) Benny Johansson -66   1:46:59 (1:46:53) (0:50:04)
761.  (713) Marc O'malley -86 1:46:59 (1:46:53) (0:47:32)
762.  (1121) Joakim Wigren -72 Darda Racing  1:46:59 (1:46:50) (0:50:09)
763.  (931) Jonas Åkerstedt -77   1:47:00 (1:46:49) (0:51:05)
764.  (701) Magnus Granath -70 Segeltorp  1:47:01 (1:46:48) (0:50:01)
765.  (961) Carl Willers -86   1:47:03 (1:46:57) (0:50:29)
766.  (530) Fabian Eriksson -95 Ssk  1:47:08 (1:46:57) (0:49:07)
767.  (1344) Nils Sallnäs -64 Stif  1:47:16 (1:47:15) (0:49:28)
768.  (1303) Pär Bergstedt -67 Enskede Gård  1:47:16 (1:47:11) (0:49:59)
769.  (483) Christopher Morley -80   1:47:19 (1:47:03) (0:50:25)
770.  (1897) Jesper Sjögren -72   1:47:22 (1:47:04) (0:50:48)
771.  (659) Per Orrestig -76 AFA Fritid  1:47:22 (1:46:59) (0:49:48)
772.  (2320) Thomas Wahlberg -64   1:47:23 (1:47:13) (0:47:51)
773.  (1239) Mark O'sullivan -73   1:47:36 (1:47:36) (0:50:06)
774.  (893) Ingmar Ekstrand -46 IF Mantra Sport  1:47:37 (1:47:21) (0:51:35)
775.  (1307) Per Lundström -71 Run Time Error  1:47:38 (1:47:36) (0:49:07)
776.  (1918) Krippe Högdin -69   1:47:38 (1:47:22) (0:50:03)
777.  (622) Johan Sallnäs -77 Hammarby allé  1:47:39 (1:47:29) (0:47:00)
778.  (1162) Karl-Ossian Frimodt -81   1:47:42 (1:47:28) (0:51:53)
779.  (779) Benjamin Lloyd -77   1:47:42 (1:47:29) (0:51:01)
780.  (1282) Nicklas Carlbom -76   1:47:42 (1:47:28) (0:49:14)
781.  (1030) Fredrik Stenmark -75 Faun AIK 1:47:42 (1:47:28) (0:49:13)
782.  (1262) Michael Sjödin -72   1:47:42 (1:47:40) (0:48:11)
783.  (1629) Anders Hallgren -61   1:47:42 (1:47:23) (0:50:07)
784.  (1102) Jan Sterner -66   1:47:44 (1:47:39) (0:49:59)
785.  (1893) Jens Bruneheim -87   1:47:46 (1:47:26) (0:50:47)
786.  (801) Alexander Petersson -85 Kungsholmen  1:47:47 (1:47:32) (0:49:04)
787.  (1083) Henrik Teiwik -80 Axa  1:47:47 (1:47:45) (0:49:55)
788.  (1326) Peter Åslund -93 SourceTech AB  1:47:48 (1:47:46) (0:47:34)
789.  (1399) Viktor Björnfot -90   1:47:53 (1:47:50) (0:50:12)
790.  (1163) Tomas Karlsson -64 KTH IF  1:47:53 (1:47:43) (0:51:26)
791.  (654) Kjell Pettersson -69 Ssb&rdf  1:47:56 (1:47:39) (0:48:41)
792.  (2245) David Augustsson -80   1:47:56 (1:47:35) (0:51:35)
793.  (2362) Xavier Chabot -79   1:47:56 (1:47:46) (0:49:32)
794.  (421) Pär Holmgren -64 Huddinge AIS  1:47:59 (1:47:47) (0:50:56)
795.  (1298) Olof Rexed -64 Ericsson IK 1:48:04 (1:47:57) (0:51:11)
796.  (2217) Carl-Olof Bernsand -79   1:48:09 (1:47:53) (0:50:48)
797.  (1387) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  1:48:10 (1:48:01) (0:49:51)
798.  (1599) Börje Nilsson -59   1:48:11 (1:48:04) (0:50:47)
799.  (2975) Michael Hili -78 Svd  1:48:14 (1:48:07) (0:47:20)
800.  (1700) Conny Berghald -71   1:48:15 (1:48:00) (0:50:49)
801.  (913) Anders Sandlund -81 Galtroef Runners  1:48:16 (1:48:08) (0:49:17)
802.  (1101) Jan Sjölund -63 Viggan Runners  1:48:16 (1:48:04) (0:49:49)
803.  (938) Andrew Rosychuk -83 Stockholm City Triathlon  1:48:17 (1:48:13) (0:52:36)
804.  (509) Andreas Larsson -79   1:48:21 (1:48:16) (0:49:51)
805.  (1036) Fredrik Eriksson -64   1:48:23 (1:48:20) (0:50:41)
806.  (2276) Staffan André -74 Mälarö SOK  1:48:26 (1:48:11) (0:51:44)
807.  (911) Anders Herngren -58 Västerås löparklubb  1:48:29 (1:48:20) (0:52:30)
808.  (415) Anders Öhrling -59 IF Linnéa  1:48:32 (1:48:23) (0:50:34)
809.  (1977) Lars Gustafsson -70 Gustavs vänner  1:48:36 (1:48:23) (0:51:18)
810.  (1157) Kaj Lenner -55   1:48:39 (1:48:28) (0:52:05)
811.  (1875) Jakob Borg -81   1:48:41 (1:48:19) (0:51:49)
812.  (2105) Martin Lindvall -88   1:48:44 (1:48:26) (0:51:43)
813.  (521) Erik Redestad -82   1:48:44 (1:48:27) (0:49:36)
814.  (898) Viggo Caling -69 Cavling Media AB  1:48:45 (1:48:29) (0:50:08)
815.  (570) Henrik Biverstål -77   1:48:45 (1:48:36) (0:49:17)
816.  (998) Magnus Ekberg -69   1:48:53 (1:48:46) (0:50:22)
817.  (1208) Michael Ringh -69 Eo  1:48:57 (1:48:38) (0:51:44)
818.  (1389) Christian Pettersson -78 Attendel  1:48:57 (1:48:52) (0:50:32)
819.  (1033) Fredrik Köhler -84 Aditro  1:48:58 (1:48:34) (0:49:06)
820.  (1237) Ulf Grapenson -82   1:49:00 (1:48:58) (0:51:11)
821.  (1741) Per Abrahamsson -82   1:49:02 (1:48:50) (0:51:26)
822.  (1098) Jan Hägg -55 Jämten  1:49:03 (1:48:56) (0:51:27)
823.  (1618) Magnus Hübner -75   1:49:05 (1:48:45) (0:51:23)
824.  (2942) Lars Glemstedt -64 Running Sweden  1:49:08 (1:49:06) (0:51:12)
825.  (2143) Pär Grönhagen -80   1:49:09 (1:48:52) (0:52:19)
826.  (2370) Martin Solvinger -69   1:49:11 (1:48:52) (0:52:14)
827.  (1008) Emil Wallin -76   1:49:14 (1:49:04) (0:52:19)
828.  (1392) Ulf Krohn -51 Nordea  1:49:14 (1:49:02) (0:50:30)
829.  (1108) Jesper Pernius -87   1:49:16 (1:49:12) (0:49:22)
830.  (897) Julien Remond -80   1:49:18 (1:49:03) (0:49:16)
831.  (1364) Stefan Lodestad -74   1:49:18 (1:49:08) (0:51:43)
832.  (1104) Jan-Erik Blomqvist -76 Team Altrusoft  1:49:19 (1:49:17) (0:49:27)
833.  (899) Daniel Broberg -67   1:49:20 (1:49:13) (0:50:50)
834.  (1126) Johan Hållén -69 IF Linnéa  1:49:23 (1:49:20) (0:49:25)
835.  (2323) Thomas Sunder -78   1:49:28 (1:49:12) (0:50:05)
836.  (2333) Tomas Svanerudh -57 Sjöstadspiren LK  1:49:29 (1:49:13) (0:51:37)
837.  (653) Kjell Lundström -65   1:49:30 (1:49:20) (0:51:33)
838.  (1128) Johan Källbäck -65 Skokloster  1:49:30 (1:49:25) (0:52:10)
839.  (978) Claes-Fredrik Helgesson -64   1:49:33 (1:49:20) (0:51:42)
840.  (1158) Karl Johan Eriksson -69 SEB IF  1:49:34 (1:49:31) (0:51:23)
841.  (1297) Olle Enoksson -77   1:49:34 (1:49:34) (0:50:15)
842.  (652) Karl Johan Ekbom -61 Ubuntu Boy Scouts  1:49:39 (1:49:34) (0:51:17)
843.  (1186) Lars Blomfeldt -66 Ernst & Young  1:49:43 (1:49:39) (0:51:44)
844.  (1017) Erik Höök -66 Team Stockholm Marathon  1:49:47 (1:49:38) (0:52:52)
845.  (1391) Ulf Norström -64 Folksamkamraterna  1:49:48 (1:49:40) (0:49:29)
846.  (1116) Henrik Paulsson -66 Lidingö  1:49:50 (1:49:47) (0:52:11)
847.  (1283) Niclas Boberg -73   1:49:51 (1:49:40) (0:49:23)
848.  (1092) Jacob Söderlund -71 Stånga sorkar  1:49:52 (1:49:43) (0:51:46)
849.  (966) Martin Persson -84   1:50:00 (1:49:52) (0:51:48)
850.  (1125) Thomas Sköldulf -85   1:50:00 (1:49:48) (0:50:09)
851.  (1707) Carl Esselin -71   1:50:03 (1:49:50) (0:52:01)
852.  (657) Kristian Jörgensen -75 Aktivera Kiropraktik & Rehab  1:50:06 (1:49:59) (0:48:45)
853.  (1187) Lars Åsberg -41 Stockholm  1:50:07 (1:50:02) (0:50:38)
854.  (313) Peter Skoglund -80 Stuga77  1:50:09 (1:50:05) (0:53:31)
855.  (1188) Lars Pettersson -56   1:50:10 (1:50:01) (0:51:43)
856.  (1117) Jimmie Wahlberg -68 Svartgult gatan fram  1:50:10 (1:50:05) (0:51:35)
857.  (1385) Tommy Andersson -66 Hornsberg  1:50:12 (1:50:01) (0:51:10)
858.  (2211) Rob Buswell -78   1:50:13 (1:49:44) (0:51:59)
859.  (1016) Erik Fromm -68   1:50:13 (1:50:06) (0:51:14)
860.  (560) Fredrik Hallstan -72   1:50:15 (1:50:08) (0:50:10)
861.  (2120) Niklas Westerlund -86 Deloitte  1:50:16 (1:49:57) (0:53:43)
862.  (2916) Daniel Sjöberg -79 ABB IF  1:50:18 (1:50:01) (0:50:21)
863.  (82) Tomas Ekström -80   1:50:18 (1:50:11) (0:52:04)
864.  (2922) Björn Nilsson -69 Vallentuna Triathlon  1:50:19 (1:50:17) (0:52:58)
865.  (2189) Philipp Männer -81   1:50:23 (1:50:01) (0:52:05)
866.  (1340) Rolf Wikström -60 Team Stockholm Marathon  1:50:24 (1:50:18) (0:51:58)
867.  (592) Jakub Zajac -88 Hökarängen  1:50:30 (1:50:12) (0:47:21)
868.  (459) Carl-Christian Bergman -92   1:50:34 (1:50:24) (0:51:29)
869.  (1772) Elisio Quintino -91   1:50:34 (1:50:04) (0:51:23)
870.  (441) Aristotelis Baroutsis -73   1:50:39 (1:50:34)
871.  (1388) Torsten Sundström -79   1:50:41 (1:50:36) (0:53:40)
872.  (1647) Petter Edholm -81   1:50:44 (1:50:41) (0:53:48)
873.  (1263) Michael Wallin -61   1:50:47 (1:50:45) (0:51:03)
874.  (739) Mattias Björk -75 Hässelby SK  1:50:48 (1:45:30) (0:49:24)
875.  (1310) Per Eriksson -54 Team Stockholm Marathon  1:50:53 (1:50:41) (0:51:42)
876.  (2997) David Almer -81 Running Sweden  1:50:55 (1:50:50) (0:49:31)
877.  (1740) Claes Nordberg -74   1:50:56 (1:50:41) (0:53:35)
878.  (1285) Thomas Mouton -58 Team Stockholm Marathon  1:50:56 (1:50:47) (0:52:30)
879.  (1293) Ola Sundling -79 Swedbank  1:50:56 (1:50:54) (0:50:27)
880.  (2334) Tomas Haglund -70   1:51:01 (1:50:46) (0:51:11)
881.  (405) Maciej Orlowski -88 Sct  1:51:03 (1:50:52) (0:47:47)
882.  (2172) Peter Svanberg -65   1:51:05 (1:50:57) (0:50:30)
883.  (2928) Jörgen Sandquist -67   1:51:09 (1:50:54) (0:51:29)
884.  (1845) Håkan Dalvik -72   1:51:12 (1:50:42) (0:51:23)
885.  (1266) Mikael Kenne -58 Istone  1:51:13 (1:51:10) (0:51:49)
886.  (1882) Jan Liikamaa -68   1:51:15 (1:50:54) (0:53:48)
887.  (876) Ulf Kruse -64 Kriktor IF  1:51:18 (1:51:01) (0:51:46)
888.  (1012) Erik Wallin -78 Sollentuna  1:51:18 (1:51:13) (0:49:38)
889.  (500) Dennis Andersson -76 Ursvik  1:51:18 (1:51:08) (0:50:24)
890.  (1316) Peter Dinér -76   1:51:22 (1:51:05) (0:53:36)
891.  (1032) Fredrik Hedman -62 Tsm  1:51:25 (1:51:13) (0:50:38)
892.  (2340) Fredrik Swan -77 Norsk tulling  1:51:27 (1:51:23) (0:53:41)
893.  (2089) Mikael Eklöf -78 Swedbank  1:51:27 (1:51:07) (0:52:54)
894.  (2002) Liran Lotker -79   1:51:37 (1:51:09) (0:51:44)
895.  (585) Ismail Kakabaveh -68 Västerås LK  1:51:37 (1:51:25) (0:50:55)
896.  (868) Tobias Ericson -83 Lättja IF  1:51:43 (1:51:27) (0:50:09)
897.  (418) Anders Ludvigson -48 Leksand  1:51:44 (1:51:34) (0:51:01)
898.  (2073) Mats Wallen -51 Fredrikshofs FIF  1:51:44 (1:51:24) (0:53:26)
899.  (1383) Tobias Joneby -88   1:51:46 (1:51:41) (0:50:51)
900.  (944) Björn Persson -61   1:51:47 (1:51:36) (0:52:27)
901.  (785) Per Axelsson -66   1:51:48 (1:46:36) (0:48:00)
902.  (1603) Stefan Carlsson -68   1:51:48 (1:51:28) (0:54:11)
903.  (1973) Karl Sandström -74   1:51:49 (1:51:36) (0:51:45)
904.  (932) Adrian Thomasson -57 Enskede  1:51:49 (1:51:46) (0:51:26)
905.  (1607) Konstantinos Gountas -82   1:51:49 (1:51:32) (0:54:05)
906.  (1314) Robert Fromell -65 SLL Trafikförvaltningen  1:51:50 (1:51:40) (0:51:55)
907.  (1222) Magnus Nelin -58   1:51:55 (1:51:49) (0:52:34)
908.  (1382) Tobias Linder -76 Polisen DK  1:51:55 (1:51:53) (0:52:00)
909.  (2178) Petter Björksten -89   1:52:00 (1:51:42) (0:53:41)
910.  (2921) Peter Sundberg -72   1:52:05 (1:52:03) (0:52:58)
911.  (640) Jörgen Sporre -63   1:52:06 (1:51:58) (0:49:38)
912.  (1815) Fredrik Persson -86   1:52:06 (1:51:45) (0:54:14)
913.  (1038) Fredrik Gejrot -56 Sollentuna  1:52:08 (1:52:05) (0:51:06)
914.  (1286) Niklas Georgsson -84   1:52:12 (1:52:09) (0:51:09)
915.  (2124) Niklas Leijon -81 Tokfiske  1:52:14 (1:51:51) (0:55:29)
916.  (2165) Peter Bodefjord -64 HAVI Logistics  1:52:15 (1:52:00) (0:52:01)
917.  (1924) Kenneth Ärlebrink -46 Motsol  1:52:16 (1:52:01) (0:52:41)
918.  (1361) Staffan Chrona -71 Bergsbrunna  1:52:17 (1:52:14) (0:53:30)
919.  (476) Christian Croona -89 Kth  1:52:19 (1:52:07) (0:50:44)
920.  (1792) Erik Åström -83 Klarna AB  1:52:22 (1:51:58) (0:52:29)
921.  (1028) Per Södergren -74 Stocksunds CK  1:52:34 (1:52:32) (0:50:16)
922.  (1014) Erik Bobeck -65 Lfv  1:52:37 (1:52:30) (0:51:44)
923.  (1736) Carl-Henrik Zetterström -87   1:52:41 (1:52:23) (0:48:41)
924.  (1211) Mats Bäckelin -60   1:52:43 (1:52:39) (0:50:50)
925.  (2285) Stefan Lahti -65   1:52:44 (1:52:32) (0:53:04)
926.  (2100) Jonas Rodhe -68   1:52:47 (1:52:36) (0:54:05)
927.  (1978) Lars Linderoth -59 IBM-Klubben  1:52:51 (1:52:39) (0:53:20)
928.  (1706) Carl Stångberg -80 Arsenal FC  1:52:52 (1:52:24) (0:53:35)
929.  (2203) Remi Novarini -84   1:52:53 (1:52:35) (0:53:54)
930.  (1267) Mikael Lilja -59 Stockholms ok  1:52:55 (1:52:49) (0:52:43)
931.  (2246) Kjell Silvnäs -79   1:52:58 (1:52:46) (0:53:11)
932.  (2999) Thomas Brune -60   1:53:00 (1:52:53) (0:49:48)
933.  (1985) Leif Glavå -60   1:53:00 (1:52:30) (0:54:29)
934.  (1115) Jesus Orrego -52 Peru runners  1:53:05 (1:53:00) (0:51:56)
935.  (2161) Per-Ove Zetterlund -64   1:53:05 (1:52:51) (0:50:59)
936.  (960) Thomas Pettersson -64   1:53:07 (1:52:55) (0:52:01)
937.  (2240) Isak Scheibe -92   1:53:13 (1:52:51) (0:52:43)
938.  (1106) Janne Gunnarsson -74   1:53:13 (1:53:01) (0:52:53)
939.  (2874) Lars Wernemar -72   1:53:15 (1:53:06) (0:54:23)
940.  (1319) Peter Rehnfeldt -66   1:53:17 (1:53:15) (0:49:05)
941.  (1366) Stefan Tapper -78 IFK Sala  1:53:19 (1:53:10) (0:50:29)
942.  (1230) Johan Edlund -70 Tullinge  1:53:26 (1:53:17) (0:52:18)
943.  (1885) Jari Komulainen -64   1:53:27 (1:53:02) (0:54:01)
944.  (644) Julien Siri -72 Dfm  1:53:28 (1:53:15) (0:51:47)
945.  (1091) Kristian Ljungblad -82 Östermalm  1:53:31 (1:53:25) (0:50:57)
946.  (1835) Gissur Erlingsson -74 Klubbkamrater  1:53:31 (1:53:03) (0:55:29)
947.  (2241) Sebastian Gustavsson -85   1:53:38 (1:53:22) (0:53:30)
948.  (1054) Håkan Melinder -71 Väsby SS triathlon  1:53:38 (1:53:35) (0:51:00)
949.  (2947) Javier Plano   1:53:39 (1:53:27) (0:52:01)
950.  (1185) Lars Bjerlöw -70   1:53:40 (1:53:31) (0:53:36)
951.  (4291) Johan Sigerstad -70 Tyresö  1:53:40 (1:53:30) (0:53:35)
952.  (1936) Tomas Forss -67 Electrolux IF  1:53:41 (1:53:26) (0:52:51)
953.  (1709) Peter Svangård -80   1:53:43 (1:53:23) (0:53:53)
954.  (1919) Jonas Tybring -86   1:53:45 (1:53:18) (0:53:20)
955.  (2155) Per Andersson -69 Brottby SK  1:53:49 (1:53:35) (0:53:39)
956.  (2063) Martin Lyxell -77 Nike+ Run Club  1:53:55 (1:53:33) (0:52:47)
957.  (1318) Peter Hamr'en -73   1:53:57 (1:53:54) (0:50:23)
958.  (1141) Jonas Alvhammar -81   1:53:57 (1:53:50) (0:50:16)
959.  (1253) Mattias Sahlström -73   1:54:00 (1:53:50) (0:52:31)
960.  (2228) Sam Knijnenburg -90 2fast4u  1:54:01 (1:53:42) (0:55:26)
961.  (1983) Lars Viking -73   1:54:08 (1:53:43) (0:53:47)
962.  (2119) Niklas Sterner -79   1:54:10 (1:53:42) (0:53:55)
963.  (567) Henok Kiros -77 IF Linnéa  1:54:11 (1:54:00) (0:54:59)
964.  (1026) Per-Ragnar Hedman -80   1:54:11 (1:54:05) (0:49:41)
965.  (1052) Håkan Hanning -58 Nyrr  1:54:12 (1:54:04) (0:52:34)
966.  (833) Simon Gunnarson -87 Julita GoIF  1:54:12 (1:53:52) (0:56:34)
967.  (1152) Juha Kamppinen -68 edsvikens plattsättning  1:54:13 (1:53:47) (0:53:27)
968.  (2378) Robert Larsson -82 Björkfors GoIF  1:54:16 (1:53:56) (0:50:14)
969.  (1323) Peter Balonius -73 Västerås Triathlon  1:54:24 (1:54:20) (0:54:11)
970.  (1324) Rodolfo Rodrigo -74 Västerås  1:54:24 (1:54:19) (0:54:11)
971.  (685) Joakim Lindström -84 Jägarns Jaktlag  1:54:25 (1:54:11) (0:51:53)
972.  (1714) David Luthman -79 AXA SC  1:54:29 (1:54:07) (0:55:39)
973.  (1120) Joakim Wagner -73   1:54:43 (1:54:32) (0:49:06)
974.  (1386) Tony Jaurell -64   1:54:46 (1:54:35) (0:52:22)
975.  (710) Anders Lind -83   1:54:52 (1:54:40) (0:49:38)
976.  (1830) Fredrik Ehrlund -77   1:54:55 (1:54:43) (0:52:09)
977.  (439) Antti Orama -60   1:54:55 (1:54:38) (0:54:11)
978.  (2017) Jonas Lundström -81   1:54:56 (1:54:44) (0:52:53)
979.  (2090) Mikael Jönsson -63 Vallsta sk  1:54:57 (1:54:40) (0:50:54)
980.  (1907) Jocke Skog -69 Solberga  1:55:00 (1:54:39) (0:55:30)
981.  (2353) Jeneneh Wallentin -83   1:55:00 (1:55:00)
982.  (1247) Martin Lindström -69   1:55:02 (1:54:54) (0:48:52)
983.  (2361) Willem Hendrix -81   1:55:08 (1:55:02) (0:54:25)
984.  (527) Bert Karlberg -43   1:55:08 (1:54:56) (0:56:43)
985.  (1980) Hans Ottinger -80   1:55:10 (1:54:58) (0:52:25)
986.  (788) Per Jonson -73 Ok Linné  1:55:11 (1:54:55) (0:53:37)
987.  (2391) Johan Wullt -70   1:55:15 (1:54:54) (0:53:42)
988.  (1789) Erik Jansson -71   1:55:16 (1:54:57) (0:53:28)
989.  (2114) Niclas Reimertz -65   1:55:19 (1:55:01) (0:51:09)
990.  (1191) Lars Granberg -60 Lidingö  1:55:20 (1:55:12) (0:52:24)
991.  (901) Mats Aaby-Ericsson -74   1:55:27 (1:55:16) (0:56:30)
992.  (2892) Markus Welandez -79   1:55:27 (1:55:24) (0:50:13)
993.  (979) Crister Blixt -63   1:55:32 (1:55:30) (0:48:26)
994.  (1246) Martin Ringberg -76   1:55:38 (1:55:32) (0:51:02)
995.  (2206) Rickard Olsson -82   1:55:46 (1:55:26) (0:54:43)
996.  (1224) Magnus Spångdal -85   1:55:47 (1:55:39) (0:51:53)
997.  (2197) Per Afrell -57 Profi Förvaltning  1:55:50 (1:55:19) (0:56:36)
998.  (1077) Henrik Påhle -63 Norra Vägens Livs  1:55:57 (1:55:46) (0:52:52)
999.  (2170) Peter Rosengren -60 Täby  1:56:06 (1:56:00) (0:51:48)
1000.  (1216) Magnus Krantz -81   1:56:07 (1:56:02) (0:55:36)
1001.  (2121) Niklas Werner -65   1:56:12 (1:55:54) (0:53:42)
1002.  (1838) Gustaf Terning -77   1:56:19 (1:55:48) (0:55:50)
1003.  (1264) Mikael Persson -64 Sju Sorters Apa  1:56:20 (1:56:18) (0:53:30)
1004.  (1300) Tony Olofsson -83   1:56:20 (1:56:09) (0:55:32)
1005.  (1874) Eric Knijnenburg -65 2fast4u  1:56:23 (1:56:04) (0:55:32)
1006.  (918) Niclas Franzén -71   1:56:27 (1:56:16) (0:55:04)
1007.  (1064) Hans Svensson -68 Ifk Tumba  1:56:28 (1:56:16) (0:52:59)
1008.  (1749) Per Bergdahl -84   1:56:34 (1:56:12) (0:56:47)
1009.  (793) Eero Haverinen -51 SLL Trafikförvaltningen  1:56:38 (1:56:25) (0:53:03)
1010.  (1398) Rikard Ulvshammar -75   1:56:40 (1:56:29) (0:55:32)
1011.  (95) Erik Moberg -76 Söderbykarls IF  1:56:41 (1:56:33) (0:56:59)
1012.  (1628) Anders Malmqvist -61 Anmaq  1:56:46 (1:56:31) (0:55:30)
1013.  (1610) Alan Ihre -95   1:56:50 (1:56:31) (0:55:18)
1014.  (1214) Luciano Hermansen -85   1:56:53 (1:56:41) (0:55:28)
1015.  (2271) Karl Rosén -75   1:56:54 (1:56:29) (0:56:42)
1016.  (1846) Kenneth Dalvik -78   1:56:55 (1:56:26) (0:55:29)
1017.  (1357) Spiros Lykakis -71 Hellas  1:57:05 (1:56:55) (0:58:00)
1018.  (2156) Per Wallenborg -72   1:57:09 (1:56:54) (0:52:14)
1019.  (2382) Michael Eskils -59   1:57:13 (1:56:54) (0:56:49)
1020.  (2281) Stefan Peterson -70   1:57:13 (1:56:58) (0:54:08)
1021.  (1168) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:57:15 (1:56:53) (0:55:31)
1022.  (1395) Lars Arrhenius -64   1:57:32 (1:57:26) (0:53:30)
1023.  (1750) Gunnar Lundberg -84   1:57:33 (1:57:12) (0:56:49)
1024.  (1118) Jimmy Nilsson -76 Kryddgårdens IF  1:57:45 (1:57:41) (0:51:49)
1025.  (953) Björn Lundkvist -54 Systembolaget  1:57:45 (1:57:39) (0:53:01)
1026.  (1302) Patrik Nyström -70 Gondolen  1:57:47 (1:57:25) (0:53:39)
1027.  (1956) Kent Höglund -58 Mästerby Runners  1:57:48 (1:57:24) (0:55:30)
1028.  (2265) Daniel Erikssom -81   1:57:48 (1:57:24) (0:56:41)
1029.  (1123) Johan Folke -75   1:57:49 (1:57:40) (0:56:15)
1030.  (1742) Conny Striem -70 Huddinge  1:57:59 (1:57:29) (0:55:46)
1031.  (1683) Stefan Sjögren -75   1:58:02 (1:57:45) (0:55:27)
1032.  (2317) Thomas Bringsarve -60 Castrol Running Club  1:58:03 (1:57:50) (0:54:59)
1033.  (1078) Henrik Romilson -72   1:58:08 (1:57:56) (0:54:19)
1034.  (656) Krister Björnsson -76   1:58:14 (1:58:04) (0:56:00)
1035.  (2021) Magnus Widgren -76   1:58:16 (1:58:04) (0:55:04)
1036.  (1743) Robert Andersson -54 Hägersten  1:58:16 (1:57:55) (0:54:40)
1037.  (650) Karl Melin -63   1:58:16 (1:58:05) (0:53:01)
1038.  (2088) Mikael Aredal -88 Jägarns Jaktlag  1:58:19 (1:57:52) (0:59:43)
1039.  (1963) Kjell-Vidar Åhman Teig -78 Pingbull  1:58:22 (1:57:56) (0:55:14)
1040.  (866) Thanos Kakoulidis -70 Electra  1:58:23 (1:53:17) (0:52:23)
1041.  (2196) Michael Rasmussen -72   1:58:24 (1:58:10) (0:54:17)
1042.  (1850) Greger Åhlin -69 Team Art of Living  1:58:31 (1:58:16) (0:53:54)
1043.  (2219) Roland Hyving -65   1:58:33 (1:58:08) (0:57:57)
1044.  (1335) Rikard Åkerson -80   1:58:33 (1:57:58) (0:54:12)
1045.  (2376) Anders Nibblinger -71 Richco Runners  1:58:36 (1:58:26) (0:58:56)
1046.  (1053) Johannes Zackari -79   1:58:37 (1:58:27) (0:51:07)
1047.  (1367) Stefan Björndahl -66 Postens if Södertälje  1:58:40 (1:58:22) (0:55:47)
1048.  (2937) Carl-August Westberg -86 Carnegie  1:58:42 (1:58:30) (0:50:42)
1049.  (1827) Fredrik Torehammar -81   1:58:44 (1:58:15) (0:55:34)
1050.  (1793) Erik Åström -82 Castrol  1:58:51 (1:58:36) (0:57:15)
1051.  (1862) Henry Nyberg -50 Hammarby IF SF  1:58:51 (1:58:38) (0:55:30)
1052.  (2311) Tägt Daniel Olsson -84 Handelsbanken  1:58:55 (1:58:29) (0:54:09)
1053.  (981) Jörgen Dahl -69   1:58:55 (1:58:47) (0:55:27)
1054.  (988) Dan Eriksson -69   1:58:59 (1:58:54) (0:53:46)
1055.  (2304) Göran Svärdberg -61 Boo IF  1:58:59 (1:58:47) (0:54:20)
1056.  (2375) Pontus Törnlund -65   1:59:11 (1:58:57) (0:57:37)
1057.  (1261) Johan Schilow -69   1:59:28 (1:59:26) (0:53:38)
1058.  (1786) Erik Åberg -86   1:59:35 (1:59:22) (0:56:20)
1059.  (991) David Andersson -83   1:59:39 (1:59:30) (0:52:29)
1060.  (1066) Magnus Karlsson -80   1:59:50 (1:59:43) (0:58:28)
1061.  (2184) Jakob Gudmundsson -84 Capgemini Consulting  1:59:56 (1:59:33) (0:55:52)
1062.  (1694) Svante Brandén -53 Aik  1:59:57 (1:59:37) (0:56:18)
1063.  (2272) Johan Francke -78   2:00:05 (1:59:47) (0:51:13)
1064.  (1775) Emilio Di Geronimo -77   2:00:05 (1:59:52) (0:56:38)
1065.  (2365) Carlo Capillo -84   2:00:08 (1:59:45) (0:55:53)
1066.  (2379) Andreas Morne -77   2:00:12 (1:59:35) (0:55:44)
1067.  (942) Martin Axhusen -76   2:00:12 (1:59:34) (0:58:16)
1068.  (1872) Ingemar Persson -51 SwedenRwanda Runningteam  2:00:14 (1:59:46) (0:55:56)
1069.  (1076) Henrik Knutsson -75 Team Fernet  2:00:14 (2:00:05) (0:54:40)
1070.  (2352) Martin Nilsson -85 Handelsbanken  2:00:19 (1:59:53) (0:49:15)
1071.  (1086) Jake Tidala -77   2:00:20 (2:00:11) (0:53:06)
1072.  (1278) Morten Haargaard -73 Racing Green  2:00:37 (2:00:28) (0:53:42)
1073.  (1138) Johnny Järlefelt -56 Hammarby  2:00:53 (2:00:49) (0:57:28)
1074.  (1056) Håkan Cederholm -64 Stockholm  2:00:53 (2:00:48) (0:52:33)
