RESULTAT 2010

Hittar du några fel i resultatlistan (fel namn, namn som saknas, felstavning, fel tid eller fel klass...) var god och kontakta oss på

Ett stort tack till alla deltagare och till våra sponsorer

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.
VDM: Stockholms Veteran Distrikt Mästerskap.
Halvmara Män Brutto Netto VDM
1.  (2) Linus Nilsson -83 Enhörna IF  1:10:56 (1:10:56)
2.  (1) Johan Olsson -77 Spårvägens FK  1:11:14 (1:11:14)
3.  (4) Oscar Majling -86 Hässelby sk  1:11:55 (1:11:55)
4.  (5) Niklas Sydow -80 Fredrikshof  1:13:04 (1:13:04)
5.  (7) Jakob Jansson -79 Järla IF  1:13:31 (1:13:31)
6.  (161) Henrik Örnstedt -78 IF Göta Karlstad  1:13:42 (1:13:42)
7.  (3) Henrik Östling -76 Enhörna IF  1:15:15 (1:15:15)
8.  (13) Gunnar Durén -63 Hässelby SK  1:15:21 (1:15:20) M45-1
9.  (152) Johan Nordström -72 Ericsson IK 1:15:42 (1:15:42) M35-1
10.  (11) Fredrik Svanfeldt -63 Hässelby SK  1:16:51 (1:16:51) M45-2
11.  (12) Peter Lekkerimäki -73 Tullinge Tumba FF  1:16:56 (1:16:56) M35-2
12.  (10) Johan Malmberg -65 Fredrikshofs FIF  1:17:02 (1:17:02) M45-3
13.  (156) Andreas Andersson -71 IF Linnéa  1:17:29 (1:17:29) M35-3
14.  (22) George Bjälkemo -81   1:17:33 (1:17:32)
15.  (20) William Adams -83 Fredrikshofs FIF  1:17:34 (1:17:34)
16.  (27) Christian Dahlmann -75 Uppsala LK  1:17:39 (1:17:39)
17.  (171) Anders Marcusson -77 Rånäs 4H  1:17:59 (1:17:59)
18.  (17) Markus Nikula -72 Trosa  1:18:25 (1:18:24)
19.  (21) Mattias Karlsson -74 Sldk  1:19:02 (1:19:01)
20.  (149) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:19:37 (1:19:36) M45-4
21.  (154) Niklas Häggström -71 Hammarby Friidrott  1:19:43 (1:19:43) M35-4
22.  (15) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF  1:19:46 (1:19:45) M45-5
23.  (53) Lars Clevnert -80 Vision Mäkleri  1:19:52 (1:19:51)
24.  (18) Peter Jonsson -64 Enhörna IF  1:19:54 (1:19:53)
25.  (55) Nils Edvardsson -71 Esik  1:19:59 (1:19:58)
26.  (52) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret Järfälla  1:20:04 (1:20:02) M35-5
27.  (31) Leif Larson -56 Rånäs 4H  1:20:04 (1:20:03)
28.  (24) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  1:20:26 (1:20:25) M35-6
29.  (25) Jakob Skott -76   1:20:32 (1:20:30)
30.  (62) Anders Höglund -79   1:20:36 (1:20:27)
31.  (36) Marco Blixt -68 Sida  1:20:54 (1:20:51)
32.  (76) Per Jämtelid -64 Gotham TC  1:21:10 (1:21:09)
33.  (51) Martin Florin -82   1:21:32 (1:21:25)
34.  (59) Josef Murray -84   1:21:34 (1:21:34)
35.  (87) Carl-Johan Våg -72 IF Linnéa  1:21:41 (1:21:40) M35-7
36.  (84) Olof Ranhagen -74 Vallentuna FK  1:21:44 (1:21:41) M35-8
37.  (41) Lars Erixon -67   1:21:45 (1:21:42)
38.  (38) Tobias Drugge -80 Lulekamraterna  1:21:54 (1:21:52)
39.  (50) Fredrik Arthursson -63   1:22:05 (1:22:02)
40.  (42) Johan Egelstedt -73 SEB / IF Linnéa  1:22:05 (1:22:03) M35-9
41.  (164) Magnus Hedberg -81 Team Harven  1:22:16 (1:22:08)
42.  (23) Anders Bagewitz -73 Stockholms-Postens IK 1:22:23 (1:22:22) M35-10
43.  (102) Anders Berneby -74 Komiform  1:22:24 (1:22:23)
44.  (88) Jesper Kettu -74   1:22:46 (1:22:43)
45.  (26) Tedh Lundstedt -61 IK Rauken  1:22:50 (1:22:48)
46.  (117) Magnus Holmgren -68 Hässelby  1:23:00 (1:22:57)
47.  (150) Mario Rieloff -61 Fredrikshofs FIF  1:23:01 (1:23:00) M45-6
48.  (91) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  1:23:11 (1:23:10) M35-11
49.  (77) Fredrik Ronvall -78   1:23:12 (1:23:09)
50.  (33) Andreas Johansson -78 Nacka-Värmdö Skidklubb  1:23:15 (1:23:15)
51.  (65) John Åhström -77 Ericsson IK 1:23:18 (1:23:16)
52.  (151) Michael Grant -60 Fredrikshofs FIF  1:23:20 (1:23:17) M50-1
53.  (200) Konrad Steinert -68 SSS Triathlon  1:23:24 (1:23:18)
54.  (75) Magnus Dahlberg -71 Hässelby SK  1:23:31 (1:23:28) M35-12
55.  (46) Cédric Rossini -74 Ste Genevieve Triathlon (Fra)  1:23:31 (1:23:30)
56.  (129) Martin Olssson -81 Mariefred  1:23:32 (1:23:27)
57.  (165) Sebastian Tomac -71 SPIF Triathlon  1:23:35 (1:23:33)
58.  (57) Robert Jonsson -75 Lövånger  1:23:43 (1:23:39)
59.  (32) Ulf Yngvesson -64 Hornstull  1:23:43 (1:23:40)
60.  (48) Mats Liss -62 Swedbank IF  1:23:53 (1:23:52)
61.  (58) Carl Fredrik Pettersson -70 Stockholm  1:23:57 (1:23:55)
62.  (72) Jonas Lindkvist -72 Ekerö Road Runners  1:24:05 (1:24:03)
63.  (230) Petter Liif -88 Spif  1:24:25 (1:24:14)
64.  (111) Joachim Luthander   1:24:33 (1:24:33)
65.  (141) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  1:24:39 (1:24:35) M35-13
66.  (110) Mats Eriksson -69 Flemingsbergs SK  1:24:40 (1:24:38) M40-1
67.  (233) Thomas Bergman -84   1:24:53 (1:24:44)
68.  (90) Björn Lönner -71   1:25:07 (1:25:01)
69.  (71) Ken Hakata -73 IF Linnéa  1:25:12 (1:25:11) M35-14
70.  (283) Magnus Svensson -76   1:25:17 (1:24:35)
71.  (172) Mattias Olausson -74 CK Valhall  1:25:27 (1:25:22)
72.  (147) Peter Rabe -65   1:25:29 (1:25:26)
73.  (155) Pierre Leander -73 Lidingö  1:25:34 (1:25:33)
74.  (354) Tomas Lilja -75 Sldk  1:25:46 (1:25:44)
75.  (406) Björn Fröblom -78 Preem IF  1:25:50 (1:25:41)
76.  (143) Erik Rosenborg -72 Swedbank  1:25:55 (1:25:51)
77.  (83) Olof Sandberg -85 Lk Bakfylla  1:25:58 (1:25:55)
78.  (43) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  1:26:00 (1:25:59)
79.  (82) Magnus Sundqvist -71 Bromma IF  1:26:04 (1:26:00) M35-15
80.  (123) Said Tahir   1:26:05 (1:26:04)
81.  (64) Anders Furuskär -70 Ericsson Stockholm IK 1:26:06 (1:26:03) M40-2
82.  (213) Marcus Grindange -72 När IF  1:26:17 (1:26:14)
83.  (209) Magnus Vinblad -77 IKFU Sthlm  1:26:17 (1:26:15)
84.  (173) Tobias Hessle -79 Lgik  1:26:21 (1:26:15)
85.  (235) Kenth Andersson -72 Team Stockholm Marathon  1:26:24 (1:26:08)
86.  (103) Martin Stark -78   1:26:29 (1:26:22)
87.  (167) Reinaldo Burgos -66 Tullinge-Tumba FF  1:26:32 (1:26:31) M40-3
88.  (49) Tobias Bredhammar -81 Svenska Spel IF  1:26:35 (1:26:29)
89.  (116) Staffan Halldin -66   1:26:37 (1:26:35)
90.  (238) Mattias Ericsson -73 Kfik/löplabbet  1:26:40 (1:26:32)
91.  (410) Stefan Trieton -67   1:26:45 (1:26:35)
92.  (61) Jonas Ahlgren -76 SLK Oxelösund  1:26:45 (1:26:41)
93.  (212) Peter Hermansson -69 Scania IF  1:26:46 (1:26:41)
94.  (115) Magnus Palmbäck -67 Nordea  1:26:47 (1:26:44)
95.  (101) Heinz Sjögren -62 Tyresö  1:26:48 (1:26:46)
96.  (114) Robert Drottz -77 I2 IF Karlstad  1:26:51 (1:26:46)
97.  (78) Mario Cortinovis -71 AstraZeneca IF  1:26:56 (1:26:51)
98.  (305) Lars Alveman -71 Täby  1:27:04 (1:26:45)
99.  (145) Tobias Larsson IK Jogg.se  1:27:06 (1:26:58)
100.  (174) Anders Tholén -67 Ferrologic  1:27:15 (1:27:10)
101.  (139) Adam Torsholm -83   1:27:19 (1:27:13)
102.  (47) Jan-Magnus Söderlund -75   1:27:20 (1:27:16)
103.  (377) Johan Dahlberg -82 Skanska  1:27:25 (1:27:19)
104.  (271) Tomas Fransson -72   1:27:27 (1:27:21)
105.  (80) Mikael Mellhorn -60 Ericsson IK 1:27:28 (1:27:22) M50-2
106.  (122) Martin Ljungqvist -74   1:27:29 (1:27:22)
107.  (132) Johan Andrén -80 Stockholm  1:27:32 (1:27:26)
108.  (231) Jonas Torstensson -72   1:27:32 (1:27:26)
109.  (210) Mats Eriksson -77 Mälarö SOK Friidrott  1:27:46 (1:27:40)
110.  (474) Anders Gredin -84 Team MATA  1:27:47 (1:27:28)
111.  (118) Stefan Haag -74 Lidingö  1:27:50 (1:27:48)
112.  (136) Stefan Norman -70 Tyresö SS  1:27:53 (1:27:45)
113.  (66) Espen Ringom -75 Norge  1:27:54 (1:27:46)
114.  (568) Pierre-André Maxence -77   1:27:55 (1:27:45)
115.  (100) Per-Olof Fjällström -54   1:27:58 (1:27:52)
116.  (259) Roland Ljungh -76 Järfälla  1:27:59 (1:27:52)
117.  (98) Johan Fyrberg -72 Brottby SK  1:28:00 (1:27:58)
118.  (105) Claes Rasmuson -68 Swedbank IF  1:28:05 (1:28:00)
119.  (214) Mattias Ullsten -80   1:28:07 (1:28:04)
120.  (252) Johan Forsblom -78   1:28:11 (1:27:57)
121.  (86) Joakim Grassmann -68 SSS Triathlon  1:28:16 (1:28:14)
122.  (578) Sofus Kreutzmann -73 Team Olympic  1:28:21 (1:28:06)
123.  (70) Mats Johannesson -81   1:28:26 (1:28:19)
124.  (371) David Kördel -82   1:28:32 (1:28:17)
125.  (262) Staffan Dahlgren -71 AstraZeneca IF  1:28:37 (1:28:08)
126.  (97) Tom Svensson -68 Hammarby IF OF  1:28:39 (1:28:35)
127.  (144) Christoffer Börefelt -81 Vattenfall IF  1:28:48 (1:28:39)
128.  (505) Magnus Bergman -72 Silverdal  1:28:49 (1:28:28)
129.  (229) Oskar Påsse -83   1:28:55 (1:28:38)
130.  (121) Göran Karnfält -58 Hash House Harriers  1:29:09 (1:29:05)
131.  (384) Erik Stockhaus -75 Operans IF  1:29:11 (1:29:03)
132.  (205) Magnus Dahlin -69 IF Linnéa  1:29:11 (1:29:04) M40-4
133.  (302) Magnus Barosen -63 IF Linnéa  1:29:13 (1:29:05) M45-7
134.  (851) Rickard Schuber -64 Stockholm City Triathlon  1:29:21 (1:29:13)
135.  (96) Pontus Tillenius -74   1:29:24 (1:29:23)
136.  (92) Per Larsson -73 Questback  1:29:32 (1:29:23)
137.  (294) Benoit Fallenius -63 IF Linnéa Löpning  1:29:33 (1:29:30) M45-8
138.  (236) Johan Tisell -63 Saltsjöbadens IF  1:29:34 (1:29:18) M45-9
139.  (224) Morgan Sturesson -73   1:29:35 (1:29:11)
140.  (287) Johan Karlsson -78   1:29:37 (1:29:20)
141.  (170) Rasmus Westergren -81 Kalmar OK  1:29:38 (1:29:33)
142.  (135) Tobias Eriksson -74 Gitarrist.se  1:29:39 (1:29:29)
143.  (1099) Michael Andersson -82 Lowe Brindfors  1:29:39 (1:29:33)
144.  (131) Fredrik Glas -67   1:29:40 (1:29:38)
145.  (227) Peter Bryntesson -69   1:29:44 (1:29:21)
146.  (329) Carl Englund -83   1:29:44 (1:29:38)
147.  (223) Linus Forsberg -67   1:29:45 (1:29:37)
148.  (133) Håkan Westerblad -56 Spårvägen FK  1:29:47 (1:29:39) M50-3
149.  (246) Kristoffer Persson -80 Team Stockholm Marathon  1:29:56 (1:29:37)
150.  (268) Jens Svensson -74 Uppsala LK  1:29:56 (1:29:40)
151.  (28) Sean Mcdevitt -75   1:29:59 (1:29:51)
152.  (304) Patrik Rosén -67   1:30:01 (1:29:46)
153.  (113) Carl-Johan Lindgren -68   1:30:01 (1:29:56)
154.  (166) Dante Ogebrati -62 Team Dylan  1:30:03 (1:29:59)
155.  (93) Ola Stering -78 IF Trikadien  1:30:06 (1:29:59)
156.  (394) Daniel Witschard -72   1:30:08 (1:30:04)
157.  (206) David Better -79 Ericsson  1:30:10 (1:29:36)
158.  (85) Fredrik Andersson -77   1:30:14 (1:29:59)
159.  (68) Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF  1:30:14 (1:30:13) M55-1
160.  (483) Mathias Barkhagen -72 Akele  1:30:21 (1:30:18)
161.  (286) Tobias Vikström -76   1:30:22 (1:29:56)
162.  (37) Dennis Sundman -83 IKFU Sthlm  1:30:36 (1:30:25)
163.  (552) Zoran Ruvceski -74 Team Sthlm marathon  1:30:37 (1:30:22)
164.  (95) Bengt Nilsson -62 Stockholm HHH  1:30:37 (1:30:33)
165.  (207) Olle Lidbom -75   1:30:41 (1:30:24)
166.  (254) Jonatan Thalén -83   1:30:42 (1:30:25)
167.  (280) Alexander Butler -77 Sct  1:30:44 (1:30:31)
168.  (215) Jonatan Fredriksson -83 KG Fredriksson  1:30:45 (1:30:40)
169.  (279) Peter Ronquist -74 Vallentuna FK  1:30:49 (1:30:46) M35-16
170.  (248) Pontus Aspenström -61 Uppsala LK  1:30:51 (1:30:39)
171.  (314) Fredrik Bergenstråhle -78   1:30:55 (1:30:41)
172.  (272) Geoffrey Wright -69   1:31:13 (1:31:00)
173.  (107) Leif Julin -59 Team Skavsåret IF  1:31:16 (1:31:08) M50-4
174.  (226) Jörgen Neuman -58 Degerfors AK  1:31:19 (1:31:03)
175.  (134) Kurt-Henrik Gran   1:31:19 (1:31:15)
176.  (313) Jens Bengtsson -79 IF Linnéa  1:31:21 (1:30:56)
177.  (356) Olle Friström -68 Östersunds SK  1:31:22 (1:31:02)
178.  (261) Thomas Madesten -74 Vimmerby IF  1:31:37 (1:31:26)
179.  (89) Lionel Rieloff -58 Heleneholms IF  1:31:38 (1:31:37)
180.  (543) Peter Löf -77   1:31:40 (1:31:29)
181.  (383) Klas Johansson -76   1:31:43 (1:31:25)
182.  (363) Henrik Asplund Stockholm  1:31:46 (1:31:29)
183.  (126) Daniel Förberg -74 IF Linnéa  1:31:56 (1:31:54) M35-17
184.  (419) Patrik Norberg -64 Hammarby Friidrott  1:31:57 (1:31:50) M45-10
185.  (293) Tobias Edfast -75 Svenska Kraftnät  1:32:08 (1:31:48)
186.  (274) Henrik Arnell -66   1:32:11 (1:32:05)
187.  (392) Andreas Svensson -79   1:32:16 (1:31:32)
188.  (529) Mats G Johansson -70 Smil  1:32:27 (1:32:12)
189.  (559) Tomas Neuman -82   1:32:28 (1:32:01)
190.  (1042) Daniel Engdahl -88 J Engdahl Konsult  1:32:36 (1:31:28)
191.  (1038) Johan Bengtsson -89 Årsunda IF  1:32:42 (1:31:33)
192.  (211) Kristoffer Lundgren -78 IFK Lidingö  1:32:48 (1:32:30)
193.  (169) Edward Skoog -75   1:32:52 (1:32:34)
194.  (1122) Markus Ehnhage -81   1:32:55 (1:32:37)
195.  (1123) Mattias Ehnhage -79   1:32:55 (1:32:38)
196.  (204) Bengt Isgård -51 Friskis@svettis  1:32:56 (1:32:47)