1075.  (673) Tobias Nissen -73 Kungen IF  2:01:00 (2:00:43) (0:56:36)
1076.  (675) Daniel Kruger -73 Kungen IF  2:01:00 (2:00:45) (0:56:38)
1077.  (1798) Emmanuel Rothan-Cederberg -80 Air Liquide AB  2:01:00 (2:00:44) (0:57:26)
1078.  (955) Björn Attersved -46   2:01:01 (2:00:53) (0:56:11)
1079.  (623) Johan Thege -61 Turebergs FK  2:01:15 (2:01:01) (0:50:44)
1080.  (1373) Sven Österberg -63 Pwc  2:01:20 (2:01:15) (0:51:32)
1081.  (1035) Fredrik Ringqvist -80   2:01:26 (2:01:15) (0:53:32)
1082.  (1620) Anders Braathen -62   2:01:30 (2:01:12) (0:56:18)
1083.  (2020) Mats Lindgren -54   2:01:38 (2:01:17) (0:59:31)
1084.  (2269) Magnus Kepinski -69   2:01:38 (2:01:14) (0:56:42)
1085.  (2261) Alexander Amprazis -87   2:01:39 (2:01:16) (0:56:43)
1086.  (1787) Johan Cederqvist -81   2:01:42 (2:01:25) (0:53:46)
1087.  (1204) Linus Dahg -82   2:01:49 (2:01:40) (0:56:30)
1088.  (2335) Tomas Brisman -79   2:01:49 (2:01:28) (0:57:08)
1089.  (2179) Stefan Bengtlars -85 Capgemini  2:01:51 (2:01:31) (0:52:50)
1090.  (2289) Sten Lundqvist -48   2:01:54 (2:01:35) (0:54:50)
1091.  (1687) Björn Jonsson -81 Stockholm IBK  2:01:58 (2:01:38) (0:56:27)
1092.  (914) Anders Suther -61 Järfälla SK  2:02:06 (2:01:36) (0:54:37)
1093.  (526) Erkki Onkamo -61 Öbacka LK  2:02:18 (1:57:07) (0:52:52)
1094.  (1611) Alexander Larsson -89 CSAMH Saints  2:02:22 (2:02:02) (0:58:47)
1095.  (1072) Mark Olson -79   2:02:24 (2:02:15) (0:55:31)
1096.  (1049) Gunnar Larsén -85 Sv BevakningsTjänst IF  2:02:27 (2:02:14) (0:55:49)
1097.  (1636) Andreas Palmgren -83   2:02:32 (2:02:09) (0:57:02)
1098.  (1172) Torbjörn Klemensson -71 Axa Sports Club  2:02:43 (2:02:39) (0:54:53)
1099.  (1330) Pierre Jensen -78   2:02:47 (2:02:41) (0:54:49)
1100.  (2153) Dennis Johansson -84   2:02:55 (2:02:35) (0:58:58)
1101.  (1678) Axel Hammarbäck -89 Jägarns Jaktlag  2:03:02 (2:03:02) (1:00:43)
1102.  (1624) Anders Eriksson -66 Helsingborg  2:03:08 (2:02:50) (0:55:34)
1103.  (1632) Anders Gardberg -59 SA-Int Finland  2:03:34 (2:03:06) (0:58:02)
1104.  (2331) Kristoffer Leandoer -62   2:03:35 (2:03:07) (0:59:05)
1105.  (1739) Clas Boudrie -70 Humlegården Fastigheter  2:03:52 (2:03:32) (0:57:44)
1106.  (2081) Markus Duvell -73   2:03:55 (2:03:40) (0:54:23)
1107.  (249) John Tillman -73 Kungen IF  2:04:01 (2:03:44) (0:56:36)
1108.  (1642) Anders Marklund -65 Stockholm  2:04:14 (2:04:01) (0:57:34)
1109.  (1686) Björn Eriksson -72   2:04:21 (2:03:53) (0:57:08)
1110.  (948) Birger Edholm -48   2:04:21 (2:04:08) (0:58:11)
1111.  (1730) Christer Backelin -19   2:04:27 (2:04:14) (0:57:19)
1112.  (2065) Martin Tyrén -83 Http://www.dennisnilsson.se  2:04:30 (2:04:01) (0:59:01)
1113.  (1982) Oscar Granberg -96 Lidingö  2:04:42 (2:04:18) (0:59:34)
1114.  (920) Magnus Alexandersson -77   2:04:47 (2:04:21) (0:57:44)
1115.  (2919) Karl Nilja -83 Team Nilja  2:04:50 (2:04:42) (0:56:09)
1116.  (2288) Stefan Thor -64 Hässelby  2:04:51 (2:04:26) (0:58:59)
1117.  (2060) Mårten Gabrielsson -82 SEB IF  2:05:05 (2:04:39) (0:58:07)
1118.  (2168) Peter Frodin -72   2:05:06 (2:04:53) (0:58:54)
1119.  (2087) Michael Standar -56 Svanvik RC  2:05:14 (2:04:59) (0:58:48)
1120.  (1604) Lars-Åke Johansson -43   2:05:24 (2:05:08) (0:59:19)
1121.  (1906) Joakim Mattsson -64 ÅS IF  2:05:25 (2:05:02) (1:01:06)
1122.  (2169) Peter Mörkeberg -57   2:05:27 (2:04:58) (0:59:44)
1123.  (2330) Tomas Pesonen -77 Scania IF  2:05:35 (2:05:23) (0:56:07)
1124.  (2135) Samuel Kremsky -73 Axa Sports Club  2:05:37 (2:04:51) (0:58:40)
1125.  (2275) Fredrik Spångberg -78   2:05:38 (2:05:19) (0:55:26)
1126.  (671) Leif Göransson Ogeborg -66 Slk  2:05:43 (2:05:27) (0:53:45)
1127.  (1598) Anders Classon -52 Täby  2:05:54 (2:05:48) (0:58:44)
1128.  (1360) Staffan Sjödin -60   2:05:59 (2:05:47) (0:58:36)
1129.  (1207) Torbjörn Danneman -68 Eo  2:06:06 (2:05:48) (0:58:03)
1130.  (947) Bertil Nilsson -62   2:06:09 (2:06:01) (0:55:12)
1131.  (1962) Bjarte Falck Olsen -77 Pingbull  2:06:19 (2:05:53) (0:55:16)
1132.  (1634) Frank Remijn -83 Klarna AB  2:06:19 (2:05:56) (1:01:00)
1133.  (1745) Anders Dahlberg -81 Ericsson/tsm  2:06:23 (2:05:58) (0:59:53)
1134.  (1932) Janne Rainer Vuorenmaa -82 2:06:40 (2:06:26) (0:59:14)
1135.  (2091) Mikael Roos -60 Storvreta  2:06:44 (2:06:32) (0:55:37)
1136.  (1860) Henrik Jakobsson -80   2:07:07 (2:06:44) (0:57:01)
1137.  (2148) Patrick Hébert -70   2:07:15 (2:06:46) (1:00:00)
1138.  (2131) Nisse Palmgren -60   2:07:20 (2:06:57) (0:57:25)
1139.  (2041) Marcus Uggka -82   2:07:22 (2:06:51) (1:00:26)
1140.  (1322) Peter Zickert -62   2:07:32 (2:07:29) (0:54:26)
1141.  (1880) Jan Hård af Segerstad -70 IBM Club Sweden - löparsektionen  2:07:36 (2:07:11) (1:00:16)
1142.  (1976) Leif Åberg -66 Rsf  2:07:53 (2:07:34) (1:00:30)
1143.  (1790) Dan Engstrand -86 Klarna AB  2:07:55 (2:07:31) (0:59:50)
1144.  (2367) Jesper Høgenhof -74   2:08:01 (2:07:39) (0:56:17)
1145.  (1616) Alf Tore Pettersson -87 Team Narwhals  2:08:04 (2:07:49) (0:59:02)
1146.  (1129) Johan Kjellberg -86 Enköping  2:08:05 (2:07:46) (0:57:45)
1147.  (1873) Jan Axelsson -65   2:08:30 (2:08:02) (0:59:50)
1148.  (2181) Erik Bohlin -87 Capgemini  2:08:49 (2:08:28) (1:01:02)
1149.  (1791) Jan Hansson -66 Klarna AB  2:08:52 (2:08:27) (1:01:46)
1150.  (1814) Carlo Flora -56   2:09:00 (2:08:46) (1:00:13)
1151.  (1859) Henrtik Melin -73   2:09:03 (2:08:21) (0:56:41)
1152.  (2255) Stefan Ödman -64   2:09:06 (2:08:45) (0:59:45)
1153.  (1732) Christian Cardemil -66   2:09:21 (2:09:03) (0:59:44)
1154.  (1979) Fredrik Ottinger -89   2:09:39 (2:09:26) (0:58:11)
1155.  (2152) Jose garcia valdecasas -76 cualquiera puede hacerlo  2:09:48 (2:09:25) (1:00:16)
1156.  (1910) Johan Bäverbrant Stanghed -68 Atleterna Reimersholme  2:09:56 (2:09:47) (0:58:42)
1157.  (2309) Fredrik Svensson -77 Swedbank  2:10:04 (2:09:44) (1:01:14)
1158.  (1817) Fredrik Lindström -73 Swedbank  2:10:04 (2:09:45) (1:01:15)
1159.  (2071) Mathias Westholm -82 Gulsvart runners  2:10:10 (2:09:54) (0:55:35)
1160.  (2327) Jonas Blomquist -70   2:10:23 (2:10:03) (1:02:29)
1161.  (662) Kristoffer Samsing -73   2:10:31 (2:10:24) (0:57:26)
1162.  (1352) Mikael Sundén -81 Huddinge SK  2:10:50 (2:10:47) (0:56:16)
1163.  (2177) Petter Nilsson -62 Hammarby  2:10:55 (2:10:38) (0:59:13)
1164.  (2380) Tord Eriksson -66   2:11:08 (2:10:54) (0:56:22)
1165.  (1931) Jouni Ketola -65   2:11:17 (2:10:56) (0:58:26)
1166.  (2337) Tommie Pihl -52 Nalle  2:11:25 (2:10:52) (1:03:12)
1167.  (2078) Fredrik Engström -56 Upplands Ekeby IF  2:11:36 (2:11:17) (1:01:28)
1168.  (1716) Per Larsson -70 Gubbängen  2:11:50 (2:11:34) (0:56:36)
1169.  (1869) Ingemar Hägg -45 Prunus padus  2:11:53 (2:11:41) (0:57:27)
1170.  (1292) Ola Rembe -69   2:11:55 (2:11:43) (0:55:54)
1171.  (1807) Håkan Eriksson -66 Ssk  2:12:01 (2:11:41) (1:04:54)
1172.  (1640) Anders Galvenius -57 Tsm  2:12:16 (2:11:58) (1:00:56)
1173.  (1961) Kjell Nyman -53   2:12:24 (2:12:06) (1:01:35)
1174.  (2354) Peter Waenerlund -67   2:12:36 (2:12:15) (0:58:56)
1175.  (2363) Karl-Arne Eklöw -57 Uppsala LK  2:12:40 (2:12:12) (1:03:31)
1176.  (1934) Juha Salmela -73   2:13:10 (2:12:52) (1:00:19)
1177.  (1737) Claes Bæckström -60   2:13:24 (2:13:02) (1:01:36)
1178.  (2955) Peter Gest -63 Team Sthlm Marathon  2:13:35 (2:08:26) (0:55:59)
1179.  (2213) Robert Edfeldt -70 Visby  2:14:02 (2:13:36) (1:03:21)
1180.  (2045) Daniel Ullbrand -76 Enklaresport RC  2:14:15 (2:13:59) (1:00:40)
1181.  (1788) Robert Bäck -71   2:15:06 (2:14:51) (0:58:30)
1182.  (2022) Johan Wik -64   2:15:42 (2:15:11) (1:03:42)
1183.  (1974) Christoffer Jonson -72   2:15:58 (2:15:33) (1:00:32)
1184.  (2123) Niklas Fredriksson -68   2:16:01 (2:15:31) (1:03:41)
1185.  (1722) Carl Claesson -85   2:16:33 (2:16:10) (1:03:37)
1186.  (2068) Martin Jönsson -87   2:17:02 (2:16:40) (1:03:38)
1187.  (1328) Peter Gardell -61 Running Sweden  2:17:14 (2:16:58) (1:02:44)
1188.  (2144) per-arne Allensten -41 Team Skavsåret  2:17:30 (2:17:04) (1:03:57)
1189.  (1615) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  2:17:51 (2:17:26) (1:02:39)
1190.  (1802) Kjell Widelund -45 iggesunds sk  2:18:25 (2:18:12) (1:00:00)
1191.  (2162) Isak Rubensson -74 SLL Trafikförvaltningen  2:19:21 (2:18:59) (1:03:55)
1192.  (2037) Martin Nilsson -84 Alfa Laval fritidsförening  2:19:33 (2:19:00) (1:05:24)
1193.  (1747) Daniel Ernstson -82   2:19:35 (2:19:15) (1:02:38)
1194.  (2070) Petter Svensson -82 Gulsvart runners  2:20:28 (2:20:11) (0:58:15)
1195.  (1156) Kaj Olsson -50 AXA Sports Club  2:20:33 (2:20:23) (1:02:40)
1196.  (1625) Anders Hageman -54 Strömma BKS  2:20:36 (2:20:07) (1:05:24)
1197.  (1990) Lennart Danielsson -43 Team Skavsåret IF  2:20:43 (2:20:29) (1:04:09)
1198.  (1733) Christian Giertta -59   2:20:49 (2:20:28) (1:03:30)
1199.  (2364) Ludvig Eklöw -95 Norrtälje  2:21:07 (2:20:39) (1:03:30)
1200.  (1994) Jakob Saeed -78   2:21:28 (2:21:08) (0:59:05)
1201.  (2157) Per Edberg -67   2:22:15 (2:21:44) (1:03:46)
1202.  (1954) Mogens Christensen -48 Team Siberia  2:22:22 (2:22:07) (0:57:55)
1203.  (1852) Hans Glad -52 Linklaters Running Club  2:22:42 (2:22:19) (1:04:54)
1204.  (1633) Anders Nyberg -56   2:22:55 (2:22:55) (1:05:40)
1205.  (2306) Sven Halldin -49   2:23:17 (2:22:57) (1:03:26)
1206.  (2141) Oskar Wibling -73   2:23:56 (2:23:39) (1:03:42)
1207.  (1630) Anders Stensiö -70   2:24:29 (2:24:11) (0:57:17)
1208.  (1905) Daniel Mattsson -92 IK Rex  2:26:26 (2:26:03) (0:59:31)
1209.  (1836) Göran Thornadtsson -50 Kungsängen  2:26:26 (2:25:54) (1:04:46)
1210.  (1057) Håkan Meldgaard -69   2:26:56 (2:26:46) (1:04:48)
1211.  (2210) Kaapo Röör -39 Team Skavsåret IF  2:27:20 (2:27:02) (1:05:24)
1212.  (1840) Gustav Rosman -90   2:27:29 (2:27:13) (1:03:37)
1213.  (2393) Niklas Waldholm -77   2:27:32 (2:27:08) (0:55:50)
1214.  (1981) Lars Göran Lundberg -60   2:28:21 (2:27:59) (1:07:36)
1215.  (2215) Roberth Eliasson -75 Team Jihut  2:29:13 (2:28:50) (1:03:18)
1216.  (2173) Peter Forss -91 LiTHe Syra  2:30:13 (2:29:45) (1:03:15)
1217.  (2104) Marcus Linder -86   2:32:16 (2:31:54) (1:07:21)
1218.  (2279) Staffan Lönner -65   2:33:05 (2:32:46) (1:06:05)
1219.  (1245) Martin Gustafsson -81   2:36:28 (2:36:26) (1:05:59)
1220.  (1879) Jan Gunnelin -58 Sätra  2:37:14 (2:36:58) (1:09:11)
1221.  (1877) Jan Berglund -67   2:40:39 (2:40:19) (1:08:50)
1222.  (1998) Christer Beckius -64   2:42:55 (2:42:37) (1:06:29)

Halvmara Kvinnor

Brutto

Netto

10 km
1.  (65) Mikaela Kemppi -73 Örebro AIK 1:22:17 (1:22:16) (0:38:58)
2.  (54) Tove Langseth -75 Spårvägens FK  1:23:51 (1:23:51) (0:39:53)
3.  (51) Elisabet Karlsson -87 Runday IF  1:26:08 (1:26:08) (0:40:53)
4.  (50) Charlotte Lewis -79 Rånäs 4H  1:27:53 (1:27:53) (0:41:33)
5.  (380) Megan Osler -77 Hash House Harriers  1:28:11 (1:28:07) (0:41:33)
6.  (53) Lona Justesen -75 IF Linnéa  1:28:45 (1:28:44) (0:41:29)
7.  (129) Åsa Nylander -67 IFK Tumba  1:28:59 (1:28:56) (0:41:47)
8.  (127) Åsa Ring -76   1:29:05 (1:29:02) (0:42:02)
9.  (55) Maria Rydlöv -80 IF Linnéa  1:29:30 (1:29:30) (0:41:00)
10.  (72) Kajsa Friström -65 Fredrikshofs FIF  1:30:00 (1:29:58) (0:41:45)
11.  (52) Anna Norén -68 Riviera FI  1:30:13 (1:30:12) (0:42:09)
12.  (382) Anneli Hällgren -68 Hässelby SK  1:30:31 (1:30:28) (0:42:57)
13.  (242) Katarina Johnsson -81 IF Linnéa  1:30:50 (1:30:48) (0:41:33)
14.  (386) Charlotte Hooft -78 Stockholms Polisens IF Triathlon  1:30:54 (1:30:51) (0:42:10)
15.  (516) Erica Poldahl -73 Sct  1:31:18 (1:31:04) (0:43:12)
16.  (528) Eva Persson -67   1:31:28 (1:31:14) (0:43:27)
17.  (385) Astrid Berg -95   1:31:30 (1:31:27) (0:43:37)
18.  (387) Gunilla Jansson -94 Djursholms Träningscenter  1:32:20 (1:32:17) (0:43:13)
19.  (1608) Anna Maria Holtsjö -78   1:32:27 (1:32:14) (0:42:51)
20.  (166) Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa  1:32:44 (1:32:41) (0:43:11)
21.  (434) Annelie Norlén -72   1:33:55 (1:33:43) (0:44:33)
22.  (391) Marie Dellby -64 Bålsta IK 1:34:17 (1:34:09) (0:44:17)
23.  (2905) Minna Laine -74 Hash House Harriers  1:34:17 (1:34:11) (0:43:31)
24.  (381) Anna Bergström -69 Flen  1:34:27 (1:34:25) (0:43:00)
25.  (2994) Jenny Lyck -75 Uppsala LK  1:34:28 (1:34:25) (0:44:29)
26.  (461) Camilla Åbergh -72 Väsby SS Triathlon  1:34:28 (1:34:22) (0:44:27)
27.  (638) Julia Grönkvist -81   1:34:40 (1:34:31) (0:44:05)
28.  (128) Åsa Andersson -67 Södertälje CK  1:34:41 (1:34:39) (0:44:08)
29.  (384) Anna Wieslander -87   1:34:53 (1:34:50) (0:43:39)
30.  (3286) Malin Löveborg -78   1:35:11 (1:35:04) (0:45:08)
31.  (390) Malin Eriksson -70 IK jordbänningarna  1:35:20 (1:35:18) (0:44:11)
32.  (395) Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK  1:35:27 (1:35:24) (0:44:30)
33.  (240) Karin Frimodt -82   1:35:40 (1:35:35) (0:44:19)
34.  (524) Erika Bernalt -87   1:35:48 (1:35:33) (0:43:37)
35.  (469) Caroline Valentin -90 AXA SC  1:36:23 (1:36:13) (0:45:30)
36.  (715) Annelie Larsson -79 Carlsberg  1:36:39 (1:36:31) (0:44:47)
37.  (547) Lykke Gregorsson Lundius -85 Yuppie Ski Club  1:36:41 (1:36:31) (0:45:48)
38.  (578) Ida Björklund -75 Svenska Spel  1:36:47 (1:36:35) (0:44:54)
39.  (1005) Emelie Genarp -88   1:36:52 (1:36:48) (0:46:01)
40.  (510) Elina Johansson -83 Team Stockholm marathon  1:37:12 (1:37:03) (0:44:53)
41.  (511) Elisabet Wass -64 Vallentuna FK  1:37:34 (1:37:28) (0:45:20)
42.  (838) Sofia Häggström -84   1:37:37 (1:37:21) (0:45:57)
43.  (847) Stina Löfling -83 Q-Med FF  1:37:44 (1:37:29) (0:45:15)
44.  (603) Jenny Zetterström -73 Tsm  1:37:59 (1:37:47) (0:46:50)
45.  (396) Stina Nordström -77 Runday IF  1:38:06 (1:38:02) (0:45:08)
46.  (525) Erika Rosenbaum -76 Seven Triathlon  1:38:13 (1:37:59) (0:47:16)
47.  (688) Linda Löwhagen -78   1:38:32 (1:38:24) (0:46:01)
48.  (392) Nina Fagerholm -65   1:38:36 (1:38:32) (0:46:12)
49.  (2982) Isabelle Hamilton -87   1:38:43 (1:38:35) (0:46:25)
50.  (2142) Øyann Vorkinn -82 Oslostudentenes Idrettsklubb  1:39:04 (1:38:38) (0:48:38)
51.  (601) Jennifer Honek -85   1:39:16 (1:39:08) (0:47:15)
52.  (2935) Anna Bengtsson -79   1:39:23 (1:39:19) (0:46:23)
53.  (6) Maria Lundgren -73 Rånäs 4H  1:39:42 (1:39:39) (0:45:27)
54.  (629) Jenny Sunding -87 Runday IF  1:39:43 (1:39:27) (0:46:54)
55.  (686) Lina Petersén -74 Västerås Löparklubb  1:39:46 (1:39:39) (0:47:26)
56.  (809) Pernilla Regårdh -86   1:39:49 (1:39:38) (0:46:18)
57.  (2870) Sylvia Kreüger -84   1:39:54 (1:39:50) (0:47:53)
58.  (647) Karin Bergfasth -86 Running Sweden  1:40:12 (1:39:58) (0:47:46)
59.  (122) Anne Ekenberg -70 Frankrike  1:40:13 (1:40:08) (0:46:25)
60.  (3292) Bethany Thompson -80   1:40:14 (1:40:10) (0:45:55)
61.  (514) Emma Thornberg -81   1:40:34 (1:40:22) (0:47:19)
62.  (1290) Emma Nyman -88 Stockholm City Triathlon  1:41:09 (1:41:05) (0:47:09)
63.  (445) Åsa Bokenstrand -84   1:41:20 (1:41:11) (0:47:26)
64.  (444) Åsa Pärlered -66 Running Sweden  1:41:25 (1:41:16) (0:47:45)
65.  (757) Monika Stenholm -82   1:41:31 (1:41:16) (0:47:09)
66.  (865) Titti Svensson -78   1:41:31 (1:41:24) (0:48:04)
67.  (1011) Emma Weman -80   1:41:48 (1:41:43) (0:48:21)
68.  (696) Frida Grenås -87 Ernst & Young  1:41:59 (1:41:46) (0:48:32)
69.  (717) Mariko Mitsem -74 Axa Sportsclub  1:42:03 (1:41:49) (0:47:17)
70.  (502) Desiré Haglund -81   1:42:18 (1:42:03) (0:47:37)
71.  (1346) Malin Lindgren -75   1:42:19 (1:42:16) (0:48:12)
72.  (1200) Lina Renström -85 Jägarns Jaktlag  1:42:25 (1:42:22) (0:49:07)
73.  (1600) Weronika Brzuchalska -93 SASSE Runners  1:42:37 (1:42:31) (0:47:50)
74.  (2985) Maria Thomee -65 Spårvägens FK  1:42:37 (1:42:36) (0:48:58)
75.  (564) Malin Sund -84   1:42:41 (1:42:31) (0:47:04)
76.  (1345) Sanna Hed -74 Team Spring  1:42:54 (1:42:52) (0:47:16)
77.  (523) Erika Västberg -89   1:42:59 (1:42:51) (0:48:50)
78.  (3291) Eva Norrman Brandt -57 Fredrikshofs FIF  1:43:00 (1:42:55) (0:47:12)
79.  (1073) Hélène Englund -82 Pippilottorna  1:43:06 (1:42:58) (0:48:24)
80.  (1343) Saara Mikkonen -87 IF Linnea  1:43:07 (1:42:59) (0:49:03)
81.  (1024) Katarina Hildingsdotter -71 Runday IF  1:43:09 (1:43:07) (0:48:38)
82.  (718) Marit Nordkvist -75 Köping  1:43:09 (1:42:58) (0:48:32)
83.  (472) Charlotta Grähs -71 Stockholm  1:43:13 (1:43:05) (0:48:05)
84.  (2984) Tina Karlberg -62 Stockholm HHH  1:43:14 (1:43:12) (0:48:57)
85.  (1058) Hanna Albertsson -87 Atlas IK 1:43:20 (1:43:13) (0:47:31)
86.  (1082) Helen Stjerna -70 Xpdition  1:43:38 (1:43:22) (0:48:30)
87.  (411) Åsa Lindelöf -80   1:43:47 (1:43:37) (0:48:49)
88.  (2943) Hanna Höij -84 Axa Sports Club  1:43:51 (1:43:45) (0:47:01)
89.  (756) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:43:54 (1:43:47) (0:47:40)
90.  (1356) Sofia Mauritsson -78 Tyresö  1:43:58 (1:43:49) (0:48:18)
91.  (1371) Susanne Danielsson -76 IF Linnéa  1:43:59 (1:43:49) (0:48:22)
92.  (1178) Kristin Andersson -73   1:44:01 (1:43:53) (0:48:46)
93.  (1206) Lise Hansen -64 Uppsala LK  1:44:09 (1:44:01) (0:48:52)
94.  (433) Anne Örtqvist -86 Tsm  1:44:13 (1:44:07) (0:48:47)
95.  (1275) Mona Helsing -67   1:44:16 (1:44:06) (0:49:18)
96.  (806) Pia Huoso -74   1:44:16 (1:44:09) (0:48:30)
97.  (1349) Ingrid Hansson -89   1:44:24 (1:44:22) (0:47:46)
98.  (830) Sara Jonsson -85   1:44:33 (1:44:24) (0:48:36)
99.  (474) Charlotte Nordström -79 Nordea  1:44:37 (1:44:22) (0:48:28)
100.  (2138) Emelie Rådling -93   1:44:47 (1:44:42) (0:48:46)
101.  (730) Matilda Räni -74 Carnegie IF  1:44:49 (1:44:42) (0:48:00)
102.  (1235) Maria Backe -71   1:44:54 (1:44:46) (0:49:05)
103.  (693) Lisen Sellén -83 Bollsta IK 1:44:56 (1:44:43) (0:48:43)
104.  (1068) Helena Ljungström -74   1:44:56 (1:44:51) (0:49:55)
105.  (1271) Camilla Marklund -84   1:45:06 (1:44:58) (0:48:28)
106.  (907) Alma Sörberg -80   1:45:08 (1:44:56) (0:49:12)
107.  (561) Hanna Edberg -76   1:45:10 (1:45:00) (0:48:44)
108.  (1260) Mia Sklenar -85   1:45:23 (1:45:07) (0:50:49)
109.  (977) Cecilia Svensson -79   1:45:25 (1:45:14) (0:49:29)
110.  (935) Annika Svärd -67   1:45:27 (1:45:25) (0:49:41)
111.  (902) Agneta Dahm -62 Bålsta IK 1:45:33 (1:45:30) (0:49:06)
112.  (646) Kajsa Bergman -81 SöS IF  1:45:34 (1:45:18) (0:50:23)
113.  (466) Caroline Holmberg Aurelius -78 Ok Södertörn  1:45:36 (1:45:29) (0:50:05)
114.  (1251) Ann Björk -76 Hässelby SK  1:45:40 (1:45:25) (0:49:23)
115.  (4297) Klara Torlén -85 Hammarby SK  1:46:04 (1:45:54) (0:51:45)
116.  (905) Alexandra Hultqvist -85   1:46:07 (1:46:01) (0:49:20)
117.  (831) Tina Wilén -89   1:46:10 (1:46:01) (0:48:36)
118.  (1405) Sara Johansson -84 St Eriks Ögonsjukhus  1:46:24 (1:46:19) (0:48:42)
119.  (379) Agneta Jonsson -56 Team Skavsåret IF  1:46:28 (1:46:25) (0:49:13)
120.  (1407) Diana Muessgens -86 Pippilottorna  1:46:39 (1:46:27) (0:50:58)
121.  (412) Anneli Linderson -72 Nacka  1:46:59 (1:46:52) (0:49:52)
122.  (1110) Jenny Eriksson -73 Nora Runners  1:47:06 (1:46:56) (0:49:05)
123.  (432) Anna Granström -70   1:47:06 (1:46:59) (0:49:14)
124.  (2023) Maïté Zackrisson -94   1:47:11 (1:46:57) (0:51:09)
125.  (925) Anna Holmström -77 AFA Fritid  1:47:13 (1:47:08) (0:50:23)
126.  (1257) Melina Nordström -93   1:47:23 (1:47:21) (0:47:55)
127.  (493) Daniella Stolpe -80   1:47:23 (1:47:10) (0:48:59)
128.  (1342) Sandra Thunholm -85   1:47:26 (1:47:06) (0:50:51)
129.  (802) Petra Månström -76 Bloggjoggarna  1:47:33 (1:47:16) (0:51:34)
130.  (1397) Ulrika Lindström -83   1:47:35 (1:47:30) (0:52:08)
131.  (1649) Anna Westin -85   1:47:42 (1:47:28) (0:50:53)
132.  (1205) Lisa Elfström -71 Ulk  1:47:43 (1:47:33) (0:51:22)
133.  (1281) Jeanette Abrander -76   1:47:44 (1:47:37) (0:50:35)
134.  (1833) Giau Le Thi -89   1:47:50 (1:47:25) (0:51:48)
135.  (1849) Hanna Danielsson -79 Team Art of Living  1:48:00 (1:47:44) (0:51:05)
136.  (2398) Liv Sandberg -72   1:48:00 (1:47:42) (0:58:00)
137.  (1002) Elin Edvardsson -76 Vattenfall IF  1:48:00 (1:47:56) (0:50:20)
138.  (2980) Åsa Eriksson -85 Bredareds IF  1:48:05 (1:47:56) (0:51:08)
139.  (1079) Åsa Skogsfors -72 Electrolux IF  1:48:08 (1:48:03) (0:50:31)
140.  (2126) Elin Nilsson -83   1:48:10 (1:47:49) (0:50:41)
141.  (976) Cecilia Ekman -71 nora runners  1:48:18 (1:48:09) (0:50:36)
142.  (1273) Minna Lönnstedt -71   1:48:18 (1:48:09) (0:50:09)
143.  (508) Johanna Ekholm -89   1:48:20 (1:48:16) (0:49:51)
144.  (917) Katrin Andreasson -70 IF Linnea  1:48:32 (1:48:24) (0:50:36)
145.  (1174) Kolbrun Runarsdottir -81   1:48:32 (1:48:27) (0:51:17)
146.  (850) Mikaela Dahlberg -91   1:48:37 (1:48:21) (0:50:24)
147.  (1139) Lisa Eriksson -77   1:48:37 (1:48:15) (0:51:19)
148.  (1020) Eva Alksten -89   1:48:41 (1:48:33) (0:52:04)
149.  (2109) Lisa Emilson -96 Running Sweden  1:48:41 (1:48:25) (0:51:22)
150.  (1197) Lena Fantenberg -72   1:48:43 (1:48:39) (0:48:27)
151.  (1000) Elena Canovas Niemelä -64 1:48:49 (1:48:45) (0:51:28)
152.  (649) Tor Ansved -60   1:49:00 (1:48:45) (0:51:16)
153.  (1332) Rebecca Boavida -87   1:49:13 (1:49:05) (0:51:40)
154.  (1288) Nina Johnsson -87   1:49:14 (1:49:06) (0:51:39)
155.  (928) Anne Andersson -60   1:49:15 (1:49:08) (0:51:47)
156.  (2891) Åsa Gugolz -68   1:49:29 (1:49:16) (0:50:57)
157.  (1348) Sara Mild Sandebjer -85 ELU IF  1:49:33 (1:49:27) (0:52:28)
158.  (1006) Emelie Henriksson -84   1:49:45 (1:49:40) (0:51:32)
159.  (956) Sanna Karlberg -76   1:49:45 (1:49:35) (0:51:24)
160.  (1226) Maria Silvnäs -79   1:49:48 (1:49:34) (0:53:05)
161.  (2066) Dominique Lösch -86   1:49:49 (1:49:27) (0:52:46)
162.  (1368) Susanna Åström -83   1:49:53 (1:49:47) (0:50:05)