197.  (366) Anders Dölling -71   1:32:58 (1:32:42)
198.  (1095) George vera-köhler -73   1:32:59 (1:31:38)
199.  (337) Magnus Kruppke -77 Isabelle  1:32:59 (1:32:39)
200.  (232) Niclas Svensson -72 Esik  1:33:04 (1:32:35)
201.  (369) Fredrik Eriksson -80 Södertälje SS Triathlon  1:33:04 (1:32:45)
202.  (138) Andreas Gustafsson -82 Swedbank  1:33:12 (1:33:10)
203.  (608) Jonas Strindberg -79   1:33:17 (1:32:20)
204.  (146) Jonas Hild -66 Danderyd  1:33:21 (1:33:11)
205.  (202) Hans-Åke Danielsson -57 Huddinge AIS  1:33:23 (1:33:03) M50-5
206.  (357) Anton Nerman -80 Stockholm  1:33:24 (1:33:08)
207.  (430) Ragnar Piskator -63 IF Linnéa Löpning  1:33:26 (1:33:06) M45-11
208.  (475) Nick Bockh -75   1:33:27 (1:33:08)
209.  (239) Björn Fischler -60   1:33:28 (1:33:22)
210.  (298) Jonas Fritzson -68 Stavanger Base Club  1:33:29 (1:33:23)
211.  (544) Patrik Sergel -72   1:33:29 (1:33:25)
212.  (163) Johan Broshammar -78 Skuckakungarna  1:33:29 (1:33:25)
213.  (251) Daniel Wallinder -66 Attana  1:33:32 (1:33:28)
214.  (675) Anders Johansson -86 Kungsängens SK  1:33:36 (1:33:01)
215.  (324) Patrik Larsson -67 Sabis mk/IF Linnea  1:33:36 (1:33:08) M40-5
216.  (208) Jojje Tsiokis -66 Datanet  1:33:36 (1:33:29)
217.  (237) Stefan Zimmerman -65 IF Linnéa  1:33:37 (1:33:09) M45-12
218.  (299) Christer Andersson -53 Hässelby SK  1:33:42 (1:33:26) M55-2
219.  (554) Jens Ågeland -75   1:33:46 (1:33:26)
220.  (250) Johannes Gustavsson -76   1:33:47 (1:33:31)
221.  (282) Anders Sundström -70 Gondolen  1:33:48 (1:33:40)
222.  (278) Jonathan Hannam -70   1:33:50 (1:33:36)
223.  (502) Torbjörn Karlsson -74 Skandia löparklubb  1:33:57 (1:33:51)
224.  (225) Rune Stjernström -69 Hässelby SK  1:33:58 (1:33:48) M40-6
225.  (106) David Wiking -72   1:34:04 (1:34:01)
226.  (125) Stefan Widenholm -64 SoIK Hellas  1:34:05 (1:33:57) M45-13
227.  (434) Mark Klamberg -75 Stockholm  1:34:06 (1:33:52)
228.  (907) Damon Wallin Fahimi -87 Uppsala  1:34:07 (1:33:36)
229.  (284) Johan Söderblom -81 Vegan Runners IK 1:34:07 (1:33:41)
230.  (429) Aristotelis Baroutsis -73 Nike  1:34:09 (1:34:03)
231.  (273) Anders Asp -62 Boo IF  1:34:10 (1:34:03) M45-14
232.  (322) Thomas Nygårds -76 Åkersberga  1:34:11 (1:34:07)
233.  (389) Erik Cardelus -69 Tanto  1:34:15 (1:34:02)
234.  (218) Daniel Lennartsson -78 Centrum OK  1:34:18 (1:34:13)
235.  (448) Nicolas Leon -80 Deloitte  1:34:19 (1:34:07)
236.  (566) Alexander Åström-Karlsson -84 Stockholm City Triathlon  1:34:22 (1:34:13)
237.  (249) Carl Johan Falkerby -72   1:34:28 (1:34:11)
238.  (290) Nicolas Ekman -77 IF SKV Stockholm  1:34:29 (1:34:06)
239.  (464) Nils Montan -71 IF Linnéa Löpning  1:34:32 (1:34:19) M35-18
240.  (582) Barnhard Hirschauer -62 SPIF Triathlon/IRnova AB  1:34:35 (1:34:14)
241.  (325) Petter Jonsson -81 Swedbank IF  1:34:38 (1:34:16)
242.  (1113) Martin Hägglund -81   1:34:42 (1:33:39)
243.  (317) Peter Jagemo -62   1:34:42 (1:34:20)
244.  (414) James Last -77   1:34:44 (1:34:28)
245.  (347) Martin Lennermark -74 Silverdals IF  1:34:48 (1:34:28)
246.  (382) Mattias Raunio -69   1:34:53 (1:34:33)
247.  (255) Gustaf Andersson -81   1:34:55 (1:34:40)
248.  (445) Gustaf Olsson -83 Rutsborg  1:34:58 (1:34:26)
249.  (358) Tomek Jansson -84   1:35:03 (1:34:35)
250.  (316) Thomas Borg -69 IF SKV Stockholm  1:35:03 (1:34:38)
251.  (216) Karl-Åke Persson -55 Nacka Värmdö Skidklubb  1:35:05 (1:34:57) M55-3
252.  (158) Patrik Carlsson -80   1:35:06 (1:34:57)
253.  (130) Roger Persson -48 Nykvarn  1:35:13 (1:35:10)
254.  (512) Herman Degselius -73 Westermalms IF  1:35:16 (1:35:04) M35-19
255.  (553) Jens Brihell -70 Hammarby IF  1:35:21 (1:34:58) M40-7
256.  (277) Andreas Ekström -72   1:35:24 (1:35:05)
257.  (137) Erik Hooft -78 Spif triathlon  1:35:25 (1:35:17)
258.  (160) Martin Lundmark -63 Fredrikshofs FIF  1:35:26 (1:35:21) M45-15
259.  (545) Stefan Holmquist -71 Hqt  1:35:27 (1:35:21)
260.  (514) Jerry Friman -67 Södertälje triathlon  1:35:29 (1:35:11)
261.  (1029) Jakob Sellgren -80   1:35:35 (1:34:56)
262.  (306) Göran Örnfjäder -58 Spp  1:35:36 (1:35:24)
263.  (562) Johan Klabe -69   1:35:41 (1:35:38)
264.  (433) Jerker Kjellander -78   1:35:51 (1:35:28)
265.  (276) Erik Olofsson -82 Kungsängen  1:35:52 (1:35:22)
266.  (836) Olof Svedström -76 My Inverted Stomach  1:35:53 (1:34:46)
267.  (120) Anders Jansson -68   1:35:55 (1:35:48)
268.  (367) Harald Mild -81   1:36:00 (1:35:36)
269.  (526) Johan Meldahl -79 Öhman  1:36:01 (1:35:33)
270.  (644) Carl Henrik Ek -79   1:36:02 (1:35:28)
271.  (833) Fredrik Hallstan -72   1:36:03 (1:35:07)
272.  (300) Peter Brolin -66 IK Jogg.se  1:36:03 (1:35:49)
273.  (665) Göran Hammarson -69 IK Alfa Laval  1:36:05 (1:35:11)
274.  (569) Jan Henningsson -73   1:36:05 (1:35:39)
275.  (311) Mikael Omberg -73 Enskede  1:36:07 (1:35:49)
276.  (168) Jonas Norrlander -77   1:36:07 (1:35:59)
277.  (468) Claes Persson -75   1:36:08 (1:35:56)
278.  (352) Niklas Lönnell -69 Vegan Runners IK 1:36:10 (1:35:52)
279.  (285) Jonathan Loupia -81   1:36:11 (1:36:03)
280.  (555) Martin Trossö -79 Swedbank AB  1:36:18 (1:35:50)
281.  (531) Ola Söderblom -76 Svartsjö Runners  1:36:18 (1:36:06)
282.  (330) Kurt Löwnertz -53   1:36:24 (1:36:03)
283.  (1241) Marcus Holmberg -72 Slug  1:36:24 (1:36:18)
284.  (581) Mikael Nyman -76 Ericsson IK 1:36:25 (1:35:43)
285.  (281) Simon Sköld -83   1:36:26 (1:35:56)
286.  (270) Jesper Andersson -86 Härnösands OK  1:36:26 (1:36:05)
287.  (784) Jesper Blomqvist -76 Snabba fötter IF  1:36:27 (1:35:58)
288.  (451) Leif Hemlin -49 Rånäs 4H  1:36:28 (1:36:15)
289.  (649) Hans Henriksson -73   1:36:34 (1:36:09)
290.  (682) Tobias Johansson -78 Falkberg MRT  1:36:43 (1:36:04)
291.  (630) Mattias Dahl -81   1:36:47 (1:36:00)
292.  (128) Per Lundholm -64 TSK 79  1:36:47 (1:36:41)
293.  (326) Erik Forsblom -82   1:36:48 (1:36:19)
294.  (600) Patrick Livijn -81 Deloitte  1:36:49 (1:35:47)
295.  (289) Romain Girard -77   1:36:52 (1:36:41)
296.  (557) Loic Fresne   1:36:54 (1:36:44)
297.  (395) Anders Olsson -60 Borlänge LK  1:37:00 (1:36:46)
298.  (339) Henry Johansson -46   1:37:03 (1:36:50)
299.  (403) Magnus Larsson -70 Örby  1:37:04 (1:36:52)
300.  (360) Klas Hultén -74 Deloitte  1:37:04 (1:36:54)
301.  (1146) Johan Strand -82 Swedbank IF  1:37:05 (1:35:28)
302.  (439) Joacim Lönnqvist -72   1:37:07 (1:36:39)
303.  (443) Tommy Sundberg -69 Stockholm City Triathlon  1:37:17 (1:36:56)
304.  (353) Thomas Helmin -74 Snättringe  1:37:21 (1:37:04)
305.  (338) Peter Höglund -70 Järla Orientering  1:37:22 (1:36:56)
306.  (1106) Fredrik Sundström -79   1:37:24 (1:36:17)
307.  (747) Anders Näslund -72   1:37:24 (1:36:26)
308.  (328) Lars Töttrup -54 Nordea  1:37:27 (1:36:59)
309.  (1103) Fredrik Elmér -80   1:37:31 (1:36:07)
310.  (408) Anders Rudolfsson -56 Ålandsbanken  1:37:33 (1:37:16)
311.  (485) Sören Carlberg -73   1:37:34 (1:37:06)
312.  (1059) Eric Pettersson -81 SEB IF  1:37:39 (1:37:20)
313.  (380) Nicklas Sundberg -78   1:37:42 (1:37:18)
314.  (288) David Berling -73 IF Linnea löpning  1:37:45 (1:37:20) M35-20
315.  (561) Christoffer Häggblom -81   1:37:45 (1:37:20)
316.  (1230) Marcus Larsson -83   1:37:52 (1:36:38)
317.  (411) Pontus Brohult -69   1:37:56 (1:37:36)
318.  (528) Martin Frisk -78 Sundbyberg  1:37:56 (1:37:45)
319.  (693) David Berglund -74   1:38:01 (1:37:19)
320.  (972) Jörgen Russing -78   1:38:02 (1:37:49)
321.  (490) Ulf Gezelius -72   1:38:06 (1:37:53)
322.  (79) William Whittingham -77   1:38:06 (1:37:53)
323.  (1142) Johnson Ho -77   1:38:07 (1:36:09)
324.  (547) Stephan Ray -73 IF Linnéa  1:38:09 (1:37:56) M35-21
325.  (618) Peter Jakobsson -66 SEB IF  1:38:14 (1:37:23)
326.  (405) Anders Wickander -60   1:38:14 (1:38:02)
327.  (812) Mattias Björk -75   1:38:16 (1:37:46)
328.  (494) Björn Söderström -81   1:38:16 (1:37:57)
329.  (504) Carl Ekstrand -76   1:38:22 (1:38:08)
330.  (391) Richard Lindahl -71 Sabis mk  1:38:24 (1:37:55)
331.  (452) Mikael Bjärkedal -69 Swedbank  1:38:24 (1:38:13)
332.  (551) Daan Cedergren -69   1:38:26 (1:38:10)
333.  (479) Magnus Marthinsson -68   1:38:27 (1:38:21)
334.  (565) Magnus Petersson -68   1:38:28 (1:37:59)
335.  (334) Guillaume Mercier -79   1:38:36 (1:38:19)
336.  (446) Karl Fristedt -76   1:38:43 (1:38:23)
337.  (378) Joakim Zlatkovic Älvsjö  1:38:50 (1:38:40)
338.  (447) Leif Newman -60 Diakonia  1:38:54 (1:38:42)
339.  (19) Krister Normark -66   1:38:57 (1:38:54)
340.  (768) Mikael Wahlström -67 Sct  1:38:58 (1:37:58)
341.  (245) Per Månsson -56 Friskis & Svettis IF, Sthlm  1:38:58 (1:38:23) M50-6
342.  (413) Hassan Abou El Alamien -78   1:39:01 (1:38:42)
343.  (402) Bas Oremus -78   1:39:07 (1:38:55)
344.  (368) Fredrik Zillén -67 Stockholm City Triathlon  1:39:14 (1:38:47)
345.  (614) Alexander Mörk-Eidem -71 Vega Kameratene  1:39:17 (1:38:23)
346.  (1030) Fredrik Stenberg -70   1:39:18 (1:37:47)
347.  (1036) Anton Alvarez -80 Team Alvarez Öhlund  1:39:18 (1:38:00)
348.  (696) Mattias Holmström -83   1:39:19 (1:38:26)
349.  (513) Daniel Lindberg -74 Utbrytarna SK  1:39:20 (1:38:59)
350.  (548) Luis Arias -48 Tullinge  1:39:23 (1:39:13)
351.  (484) Lennart Lundahl -56 Seb  1:39:25 (1:39:04)
352.  (373) Johan Pettersson -76   1:39:30 (1:39:15)
353.  (333) Niklas Wilhelmsson -78   1:39:31 (1:39:09)
354.  (656) Björn Ekdahl -86   1:39:32 (1:39:05)
355.  (580) Jan Beijbom -63 IFK Västerås SK  1:39:36 (1:39:30)
356.  (783) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:39:38 (1:39:03) M40-8
357.  (481) Leif Madsen -62   1:39:39 (1:39:11)
358.  (157) Daniel Svensson -87   1:39:39 (1:39:15)
359.  (579) Robert Löfgren -67 Högbergsgatan  1:39:42 (1:39:15)
360.  (351) Tore Johansson -54 Stockholm  1:39:46 (1:39:21)
361.  (335) Martin Freiermuth -70   1:39:49 (1:39:26)
362.  (664) Jens Zerbst -76   1:40:01 (1:39:25)
363.  (390) Anders Öhrling -59 IF Linnéa  1:40:10 (1:39:57) M50-7
364.  (142) Martin Bergman -83 Jesu Kristi Atletklubb  1:40:10 (1:40:01)
365.  (546) Patrik Gebhardt -70   1:40:11 (1:40:05)
366.  (574) Benny Halvarsson -81 Djursholm Tränings Center  1:40:12 (1:39:49)
367.  (638) Robert Karlsson -70 Powerpipe Systems AB  1:40:18 (1:39:21)
368.  (603) Johan Nylund -80   1:40:19 (1:39:27)
369.  (244) Mats Hallqvist -55 Uppsala LK  1:40:21 (1:40:17)
370.  (633) Stefan Hamrin -71 Ericsson  1:40:22 (1:39:36)
371.  (993) Fredrik Mihlberg -75   1:40:28 (1:39:49)
372.  (321) Abdifatah Abdullahi Farah -81   1:40:28 (1:39:58)
373.  (751) Stefan Frisén -70 Skandia löparklubb  1:40:29 (1:40:13)
374.  (640) Magnus Johansson -70 Gustavsberg  1:40:37 (1:40:06)
375.  (462) Tomas Ageskog -69 Shageskog  1:40:37 (1:40:13)
376.  (674) Olov Nygren -71   1:40:39 (1:40:01)
377.  (717) Linus Eriksson -86 Alpinus  1:40:40 (1:39:46)
378.  (471) Gustaf Jerndorf -60 Nisses Fotoner  1:40:47 (1:40:15)
379.  (477) Robert Perrakoski -80 Inch  1:40:48 (1:40:32)
380.  (936) Nils Håkansson -80 Wejmon IF  1:40:50 (1:40:22)
381.  (441) Thomas Brännström -64   1:40:55 (1:40:29)
382.  (567) Simon Fredriksson -87   1:40:56 (1:40:21)
383.  (577) Gustaf Leijonmarck -79 Enebybergs IF  1:40:57 (1:40:29)
384.  (679) Jacob Qvisth -83   1:41:02 (1:40:40)
385.  (431) Anders Edgren -82   1:41:05 (1:41:00)
386.  (626) Aksel Willgert -81 Ericsson  1:41:07 (1:40:12)
387.  (734) Jesper Andersson -82 Coop IF  1:41:10 (1:40:25)
388.  (637) Johan Sallnäs -77 Hammarby allé  1:41:12 (1:40:50)
389.  (396) Henrik Örtenvik -78 Uppsala LK  1:41:12 (1:40:50)
390.  (427) Mats Tolander Calona  1:41:12 (1:40:57)
391.  (348) Karl Melin -63 Stockholm  1:41:12 (1:41:01)
392.  (533) Magnus Granath -70 Actit  1:41:13 (1:40:41)
393.  (692) Robbert Glavstedt -76   1:41:16 (1:40:40)
394.  (478) Mats Edelryd -58   1:41:18 (1:41:04)
395.  (469) Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK  1:41:18 (1:41:11) M60-1
396.  (1028) Jakob Schütte -83   1:41:21 (1:40:58)
397.  (718) Lars Andersson -63 Svik  1:41:22 (1:40:53)
398.  (1143) Daniel Schreiber -75   1:41:24 (1:40:26)
399.  (470) Jonas Karlsson -74   1:41:28 (1:41:07)
400.  (256) Jerker Victor -79   1:41:29 (1:40:56)
401.  (397) Conny Jonsson -75   1:41:29 (1:40:59)
402.  (407) Mattias Karlbom -82   1:41:32 (1:41:13)
403.  (889) Antonio Lavecchia -72   1:41:33 (1:40:58)
404.  (585) Michael Fryer -62   1:41:34 (1:41:15)