163.  (1354) Sofia Wallén Arzt -89 Tsm  1:49:54 (1:49:49) (0:49:41)
164.  (939) Åsa Broström -78   1:49:56 (1:49:53) (0:51:08)
165.  (2098) Mikaela Ramstedt -75   1:50:02 (1:49:48) (0:51:53)
166.  (987) Daniella Hållander -88   1:50:05 (1:49:55) (0:52:27)
167.  (2976) Lina Atteryd -81   1:50:12 (1:50:01) (0:51:25)
168.  (1013) Erika Nordqvist -75   1:50:14 (1:50:10) (0:51:37)
169.  (1215) Emma Kjellgren -75 Sundbyberg  1:50:18 (1:50:05) (0:49:36)
170.  (1217) Ann-Charlotte Karlsson -76 Huddinge  1:50:21 (1:50:14) (0:52:10)
171.  (2342) Ulrika Bernhardsson -73 enklaresport running club  1:50:32 (1:50:16) (0:53:44)
172.  (468) Caroline Kjellme -83   1:50:40 (1:50:35) (0:51:32)
173.  (1037) Ulrika Hallesius -70   1:50:40 (1:50:39) (0:51:53)
174.  (1151) Jeanette Siwerman -90 Laga Kraft LK  1:50:49 (1:50:45) (0:51:59)
175.  (1179) Kristina Sörensen -60 Runday IF  1:50:58 (1:50:52) (0:52:06)
176.  (1975) Kyoko Franzén -60 Team Vargas  1:51:02 (1:50:42) (0:52:52)
177.  (1219) Marie Ekman -71 Rensättra Runners  1:51:06 (1:50:59) (0:52:34)
178.  (2313) Therese Karlsson -80   1:51:12 (1:50:59) (0:51:50)
179.  (1135) Johanna Nilsén -89   1:51:13 (1:51:11) (0:51:12)
180.  (1236) Maria Glaas -82   1:51:20 (1:51:13) (0:52:33)
181.  (3978) Ingrid Landrin -62 Landrins bil  1:51:34 (1:51:29) (0:51:37)
182.  (1339) Helena Nimbratt -74   1:51:39 (1:51:35) (0:50:06)
183.  (1641) Annica Stark -83   1:51:39 (1:51:24) (0:53:10)
184.  (1059) Hanna Bahrami -63 Uppsala LK  1:51:40 (1:51:31) (0:51:12)
185.  (1130) Malin Löfsjögård -72 Täby  1:51:43 (1:51:34) (0:52:28)
186.  (488) Susanna Berg -72 Nybro Ski  1:51:55 (1:51:43) (0:52:50)
187.  (929) Anne Høyer -89   1:51:59 (1:51:53) (0:52:24)
188.  (936) Annika Grönberg -70   1:52:03 (1:52:01) (0:51:54)
189.  (1851) Hanna Andersson -84   1:52:04 (1:51:49) (0:52:15)
190.  (1896) Lindalie Richwald -89   1:52:06 (1:51:45) (0:54:14)
191.  (1311) Paola Eriksson -64 Nordea  1:52:06 (1:51:56) (0:52:01)
192.  (1651) Anna Dunge -76   1:52:20 (1:51:48) (0:53:26)
193.  (940) Therese Holtz -78   1:52:28 (1:52:18) (0:53:38)
194.  (2854) Ann Soelberg -85   1:52:29 (1:52:16) (0:53:38)
195.  (1659) Anne Kathrine Kirk Bebe -87   1:52:31 (1:52:14) (0:51:46)
196.  (941) Åsa Höckert Edlund -73   1:52:33 (1:52:24) (0:52:59)
197.  (1201) Linda Labberton -87   1:52:34 (1:52:22) (0:51:35)
198.  (922) Anna Gustafsson -82   1:52:39 (1:52:31) (0:52:10)
199.  (1362) Anna Larsson Stattin -84   1:52:44 (1:52:40) (0:52:36)
200.  (934) Annika Skardal -72 AXA Sports Club  1:52:45 (1:52:28) (0:54:11)
201.  (1295) Helen Maalinn -86   1:52:48 (1:52:43) (0:52:59)
202.  (1970) Kristina Sawjani -75 AFA Fritid  1:52:48 (1:52:36) (0:52:15)
203.  (2128) Nina Kofoed -83 DS IF  1:52:55 (1:52:34) (0:53:13)
204.  (1717) Catarina Smedshammar -71 Uppsala Löparklubb  1:52:58 (1:52:44) (0:53:49)
205.  (965) Caroline Axnér -85   1:53:09 (1:52:50) (0:53:55)
206.  (1249) Matilda Palmhag -82 Swerwa  1:53:10 (1:53:04) (0:51:46)
207.  (1154) Kathrin Theelen -85 Hilderath Runners  1:53:25 (1:53:25) (0:53:58)
208.  (2028) Maja Törnlund -81   1:53:26 (1:53:04) (0:52:24)
209.  (1380) Elisabeth Borg -76 Stockholm  1:53:27 (1:53:23) (0:52:33)
210.  (1113) Maria Jerhamre Engström -69 Fibbla IF  1:53:30 (1:53:23) (0:53:03)
211.  (1241) Stina Petersson -85   1:53:32 (1:53:30) (0:52:00)
212.  (2096) Malin Helleryd -82 Gringos  1:53:48 (1:53:33) (0:54:24)
213.  (1313) Pernilla Leijon -85   1:53:58 (1:53:51) (0:54:17)
214.  (1992) Åsa Levin -72   1:54:00 (1:53:44) (0:53:37)
215.  (467) Caroline Järneström -63 sös if  1:54:05 (1:53:50) (0:53:09)
216.  (1779) Emilie Schelin -85   1:54:37 (1:54:24) (0:53:30)
217.  (1804) Evelina Rooney -76   1:54:38 (1:54:10) (0:55:12)
218.  (1658) Anna Welander -80   1:54:41 (1:54:25) (0:54:32)
219.  (994) Desiree Wiegleb Edstrom -59 Hässelby  1:54:43 (1:54:32) (0:51:40)
220.  (1312) Sofia Eriksson -91   1:54:44 (1:54:35) (0:53:32)
221.  (2058) Marie Svensson -72   1:54:45 (1:54:15) (0:53:35)
222.  (1782) Emma Sjöholm -80   1:54:45 (1:54:19) (0:55:49)
223.  (1369) Susanna Östergren -68 Bromma Hills  1:54:47 (1:54:41) (0:53:31)
224.  (2852) Camilla Renz -71   1:54:48 (1:54:44) (0:53:45)
225.  (980) Carin Starmark -74 3. Sjöstridsflj  1:54:56 (1:54:45) (0:54:09)
226.  (1114) Jessica Jerringe -86   1:54:56 (1:54:48) (0:52:49)
227.  (1888) Jenny Dahlerus -76 IK Hots  1:54:58 (1:54:41) (0:54:15)
228.  (1040) Jenny Fredriksson -79   1:54:59 (1:54:52) (0:53:01)
229.  (2957) Erika Franzén -74 Team Sthlm Marathon  1:55:11 (1:55:05) (0:53:18)
230.  (950) Ingunn Sjöström -70 Kvantum Liljeholmen  1:55:14 (1:55:09) (0:54:12)
231.  (909) Amanda Kerstis -89   1:55:16 (1:55:07) (0:55:03)
232.  (1196) Lena Ansved -61   1:55:17 (1:55:08) (0:54:40)
233.  (1192) Laurène Vetterli -82   1:55:17 (1:55:09) (0:52:59)
234.  (1193) Anne Mette Laursen -85 Team Siberia  1:55:31 (1:55:25) (0:52:28)
235.  (1334) Helena Stattin Åkerson -82 Skandia Löparklubb  1:55:35 (1:55:24) (0:54:36)
236.  (1724) Charlotta Thomasson -61 Team Stockholm Marathon  1:55:42 (1:55:33) (0:54:01)
237.  (1097) Karin Gunnelin -88 Eskilstuna  1:55:43 (1:55:37) (0:54:32)
238.  (2270) Ylwa Malmberg -69   1:55:50 (1:55:27) (0:56:44)
239.  (2010) Lotta Lundberg -77   1:55:56 (1:55:31) (0:54:28)
240.  (4294) Marie Johansson -88   1:55:58 (1:55:47) (0:55:24)
241.  (1986) Leila Koivumäki -63 Huddinge  1:56:09 (1:55:52) (0:52:56)
242.  (5163) Johanna Kumlien -83   1:56:10 (1:55:53) (0:54:01)
243.  (2968) Sofia Ivarsson -78   1:56:12 (1:56:02) (0:55:16)
244.  (1351) Susanne Lewin -88 Runday  1:56:30 (1:56:26) (0:53:29)
245.  (1061) Hanna Carr -82   1:56:38 (1:56:27) (0:54:24)
246.  (2966) Linda-Mari Tuoremaa -78   1:56:47 (1:56:39) (0:55:34)
247.  (1023) Eva Nordberg -66 Trafikverkets FF  1:56:54 (1:56:45) (0:53:39)
248.  (1993) Libbie Lindahl -79 Familyforce  1:57:00 (1:56:44) (0:54:07)
249.  (1341) Rose-Marie Markström -65 Järfälla  1:57:11 (1:57:00) (0:54:04)
250.  (1109) Jennie Andersson -83   1:57:13 (1:57:02) (0:54:37)
251.  (1003) Ellinor Kempe -71 Timrå  1:57:15 (1:57:06) (0:52:53)
252.  (1619) Annamaria Berglund -80   1:57:15 (1:56:53) (0:55:51)
253.  (1069) Helena Rosén -79 IF Linnea  1:57:25 (1:57:12) (0:52:28)
254.  (2006) Lisa Augustsson -77   1:57:25 (1:57:05) (0:56:54)
255.  (2295) Ingela Sundström -80   1:57:28 (1:57:11) (0:53:32)
256.  (1968) Kristina Jonåker -66   1:57:28 (1:57:15) (0:53:59)
257.  (1832) Stina Borgström -79   1:57:35 (1:57:18) (0:55:52)
258.  (2249) Jenny Rodriguez -72   1:57:41 (1:57:27) (0:55:12)
259.  (1797) Erika Eskilsson -87   1:57:45 (1:57:22) (0:54:54)
260.  (1087) Ingela Sand Arenander -73   1:57:47 (1:57:37) (0:52:33)
261.  (1294) Barbro Nordström -53 Storvreta IK 1:57:55 (1:57:45) (0:54:13)
262.  (1689) Anna Björnson -76   1:58:01 (1:57:49) (0:56:00)
263.  (2039) Linn Kragerud -85 Mackans team  1:58:04 (1:57:49) (0:52:46)
264.  (1677) Astrid Vidinger -75 Deloitte  1:58:14 (1:57:59) (0:55:57)
265.  (2368) Jonna van de Meulebrouck -83   1:58:17 (1:58:01) (0:55:33)
266.  (1289) Åsa Nylén -63 Hässelby SK  1:58:18 (1:58:11) (0:53:50)
267.  (2007) Lorellee Johansson -70 Pineapple Express  1:58:19 (1:58:05) (0:54:41)
268.  (1402) Ylva Wendle Sundbom -72   1:58:21 (1:58:13) (0:54:57)
269.  (1922) Ann-Catrine Jonsson -71   1:58:31 (1:58:04) (0:55:46)
270.  (1771) Elisabeth Danielsson -71   1:58:33 (1:58:17) (0:53:54)
271.  (2355) Veronica Di Geronimo -80   1:58:35 (1:58:24) (0:55:16)
272.  (2043) Maria Ekman -76   1:58:37 (1:58:16) (0:57:31)
273.  (2372) Sofia Gustafsson -77   1:58:38 (1:58:22) (0:54:02)
274.  (1065) Helena Djupsjö -80 Air Liquide Gas AB  1:58:38 (1:58:31) (0:55:27)
275.  (1184) Catarina Djupsjö -80   1:58:38 (1:58:32) (0:55:28)
276.  (2344) Marie-louise Andersson -74   1:58:39 (1:58:22) (0:55:45)
277.  (1847) Hanna Sondell -87   1:58:41 (1:58:27) (0:54:38)
278.  (1774) Elsa Ekman -76 Vrena IF  1:58:42 (1:58:28) (0:55:46)
279.  (2385) Andrea Porserud -74 Team Sthlm Marathon  1:58:43 (1:58:21) (0:56:47)
280.  (1967) Kristina Grandin -88   1:58:45 (1:58:29) (0:54:01)
281.  (2348) Ulrika Trolle -82   1:58:45 (1:58:29) (0:55:23)
282.  (1022) Eva Ahlbom Fredriksson -71   1:58:50 (1:58:48) (0:54:35)
283.  (2094) Hanna Fritzell -82 Gringos  1:58:52 (1:58:44) (0:52:23)
284.  (1161) Karin Törnquist -74   1:58:56 (1:58:45) (0:56:42)
285.  (1715) Caroline Byström -77   1:58:59 (1:58:55) (0:56:30)
286.  (1259) Merci Olsson -68 Nobel Media  1:59:10 (1:58:58) (0:53:00)
287.  (1933) Victoria Nilsson -91 Laga Kraft LK  1:59:17 (1:59:05) (0:56:26)
288.  (1822) Carina Sundberg -73 Rerun  1:59:27 (1:59:15) (0:56:01)
289.  (923) Anna Samuelsson -84   1:59:28 (1:59:25) (0:53:12)
290.  (1913) Johanna Nordenskjöld -72   1:59:28 (1:59:00) (0:55:18)
291.  (2389) Helena Böös -86   1:59:29 (1:58:57) (0:57:02)
292.  (2237) Sara Skifs -73   1:59:31 (1:58:58) (0:53:26)
293.  (2366) Annika Girod -83   1:59:38 (1:59:09) (0:58:04)
294.  (2383) Hanna Liderfeldt -79 Linnéa  1:59:41 (1:59:26) (0:57:15)
295.  (2359) Victoria Hörnedal -68   1:59:43 (1:59:28) (0:55:53)
296.  (1650) Anna Cagnell -75 Älta  1:59:47 (1:59:26) (0:58:45)
297.  (2085) Mia Larsson -80   1:59:55 (1:59:30) (0:57:53)
298.  (1711) Caroline Olsson -87   2:00:03 (1:59:39) (0:59:04)
299.  (1938) Kajsa Cederblad -75   2:00:04 (1:59:52) (0:52:51)
300.  (2325) Tina Holmström -72   2:00:06 (1:59:44) (0:57:57)
301.  (1812) Fanny Cardell -85   2:00:09 (1:59:45) (0:56:15)
302.  (2883) Sofie Leijonberg -87 Vaxholms Stad  2:00:15 (2:00:06) (0:56:02)
303.  (1729) Camilla Helmersson -81   2:00:15 (2:00:02) (0:56:01)
304.  (924) Anna Sjödin -85   2:00:29 (2:00:20) (0:53:34)
305.  (908) Anna Falk Lennartson -67 Hässelby SK  2:00:29 (2:00:21) (0:53:50)
306.  (1137) Ann Järlefelt -53 Hammarby  2:00:36 (2:00:32) (0:57:28)
307.  (1770) Elisabeth Fagerstedt -59   2:00:38 (2:00:22) (0:56:41)
308.  (1637) Anette Ås-Sjölund -66 Viggan Runners  2:00:39 (2:00:27) (0:56:03)
309.  (2151) Jenny Widell -67   2:00:39 (2:00:15) (0:55:36)
310.  (2273) Katharina Kuylenstierna -84   2:00:42 (2:00:20) (0:56:44)
311.  (1769) Elina Palmhed -95   2:00:49 (2:00:19) (0:57:33)
312.  (1664) Annelie Sabel -85   2:00:50 (2:00:33) (0:56:28)
313.  (2027) Maja Sehlberg -86   2:00:58 (2:00:34) (1:00:58)
314.  (1270) Mikaela Behm -86   2:00:59 (2:00:47) (0:54:42)
315.  (2160) Pernilla Jansson -82   2:01:05 (2:00:51) (0:54:38)
316.  (1667) Annika Lindgren -65 Tsm  2:01:06 (2:00:47) (0:57:09)
317.  (1734) Christina Magnusson -67 Tsm  2:01:08 (2:00:49) (0:56:35)
318.  (2302) Susanne Sulander -71   2:01:09 (2:00:44) (0:56:04)
319.  (1710) Johanna Muhonen -87   2:01:13 (2:00:50) (0:59:28)
320.  (2053) Marie Lundström -62   2:01:32 (2:01:02) (0:57:53)
321.  (930) Josefine Dalsgaard -87   2:01:34 (2:01:15) (0:54:21)
322.  (2234) Sanna Ilves -75   2:01:43 (2:01:12) (0:57:19)
323.  (2167) Inga-Lill Andersson -74   2:01:43 (2:01:19) (0:58:55)
324.  (1720) Cecilia Welander -82   2:01:45 (2:01:28) (0:55:29)
325.  (1784) Emy Lanemo -83   2:01:46 (2:01:19) (0:56:54)
326.  (2052) Marie Lövgren -80   2:01:59 (2:01:27) (0:58:02)
327.  (1889) Jennie Norgren -68   2:02:14 (2:01:56) (0:58:36)
328.  (1180) Kristina Mellberg -72   2:02:25 (2:02:18) (0:53:39)
329.  (2132) Teresia Palmgren/åström -80   2:02:31 (2:02:10) (0:57:04)
330.  (2384) Karin Sedvall -75 Linnéa  2:02:33 (2:02:19) (0:57:59)
331.  (2855) Michaela Aspdahl -84 Team Sthlm Marathon  2:02:33 (2:02:21) (0:55:29)
332.  (2214) Maria Brithon Brinck -70 Västerås LK  2:02:36 (2:02:06) (0:57:20)
333.  (1801) Eva Widelund -45 iggesunds sk  2:02:44 (2:02:30) (0:56:18)
334.  (1272) Minna Carlson -76   2:02:45 (2:02:15) (0:57:45)
335.  (2933) Tanja Jalamo -71   2:02:45 (2:02:34) (0:58:41)
336.  (2127) Karin Nilsson -74 Bromma  2:03:02 (2:02:47) (0:57:31)
337.  (2076) Hanna Bernemyr -75 Rönninge  2:03:04 (2:02:52) (0:56:20)
338.  (1997) Lina Höglund -87   2:03:04 (2:02:37) (0:56:57)
339.  (1883) Annika Kullman Höök -65 Team Altrusoft  2:03:16 (2:03:03) (0:57:15)
340.  (1854) Hawra Moustaphawi -86   2:03:20 (2:02:57) (0:56:00)
341.  (1969) Kristina Lingsten -80 Kpmg  2:03:25 (2:03:03) (0:57:57)
342.  (1704) Carina Melander -73   2:03:27 (2:03:06) (0:57:02)
343.  (1663) Jeanette Jansson -72   2:03:41 (2:03:27) (0:57:07)
344.  (2373) Camilla Byström -69   2:03:49 (2:03:25) (0:59:22)
345.  (2277) Charlotte Lundgren -71 Torna Hällestad  2:03:51 (2:03:21) (0:59:05)
346.  (2019) Madelene Öhlin -84   2:03:53 (2:03:28) (1:00:19)
347.  (2374) Malin Rysz -73   2:03:55 (2:03:31) (0:59:22)
348.  (2312) Tereza Hultgren -72   2:03:57 (2:03:38) (0:57:07)
349.  (1949) Therese Karlen -79 2:04:12 (2:03:47) (0:58:29)
350.  (2005) Lisa Sellgren -79 if LInnea  2:04:16 (2:03:52) (0:56:58)
351.  (1258) Melina Galeadi -76   2:04:19 (2:04:10) (0:58:00)
352.  (1655) Anna Maria Johansson -80   2:04:23 (2:04:09) (0:57:22)
353.  (2293) Josefin Sturesson -76 Stockholm  2:04:31 (2:04:08) (0:56:28)
354.  (2086) Mia Johansson -85 2:04:35 (2:04:03) (0:59:05)
355.  (829) Sara Ghisler -73   2:04:38 (2:04:28) (0:57:10)
356.  (1643) Ann Ritella -73   2:04:39 (2:04:13) (0:57:03)
357.  (1899) Jessica Petersson -81   2:04:43 (2:04:22) (0:56:29)
358.  (2299) Susanne Grönberg -84   2:04:47 (2:04:27) (0:56:09)
359.  (1947) Emma Melin -95   2:04:54 (2:04:36) (0:56:29)
360.  (1930) Lovisa Josefsson -88 Lth  2:05:06 (2:04:36) (1:00:13)
361.  (2400) Camilla Hjelm -85   2:05:11 (2:04:49) (1:01:19)
362.  (946) Berit Engst -71   2:05:15 (2:05:08) (0:57:21)
363.  (1705) Carina Smedlund -60   2:05:22 (2:04:54) (0:59:05)
364.  (1703) Camilla Wallin -73 Trappsniglarna  2:05:23 (2:04:59) (0:59:11)
365.  (1355) Sofia Hygrell -75   2:05:34 (2:05:28) (0:59:13)
366.  (2055) Marie Sparreus -80 Linklaters  2:05:35 (2:05:19) (0:55:39)
367.  (2110) Jennie Näslund -83 Karlberg Runners  2:05:35 (2:05:21) (0:55:41)
368.  (1617) Alice Kjellson -88   2:05:36 (2:05:05) (1:00:12)
369.  (2298) Susanne Hansson -83   2:05:44 (2:05:20) (0:59:12)
370.  (989) Daniela Sörensen -92 Bålsta  2:06:02 (2:05:49) (0:54:38)
371.  (2044) Maria Sundblom -67   2:06:02 (2:05:35) (1:00:06)
372.  (1778) Emelie Wallén Arzt -88   2:06:07 (2:05:49) (1:01:06)
373.  (2176) Petra Hedbom -74   2:06:17 (2:05:55) (0:57:52)
374.  (1670) Åsa Forsgren -64   2:06:18 (2:06:00) (0:59:14)
375.  (2341) Tove Boqvist -78   2:06:25 (2:06:11) (0:58:09)
376.  (1939) Kajsa Pelttari -73   2:06:26 (2:06:08) (0:59:48)
377.  (1803) Evelyn Banffy -75   2:06:42 (2:06:22) (0:58:44)
378.  (1148) Annie Sporre -95   2:06:44 (2:06:33) (0:58:40)
379.  (1609) Ella Emilson -95   2:06:58 (2:06:40) (0:57:57)
380.  (1601) Malin Holmqvist -72 Runbabyrun  2:07:07 (2:06:46) (0:58:14)
381.  (1660) Amanda Madsen -89   2:07:11 (2:06:53) (0:56:08)
382.  (2084) Mia Westerberg -68   2:07:13 (2:06:52) (0:59:07)
383.  (2257) Sofia Artursson -95   2:07:22 (2:07:06) (0:56:32)
384.  (1870) Ingrid Bertmar -70 Passlöparna Huddinge  2:07:35 (2:07:12) (1:01:53)
385.  (1799) Eva Tegelberg -75 Tsm  2:07:43 (2:07:29) (0:58:27)
386.  (2377) Linda Sorby -79 True Sports  2:07:52 (2:07:36) (0:56:02)
387.  (1646) Ida Andersson -87   2:07:55 (2:07:33) (1:01:02)
388.  (1653) Anna-Lena Högfeldt -56 Team Stockholm Marathon  2:07:57 (2:07:42) (0:59:14)
389.  (473) Charlotta Magnusson -83   2:08:00 (2:07:48) (0:57:05)
390.  (1928) Josefine Gustafssson -88   2:08:00 (2:07:39) (0:57:45)
391.  (1767) Josephine Wallin -76   2:08:10 (2:07:43) (1:00:24)
392.  (2329) Jeanette Segelström -64   2:08:13 (2:07:55) (1:00:11)
393.  (2308) Ing-Marie Persson -45 Ik Akele  2:08:40 (2:08:27) (0:58:31)
394.  (921) Ann-Kristin Karlsson -80 IFK Sala  2:08:45 (2:08:39) (0:56:55)
395.  (1665) Annika Gylling -68 Länsförsäkringar  2:09:02 (2:08:49) (1:01:46)
396.  (1809) Maria Casslind -64 Nordea  2:09:08 (2:08:54) (0:58:21)
397.  (2343) Karolina Norström -91 Folksamkamraterna  2:09:12 (2:08:59) (0:59:48)
398.  (2095) Mikaela Hahne -82 Gringos  2:09:14 (2:08:58) (0:59:35)
399.  (2031) Malin Kohl -87 Team Stockholm Marathon  2:09:19 (2:09:05) (0:58:58)
400.  (1712) Caroline Törn -76 Seven Triathlon  2:09:24 (2:09:00) (1:04:29)
401.  (2032) Malin Spangenberg -81   2:09:29 (2:09:10) (1:00:45)
402.  (2390) Charlotta Hemgren Masoliver -71   2:09:35 (2:09:23) (0:57:54)
403.  (2388) Anna-Karin Back -81   2:09:41 (2:09:15) (1:00:08)
404.  (1639) Anette Rosenberg -64 AFA Fritid  2:09:47 (2:09:28) (0:59:50)
405.  (2266) Clara Grelsson -84   2:09:54 (2:09:30) (1:01:13)
406.  (1960) Christina Lindberg -81   2:09:56 (2:09:41) (1:00:38)
407.  (2326) Theréze W Myhrén -84 Tsm/piastowie  2:09:58 (2:09:35) (1:00:19)
408.  (2345) Ulrika Höglund -74   2:10:07 (2:09:51) (1:03:43)
409.  (1695) Brita Christensson -47   2:10:14 (2:09:59) (0:58:50)
410.  (2222) Rosanna Gröhn -91   2:10:16 (2:09:58) (0:59:57)
411.  (2034) Malin Allerman -82   2:10:24 (2:10:09) (0:58:55)
412.  (2202) Lisa Faxen -83   2:10:50 (2:10:32) (0:58:31)
413.  (2048) Maria Björkman -80 Hindås  2:10:59 (2:10:34) (1:01:08)
414.  (1713) Caroline Göransson -85   2:11:00 (2:10:50) (0:59:23)
415.  (2233) Sandra Westerdahl -84   2:11:01 (2:10:41) (1:01:02)
416.  (2050) Mariam Murad -79 GSK IF  2:11:09 (2:10:56) (0:58:44)
417.  (1648) Anna Pohjanen -87   2:11:12 (2:10:49) (1:01:02)
418.  (1692) Felicia Håkansson -84 Jeri-Beach Surf Crew Collective  2:11:27 (2:11:03) (1:01:16)
419.  (1848) Hanna ashby Öhman -73   2:11:35 (2:11:11) (1:00:25)
420.  (2009) Jenny Bengter -74   2:11:42 (2:11:22) (1:01:29)
421.  (1988) Lena Rindevall -47 IFK Tumba  2:11:46 (2:11:29) (1:01:26)
422.  (1645) Anna Nielsen -75   2:11:51 (2:11:29) (1:02:40)
423.  (2274) Sofia Engström -90   2:11:59 (2:11:36) (0:59:47)
424.  (2225) Sabina de Wrang -90   2:12:00 (2:11:40) (0:56:27)
425.  (2057) Marielle Schotte -77   2:12:01 (2:11:44) (0:57:48)
426.  (1951) Karolina Bergman -81   2:12:06 (2:11:44) (0:59:55)
427.  (2256) Sofia Berg -90   2:12:12 (2:11:43) (1:01:16)
428.  (2194) Ramona Lindblom -60   2:12:18 (2:11:50) (1:00:12)
429.  (2300) Susanne Hallberg -53 Tsm  2:12:37 (2:12:22) (1:00:25)
430.  (1699) Anna Zerpe -83   2:12:39 (2:12:18) (1:00:26)
431.  (2074) Suzanne Wallen -58 Fredrikshofs FIF  2:12:43 (2:12:23) (1:01:04)
432.  (1777) Emelie Hallin -87   2:12:59 (2:12:42) (0:58:00)
433.  (2080) Margarita Bartish -88   2:13:13 (2:12:43) (1:04:38)
434.  (1738) Susanne Dickson -60   2:13:23 (2:13:02) (1:01:36)
435.  (4330) Elsa Ramos -88   2:13:52 (2:13:25) (1:02:33)
436.  (2396) Cynthia Flanigan -65 Singelspring  2:13:53 (2:13:30) (0:59:31)
437.  (964) Carolina Poggio -70   2:14:06 (2:13:54) (1:01:34)
438.  (1987) Lena Hultberg -71 Runningsweden Sweden  2:14:13 (2:13:53) (1:01:42)
439.  (2278) Karin Lundberg -60   2:14:14 (2:14:03) (0:58:48)
440.  (937) Annika Bagge -77   2:14:24 (2:14:11) (0:59:01)
441.  (2282) Alexandra Pihl -88 Statskontoret  2:14:38 (2:14:16) (0:59:02)
442.  (1693) Francesca Bof -73   2:14:39 (2:14:18) (1:03:40)
443.  (2369) Sofia Wikman -71   2:14:49 (2:14:22) (1:03:53)
444.  (2122) Kang Fredriksson -67   2:15:12 (2:14:44) (1:03:43)
445.  (2082) Lena Wyn-Jones -64   2:15:27 (2:15:14) (1:01:18)
446.  (2346) Bibbi Kringlund -71   2:15:39 (2:15:21) (1:03:43)
447.  (1996) Lina Boström -76   2:15:42 (2:15:28) (1:01:50)
448.  (1895) Lisen Frejd -81 Mariannelund  2:15:45 (2:15:25) (0:59:41)
449.  (2046) Maria Ullbrand -72 Enklaresport RC  2:16:07 (2:15:51) (1:00:42)
450.  (1718) Cecilia Bäckström -66   2:16:11 (2:15:46) (1:04:47)
451.  (2049) Lovisa Ejehorn -83   2:16:12 (2:15:42) (1:01:48)
452.  (2212) Eva Edfeldt -71 Visby  2:16:16 (2:15:51) (1:03:22)
453.  (1654) Anna Lundeqvist -71 2:16:35 (2:16:16) (1:02:28)
454.  (1752) Lena"doris" Larsson -59 Solvikingarna  2:16:53 (2:16:30) (1:01:52)
455.  (1942) Karin Hägglund -87   2:17:03 (2:16:40) (1:03:37)
456.  (2301) Susanne Lidzen -62   2:17:14 (2:16:59) (1:02:46)
457.  (2145) Sisko Allensten -57 team skavsåret  2:17:29 (2:17:03) (1:03:56)
458.  (2035) Marie Alexandersson -65   2:17:36 (2:17:13) (1:05:09)
459.  (2392) Marianne Ahlex -57 Team Sthlm Marathon  2:17:49 (2:17:36) (1:01:08)
460.  (1941) Mariam Hamza -86   2:17:51 (2:17:25) (1:00:47)
461.  (2371) Petra Ringö -69   2:18:09 (2:17:44) (1:01:43)
462.  (1940) Karin Fredrikson -86   2:18:33 (2:18:07) (1:00:48)
463.  (263) Cecilia Stenfalk -85   2:18:40 (2:18:26) (1:01:48)
464.  (1898) Jessica Holmback -78   2:18:49 (2:18:26) (1:01:48)
465.  (1727) Karin Giertta -62   2:19:00 (2:18:39) (1:03:33)
466.  (2394) Caroline-Sheela Karlsson -78   2:19:01 (2:18:45) (1:05:43)
467.  (1719) Celine Gossner -79   2:19:04 (2:18:45) (1:06:46)
468.  (1796) Karin Gustavsson -65 Gamla Uppsala  2:19:30 (2:19:16) (1:04:26)
469.  (1999) Linda Beckius -90   2:19:49 (2:19:31) (1:01:11)
470.  (2239) Sari Nikula -77   2:20:24 (2:20:04) (1:04:33)
471.  (1751) Charlotta Dahl -76   2:20:29 (2:20:04) (1:01:39)
472.  (2216) Eva Olsson -86 Team Jihut  2:20:34 (2:20:10) (1:00:50)
473.  (1626) Maria Hageman -87 Strömma BKS  2:20:37 (2:20:08) (1:05:26)
474.  (1754) Nina Andersson -73   2:20:43 (2:20:18) (1:07:42)
475.  (1662) Anneli Jansson -70   2:20:48 (2:20:33) (1:03:34)
476.  (2386) Hisako Hakata -45 Team Sthlm Marathon  2:20:50 (2:20:38) (1:04:38)
477.  (2230) Sandra Hamadi -84   2:20:57 (2:20:25) (1:03:29)
478.  (1661) Solvej Slothuus Nielsen -86   2:20:57 (2:20:38) (1:07:31)
479.  (1957) Jennie Westerlund -86 Mästerby Runners  2:21:03 (2:20:39) (1:06:18)
480.  (2174) Isabelle Örneholm -87   2:21:14 (2:20:47) (1:05:54)
481.  (2116) Helena Söderqvist -80   2:21:14 (2:20:59) (1:02:38)
482.  (2013) Lena Töregård -65   2:22:17 (2:22:00) (1:00:16)
483.  (2399) Maria Hagberg -74   2:23:09 (2:22:41) (1:07:57)
484.  (2307) Frida Svensdotter -87   2:23:17 (2:22:58) (1:03:24)
485.  (1811) Isabella Dombos -73   2:23:30 (2:23:14) (1:03:30)
486.  (2012) Corinne Lowenrud -85   2:23:38 (2:23:08) (1:05:10)
487.  (2111) Hanna Nelson -88   2:23:40 (2:23:10) (1:05:11)
488.  (2047) Ulrika Krigström -68 Nordea  2:23:46 (2:23:28) (1:06:04)
489.  (2258) Sofia Boström -69 Solvikingarna  2:23:47 (2:23:25) (1:06:05)
490.  (1810) Malin Dargin -72   2:24:47 (2:24:31) (1:03:31)
491.  (2038) Manuela Lindvall -90 Jägarns Jaktlag  2:25:44 (2:25:20) (1:02:45)
492.  (2097) Helena Rasmanis -82 Gringos  2:26:27 (2:26:11) (1:03:20)
493.  (2106) Moa Ojanen -85   2:27:23 (2:26:54) (1:09:43)
494.  (2192) Rachel Thölix -74   2:27:40 (2:27:24) (1:02:42)
495.  (2029) Malin Altoné -71   2:28:53 (2:28:36) (1:06:23)
496.  (1666) Annika Hälldin -62 Stockholm  2:29:03 (2:28:49) (1:05:15)
497.  (1912) Johanna Brixander -73   2:30:16 (2:29:52) (1:05:55)
498.  (2387) Karin Twena -73 Täby IS  2:32:38 (2:32:21) (1:07:52)
499.  (2014) Nina Lubran -69 FMV Sport  2:33:33 (2:33:17) (1:09:42)
500.  (1612) Maria Alexandersson -67   2:34:12 (2:33:54) (1:09:07)
501.  (2290) Stina Renström -57 Jägarns jaktlag  2:34:58 (2:34:36) (1:10:39)
502.  (1966) Kristina Alexanderson -71   2:35:58 (2:35:49) (1:11:24)
503.  (1878) Farah Gunnelin -60 Sätra  2:37:14 (2:36:56) (1:09:12)
504.  (1702) Camilla Thunell -84   2:38:19 (2:37:50) (1:09:14)
505.  (2159) Pernilla Winberg Babtist -73   2:38:20 (2:37:48) (1:09:11)
506.  (1995) Elin Ragnarsson -89   2:38:47 (2:38:20) (1:13:06)

Halvmara Joëletter

Brutto

Netto

10 km
1.  (2175) Rebecka Hedén Gladjeknuff.se  2:12:26 (2:11:51) (0:59:47)
2.  (2324) Dennis Hantman Julia Snees Gladjeknuff.se  2:17:58 (2:17:23) (0:59:02)

10 km Män

Brutto

Netto
1.  (3001) Olle Walleräng -85 Spårvägens FK  0:29:32 (0:29:32)
2.  (3002) Haben Idris -87 Hässelby SK  0:30:32 (0:30:32)
3.  (66) Fredrik Johansson -85 Ullevi FK  0:31:48 (0:31:48)
4.  (62) Otto Kingstedt -94 Huddinge AIS  0:31:59 (0:31:59)
5.  (3009) Andreas Fahlén -81 IFK Umeå  0:32:00 (0:32:00)
6.  (3008) Martin Öhman -81 Hässelby SK  0:32:23 (0:32:23)
7.  (67) Patrik Sällstedt -81 Enhörna IF  0:32:40 (0:32:40)
8.  (3005) Markus Persson -85 Enhörna IF  0:32:51 (0:32:51)
9.  (3012) Linus Rosdal -92 KFUM Örebro Friidrott  0:32:55 (0:32:55)
10.  (3016) Martin Stjernlöf -87 Eskilstuna FI  0:33:03 (0:33:03)
11.  (3019) Jesper Hamrin -90 Trångsvikens IF  0:33:22 (0:33:22)
12.  (3011) Niklas Sydow -80 Fredrikshofs FIF  0:33:28 (0:33:28)
13.  (3068) Mikael Sahlberg -85 Hässelby  0:33:37 (0:33:37)
14.  (73) Michael Mustaniemi -87 Bålsta IK 0:33:39 (0:33:39)
15.  (3020) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  0:33:46 (0:33:46)
16.  (3017) Claes Bengtsson -82   0:34:05 (0:34:05)
17.  (3018) Gunnar Durén -63 Hässelby SK  0:34:18 (0:34:18)
18.  (3033) Tomas Johnsson -77 Turebergs FK  0:34:25 (0:34:25)
19.  (70) Erik Begler -83 Running Sweden  0:34:35 (0:34:35)
20.  (3014) Claes Theander -75   0:34:43 (0:34:43)
21.  (3022) Mikael Andersson -77 Sävast ski team  0:34:54 (0:34:54)
22.  (71) Isak Lidström -88 IF Linnéa  0:35:03 (0:35:03)
23.  (3027) Josef Murray -84   0:35:25 (0:35:25)
24.  (3040) Marcus Sandqvist -76 Gate46  0:35:37 (0:35:37)
25.  (3044) Tomas Gunnare -65 Fredrikshofs FIF  0:35:39 (0:35:39)
26.  (3013) Anton Alex -78 Sundsvalls OK  0:35:47 (0:35:47)
27.  (3038) Magnus Raask -66 IF Linnéa  0:35:50 (0:35:50)
28.  (68) Marc Karlsson -74 Heleneholms IF  0:35:55 (0:35:54)
29.  (3028) Fredrik Arthursson -63   0:35:58 (0:35:58)
30.  (75) Patrick Claesson -94 Hammarby IF  0:36:00 (0:36:00)
31.  (3043) Thomas Norrgård -81 Solvikingarna  0:36:02 (0:36:02)
32.  (3034) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  0:36:06 (0:36:06)
33.  (3031) Peter Jonsson -64 Enhörna IF  0:36:11 (0:36:11)
34.  (3041) Örjan Fröjd -68   0:36:12 (0:36:12)
35.  (3032) Jonas Svedevall -83 If Linneá  0:36:15 (0:36:15)
36.  (3021) Hans Turtola -77 Nilivaara IS  0:36:22 (0:36:22)
37.  (3052) Jan-Magnus Söderlund -75   0:36:24 (0:36:24)
38.  (3259) Christian Merup -86 Gate46  0:36:27 (0:36:27)
39.  (3039) Markus Fahlgren -85 Axa SC  0:36:30 (0:36:30)
40.  (3115) Fredrik Klingberg -83 Gate46  0:36:36 (0:36:35)
41.  (3042) Björn Lind -87 Ljusne Ala OK  0:36:39 (0:36:39)
42.  (39) Daniel Stenman -77 IF Linnéa  0:36:43 (0:36:43)
43.  (3055) Svante Frey -74   0:36:50 (0:36:47)
44.  (3026) Mikael Nykvist -68 Avesta ok  0:36:52 (0:36:52)
45.  (3045) Yavar Biranvand -90 Run4Fun Löparklubb Fagersta  0:36:53 (0:36:53)
46.  (3058) Andreas Åkesson -87 Saltsjöbaden  0:37:15 (0:37:15)
47.  (3062) Marcus Bell -80 axa sc  0:37:28 (0:37:28)
48.  (206) Henrik Ljunggren -77 Axa Sports Club  0:37:28 (0:37:28)
49.  (3061) Adam Bills -93 Hässelby SK  0:37:34 (0:37:33)
50.  (3145) Leon Spiller -78 Dalaporten OL  0:37:43 (0:37:43)
51.  (3024) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:37:44 (0:37:44)
52.  (3065) Martin Jansson -78   0:37:44 (0:37:44)
53.  (2992) Andreas Karlsson -88 Handelshögskolan  0:37:46 (0:37:46)
54.  (3063) Erik Rosenborg -72 Swedbank  0:38:05 (0:38:04)
55.  (3106) Emil Larsson -90 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:38:07 (0:38:01)
56.  (3278) Carl Söderqvist -78 Arvika IS  0:38:15 (0:38:14)
57.  (3072) Tobias Bredhammar -81 Svenska Spel IF  0:38:15 (0:38:15)
58.  (3280) Peter Ringler -74   0:38:20 (0:38:20)
59.  (3091) Stefan Mandergrehn Hallberg -76 AXA Sports Club  0:38:22 (0:38:22)
60.  (3023) Christofer Salmén -81 Gate46  0:38:24 (0:38:24)
61.  (3050) Anders Lundmark -80   0:38:25 (0:38:24)
62.  (3066) Marcus Seyffarth -73 Skandia Löparklubb - Skandikon  0:38:27 (0:38:26)
63.  (74) Lars Mattsson -68 Stöcke TS Järnet  0:38:34 (0:38:34)
64.  (3092) Karl-Henrik Suhard -80 Hammarby IF Friidrott  0:38:37 (0:38:36)
65.  (3077) Pontus Modig -82   0:38:43 (0:38:40)
66.  (3057) Tommy Wikström -74 Västerås LK  0:38:45 (0:38:43)
67.  (3111) Matthew Salter -83   0:38:46 (0:38:41)
68.  (3089) Robert Vestberg -83   0:38:46 (0:38:45)
69.  (3076) Anders Borgström -77 Källviken  0:38:47 (0:38:46)
70.  (3029) Gustaf Ljungberg -78 Ulricehamns IF / LEDsmi.se  0:38:48 (0:38:48)
71.  (3102) Henrik Nilsson -80 Gammelgårdens IF  0:38:54 (0:38:53)
72.  (3060) Bastiano Del Fuego Furioso -86 Reimersholme Saints IF  0:38:54 (0:38:52)
73.  (3093) Tobias Lidving -78   0:39:03 (0:39:01)
74.  (3177) Magnus Höök -72   0:39:04 (0:39:03)
75.  (3070) Magnus Holmgren -68 SLL Trafikförvaltningen  0:39:04 (0:39:04)
76.  (3073) Anders Höglund -79   0:39:10 (0:39:10)
77.  (3059) Robert Olsson -80   0:39:11 (0:39:10)
78.  (3294) Hjalmar Didrikson -74 Runday IF  0:39:17 (0:39:16)
79.  (3071) Daniel Carlsson -82 Scania IF  0:39:17 (0:39:15)
80.  (3183) Eric Jonsson -95 Enhörna IF  0:39:22 (0:39:17)
81.  (3086) Torbjörn Eriksson -66 Gate46  0:39:23 (0:39:23)
82.  (5105) Thorbjörn Johansson -81 Selstor  0:39:25 (0:39:24)
83.  (3295) Mikael Löfström -89   0:39:25 (0:39:23)
84.  (3752) Tommy Fondelius -80 Bosvedjan bad boys  0:39:29 (0:39:26)
85.  (3088) Rikard Henriksson -81   0:39:32 (0:39:27)
86.  (3289) Ulrik Englund -68   0:39:33 (0:39:33)
87.  (3223) Sebastian Sandström -78   0:39:33 (0:39:33)
88.  (3099) Erik Månsson -87   0:39:36 (0:39:35)
89.  (2998) Philip Gustafsson -84 Södertälje Nykvarn Orientering  0:39:37 (0:39:35)
90.  (3120) Rasmus Rönnberg -86   0:39:37 (0:39:36)
91.  (3075) Robert Åström -76 Hägglunds IoFK  0:39:40 (0:39:40)
92.  (3094) Anders Eklund -81 Karate Print  0:39:41 (0:39:39)
93.  (3081) Jonas Åkerblom -83   0:39:44 (0:39:42)
94.  (3140) Otto Gustav Nelson -83 Rbk  0:39:49 (0:39:44)
95.  (3105) Jonas Hallgren -71   0:39:50 (0:39:50)
96.  (3090) David Narciso -82 SPIF Triathlon  0:39:50 (0:39:48)
97.  (3095) Johannes Löwén -83 30+  0:39:52 (0:39:49)
98.  (46) Martin Vose -67 Bromma IF  0:39:55 (0:39:55)
99.  (3103) Ivan Zalamea -82   0:39:58 (0:39:54)
100.  (3124) Olle Svensson -79   0:39:58 (0:39:55)
101.  (2991) Roger Sernemyr -65 Uppsala LK  0:40:14 (0:40:13)
102.  (4761) Manuel Campos -73 Svensk Fastighetsförmedling 0:40:23 (0:40:07)
103.  (3114) Mathias Långvik -82 Kansu  0:40:23 (0:40:21)
104.  (3080) Jerry Friman -67   0:40:25 (0:40:24)
105.  (3136) Jonatan Carlsson -81   0:40:32 (0:40:30)
106.  (3182) Mikael Kahlström -78   0:40:35 (0:40:32)
107.  (3100) Fredrik Bidevind -78 Utbrytarna SK  0:40:35 (0:40:34)
108.  (3129) Joachim Hansson -73   0:40:37 (0:40:35)
109.  (3053) Mårten Klingberg -68 AS Nälsta  0:40:37 (0:40:37)
110.  (3138) Jesper Cronsioe -88 Gate46  0:40:45 (0:40:43)
111.  (3217) Olof Svedström -76 My Inverted Stomach  0:40:53 (0:40:50)
112.  (3121) Richard Aspholm -80 Strömsborg  0:40:55 (0:40:54)
113.  (3133) Johan Andgren -83 FC Stritzofreni  0:40:56 (0:40:53)
114.  (3084) Mattias Gustafsson -73 Kvarnbyns LS  0:40:57 (0:40:56)
115.  (3175) Lars Wiklund -78 Expressen  0:40:57 (0:40:57)
116.  (3127) dan-patrik Ryman -70 Amatör sk  0:40:59 (0:40:59)
117.  (2887) Peter Alex -82 Nockeby Chark  0:41:08 (0:41:08)
118.  (3221) Johan Eriksson -85 Borlänge LK  0:41:08 (0:41:07)
119.  (3753) Mats Lundgren -79 Bosvedjan bad boys  0:41:13 (0:41:10)
120.  (3401) Daniel Gustafsson -73   0:41:23 (0:41:16)
121.  (3161) Daniel Nitzler -75   0:41:25 (0:41:22)
122.  (3230) Erik Johansson -85 Beach13  0:41:27 (0:41:24)
123.  (3165) Anders Fahlgren -86 0:41:27 (0:41:26)
124.  (3170) Jens Lager -79 Trafikverkets FF  0:41:28 (0:41:26)
125.  (3135) Jonas Köhler -76   0:41:29 (0:41:26)
126.  (3083) Magnus Klinge -72 Saltsjö Duvnäs  0:41:29 (0:41:28)
127.  (79) Jimmy Karlsson -78   0:41:30 (0:41:28)
128.  (3085) Mats Anderberg -78   0:41:32 (0:41:29)
129.  (2882) Ola Karlsson -84 Swedbank  0:41:34 (0:41:33)
130.  (3265) Robert Brinck -67 Västerås LK  0:41:35 (0:41:30)
131.  (3082) Krister Hansen -66 AS Nälsta  0:41:35 (0:41:31)
132.  (3131) Joakim Thornéus -73   0:41:36 (0:41:32)
133.  (3098) Henrik Dagerskog -92   0:41:37 (0:41:36)
134.  (3074) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK 0:41:40 (0:41:38)
135.  (2914) Anders Bergh -69 Roden Triathlon Club  0:41:41 (0:41:39)
136.  (3149) Tomas Stark -70 Sju Sorters Kakor  0:41:41 (0:41:41)
137.  (3147) Timothy Barbitta -78 VLK Västerås  0:41:44 (0:41:38)
138.  (4698) Johan Franzon -85 Svensk Fastighetsförmedling 0:41:45 (0:41:27)
139.  (3119) Patrik Wibom -73 AXA SC  0:41:48 (0:41:47)
140.  (3290) Kristofer Hellberg -81   0:41:51 (0:41:49)
141.  (3226) Tomas Uddin -71 Flens FS  0:41:59 (0:41:57)
142.  (3256) Martin Söder -80   0:41:59 (0:41:57)
143.  (3255) Martin Hedberg -83 Bagare Bengts Boys  0:42:02 (0:42:02)
144.  (3107) Karl Lindholm -84   0:42:02 (0:41:57)
145.  (3172) John Severinson -83 Runday IF  0:42:05 (0:42:04)
146.  (3202) Fredrik Arrhenius -60   0:42:07 (0:42:03)
147.  (3157) Carl Nicolin -76   0:42:08 (0:42:07)
148.  (3153) Göran Karnfält -58 Hash House Harriers  0:42:10 (0:42:06)
149.  (2958) Ruben Länne -95   0:42:10 (0:42:06)
150.  (3158) Carl Lernberg -76 Swedbank  0:42:12 (0:42:10)
151.  (3272) Tobias Jönson -71   0:42:14 (0:42:09)
152.  (5126) Markus Ibrahim -88 Handelsbanken  0:42:14 (0:41:51)
153.  (3341) Anton Strömbäck -83 Onechai  0:42:17 (0:42:13)
154.  (3164) Erik Erhardsson -84   0:42:20 (0:42:20)
155.  (3078) Henrik Richter -83 Coor  0:42:21 (0:42:18)
156.  (2898) Andreas Fallberg -79   0:42:22 (0:42:21)
157.  (1926) Simon Murray -88   0:42:24 (0:42:15)
158.  (4899) Norbert Adamek -79 Gate46  0:42:26 (0:42:23)
159.  (3473) Johan Thomas -89   0:42:26 (0:42:20)
160.  (3113) Michael Toll -81   0:42:30 (0:42:29)
161.  (4492) Sven Grönlund -85   0:42:30 (0:42:07)
162.  (2906) Mark Sanctuary -72   0:42:32 (0:42:29)
163.  (3250) Kevin Ryan -76 Threadsports  0:42:33 (0:42:32)
164.  (3235) Kristofer Rasmusson -85   0:42:33 (0:42:31)
165.  (3197) Daniel Kraft -78 Tres Gringos  0:42:33 (0:42:32)
166.  (1589) Philip Seweling -90   0:42:34 (0:42:28)
167.  (3112) Mattias Näslund -75 Egen produkt  0:42:34 (0:42:29)
168.  (4721) Kristian Malmsäter -80 Svensk Fastighetsförmedling 0:42:36 (0:42:17)
169.  (2869) Jesper Andersson -82 Huddinge AIS  0:42:36 (0:42:32)
170.  (3150) Ulf Olofsson -75 Hummelbävern  0:42:36 (0:42:33)
171.  (2893) Pontus Kock -82   0:42:38 (0:42:36)
172.  (3160) Dan Jonsson -80 IKJ Haninge  0:42:42 (0:42:41)
173.  (2890) Peder Nordgren -80   0:42:46 (0:42:44)
174.  (3549) Pascal Le Forestier -75   0:42:48 (0:42:34)
175.  (3159) Carl Wennertorp -74   0:42:49 (0:42:46)
176.  (3240) Daniel Wallerius -74   0:42:49 (0:42:46)
177.  (3087) Magnus Smedmark -74 Gate46  0:42:50 (0:42:49)
178.  (3216) Fredrik Widing -76 Gate46  0:42:50 (0:42:50)
179.  (4482) Christian Bylock -88   0:42:51 (0:42:35)
180.  (3079) Leif Höglund -78 IF Linnéa  0:42:53 (0:42:52)
181.  (3276) Julien Morel -87   0:42:54 (0:42:51)
182.  (2950) Marcus Törnberg -78 Träningslagret  0:42:56 (0:42:53)
183.  (3166) Fredrik Rimmerfors -67   0:42:57 (0:42:54)
184.  (3231) Karl-Jimmy Samuelsson -85 Beach13  0:42:58 (0:42:55)
185.  (3314) Andreas Henriksson -79 Bosvedjan badboys  0:42:59 (0:42:58)
186.  (3486) Victor Eriksson -86   0:43:00 (0:42:55)
187.  (3527) Knut Alsaker -73   0:43:01 (0:42:56)
188.  (3542) Lars Axelsson -68 Salminen RC  0:43:02 (0:42:56)
189.  (3728) Dennis Sognefors -76   0:43:03 (0:42:53)
190.  (246) Kjetil Falkenberg Hansen -72   0:43:03 (0:42:49)
191.  (3137) Mikael Brännström -77   0:43:06 (0:43:05)
192.  (2886) Fredrik Svahn -78 Skandia LK  0:43:11 (0:43:10)
193.  (3635) Anders Ryman -76 My Inverted Stomach  0:43:16 (0:43:07)
194.  (3700) Robert Milerud -73 Castrol  0:43:19 (0:43:10)
195.  (3771) Po Karlsson -68 Running Sweden  0:43:20 (0:43:07)
196.  (3122) Scott Moore -76   0:43:21 (0:43:17)
197.  (3128) Patrik Pinjemo -78   0:43:24 (0:43:22)
198.  (3154) Andreas Psilander -78   0:43:25 (0:43:24)
199.  (4135) Jan Carlsson -65   0:43:25 (0:43:22)
200.  (4323) Alexander Persson -86   0:43:32 (0:43:24)
201.  (1350) Henrik Engqvist -80   0:43:34 (0:43:30)
202.  (3712) Michael Rubinstein -82 Ullevi FK  0:43:37 (0:43:34)
203.  (3403) Felix Nykvist -99 Avesta ok  0:43:41 (0:43:40)
204.  (3241) Daniel Halvardsson -84 Nässjö OK  0:43:42 (0:43:41)
205.  (3288) Johan Haeger -72 Team Maresias  0:43:42 (0:43:41)
206.  (4892) Johan Larsson -80 Gate46  0:43:42 (0:43:29)
207.  (4907) Stefan Norell -67 Gate46  0:43:42 (0:43:26)
208.  (2931) Patrik Sundberg -64 Team Sthlm Marathon  0:43:43 (0:43:42)
209.  (4906) Jonas Larsson -81 Gate46  0:43:45 (0:43:27)
210.  (3179) Mario Bellini -79   0:43:50 (0:43:49)
211.  (3176) Lasse Svensson -71 Sundfiske  0:43:53 (0:43:51)
212.  (3619) Jonas Hogener -88   0:43:55 (0:43:45)
213.  (2949) Tomas Theander -78 Axa Sports Club  0:43:55 (0:43:53)
214.  (3187) Albert Rudberg -75 Gröndal Rockers  0:43:57 (0:43:41)
215.  (3262) Erik Öberg -84 Swedbank  0:43:58 (0:43:53)
216.  (3252) Linus Bosaeus -81   0:43:59 (0:43:58)
217.  (2907) Stefan Stetz -85   0:44:00 (0:44:00)
218.  (3225) Thibault de Chazal -79 Psg  0:44:01 (0:43:55)
219.  (3643) David Lundkvist -86 Gate46  0:44:01 (0:43:57)
220.  (2965) Jesper Holm-Öste -89   0:44:01 (0:43:56)
221.  (3717) Peder Siöcrona -91   0:44:04 (0:43:57)
222.  (3263) Petter Inger -76 Handelsbanken Hornsberg  0:44:05 (0:44:02)
223.  (3109) Kristian Holmström -83   0:44:07 (0:44:06)
224.  (3654) Niklas Johansson -71   0:44:10 (0:44:03)
225.  (3224) Stefano Sorrentino -81   0:44:14 (0:44:09)
226.  (3602) Markus Norling -81 Siljansnäs  0:44:16 (0:44:08)
227.  (2973) Darwin Narciso -82   0:44:19 (0:44:07)
228.  (3189) Anders More -81 Ströbrödraskapet  0:44:21 (0:44:19)
229.  (3219) Perra Skoog -78   0:44:21 (0:44:19)
230.  (3199) Dennis Selsborg -74 Engla Lilly Running Team  0:44:21 (0:44:17)
231.  (2899) Reinaud van Gastel Cifla  0:44:22 (0:44:21)
232.  (3097) Gustav Dahlgren -84   0:44:22 (0:44:20)
233.  (3151) Viktor Tennström -86 Team Tenant & Partner  0:44:25 (0:44:22)
234.  (3449) Harald Nordby -64 P10if  0:44:27 (0:44:23)
235.  (323) Rikard Hegelund -80 Capgemini Consulting  0:44:27 (0:44:23)
236.  (4960) Per Ternow -80   0:44:28 (0:44:16)
237.  (2932) Gustaf Ortsäter -83   0:44:28 (0:44:22)
238.  (2960) Erik Johannesson -73 Mob IF  0:44:29 (0:44:27)
239.  (3612) Mats Ljungqvist -74 Abrahamsbergs raketer  0:44:30 (0:44:24)
240.  (1868) Per Bohlin -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:44:30 (0:44:11)
241.  (3141) Per Neiderud -75 Vattenfalls IF  0:44:31 (0:44:27)
242.  (3174) Kim Hansson -75   0:44:32 (0:44:14)
243.  (4729) Ola Åkerberg -72 Svensk Fastighetsförmedling 0:44:32 (0:44:15)
244.  (3701) Johan Ahlqvist -85 KBK Visby  0:44:33 (0:44:24)
245.  (630) John Nygren -71 Ericsson  0:44:33 (0:44:30)
246.  (3152) Anders Häglund -78 Silverstar IF  0:44:34 (0:44:32)
247.  (3205) Anders Berg -62 Nordea  0:44:35 (0:44:33)
248.  (3126) Benny Svensson -79   0:44:36 (0:44:31)
249.  (3237) Christian Finnerman -79 CSKA Ribbakov  0:44:40 (0:44:40)
250.  (3470) Jan Forsberg -67   0:44:42 (0:44:38)
251.  (3188) Alexander Sundberg -83 Team sub 40  0:44:44 (0:44:42)
252.  (3782) Oskar Schinning -79 Tensta LK  0:44:45 (0:44:33)
253.  (2954) Daniel Öster-Waara -84   0:44:47 (0:44:32)
254.  (3664) Örjan Dahlberg -64   0:44:53 (0:44:43)
255.  (4181) Per Hägglund -82 Falu Maratonsällskap  0:44:55 (0:44:52)
256.  (3730) Stefan Andersson -75 Hallby SOK  0:44:55 (0:44:51)
257.  (3690) Mikael Pettersson -77   0:44:56 (0:44:41)
258.  (3639) Erik Cederlöf -74 Gate46  0:44:56 (0:44:50)
259.  (3227) Victor Mateu -77   0:44:56 (0:44:56)
260.  (3545) Gunnar Sjöblom -53 Canis Löpus  0:44:56 (0:44:44)
261.  (3207) Johan Öberg -73 Skandia Löparklubb  0:44:57 (0:44:51)
262.  (3628) Makoto Kondo -67 Tdk  0:44:58 (0:44:50)
263.  (3399) David Wiholm -75   0:44:59 (0:44:39)
264.  (3725) Pontus Sjögren -88 Scania IF  0:44:59 (0:44:51)
265.  (3679) Per Ingelgård -79 KPMG BIF  0:45:00 (0:44:47)
266.  (3222) Quentin Lambert -87 Vattenfall IF  0:45:01 (0:44:59)
267.  (3737) Daniel Ek -82   0:45:03 (0:44:57)
268.  (3191) Andreas Johansson -83 Utbrytarna SK  0:45:03 (0:45:03)
269.  (3505) Jonatan Årfors -82   0:45:04 (0:44:52)
270.  (3181) Martin Grusell -84 Stritz LK  0:45:06 (0:45:05)
271.  (3603) Martin Karlsson -71 Karlslunds BK  0:45:06 (0:44:58)
272.  (4530) Linus Engstrand -83 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:45:09 (0:44:50)
273.  (3472) Jani Koljonen -75   0:45:14 (0:45:09)
274.  (3229) Asgeir Lindholm -84 Castrol  0:45:19 (0:45:17)
275.  (89) Camille Hamon -86   0:45:22 (0:45:19)
276.  (3781) Viking Weidman -93   0:45:23 (0:45:15)
277.  (4435) Egil Hansson -96 Global Relations  0:45:23 (0:45:07)
278.  (3769) Kasper Hermansen -71 Spring för fan   0:45:24 (0:45:19)
279.  (3214) Mats Pettersson -70   0:45:25 (0:45:19)
280.  (4943) Olov Söderberg -76 Handelsbanken Hornsberg  0:45:25 (0:45:05)
281.  (3633) Amar Kadenic -86   0:45:25 (0:45:19)
282.  (3686) Peter Ljungkvist -83 Telia IF  0:45:28 (0:45:25)
283.  (3353) Björn Ekgren -70   0:45:30 (0:45:25)
284.  (3668) Pär Steen -71   0:45:32 (0:45:28)
285.  (4588) Joel Klehn -76   0:45:33 (0:45:24)
286.  (4023) Johan Söderström -77   0:45:34 (0:45:32)
287.  (3249) Kari Luukkonen -66   0:45:34 (0:45:34)
288.  (3343) Erik Axelsson -84   0:45:35 (0:45:25)
289.  (4430) Daniel Mezei -79   0:45:42 (0:45:29)
290.  (3375) Christoffer Andersson Cedmert -89   0:45:43 (0:45:32)
291.  (3567) Jack Lönn -91   0:45:44 (0:45:33)
292.  (3776) Olle Bastmark -77   0:45:47 (0:45:39)
293.  (3477) Jerry Nilsen -68 Fredrikshofs FIF  0:45:49 (0:45:36)
294.  (3195) Carl Bruce -85   0:45:49 (0:45:48)
295.  (3405) Enrique Fernández -87   0:45:52 (0:45:39)
296.  (3322) Andreas Kauppi -84   0:45:52 (0:45:40)
297.  (3186) Torkel Ödegaard -81   0:45:53 (0:45:47)
298.  (4394) Oscar Carlsson -84   0:45:54 (0:45:22)
299.  (3526) Patrik Bäckström -78 Tellus  0:45:55 (0:45:33)
300.  (2911) Jan Thorneus -81   0:45:56 (0:45:51)
301.  (2900) Johan Eriksson -83   0:45:57 (0:45:48)
302.  (3513) Joakim Persson -84   0:45:57 (0:45:44)
303.  (1439) Thomas Hooft -87 Nederland  0:45:58 (0:45:50)
304.  (3239) Christoffer Böök -82 Sollentuna  0:45:59 (0:45:56)
305.  (3163) Erik Froste -67 Södertälje Hamn  0:46:02 (0:46:01)
306.  (4532) Daniel Hagbo -76 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:46:03 (0:45:46)
307.  (3270) Thomas Arvidsson -83 Jönköpings OK  0:46:03 (0:46:03)
308.  (3431) Erik Sondén -83 Rögle  0:46:05 (0:45:56)
309.  (3783) Fredrik Wimmercranz -80   0:46:07 (0:45:51)
310.  (3632) Robin Lagerström -86   0:46:08 (0:45:56)
311.  (3674) Peter Wahlstedt -82 Djurgårdens if  0:46:08 (0:45:56)
312.  (3575) Maciek Petryk -77   0:46:10 (0:45:57)
313.  (3447) Erik Hallin -81   0:46:10 (0:46:01)
314.  (3162) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:46:11 (0:46:10)
315.  (3733) Stefan Gustafsson -80   0:46:14 (0:46:02)
316.  (3299) Steven Arnold -75   0:46:17 (0:46:10)
317.  (3417) Emil Didrikson -70 Tango Sponsring  0:46:18 (0:46:14)
318.  (3523) kibrom Tsegay Kebede -86 Runing relations  0:46:19 (0:46:18)
319.  (3689) Petter Beijer -80 IF Linnéa  0:46:20 (0:46:13)
320.  (3407) Erik Hamren -82 Swedbank  0:46:24 (0:46:03)
321.  (4320) Adrian Lefvert -91   0:46:26 (0:46:07)
322.  (3355) Johan Linden -64   0:46:28 (0:46:17)
323.  (3406) Egidio Ricchiuti -70 Taranto forever  0:46:29 (0:46:24)