405.  (1040) Simon Böhme Florén -83   1:41:37 (1:40:40)
406.  (524) Niklas Parnesten -72 Team Stockholm Marathon  1:41:39 (1:41:18)
407.  (372) Hakim Chebchoub -81   1:41:41 (1:41:10)
408.  (1114) Niklas Odin -68 Ettnollett  1:41:48 (1:40:38)
409.  (426) Mikael Silfver -60 Ericsson Stockholm IK 1:41:49 (1:41:20) M50-8
410.  (610) Daniel Hansen -79 Kungsholmen  1:42:04 (1:41:11)
411.  (715) Thomas Duvebrant -68   1:42:10 (1:41:23)
412.  (500) Johnny Röberg -67 RR Feidippides  1:42:13 (1:41:56)
413.  (571) Jimmi Brink -76 SEB IF  1:42:17 (1:41:44)
414.  (1025) Patrik Litens -68 Fresta Roadrunners  1:42:18 (1:40:55)
415.  (1237) Samson Teklu -82   1:42:21 (1:41:16)
416.  (499) Nils Wester Litens -81   1:42:23 (1:42:08)
417.  (449) Daniel Nilsson -77 Swedbank IF  1:42:27 (1:42:04)
418.  (412) Mikael Ranhagen -77 Snättringe  1:42:29 (1:42:12)
419.  (995) Henrik Widlund -74   1:42:30 (1:41:36)
420.  (400) Kristian Angele -71 Vattenfall IF  1:42:30 (1:42:06)
421.  (549) Jan Ytterholm -69   1:42:40 (1:42:09)
422.  (263) Lars Hagborg -67 Universitetsanställdas IK UU  1:42:42 (1:42:12)
423.  (1024) Mathias Lagerström -70 Fresta Roadrunners  1:42:44 (1:41:39)
424.  (635) Markus Hed -74 Uppsala Univ.spersonalens IK 1:42:44 (1:42:12)
425.  (737) Göran Våglund -56   1:42:49 (1:42:22)
426.  (873) Daniel Larsson -82   1:42:49 (1:42:26)
427.  (999) Anders Berg -62 Nordea  1:42:56 (1:41:51)
428.  (491) George Ölund -74 IBM-Klubben  1:43:02 (1:42:32)
429.  (583) Jonas Blomqvist -77   1:43:02 (1:42:47)
430.  (609) Fredrik Robertsson -79 AIA Sport & Kultur  1:43:04 (1:42:45)
431.  (201) Thommy Larsson -51 Ingarö IF  1:43:16 (1:42:50) M55-4
432.  (789) Jesper Hedin -73 IF Stjärnan  1:43:19 (1:42:29)
433.  (906) Roger Fandén -73 Erikslunds SK  1:43:22 (1:42:16)
434.  (767) Daniel Krondahl -75 Courtyard Sthlm Kungsholmen  1:43:22 (1:42:33)
435.  (648) Mats Holmberg -59 Lulekamraterna  1:43:22 (1:42:49)
436.  (602) Magnus Höglund -70 Scania IF  1:43:24 (1:42:29)
437.  (710) Fredrik Olsson -83 Alpinus  1:43:25 (1:42:31)
438.  (527) Erik Leijonborg -69   1:43:26 (1:43:15)
439.  (480) Daniel Gual -75 Sldk  1:43:30 (1:43:03)
440.  (570) Kristian Winter -75   1:43:30 (1:43:26)
441.  (1145) Greger Sahlin -59 Solberga IF  1:43:32 (1:42:07)
442.  (787) Jimmie Pettersson -84   1:43:34 (1:43:00)
443.  (1039) Mattias Brandt -68 IF Ruth  1:43:35 (1:42:20)
444.  (374) Erik Svensson -67 Sisu Forshaga SK  1:43:35 (1:43:09)
445.  (730) Niklas Ahlgren -66 Tsm  1:43:36 (1:42:41)
446.  (1023) Erik Jennefelt -82   1:43:40 (1:42:34)
447.  (498) Henrik Berg -72   1:43:40 (1:43:30)
448.  (1137) Rolf Wanhainen -72   1:43:41 (1:42:33)
449.  (355) Joakim Rosing -67 Bromma  1:43:42 (1:43:34)
450.  (858) Gunnar Forssell -66 Bromma  1:43:43 (1:43:04)
451.  (823) Emil Hansen -77 Gyc  1:43:47 (1:43:00)
452.  (1047) Anders Jarl -69 Ericsson Sthlm IK 1:43:48 (1:42:43) M40-9
453.  (716) Anders Widmark -75   1:43:51 (1:43:16)
454.  (700) Perola Brolin Torsviks IF  1:43:53 (1:43:49)
455.  (1096) Jonas Ehne -81   1:43:57 (1:42:37)
456.  (495) Ville Nurmos -88   1:43:59 (1:43:37)
457.  (706) Oskar Eriksson -86   1:43:59 (1:43:38)
458.  (1130) Magnus Widén -74   1:44:00 (1:42:33)
459.  (821) Fredrik Björnsson -70   1:44:01 (1:43:09)
460.  (1088) Andreas Noren -89   1:44:02 (1:42:42)
461.  (418) Stefan Björndahl -66 Postens if Södertälje  1:44:07 (1:43:45)
462.  (530) Mikael Wester -58 Vingåkers OK  1:44:08 (1:43:54)
463.  (488) Jimmy Andersson -84 Härnösands OK  1:44:14 (1:43:52)
464.  (669) Bengt Hildebrand -69 Partypakten  1:44:15 (1:43:41)
465.  (689) Ola Sarvik -71 Stockholm  1:44:19 (1:43:47)
466.  (869) Joacim Tåg -81 Stockholm City Triathlon  1:44:21 (1:43:33)
467.  (1076) Marcus Bergstrand -89   1:44:22 (1:43:02)
468.  (486) Karl Rytte -82 GIF Sundvsall  1:44:22 (1:44:07)
469.  (482) Anders Paulson -72 SEB IF  1:44:29 (1:43:58)
470.  (631) Jonas Littorin -65 Scania IF  1:44:29 (1:44:07)
471.  (40) Thomas Malmgren -58 EO-Grafiska  1:44:33 (1:44:22)
472.  (74) Fredrik Ljung -80   1:44:36 (1:44:29)
473.  (401) Alexander Storhaug -65 Pasta ETC  1:44:40 (1:44:38)
474.  (606) Anders Hellström -72   1:44:44 (1:43:36)
475.  (956) Calle Andrén -79   1:44:45 (1:43:58)
476.  (124) Anders Tegelberg -71 Vattenfall IF  1:44:45 (1:44:35)
477.  (515) Lars-Erik Nygren -68   1:44:47 (1:44:23)
478.  (1178) David Strååt -79   1:44:58 (1:43:36)
479.  (350) Inge Heydorn -73 Sentat  1:44:59 (1:44:42)
480.  (1246) Fredrik Ydrenius -69   1:45:15 (1:44:56)
481.  (94) David Ekbäck -82   1:45:24 (1:44:19)
482.  (707) Pontus Eriksson -82 Alpinus  1:45:25 (1:44:33)
483.  (519) Johnny Järlefelt -56 Söderortshammaren  1:45:28 (1:45:23)
484.  (1127) Mattias Berglund -72   1:45:30 (1:44:25)
485.  (605) Tobias Liljedahl -81   1:45:34 (1:44:46)
486.  (762) John-Henrik Frostell -80   1:45:35 (1:44:53)
487.  (661) Björn Attersved -46 Stockholm  1:45:38 (1:44:58)
488.  (584) Mikael Andersson -63   1:45:43 (1:45:25)
489.  (415) Jonas Näsman -68 Stockholm City Triathlon  1:45:46 (1:45:10)
490.  (1243) Henrik Sidén -67 Spisahemma  1:45:48 (1:45:04)
491.  (1129) Ola Brohman -77 Centrum OK  1:45:49 (1:44:28)
492.  (892) Nicklas Widenberg -74 SEB IF  1:45:52 (1:44:57)
493.  (667) Derin Kader -83   1:45:52 (1:45:10)
494.  (560) Thomas Lindahl -69 Claremont Running  1:45:59 (1:45:29)
495.  (628) Johan Bauhn -78 Tri United  1:46:04 (1:44:51)
496.  (1117) Erik Hjelmberg -79   1:46:08 (1:45:24)
497.  (497) Niklas Zackrisson -79 Stockholm City Triathlon  1:46:10 (1:45:49)
498.  (375) Richard Suneson -72   1:46:25 (1:45:20)
499.  (616) Joakim Wagner -73   1:46:30 (1:45:10)
500.  (788) Per Axelsson -66   1:46:31 (1:45:40)
501.  (1250) Håkan Ygberg -74   1:46:33 (1:46:04)
502.  (1033) Fredrik Warstedt -89   1:46:35 (1:45:24)
503.  (992) Håkan Melinder -71 Vss/triathlon  1:46:35 (1:45:36)
504.  (573) Krister Björnsson -76   1:46:38 (1:46:23)
505.  (1102) Magnus Bergh -68   1:46:39 (1:45:11)
506.  (613) Janne Bergman -71   1:46:40 (1:45:38)
507.  (1063) Kent Ullberg -53 MRR Visby  1:46:41 (1:45:11)
508.  (763) Jonas Johansson -80 Täbypolisen  1:46:42 (1:45:50)
509.  (904) Fredrik Nilsson -68 Axa Sports Club  1:46:43 (1:46:04)
510.  (815) Fredrik Wester -75   1:46:50 (1:46:13)
511.  (901) Magnus kock-schmidt -79   1:46:53 (1:46:08)
512.  (1093) Pontus Söderström -70   1:47:00 (1:45:49)
513.  (709) Thomas Johnson -58   1:47:00 (1:46:07)
514.  (611) Magnus Holmer -78   1:47:00 (1:46:24)
515.  (534) Peter Widin -65 Söraswingers  1:47:02 (1:46:42)
516.  (818) Robert Cimermancic -74 Huskvarna  1:47:05 (1:45:51)
517.  (1107) Lars Rixon -59 Saga Motion  1:47:07 (1:45:58)
518.  (636) Jussi Ojakangas -84 ChickenHeads FIN  1:47:08 (1:46:15)
519.  (645) Jan Westberg -62 Bloggjoggarna  1:47:13 (1:46:37)
520.  (773) Mattias Edholm -71   1:47:23 (1:46:46)
521.  (746) Mikael Sjöblom -74 Vattenfall IF  1:47:25 (1:46:40)
522.  (558) Richard Jevring -72   1:47:28 (1:46:58)
523.  (785) Axel Dagh -84 Svensk BevakningsTjänst IF  1:47:31 (1:46:41)
524.  (809) Robert Tingåker -65 Sabis mk  1:47:31 (1:47:01)
525.  (1049) Jonas Leijonhufvud -74   1:47:32 (1:45:49)
526.  (701) Henrik Staffas -73   1:47:34 (1:46:54)
527.  (839) Joakim Landholm -69   1:47:37 (1:46:21)
528.  (678) Nicke Sallnäs -64 Stif  1:47:45 (1:46:56)
529.  (575) Daniel Broberg -67   1:47:47 (1:47:25)
530.  (854) Björn Offerman -83 Delta Beer Running Dept.  1:47:48 (1:46:55)
531.  (917) Andreas Ballhausen -71   1:47:48 (1:47:04)
532.  (601) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  1:47:55 (1:47:21)
533.  (764) Christer Naesenius -67 Fredrikshofs FIF  1:47:57 (1:47:06) M40-10
534.  (1078) Daniel Dahlblom -72   1:48:02 (1:47:10)
535.  (708) Åke Freij -65 IBM Club  1:48:09 (1:47:19)
536.  (732) Torsten Sundström -79   1:48:15 (1:47:49)
537.  (1067) Maciek Petryk -77   1:48:17 (1:46:50)
538.  (576) Pär Bergstedt -67 Minerva Sverige AB  1:48:23 (1:48:02)
539.  (647) Mikael Bock -69   1:48:24 (1:47:44)
540.  (781) Per Lindroth -80 Sundbybergs IK 1:48:26 (1:47:48)
541.  (866) Håkan Westerberg -68   1:48:28 (1:47:47)
542.  (1053) Anders Persson -71 Knivsta  1:48:30 (1:47:14)
543.  (699) Göran Olander -61 Team Sthlm Marathon  1:48:30 (1:47:55)
544.  (822) Henrik Walter -65   1:48:31 (1:47:48)
545.  (642) Heikki Härkönen -70   1:48:39 (1:47:59)
546.  (1048) Maximilien Kauffmann -73   1:48:41 (1:48:22)
547.  (680) Kenneth Quinteros -74   1:48:42 (1:47:24)
548.  (720) Stefan Humbla -68   1:48:42 (1:47:42)
549.  (520) Per Svensson -69 Scania IF  1:48:52 (1:48:24)
550.  (777) Olle Hellgren -77 Ai  1:48:58 (1:48:21)
551.  (824) Kristian Ekfors -72   1:48:59 (1:47:50)
552.  (825) Fredrik Norburg -70   1:49:04 (1:48:01)
553.  (765) Christian Pettersson -75 Swedbank IF  1:49:04 (1:48:02)
554.  (834) Mats Villen -66   1:49:05 (1:48:25)
555.  (670) Stefan Skarin -62   1:49:07 (1:48:32)
556.  (646) Fredrik Burefalk -74 Falkberg MRT  1:49:18 (1:48:41)
557.  (518) Johan Sigerstad -70 Tyresö  1:49:18 (1:48:58)
558.  (641) Patrik Bruce -82   1:49:21 (1:48:28)
559.  (1131) Henrik Färnbo -78 Team Fernet  1:49:24 (1:47:50)
560.  (691) Jesper Johansson -87   1:49:24 (1:48:31)
561.  (827) Niklas Harging -74 Ekerö Road Runners  1:49:37 (1:48:56)
562.  (996) Ulf Strömsten -60   1:49:46 (1:49:10)
563.  (738) Daniel Berg -71 EO-Grafiska  1:49:47 (1:49:36)
564.  (643) Mikael Schiller -76 ACNE IF  1:49:56 (1:49:01)
565.  (845) Johan Lundeqvist -69 Marathon och pizza  1:50:04 (1:49:04)
566.  (728) Mikael Broberg -70   1:50:06 (1:49:05)
567.  (695) Kristofer Ternstedt -77   1:50:08 (1:49:21)
568.  (840) Johan Isaksson -77 EO-Grafiska  1:50:12 (1:49:33)
569.  (930) Petrus Isaksson -79   1:50:13 (1:49:14)
570.  (820) Torsten Ericsson -65   1:50:15 (1:49:32)
571.  (966) Mikael Wånggren -80   1:50:18 (1:49:32)
572.  (671) Anders Suther -61   1:50:21 (1:49:31)
573.  (776) Carl Yngfalk -80   1:50:23 (1:49:27)
574.  (713) Dan Wessberg -65   1:50:28 (1:49:23)
575.  (925) Jacques Mathieu -64   1:50:36 (1:48:56)
576.  (1044) Johan Fredrikzon -74 IF Ruth  1:50:38 (1:49:24)
577.  (852) Per Dahlén -69 Svenska Spel  1:50:42 (1:49:58)
578.  (813) Krister König -64 Castrol  1:50:42 (1:50:00)
579.  (492) Ola Sandh -44 Huddinge AIS  1:50:48 (1:50:24) M65-1
580.  (1031) Stefan Sunesson -63 Märsta  1:50:55 (1:49:34)
581.  (550) Filip Lingebrant -82   1:50:56 (1:50:50)
582.  (1081) Göran Jansson -66 Dtc  1:51:00 (1:49:26)
583.  (442) Tomas Hidman -55 IFK Västerås skidklubb  1:51:02 (1:50:51)
584.  (658) Erik Johansson -75   1:51:09 (1:50:16)
585.  (627) Tom Åberg -72   1:51:09 (1:50:22)
586.  (726) Thomas Gustafsson -48   1:51:19 (1:50:30)
587.  (828) Michael Wallin -61   1:51:29 (1:50:57)
588.  (1251) Patrik Schröder -71 KFUK-KFUM Sverige  1:51:30 (1:50:44)
589.  (872) Henrik Messa -75 Selfinans  1:51:30 (1:51:00)
590.  (832) Anders Knutsson -77   1:51:40 (1:50:55)
591.  (1026) Mamud Miyan -92   1:51:52 (1:50:35)
592.  (662) Jakob Wiklund -81 K3if  1:52:01 (1:51:39)
593.  (1051) Ola Nordin -69   1:52:02 (1:51:35)
594.  (509) Michael Keijser -79   1:52:08 (1:51:18)
595.  (903) Patrik Nyström -70 Gondolen  1:52:12 (1:51:25)
596.  (790) Fredric Andersson -72 FM Runners  1:52:20 (1:51:18)
597.  (1069) Mikael Karlsson -78   1:52:25 (1:51:11)
598.  (1077) Thomas Borg -70   1:52:32 (1:50:59)
599.  (510) Andreaz Noren -77 Arcus  1:52:32 (1:51:42)
600.  (997) Kari Maliniemi -67   1:52:37 (1:51:36)
601.  (748) Daniel Lindau -82 PortWise AB  1:52:38 (1:51:46)
602.  (829) Peter Eriksson -63 Stockholm  1:52:40 (1:52:13)
603.  (1035) Per Afrell -57 Profi  1:52:41 (1:51:21)
604.  (1248) Klas Lindblom -60   1:52:44 (1:51:38)
605.  (719) Cedric Bernard -71   1:52:44 (1:51:40)
606.  (837) Bertil Lundell -65 Södermalm  1:52:47 (1:52:16)
607.  (532) Thomas Fredriksson -49 Peab Fritid  1:52:52 (1:52:39)
608.  (712) Dan Nilsson -75   1:52:53 (1:51:56)
609.  (634) Olle Schubert -58 scania IF  1:52:54 (1:52:08)
610.  (739) Magnus Kling -74   1:53:06 (1:52:07)
611.  (998) Joakum Andersson -69   1:53:11 (1:52:10)
612.  (153) Ola Idenfeldt -70   1:53:12 (1:53:07)
613.  (1043) Christian Forsberg -77   1:53:23 (1:51:44)
614.  (760) Tobias Ternstedt -72   1:53:26 (1:52:38)
615.  (976) Mikael Dahlström -59 Nordea  1:53:29 (1:52:33)
616.  (1239) Fredrik Bergman Utbrytarna SK  1:53:29 (1:52:50)
617.  (1083) Mattias Jonsson -71   1:53:31 (1:52:20)