324.  (3584) Manocher Gholizade -62   0:46:30 (0:46:17)
325.  (3232) Björn Karlsson -63 SEB IF  0:46:31 (0:46:28)
326.  (1099) Jan Löfberg -64 Märsta  0:46:32 (0:46:32)
327.  (3400) Christopher Dellwik -72   0:46:33 (0:46:21)
328.  (2948) Come Ancellin -85   0:46:35 (0:46:28)
329.  (4185) Otto Leffler -83   0:46:36 (0:46:33)
330.  (3251) Leif Våghals -72   0:46:36 (0:46:34)
331.  (3560) Linus Wåhlin -86   0:46:38 (0:46:29)
332.  (3691) Philip Gozzi -84 Ost boys  0:46:38 (0:46:32)
333.  (3297) Per Hanvik -67 Runday IF  0:46:38 (0:46:35)
334.  (2880) Patrik Nissen -58 Bad o Boule  0:46:39 (0:46:30)
335.  (84) Ilan Momber -85   0:46:40 (0:46:36)
336.  (4012) Joel Bertilsson -91   0:46:41 (0:46:37)
337.  (5074) Marc Ryning -85   0:46:45 (0:46:30)
338.  (4675) Stephen Tran -86 Svensk Fastighetsförmedling 0:46:49 (0:46:25)
339.  (4484) Alexander Kjäll -87   0:46:51 (0:46:35)
340.  (3420) Karl Källberg -65 Stockholm  0:46:52 (0:46:40)
341.  (3748) Thomas Österberg -68 Slif  0:46:55 (0:46:47)
342.  (4700) Henrik Holmqvist -77 Svensk Fastighetsförmedling 0:46:56 (0:46:40)
343.  (3739) Tomas Söderblom -77 Grönklittorna  0:46:56 (0:46:41)
344.  (4518) Henrik Larsson -83 Deloitte  0:46:59 (0:46:58)
345.  (4799) Gustav Arrhenius -90 Redbergslids IK 0:47:00 (0:46:37)
346.  (3503) Christoffer Eriksson -83 ost boys  0:47:00 (0:46:53)
347.  (3592) Marcus Henricsson -76 Mexico86  0:47:01 (0:46:56)
348.  (3388) Christopher Fransson -72 Nollåtta MK  0:47:03 (0:46:54)
349.  (3190) Erik Andersson -88 Stockholm Trail  0:47:03 (0:47:00)
350.  (2990) David Adams -64 Syntone  0:47:04 (0:47:01)
351.  (4178) Oskar Klenell -80   0:47:04 (0:46:57)
352.  (3530) Olof Juhlin -89   0:47:04 (0:46:55)
353.  (3936) Flavio Lanaro -68   0:47:04 (0:46:57)
354.  (1431) Axel af Petersens -88   0:47:05 (0:47:05)
355.  (4555) Jonas Zemoi -85   0:47:05 (0:46:47)
356.  (4483) Wilhelm Hagtorn -82   0:47:06 (0:46:49)
357.  (2888) Fredrik Johansson -80   0:47:07 (0:47:05)
358.  (3699) Robert Cederberg -83   0:47:08 (0:47:01)
359.  (3305) Thomas Ahlskog -82   0:47:08 (0:47:01)
360.  (4529) Magnus Dovallius -68 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:09 (0:46:50)
361.  (3572) Jimmie Lundgren -83 Ruffel & Båg  0:47:09 (0:47:02)
362.  (3616) Matz Qvarfort -70 Ekerö  0:47:10 (0:47:00)
363.  (3416) Emil Smedberg -78   0:47:11 (0:47:03)
364.  (5029) Robert Wadeskog -94   0:47:11 (0:46:58)
365.  (3381) Peter Kvarfordt -85   0:47:11 (0:47:00)
366.  (3506) Jon Doo -84   0:47:13 (0:47:05)
367.  (3512) Fredrik Norlander -82 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:47:14 (0:47:04)
368.  (3320) Andreas Nabseth -82   0:47:14 (0:47:04)
369.  (3538) Lars Ingelstam -62 Amendo  0:47:16 (0:47:08)
370.  (4936) Patrik Nylund -77   0:47:16 (0:46:57)
371.  (3498) Johannes Walfén -83   0:47:18 (0:47:05)
372.  (3653) Niklas Bergquist -82 MOD/Running Sweden  0:47:18 (0:47:12)
373.  (3684) Oscar Johansson -95 Köping  0:47:19 (0:47:07)
374.  (3525) Johan Nilsson -77 Vällingby  0:47:20 (0:47:14)
375.  (2865) Staffan Adner -77   0:47:22 (0:47:18)
376.  (3242) Edon Zogaj -85   0:47:23 (0:47:12)
377.  (3670) Patrick Svensson -84   0:47:24 (0:47:16)
378.  (3264) Pär Hellström -74   0:47:24 (0:47:22)
379.  (1584) Fredrik Lidsell -82   0:47:25 (0:47:17)
380.  (3247) Jörgen Ivarsson -73   0:47:26 (0:47:20)
381.  (3317) Johan Andersson -66 Castrol  0:47:26 (0:47:18)
382.  (3658) Olivier Zatti -74   0:47:28 (0:47:14)
383.  (3436) Francis Alvarado -73 Team Ella  0:47:28 (0:47:20)
384.  (3562) Niklas Bondesson -80 Substance  0:47:29 (0:47:12)
385.  (3627) Andreas Jonsson -81 Ingen  0:47:29 (0:47:19)
386.  (3326) Magnus Nilsson -66   0:47:29 (0:47:03)
387.  (3504) Jonas Fredriksson -83 ost boys  0:47:29 (0:47:23)
388.  (4348) Mattias Lundqvist -76 Lunchklubben  0:47:32 (0:47:15)
389.  (3678) Gösen Petersson -82 Vassens IK 0:47:32 (0:47:23)
390.  (3735) Stefan Nyberg -55 Saltsjö-Boo  0:47:34 (0:47:26)
391.  (3386) Christofer Olofsson -83   0:47:35 (0:47:26)
392.  (3539) Lars Rosén -70   0:47:40 (0:47:36)
393.  (3676) Per Brandt -81   0:47:41 (0:47:40)
394.  (3393) Olle Jensen -83   0:47:41 (0:47:35)
395.  (4404) Johan Wilander -93   0:47:43 (0:47:06)
396.  (3383) Christian Burgi -67 0:47:45 (0:47:33)
397.  (3770) Teodor Selsborg -94 Spring för fan  0:47:46 (0:47:43)
398.  (3245) Viktor Pirard -86   0:47:47 (0:47:33)
399.  (5053) Simon Eriksson -86   0:47:48 (0:47:17)
400.  (4984) Magnus Bruno -66 SLL Trafikförvaltningen  0:47:49 (0:47:36)
401.  (3826) Samuel Suderbys -76   0:47:49 (0:47:48)
402.  (3373) Daniel Hilton -90 Lth  0:47:49 (0:47:39)
403.  (3296) Stefan Jansson -65   0:47:51 (0:47:47)
404.  (4545) Joakim Wallenberg -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:51 (0:47:33)
405.  (3319) Daniel Andersson -85   0:47:52 (0:47:47)
406.  (4617) Fredrik Jonsson -75 Bromma  0:47:53 (0:47:39)
407.  (3613) Mats Gustafsson -65   0:47:53 (0:47:38)
408.  (3318) Göran Andersson -51 Trosa  0:47:54 (0:47:48)
409.  (4833) Adam Wiberg -97   0:47:54 (0:47:40)
410.  (1136) John Gunnarsson -68 Skuttunge SK  0:47:55 (0:47:52)
411.  (3456) Helge Brandberg -83   0:47:55 (0:47:45)
412.  (3685) Peter Johansson -67 Köping  0:47:56 (0:47:44)
413.  (3411) Fredrik Elg -84   0:47:57 (0:47:48)
414.  (3697) Robert Söderström -82   0:47:57 (0:47:44)
415.  (5131) Gustav Westberg -84 Handelsbanken  0:47:58 (0:47:34)
416.  (3303) Jonas Adolfsson -84   0:47:58 (0:47:46)
417.  (4384) Kasper Møller -85   0:47:58 (0:47:48)
418.  (3484) Jimmy Myhrinder -71   0:48:00 (0:47:48)
419.  (4921) Olof Didner -92   0:48:00 (0:47:40)
420.  (4560) Isak Lindberg -99 Modo hockey  0:48:04 (0:47:44)
421.  (4326) Alf Rundqvist -78   0:48:07 (0:47:54)
422.  (3694) Per-Olof Pollack -63 Hellas Friidrottsklubb  0:48:08 (0:47:53)
423.  (3789) Patrik Kvarnlind -73   0:48:10 (0:47:55)
424.  (3454) Henrik Wahlholm -74 HAVI LOGISTICS  0:48:12 (0:48:00)
425.  (4612) Joel Jönsson -82   0:48:14 (0:47:48)
426.  (3508) Jörgen Eriksson -48   0:48:14 (0:48:08)
427.  (3389) Claes Gunnarson -64   0:48:15 (0:48:02)
428.  (3650) Peter Ojala -60 Saivomuotka IK 0:48:16 (0:48:11)
429.  (3428) Erik Gullnäs -82   0:48:16 (0:48:05)
430.  (93) Oscar Fogelfors -84   0:48:17 (0:48:07)
431.  (3466) Stefan Lind -63   0:48:17 (0:48:09)
432.  (3742) Sverker Forsberg -68 Ignite MC  0:48:17 (0:48:10)
433.  (3548) David Moench -59   0:48:19 (0:48:09)
434.  (3600) Markus Andersson -86   0:48:21 (0:48:15)
435.  (3501) John Pettersson -81   0:48:22 (0:48:03)
436.  (94) Philip Johnson -84   0:48:22 (0:48:14)
437.  (4928) Nikos Tsakiridis -72 Kompisai  0:48:24 (0:47:50)
438.  (5139) Johan Hilm -88   0:48:26 (0:48:02)
439.  (4526) Jonas Carls -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:48:26 (0:48:07)
440.  (3660) Jean-Pascal Lavielle -72 France  0:48:28 (0:48:19)
441.  (5133) Fredrik Östman -79   0:48:28 (0:48:08)
442.  (4133) Martin Rosendahl -75   0:48:29 (0:48:22)
443.  (3583) Reglus Östman -70   0:48:29 (0:48:16)
444.  (3591) Marcus Lundh -78 Stranden  0:48:30 (0:48:21)
445.  (3765) Victor Lindblom -81   0:48:30 (0:48:13)
446.  (3425) Erik Engman -81 BRF Fredhäll  0:48:31 (0:48:18)
447.  (2889) Nils Nilsson -80   0:48:33 (0:48:17)
448.  (3257) Martin Reimbladh -81 Tullinge  0:48:34 (0:48:31)
449.  (3474) Jeff Grenier -75   0:48:34 (0:48:27)
450.  (3442) Goran Anic -75 Fortum  0:48:34 (0:48:17)
451.  (4632) Niklas Melin -80 Electrolux IF  0:48:35 (0:48:17)
452.  (1374) Ching Tang -82   0:48:35 (0:48:23)
453.  (5008) Christian Johansson -82 Capgemini Consulting  0:48:35 (0:48:34)
454.  (4094) Marcus Breitenau -85   0:48:36 (0:48:31)
455.  (3672) Patrik Sundin -84   0:48:36 (0:48:28)
456.  (4620) Josef Jamai -95   0:48:37 (0:48:21)
457.  (4432) David Rutegård -76 Team Tut  0:48:40 (0:48:18)
458.  (3430) Erik Marklund -73 Marklunds IF  0:48:41 (0:48:41)
459.  (3814) André Tuvberger -86   0:48:41 (0:48:41)
460.  (3766) Victor Björklund -73   0:48:42 (0:48:38)
461.  (3764) Martin Wennberg -88   0:48:43 (0:48:38)
462.  (3362) Carl Göök -86 Deloitte IK 0:48:43 (0:48:38)
463.  (3492) Johan Segeblad -79 Två Hjul  0:48:45 (0:48:31)
464.  (4424) Dag Tuvberger -92   0:48:46 (0:48:37)
465.  (3489) Johan Geijer -74 Axa Sports Club  0:48:48 (0:48:40)
466.  (3610) Mats Liedholm -65 Tramshawns SC  0:48:50 (0:48:43)
467.  (4206) Rickard Segelborn -73   0:48:51 (0:48:51)
468.  (4690) Fredrik Edsberg -69 Svensk Fastighetsförmedling 0:48:52 (0:48:23)
469.  (3715) Jan Dahlgren -62   0:48:52 (0:48:39)
470.  (3367) Johan Lannerström -70   0:48:54 (0:48:45)
471.  (2115) Niclas Lundqvist -73   0:48:54 (0:48:42)
472.  (3589) Marcus Jansson -74 Hummelbävern  0:48:54 (0:48:40)
473.  (3577) Magnus Ekstrand -67 Ebc  0:48:54 (0:48:39)
474.  (2964) Fredrik Ruthberg -78   0:48:55 (0:48:48)
475.  (3116) Henrik Lilja -84 Gate46  0:48:58 (0:48:53)
476.  (2147) Pär-Erik Back -61 Siljansnäs  0:48:58 (0:48:42)
477.  (3773) Erik Söderqvist -82   0:48:59 (0:48:53)
478.  (3680) Per Sannemo -78   0:49:00 (0:48:44)
479.  (3234) Bosse Westman -59 SEB IF  0:49:00 (0:48:54)
480.  (5106) Christian Tillmann -73 Kbck  0:49:01 (0:48:46)
481.  (3404) Ondrej Kutina -80   0:49:01 (0:48:48)
482.  (3651) Niclas Mastelle -68 HAVI LOGISTICS  0:49:04 (0:48:51)
483.  (3683) Hamid Raoufi -78 SLL Trafikförvaltningen  0:49:06 (0:48:49)
484.  (2322) Thomas Hanusek -74 Spånga Runners  0:49:06 (0:48:58)
485.  (3811) Anders Liljekvist -72   0:49:07 (0:49:01)
486.  (4607) Tobias Nilsson -74   0:49:07 (0:48:57)
487.  (3462) Jonas Molina -82   0:49:09 (0:48:58)
488.  (3459) Henrik Hansson -69   0:49:10 (0:49:08)
489.  (4786) Alexander Castro -90 Svensk Fastighetsförmedling 0:49:11 (0:48:49)
490.  (4338) Anders Härd -66 Threadsports  0:49:13 (0:48:54)
491.  (3778) Magnus Reinfeldt -69   0:49:16 (0:49:03)
492.  (4408) Martin Henriksson -84   0:49:16 (0:48:56)
493.  (3955) Daniel cruz vera -87   0:49:17 (0:49:17)
494.  (3703) Ronny Pettersson -82 SEB IF  0:49:17 (0:49:10)
495.  (4543) Jonas Stalqvist -77 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:49:19 (0:48:59)
496.  (3443) Gunnar Åkerman -73 Carnegie IF  0:49:20 (0:49:12)
497.  (2956) Mattias Närsten -77   0:49:22 (0:49:13)
498.  (4166) Martin Lindgren -77 Gate46  0:49:23 (0:49:20)
499.  (2967) Magnus Broman -76   0:49:27 (0:49:20)
500.  (4422) Charlie Wurfel -82   0:49:28 (0:49:12)
501.  (3702) Roger Lindqvist -85 KBK Visby  0:49:29 (0:49:21)
502.  (5024) Erik Löfberg -83 Profi Förvaltning  0:49:29 (0:49:05)
503.  (4024) John Fridell -73 Solna  0:49:30 (0:49:23)
504.  (3402) Dick Engstrand -57 Butiköland  0:49:33 (0:49:22)
505.  (3573) Peter Lycksen -82   0:49:35 (0:49:31)
506.  (3665) Fredrik Orstadius -71   0:49:35 (0:49:31)
507.  (3125) Ghislain Trah bi -79 Euroclear  0:49:36 (0:49:32)
508.  (3315) Anders Klange -48   0:49:37 (0:49:31)
509.  (3544) Mats Segerström -54 Canis Löpus  0:49:38 (0:49:25)
510.  (3970) Henrik Zetterström -71   0:49:40 (0:49:40)
511.  (4889) Johannes Bolvede -87 Gate46  0:49:41 (0:49:23)
512.  (3446) Gustav Ringbom -82   0:49:41 (0:49:31)
513.  (3537) Lasse Appelberg -59 IF Stöl  0:49:42 (0:49:29)
514.  (3439) Fredrik Forsberg -83   0:49:42 (0:49:29)
515.  (3755) Tommy Ahlen -56 Storvreta  0:49:43 (0:49:36)
516.  (4834) Christer Wiberg -59   0:49:44 (0:49:29)
517.  (4083) Erik Lund -81   0:49:45 (0:49:40)
518.  (4748) Mattias Wedberg -85 Svensk Fastighetsförmedling 0:49:45 (0:49:27)
519.  (3342) Axel Runeus -85   0:49:46 (0:49:34)
520.  (410) Mattias Wichman -72 Advania AB  0:49:47 (0:49:39)
521.  (4103) Magnus Gustafsson -75 Norrmalm  0:49:47 (0:49:47)
522.  (3311) Alexander Palm -87 Advania AB  0:49:47 (0:49:38)
523.  (3394) Dan Ekholm -75 Brynäs IF  0:49:47 (0:49:36)
524.  (3384) Christian Cavallin -58   0:49:47 (0:49:41)
525.  (3391) Classe Nilsson -70 Kungsholmen  0:49:48 (0:49:41)
526.  (3974) Emil Råberg -85   0:49:50 (0:49:45)
527.  (3719) Shaka Madolo -78   0:49:50 (0:49:39)
528.  (4279) Jan Sundbom -66   0:49:50 (0:49:48)
529.  (4237) Stefan Åkerblom -84 Statskontoret  0:49:50 (0:49:49)
530.  (4718) Mathias Lagerström -74 Svensk Fastighetsförmedling 0:49:51 (0:49:27)
531.  (3740) Svante Wenander -80   0:49:51 (0:49:32)
532.  (4869) Martin Sundelin -75 Hummelbävern  0:49:52 (0:49:36)
533.  (4396) Staffan Ekberg -71   0:49:53 (0:49:45)
534.  (3284) Jonas Lindsjö -80   0:49:53 (0:49:48)
535.  (3729) Jonas Staaf -75 Strängnäs  0:49:53 (0:49:40)
536.  (4856) Matias Hallgren -78 Skandia LK  0:49:55 (0:49:40)
537.  (3750) Johan Bergman -63   0:49:57 (0:49:48)
538.  (3758) Daniel Stridsberg -82   0:50:00 (0:49:45)
539.  (4232) Martin Valera -85 Valerup  0:50:03 (0:49:20)
540.  (3488) Jonas Medin -83 Rbk  0:50:03 (0:49:50)
541.  (4712) Emil Gerdin -90 Svensk Fastighetsförmedling 0:50:04 (0:49:42)
542.  (4904) Otto Jandér -80 Gate46  0:50:07 (0:49:50)
543.  (3533) Kurt Portnoff -59   0:50:13 (0:50:01)
544.  (4699) Patrik Henriksson -68 Svensk Fastighetsförmedling 0:50:15 (0:49:51)
545.  (3396) Dan Svensson -56   0:50:18 (0:50:11)
546.  (3682) Per Mattila -75   0:50:24 (0:50:17)
547.  (3426) Erik Heneryd -78   0:50:26 (0:50:02)
548.  (4776) Martin Berglind -76 Svensk Fastighetsförmedling 0:50:27 (0:50:04)
549.  (4753) Magnus Karlevall -79 Svensk Fastighetsförmedling 0:50:27 (0:49:58)
550.  (3502) Ove Christensson -83 ost boys  0:50:28 (0:50:21)
551.  (3471) Jan Johansson -58 Naturgasteknik IF  0:50:29 (0:50:19)
552.  (4957) Bo Öjling -64   0:50:32 (0:50:03)
553.  (1549) Carl-Magnus Ådin -81 SLL Trafikförvaltningen  0:50:36 (0:50:24)
554.  (3316) Anders Svärdh -73 Huddinge AIS  0:50:36 (0:50:22)
555.  (4213) Peter Sandin -86 Balk Performance  0:50:37 (0:50:36)
556.  (496) David Rånman -78 Skandia LK  0:50:38 (0:50:27)
557.  (4341) Andreas Finn -91   0:50:38 (0:50:19)
558.  (4154) Mikael Blom -77   0:50:48 (0:50:44)
559.  (3988) Jan Elvegård -67 Intranetkonsult  0:50:50 (0:50:43)
560.  (4927) Johan Strömblad -83 Kompisai  0:50:51 (0:50:33)
561.  (5035) Sebastian Runesson -87   0:50:51 (0:50:40)
562.  (3918) Erik Forsell -75   0:50:53 (0:50:43)
563.  (3655) Nils Ellström -51   0:50:53 (0:50:47)
564.  (4193) Per Leman -81   0:50:54 (0:50:51)
565.  (4276) Per Claesson -81 Vgif  0:50:55 (0:50:39)
566.  (3546) Lars Gustavsson -83 IK Gubbvad  0:50:55 (0:50:36)
567.  (3785) Akira Kaneko -56   0:51:01 (0:50:50)
568.  (4017) Johan Karlström -65 AXA Sports Club  0:51:01 (0:51:00)
569.  (3543) Helge Lindroos -55 Canis Löpus  0:51:03 (0:50:48)
570.  (4525) Caj Broström -70 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:51:03 (0:50:43)
571.  (3464) Ingemar Drott -75   0:51:04 (0:50:59)
572.  (3710) Mattias Karlsson -78   0:51:06 (0:50:52)
573.  (3847) Arvid Höglund -77   0:51:06 (0:51:04)
574.  (3609) Fredrik Zetterlund -70 OnePhone RC  0:51:07 (0:50:55)
575.  (4377) Anders Björk -81 Gunners United  0:51:14 (0:50:53)
576.  (3392) Christer Alm -70   0:51:18 (0:51:06)
577.  (4173) Niklas Björklund -86   0:51:19 (0:51:16)
578.  (4938) Peter Christiansson -76   0:51:19 (0:50:59)
579.  (3899) Björn Ericsson -67   0:51:20 (0:51:07)
580.  (1410) Christer Dalevind -81 Advania AB  0:51:21 (0:51:07)
581.  (2995) Pär Walling -67   0:51:23 (0:51:10)
582.  (2860) Thorbjörn Gudmundsson -83 KR Lidingö  0:51:24 (0:51:22)
583.  (4891) Hampus Enström -77 Gate46  0:51:25 (0:51:05)
584.  (4971) Henrik Palmér -74 SLL Trafikförvaltningen  0:51:26 (0:50:52)
585.  (3605) Mats Eklund -56 Svenska Spel  0:51:26 (0:51:16)
586.  (4286) Linus Rydell -86   0:51:26 (0:51:22)
587.  (4470) Svante Esbjornsson -75   0:51:27 (0:50:58)
588.  (4734) Noah Werede -86   0:51:28 (0:51:07)
589.  (4603) Marcus Bylund -84   0:51:29 (0:51:05)
590.  (3363) Magnus Granlund -70   0:51:31 (0:51:24)
591.  (4789) Emil Hoffmann -86 Svensk Fastighetsförmedling 0:51:33 (0:51:06)
592.  (3756) Torleif Nilsson -69 Hammarby  0:51:34 (0:51:14)
593.  (3440) Gert Fredriksson -48   0:51:34 (0:51:28)
594.  (4240) Stefan Rydbom -63 HAVI LOGISTICS  0:51:36 (0:51:30)
595.  (3607) Mats Engström -71 OnePhone RC  0:51:37 (0:51:26)
596.  (4548) Joakim Wåhlström -66 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:51:38 (0:51:18)
597.  (4004) Anders Nilsson -52 Fredrikshofs FIF  0:51:39 (0:51:36)
598.  (3433) Claes Mårtensson -61 Riksdagsförvaltningen  0:51:39 (0:51:29)
599.  (4241) Stefan Younes -72 Aik  0:51:39 (0:51:33)
600.  (4851) Martin Johansson -79   0:51:40 (0:51:23)
601.  (3845) Göran Mellberg -49 AppWin IT  0:51:41 (0:51:37)
602.  (3434) Fredrik Thorell -76   0:51:41 (0:51:29)
603.  (3491) Johan Sandahl -83 Deloitte IK 0:51:43 (0:51:37)
604.  (2936) Johan Lindmark -64   0:51:43 (0:51:31)
605.  (1590) Urban Seweling -57   0:51:44 (0:51:38)
606.  (3500) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  0:51:46 (0:51:39)
607.  (4304) Anders Berzell -65   0:51:47 (0:51:23)
608.  (4613) John Arnberg -81 Uh!  0:51:50 (0:51:33)
609.  (3354) Björn Baummann -82   0:51:50 (0:51:39)
610.  (4049) David Wimmercrantz -84 Kattens IK 0:51:51 (0:51:42)
611.  (4627) Anders Eriksson -75 Electrolux IF  0:51:53 (0:51:40)
612.  (3732) Stefan Bredell -65 AXA Sportsclub  0:51:54 (0:51:44)
613.  (3514) Jussi Ojakangas -84 Chickenheads Will Return  0:51:58 (0:51:50)
614.  (4015) Johan Gäfvert -76   0:51:59 (0:51:56)
615.  (4189) Patrik Hellzén -59   0:52:02 (0:52:00)
616.  (4029) Jonas Fogelberg -80   0:52:03 (0:51:55)
617.  (78) Sören Elelid -65 Rätt Grafiska  0:52:04 (0:51:57)
618.  (3777) Krister Jansson -64 Hässelby SK  0:52:05 (0:51:53)
619.  (1567) Lock Smithers -78 Carlsberg  0:52:10 (0:52:03)
620.  (3517) Johan Karlsson -76   0:52:12 (0:52:01)
621.  (3731) Stefan Asanin -77   0:52:13 (0:51:58)
622.  (3369) Carl Oldsberg -75 Arilds TK  0:52:14 (0:52:08)
623.  (3349) Jonas Andersson -70 Tyresö  0:52:14 (0:52:07)
624.  (4520) Mikael Claesson -69   0:52:14 (0:51:51)
625.  (4212) Samuel Edén -65   0:52:15 (0:52:07)
626.  (3368) Erik Noltorp -72 Arilds TK  0:52:15 (0:52:09)
627.  (2140) Torbjörn Stenbeck -65 Kompisai  0:52:17 (0:51:44)
628.  (1448) Björn Sundström -84   0:52:18 (0:52:02)
629.  (4136) Mathias Falk -73   0:52:19 (0:52:14)
630.  (3695) Pontus Björnsson -70 Medius  0:52:20 (0:52:01)
631.  (4026) Joi Glifberg -90   0:52:22 (0:52:22)
632.  (3427) Erik Röckner -65 Fortum Värme  0:52:25 (0:52:14)
633.  (3736) Stefan Öhman -65   0:52:27 (0:52:23)
634.  (3966) Fredrik Claesson -83 FC Söder  0:52:30 (0:52:25)
635.  (3463) Rickard Jonsson -67 Tyresö Trollbäcken IBK  0:52:31 (0:52:19)
636.  (5013) Polo Lindström -89   0:52:34 (0:52:15)
637.  (4417) Carl Ivarsson -81 0:52:36 (0:52:07)
638.  (672) Jesper Flygt -71 Kungen IF  0:52:36 (0:52:26)
639.  (3490) Johan Ringberger -76   0:52:37 (0:52:27)
640.  (4900) Per Blomberg Gate46  0:52:38 (0:52:22)
641.  (5069) Erik Larsson Post -72   0:52:39 (0:52:22)
642.  (4517) Henrik Kancsar -83 Selstor  0:52:43 (0:52:09)
643.  (4516) Per-Anders Svensson -63   0:52:43 (0:52:20)
644.  (4368) Anton Lidefelt -88 Kbk  0:52:44 (0:52:27)
645.  (1948) Karl Wallander -85 Peab IF  0:52:47 (0:52:25)
646.  (3321) Magnus Larsson -80   0:52:48 (0:52:40)
647.  (1437) Martin Ahlquist -62   0:52:49 (0:52:34)
648.  (2884) Christoffer Svanemar -88   0:52:50 (0:52:35)
649.  (4242) Stefan Sweitz -71   0:52:51 (0:52:44)
650.  (3774) Robert Eklund -83   0:52:51 (0:52:37)
651.  (5014) Peter Olsén -82   0:52:52 (0:52:45)
652.  (4998) Ulrik Waldau -65 SLL Trafikförvaltningen  0:52:52 (0:52:27)
653.  (4988) Peter Kraft -65 SLL Trafikförvaltningen  0:52:55 (0:52:36)
654.  (1542) Simone Campione -79   0:52:58 (0:52:43)
655.  (4145) Mattias Bern -73   0:52:58 (0:52:51)
656.  (4343) Andreas Kärngard -83   0:53:02 (0:52:41)
657.  (3510) Jörgen Thuresson -68   0:53:02 (0:52:48)
658.  (1580) Thorbjörn Johansson -77 Ryda sk  0:53:03 (0:52:53)
659.  (4775) Lars Andersson -65 Svensk Fastighetsförmedling 0:53:04 (0:52:56)
660.  (4534) Jonas Hellqvist -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:53:06 (0:52:45)
661.  (5108) Tobias Vallin -79 Getupdated  0:53:07 (0:52:27)
662.  (3307) Åke Sundén -78 Nordea  0:53:10 (0:53:05)
663.  (1532) Mikael Almstedt -80 Team ione.se  0:53:11 (0:53:10)
664.  (4118) Magnus Norberg -82   0:53:17 (0:53:07)
665.  (4855) Mathias Frohm -80   0:53:17 (0:53:00)
666.  (4610) Johan Sharma -80   0:53:17 (0:53:01)
667.  (3804) Anouar Ben Jemia -75   0:53:18 (0:52:59)
668.  (5054) Simon Nordberg -71   0:53:18 (0:52:52)
669.  (3757) Greg Bartholomeusz -74 Carlsberg  0:53:20 (0:53:08)
670.  (3907) Peter Adamzon -81   0:53:25 (0:53:14)
671.  (2962) Michael Stjärnkull -66 Iskalla Glidarna  0:53:28 (0:53:17)
672.  (993) Stefan Edström -61   0:53:30 (0:53:19)
673.  (4210) Roland Jonsson -56 Huddinge  0:53:30 (0:53:30)
674.  (3604) Martin Povlsen -85   0:53:31 (0:53:16)
675.  (3614) Mats Andersson -68 Cfs  0:53:32 (0:53:24)
676.  (3535) Jon Loit -82 Salabackes Guldgossar  0:53:32 (0:53:16)
677.  (5107) Timmy Larsson -77 Klikki  0:53:32 (0:52:51)
678.  (3995) Jan Bärlund -66   0:53:34 (0:53:27)
679.  (4552) Daniel Nilsson -92   0:53:35 (0:53:20)
680.  (5092) Oscar Rönngren -95   0:53:35 (0:53:14)
681.  (4011) Johan Björkman -77   0:53:36 (0:53:29)
682.  (3698) Mikael Ritsfalk -75   0:53:38 (0:53:27)
683.  (4386) Thomas Møller -75   0:53:42 (0:53:17)
684.  (4052) Yngve Öst -53 Canis Löpus  0:53:42 (0:53:37)
685.  (4741) Johan Nilsson -84 Svensk Fastighetsförmedling 0:53:43 (0:53:21)
686.  (4992) Johan Nordgren -67 SLL Trafikförvaltningen  0:53:44 (0:53:11)