618.  (1233) Dan Ihrelius -71 Systembolaget  1:53:34 (1:52:36)
619.  (952) Fredrik Norlund -71   1:53:36 (1:52:51)
620.  (849) Thomas Svensson -49 Team Stockholm Marathon  1:53:54 (1:53:13)
621.  (714) Tim Sönderskov -71   1:53:58 (1:52:54)
622.  (979) Jens Nyström -73   1:53:58 (1:52:54)
623.  (722) Jonas Thevathason -86   1:54:03 (1:53:41)
624.  (811) Martin Appel -70   1:54:06 (1:53:07)
625.  (472) Mathieu Moreau -74 Nisses Fotoner  1:54:17 (1:53:45)
626.  (890) Tommy Eriksson -69 EO-Grafiska  1:54:24 (1:53:22)
627.  (399) Tomas Planberg -72 Khonkaen  1:54:33 (1:54:08)
628.  (522) Anders Grönlund -65 LK Mjölksyra  1:54:37 (1:54:23)
629.  (933) Björn Thorén -55 Täby Orientering  1:54:49 (1:53:55)
630.  (437) Alan Ramos -78 Omegapoint IF  1:54:50 (1:54:48)
631.  (744) Bo Renck -53 Uppsala  1:55:03 (1:54:19)
632.  (775) Magnus Reinfeldt -69   1:55:05 (1:54:34)
633.  (1240) Sten Odenblad -39 Fredrikshofs FIF  1:55:06 (1:54:49) M70-1
634.  (1245) Johan Olsson -71 Aik  1:55:09 (1:54:30)
635.  (807) Mikael Buddgård -83 Lidingö  1:55:12 (1:54:19)
636.  (857) Göran Svärdberg -61 Boo IF Friidrott  1:55:12 (1:54:29) M45-16
637.  (766) Erik Nilsson -80   1:55:17 (1:54:27)
638.  (886) Tor Neymark -46 IK Kometen  1:55:19 (1:54:51)
639.  (736) Eric Chatelain -72   1:55:45 (1:55:20)
640.  (885) Jan Hägg -55 Jämten  1:55:47 (1:55:00)
641.  (957) Robert Karlsson -71 EO Grafiska  1:55:51 (1:55:10)
642.  (1090) Gustav Orbring -94 Aspudden  1:55:56 (1:54:25)
643.  (826) Karl Johan Eriksson -69   1:56:01 (1:55:02)
644.  (1085) Jonas Lundqvist -69 Fresta Roadrunners  1:56:06 (1:54:43)
645.  (607) Robert Andersson -54   1:56:07 (1:55:20)
646.  (1119) Kent Höglund -58 Mästerby Runners  1:56:08 (1:54:38)
647.  (887) Magnus Koraen -75 Djurgården joggers  1:56:19 (1:55:30)
648.  (1092) Lars-Göran Sundstrand -67   1:56:31 (1:55:25)
649.  (1022) Jonas Jelleryd -80   1:56:39 (1:55:00)
650.  (1091) Lars Orbring -61 Aspudden  1:56:44 (1:55:13)
651.  (1121) Linus Bergström -84   1:56:47 (1:55:11)
652.  (1235) Emanuel Fredriksson -84   1:56:52 (1:55:47)
653.  (702) Olof Faxander -70 Saltsjö-Duvnäs SK  1:56:58 (1:56:21)
654.  (965) Peter Jönsson -79   1:57:03 (1:56:15)
655.  (937) Christer Backelin   1:57:10 (1:56:48)
656.  (1086) Tomas Lundström -84   1:57:14 (1:55:39)
657.  (1110) Ulrik Johansson -72   1:57:28 (1:56:12)
658.  (750) Micke Svärd -72   1:57:29 (1:56:23)
659.  (617) Jesper Strandberg -62   1:57:32 (1:57:14)
660.  (846) Fredrik Schwartz -75   1:57:35 (1:56:41)
661.  (1242) Jan-Erik Åhrberg -65   1:57:45 (1:56:57)
662.  (727) Robert Stivale -60 Sandviken  1:57:50 (1:56:52)
663.  (690) Peter Johansson -67 Köping  1:57:51 (1:57:14)
664.  (946) Tomas Björklund -73 Pfizer AB  1:58:01 (1:57:04)
665.  (1236) Inge Lundbäck -53   1:58:08 (1:57:29)
666.  (1147) Stefan Ödman -64   1:58:24 (1:57:07)
667.  (881) Robert Silverman -57   1:58:38 (1:57:49)
668.  (935) Raoul Jonsson -49 Vattenfalls IF i Motala  1:58:43 (1:57:26)
669.  (659) Jan Engvall -59   1:58:44 (1:57:49)
670.  (780) Gustav Calmernäs -82 Gcrc  1:58:49 (1:58:12)
671.  (973) Michael Padin -72   1:58:52 (1:57:53)
672.  (963) Rikard Dellström -81   1:59:02 (1:58:01)
673.  (923) Jan Söderbom -43 Fredrikshofs FIF  1:59:22 (1:58:20) M65-2
674.  (938) Kaapo Röör -39 Team Skavsåret IF  1:59:26 (1:58:53) M70-2
675.  (735) David Nordström -64 Vattenfall  1:59:32 (1:58:49)
676.  (1098) Johannes Wallén -79   1:59:48 (1:58:28)
677.  (1075) Magnus Aronsson -79   2:00:07 (1:58:40)
678.  (848) Pehr Petersson -74   2:00:13 (1:59:01)
679.  (865) Magnus Linusson -62 Isoworks  2:00:13 (1:59:42)
680.  (871) Robert Ekström -71 Emc  2:00:14 (1:59:44)
681.  (756) Staffan Degerfors -82   2:00:33 (1:59:10)
682.  (1112) Magnus Cox -82 Coxkonsortiet  2:00:33 (1:59:10)
683.  (855) Jörgen Tavander -68 Floda  2:00:37 (1:59:42)
684.  (1109) Mathias Westholm -82   2:00:39 (1:59:14)
685.  (782) Peter Lindström -66 Scania IF  2:00:54 (2:00:25)
686.  (1136) Rolf Wikström -60 SWECO Structures  2:01:02 (1:59:55)
687.  (1249) Nisse Palmgren -60   2:01:13 (1:59:34)
688.  (1132) Henrik Knutsson -75 Team Fernet  2:01:14 (1:59:40)
689.  (1065) Fredrik Engström -56 Upplands Ekeby  2:01:21 (1:59:56)
690.  (910) Torbjörn Danneman -68 EO-Grafiska  2:01:38 (2:00:35)
691.  (1037) Claes Becker -70 Sweco Environent  2:01:40 (1:59:59)
692.  (924) Lars Tapper -46 IF Linden  2:01:51 (2:00:31) M60-2
693.  (1138) Johan Björk -72   2:02:09 (2:00:51)
694.  (1070) Johannes Kotsakidis -74 IK Pepper  2:02:09 (2:00:52)
695.  (1057) Lennart Öberg -47 Åkersberga  2:02:20 (2:00:59)
696.  (752) Conny Striem -70   2:02:36 (2:01:52)
697.  (830) Anders Classon -52 Täby  2:02:42 (2:02:06)
698.  (909) Henrik Svärd -69   2:02:52 (2:01:19)
699.  (1001) Lars Strömberg -53   2:02:59 (2:01:35)
700.  (1073) Kjell Johansson -51   2:03:03 (2:02:21)
701.  (975) Rasmus Johansson -89   2:03:05 (2:02:11)
702.  (1118) Lars-Åke Johansson -43   2:03:12 (2:01:37)
703.  (1238) Maximilian Tomac -81   2:03:32 (2:02:55)
704.  (1007) Per Sundberg Tullinge  2:04:06 (2:02:55)
705.  (660) Emil Görnerup -75   2:04:12 (2:03:14)
706.  (771) Patrik Fredin -81 Gärdets  2:04:15 (2:03:31)
707.  (1050) Anders Lövgren -82   2:04:24 (2:02:47)
708.  (772) Öjvind Otterbjörk -70 Miconagruppen AB  2:04:31 (2:03:35)
709.  (1010) Daniel Andersson -85   2:04:32 (2:03:04)
710.  (770) Robert Brandt -85 Gärdets  2:04:32 (2:03:47)
711.  (919) Robert Paterman -54 Hash House Harriers  2:04:35 (2:04:01)
712.  (953) Hans Lilljekvist -57 Danderyds Sjukhus IF  2:04:39 (2:04:26)
713.  (1133) Mats Bergdahl -61 SWECO Structures  2:04:55 (2:03:48)
714.  (1002) Peter Wästvind -67   2:05:02 (2:03:47)
715.  (1247) Tommie Pihl -52 Nalle  2:05:26 (2:04:05)
716.  (1019) Svante Brandén -53 Aik  2:05:31 (2:04:06) M55-5
717.  (954) Rickard Jonsson -65   2:05:40 (2:05:04)
718.  (1045) Nik Grant -67   2:05:51 (2:04:12)
719.  (506) Michael Ternander -69 Nacka Wermdö Dart  2:05:51 (2:04:36)
720.  (1089) Fredrik Norling -74   2:06:16 (2:04:41)
721.  (1041) Conny Carlsson -68   2:06:16 (2:04:41)
722.  (948) Andreas Brundin -87 Hammarby  2:06:32 (2:05:22)
723.  (856) Anders Nyberg -56 Team Sthlm Marathon  2:07:13 (2:06:02)
724.  (1061) Michael Sparreskog -69 Stockholm  2:07:32 (2:06:02)
725.  (1011) Mathias Berlin -87   2:08:15 (2:06:47)
726.  (1080) Christian Håkansson -75 Mjällby AIF  2:08:29 (2:07:19)
727.  (1097) Erik Hansson -80 Stockholm  2:08:44 (2:07:17)
728.  (810) Jimmy Andersson -74   2:08:45 (2:08:11)
729.  (1068) Andreas Andersson -79   2:10:19 (2:09:05)
730.  (769) Michael Brandt -89 Gärdets  2:11:07 (2:10:23)
731.  (1005) Gerard Gremillet -51   2:13:11 (2:11:59)
732.  (1116) Bo Nylander -51   2:14:59 (2:13:44)
733.  (1021) Tommie Ibert -80   2:15:42 (2:14:08)
734.  (1012) Daniel Strömberg -82   2:16:00 (2:14:37)
735.  (1004) Adrian Bullock -69 Stockholm Hash House Harriers  2:16:52 (2:15:17)
736.  (947) Per-Eric Vestman -55 Ystad  2:17:30 (2:15:52)
737.  (1139) Per Arvidsson -55 Tranebergs IF  2:17:46 (2:17:28)
738.  (786) Henrik Reinfeldt -73   2:19:12 (2:18:42)
739.  (1144) Edelberto Ardila Vällingby  2:20:04 (2:18:36)
740.  (1087) Rolf Matsson -43 Vattenfalls IF  2:21:54 (2:20:29)
741.  (1135) Johan Persson -71   2:23:55 (2:22:35)
742.  (1055) Amir Safavieh   2:27:04 (2:25:41)
743.  (1244) Gunnar Irvegård -33 Arlanda-Märsta SK  2:30:10 (2:28:58)
744.  (1015) Jan Gunnelin -58   2:30:22 (2:28:57)
Halvmara Kvinnor Brutto Netto VDM
1.  (14) Anna von Schenck -73 Hässelby SK  1:17:42 (1:17:42) K35-1
2.  (297) Frida Lundén -84   1:26:18 (1:25:58)
3.  (265) Charlotte Holmquist -75 SEB IF  1:27:20 (1:27:14)
4.  (60) Catharina Sundelöf -66 Huddinge AIS  1:27:25 (1:27:24) K40-1
5.  (219) Helena Bergenheim -81 Stockholm  1:28:22 (1:28:15)
6.  (148) Amanda Bohlin -89 OK Linné  1:28:30 (1:28:26)
7.  (162) Linda Ericsson -82   1:29:17 (1:29:15)
8.  (243) Åsa Nylander -67 Tullinge-Tumba FF  1:30:49 (1:30:38) K40-2
9.  (296) Ylva Odemark -81   1:31:11 (1:30:48)
10.  (159) Frauke Fichtner -75 Lg Kreis Verden  1:31:12 (1:31:10)
11.  (222) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  1:31:21 (1:31:06) K40-3
12.  (241) Sara Grenmark -82 Hsk  1:31:41 (1:31:32)
13.  (320) Malin Ljungh -75 Järfälla  1:31:47 (1:31:40)
14.  (460) Joh-Anna Lindmark -74 Huddinge AIS  1:33:32 (1:33:26) K35-2
15.  (424) Rebecca Calltorp -81   1:33:34 (1:33:27)
16.  (564) Catti Lindström -64 IF Linnéa  1:33:37 (1:33:24) K45-1
17.  (650) Madeleine Axelsson -84   1:34:27 (1:33:29)
18.  (295) Minna Laine -74 Hash House Harriers  1:34:56 (1:34:41)
19.  (541) Katarina Johnsson -81 IF Linnéa Löpning  1:35:17 (1:34:59)
20.  (221) Agneta Jonsson -56 Team Skavsåret IF  1:35:22 (1:35:17) K50-1
21.  (361) Stina Petersson -86   1:35:55 (1:35:42)
22.  (458) Lona Justesen -75   1:35:56 (1:35:44)
23.  (343) Sanna Duvebrant -68   1:36:28 (1:36:26)
24.  (345) Karin Johansson -79 IF Linnéa  1:36:43 (1:36:30)
25.  (459) Annelie Florin -81   1:37:12 (1:37:00)
26.  (572) Jnny Lyck -75 Uppsala LK  1:37:32 (1:37:10)
27.  (388) Lena Sundquist -75   1:38:32 (1:38:17)
28.  (1224) Sara Söderberg -77   1:38:36 (1:36:38)
29.  (220) Therese Karlsson -80   1:38:37 (1:38:17)
30.  (507) Tene Ostra -80 IF Linnéa  1:38:58 (1:38:31)
31.  (455) Eva Hardell -68 Bäckebo Skid- och motionsklubb  1:39:01 (1:38:36)
32.  (362) Susanne Wahlqvist -69 Rånäs 4H  1:39:06 (1:38:50)
33.  (420) Linda Wallin -74   1:39:20 (1:39:01)
34.  (652) Camilla Frejd -85 SOK-knallen  1:39:58 (1:39:14)
35.  (653) Andréa Hultgren -82 Premera  1:40:19 (1:39:43)
36.  (423) Barbora Malisova -86 Tumba-Mälarhöjden OK  1:40:35 (1:40:10)
37.  (538) Anette Grinde Lundeberg -60 Rånäs 4H  1:40:45 (1:40:32)
38.  (805) Kristina Svanberg -82   1:41:19 (1:40:44)
39.  (540) Christina Söderberg -65 Skandia löparklubb  1:41:21 (1:41:04)
40.  (387) Sofia Hultman ÖNH kliniken Karolinska  1:41:22 (1:40:54)
41.  (958) Anna Bergström -79 SSS Triathlon  1:41:27 (1:40:36)
42.  (688) Camilla Ländin -71 Team Stockholm Marathon  1:41:27 (1:40:47)
43.  (319) Linn Robertsson -78 IF Linnéa  1:41:44 (1:41:16)
44.  (683) Maria Thomsen -70 IF Linnéa  1:41:51 (1:40:59) K40-4
45.  (537) Helena Ljungström -74   1:41:53 (1:41:44)
46.  (556) Margaret Kritzer -59   1:41:59 (1:41:47)
47.  (421) Sara Jonsson -83   1:42:04 (1:41:53)
48.  (624) Pernilla Einerborg Broberg   1:42:50 (1:41:49)
49.  (705) Carolina Andersson -70 Rånäs 4H  1:43:08 (1:42:53)
50.  (898) Cecilia Thörnblom -86   1:43:18 (1:42:35)
51.  (425) Therese Berglund -75   1:43:37 (1:43:13)
52.  (994) Eva-Maria Rehnlund -66   1:43:48 (1:43:09)
53.  (704) Camilla Hellström -79   1:44:03 (1:43:25)
54.  (622) Birgitta Rhomberg -63   1:44:22 (1:43:23)
55.  (536) Annette Wisén -75 Västerås Löparklubb  1:44:32 (1:44:12)
56.  (625) Sanna Johansson -80   1:44:39 (1:44:02)
57.  (989) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:44:40 (1:44:11) K50-2
58.  (862) Jenny Eriksson -73 Danderyd  1:44:53 (1:44:07)
59.  (621) Martina Söderberg -77 IF Linnéa  1:45:05 (1:44:12)
60.  (968) Anna Loverus -88 Bloggjoggarna  1:45:15 (1:44:24)
61.  (685) Johanna Haage Danielsson -80   1:45:24 (1:44:19)
62.  (456) Zandra Hedlund -82 Stockholm City Triathlon  1:45:59 (1:45:39)
63.  (880) Camilla Marklund -84   1:46:06 (1:45:33)
64.  (741) Cecilia Shepherd -65   1:46:42 (1:46:11)
65.  (457) Caroline Fasth -84   1:46:53 (1:46:31)
66.  (725) Anna Westberg -81   1:47:22 (1:46:49)
67.  (703) Linda Elsén -76 Seb  1:47:39 (1:47:07)
68.  (896) Vanja Sabanac -66   1:47:59 (1:47:25)
69.  (1156) Sofia Ursby   1:48:00 (1:46:37)
70.  (654) Librada Pettersson Söderman -70   1:48:06 (1:47:14)
71.  (798) Elisabeth Borg -76 IF SKV Stockholm  1:48:15 (1:47:23)
72.  (687) Ulrika Norman -67   1:49:05 (1:48:38)
73.  (864) Johanna Spångberg -80   1:49:11 (1:48:03)
74.  (1219) Karin Anfält -80 Uppsala  1:49:18 (1:47:54)
75.  (793) Marie Emilsson -84   1:49:18 (1:48:24)
76.  (911) Åsa Nylén -63 Bromma  1:49:23 (1:49:13)
77.  (990) Åsa Samuelsson -79 IF Linnea  1:49:34 (1:48:25)
78.  (877) Andrea Szymanski -84 Deloitte  1:49:36 (1:49:17)
79.  (539) Anna Feldreich -82 Team Stockholm marathon  1:50:00 (1:49:48)
80.  (1160) Fredrika Bolse -76   1:50:09 (1:48:42)
81.  (1167) Ingrid Öhlund -83 Team Alvarez Öhlund  1:50:31 (1:49:13)
82.  (1176) Ruth Vojtechovska -76   1:50:36 (1:48:56)