687.  (3953) Göran Nettelbladt -71 seb if  0:53:44 (0:53:31)
688.  (4994) Nils Rasmusson -72 SLL Trafikförvaltningen  0:53:45 (0:53:29)
689.  (4594) Johan Selim -82   0:53:45 (0:53:26)
690.  (5055) Erik Skärberg -94 Vänersborgs SK  0:53:49 (0:53:38)
691.  (4546) Linus von Tourtchaninoff -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:53:53 (0:53:33)
692.  (5088) Eero Carroll -70 Statskontoret  0:53:54 (0:53:33)
693.  (5130) Robin Wass -90 Handelsbanken  0:53:57 (0:53:36)
694.  (4265) Niklas Rydberg -77   0:53:57 (0:53:44)
695.  (4803) Gustav Johnsson -82   0:53:58 (0:53:31)
696.  (4132) Martin Permén -68   0:54:01 (0:53:35)
697.  (5134) Milton Ahlberg -89   0:54:04 (0:53:45)
698.  (5135) Jonas Wannelöf -87   0:54:04 (0:53:46)
699.  (3323) Angelo Capone -70   0:54:04 (0:54:02)
700.  (4535) Hans Henriksson -64 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:54:07 (0:53:45)
701.  (5161) Fredrik Dahl -82   0:54:10 (0:53:50)
702.  (4264) Anton Kooi -69   0:54:12 (0:54:01)
703.  (3493) Johan Thunmarker -81   0:54:12 (0:54:01)
704.  (3891) Daniel Petersson -83   0:54:12 (0:53:57)
705.  (3552) Leonhard Skoog -84 Swedbank  0:54:14 (0:53:51)
706.  (4727) Carl Vestersköld -74 Svensk Fastighetsförmedling 0:54:14 (0:53:49)
707.  (4499) Gustav Johansson -79   0:54:15 (0:53:55)
708.  (3696) Pottan Netré -70   0:54:18 (0:54:16)
709.  (3398) David Lundevall -90   0:54:18 (0:54:10)
710.  (4864) Matthew Winstanley -72   0:54:19 (0:53:44)
711.  (4143) Thomas Johansson -68 Cfs  0:54:20 (0:54:12)
712.  (3667) Paolo Monti -73   0:54:21 (0:54:15)
713.  (5028) Robert Qwarforth -72   0:54:22 (0:53:55)
714.  (4859) Christer Karlsson -68 Cfs  0:54:23 (0:54:15)
715.  (4990) Ivan Mikhail -79 SLL Trafikförvaltningen  0:54:24 (0:53:56)
716.  (3448) Christian Möller -72   0:54:25 (0:54:14)
717.  (4503) Martin Hansson -82   0:54:26 (0:53:52)
718.  (2244) Adam Segergren -69   0:54:33 (0:54:06)
719.  (3418) August Hellberg -83   0:54:38 (0:54:24)
720.  (3816) Andreas Hult -83   0:54:39 (0:54:36)
721.  (3971) Hans Strandberg -56   0:54:41 (0:54:40)
722.  (1583) Tomasz Pozar -82   0:54:42 (0:54:34)
723.  (4595) David Thorsell -83   0:54:43 (0:54:24)
724.  (4018) Johan Hofgren -80   0:54:45 (0:54:36)
725.  (4188) Patric Calås -87   0:54:45 (0:54:29)
726.  (4282) Roger Bäck -79   0:54:45 (0:54:36)
727.  (4715) Adam Holmberg -93 Svensk Fastighetsförmedling 0:54:46 (0:54:22)
728.  (3993) Jan Ridefelt -48 Regeringskansliets IF  0:54:49 (0:54:42)
729.  (4239) Stefan Nyberg -70   0:54:53 (0:54:44)
730.  (4944) Per Schelander -71   0:54:53 (0:54:35)
731.  (3666) Björn Sande -60 Kompisai  0:54:54 (0:54:47)
732.  (3969) Henrik Amcoff -67 Nacka  0:54:56 (0:54:42)
733.  (4566) Jesper Gunnarsson -84   0:54:57 (0:54:53)
734.  (4047) Klas Bengtsson -72 Oem  0:55:00 (0:54:59)
735.  (4224) Robin Söderlund -88 Team Beeper  0:55:03 (0:54:51)
736.  (4731) Jonas Backända -86 Svensk Fastighetsförmedling 0:55:05 (0:54:45)
737.  (5150) Esbjörn Jöhnemark -84   0:55:06 (0:54:59)
738.  (3812) Anders Mannegard -62   0:55:06 (0:55:05)
739.  (4205) Rasmus Bengtsson -85 Jägarns jaktlag  0:55:06 (0:55:00)
740.  (2944) Lars Gustafsson -81   0:55:08 (0:54:56)
741.  (3271) Tim Kettley -52 Ericsson IK 0:55:09 (0:55:05)
742.  (4016) Johan Jokisaari -48 Jta Metall  0:55:10 (0:55:06)
743.  (2193) Ralf Christensson -66   0:55:13 (0:54:49)
744.  (904) Elias Söderström Aupeix -85   0:55:15 (0:55:04)
745.  (3348) Bernt Hellström -48 NAIF-79  0:55:15 (0:55:04)
746.  (5159) David Tranberg -91   0:55:17 (0:55:15)
747.  (3813) Anders Sannebro -64   0:55:17 (0:55:12)
748.  (3524) Kjell Lyxell -58   0:55:19 (0:55:12)
749.  (4871) Mikael Åberg -86   0:55:20 (0:55:04)
750.  (3996) Janne Henningsson -58   0:55:21 (0:55:16)
751.  (91) Peter Silfverling -73   0:55:22 (0:55:11)
752.  (4527) Per Claesson -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:55:27 (0:55:10)
753.  (2953) Alfred Halvarsson -91   0:55:28 (0:55:15)
754.  (4742) Niklas Norlin -81 Svensk Fastighetsförmedling 0:55:29 (0:55:10)
755.  (3385) Christian Schoerner -50   0:55:30 (0:55:12)
756.  (5051) Scott Abraham -87   0:55:30 (0:55:13)
757.  (4381) Björn Blomgren -89   0:55:31 (0:55:09)
758.  (4608) Joakim Nord -70   0:55:34 (0:55:23)
759.  (4817) Mattias Bergström -77   0:55:37 (0:55:22)
760.  (3939) Roger Nordin -77   0:55:38 (0:55:05)
761.  (1100) Jan Österholm -62   0:55:39 (0:55:32)
762.  (4149) Tomas Eklöf -85 Skanska  0:55:40 (0:55:29)
763.  (3630) Erik Johnsson -62 Forsen flyers  0:55:41 (0:55:27)
764.  (4661) Ian Gabriel Vidales -89 Pingbull  0:55:43 (0:55:08)
765.  (3858) Martin Bjerver -80   0:55:44 (0:55:39)
766.  (3800) Daniel Wallén -82   0:55:45 (0:55:41)
767.  (4425) Dan Arfvelin -81   0:55:46 (0:55:20)
768.  (3901) Einar Botten -61   0:55:47 (0:55:36)
769.  (3954) Gustav Almqvist -83   0:55:47 (0:55:39)
770.  (3892) Daniel Engvall -77 Hummelbävern  0:55:49 (0:55:38)
771.  (4378) Björn Laurenzatto -77   0:55:53 (0:55:25)
772.  (3942) Patrik Ericson -77 Brabo aktiv  0:55:55 (0:55:45)
773.  (4184) Olivier Corbun -71 France  0:56:03 (0:55:58)
774.  (5125) Nicklas Hedblom -67 Handelsbanken  0:56:03 (0:55:40)
775.  (4163) Kristian Ericsson -72 Gate46  0:56:09 (0:56:08)
776.  (1531) Mikael Saouma -81 Chiquita  0:56:10 (0:56:08)
777.  (4150) Mikael Ferber -76   0:56:12 (0:56:01)
778.  (5104) Thomas Johansson -84 Konga SK  0:56:13 (0:55:58)
779.  (2397) Oleg Korobkin -77   0:56:16 (0:55:55)
780.  (4920) Olof Ringblom -84   0:56:18 (0:55:58)
781.  (3807) Jakob af Petersens -70   0:56:22 (0:56:12)
782.  (4890) Eric Eiderbrant -81 Gate46  0:56:23 (0:56:12)
783.  (3883) Stefan Kvarfordt -83   0:56:28 (0:56:23)
784.  (4379) Björn Nygård -60   0:56:29 (0:56:11)
785.  (88) Daniel Andersson -77   0:56:30 (0:56:29)
786.  (4974) Essan Tehranipour -83 SLL Trafikförvaltningen  0:56:31 (0:56:22)
787.  (4872) Mikael Ellerstad -81 Selstor  0:56:33 (0:55:55)
788.  (2946) Hannu Ojakangas -89 Chicken heads will return  0:56:40 (0:56:33)
789.  (4340) Andre Trofino -90 Caaso  0:56:41 (0:56:11)
790.  (4290) Nicklas Hillergren -78 Mexico86  0:56:42 (0:56:01)
791.  (4300) Kristian Gustavson -56   0:56:43 (0:56:06)
792.  (5020) Klas Gustafsson -87   0:56:46 (0:56:10)
793.  (5156) Mikael Byhlin -78   0:56:48 (0:56:12)
794.  (4459) Emir Saracevic -84   0:56:48 (0:56:24)
795.  (3540) Lars Weigl -60   0:56:49 (0:56:44)
796.  (4331) Anders Othzén -67 Sundbyberg  0:56:50 (0:56:19)
797.  (4204) Peter Möller -64 Lunkarunt  0:56:52 (0:56:43)
798.  (4236) Jonas Eriksson -71   0:56:59 (0:56:45)
799.  (3896) Håkan Andersson -64   0:57:00 (0:56:48)
800.  (4411) Christian Dalin -84   0:57:00 (0:56:43)
801.  (4849) Martin Therus -75   0:57:01 (0:56:38)
802.  (4208) Robert Fazekas -74 Carlsberg  0:57:02 (0:56:54)
803.  (4621) Benny Bengtsson -77   0:57:05 (0:56:50)
804.  (4258) Niklas Haglund -73   0:57:09 (0:57:04)
805.  (3977) Mikael Nilsson -66 Tyresö  0:57:11 (0:57:00)
806.  (3677) Gäddan Brännberg -74 Vassens IK 0:57:11 (0:57:04)
807.  (3984) Anders Björner -69   0:57:12 (0:57:05)
808.  (1534) Kenth Söderlund -57   0:57:18 (0:57:04)
809.  (4655) Thomas Jefur -60   0:57:18 (0:57:02)
810.  (4055) Lars Höglund -75   0:57:19 (0:57:14)
811.  (2024) Kristoffer Högberg -86   0:57:20 (0:56:48)
812.  (3994) Jan Torége -60   0:57:21 (0:57:09)
813.  (1837) Ole Hestvik -67 0:57:27 (0:57:00)
814.  (1502) Krister Dackland -64   0:57:27 (0:57:24)
815.  (4262) Tobias Löfgren -77   0:57:27 (0:57:15)
816.  (1923) Sten Odenblad -39 Fredrikshof FIF  0:57:28 (0:57:26)
817.  (4629) Daniel Mesa Trujillo -84 Electrolux IF  0:57:31 (0:57:10)
818.  (4626) Antonio Aguilar -81 Electrolux IF  0:57:31 (0:57:09)
819.  (4027) Jonas Janland -79   0:57:32 (0:57:23)
820.  (4105) Mats Bergholtz -45   0:57:34 (0:57:14)
821.  (5120) Ulf Berlin -64   0:57:35 (0:57:16)
822.  (4579) Jimmy Nilsson -78   0:57:39 (0:57:22)
823.  (3958) Håkan Nordin -53 Ricoh Sverige AB  0:57:40 (0:57:34)
824.  (4570) Henrik Schauman -63 Amendo  0:57:40 (0:57:21)
825.  (1497) Niclas Kindvall -67   0:57:43 (0:57:30)
826.  (2858) Christer Nordström -48   0:57:44 (0:57:37)
827.  (3938) Marcus Walter -82   0:57:44 (0:57:11)
828.  (4284) Håkan Sporrong -59   0:57:46 (0:57:41)
829.  (3810) Allan Högberg -57   0:57:47 (0:57:35)
830.  (3571) Anders Dereborg -61 0:57:47 (0:57:36)
831.  (4804) Lennart Johnsson -49   0:57:47 (0:57:21)
832.  (3269) Tom Åfeldt -92   0:57:48 (0:52:47)
833.  (4141) Mats Engardt -61   0:57:49 (0:57:40)
834.  (3846) Ard den reijer -76   0:57:51 (0:57:37)
835.  (4999) Gustav Wijnbladh -80 SLL Trafikförvaltningen  0:58:10 (0:57:33)
836.  (4916) Sven Norberg -71   0:58:11 (0:57:55)
837.  (4019) Johan Isacsson -62   0:58:14 (0:58:01)
838.  (4427) Robert Coffey -81   0:58:16 (0:57:49)
839.  (3408) Ola Isaksson -69 Itsab  0:58:19 (0:58:03)
840.  (3894) Daniel Persson -81   0:58:21 (0:58:17)
841.  (2940) Vasco Castro -79   0:58:25 (0:53:17)
842.  (4592) Johan Persson -71   0:58:25 (0:57:53)
843.  (4739) Johan Markelius -71 Svensk Fastighetsförmedling 0:58:26 (0:58:02)
844.  (4339) Stefan Andersson -87 0:58:27 (0:58:09)
845.  (3923) Mattias Eriksson -73   0:58:37 (0:58:34)
846.  (4064) Kris Van de Vyvere -27   0:58:37 (0:58:26)
847.  (1566) Simon Lelie -85   0:58:37 (0:58:26)
848.  (4522) Johan Benkert -71 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:58:38 (0:58:17)
849.  (3868) Carl Johan Smith -46   0:58:41 (0:58:37)
850.  (4763) Jonas Franzén -80 Svensk Fastighetsförmedling 0:58:42 (0:58:24)
851.  (3999) Björn Annerskog -85   0:58:45 (0:58:25)
852.  (4498) Gustaf Håkansson -45   0:58:45 (0:58:29)
853.  (4825) Magnus Hellstrand -82   0:58:47 (0:58:24)
854.  (4937) Peter Edhager -69   0:58:51 (0:58:29)
855.  (3791) Andreas Halvarsson -73   0:58:58 (0:58:47)
856.  (4593) Johan Kindgren -77   0:59:02 (0:58:42)
857.  (1853) Hans Näsbrandt -80   0:59:04 (0:58:46)
858.  (1505) Lars-Erik Alm -49   0:59:05 (0:58:58)
859.  (4791) Hampus Jonsson -75 Svensk Fastighetsförmedling 0:59:10 (0:58:45)
860.  (3215) Sean Winstanley -81   0:59:18 (0:53:43)
861.  (3608) Marcus Ras -74 OnePhone RC  0:59:33 (0:59:21)
862.  (4263) Tomas Asp -67 AlbaCon Extreme Sports Club  0:59:35 (0:59:16)
863.  (5015) Pontus Tjörnby -76   0:59:37 (0:59:10)
864.  (417) Richard Holroyd -39 Hash House Harriers  0:59:44 (0:59:34)
865.  (4502) Hans Bergholtz -43   0:59:45 (0:59:27)
866.  (1466) Hans-Edward Gennow -89 Swedbank  0:59:47 (0:59:39)
867.  (3784) Kulkarnain MD Idris -82   0:59:48 (0:59:37)
868.  (4369) Johan Hagesund -85   0:59:54 (0:59:30)
869.  (4104) Tom Sörhuus -71 Mon-Sun Design  0:59:56 (0:59:51)
870.  (4730) Magnus Andersson -77 Svensk Fastighetsförmedling 0:59:59 (0:59:38)
871.  (3914) Emil Hellberg -85 Bara Bajen  1:00:02 (0:59:50)
872.  (4583) Kalle Dinell -73   1:00:04 (0:59:32)
873.  (4010) Jim Nyberg -74   1:00:05 (0:59:58)
874.  (4770) Tommy Odell -56 Svensk Fastighetsförmedling 1:00:06 (0:59:45)
875.  (4051) Lars Hägglund -66   1:00:13 (1:00:02)
876.  (3397) Daniel Meier -85   1:00:15 (0:55:00)
877.  (5144) Jacob Brungs -90 Pippilottorna  1:00:19 (0:59:55)
878.  (1438) Nabaz Kamal -72   1:00:23 (0:59:43)
879.  (1467) Harde Kader -83   1:00:23 (0:59:43)
880.  (4319) Zartosht Rashidzadeh -70   1:00:24 (0:59:44)
881.  (5143) Teodor Johannesson -91 Pippilottorna  1:00:24 (1:00:24)
882.  (4336) Anders Löwe´n -83   1:00:28 (1:00:10)
883.  (1475) Jan-Olof Cardell -47   1:00:31 (1:00:30)
884.  (4005) Jesper Högrell -72   1:00:32 (1:00:21)
885.  (3933) Jan Söderbom -43 Fredrikshofs fif  1:00:32 (1:00:24)
886.  (3981) Alexander Marklund -85 0303  1:00:33 (1:00:21)
887.  (4147) Mattias Åberg -70 Stockholm  1:00:34 (1:00:23)
888.  (4057) Mikael Larson -75   1:00:35 (1:00:21)
889.  (1411) Johan Kederstedt -77 Advania AB  1:00:39 (1:00:26)
890.  (3987) Jacob Henriksson -72   1:00:43 (1:00:40)
891.  (4624) Björn Thulin -61   1:00:51 (1:00:20)
892.  (3301) Andrew Sullivan -74   1:00:51 (1:00:48)
893.  (4187) Gunnar Lundberg -40 Huvudstadens GK  1:00:54 (1:00:52)
894.  (4472) Kristoffer Hultman -77   1:01:02 (1:00:30)
895.  (3707) Issa Saouma -79 Chiquita  1:01:07 (1:00:58)
896.  (4131) Martin Viroulet-Fagerström -53 Skatteverket  1:01:07 (1:00:53)
897.  (4574) Wilmer Terins -93   1:01:09 (1:00:43)
898.  (2209) Rikard Kruusmägi -82   1:01:13 (1:00:44)
899.  (4747) Pär Tynell -83 Svensk Fastighetsförmedling 1:01:20 (1:00:47)
900.  (4896) Fredrik Tibell -66 Gate46  1:01:22 (1:01:05)
901.  (1415) Mattias Andersson -80   1:01:25 (1:01:19)
902.  (4584) Nille Fransson -85   1:01:43 (1:01:12)
903.  (3975) John Lindquist -84 Labradorregeringen  1:01:58 (1:01:49)
904.  (4433) David Hunter -72   1:02:06 (1:01:51)
905.  (1500) Klas Elf -74   1:02:12 (1:01:37)
906.  (4778) Michael Englund -60 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:13 (1:01:50)
907.  (3148) Tobias Ohls -81 Falu Maratonsällskap  1:02:14 (1:02:13)
908.  (4275) Björn Eriksson -81 Dångebo Flyers  1:02:16 (1:01:33)
909.  (3903) Håkan Kristiansson -61 Ibm  1:02:19 (1:02:05)
910.  (3859) Mats Nederstedt -67 Kvantum Liljeholmen  1:02:20 (1:02:08)
911.  (4307) Emil Claesson -90   1:02:23 (1:01:47)
912.  (4758) Björn Petrén -76 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:36 (1:02:13)
913.  (4695) Torbjörn Andersson -61 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:41 (1:02:18)
914.  (4479) Erik Sandin -53   1:02:45 (1:02:22)
915.  (3836) Andreas Lännerberg -81   1:02:46 (1:02:34)
916.  (3606) Lucas Müller -92   1:02:48 (1:02:35)
917.  (4930) Erik Trollius -81 Kompisai  1:02:50 (1:02:07)
918.  (4737) Kristoffer Holm -87 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:50 (1:02:19)
919.  (1863) Holger Litens -45   1:02:56 (1:02:34)
920.  (1414) Kenneth Starkenberg -53   1:03:08 (1:02:58)
921.  (5090) Thomas Karlquist -43   1:03:24 (1:03:12)
922.  (4706) Björn Olsson -74 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:25 (1:02:59)
923.  (4683) Eskild Möller -52 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:32 (1:03:17)
924.  (4576) Kennet Wilhelmsson -61   1:03:37 (1:03:07)
925.  (4769) Emil Nedler -87 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:44 (1:03:18)
926.  (4643) Peter Hjerpe -69   1:03:49 (1:03:23)
927.  (1556) Rikard Willerius -67   1:03:49 (1:03:37)
928.  (4662) Peter Viklund -65 Pingbull  1:03:51 (1:03:09)
929.  (4317) Linus Ahnland -78 Castrol  1:03:55 (1:03:13)
930.  (4835) Magnus Nässén -59   1:03:58 (1:03:24)
931.  (1571) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  1:04:00 (1:03:54)
932.  (4358) Per Weitz -54   1:04:09 (1:03:52)
933.  (1577) Torbjörn Wulff -58   1:04:15 (1:04:02)
934.  (4653) Joakim Munkhammar -82 MRR Visby  1:04:16 (1:03:53)
935.  (5152) Martin Muszynski -90   1:04:16 (1:03:58)
936.  (4589) Branko Kovacevic -84   1:04:24 (1:03:53)
937.  (3905) Carl Carpelan -76   1:04:28 (1:04:22)
938.  (5016) Rikard Bergsten -52   1:04:31 (1:04:12)
939.  (4058) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:04:33 (1:04:22)
940.  (4764) Robert Frid -85 Svensk Fastighetsförmedling 1:04:37 (1:04:17)
941.  (1440) Christer Eriksson -47   1:04:38 (1:04:33)
942.  (4752) Patrik Granlund -88 Svensk Fastighetsförmedling 1:04:39 (1:04:13)
943.  (4615) Jonas Mikkelsen -75   1:04:43 (1:04:21)
944.  (1478) Janne Wärmegård -73 Hagalunds IF  1:04:48 (1:04:43)
945.  (1481) Jens Lunneborg -79   1:04:59 (1:04:48)
946.  (5003) Johan Nordgren -70 SLL Trafikförvaltningen  1:04:59 (1:04:29)
947.  (4659) Robin Schritter -86 Pingbull  1:05:08 (1:04:31)
948.  (3661) Olle Olofsson -49 Oliven  1:05:19 (1:05:08)
949.  (4813) Joel Lindström -84   1:05:24 (1:05:09)
950.  (3558) Jesper Lindström -81   1:05:24 (1:05:10)
951.  (4261) Tito Angelo Fiori -66   1:05:26 (1:05:26)
952.  (5002) Pontus Staaf -83 SLL Trafikförvaltningen  1:05:32 (1:05:00)
953.  (4580) Joakim Forslin -86   1:05:47 (1:05:10)
954.  (4601) Dan Arkert -72   1:06:32 (1:06:20)
955.  (3483) Jim A Dunberg -76 Falck TravelCare  1:06:47 (1:06:39)
956.  (1409) Arias Sebhatu -81   1:06:55 (1:06:49)
957.  (4540) Christopher Magnusson -82 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:06:59 (1:06:36)
958.  (4636) Jari Valo -64   1:07:04 (1:06:31)
959.  (2338) Torbjörn Jonsson -61 Vandrarringen  1:07:05 (1:06:33)
960.  (1417) Anders Långberg -68   1:07:05 (1:06:55)
961.  (3867) Carl Öman -70 Dunkers IF  1:07:08 (1:07:02)
962.  (4934) Patrick Edvardsson -81   1:07:09 (1:06:53)
963.  (4371) Patrik Simonsson -68   1:07:17 (1:06:33)
964.  (4102) Magnus Aldrin -61 En för alla, Alla för 10  1:07:21 (1:06:53)
965.  (4827) Marcus Aldrin -94 En för alla, Alla för 10  1:07:21 (1:06:57)
966.  (4956) Per Thulin -64   1:07:26 (1:06:57)
967.  (4419) Claes Thagemark -52 FMV Sport  1:07:42 (1:07:17)
968.  (4905) Kenneth Jävervall -63 Gate46  1:08:07 (1:07:49)
969.  (1585) Tord Eng -48   1:08:17 (1:08:10)
970.  (5154) Hans Meyer -44   1:08:33 (1:08:14)
971.  (4609) Toste Staver -84   1:08:45 (1:08:32)
972.  (4605) David Kilian -83   1:08:50 (1:08:37)
973.  (4717) Johannes Karlsson Karlsson -90 Svensk Fastighetsförmedling 1:08:55 (1:08:13)
974.  (1432) Bengt Pontander -45 St Mossen  1:09:07 (1:08:53)
975.  (4487) Fredrik Åkermark -72 Bromma  1:09:15 (1:08:57)
976.  (1546) Ove Hasselgren -52   1:09:19 (1:09:16)
977.  (4784) Emil Björkqvist -86 Svensk Fastighetsförmedling 1:09:23 (1:08:54)
978.  (4676) Frans Urwäder -86 Svensk Fastighetsförmedling 1:09:24 (1:08:56)
979.  (3850) Avinash Sarapali -75   1:09:25 (1:07:33)
980.  (4650) Magnus Henrysson -67   1:09:35 (1:09:16)
981.  (4846) Philip Lang -91   1:09:38 (1:09:11)
982.  (1565) Lars Joachim Qvarnström -69   1:09:57 (1:09:55)
983.  (4882) Hamed Khalighi -73   1:10:03 (1:09:33)
984.  (1536) Christer Fernström -44 Dot  1:10:20 (1:10:11)
985.  (3487) Joel Nisses -81 Malmö FF  1:10:23 (1:10:23)
986.  (4403) Magnus Bäckström -65   1:10:39 (1:10:17)
987.  (4767) Jan Liljeqvist -67 Svensk Fastighetsförmedling 1:10:41 (1:10:15)
988.  (1416) Johnny Denny -43 Hash House Harriers  1:10:43 (1:10:34)
989.  (4618) Jan Levin -47 Bensköras IF Karlstad  1:11:58 (1:11:29)
990.  (5132) Anders Wallin -80   1:12:04 (1:11:43)
991.  (4573) Jerry Dahlberg -59   1:12:45 (1:12:21)
992.  (5027) Robert Cohn -44 Hässelby  1:12:51 (1:12:33)
993.  (4709) Anders Tamm -59 Svensk Fastighetsförmedling 1:12:52 (1:12:29)
994.  (4838) Marcus Carlsson -89 Falck TravelCare  1:13:04 (1:12:44)
995.  (4507) Andreas Dahlstedt -80   1:14:04 (1:13:33)
996.  (4495) Gunnar Holmgrene -39   1:14:48 (1:14:31)
997.  (5091) Sune Hellströmer -45   1:15:08 (1:14:38)
998.  (4428) Daniel Hemingstam -74   1:15:20 (1:14:49)
999.  (4958) Per Söderström -52   1:15:37 (1:15:01)
1000.  (5025) Richard Schönmeyr -50 Ssw  1:15:37 (1:15:02)
1001.  (4981) Henrik Albertsson -72 SLL Trafikförvaltningen  1:15:43 (1:15:25)
1002.  (4587) Morten Johansson -71   1:16:39 (1:16:10)
1003.  (4754) Simon Linged -88 Svensk Fastighetsförmedling 1:17:59 (1:17:33)
1004.  (4873) Mikael De Stricker -62 Castrol Running Club  1:18:02 (1:17:34)
1005.  (4463) Thomas Nyborg -56 Team Nyborg  1:18:16 (1:17:36)
1006.  (4674) Lukas Sjöberg -89 Svensk Fastighetsförmedling 1:18:25 (1:17:56)
1007.  (3482) Jimmy Klasson -76   1:19:18 (1:19:00)
1008.  (4633) Tommy Bjarm -73   1:20:05 (1:19:33)
1009.  (4779) Markus Helin -76 Svensk Fastighetsförmedling 1:20:45 (1:20:21)
1010.  (4711) Sirwan Amjadi -82 Svensk Fastighetsförmedling 1:20:45 (1:20:03)
1011.  (4431) Daniel Persson -77   1:21:31 (1:20:25)
1012.  (4865) Matthias Holgersson -73 Runday  1:24:27 (1:23:57)
1013.  (4299) Mille Rylander -62 Krepart  1:24:30 (1:24:22)
1014.  (4639) Reino Hiltunen -36   1:31:18 (1:30:47)

10 km Kvinnor

Brutto

Netto
1.  (3047) Ulrika Flodin -75 Rånäs 4H  0:35:27 (0:35:27)
2.  (56) Dace Landström -83 Vallentuna FK  0:36:57 (0:36:57)
3.  (87) Johanna Bjermkvist -83 Huddinge  0:37:31 (0:37:31)
4.  (57) Amanda Bohlin -89 Puppy TS  0:38:09 (0:38:09)
5.  (3101) Helena Bergenheim -81 IF Linnéa  0:38:23 (0:38:23)
6.  (59) Bonnie Tran -85   0:38:58 (0:38:58)
7.  (61) Malin Nyström -95 IFK Mora Friidrott  0:40:17 (0:40:17)
8.  (197) Helena Edling -74   0:40:25 (0:40:25)
9.  (3130) Honour Pearson -71 Falu IK 0:40:33 (0:40:31)
10.  (2901) Felicity Brown -84 IF Linnéa  0:41:17 (0:41:17)
11.  (60) Karin Johansson -79 If Linnea  0:41:30 (0:41:30)
12.  (3212) Nadia Larsson -85 ELU IF  0:41:36 (0:41:34)
13.  (3167) Hanna Sandelowsky -70 IKJ Haninge  0:41:38 (0:41:38)
14.  (3155) Beatrice Johansson -88   0:41:42 (0:41:38)
15.  (3220) Petra Franzén -74 Team Stockholm Marathon  0:42:08 (0:42:06)
16.  (3200) Emma Jäger -79 Fredrikshofs FIF  0:42:09 (0:42:09)
17.  (3156) Camilla Frejd -85 SOK-Knallen  0:42:15 (0:42:11)
18.  (3178) Maria Nyström -82   0:42:31 (0:42:29)
19.  (3110) Mathilda Iresund -90   0:42:36 (0:42:35)
20.  (3123) Lina Flemström -84 Hässelby  0:43:04 (0:43:04)
21.  (3421) Emma Holstad -74   0:43:30 (0:43:26)
22.  (3213) Charlotta Holmberg -70 Golds gym  0:43:32 (0:43:28)
23.  (4829) Nicole Söderqvist Sandin -92 En för alla, Alla för 10  0:43:32 (0:43:32)
24.  (3713) Sara Nilsson -88 Sälens IF  0:43:44 (0:43:41)
25.  (3243) Eva Lindskog -73   0:43:45 (0:43:39)
26.  (3185) Tamia Ribadeneira -96 Bo Österdahls Trädgrådsent.  0:43:46 (0:43:46)
27.  (3480) Jessica Wallgren -70   0:43:54 (0:43:45)
28.  (3578) Maja Öberg -80   0:43:56 (0:43:54)
29.  (85) Erika Fyrvall -87 Hässelby SK  0:44:09 (0:44:09)
30.  (3253) Lottie Berg -79 Axa SC  0:44:16 (0:44:11)
31.  (3168) Marie Albrektsson -82 BRF Fredhäll  0:44:18 (0:44:15)
32.  (3266) Sandra Jansson -86   0:44:28 (0:44:26)
33.  (3815) Andréa Nicolin -87   0:44:42 (0:44:42)
34.  (1353) Sofia From Hoppeler -71   0:44:47 (0:44:46)
35.  (3254) Maria Hallström -77 Kungsholmen  0:44:47 (0:44:46)
36.  (3196) Christin Furuhagen -81   0:45:02 (0:45:02)
37.  (3561) Sigrid Andersson -91   0:45:05 (0:44:59)
38.  (3569) Lovisa Edenström -79   0:45:07 (0:45:03)
39.  (3246) Helena Roxtorp -68 Xylem  0:45:07 (0:45:06)
40.  (3274) Kina Larsson -74 Runners´ Store  0:45:08 (0:45:06)
41.  (703) Joh-Anna Lindmark -74   0:45:11 (0:45:03)
42.  (3192) Anna Forsgren -72   0:45:12 (0:45:12)
43.  (3532) Silvia Rasmusson -84 Kattens IK 0:45:13 (0:45:07)
44.  (3637) Elina Näs -74   0:45:24 (0:45:14)
45.  (3260) Lina Jandér -78 Gate46  0:45:33 (0:45:30)
46.  (209) Janna Grevillius -85   0:46:09 (0:46:04)
47.  (3790) Brita Stenvall -79 Nacka  0:46:12 (0:46:02)
48.  (2945) Anette Pettersson -74   0:46:13 (0:46:03)
49.  (3745) Therese Lindberg -77 City Runners  0:46:14 (0:46:08)
50.  (2924) Louise Kores -89 Yuppie Ski Club  0:46:15 (0:46:12)
51.  (3494) Johanna Björklunds -82   0:46:16 (0:46:07)
52.  (4115) Ida Sundin -85   0:46:17 (0:46:17)
53.  (3238) Titti Fältström -59 Running Sweden  0:46:19 (0:46:15)
54.  (3743) Therese Lembke -73 running sweden  0:46:21 (0:46:13)
55.  (3565) E Maria Carlsson -74 IF Linnéa/Running Sweden  0:46:24 (0:46:17)
56.  (3726) Sofie Svensson -80   0:46:25 (0:46:22)
57.  (3244) Frida Eriksson -83 Västerås  0:46:27 (0:46:26)
58.  (3475) Jenny Berg -69 Nordea  0:46:31 (0:46:20)
59.  (3596) Maria Frank -83 Linnea löpning  0:46:36 (0:46:31)
60.  (3529) Kristina Juhlin -85   0:46:42 (0:46:33)
61.  (3451) Johanna Heikkilä -90   0:46:42 (0:46:35)
62.  (5122) Erica Almen -84 Handelsbanken  0:46:50 (0:46:31)
63.  (3328) Anna Bengtsson -86   0:46:56 (0:46:48)
64.  (3361) Cajsa Schalling -89   0:46:57 (0:46:46)
65.  (3410) Ellie Johansson -88   0:47:01 (0:46:54)
66.  (4296) Linnea Kvist -77   0:47:02 (0:46:59)
67.  (4542) Sara Portnoff -83 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:02 (0:46:46)
68.  (5140) Madeleine Winberg -87   0:47:07 (0:46:43)
69.  (3519) Katarina Green -63 Tsm  0:47:09 (0:46:55)
70.  (2972) Jessica Nylander-Leslie -98 IFK Tumba  0:47:13 (0:47:09)
71.  (4571) Jenny Tolander -94   0:47:13 (0:47:01)
72.  (4442) Maria Ermano Fäldner -71   0:47:14 (0:47:09)
73.  (3673) Pauline Edström -73   0:47:20 (0:47:14)
74.  (3662) Josefine Owetz -89 Järvsö IF  0:47:27 (0:47:18)
75.  (3521) Karolina Detlofsson -79   0:47:30 (0:47:18)
76.  (3300) Madeleine Herre -67   0:47:32 (0:47:26)
77.  (3432) Eva Marklund -71 Marklunds IF  0:47:32 (0:47:20)
78.  (3634) Maria Westling -69 Sollentuna  0:47:34 (0:47:30)
79.  (1210) Louise Bäckelin -69   0:47:39 (0:47:36)
80.  (3663) Petra Lundin -75   0:47:45 (0:47:28)
81.  (2897) Linda Kjällén -86   0:47:47 (0:47:36)
82.  (3435) Cecilia Kores -89 Carnegie IF  0:47:47 (0:47:43)
83.  (3550) Lena Lindeberg -72 Uppsala LK  0:47:48 (0:47:39)
84.  (3333) Anni Pilbacka -85   0:47:51 (0:47:47)
85.  (4528) Anna Dovallius -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:47:51 (0:47:33)
86.  (3455) Helene Westholm -71   0:47:56 (0:47:47)
87.  (3843) Annika Mellberg -87 CANDY M  0:48:00 (0:47:58)
88.  (3515) Karin Dellback -81   0:48:03 (0:47:55)
89.  (3646) Veronica Göransson -85 Gate46  0:48:04 (0:47:53)
90.  (3570) Jessica Lundahl -68   0:48:05 (0:47:53)
91.  (4913) Nicole Eichert -90   0:48:06 (0:47:58)
92.  (4231) Sofia Davidsson -82 Scania IF  0:48:10 (0:48:02)
93.  (3366) Camilla Wallander -68   0:48:11 (0:48:06)
94.  (3522) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:48:14 (0:48:07)
95.  (4038) Karin Bengtsson -90   0:48:17 (0:48:13)
96.  (3623) Mika Wåhlin -86   0:48:18 (0:48:14)
97.  (3924) Elisabeth Byström -84 0:48:23 (0:48:17)
98.  (3797) Helene Segerholt -62   0:48:24 (0:48:17)
99.  (2927) Malin Sandquist -72   0:48:26 (0:48:20)
100.  (3516) Karin Sancho -68 Ernst & Young  0:48:29 (0:48:21)
101.  (4201) Pia Laakkonen -82 Deloitte  0:48:31 (0:48:25)
102.  (3611) Ajantha Ljungqvist -76 Bromma  0:48:31 (0:48:25)
103.  (3780) Agnes Lindberg -78 Kraftkällan Uppsala  0:48:32 (0:48:17)
104.  (3553) Lies De Smedt -26   0:48:32 (0:48:28)
105.  (4451) Elin Hedlund -88   0:48:34 (0:48:19)
106.  (3723) Sofia Regnell Andersson -84   0:48:35 (0:48:23)
107.  (3848) Marie Olsson -82   0:48:40 (0:48:37)
108.  (3704) Sabine Dubreuil -71   0:48:42 (0:48:34)
109.  (3536) Lena Lagerljung -63 Runday IF  0:48:44 (0:48:32)
110.  (3763) Emelie Baeckström -88   0:48:48 (0:48:41)
111.  (3481) Jessica Wilhelmsson -90   0:48:48 (0:48:42)
112.  (3309) Emma Orthén -76 Advania AB  0:48:49 (0:48:35)
113.  (3636) Åsa Andersson -61   0:48:51 (0:48:40)
114.  (3568) Lotta Alexandersson -75 Swedbank IF  0:49:02 (0:48:56)
115.  (3711) Sarah Molaiepour -87   0:49:02 (0:48:51)
116.  (3376) Charlotta Olsson -76 Team Stockholm Marathon  0:49:04 (0:48:55)
117.  (2872) Liza Fredrika Åslund -80   0:49:04 (0:48:58)
118.  (3786) Linn Backlund -90   0:49:04 (0:49:00)
119.  (4455) Emelie Boding -87 Birkastan  0:49:06 (0:48:53)
120.  (3390) Clara Ahre -84   0:49:06 (0:49:00)
121.  (2941) Lina Wendle -78 Funky Gasolina Running Club  0:49:08 (0:49:02)
122.  (4116) Emilia Jacobsson -85   0:49:08 (0:49:08)
123.  (3351) Birgitta Rhomberg-Thelin -63 Zürich smrun  0:49:12 (0:49:06)
124.  (3832) Anna Nobel -65 Bromma IF  0:49:15 (0:49:01)
125.  (5076) Sahra Talen -81   0:49:17 (0:49:01)
126.  (4053) Evelina Larsson -90   0:49:18 (0:49:10)
127.  (4271) Ulrika Brinck -80   0:49:19 (0:49:17)
128.  (4006) Jessica Hedberg -80   0:49:20 (0:49:19)
129.  (3422) Emma Rönnmark -72   0:49:26 (0:49:13)
130.  (4097) Madeleine Eriksson -88   0:49:28 (0:49:25)
131.  (4002) Jenny Fohlstedt -71   0:49:30 (0:49:30)
132.  (4648) Katrin Röcklinger -75 AFA Fritid  0:49:33 (0:49:20)
133.  (3727) Solveig Edlund -60 Swedbank  0:49:39 (0:49:29)
134.  (3511) Erika Enestad -82 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:49:40 (0:49:24)
135.  (3961) Hanna Hallenberg -86   0:49:41 (0:49:40)
136.  (3772) Lena Rombin Karlsson -89   0:49:43 (0:49:36)
137.  (3906) Eleonor Eklind Forslin -73   0:49:48 (0:49:46)
138.  (4146) Ulrika Detlofsson -82 Solna  0:49:51 (0:49:49)
139.  (4901) Louise Forsberg -81 Gate46  0:49:56 (0:49:46)
140.  (3794) Ann-Christin Lindberg -60   0:49:56 (0:49:45)
141.  (3581) Malin Henriksson -87   0:49:59 (0:49:58)
142.  (3718) Elin Skärberg -97 Vänersborgs SK  0:49:59 (0:49:52)
143.  (3590) Eva Levander -80 Stranden  0:50:01 (0:49:53)
144.  (1563) Sara Haraldsson -89   0:50:10 (0:50:07)
145.  (3365) Camilla Kerrén -86   0:50:10 (0:49:59)
146.  (3574) Maarit Turpela -64   0:50:12 (0:50:02)
147.  (3450) Hedda Malm -74   0:50:12 (0:50:04)
148.  (4439) Elias Lewné -88 Selstor  0:50:15 (0:49:38)
149.  (3556) Linda Lundberg -73 Uppsala universitet Road runners  0:50:16 (0:50:08)
150.  (3792) Pernilla Bredolt -85   0:50:16 (0:50:01)
151.  (3520) Katja Friedvall -83   0:50:17 (0:50:14)
152.  (3566) Birgit Bretagnolle -69   0:50:18 (0:50:13)
153.  (3337) Annika Ahldén -72   0:50:18 (0:50:10)
154.  (3478) Jessica Löwegren -80 Skandia LK  0:50:19 (0:50:15)
155.  (3377) Charlotta Svedberg -69   0:50:19 (0:50:13)
156.  (3820) Anna Eklund -77   0:50:20 (0:50:19)
157.  (1370) Susanne Nordén -66 Go-Boo!  0:50:22 (0:50:18)
158.  (4197) Petra Forss -84   0:50:23 (0:50:21)
159.  (5138) Maria Willnersson -81   0:50:25 (0:50:11)
160.  (3597) Marianne Lind -55   0:50:25 (0:50:17)
161.  (4564) Clara Wadman -87 Sollentunagymnasterna  0:50:26 (0:50:22)
162.  (3709) Sara Blixt -82   0:50:27 (0:50:22)
163.  (3559) Linn Nyström Blom -92 Åkersberga  0:50:28 (0:50:20)
164.  (4819) Lotta Skarp -83   0:50:31 (0:50:13)
165.  (3657) Annika Sandvik -67 Västerås  0:50:32 (0:50:24)
166.  (4793) Elin Norberg -86 Svensk Fastighetsförmedling 0:50:33 (0:50:10)
167.  (5040) Ann Augustsson -73 Team Spring  0:50:34 (0:50:07)
168.  (3601) Anna-Karin Wilsson -88 Uppsala  0:50:34 (0:50:23)
169.  (3364) Camilla Jaksch -83   0:50:37 (0:50:27)
170.  (4034) Josefine Fransohn -83 Slif  0:50:37 (0:50:24)
171.  (3347) Arwen Bergström -87   0:50:38 (0:50:31)
172.  (3564) Lisette Lillo Fagerstedt -73   0:50:38 (0:50:26)
173.  (3621) Maria Thorin -82   0:50:39 (0:50:32)
174.  (4175) Nina Johansson -78   0:50:41 (0:50:28)
175.  (4523) Anna Berggren -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:50:43 (0:50:25)
176.  (4070) Josefina Ekström -77   0:50:43 (0:50:27)
177.  (3889) Kristina Gunnarson -66   0:50:45 (0:50:40)
178.  (3531) Kristina Svedberg -79   0:50:45 (0:50:35)
179.  (3626) Camilla Öhman -75 Tyresö  0:50:49 (0:50:46)
180.  (4107) Malin Lundin -69   0:50:56 (0:50:55)
181.  (4405) Lovisa Wilander -91   0:50:59 (0:50:23)
182.  (3775) Anne-Catherine Worth Sundqvist -69 Ålsten  0:50:59 (0:50:52)
183.  (3419) Emilia Bratt -72 Stockholm  0:51:01 (0:50:49)
184.  (3429) Linnéa Pontvik Ekeroth -86 Falu Maratonsällskap  0:51:03 (0:50:57)
185.  (4814) Linnea Wärnberg -90   0:51:05 (0:50:52)
186.  (3618) Maria Francke -81   0:51:06 (0:50:57)
187.  (5052) Sigrun Finnbogadottir -84   0:51:06 (0:50:47)
188.  (3360) Carolin W. Söderblom -78   0:51:06 (0:50:58)
189.  (4567) Susanne Bagger -67 Amendo  0:51:08 (0:50:43)
190.  (3563) Lisa Holst -78 Hässelby SK  0:51:08 (0:50:57)
191.  (4036) Julia Tien -64   0:51:10 (0:51:03)
192.  (4121) Maria Ekdahl -84   0:51:11 (0:51:06)
193.  (3708) Sara Agduhr Eronen -82 Strömsborg  0:51:16 (0:51:10)
194.  (4233) Sofie Sjöborg -85   0:51:16 (0:51:13)
195.  (5129) Ulrika Staffas Nordqvist -70 Handelsbanken  0:51:17 (0:50:59)
196.  (3485) Jenny Stenberg -75   0:51:20 (0:51:12)
197.  (4040) Katarina Ahlskog -85   0:51:21 (0:51:18)
198.  (3982) Isa Lundgren -86   0:51:22 (0:51:16)
199.  (3452) Helén Eriksson -83 Vasakronan  0:51:23 (0:51:10)
200.  (3947) Angelica Fröhlén -90   0:51:23 (0:51:16)
201.  (3872) Caroline Nässlander -84   0:51:29 (0:51:17)
202.  (3913) Emelie Lemessova -85 Team Ryssmarodörerna  0:51:31 (0:51:27)
203.  (3598) Maria Rystedt -87   0:51:31 (0:51:25)
204.  (2961) Johanna Strid -78   0:51:32 (0:51:20)
205.  (3593) Maria Hedenquist -79   0:51:32 (0:51:24)
206.  (3808) Agneta Burrows -69 Visions motionsklubb  0:51:35 (0:51:33)
207.  (3919) Erika Andersson -88   0:51:38 (0:51:31)
208.  (3350) Carolina Bigert -68 Tyresö  0:51:39 (0:51:33)
209.  (3991) Camilla Johansson -68 Naturgasteknik IF  0:51:40 (0:51:35)
210.  (4972) Ylva Preutz Papantoni -77 SLL Trafikförvaltningen  0:51:41 (0:51:26)
211.  (2864) Anna Fredriksson -73 Körsnäs IF  0:51:42 (0:51:39)
212.  (4308) Johanna Krebser -92   0:51:43 (0:51:08)
213.  (3997) Jannike Kjellström -87   0:51:44 (0:51:43)
214.  (4249) Susan Bratt -64   0:51:44 (0:51:35)
215.  (4269) Ulrica Ström -69   0:51:47 (0:51:34)
216.  (4079) Louise Bergström -84   0:51:52 (0:51:48)
217.  (3395) Emelie Ekholm -77 Brynäs IF  0:51:52 (0:51:41)
218.  (3909) Elin Malmström -79   0:51:57 (0:51:45)
219.  (3330) Anna Pettersson -80   0:51:59 (0:51:46)
220.  (3306) Anna Johansson -84 IFK Helgums IF  0:52:05 (0:51:52)
221.  (4001) Jennie Lundqvist -76 Carnegie IF  0:52:05 (0:51:59)
222.  (4095) Madeleine Lindström -90   0:52:05 (0:51:56)
223.  (3762) Ulrika Forss -74 Sportsgym  0:52:05 (0:51:59)
224.  (3887) Cecilia Ljunghill -70   0:52:05 (0:52:03)
225.  (4171) Helena Fällås -84 Gate46  0:52:07 (0:51:58)
226.  (3805) Åsa Wiberg -75   0:52:09 (0:52:09)
227.  (4127) Marie Enbuske -69   0:52:09 (0:52:08)
228.  (3818) Ann-Christine Nordström -70 Slagsmålsklubben  0:52:10 (0:52:05)
229.  (4656) Emmie Bergström -92   0:52:15 (0:51:40)
230.  (3767) Paulina Jansson -89   0:52:15 (0:52:10)
231.  (3929) Ewa Hutmacher -78 Running Sweden  0:52:16 (0:52:12)
232.  (4657) Kristina Bergström -54   0:52:16 (0:51:40)
233.  (4256) Kajsa Boll -87   0:52:17 (0:52:11)
234.  (3854) Cecilia Berg -65   0:52:17 (0:52:10)
235.  (4137) Jenny Fredriksson -73   0:52:19 (0:52:14)
236.  (2904) Therez Björnsson -70   0:52:20 (0:52:03)
237.  (3372) Caroline Kirk -77   0:52:20 (0:52:11)
238.  (3528) Martina Klingvall -87   0:52:21 (0:52:16)
239.  (4961) Susanna Björk -82 SLL Trafikförvaltningen  0:52:22 (0:51:56)
240.  (3580) Malin Hammerin -91 Borlänge LK  0:52:26 (0:52:18)
241.  (3378) Charlotta Lilja -83 Falck TravelCare AB  0:52:26 (0:52:20)
242.  (3551) Lena Hellström Nordberg -65 Team Stockholm Marathon  0:52:28 (0:52:19)
243.  (5043) Malin Hjälm -72 Team Spring  0:52:33 (0:52:07)
244.  (3409) Elenor Larsson -84   0:52:33 (0:52:20)
245.  (4922) Malin Olsson -80   0:52:35 (0:52:14)
246.  (3827) Anna Svensson -82   0:52:35 (0:52:32)
247.  (4191) Johanna Edlund -89 Sollentuna gymnasterna  0:52:37 (0:52:29)
248.  (3507) Johanna Wallin -86 Deloitte  0:52:37 (0:52:28)
249.  (3688) Petra Sporrong -67 Springgirls&boys  0:52:39 (0:52:31)
250.  (4098) Madeleine Sohlberg -73 Vallentuna FK  0:52:42 (0:52:34)
251.  (1070) Solveig Hellmark-lundqvist -59 Hässelby SK  0:52:43 (0:52:35)
252.  (1429) Antonia Wiklund -91   0:52:44 (0:52:43)
253.  (4252) Susanne Hellström -64   0:52:49 (0:52:47)
254.  (3946) Frida Persson -86   0:52:50 (0:52:48)
255.  (4280) Ylva Kaiser -88   0:52:50 (0:52:43)
256.  (3387) Emily Ideborn -91 Ica brommaplan  0:52:50 (0:52:33)
257.  (3910) Ellen Krusell -96   0:52:50 (0:52:48)
258.  (3829) Anna Liljequist -79 Trosa  0:52:51 (0:52:37)
259.  (5064) Jessica Collin -70   0:52:52 (0:52:36)
260.  (3917) Emelie Engman -85   0:52:55 (0:52:39)
261.  (4138) Matilda Markgren -62 IFK Umeå  0:52:55 (0:52:51)
262.  (3823) Anna Perneby -65 DS IF  0:53:03 (0:52:56)
263.  (4295) Anna Lundkvist -79   0:53:06 (0:52:59)
264.  (3890) Dagny Benediktsdottir Ullberg -80   0:53:06 (0:52:51)
265.  (4130) Marika Ekvall -79 St Görans IF  0:53:06 (0:52:57)
266.  (3336) Amanda Sahlin -82   0:53:06 (0:52:55)
267.  (4283) Tina Degerstedt -71   0:53:07 (0:52:57)
268.  (4128) Marie Mäkk -68   0:53:07 (0:52:51)
269.  (3438) Fredrika Hillervik -74   0:53:08 (0:52:59)
270.  (3840) Anneli Söderqvist -64   0:53:12 (0:53:02)
271.  (4037) Katrin Vahlstedt -85 Electrolux IF  0:53:16 (0:53:14)
272.  (1543) Helena Johansson -78   0:53:22 (0:53:09)
273.  (3967) Helén Simson -72   0:53:22 (0:53:10)
274.  (4106) Malin Kindberg -67   0:53:23 (0:53:21)
275.  (4524) Lee Borg -83 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:53:23 (0:53:06)
276.  (4382) Camilla Eklöf -83   0:53:25 (0:53:07)
277.  (4156) Moa Asserdal -80   0:53:26 (0:53:21)
278.  (5012) Josefin Fredriksson -91   0:53:26 (0:53:06)
279.  (4120) Britta Holmblad -76 Mexico86  0:53:28 (0:53:21)
280.  (5039) Sandra Lindberg -81   0:53:31 (0:53:16)
281.  (3834) Anna Långström -73 Jarlabankes RC  0:53:32 (0:53:32)
282.  (3579) Malin Granlund -87   0:53:33 (0:53:33)
283.  (4211) Rosanna Lindström -90   0:53:33 (0:53:31)
284.  (4325) Alexandra Friberg -80   0:53:34 (0:53:20)
285.  (3964) Hedvig Johannesson -87   0:53:35 (0:53:27)
286.  (4025) Hanna Bennehed -90 Jägarns Jaktlag  0:53:38 (0:53:38)
287.  (4924) Claudia Caballero -69 Kompisai  0:53:39 (0:53:39)
288.  (1503) Kristrun Gunnarsdottir -84 Island  0:53:40 (0:53:27)
289.  (4973) Ida Stjärnström -82 SLL Trafikförvaltningen  0:53:42 (0:53:23)
290.  (3412) Lena Berlin Stålhammar -79   0:53:47 (0:48:42)
291.  (3819) Ann Jansson -70 Länsförsäkringar Ab  0:53:47 (0:53:46)
292.  (4074) Lisa Bondesson -79 Substance  0:53:50 (0:53:47)
293.  (4820) Louise Kjellquist -79   0:53:50 (0:53:29)
294.  (4214) Sandra Wendle -81   0:53:50 (0:53:43)
295.  (4032) Josefine Sundvisson -90   0:53:50 (0:53:46)
296.  (4963) Sara Catoni -75 SLL Trafikförvaltningen  0:53:51 (0:53:37)
297.  (4169) Nicole Rosvall -85 Gate46  0:53:54 (0:53:53)
298.  (4160) Nea Berglund -85 Gate46  0:53:55 (0:53:54)
299.  (1562) Sanna Strandqvist -87   0:53:56 (0:53:56)
300.  (1530) Michaela Karlsson -84   0:53:58 (0:53:54)
301.  (1447) Jenny Westerberg -83 Hummelbävern  0:53:59 (0:53:51)
302.  (5085) Sofia Undén -75   0:54:00 (0:53:44)
303.  (4179) Julia Svensson -86   0:54:01 (0:53:53)
304.  (3518) Karolina Dubowicz -77 Hallvarsson & Halvarsson  0:54:01 (0:53:52)
305.  (3496) Johannah Fredricson -82   0:54:04 (0:53:54)
306.  (3465) Ingrid Almkvist -85   0:54:06 (0:53:55)
307.  (3692) Pia Hammarbäck -68   0:54:08 (0:54:01)
308.  (3787) Karin Bäckström -90   0:54:10 (0:54:06)
309.  (4209) Charlotte Hult -84 Lidingö  0:54:11 (0:54:09)
310.  (1813) Frida Hansson -88   0:54:12 (0:53:57)
311.  (4501) Hannah Kirsebom -80   0:54:13 (0:53:58)
312.  (1453) Emelie Ahlin -85   0:54:13 (0:54:06)
313.  (4046) Inga-Lill Renholm-Modin -58 Lonesome Runners  0:54:15 (0:54:13)
314.  (4196) Sara Nordenskjöld -81 SLL Trafikförvaltningen  0:54:16 (0:53:57)
315.  (3555) Linda Eriksson -88   0:54:16 (0:54:09)
316.  (1569) Sofia Sörensen -88   0:54:16 (0:53:43)
317.  (3916) Emma Nilsson -85   0:54:20 (0:54:13)
318.  (4287) Lisa Eriksson -89   0:54:20 (0:54:16)
319.  (4268) Helena Ström -67   0:54:20 (0:54:07)
320.  (4911) Therese Tjörneryd -82 Gate46  0:54:22 (0:54:04)
321.  (3877) Cecilia Haugland -87 Scb  0:54:23 (0:54:17)
322.  (1504) Laila Sjöström -75   0:54:24 (0:54:16)
323.  (4310) Jenny Öberg -92   0:54:24 (0:53:48)
324.  (1460) Linda Gunnarsson -87 Gasellerna  0:54:25 (0:54:22)
325.  (4067) Linda Carlsson -78   0:54:25 (0:54:21)
326.  (1428) Annika Zetterlund -81   0:54:26 (0:54:17)
327.  (3852) Bercem Johannesson -77 Uppsala University Road Runners  0:54:27 (0:54:14)
328.  (4634) Anneli Bodin -73   0:54:27 (0:53:59)
329.  (3949) Genesa Lariego -74   0:54:28 (0:54:16)
330.  (2850) Torun Wischer -67   0:54:28 (0:54:27)
331.  (5124) Anna Berglund -83 Handelsbanken  0:54:28 (0:54:10)
332.  (4248) Sun Karpe -82   0:54:29 (0:54:28)
333.  (3895) Louise Danielsson -83   0:54:30 (0:54:17)
334.  (3951) Gabriella Jansson -79   0:54:32 (0:54:18)
335.  (2026) Marika Tano -89   0:54:34 (0:54:03)
336.  (4561) Jannica Dahl -88 Sollentunagymnasterna  0:54:35 (0:54:26)
337.  (3209) Karianne Stensrud -74 Ingen  0:54:37 (0:54:32)
338.  (3335) Anna Edwardsson -79   0:54:39 (0:54:28)
339.  (4270) Ulrika Arrhenius -66   0:54:40 (0:54:38)
340.  (1501) Jeanette Dackland -66   0:54:41 (0:54:35)
341.  (4949) Therese Hellström -66   0:54:41 (0:54:12)
342.  (1347) Sara Trygg Persson -89   0:54:46 (0:54:37)
343.  (4485) Elin Åslund -86   0:54:46 (0:54:31)
344.  (4908) Sara Olsson -79 Gate46  0:54:47 (0:54:35)
345.  (3788) Anna Tjernberg -67 Motivana  0:54:47 (0:54:39)
346.  (4562) Anna De Geer -84 Sollentunagymnasterna  0:54:48 (0:54:38)
347.  (4977) Anna-Carin Harlin -77 SLL Trafikförvaltningen  0:54:48 (0:54:14)
348.  (4235) Eva Berglund -69 Atletklubben Tegelön  0:54:51 (0:54:51)
349.  (3856) Berith Hammerin -65 Borlänge Löparklubb  0:54:52 (0:54:40)
350.  (4148) Melissa Melin -87   0:54:52 (0:54:47)
351.  (3825) Anna Roos -70   0:54:53 (0:54:49)
352.  (4088) Lucie Crawford -82   0:54:54 (0:54:46)
353.  (4673) Elin Siborne -89 Svensk Fastighetsförmedling 0:54:54 (0:54:29)
354.  (4272) Ulrika Paulsson -66 Lidingö  0:54:57 (0:54:54)
355.  (3779) Anna Lindroth -78 Kraftkällan Uppsala  0:54:57 (0:54:42)
356.  (3576) Linn Jansson -79 Kraftkällan Uppsala  0:54:57 (0:54:42)
357.  (3461) Herborg Andrea Horvei -63 0:54:58 (0:54:48)
358.  (4945) Anneli Olsson -77 Sky  0:54:58 (0:54:27)
359.  (4881) Miriam dinell sederowsky -83   0:55:02 (0:54:53)
360.  (4768) Maria Lundberg -77 Svensk Fastighetsförmedling 0:55:02 (0:54:40)
361.  (1488) Josefine Forsberg -84   0:55:02 (0:54:50)
362.  (3875) Katarina Karlsson -71 Altor  0:55:04 (0:55:00)
363.  (3874) Catarina Ekeståhl -83 Altor  0:55:04 (0:55:00)
364.  (3806) Ann-Sofie Eriksson -68   0:55:04 (0:55:01)
365.  (3893) Tove Nordling -87   0:55:07 (0:54:51)
366.  (4020) Johanna Renberg -80   0:55:07 (0:55:05)
367.  (5049) Sara Brinkberg -83 Scb  0:55:09 (0:54:43)
368.  (83) Annica Oreland -73   0:55:13 (0:54:59)
369.  (3423) Emma Gävert -79   0:55:13 (0:55:05)
370.  (4165) Monica Hörnfeldt -88 Gate46  0:55:14 (0:55:14)
371.  (4176) Nina Tuomikangas -72 Vaasan  0:55:15 (0:55:03)
372.  (3863) Brita Bohman -79   0:55:17 (0:55:03)
373.  (4692) Elinor Sjögren -74 Svensk Fastighetsförmedling 0:55:21 (0:54:47)
374.  (4229) Linda Svenungsson -86   0:55:24 (0:55:18)
375.  (4877) Minna Fagerstedt -86   0:55:25 (0:55:09)
376.  (4159) Nela Söder -80   0:55:25 (0:55:19)
377.  (3930) Eva Kristinsdóttir -84   0:55:27 (0:55:14)
378.  (3371) Carolina Edgren -85   0:55:28 (0:55:20)
379.  (3873) Caroline Bäckman -80   0:55:28 (0:55:15)
380.  (2877) Anna Uddin -77   0:55:29 (0:55:20)
381.  (4500) Hanna Lodin -81   0:55:29 (0:55:04)
382.  (4100) Magdalena Jonsson -75 Enskede Ridsällskap  0:55:31 (0:55:26)
383.  (4519) Jenny Carlsson -79   0:55:32 (0:55:13)
384.  (1522) Marie Jansson Mörk -79   0:55:33 (0:55:24)
385.  (4407) Therése Cevenell -82   0:55:36 (0:55:14)
386.  (2977) Jacqueline Margaretha Hjulström -86   0:55:36 (0:55:23)
387.  (3888) Carina Jönsson -79   0:55:38 (0:55:26)
388.  (5041) Veronica Dely -71 Team Spring  0:55:45 (0:55:19)
389.  (1442) Beatrice Unge -79   0:55:49 (0:55:33)
390.  (3853) Anne Öberg -56   0:55:49 (0:55:46)
391.  (3622) Amelie Grenehammar -83   0:55:50 (0:55:44)
392.  (3720) Louise Hedin -74 IFK Tinto  0:55:51 (0:55:42)
393.  (4255) Susanne Pettersborg -65 VinJam IK 0:55:55 (0:55:55)
394.  (4568) Erika Brännström -74 Amendo  0:55:55 (0:55:36)
395.  (3841) Annika Leindal -61   0:55:56 (0:55:46)