83.  (1202) Marie Jansson -59 Dtc  1:51:00 (1:49:27)
84.  (816) Charlotte Backlund -84 Uppsala LK  1:51:16 (1:50:26)
85.  (841) Madelene Casselbrant -89   1:51:22 (1:50:13)
86.  (686) Rose-Marie Markström -65   1:51:24 (1:50:33)
87.  (804) Sofia Andersson -85   1:51:53 (1:51:14)
88.  (797) Anna Eliasson -82 Team Stockholm Marathon  1:52:04 (1:51:19)
89.  (960) Safia Djemili -83 IK Tellus  1:52:27 (1:51:02)
90.  (879) Eva Karman Reinhold -71 Smilodon  1:52:35 (1:51:33)
91.  (754) Angela Malmberg -73 Saltsjö-Boo  1:52:44 (1:52:03)
92.  (791) Camilla Wikland -81 Wise IF  1:52:49 (1:51:50)
93.  (796) Karolin Karlsson -83 Team Stockholm Marthon  1:52:54 (1:52:08)
94.  (912) Tanja Lappalainen -78 Friskis & Svettis Trosa  1:53:03 (1:52:14)
95.  (1188) Linda Munkhammar -73 MRR Visby  1:53:12 (1:51:41)
96.  (655) Helena Bergström -77 Brudpiga  1:53:12 (1:52:17)
97.  (1184) Emmi Tuhkalainen -84   1:53:13 (1:51:49)
98.  (723) Emma Backström -86   1:53:28 (1:52:35)
99.  (1163) Frida Leim -84 Ernst & Young  1:53:34 (1:52:21)
100.  (724) Jenny Broman -85   1:53:45 (1:53:22)
101.  (875) Maria Jerhamre Engström -69 Fibbla IF  1:53:53 (1:53:11)
102.  (899) Sofia Granström -72   1:53:55 (1:52:56)
103.  (803) Lisen Sellén -83   1:54:03 (1:53:25)
104.  (1234) Sara Bergman -79   1:54:18 (1:53:12)
105.  (915) Elina Wetterblad -86 Konkret  1:54:29 (1:53:45)
106.  (619) Evelyn Julia Dahlberg -77 S3h  1:54:39 (1:54:19)
107.  (843) Sara Nordkvist -86   1:54:52 (1:54:16)
108.  (878) Susanne Berggren -67 Q-Med FF  1:54:56 (1:54:19)
109.  (860) Barbro Andersson -85   1:54:59 (1:54:11)
110.  (942) Charlotta Thomasson -61 Walastream  1:55:02 (1:54:41)
111.  (874) Christina Åkerstam -54   1:55:05 (1:54:28)
112.  (740) Janina Gårdensjö -84 I2 IF Karlstad  1:55:18 (1:54:14)
113.  (806) Jenny Jonsson -69 Nordea  1:55:55 (1:54:48)
114.  (928) Maja Willén -83   1:55:55 (1:55:14)
115.  (1197) Helene Pellas -70 Team PP  1:56:03 (1:55:02)
116.  (929) Sunna Gudmundsdottir -76 Island  1:56:29 (1:55:25)
117.  (1153) Beata Nylén -70   1:56:59 (1:55:28)
118.  (802) Eva Larsson -79   1:57:29 (1:56:23)
119.  (940) Kristin Karlsson -79 Hällbo IF  1:57:45 (1:56:44)
120.  (1232) Maria Olevik Dunder -81   1:57:45 (1:56:44)
121.  (794) Ellen Jönsson -86   1:57:47 (1:57:05)
122.  (1210) Sandra Blomqvist -77 Snabba fötter IF  1:58:11 (1:56:49)
123.  (967) Petra Lönneberg -70 Seb  1:58:18 (1:57:13)
124.  (893) Lotta Bergman -70   1:58:45 (1:57:49)
125.  (914) Kajsa Bergman -81 Södersjukhusets IF  1:59:09 (1:58:03)
126.  (1193) Maria Olsson -75 Team Stockholm Marathon  1:59:18 (1:58:04)
127.  (971) Anneli Kortelainen -77 IF Linnéa  1:59:36 (1:58:42)
128.  (988) Maria Wahlund -75 Q-Med FF  1:59:42 (1:59:04)
129.  (1203) Frauke Jonsson -72   1:59:50 (1:58:40)
130.  (1199) Sandra Karlsson -80 Uppsala  1:59:58 (1:58:44)
131.  (861) Camilla Wallin -73 Trappsniglarna  1:59:58 (1:58:59)
132.  (1231) Barbro Nordström -54 Uppsala  2:00:06 (1:58:52)
133.  (792) Anna Björnson -76   2:00:07 (1:59:27)
134.  (959) Karin Klarström Team Stockholm Marathon  2:00:12 (1:59:08)
135.  (800) Kristin Göransson -83   2:00:13 (1:59:01)
136.  (1170) Anette Persson -72   2:01:04 (1:59:48)
137.  (920) Birgit Bretagnolle -69   2:01:13 (2:00:35)
138.  (1182) Anna Dahlberg -80   2:01:27 (1:59:58)
139.  (922) Ulrika Gahm -82 Solna  2:01:28 (2:00:12)
140.  (978) Anette Hulth -68   2:01:42 (2:00:35)
141.  (1195) Mari Ventus -70   2:01:43 (2:00:11)
142.  (1208) Karin Nilsson -74   2:01:45 (2:00:26)
143.  (894) Åsa Norling -69   2:02:10 (2:01:09)
144.  (1152) Susanne Helén -60   2:02:29 (2:00:58)
145.  (1151) Ellinor Helén -85   2:02:29 (2:00:58)
146.  (977) Rebecca Lagerkvist -78 Ai  2:03:08 (2:02:05)
147.  (939) Lisen Håkansson -83   2:03:09 (2:02:08)
148.  (1220) Johanna Arnoldsson -71   2:04:53 (2:03:35)
149.  (1213) Jaana Andersson -67 Tsm  2:05:03 (2:03:44)
150.  (944) Nina Gustafsson -83   2:05:10 (2:04:33)
151.  (897) Annika Hälldin Hammarbyhöjden  2:05:16 (2:04:21)
152.  (1158) Angela Arokianathan -80   2:05:26 (2:03:53)
153.  (945) Anita Kindberg -66   2:05:51 (2:04:37)
154.  (1214) Eva Linghede -78   2:06:07 (2:05:00)
155.  (970) Camilla Ramstedt -79 Farsta  2:07:35 (2:06:55)
156.  (1175) Frederique Jacqmart -79   2:07:38 (2:05:57)
157.  (987) Anna-Karin Lidén -73   2:07:54 (2:07:26)
158.  (1211) Sara Revström -69   2:08:00 (2:06:40)
159.  (1164) Frida Lundberg -82   2:08:16 (2:07:03)
160.  (1179) Danielle Zachrisson -85 Pappa Putte LK  2:08:36 (2:07:09)
161.  (1008) Susanne Karlsson -76   2:08:53 (2:07:45)
162.  (1216) Lotta Silwer -64 Fredrikshof CK  2:11:14 (2:09:58)
163.  (1171) Christina Quisth -70   2:11:27 (2:10:10)
164.  (1159) Helena Bergström -82   2:14:04 (2:12:37)
165.  (1217) Anna Vikström Persson -70   2:14:14 (2:13:01)
166.  (1174) Simone Huemer -85   2:14:19 (2:13:27)
167.  (1225) Eina Roxström -39   2:15:04 (2:13:53)
168.  (1149) Karin Elgquist -77   2:16:02 (2:14:35)
169.  (1192) Ulla-Britt Söderblom -37   2:16:16 (2:15:03)
170.  (1187) Siw Wåle -57 Herbalife  2:16:16 (2:15:04)
171.  (1191) Yvonne Nilsson -60 Stockholm HHH  2:17:11 (2:15:35)
172.  (1157) Lina Vestman -85 Örebro AIK 2:17:29 (2:15:52)
173.  (1013) Leilani Lindh -76   2:17:34 (2:16:22)
174.  (982) Ulrika Krigström -68 Nordea  2:17:41 (2:17:02)
175.  (1227) Ann-Catrin Jonsson -71   2:19:58 (2:18:40)
176.  (1218) Marie Svanberg -72 Brandreality  2:19:59 (2:18:41)
177.  (1207) Susanne Gustavsen -59   2:20:10 (2:18:37)
178.  (1017) Jennie Westerlund -86 Mästerby Runners  2:22:19 (2:20:51)
179.  (1181) Annelie Knöppel -81   2:22:23 (2:21:15)
180.  (1221) Anita Björkenlid -66   2:22:25 (2:21:18)
181.  (1194) Lisa Tamleht -79   2:23:23 (2:21:50)
182.  (1222) Anna Hagborg -68 Universitetsanställdas IK UU  2:23:27 (2:21:54)
183.  (1200) Lilian Carlsson-Schenkel -54   2:25:13 (2:23:58)
184.  (1212) Josefine Persson -85   2:25:47 (2:24:11)
185.  (1172) Marie Thureson -86 Ki  2:26:59 (2:25:19)
186.  (1180) Kristina Lorén -62   2:29:32 (2:28:07)
187.  (1186) Farah Gunnelin -60   2:30:22 (2:28:58)
188.  (1206) Ingrid Thureson -85 Ki  2:33:28 (2:31:49)
189.  (1161) Sofia Ekstrand -82   2:38:00 (2:37:04)
10 km Män Brutto Netto
1.  (2000) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägens FK  0:31:49 (0:31:49)
2.  (2005) Peter Lindfors -82 Fredrikshofs FIF  0:34:29 (0:34:29)
3.  (2004) Andreas Bergstedt -86 Trångsvikens IF  0:34:47 (0:34:47)
4.  (2009) Niklas Andersson -78 Hässelby SK  0:34:58 (0:34:58)
5.  (2088) Mikael Sandberg -85 IK Fyris Triathlon  0:34:59 (0:34:59)
6.  (2089) Claes Lundin -79 Trångvikens IF  0:35:36 (0:35:35)
7.  (2082) Tomas Johnsson -77 Turebergs FK  0:35:38 (0:35:38)
8.  (2013) Mikael Svedjeholm -79 Haparanda  0:35:47 (0:35:46)
9.  (2008) Erik Norén -76 Vallentuna FK  0:35:48 (0:35:47)
10.  (2015) Johan Sandler -76 Individuell Människohjälp - IM  0:35:52 (0:35:52)
11.  (2011) Gary Hester -61 Strängnäs  0:35:53 (0:35:52)
12.  (2017) Joakim Wilhelmsson -69 IF Linnéa  0:36:21 (0:36:20)
13.  (2029) Thomas Norrgård -81 Kållered Killers  0:36:25 (0:36:21)
14.  (2076) Aigars Zubovics Enhörna IF  0:36:51 (0:36:50)
15.  (2020) Dag Rönnell -76 Hiq  0:37:17 (0:37:09)
16.  (2090) Alberto Ramos Huddinge AIS  0:37:40 (0:37:40)
17.  (2094) Richard Bäckström -81 Gais  0:37:51 (0:37:42)
18.  (2018) Jonas Petersson -73 Stockholms FTF  0:37:53 (0:37:53)
19.  (2072) Johan Svidén -72 Bromma IF  0:38:05 (0:38:04)
20.  (2023) Andreas Wiklund -74 Solna  0:38:14 (0:38:06)
21.  (2022) Daniel Allard -76 Vilsta IK 0:38:36 (0:38:34)
22.  (2024) Simon Gunnarsson -80 Löparna  0:38:44 (0:38:37)
23.  (2019) Peter Eriksson -74 Skellefteå AIK 0:39:04 (0:39:00)
24.  (2016) Mattias Käck -83 Uppsala  0:39:05 (0:39:03)
25.  (2093) Ingvar Ohlsson -65 Blackeberg  0:39:19 (0:39:09)
26.  (2025) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK 0:39:23 (0:39:19)
27.  (2030) Erik Nilsson -83 FJS IK 0:39:31 (0:39:23)
28.  (2081) Tomas Broberg -79 Fredrikshofs FIF  0:39:42 (0:39:39)
29.  (2059) Anders Eklund -81 Kållered Killers  0:39:43 (0:39:39)
30.  (2047) Håkan Ekström -69 Sommenbygdens SK  0:40:22 (0:40:19)
31.  (3021) Kennet Persson   0:40:23 (0:40:18)
32.  (2044) Ulf Ållebrand -72 Statskontoret  0:40:27 (0:40:19)
33.  (2039) Daniel Pettersson -76 IF Linnča  0:40:32 (0:40:22)
34.  (2063) Erik Berglund -75   0:40:34 (0:40:29)
35.  (2084) Anders Stöt -65 IFK Mora  0:40:53 (0:40:50)
36.  (2877) Henrik Svensson -83 Bcg  0:40:57 (0:40:53)
37.  (2041) Henrik Lindström -76 EBM IF  0:40:57 (0:40:56)
38.  (2096) Lars Wiklund -78   0:40:59 (0:40:52)
39.  (2078) Douglas Wikström -75   0:40:59 (0:40:57)
40.  (2050) Anders Borgström -77 Skolverket  0:41:05 (0:41:01)
41.  (2042) Niclas Hedin -65 Ellenwege SK  0:41:08 (0:41:01)
42.  (2095) Mattias Näslund -75 Öbacka LK  0:41:09 (0:41:02)
43.  (2085) Hans Håkansson -71 IF Linnéa  0:41:11 (0:41:09)
44.  (2120) Staffan Thilén -87   0:41:12 (0:40:49)
45.  (2079) Anders Berglund   0:41:14 (0:41:12)
46.  (2882) Rickard Nilsson -80 Navetti  0:41:23 (0:41:19)
47.  (2117) Sebastian Lizak -81 Sabis mk  0:41:24 (0:41:05)
48.  (2067) Felix Rehnberg -77 Nestis IF  0:41:27 (0:41:18)
49.  (2083) Niclas Andersson -83 Storådalens SK  0:41:27 (0:41:19)
50.  (2452) Nicklas Nilsson -67   0:41:31 (0:41:21)
51.  (2121) Mattias Edling -79   0:41:33 (0:41:07)
52.  (2815) Marcus Klang -77   0:41:43 (0:40:37)
53.  (2080) Ludvig Karlberg -88 Försrarsmatten  0:41:58 (0:41:43)
54.  (2064) Gunnar Hedin -68 Tyresö  0:41:59 (0:41:51)
55.  (2190) Peter Svahn -77   0:42:00 (0:41:49)
56.  (2832) Tobias Johansson -83   0:42:02 (0:41:39)
57.  (2091) Magnus Johansson -77   0:42:16 (0:42:11)
58.  (2069) Per Hedmark -83 Sweco IF  0:42:17 (0:42:05)
59.  (2048) Andreas Jennische -78 Vårt Kungsholmen  0:42:26 (0:42:17)
60.  (2040) Lars Bohlin -60 OK Eken  0:42:26 (0:42:20)
61.  (2061) Oddbjørn Dybvad -79 Norge  0:42:30 (0:42:27)
62.  (2191) Björn Nolte -76 AFA Fritid  0:42:35 (0:42:25)
63.  (2055) Fredrik Stene -71 Hässelby sk  0:42:36 (0:42:33)
64.  (2052) Richard Doorduijn -74   0:42:46 (0:42:41)
65.  (2284) Fredrik Pettersson -70   0:42:47 (0:42:41)
66.  (2065) Tomas Billing -63   0:42:56 (0:42:50)
67.  (2141) Mikael Lundbäck -78 Kalix  0:43:02 (0:42:48)
68.  (2282) Leif Johansson -59   0:43:04 (0:42:44)
69.  (2086) Oskar Werner -77 Uppsala  0:43:24 (0:43:15)
70.  (2273) Karl Zander -83   0:43:25 (0:43:17)
71.  (2102) Klaus Warmedinger -65   0:43:26 (0:43:13)
72.  (2161) Christer Carlsson -77   0:43:29 (0:43:05)
73.  (2054) Harald Nordby -64 P10 IF  0:43:29 (0:43:24)
74.  (2885) Andreas Westling -81 Navetti  0:43:43 (0:43:33)
75.  (2267) Stefan Alvinger -68   0:43:44 (0:43:36)
76.  (2105) Björn Hammarstedt -80 Statskontoret  0:43:50 (0:43:29)
77.  (2140) Max Österman -85   0:43:51 (0:43:31)
78.  (2362) Mattias Ekberg -76   0:43:52 (0:43:19)
79.  (2068) Jonas Röjerman -70 Rotan Road Runners  0:43:55 (0:43:44)
80.  (2822) Stephan Daniels -82   0:43:58 (0:43:00)
81.  (2607) Jonas Wanneby -82   0:43:59 (0:43:24)
82.  (2290) Magnus Berg -63   0:44:00 (0:43:38)
83.  (2097) Olof Hedlund -84   0:44:09 (0:43:59)
84.  (2134) Daniel Coquard -81 SUB 40  0:44:14 (0:44:01)
85.  (2119) Hans Nilsson -47 Spik  0:44:19 (0:43:38)
86.  (2103) Fredrik Karlsson -62   0:44:19 (0:44:08)
87.  (2876) Erik Aulin-Rodén -83 Navetti  0:44:21 (0:43:24)
88.  (2107) Johan Larsson -76 Militärhögskolan Karlberg  0:44:24 (0:44:11)
89.  (2265) Tobias Törngren -74   0:44:26 (0:44:21)
90.  (2383) Tomas Rosén -81   0:44:30 (0:43:46)
91.  (2237) Henrik Olsson -73   0:44:31 (0:44:13)
92.  (2386) Johannes Wingborg -70 Länsförsäkringar  0:44:31 (0:44:21)
93.  (2045) Stefan Jansson -65 Lidingö  0:44:31 (0:44:22)
94.  (2255) Pedro Carmo -76   0:44:34 (0:44:17)
95.  (2148) Abed Al Saffar -87   0:44:35 (0:43:23)
96.  (2077) Pontus Appel -77 SOK Aneby  0:44:35 (0:44:26)
97.  (2152) Joakim Mared -82   0:44:37 (0:44:22)
98.  (2356) Carl Sellvall -76 Skolverket  0:44:50 (0:44:27)
99.  (2146) Simon Murray -88   0:44:53 (0:44:28)
100.  (2187) Andreas Möllås -75 Ensolution  0:45:00 (0:44:50)
101.  (2073) Staffan Frid -65 Club Romanisti Svedesi  0:45:01 (0:44:58)
102.  (2129) Rasmus Nordenhäll -84   0:45:03 (0:45:00)
103.  (2144) Björn Stålspets -81 Statskontoret  0:45:06 (0:44:11)
104.  (2286) Jonas Tränk -72   0:45:09 (0:44:48)
105.  (2183) Mats Rengstedt -79 Team Tenant & Partner  0:45:10 (0:45:00)
106.  (2893) Andreas Jansson -78   0:45:15 (0:44:09)
107.  (2056) Pelle Andersson -68   0:45:15 (0:45:04)
108.  (2150) Anders More -81   0:45:18 (0:44:54)
109.  (2881) Karl Larsson -82 Navetti  0:45:23 (0:44:26)
110.  (2179) Tommy Eriksson -82   0:45:24 (0:45:05)
111.  (2270) Johan Granberg -76   0:45:24 (0:45:16)
112.  (2132) Fredrik Axling -79   0:45:28 (0:45:12)
113.  (2053) Marcus Broman -68   0:45:33 (0:45:28)
114.  (2883) Joseph Ahlberg -81   0:45:34 (0:45:24)
115.  (2279) Håkan Persson -51   0:45:36 (0:45:32)
116.  (2520) Mikael Ljungar -76   0:45:37 (0:44:18)
117.  (2123) Krister Sellman Frilans  0:45:39 (0:45:23)
118.  (2212) Andreas Malmstedt -75 Spif  0:45:40 (0:45:15)
119.  (2766) Claes Rönnkvist -81   0:45:41 (0:44:26)
120.  (2796) Joakim Lundquist -67   0:45:42 (0:44:34)
121.  (2870) Robert Sporrong -61 IF Linnea  0:45:48 (0:44:53)
122.  (2145) Johan Roos -75   0:45:52 (0:45:42)
123.  (2116) Daniel Norlén -73 Klk  0:45:54 (0:45:30)
124.  (2138) Alfredo Pla Lopez -65   0:45:56 (0:45:35)
125.  (2826) Carl-Christian Bergman -92   0:45:57 (0:44:37)
126.  (2277) Per Ekstig -68   0:46:01 (0:45:31)
127.  (2125) Anders Hebert -77 Enskede gård  0:46:02 (0:45:08)
128.  (2888) Magnus Nilsson -80 Löparna  0:46:04 (0:45:41)
129.  (2188) Daniel Emriksson -77 Westermalms IF  0:46:13 (0:45:50)
130.  (2264) Magnus Paulsson -74   0:46:17 (0:45:46)
131.  (2058) Niklas Karnfält -90 Hash House Harriers  0:46:22 (0:46:13)
132.  (2173) Mattias Lötborn -70   0:46:23 (0:46:20)
133.  (2165) Per Lindqvist -65 EBM IF  0:46:24 (0:45:52)
134.  (2272) Johan Kropp -78 Tri United  0:46:24 (0:45:53)
135.  (2186) Marcus Hedlöf -78   0:46:28 (0:46:03)
136.  (2160) Jakob Roos -75   0:46:28 (0:46:19)
137.  (2209) Bo Andersson -48 Kungsholmen  0:46:28 (0:46:20)
138.  (2159) Lars Rosén -70 Vårt Kungsholmen  0:46:34 (0:46:19)
139.  (2375) David Catela -80 Sexdrega IK 0:46:36 (0:46:17)
140.  (2786) Conrad Gerlach -86 Klarna  0:46:41 (0:45:09)
141.  (2857) Andreas Norrman -74   0:46:42 (0:45:16)
142.  (2193) Carl Stangvik -66 Sexdrega IK 0:46:43 (0:46:21)
143.  (2252) Henrik Larsson -75   0:46:43 (0:46:30)
144.  (2231) Catalin Meirosu -76   0:46:45 (0:46:34)
145.  (2670) Andreas Fallström -80   0:46:49 (0:46:38)
146.  (2263) Henrik Norell -72   0:46:51 (0:46:23)
147.  (2782) Martin Engdahl -83 Klarna  0:46:53 (0:45:22)
148.  (2147) Petter Beijer -80 Stockholm  0:46:54 (0:46:41)
149.  (2170) Daniel Gallo-Marchiando -80 Bohus boys  0:46:56 (0:46:29)
150.  (2181) Andreas Hansson -74   0:47:03 (0:46:39)
151.  (2813) Johan Wendborg -75 IR Ruth  0:47:05 (0:45:51)
152.  (2283) Carl Wennertorp -74   0:47:05 (0:46:50)
153.  (2238) Mats Linderoth -73 Www.kroppscompagniet.se  0:47:09 (0:46:47)
154.  (2834) Alexander Kubiak -80   0:47:15 (0:45:40)
155.  (2366) Lars Kvarnhem -72   0:47:16 (0:46:47)
156.  (2163) Jon Loit -82   0:47:17 (0:46:59)
157.  (2831) Linus Holm -80   0:47:21 (0:45:58)
158.  (2228) Daniel Elander -67   0:47:21 (0:46:55)
159.  (2208) Jack Shepherd -93   0:47:21 (0:47:07)
160.  (2223) Brian Shepherd -66   0:47:21 (0:47:07)
161.  (2171) Jason Carter   0:47:22 (0:46:49)
162.  (2280) Kim Hansson -75   0:47:25 (0:46:59)
163.  (2278) Tommi Lindqvist -68   0:47:25 (0:47:05)
164.  (2166) John Nordin -65 Täby  0:47:29 (0:47:20)
165.  (2414) Andreas Säf-Pernselius -80   0:47:30 (0:46:25)
166.  (2185) Eero Haverinen -51 Team SL  0:47:30 (0:47:20)
167.  (2770) Peter Tideström -74 Spånga IF  0:47:31 (0:46:28)
168.  (2115) Magnus Jansson -72 Klk  0:47:40 (0:47:17)
169.  (2262) Martin Svensson -82   0:47:40 (0:47:18)
170.  (2108) Michel Thomas -84   0:47:42 (0:47:10)
171.  (2827) Mattias Forsberg -85   0:47:44 (0:46:52)
172.  (2139) Juan Carlos Pla Lopez -54   0:47:45 (0:47:24)
173.  (2274) Michael Söderström -63   0:47:45 (0:47:35)
174.  (2775) Andreas Asplund -77   0:47:46 (0:47:32)
175.  (2259) Alexander Ingeby -77   0:47:48 (0:47:29)
176.  (2371) Henrik Söderberg -72   0:47:51 (0:47:23)
177.  (2364) Erik Froste -67 Södertälje Hamn  0:47:52 (0:47:13)
178.  (2192) Göran Mellberg -49 AppWin IT  0:47:52 (0:47:35)
179.  (2744) Andreas Beijer -87   0:47:53 (0:46:38)
180.  (2285) Fredrik Olofsson -71 Miekak Classic  0:47:53 (0:47:22)
181.  (2205) Sami Soliman -81 Statskontoret  0:47:53 (0:47:35)
182.  (2378) Kristian Ramirez -80   0:47:54 (0:47:06)
183.  (2845) Olle Ahnve -75   0:47:58 (0:46:36)
184.  (2437) Mikael Gerhard -78 Mördarspöt  0:48:00 (0:47:24)
185.  (2135) Mikael Wiking -80   0:48:00 (0:47:44)
186.  (2372) Magnus Tidblom -72   0:48:01 (0:47:25)
187.  (2256) Pär Östling -66   0:48:02 (0:47:44)
188.  (2253) Per Ljunggren -79   0:48:03 (0:47:31)
189.  (2412) Rey Östman -70   0:48:05 (0:47:12)
190.  (2582) Petter Larsson -79   0:48:09 (0:47:05)
191.  (2790) Victor Jacobsson -81 Klarna  0:48:10 (0:46:39)
192.  (2184) Jonas Ericson -64 Statskontoret  0:48:11 (0:47:34)
193.  (2856) Karl Mårtensson -79   0:48:12 (0:46:38)
194.  (2269) Jonas Fredriksson -83 KG Fredriksson  0:48:14 (0:48:04)
195.  (2750) Dennis Jonovski -81   0:48:15 (0:47:57)
196.  (2254) Calle Dymling -73   0:48:17 (0:47:59)
197.  (2222) Klas Lavemark -74   0:48:18 (0:47:57)
198.  (2821) Maciej Szczygielski -79   0:48:20 (0:47:01)
199.  (2686) Flavio Lanaro -68   0:48:21 (0:47:45)
200.  (2288) Hans Eriksson -70 IF Linnéa  0:48:21 (0:48:05)
201.  (2505) Jonas Lögdberg   0:48:23 (0:47:56)
202.  (2226) Krister Jonsson -71 IK JOGG  0:48:25 (0:48:00)
203.  (2200) Cesar Montoya -82   0:48:29 (0:48:18)
204.  (2211) Peter Lindblad -52   0:48:30 (0:48:07)
205.  (2260) Niklas Nilsson -79 Trafikverkets fritidsförening  0:48:32 (0:48:05)
206.  (2788) Andreas Hasselberg -82 Klarna  0:48:37 (0:47:04)
207.  (2201) Mattias Hellberg -72 Nacka  0:48:37 (0:47:59)
208.  (2130) Peter Sandberg -68   0:48:41 (0:48:23)
209.  (2204) Carl Westlund -59 Mercer  0:48:44 (0:48:21)
210.  (2679) Henrik Lundin -61 EBM IF  0:48:46 (0:48:04)
211.  (2693) Petter Barhammar -78   0:48:48 (0:48:01)
212.  (2162) Daniel Lager -82   0:48:49 (0:48:30)
213.  (2230) Mats Andersson -68   0:48:53 (0:48:20)
214.  (2167) Gunnar Thuresson -53 Stockholm  0:48:53 (0:48:40)
215.  (2224) Mats Gustafsson -65   0:49:02 (0:48:37)
216.  (2675) Jens Andersson -79   0:49:05 (0:48:20)
217.  (2178) Harald Edquist -76   0:49:08 (0:48:54)
218.  (2229) Johannes Lien -77 Altor  0:49:08 (0:49:01)
219.  (2360) Ulf Krohn -51 Nordea  0:49:10 (0:48:25)
220.  (2133) Jonas Widell -65 Statskontoret  0:49:22 (0:48:53)
221.  (2271) Peter Von Euler -80   0:49:29 (0:48:55)
222.  (2268) Gert Fredriksson -48 KG Fredriksson  0:49:31 (0:49:21)
223.  (2778) Fredrik Böhm -56 Skandia löparklubb  0:49:32 (0:48:06)
224.  (2513) Erik Korpås -81 EBM IF  0:49:36 (0:48:38)
225.  (2164) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:49:40 (0:49:33)
226.  (2421) Kjell Lyxell -58 Vällingby  0:49:42 (0:49:33)
227.  (2902) Lukas Olander Ekbäck -94   0:49:43 (0:48:10)
228.  (2667) Dag Samnegård -60 Cap Gemini/Sogeti  0:49:43 (0:49:02)
229.  (2087) Simon De Dardel -90 Hash House Harriers  0:49:49 (0:49:41)
230.  (2458) Martin Sjögren -70   0:49:50 (0:48:47)
231.  (2431) Paul Landers -67 Carrickshock  0:49:50 (0:49:24)
232.  (2227) Andreas Adner -80   0:49:50 (0:49:25)
233.  (2136) Tommy Grape -82 Mayday  0:50:05 (0:49:53)
234.  (2763) Mario Olander -89   0:50:06 (0:48:33)
235.  (2850) Joel Nisses -81   0:50:10 (0:49:11)
236.  (2653) Melker Wilston -70 Saplication  0:50:15 (0:49:44)
237.  (2783) Martin Engström -76 Klarna  0:50:17 (0:48:45)
238.  (2665) Benjamin Lloyd -77   0:50:17 (0:49:01)
239.  (2353) Rony Lutz -64   0:50:18 (0:49:27)
240.  (2258) Erik Tillegård -73   0:50:32 (0:50:01)
241.  (2350) Daniel Hanner -73   0:50:34 (0:49:44)
242.  (2802) Erik Otterberg -82   0:50:37 (0:49:37)
243.  (2548) Martin Reimbladh -81 Deloitte  0:50:38 (0:49:52)
244.  (2358) Jan Bruhn -55 EBM IF  0:50:39 (0:49:56)
245.  (2440) Daniel Björklund -79 Telenor Sverige  0:50:40 (0:49:13)
246.  (2773) Magnus Ahlbom -85   0:50:41 (0:49:22)
247.  (2236) Mikael Sandberg -66 EBM IF  0:50:42 (0:50:18)
248.  (2168) Alex Wickman -78   0:50:44 (0:50:18)
249.  (2503) Richard Bäckman -80   0:50:48 (0:49:35)
250.  (2435) Fredrik Holmberg -68 EBM IF  0:50:50 (0:50:09)
251.  (2423) Juha Duvaldt -59 Extenda  0:50:53 (0:50:02)
252.  (2674) John Lindberg -91   0:51:01 (0:50:06)
253.  (2678) Mickael Engström Fibbla IF  0:51:01 (0:50:19)
254.  (2370) Daniel Ribaric -76   0:51:03 (0:50:12)
255.  (2473) Jonathan Broms -95 IF Linnéa  0:51:07 (0:50:10)
256.  (2131) Anders Wååg -67   0:51:08 (0:50:29)
257.  (2379) Mattias Rexare -74   0:51:15 (0:50:34)
258.  (2805) Mikael Sjöblom -84 Tretti  0:51:18 (0:49:43)
259.  (2235) Pelle Wiman -79 Hornstull Lazy Joggers  0:51:20 (0:50:46)
260.  (2142) Andreas Solhaug -78 Norge  0:51:31 (0:51:28)
261.  (2463) Joakim Sandsten -72   0:51:34 (0:50:04)
262.  (2514) Björn Sjögreen -64 Socker Conny Giants  0:51:37 (0:51:19)
263.  (2234) Johan Lundberg -82 Hägerstensåsens Runners  0:51:40 (0:51:04)
264.  (2584) Daniel Andersson -74   0:51:43 (0:51:16)
265.  (2612) Peter Selinder -78   0:51:52 (0:50:45)
266.  (2207) Stefan Tollet -64   0:51:52 (0:51:26)
267.  (2510) Robin Wootton -77 Sweco  0:51:54 (0:51:12)
268.  (2441) Anders Boajé -73 Vallås Streetgliders  0:51:57 (0:51:25)
269.  (2418) Mikael Jonsson -78   0:51:58 (0:51:09)
270.  (2384) Jesper Thor -80 Trapets  0:51:59 (0:51:10)
271.  (2464) Kristofer Kjell -72 Actit AB  0:51:59 (0:51:32)
272.  (2182) Mikael Hansson -82   0:52:00 (0:51:37)
273.  (2266) David Gustafsson -74   0:52:08 (0:52:01)
274.  (2664) Chris Lind -79   0:52:11 (0:50:55)
275.  (2355) Per-Olov Ottosson -57 Skolverket  0:52:13 (0:51:19)
276.  (2820) Ola Svensson -70 EBM IF  0:52:14 (0:50:49)
277.  (2801) Jonas Olsson -83 IK jogg  0:52:14 (0:51:09)
278.  (2374) Dennis Bäckdahl -84 Deloitte  0:52:14 (0:51:33)
279.  (2869) Gareth Smith -78   0:52:17 (0:50:41)
280.  (2438) Johan Lantto -71 Statskontoret  0:52:23 (0:51:31)
281.  (2203) Benz Sundgren -80   0:52:24 (0:52:07)
282.  (2365) Nils Froste -69   0:52:26 (0:51:46)
283.  (2824) Oliver Eliasson -92   0:52:27 (0:50:52)
284.  (2380) Kaj Olsson -50   0:52:28 (0:51:34)
285.  (2835) Tobias Lövström -74 Uars  0:52:30 (0:51:12)
286.  (2479) Marcus Casserfelt -73 Nova runners  0:52:31 (0:51:51)
287.  (2239) Dennis Ericson -80   0:52:31 (0:52:11)
288.  (2825) Gustav Kjellberg -68   0:52:32 (0:50:51)
289.  (2566) Allan Högberg -57   0:52:32 (0:51:17)
290.  (2434) Magnus Eidvall -59   0:52:32 (0:52:02)
291.  (2411) Robert Eng -77   0:52:34 (0:51:23)
292.  (2422) Joakim Kruse -59   0:52:37 (0:51:16)
293.  (2784) Patrik Eriksson -66   0:52:41 (0:51:10)
294.  (2707) Martin Stenström -79 Swedbank  0:52:42 (0:51:13)
295.  (2687) Samuel Edén -65   0:52:42 (0:51:53)
296.  (2666) Tomas Karlsson -80 Klif  0:52:44 (0:51:53)
297.  (2840) Jimmy Strand -85   0:52:45 (0:51:10)
298.  (2746) Per Berthelson -79   0:52:46 (0:51:22)
299.  (3034) Hampus Fäldt -82   0:52:47 (0:51:11)
300.  (2619) Stefan Björkqvist -60 Vendelsö IK 0:52:47 (0:52:08)
301.  (2747) Tito Fiori -66 Bolivia IF  0:52:48 (0:52:19)
302.  (2851) Julius Petersson -85   0:52:55 (0:52:55)
303.  (2455) Jonas Andersson -72   0:53:03 (0:51:43)
304.  (2785) Jan Franzén -76 Skandia löparklubb  0:53:04 (0:51:35)
305.  (2771) Karl Törner -74   0:53:05 (0:51:59)
306.  (3033) Rasmus Billing -83   0:53:07 (0:51:31)
307.  (2509) Viktor Englund -81   0:53:07 (0:52:07)
308.  (2867) Erik Jarlöv -66 URBAN DESIGN  0:53:10 (0:51:49)
309.  (2484) Jan Höijer -44 Fredrikshof  0:53:10 (0:52:31)
310.  (2844) Martin Abrahamsson -75   0:53:11 (0:51:49)
311.  (2352) Olof Lofteskog -83   0:53:16 (0:52:30)
312.  (2987) Kjell Pettersson -69 Sveaskog IF  0:53:17 (0:51:39)
313.  (2692) Nummer 2692   0:53:19 (0:52:27)
314.  (2180) Stefan Hedin -67 Rönninge  0:53:20 (0:53:02)
315.  (2698) Mattias Karlsson -75 Actit  0:53:29 (0:53:01)
316.  (2668) Christian Johansson Cap Gemini/Sogeti  0:53:31 (0:53:00)
317.  (2673) Martin Lindberg -91   0:53:34 (0:52:38)
318.  (2522) Mats Engardt -61 Seb  0:53:40 (0:52:42)
319.  (3028) Erik Hagman -66 Team Tenant & Partner  0:53:43 (0:52:35)
320.  (2797) Edward Murray -67 Navetti  0:53:44 (0:52:33)
321.  (2367) Jonas Lindberg -81   0:53:46 (0:52:45)