396.  (4126) Marie Olofsson -84   0:55:58 (0:55:56)
397.  (4302) Selma Kling -98   0:55:59 (0:55:22)
398.  (4452) Elsa Sjögren -84   0:55:59 (0:55:50)
399.  (3935) Nathalie Ferrand Gustafsson -74   0:56:02 (0:55:30)
400.  (3972) Idamarie Sjoberg -79   0:56:03 (0:55:53)
401.  (4061) Lena Wang -84   0:56:03 (0:55:54)
402.  (3880) Katarina Ekelund -73   0:56:05 (0:55:55)
403.  (4183) Sophie Rugeland -83   0:56:07 (0:56:01)
404.  (4952) Maria Langborg Ziherl -70   0:56:08 (0:55:40)
405.  (5079) Therese Åsén -77   0:56:08 (0:55:44)
406.  (4708) Malin Söderholm -85 Svensk Fastighetsförmedling 0:56:08 (0:55:44)
407.  (4303) Sofie Gyllenberg -93   0:56:09 (0:55:47)
408.  (1514) Linnea Bengtsson -86   0:56:10 (0:56:10)
409.  (4225) Anna Staël von Holstein -84   0:56:10 (0:56:10)
410.  (4089) Luisa Stibeck -86   0:56:11 (0:56:05)
411.  (3915) Emily Velandia -86   0:56:11 (0:56:05)
412.  (4554) Irene Nordling -60   0:56:12 (0:55:53)
413.  (4158) Marie Walter -85   0:56:12 (0:56:05)
414.  (5073) Marie Ros -66   0:56:13 (0:55:51)
415.  (4085) Anne-Charlotte Ringberger -72   0:56:13 (0:56:08)
416.  (4736) Anna-Lena Hansérs -60 Svensk Fastighetsförmedling 0:56:13 (0:55:42)
417.  (3802) Amanda Nilsson -84 Nike+ Run Club  0:56:13 (0:56:13)
418.  (5141) Viola Lind -84   0:56:14 (0:55:59)
419.  (4009) Jessica Marshall -74 SEB IF  0:56:15 (0:56:13)
420.  (2011) Liselott Silwer -64 Fredrikshof CK  0:56:16 (0:55:49)
421.  (4035) Birgitta Juhlin -57   0:56:19 (0:56:10)
422.  (4991) Cathrine Miller -66 SLL Trafikförvaltningen  0:56:21 (0:55:55)
423.  (4174) Gunilla Gliving -74   0:56:21 (0:56:19)
424.  (1613) Alexandra Elevant -71   0:56:22 (0:55:44)
425.  (4606) Johanna Lundberg -82   0:56:22 (0:56:08)
426.  (2867) Brita Osafo -62   0:56:23 (0:56:18)
427.  (4783) Elin Bellander -83 Svensk Fastighetsförmedling 0:56:24 (0:56:00)
428.  (3950) Gerda Fritzell -82   0:56:25 (0:56:16)
429.  (4895) Jessica Söderström -77 Gate46  0:56:27 (0:56:17)
430.  (1753) Eva Frendh -77 Scania IF  0:56:28 (0:56:20)
431.  (4134) Mascha Schepers -72   0:56:29 (0:56:15)
432.  (5086) Sofi Karlsson-Lund -86   0:56:32 (0:56:09)
433.  (3960) Hanna Göransson -79   0:56:32 (0:56:22)
434.  (3879) Cecilia Andersson -74   0:56:36 (0:56:32)
435.  (3824) Anna Rocklind -75   0:56:38 (0:56:37)
436.  (3346) Sara Bergman -79   0:56:39 (0:56:30)
437.  (3990) Sara Henrikson -63   0:56:39 (0:56:27)
438.  (4301) Augusta Kling -95   0:56:44 (0:56:09)
439.  (4342) Sophia Huzelius -91   0:56:45 (0:56:27)
440.  (4669) Kristina Hulteberg -67   0:56:46 (0:56:30)
441.  (3922) Erika Mollberg -81 SBS TV  0:56:49 (0:56:48)
442.  (4091) Lydia Kan -85   0:56:51 (0:56:43)
443.  (1433) Nils Dieserud -60   0:56:53 (0:56:47)
444.  (4469) Erika Dabhilkar -74   0:56:53 (0:56:53)
445.  (4250) Susanna Wang -82 Awastaffing  0:56:54 (0:56:41)
446.  (4549) Jenny Borg -80 Wallenberg fastighetsförmedling  0:56:57 (0:56:39)
447.  (1708) Carolina Johansson -79   0:56:58 (0:56:33)
448.  (4309) Caroline Ström -90   0:56:58 (0:56:22)
449.  (3989) Malin Henrikson -66   0:56:59 (0:56:46)
450.  (3325) Ann Broman -65 Kungsbroplan IF  0:57:02 (0:56:52)
451.  (3897) Dara Deegan -87   0:57:02 (0:56:29)
452.  (4581) Moa Andrén -81   0:57:03 (0:56:56)
453.  (4622) Anna Juhlin -73   0:57:05 (0:56:51)
454.  (5072) Karoline Olsson -64   0:57:10 (0:56:47)
455.  (1456) Ewa Hidesten -62 Securitas IF  0:57:10 (0:56:57)
456.  (2863) Karin Allvin -88   0:57:11 (0:57:02)
457.  (3594) Maria Wallin Fredholm -78   0:57:11 (0:57:04)
458.  (3912) Emelie Höglund -88   0:57:12 (0:57:03)
459.  (1464) Sanna Gustafsson -87   0:57:13 (0:56:51)
460.  (3900) Eva Sandberg -67   0:57:14 (0:57:02)
461.  (4457) Emelie Keinström -85   0:57:16 (0:56:59)
462.  (2918) Catti Lindström -64 Running Sweden  0:57:16 (0:52:12)
463.  (1459) Frida Ahlström -76 Gasellerna  0:57:17 (0:57:13)
464.  (4646) Marie Karlsson -82   0:57:18 (0:57:05)
465.  (4509) Helena Larsson -73   0:57:18 (0:57:01)
466.  (4397) Michaela Forni -89   0:57:19 (0:56:53)
467.  (1451) Elise Elfström -53   0:57:20 (0:57:08)
468.  (4551) Ingela Nelsén -52 Falkenbergs OK  0:57:21 (0:56:51)
469.  (4970) Hanna Olsson -72 SLL Trafikförvaltningen  0:57:22 (0:56:51)
470.  (3876) Catharina Norlinger -61   0:57:22 (0:57:12)
471.  (4078) Louise von Matern -65 0:57:23 (0:57:09)
472.  (4558) Victoria Liikamaa -72   0:57:24 (0:57:02)
473.  (1554) Rebecca Frelén -87   0:57:24 (0:57:09)
474.  (5047) Sara Bjärnskog -86   0:57:25 (0:57:03)
475.  (4967) Annika Forsbolm Ericsson -68 Klarna  0:57:25 (0:57:21)
476.  (1657) Anna Weitz -82   0:57:26 (0:57:08)
477.  (4007) Linda Björk -80   0:57:29 (0:57:27)
478.  (3830) Anna Ulriksson -72 Nora Runners  0:57:32 (0:57:26)
479.  (5038) Malin Dahlen -77   0:57:33 (0:57:19)
480.  (3831) Anna Johansson -81 HAVI Logistics  0:57:34 (0:57:28)
481.  (4926) Anette Melander -84 Kompisai  0:57:34 (0:57:00)
482.  (4806) Ida Olofsson -72 Eagle Hill Rovers  0:57:36 (0:57:22)
483.  (1515) Lisa Tamleht -79   0:57:37 (0:57:21)
484.  (4042) Katarina Kieri -65 Saga XC  0:57:38 (0:57:30)
485.  (3822) Anna Kristensson -73   0:57:42 (0:57:29)
486.  (4481) Fiffi Boman -66   0:57:43 (0:57:28)
487.  (4993) Karolina Pamp Sandgren -72 SLL Trafikförvaltningen  0:57:43 (0:57:18)
488.  (4334) Maria Hörnfeldt -87   0:57:43 (0:57:26)
489.  (4117) Malin Gyldberg -75   0:57:44 (0:57:32)
490.  (4316) Agneta Björkman -55   0:57:45 (0:57:30)
491.  (3968) Sofia Brandberg -84   0:57:46 (0:57:33)
492.  (1856) Helena Johansson -77   0:57:48 (0:57:35)
493.  (1457) Annika Joneby -90 Team Joneby  0:57:49 (0:57:22)
494.  (5123) Karin Andersson -81 Handelsbanken  0:57:51 (0:57:33)
495.  (3921) Erika Lundström -79   0:57:51 (0:57:47)
496.  (4816) Lisa Söderlund -83   0:57:51 (0:57:14)
497.  (4305) Eva Berzell -63   0:57:52 (0:57:29)
498.  (4041) Katarina Falkeborn -87   0:57:52 (0:57:50)
499.  (1525) Marie Sjöholm -84   0:57:53 (0:57:50)
500.  (4274) Ulrika Sjölund -75   0:57:53 (0:57:51)
501.  (1594) Yvonne Alin -58   0:57:58 (0:57:53)
502.  (4122) Maria Jönsson -68   0:57:58 (0:57:51)
503.  (4000) Jennie Larsson -73 Lilla Essingen  0:57:59 (0:57:59)
504.  (3851) Malin Prada -79   0:58:03 (0:57:51)
505.  (3324) Carina Hiller -71   0:58:03 (0:58:02)
506.  (4230) Hanna Blomdahl -81 Scania IF  0:58:04 (0:57:57)
507.  (2853) Jenny Forsell -79   0:58:04 (0:57:57)
508.  (3855) Berglind Osp Sveinsdottir -86   0:58:05 (0:57:52)
509.  (4684) Anna Sparr -71 Svensk Fastighetsförmedling 0:58:06 (0:57:50)
510.  (3911) Emelie Bagelius -70   0:58:06 (0:57:53)
511.  (4059) Lena Öfverbeck -75   0:58:09 (0:58:03)
512.  (4228) Sofia Havel -86   0:58:10 (0:58:06)
513.  (1449) Eleonora Mura -84   0:58:16 (0:58:06)
514.  (4426) Hanna Arfvelin -86   0:58:16 (0:57:52)
515.  (5098) Terese Elfström -79   0:58:17 (0:57:47)
516.  (4841) Marianne Forkel -87   0:58:19 (0:58:00)
517.  (4693) Louise Wendel -75 Svensk Fastighetsförmedling 0:58:22 (0:58:06)
518.  (1984) Erika Björklund -81   0:58:24 (0:58:19)
519.  (2878) Sofia Hoas -87   0:58:24 (0:58:19)
520.  (4416) Cecilia Rappe -71   0:58:26 (0:58:09)
521.  (4332) Anna Leppert -51   0:58:27 (0:58:11)
522.  (1469) Helene Garmark -77   0:58:28 (0:58:25)
523.  (2926) Sandra Sigebrant -84 Perido  0:58:28 (0:58:26)
524.  (1458) Felicia Joneby -91 Team Joneby  0:58:29 (0:58:01)
525.  (3869) Camilla Bernadt -79   0:58:32 (0:58:24)
526.  (3979) Ingrid Lind -63 Swedbank  0:58:32 (0:58:30)
527.  (3741) Dragana Tomic karlsson -74   0:58:34 (0:53:28)
528.  (3821) Anna Hultén -66   0:58:35 (0:58:17)
529.  (4611) Jeanette Hammarstedt -80   0:58:37 (0:58:10)
530.  (4406) Cecilia Skallsjö -70   0:58:38 (0:58:20)
531.  (3957) Hanna Hansdotter -80   0:58:42 (0:58:25)
532.  (4647) Katarina Krezic -77 Sveaskogs IF  0:58:43 (0:58:16)
533.  (3943) Lisa Lundin -78 Brabo aktiv  0:58:46 (0:58:37)
534.  (1496) Kicki Grunditz -65   0:58:47 (0:58:35)
535.  (4124) Maria Nordqvist -82   0:58:50 (0:58:39)
536.  (4110) Malin Åström -84   0:58:51 (0:58:48)
537.  (4243) Carmen Stefan -83 Sisab  0:58:53 (0:58:39)
538.  (5000) Josefin Wäneland -69 SLL Trafikförvaltningen  0:58:53 (0:58:20)
539.  (2988) Caroline Janzon -89   0:58:54 (0:58:51)
540.  (3862) Linda Svensson -82 Rolfstorp  0:58:57 (0:58:51)
541.  (1568) Sofie Kastrup -86 Valerup  0:59:00 (0:58:16)
542.  (1499) Kicki Ryman -69   0:59:00 (0:58:58)
543.  (4929) Anna Weinholt -86 Kompisai  0:59:01 (0:58:25)
544.  (1553) Katarina Carlsson -87   0:59:01 (0:58:46)
545.  (1550) Pia Zetterberg -75   0:59:01 (0:58:44)
546.  (1487) Hanna Zettergren -79 IF Friskis&Svettis Stockholm  0:59:01 (0:58:57)
547.  (1591) Veronica Åkerfeldt -82 Södertälje  0:59:02 (0:58:54)
548.  (3932) Felicia Aldrin -88   0:59:02 (0:58:51)
549.  (3983) Maria Fernandez -84   0:59:04 (0:58:56)
550.  (1441) Christina Göransson -79   0:59:04 (0:58:47)
551.  (3881) Charlotte Luxemburg -57   0:59:05 (0:58:56)
552.  (4918) Asdis Olafsdottir -84   0:59:07 (0:58:49)
553.  (4298) Gunilla Schön -64 Täby  0:59:08 (0:59:05)
554.  (4254) Susanne Hagberg -68 Risets rosetter  0:59:08 (0:58:45)
555.  (4395) Anna Dahlbäck -89   0:59:09 (0:58:42)
556.  (4273) Ulrika Rydh -65   0:59:09 (0:58:45)
557.  (4978) Anna Håkansson -84 SLL Trafikförvaltningen  0:59:15 (0:59:06)
558.  (4260) Rebecca Petrovic -81   0:59:16 (0:59:12)
559.  (4259) Terese Dock Landgren -81   0:59:16 (0:59:11)
560.  (4246) Kristina Stenström -84   0:59:18 (0:58:58)
561.  (4903) Marianne Hoffman -74 Gate46  0:59:18 (0:59:00)
562.  (1493) Jenny Nilsson -81   0:59:21 (0:59:16)
563.  (5011) Sirpa Laakkonen -58   0:59:25 (0:58:59)
564.  (4077) Lisa Ohrbeck -74   0:59:27 (0:59:16)
565.  (1728) Charlotte Törsleff -66 Hästhagens IF  0:59:28 (0:58:59)
566.  (4129) Marie Jonsson -73   0:59:29 (0:59:15)
567.  (4328) Ann-Marie Olofsson -84   0:59:29 (0:59:09)
568.  (4080) Louise Grapengiesser -81   0:59:30 (0:59:26)
569.  (4063) Anna Hagborg -68 Uppsala Univ. Roadrunners  0:59:30 (0:59:15)
570.  (1477) Carina Forsberg -69   0:59:31 (0:59:10)
571.  (4628) Anastasia Georgiadi -86 Electrolux IF  0:59:31 (0:58:59)
572.  (4391) Carolina Östgren -75   0:59:32 (0:59:16)
573.  (4418) Clare Barnes -73 Västerås Löparklubb  0:59:33 (0:59:03)
574.  (4314) Agnieszka Witkiewicz -83   0:59:35 (0:58:52)
575.  (5128) Emily Leo -87 Handelsbanken  0:59:35 (0:59:12)
576.  (1461) Gabriella Lundin -69   0:59:35 (0:59:27)
577.  (4801) Victoria Våghals -75   0:59:39 (0:59:23)
578.  (1427) Annika Jönsson -70   0:59:39 (0:59:31)
579.  (1528) Eva Ruthberg -60   0:59:42 (0:59:32)
580.  (2859) Mildred Ehnstedt -55   0:59:42 (0:59:36)
581.  (4157) Maria Ekdahl -69   0:59:42 (0:59:32)
582.  (5048) Kajsa Engström -88   0:59:42 (0:59:20)
583.  (4812) Linda Torgrimsson -80   0:59:42 (0:59:15)
584.  (3828) Anna Yman -72   0:59:43 (0:59:38)
585.  (4837) Malin Holdt -80   0:59:43 (0:59:16)
586.  (1472) Ilona Hobor -73   0:59:44 (0:59:19)
587.  (4366) Jennie Blom -77   0:59:45 (0:59:18)
588.  (3904) Margareta Lewin -54 Runday  0:59:45 (0:59:40)
589.  (4367) Ann-sofie Norén -77   0:59:45 (0:59:19)
590.  (4226) Anna Karin Skärberg -67 Vänersborgs SK  0:59:46 (0:59:34)
591.  (4536) Caroline Jansson -85 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:59:46 (0:59:25)
592.  (1800) Evastina Berger -71   0:59:48 (0:59:37)
593.  (1518) Malin Engström -67   0:59:50 (0:59:42)
594.  (4539) Pia Luokkanen -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:59:50 (0:59:31)
595.  (3554) Linda Broman -74   0:59:50 (0:54:46)
596.  (4093) Maria Törneryd -68   0:59:53 (0:59:46)
597.  (4467) Erica Swensson -84 Deloitte  0:59:54 (0:59:24)
598.  (4370) Åsa Petersson -86   0:59:54 (0:59:30)
599.  (4013) Charlotte Siljebrand -80 Malmö FF  0:59:55 (0:59:47)
600.  (4180) Miriam Freudenthal -74   0:59:56 (0:59:48)
601.  (4383) Caroline Teiwik -81   0:59:57 (0:59:47)
602.  (4289) Nina Roos -81   0:59:59 (0:59:56)
603.  (3586) Gunilla Sundberg -64   0:59:59 (0:59:45)
604.  (3986) Jenny Hedström -79   1:00:03 (0:59:54)
605.  (4285) Magdalena Thörnblom -74   1:00:05 (0:59:58)
606.  (5045) Sara Lindgren -89   1:00:05 (0:59:46)
607.  (4075) Lisa Hagman -66 Team Tappra Barn  1:00:05 (0:59:56)
608.  (1465) Edgeline Barrientos -78   1:00:11 (1:00:00)
609.  (4215) Sanna Wahlberg -63   1:00:17 (1:00:11)
610.  (3980) Ingunn Egilstad -83 0303  1:00:18 (1:00:06)
611.  (1483) Jaquemine Leyris-Listérus -75   1:00:20 (0:59:47)
612.  (4056) Laura Moench -60   1:00:20 (1:00:09)
613.  (1423) Anna Runhellen -65 Bromma  1:00:20 (1:00:11)
614.  (5160) Rebecka Sjons Hedlund -89   1:00:21 (0:59:52)
615.  (3962) Hanna Carlsson -76   1:00:21 (1:00:15)
616.  (4773) Johannah Adler -84 Svensk Fastighetsförmedling 1:00:25 (0:59:58)
617.  (3865) Sandra Bylund -81   1:00:26 (1:00:20)
618.  (4402) Catherine Daneryd -88   1:00:27 (1:00:06)
619.  (5157) Sari Keikkilä -89   1:00:27 (0:59:58)
620.  (1578) Matilda Strinnholm -81   1:00:28 (1:00:25)
621.  (2925) Susanne Bergström -86   1:00:29 (1:00:25)
622.  (2350) Ulrika Skogby -64 Björkhagen Swoosh  1:00:29 (1:00:19)
623.  (4912) Katarina Holmström -83   1:00:30 (1:00:13)
624.  (2989) Sofie Olsson -89   1:00:30 (1:00:27)
625.  (3870) Jessica Carlander -71   1:00:31 (1:00:16)
626.  (4054) Eva Höglund -71   1:00:32 (1:00:29)
627.  (1471) Ilona Qvarfort -74   1:00:39 (1:00:14)
628.  (1593) Emmy Alin -88   1:00:44 (1:00:40)
629.  (4327) Amanda Thorell -87 Aped  1:00:45 (1:00:16)
630.  (1576) Susanna Nordström -77   1:00:46 (1:00:35)
631.  (4491) Ragnar Hestvik -71   1:00:46 (1:00:20)
632.  (1494) Karin Pernold -75 Stockholm HHH  1:00:47 (1:00:36)
633.  (5034) Ronja Sannasdotter -89   1:00:53 (1:00:30)
634.  (5114) Anna Rosengren -80   1:00:56 (1:00:32)
635.  (4473) Eva Söderlund -77   1:01:02 (1:00:30)
636.  (4541) Emelie Oscarsson -86 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:01:13 (1:00:54)
637.  (3976) Veronica Brodin -73   1:01:19 (1:01:15)
638.  (4635) Kaisa Saarela -73   1:01:19 (1:00:51)
639.  (4845) Marina Wilhelmsson -75   1:01:21 (1:01:04)
640.  (4870) Michaela Sundelin -73 Hummelbävern  1:01:21 (1:01:04)
641.  (4266) Angelica Tyrander -81 Castrol Running Club  1:01:23 (1:01:13)
642.  (3509) Sara Bratt -75   1:01:23 (1:01:08)
643.  (4815) Lisa Bill-Andersson -59   1:01:28 (1:01:15)
644.  (4257) Kirsi Forsberg -68 Ignite MC  1:01:29 (1:01:19)
645.  (1489) Elise Mörner -84 Electrolux IF  1:01:30 (1:01:07)
646.  (5061) Emma Björkman -85   1:01:30 (1:01:15)
647.  (4649) Katarina Ohlsson -83   1:01:31 (1:01:16)
648.  (3959) Elisabet Marmolin -62 Uppsala LK  1:01:34 (1:01:27)
649.  (1555) Malin Willerius -74   1:01:34 (1:01:23)
650.  (4848) Moa Permèn -95   1:01:35 (1:01:09)
651.  (4496) Karin Lundmark -59   1:01:39 (1:01:22)
652.  (1421) Anna Kartberg -86 AW IK 1:01:42 (1:01:25)
653.  (4511) Johanna Ståhl -90   1:01:43 (1:01:29)
654.  (3945) Joanna Ringqvist -82   1:01:43 (1:01:30)
655.  (3920) Erika Calles -79 Carnegie IF  1:01:43 (1:01:37)
656.  (4247) Emelie Frisk -84   1:01:43 (1:01:23)
657.  (4868) Mia Norell Jonsson -58   1:01:46 (1:01:30)
658.  (5044) Lenita Rydback -74 Team Spring  1:01:56 (1:01:27)
659.  (4707) Ulrika Siewertz -74 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:00 (1:01:36)
660.  (2862) Sophia Nilsson -78   1:02:01 (1:02:00)
661.  (4186) Pernilla Rönnlid -71   1:02:01 (1:01:56)
662.  (1759) Anna-Maja Elfving -71 Nola Road Runners  1:02:06 (1:01:36)
663.  (1425) Anna-Karin Lundahl -67   1:02:07 (1:02:03)
664.  (1473) Ingrid Löfgren -73   1:02:09 (1:01:57)
665.  (4460) Emma Bergkvist -79 Länsförsäkringar  1:02:12 (1:01:50)
666.  (5112) Sabina Kuhlberg -74   1:02:13 (1:01:36)
667.  (2130) Nina Weitz -85   1:02:16 (1:02:00)
668.  (5007) Petra Forsling -75   1:02:17 (1:02:01)
669.  (3927) Eva Norlander -67   1:02:18 (1:01:54)
670.  (3902) Eva Jonsten -64   1:02:18 (1:02:06)
671.  (4740) Marie Meyer -73 Svensk Fastighetsförmedling 1:02:19 (1:01:56)
672.  (2025) Maja Tano -87   1:02:19 (1:01:47)
673.  (3884) Josefin Berglund -93   1:02:24 (1:02:14)
674.  (3963) Hedda Staf -82   1:02:24 (1:02:23)
675.  (1520) Marianne Hedberg -67   1:02:25 (1:02:23)
676.  (3842) Annika Persson -87 Strongday.se  1:02:26 (1:02:21)
677.  (4440) Elin Edlund -90   1:02:30 (1:01:58)
678.  (4809) Lina Harbom Hedberg -83   1:02:31 (1:02:03)
679.  (1588) Ulrika Mattsson -75   1:02:31 (1:02:28)
680.  (5158) Sabina Skoog -87   1:02:32 (1:02:01)
681.  (1495) Kia Buranakol -81 Sirius International  1:02:35 (1:02:17)
682.  (3885) Christina Lindholm -66   1:02:35 (1:02:24)
683.  (4123) Maria Wengler -59   1:02:35 (1:02:24)
684.  (4353) Anki Nyman -73   1:02:40 (1:02:02)
685.  (4954) Louise Munkhammar -89   1:02:41 (1:02:14)
686.  (4980) Anja Tollgård-Fagrell -69 SLL Trafikförvaltningen  1:02:41 (1:02:08)
687.  (1420) Anna Källström -57   1:02:43 (1:02:36)
688.  (4478) Fanni Grönberg Sandin -85   1:02:45 (1:02:23)
689.  (92) Madelene Landin -88   1:02:45 (1:02:40)
690.  (1524) Sindy Breschke -82   1:02:48 (1:02:45)
691.  (4514) Helene Karlsson -81   1:02:51 (1:02:29)
692.  (3839) Anne John -81   1:02:52 (1:02:28)
693.  (4810) Linda Karlsson -74   1:02:53 (1:02:27)
694.  (1413) Anna Starkenberg -86   1:02:54 (1:02:44)
695.  (1547) Pamela Persson -84   1:03:01 (1:02:32)
696.  (4968) Sabina Lorentzon -72 SLL Trafikförvaltningen  1:03:05 (1:02:30)
697.  (3817) Anita Salomon -72   1:03:13 (1:03:05)
698.  (4351) Angelica Sundberg -84   1:03:13 (1:03:00)
699.  (4689) Bessie Wedholm -66 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:14 (1:02:53)
700.  (5089) Stefanie Böhm -82   1:03:16 (1:03:01)
701.  (4726) Sara Strand -81 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:17 (1:02:52)
702.  (1509) Nina Aminlashgari -86   1:03:17 (1:03:09)
703.  (1418) Anna Dalbom -75   1:03:19 (1:03:14)
704.  (3857) Birgitta Åhman -71 Skandia löparklubb  1:03:19 (1:03:18)
705.  (3759) Ulrika Edbäck -77   1:03:24 (0:58:25)
706.  (5042) Lisa Eisenman/frisk -72 Team Spring  1:03:25 (1:02:58)
707.  (4772) Tiina Adeheimer -69 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:26 (1:02:57)
708.  (4182) Karin Carlsson -67 Lilla Essingen  1:03:27 (1:03:24)
709.  (4863) Therese Isaksson -81   1:03:28 (1:02:52)
710.  (5093) Susanne Rönngren -65   1:03:29 (1:03:08)
711.  (1422) Ann-Christin Larsson -65   1:03:30 (1:03:25)
712.  (5145) Zrinka Vranic Bäck -80   1:03:33 (1:03:23)
713.  (5153) Aurelie Brousse -84   1:03:34 (1:03:07)
714.  (4444) Elisabeth Mellqvist -79   1:03:35 (1:03:25)
715.  (4976) Anna Forsmark -76 SLL Trafikförvaltningen  1:03:37 (1:03:27)
716.  (4983) Pernilla Borg -66 SLL Trafikförvaltningen  1:03:37 (1:03:22)
717.  (4822) Birgitta Ivarsson -51   1:03:38 (1:02:59)
718.  (4099) Magdalena Gleisner -72   1:03:40 (1:03:38)
719.  (4392) Caroline Björkgren -86   1:03:42 (1:03:14)
720.  (4398) Caroline Nyström -92   1:03:42 (1:03:16)
721.  (1462) Gunilla Häggström -62   1:03:43 (1:03:32)
722.  (4380) Maja Holmberg -82   1:03:46 (1:03:24)
723.  (4113) Anna Larsson Brogstam -90   1:03:47 (1:03:47)
724.  (4688) Camilla Tienso -72 Svensk Fastighetsförmedling 1:03:48 (1:03:28)
725.  (4861) Madeleine Hallqvist -89   1:03:50 (1:03:11)
726.  (4324) Alexandra Höglund -90   1:03:53 (1:03:37)
727.  (5023) Sara Gafgo -78 Profi Förvaltning  1:03:56 (1:03:33)
728.  (4836) Malin Nässén -89   1:03:58 (1:03:24)
729.  (1510) Veluska Arias -88   1:04:00 (1:03:54)
730.  (4222) Sari Kekkinen -72   1:04:01 (1:03:49)
731.  (5036) Sandra Steen -89   1:04:06 (1:03:39)
732.  (4831) Malin Berling -88   1:04:07 (1:03:41)
733.  (4480) Rebecca Sundell -96   1:04:10 (1:03:54)
734.  (3934) Farahnaz Sundell -63 IBM Club  1:04:10 (1:03:55)
735.  (1548) Paula Claesson -74 Hummelbävern  1:04:11 (1:03:55)
736.  (5151) Teodora Puleva -84   1:04:12 (1:03:53)
737.  (4774) Catherine Andersson -72 Svensk Fastighetsförmedling 1:04:13 (1:03:46)
738.  (5097) Tessa Lothian -62   1:04:15 (1:03:51)
739.  (4372) Sara Grundberg -79   1:04:15 (1:03:57)
740.  (4199) Anne-Christine Gourdin -79 Capgemini Consulting  1:04:15 (1:04:13)
741.  (4652) Anna Celander -82 MRR Visby  1:04:16 (1:03:52)
742.  (4409) Vanessa Salazar -19   1:04:18 (1:04:05)
743.  (4644) Karin Wikare -67   1:04:20 (1:03:53)
744.  (4350) Lina Hultberg -96   1:04:25 (1:04:04)
745.  (4759) Nina Almqvist -89 Svensk Fastighetsförmedling 1:04:26 (1:03:55)
746.  (1434) Erika Smedshammar -73   1:04:30 (1:04:17)
747.  (4333) Karima Raza -68   1:04:31 (1:04:00)
748.  (5148) Christina Malmqvist -61 Falkenbergs OK  1:04:34 (1:04:02)
749.  (4985) Gabriella Burel -66 SLL Trafikförvaltningen  1:04:38 (1:04:03)
750.  (4575) Jessica Hedin -92   1:04:38 (1:04:17)
751.  (1498) Kristina Gustafsson -72   1:04:41 (1:04:35)
752.  (4471) Eugenia Ringheim -90 Selstor  1:04:43 (1:04:05)
753.  (5004) Emma Åman -87 Edane GOIF  1:04:43 (1:04:11)
754.  (1492) Kajsa Hellsing Rydergård -87   1:04:46 (1:04:38)
755.  (4556) Anna Hedberg -72   1:04:49 (1:04:25)
756.  (1701) Camilla Estmer Nilsson -72   1:04:50 (1:04:41)
757.  (4434) Lisa Ekström -78   1:04:54 (1:04:21)
758.  (3878) Gunilla Wilander -56   1:04:56 (1:04:51)
759.  (4354) Anna Börnow -66 Swedbank  1:04:57 (1:04:30)
760.  (4932) Parinaz Ijadi -85   1:04:57 (1:04:37)
761.  (4468) Maria Bäck -72   1:04:57 (1:04:23)
762.  (4654) Kerstin Axelssin -80   1:05:00 (1:04:37)
763.  (1551) Eva Ekström -47   1:05:02 (1:04:51)
764.  (4361) Anne-Lie Nielsen -70   1:05:06 (1:04:49)
765.  (5149) Maisoun Jabali -71   1:05:06 (1:04:30)
766.  (3768) Yvonne Johansson -88   1:05:16<