322.  (2611) Magnus Cederarv -73   0:53:49 (0:53:23)
323.  (2482) Martin Willners -63   0:53:53 (0:53:07)
324.  (2413) Lars Niklasson -70 Solna Aikido Klubb  0:53:55 (0:52:50)
325.  (2694) Thomas Henriksson -61 Ständig Motvind  0:53:56 (0:52:59)
326.  (2682) Jonas Jalkander -66   0:53:58 (0:52:38)
327.  (3040) Erik Törnquist -69   0:53:59 (0:52:29)
328.  (2373) Rikard Tunedal -65 R79  0:53:59 (0:53:10)
329.  (2803) Gert Pehrson -52 Telenor  0:54:07 (0:52:58)
330.  (2804) Thomas Sipos -75 Profi  0:54:10 (0:52:49)
331.  (2363) Dan Eriksson -69   0:54:13 (0:53:43)
332.  (2456) Hans-Åke Carlsson -48 Swedbank  0:54:17 (0:53:30)
333.  (2240) Nummer 2240   0:54:22 (0:53:54)
334.  (2240) Karl-Henrik Linnhag -57 Sexdrega IK 0:54:22 (0:53:54)
335.  (2691) Niclas Henriksson -65   0:54:24 (0:53:27)
336.  (2506) Jonas Roberts -79   0:54:25 (0:53:11)
337.  (2206) Christian Schoerner -50   0:54:28 (0:54:04)
338.  (2819) Martin Wettergren -79   0:54:29 (0:53:25)
339.  (2508) Jakob Cardell -79   0:54:30 (0:53:33)
340.  (2172) Daniel Grünbaum -79 Klif  0:54:30 (0:54:17)
341.  (2436) Andreas Gunnarsson -78 Applicon  0:54:31 (0:53:01)
342.  (2889) Per Dahlberg -83   0:54:31 (0:53:05)
343.  (2789) Elias Holmer -83   0:54:32 (0:52:58)
344.  (2233) Olof Lorentzen -82 Kungsholmen Bastards  0:54:35 (0:53:59)
345.  (2474) Johan Berg -66   0:54:37 (0:53:57)
346.  (2368) Andreas Lövgren -86   0:54:39 (0:54:01)
347.  (2232) David Gunnarsson -81 Kungsholmen Bastards  0:54:50 (0:54:15)
348.  (2859) Matz Sparrman -53   0:54:58 (0:53:47)
349.  (2385) David Mattsson -75   0:55:19 (0:54:32)
350.  (2151) Arne Ohlson -64 Sexdrega IK 0:55:22 (0:54:56)
351.  (2521) Marcus Asserdal -76   0:55:27 (0:54:42)
352.  (2608) Gustaf Ellström -82   0:55:28 (0:54:54)
353.  (2777) Niklas Birgetz -66 Skandia löparklubb  0:55:29 (0:54:00)
354.  (2565) Kristinn Gylfason -78   0:55:39 (0:54:42)
355.  (2764) Seth Ryding -77 Telenor IF  0:55:47 (0:54:14)
356.  (2875) Daniel Westlin -78 SWECO Structures  0:55:49 (0:54:42)
357.  (2808) Björn Swerre -82 Hagalund  0:55:53 (0:54:40)
358.  (2486) Philip Persson -82 Actit  0:56:00 (0:54:42)
359.  (2361) Christer Dennemark -76 Svif  0:56:02 (0:55:24)
360.  (2863) Mikael Lindblad -73   0:56:03 (0:54:44)
361.  (2615) Thomas Karlquist -43   0:56:15 (0:55:25)
362.  (2855) Marcus Livijn -78   0:56:16 (0:54:50)
363.  (2567) Pierre Törnstrand -66   0:56:17 (0:55:34)
364.  (2609) Mikael Kollberg -76 Krillan  0:56:24 (0:55:41)
365.  (2871) Anders Unnebäck -73 Miami Vice  0:56:28 (0:55:13)
366.  (2836) Anders Mikkola -79   0:56:33 (0:55:10)
367.  (2792) Björn Johansson -60   0:56:35 (0:54:41)
368.  (2396) Johan Nylén -75   0:56:37 (0:56:04)
369.  (2753) Sven Jungerhem -59 Uppsala universitetsanställdas IK 0:56:38 (0:55:12)
370.  (2736) Leif Dehlin -51   0:56:40 (0:55:05)
371.  (2351) Dan Hasselgren -52 Skolverket  0:56:40 (0:55:42)
372.  (2524) Filip Göransson -82   0:56:50 (0:55:30)
373.  (2210) Niklas Persson -80   0:56:50 (0:55:32)
374.  (2685) Donald Hughes -66   0:57:02 (0:56:26)
375.  (2381) Erik Röckner -65 Fortum Heat Scandinavia  0:57:04 (0:56:04)
376.  (2837) Henrik Nielsen -86   0:57:06 (0:55:55)
377.  (2487) Nonis Malamas -80   0:57:07 (0:56:17)
378.  (2462) Jan Bärlund -66   0:57:10 (0:56:04)
379.  (2616) Staffan Kyhlberg -55 Soffliggarna  0:57:12 (0:56:22)
380.  (2760) David Mustonen -95   0:57:15 (0:55:37)
381.  (2677) Göran Adolfsson -81   0:57:15 (0:56:06)
382.  (2809) Anders Törnblom -55 Skandia löparklubb  0:57:16 (0:55:46)
383.  (2488) Stefan Sweitz -71   0:57:20 (0:56:26)
384.  (2838) Oscar Sameland -93   0:57:29 (0:55:48)
385.  (2861) Rasmus Broms -98 Sthlms Polisens IF  0:57:31 (0:56:04)
386.  (2504) Fredrik Fagerstedt -71   0:57:31 (0:57:00)
387.  (2745) Anders Berndt -66 Uppsala Univ.spersonalens IK 0:57:34 (0:56:10)
388.  (2480) Lennart Danielsson -43   0:57:59 (0:57:27)
389.  (2772) Carl Warén -77   0:58:06 (0:56:43)
390.  (2865) August Hellberg -83   0:58:11 (0:56:53)
391.  (2866) Emil Hellberg -85   0:58:11 (0:56:54)
392.  (2287) Carl-Henrik Lindkvist -78 Handelsbanken  0:58:14 (0:57:21)
393.  (2814) Carl-Mikael Westman -86 Klarna  0:58:16 (0:56:45)
394.  (2874) Thomas Schmidt -67 SWECO Structures  0:58:18 (0:57:30)
395.  (2519) Lasse Ludvigsen -75 Danish Dynamite  0:58:19 (0:56:57)
396.  (2761) L-G Nilsson -69 Team Bravari  0:58:20 (0:57:07)
397.  (2614) Linus Malmgren -83   0:58:28 (0:57:20)
398.  (2547) Håkan Lindgren -62 Baik  0:58:34 (0:58:00)
399.  (2828) Petter Franck -85   0:58:38 (0:57:02)
400.  (2518) Jan Wärmegård -73 Kyrkbacken IF  0:58:41 (0:57:47)
401.  (2475) Hans Malmström -51 Mercer  0:58:42 (0:58:02)
402.  (3032) Martin Viroulet-Fagerström -53   0:58:46 (0:57:13)
403.  (2768) Magnus Sjö -71 Team Bravari  0:58:49 (0:57:37)
404.  (2457) Lars Molin -70   0:58:50 (0:57:43)
405.  (2594) Torbjörn Hansson -44   0:58:50 (0:58:12)
406.  (2654) Lennart Olander -64   0:59:03 (0:58:02)
407.  (2681) Conny Fast -78 Oriflame  0:59:03 (0:58:17)
408.  (2791) Pelle Jansson -69   0:59:09 (0:57:41)
409.  (2661) Nummer 2661   0:59:13 (0:58:29)
410.  (2376) Markus Nordström -78   0:59:14 (0:58:33)
411.  (2823) Joel Nordström -80   0:59:15 (0:58:34)
412.  (2672) Patrik Daniels -84   0:59:16 (0:58:19)
413.  (2507) Daniel Silverman -95   0:59:36 (0:58:48)
414.  (2717) Tim Lord -81   0:59:37 (0:57:53)
415.  (2829) Rune Gyldenlöve -78   0:59:47 (0:58:27)
416.  (2793) Kristofer Joneby -79   0:59:53 (0:58:09)
417.  (2841) Oskar Wikström -87   1:00:04 (0:58:36)
418.  (986) Guido F˙en -64 Seb  1:00:10 (0:59:23)
419.  (2652) Christer Eriksson -47   1:00:18 (0:59:16)
420.  (2714) Per Tullberg -45 Skolverket  1:00:20 (0:58:55)
421.  (2728) Pierre Thullberg -67   1:00:21 (0:58:56)
422.  (2697) Ulf Svärd -62 Nordea  1:00:25 (0:59:28)
423.  (2848) Jonas Sevenius -75   1:00:33 (0:59:13)
424.  (2757) Ronny Malmkvit -68   1:00:37 (0:59:01)
425.  (2873) Patrik Hellzén -59   1:00:40 (0:59:16)
426.  (2776) Jan Berglund -45   1:00:44 (0:59:38)
427.  (2758) Alexander Martin -92   1:00:48 (0:59:16)
428.  (2806) Kent Sjölund -49 Lidingö  1:00:56 (0:59:33)
429.  (2690) Tomas Hedberg -50   1:00:58 (1:00:23)
430.  (2477) Joel Bohbot -83   1:01:05 (1:00:28)
431.  (2754) Harde Kader -83   1:01:10 (1:00:01)
432.  (2755) Nabaz Kamal -72   1:01:11 (1:00:02)
433.  (2731) Jan-Olof Cardell -47   1:01:17 (0:59:42)
434.  (2695) Per-Eric Ekblom -63 Ekblom Alpin  1:01:19 (1:00:01)
435.  (2794) Stefan Lundberg -00   1:01:20 (0:59:15)
436.  (2743) Mårten Aren -72 Team Bravari  1:01:24 (1:00:13)
437.  (2439) Krister Kotti -66 Trygg-Hansa  1:01:26 (1:00:07)
438.  (2432) Mats Säfström -59   1:01:52 (1:00:54)
439.  (2490) Ansgar Ågren -36 Telia IF  1:02:02 (1:00:54)
440.  (2580) Håkan Danneman -72 EO-Grafiska  1:02:18 (1:01:15)
441.  (2853) Lars Göran Lundberg -60   1:02:26 (1:00:59)
442.  (2489) Ewert Skymne -31 Fredrikshofs FI  1:02:37 (1:02:07)
443.  (2545) Kalle Rinaird -63 Reklam the City  1:02:45 (1:01:59)
444.  (2516) Urban Cervin -47 Vattenfalls IP  1:03:22 (1:02:05)
445.  (2606) Jan Forss -78 JEPPO IF  1:03:51 (1:03:07)
446.  (2517) Björn Froste -35 Stockholm  1:04:00 (1:03:20)
447.  (2816) Mikael Backlund -78   1:04:04 (1:03:01)
448.  (3014) Richard Furuhovde -59 Sweco Structures  1:05:23 (1:04:24)
449.  (2756) Anders Lundin -64   1:05:55 (1:04:23)
450.  (2752) Lars Jonsson -46   1:06:10 (1:05:09)
451.  (2767) Richard Schönmeyr -50 Ssw  1:06:12 (1:04:50)
452.  (2100) Helge Artell -74   1:07:02 (1:06:19)
453.  (2830) Kettil Hoffman -53 Sky Club  1:07:27 (1:06:24)
454.  (2864) Francois le maistre -63   1:08:25 (1:06:53)
455.  (2716) Ulf Ljungström -46   1:08:44 (1:07:14)
456.  (2872) Eric Bergholm -59 SWECO Structures  1:09:58 (1:08:58)
457.  (2613) Eddie Sandberg -45 Www.kiropraktordanderyd.se  1:10:52 (1:10:02)
458.  (2762) Classe Näslund -60 Skokloster  1:12:40 (1:11:40)
459.  (2735) Eloy Herrera - Pino -49 Swedbank  1:13:25 (1:12:01)
460.  (2795) Thore Lundin -51 B-Link SÖT  1:13:42 (1:13:38)
461.  (2585) Björn Brattström -84 Sofies gäng  1:14:11 (1:14:11)
462.  (2769) Per Söderström -52 Ssw  1:18:59 (1:17:37)
463.  (2891) Reino Hiltunen -36 Akalla  1:27:07 (1:25:54)
464.  (2860) Bengt Agemark -48 Fredrikshofs IF Gång  1:30:08 (1:28:52)
465.  (2894) Kolbjörn K-E Nilsson -34   1:43:01 (1:41:36)
466.  (2751) Hampus Jonsson -75 Team Bravari  1:51:32 (1:50:21)
467.  (2070) Tommy Fondelius -80   1:51:38 (1:50:27)
468.  (2605) Jimmy Fondelius -76   1:51:40 (1:50:29)
10 km Kvinnor Brutto Netto
1.  (2092) Anna Ställberg -82 IFK Tumba Friidrott  0:36:27 (0:36:27)
2.  (2007) Anna Rahm -81 EBM IF  0:36:34 (0:36:34)
3.  (2010) Tove Berg -77 Spårvägens FK  0:38:12 (0:38:12)
4.  (2034) Johanna Roos -76 Spårvägens FK  0:40:16 (0:40:15)
5.  (2036) Sandra Jansson -86 Hässelby sk  0:41:19 (0:41:15)
6.  (2074) Madeleine Shemweta -68 Hässelby SK  0:41:33 (0:41:28)
7.  (2049) Honour Pearson -71   0:42:23 (0:42:18)
8.  (2071) Charlotte Hooft -78 Spif triathlon  0:42:53 (0:42:51)
9.  (2114) Jennie Sahlin -74 Stockholmspolisens IF  0:43:08 (0:43:06)
10.  (2113) Beatrice Johansson -88   0:43:10 (0:42:58)
11.  (2156) Anna-Lisa Persson -78 Hemslöjden  0:43:41 (0:43:31)
12.  (2126) Hanneke Boon -81   0:43:59 (0:43:35)
13.  (2109) Anne Ekenberg -70 Rodez France  0:44:05 (0:43:55)
14.  (2276) Caroline Mårtensson -81 IF Linnéa  0:44:18 (0:44:07)
15.  (2157) Eleonor Johansson -88 Söders SOL  0:45:12 (0:45:00)
16.  (2444) Carolin Svensson -89 Björkfors GoiF  0:45:30 (0:44:49)
17.  (2671) Stina Svensson -77   0:45:56 (0:45:12)
18.  (2127) Inga-Sarah Lindholm -61 Vallentuna FK  0:46:18 (0:45:46)
19.  (2128) Yodit Wolday -72   0:46:28 (0:46:21)
20.  (2112) Ulrica Edholm -66   0:46:32 (0:46:07)
21.  (2289) Caroline Holmberg -78   0:46:34 (0:46:22)
22.  (2213) Sara Nylén -94 Hässelby SK  0:46:38 (0:46:29)
23.  (2281) Fredrika Agestam -94 Bromma IF  0:46:46 (0:46:23)
24.  (2275) Desiré Haglund -81   0:46:46 (0:46:29)
25.  (2176) Åsa Bergman -83   0:46:47 (0:46:30)
26.  (2075) Mia Edvardsson -66 Hässelby SK  0:46:51 (0:46:42)
27.  (2110) Cecilia Forsberg -80 Vilsta IK 0:46:52 (0:46:19)
28.  (2217) Anna Welinder -77   0:46:59 (0:46:45)
29.  (2158) Helene Segerholt -62 Ssw  0:47:11 (0:46:57)
30.  (2196) Frida Idoff -94 Hässelby SK  0:47:13 (0:47:04)
31.  (2197) Kerstin Holmgren -59   0:47:15 (0:47:06)
32.  (2175) Ylva Sundlöf -81 Tjalve  0:47:22 (0:47:09)
33.  (2216) Marita Sundh -60 Storrödningsbergs IF  0:47:36 (0:47:28)
34.  (3019) Sara Berglund -78   0:47:48 (0:47:25)
35.  (2249) Hedvig Åberg -80   0:47:53 (0:47:29)
36.  (2194) Lina Westin -77 Statskontoret  0:47:55 (0:47:28)
37.  (2177) Lina Flemström -84   0:47:56 (0:47:23)
38.  (2247) Charlotte Nordström -79 Stockholm  0:47:56 (0:47:43)
39.  (2261) Kajsa Högdahl -86   0:47:59 (0:47:41)
40.  (2195) Maria Hallström -77 Kungsholmen  0:48:05 (0:48:02)
41.  (2391) Maria Weståker -70 Skolverket  0:48:23 (0:48:03)
42.  (2246) Birgitta Wahlman Laurell -61 Lidingö  0:48:33 (0:48:22)
43.  (2248) Caroline Ingeby -82 Swedbank  0:49:03 (0:48:44)
44.  (2244) Ann-Christine Nordström -70   0:49:20 (0:49:07)
45.  (2971) Josefine Tjärnberg -87   0:49:22 (0:48:17)
46.  (2221) Petra Sporrong -67 Springgirls&boys  0:49:27 (0:49:17)
47.  (2410) Gisela Lind -70 Skandia löparklubb  0:50:02 (0:49:04)
48.  (2710) Maria Marklund -83 Reimers BK  0:50:07 (0:48:56)
49.  (2404) Erica Hult -76 Statskontoret  0:50:24 (0:49:22)
50.  (2394) Karin Froste -65 Vägverket  0:50:28 (0:50:28)
51.  (2393) Mikaela Zelmerlööw -61 Skolverket  0:50:29 (0:49:50)
52.  (2257) Petra Månström -76 Bloggjoggarna  0:50:33 (0:50:03)
53.  (2498) Jenny Malmsten -84   0:50:38 (0:49:54)
54.  (2559) Frida Elftman -79 Nasdaqomx  0:50:40 (0:49:59)
55.  (2389) Marit Nordkvist -75 Klk  0:50:48 (0:50:06)
56.  (2408) Maria Hellblom -81 Lund  0:51:01 (0:50:48)
57.  (2684) Marie Enbuske -69   0:51:03 (0:50:30)
58.  (2523) Lotta Alexandersson -75   0:51:09 (0:50:21)
59.  (2428) Ann Broman -65 Kungsbroplan IF  0:51:29 (0:50:55)
60.  (2554) Åsa Hermansson -78   0:51:31 (0:51:07)
61.  (2430) Emma Åberg -82   0:51:33 (0:50:37)
62.  (2451) Anna Steorn -82   0:51:35 (0:50:53)
63.  (2965) Maria Hörberg -81   0:51:44 (0:50:35)
64.  (2403) Marie Rådahl -70 Bälinge  0:51:46 (0:50:52)
65.  (2573) Merike Andersson -57   0:51:50 (0:51:18)
66.  (2533) Ebba Warén -82   0:51:53 (0:51:15)
67.  (2468) Lara Bretagnolle -94   0:51:53 (0:51:15)
68.  (2917) Linda Alestad -81 Skandia löparklubb  0:51:54 (0:50:49)
69.  (2251) Maria Spaak -77 Åkersberga  0:51:59 (0:51:48)
70.  (2402) Caroline Söderqvist -78   0:52:00 (0:50:59)
71.  (2426) Maria Göransson -80   0:52:00 (0:51:02)
72.  (2409) Lina Ludvigsson -83   0:52:03 (0:51:15)
73.  (2927) Kirsti Heilborn -64 Skandia löparklubb  0:52:08 (0:50:42)
74.  (3002) Jenny Sjöblom -72   0:52:21 (0:50:46)
75.  (2466) Catherine Lillo -71   0:52:24 (0:51:53)
76.  (2406) Moa Asserdal -80   0:52:33 (0:51:42)
77.  (2696) Lotta-Karin Hansson -75   0:52:35 (0:51:54)
78.  (842) Helga Karlsson -86 The Hills Club  0:52:37 (0:51:51)
79.  (2467) Lisette Lillo Fagerstedt -73   0:52:38 (0:52:07)
80.  (2630) Alexandra Edström -87 Alpinus  0:52:43 (0:51:48)
81.  (2527) Maya Rios -81 Konkret  0:52:44 (0:52:00)
82.  (2496) Marie Vanerell -69   0:52:46 (0:52:15)
83.  (2497) Catarina Ekeståhl -83 Altor  0:52:46 (0:52:46)
84.  (985) Ann-Sofie Sundholm -84 The Hills Club  0:52:51 (0:52:05)
85.  (2957) Louise Wändin -79 Stockholm  0:53:05 (0:51:40)
86.  (2470) Ann-Charlotte Karlquist -70 AstraZeneca IF  0:53:09 (0:52:22)
87.  (2539) Emma Sallnäs -77 Hammarby allé  0:53:12 (0:52:48)
88.  (2449) Maria Johannisson -78   0:53:13 (0:52:36)
89.  (2446) Pia Laakkonen -82   0:53:16 (0:52:15)
90.  (2220) Ulrika Lindström -79 Skandia löparklubb  0:53:16 (0:52:59)
91.  (2405) Ulrika Svensson -78 Dsif  0:53:18 (0:52:41)
92.  (2445) Charlotta Lilja -83   0:53:19 (0:52:26)
93.  (3013) Jenny Salomonsson -76 SWECO Structures  0:53:27 (0:52:32)
94.  (2537) Malin Nordesjö -75   0:53:33 (0:52:44)
95.  (2974) Maja Persson   0:53:35 (0:52:39)
96.  (2454) Evelina Landroth -78   0:53:38 (0:52:37)
97.  (2397) Matilda Thyresson -81   0:53:47 (0:52:57)
98.  (2931) Christin Johansson -72   0:53:49 (0:52:26)
99.  (2973) Ida Nord Larsson -83   0:53:49 (0:52:47)
100.  (2424) Karin Stenmark -69 Sundbyberg  0:53:55 (0:52:51)
101.  (2920) Emelie Carlstedt -85   0:53:57 (0:52:33)
102.  (2495) Elin Fhölenhag -75   0:53:57 (0:52:56)
103.  (2636) Isa Norman -80   0:53:59 (0:53:07)
104.  (2531) Minna Ridderstolpe -77   0:54:01 (0:53:28)
105.  (2984) Greta Blind -79   0:54:03 (0:52:43)
106.  (2964) Anna Gorbow Bjureld -73   0:54:06 (0:52:40)
107.  (2944) Maria Svensson -84 Ik Jogg  0:54:16 (0:53:11)
108.  (2592) Sophia Järnåsen -74 Nacka  0:54:19 (0:53:33)
109.  (2688) Jenny Fohlstedt -71   0:54:26 (0:53:43)
110.  (2569) Anette Wagler -65 Friskis och Svettis Stockholm  0:54:27 (0:53:55)
111.  (2399) Alicia Banda -76 Solna  0:54:42 (0:53:26)
112.  (2575) Maria Vistrand -82   0:54:43 (0:54:07)
113.  (2939) Josefin Lundgren -75   0:54:44 (0:53:00)
114.  (2562) Helena Rabe -67   0:54:45 (0:54:11)
115.  (2948) Sandra Åberg   0:54:47 (0:53:43)
116.  (2500) Ulrika Olsson -79   0:54:48 (0:53:58)
117.  (2465) Anna Lind -75 Kvarnskogen  0:54:50 (0:54:16)
118.  (2532) Jenny Strålin -80 Konkret  0:54:51 (0:53:42)
119.  (2578) Hanna Vistrand -82   0:54:54 (0:54:18)
120.  (2448) Åsa Söderbäck -77   0:54:59 (0:54:34)
121.  (2623) Ylva Haraldsdotter -80   0:55:12 (0:54:02)
122.  (2450) Marie Ånimmer -68 Extenda  0:55:19 (0:53:56)
123.  (3011) Lotta Nyman -80 SWECO Structures  0:55:19 (0:54:24)
124.  (2962) Maria Wolters -67 Uppsala Univ.spersonalens IK 0:55:20 (0:54:12)
125.  (2589) Eva Törnvall -74 Sexdrega IK 0:55:30 (0:54:30)
126.  (2493) Dorthe Wittrup -73 Danish Dynamite  0:55:31 (0:54:09)
127.  (2943) Therese Storheden -75   0:55:31 (0:54:47)
128.  (3039) Maria Finnved -86   0:55:33 (0:54:25)
129.  (2627) Anna Åkerlind -66   0:55:34 (0:54:59)
130.  (2934) Elin Larry-Östman -75 Hagalund  0:55:36 (0:54:23)
131.  (2701) Eva-lotta Bengtsson -73   0:55:39 (0:54:14)
132.  (2502) Catrin Warmedinger -65   0:55:40 (0:54:48)
133.  (2571) Elin Törner -81   0:55:42 (0:54:37)
134.  (2689) Lena Hansson -62 Pasta etc  0:55:47 (0:54:49)
135.  (2469) Anne Öberg -56   0:55:58 (0:55:23)
136.  (2563) Catharina Norlinger -61   0:56:05 (0:55:28)
137.  (2447) Karin Tolander -62 Rydboif  0:56:07 (0:55:25)
138.  (2593) Cecilia Danneke -82   0:56:08 (0:55:28)
139.  (2629) Sophia Andersson -78   0:56:15 (0:55:40)
140.  (2929) Michaela Jaanu -91   0:56:18 (0:54:53)
141.  (2663) Ann-Katrin Svensson -76   0:56:20 (0:55:40)
142.  (2683) Annika Melin -64 Stockholm  0:56:25 (0:55:53)
143.  (2471) Ing-Marie Hugosson -48 IF Start  0:56:33 (0:55:51)
144.  (2990) Helena Johansson -77   0:56:36 (0:55:30)
145.  (2992) Naadede Tettey -76   0:56:37 (0:55:31)
146.  (2398) Feri Firouzbacht -55   0:56:37 (0:56:04)
147.  (2536) Elin Malm -83   0:56:42 (0:55:46)
148.  (2570) Gunnel Annebäck -48   0:56:50 (0:55:47)
149.  (2558) Gerda Fritzell -82   0:56:50 (0:56:05)
150.  (2945) Inger Tambour -66 Skandia löparklubb  0:57:00 (0:55:32)
151.  (2590) Hanna Sandström -80   0:57:04 (0:56:26)
152.  (2658) Tullan Widung -76   0:57:15 (0:56:19)
153.  (2662) Pia-Karin Törnstrand -66   0:57:21 (0:56:38)
154.  (2491) Maria Elinder -75 Team Aquamarine  0:57:22 (0:56:32)
155.  (3009) Annika Leindal -61 Seb  0:57:25 (0:56:17)
156.  (2525) Emma Gryspeert -75 Konkret  0:57:33 (0:56:50)
157.  (3018) Karin Preisler -84   0:57:34 (0:56:08)
158.  (2400) Helena Edström -79 Uppsala Univ.spersonalens IK 0:57:44 (0:56:46)
159.  (2930) Cecilia Johansson -80   0:57:49 (0:56:24)
160.  (2919) Jessica Carlander -71   0:57:51 (0:56:25)
161.  (2540) Yassal Sundman -76   0:57:52 (0:56:50)
162.  (2443) Lotten Andersson -76   0:57:55 (0:56:35)
163.  (2986) Linda Nielsen -81 Stockholm  0:57:56 (0:56:44)
164.  (2641) Karin Werner -82 Nisses Fotoner  0:58:00 (0:57:01)
165.  (2601) Maria Magander -72   0:58:03 (0:57:06)
166.  (3026) Annica Johnsson -70   0:58:04 (0:56:32)
167.  (2712) Ida-Mari Hansson -79   0:58:05 (0:56:39)
168.  (2954) Ulrika Dalström -68   0:58:12 (0:56:41)
169.  (2242) Malin Elisabet Blom -76   0:58:12 (0:57:57)
170.  (2999) Helena Glantz -66 URBAN DESIGN  0:58:19 (0:56:58)
171.  (2556) Ingrid Aringer -82 Yogayama Road Runners  0:58:19 (0:57:27)
172.  (2950) Emma Mähler -87 Sabis mk  0:58:27 (0:57:01)
173.  (2655) Carina Holdt -82   0:58:30 (0:57:28)
174.  (2588) Lena Öfverbeck -75   0:58:30 (0:57:36)
175.  (2921) Agnes Cavallin   0:58:44 (0:57:14)
176.  (2557) Victoria Andersson -83   0:58:44 (0:58:00)
177.  (2727) Åsa Rosengardten -83   0:58:48 (0:57:16)
178.  (2726) Liv Fossbo -87   0:58:49 (0:57:17)
179.  (2704) Jeanette Hörner -67   0:58:54 (0:57:36)
180.  (2928) Lisa Huitfeldt -85 Profi  0:58:54 (0:57:36)
181.  (2535) Anna-Karin Edén -79   0:59:00 (0:57:59)
182.  (2528) Anna Karlsson -74 Stockholm  0:59:05 (0:57:39)
183.  (3023) Ann-Charlotte Tofftén -60   0:59:09 (0:57:53)
184.  (2591) Nanna Ärlebäck -77 Team Aquamarine  0:59:10 (0:58:18)
185.  (2961) Lovisa Holm -80   0:59:14 (0:57:49)
186.  (2603) Helena Bjarnle -61   0:59:27 (0:58:13)
187.  (3031) Anna Danersson -84 Team Tenant & Partner  0:59:30 (0:58:24)
188.  (2526) Susanna Kull -68   0:59:34 (0:58:59)
189.  (2993) Åsgerd Andersson -60 Swedbank  0:59:36 (0:58:00)
190.  (2970) Erika Sahlin -78   0:59:37 (0:58:10)
191.  (2937) Charlotte Lindgren -80   0:59:43 (0:58:19)
192.  (2642) Inger Bohlin -63   0:59:51 (0:58:20)
193.  (2901) Elin Carlsson -76 Uppsala Univ.sanställdas IK 0:59:55 (0:58:26)
194.  (2953) Ann-louise Bohlin -66 Söraswingers  1:00:00 (0:58:52)
195.  (2550) Charlotta Holmgren -75   1:00:01 (0:58:42)
196.  (2387) Anna Eklund -85   1:00:03 (0:58:39)
197.  (2153) Emma Dahl -85   1:00:08 (0:58:45)
198.  (2561) Marie Öhlund-Norlén -68 Telia IF  1:00:15 (0:59:13)
199.  (2906) Ida Holmgren -77   1:00:19 (0:59:00)
200.  (2955) Anna-Maria Ahlgren -81   1:00:26 (0:59:21)
201.  (2721) Anna-Karin Lundahl -67   1:00:28 (0:59:21)
202.  (2940) Elisabet Marmolin Uppsala LK  1:00:30 (0:59:03)
203.  (2998) Christine le maistre -64   1:00:33 (0:59:01)
204.  (2978) Sofia Karlsson -77   1:00:33 (0:59:08)
205.  (2199) Pia Begler -85   1:00:33 (1:00:22)
206.  (2494) Karin Tegerstedt -75   1:00:34 (0:58:50)
207.  (3029) Mia Rydén -69 Team Tenant & Partner  1:00:41 (0:59:32)
208.  (2174) Lisa Englund -79   1:00:43 (0:59:53)
209.  (2492) Christina Roche -67 Bälinge  1:00:44 (0:59:47)
210.  (2649) Jenny Hellenberg -83 Glitter IK 1:00:51 (0:59:44)
211.  (2648) Eva Andréasson -60 Årsta  1:00:58 (1:00:17)
212.  (3025) Charlotte Fredelius -75   1:01:04 (1:00:13)
213.  (2969) Anna-Karin Persson -85   1:01:07 (0:59:38)
214.  (2705) Katarina von Otter -73   1:01:08 (0:59:29)
215.  (2529) Ida Lindberg -83   1:01:09 (1:00:13)
216.  (2947) Annie Viljakka -84 Klarna  1:01:10 (0:59:37)
217.  (2932) Gunilla Johansson -61 Skandia löparklubb  1:01:12 (0:59:42)
218.  (3006) Britta Andersson -79   1:01:14 (0:59:32)
219.  (2708) Cecilia Enbäck -68 Tyresö  1:01:15 (0:59:49)
220.  (2977) Nina Johansson -77   1:01:19 (0:59:53)
221.  (2651) Cilla Holmberg -65   1:01:27 (1:00:08)
222.  (2626) Emma Simms -93   1:01:28 (1:00:32)
223.  (2904) Johanna Eriksson -81   1:01:29 (1:00:23)
224.  (2982) Linda Andersson -71 Sveaskog IF  1:01:32 (0:59:55)
225.  (2541) Jacinta Milne -79   1:01:32 (1:00:35)
226.  (2643) Marie Ahlgren -68   1:01:34 (1:00:21)
227.  (2913) Maria Staf -82   1:01:36 (1:00:00)
228.  (2914) Pernilla Staf -77   1:01:36 (1:00:01)
229.  (2660) Mette Didriksen -76   1:01:37 (1:00:55)
230.  (2568) Carina Persson -67 Spring girls & boys  1:01:38 (1:01:02)
231.  (2912) Helena Staf -74   1:01:45 (1:00:08)
232.  (2624) Carina Kvarnemark -62   1:02:03 (1:01:12)
233.  (2995) Ann Berglund -78 Berglunds  1:02:13 (1:00:57)
234.  (2956) Elisabet Jansson -57   1:02:17 (1:00:47)
235.  (2632) Rebecca Edström -85 Alpinus  1:02:30 (1:01:35)
236.  (2586) Kristina Gustafsson -72   1:02:35 (1:01:49)
237.  (3022) Susanne Theorell   1:02:37 (1:01:22)
238.  (2598) Emma Lindgren -79   1:02:42 (1:01:30)
239.  (2719) Elin Sjödin -75   1:02:44 (1:01:24)
240.  (2997) Linnéa Staffas -73   1:02:45 (1:01:22)
241.  (3008) Karin Bengtsson -82 SWECO Structures  1:02:47 (1:01:58)
242.  (2639) Anna Jerndorf -73 Nisses Fotoner  1:03:17 (1:02:18)
243.  (2702) Veronica Björklund -77   1:03:20 (1:01:54)
244.  (2924) Stina Granberg -80   1:03:29 (1:02:03)
245.  (2538) Grazyna Sotta -82   1:03:37 (1:02:41)
246.  (3027) Sofia Tingstig -75   1:03:46 (1:02:11)
247.  (3000) Jenny Möllberg -73   1:03:49 (1:02:12)
248.  (2599) Magdalena Gleisner -72   1:03:52 (1:03:17)
249.  (2646) Malin Persson -79 Statskontoret  1:04:10 (1:03:08)
250.  (2706) Annica Tallving -79   1:04:24 (1:03:22)
251.  (2656) Lena Ericson -74   1:04:25 (1:02:41)
252.  (2425) Anna Källström -57   1:04:26 (1:03:36)
253.  (2966) Camilla Koch -82   1:04:28 (1:03:18)
254.  (2604) Lena Skymne -40 Fredrikshofs FI  1:04:40 (1:03:42)
255.  (2720) Susanne Niord -62   1:04:43 (1:03:26)
256.  (2596) Eva Ekström -47 kan själv  1:04:45 (1:03:07)
257.  (2638) Madelaine Löfqvist -74   1:04:54 (1:04:08)
258.  (2936) Åsa Lidström -68 ELFA Rushing team  1:05:07 (1:03:54)
259.  (3007) Nathalie Aranda Gani -79   1:05:09 (1:03:26)
260.  (2722) Kerstin Johansson -44   1:05:10 (1:03:35)
261.  (3001) Susanne Andersson -72 Uppsala Univ.spersonalens IK 1:05:21 (1:03:51)
262.  (2620) Eleonora Celebi -67   1:05:42 (1:04:39)
263.  (3020) Lillemor Lantz -58   1:05:46 (1:04:17)
264.  (2922) Margareta Engstrand -56   1:05:58 (1:04:28)
265.  (2640) Ebba Werner -46 Nisses Fotoner  1:06:09 (1:05:10)
266.  (3037) Lena Detter -56   1:06:17 (1:05:13)
267.  (2647) Ewa Thureson -56 Karolinska  1:06:34 (1:05:17)
268.  (2725) Katarina Rajala -58   1:06:36 (1:05:26)
269.  (2730) Johanna Ågren -51 NCC IF  1:06:54 (1:05:36)
270.  (2994) Gabriela Munoz -61   1:06:56 (1:05:41)
271.  (2713) Lavaniya Das -87   1:07:01 (1:06:28)
272.  (2407) Sari Bolin -66   1:07:02 (1:06:19)
273.  (3030) Lena Edmark -71 Team Tenant & Partner  1:07:15 (1:06:07)
274.  (2907) Maria Kaaman -77   1:07:30 (1:04:53)
275.  (2968) Lina Madsen -82   1:07:39 (1:06:28)
276.  (3035) Anna Sköllermo -78 Annas klubb  1:07:50 (1:06:16)
277.  (2942) Tina Puka -76   1:07:52 (1:06:19)
278.  (2963) Petra Ahl -82   1:08:15 (1:07:04)
279.  (2985) Jennie Lindgren -78 Swedbank  1:08:21 (1:07:21)
280.  (2925) Anna Hamnegård -78   1:08:25 (1:07:01)
281.  (2587) Emma Andersson -82   1:08:27 (1:07:50)
282.  (2900) Sandra Boisseau -73 IPK Tigers  1:08:55 (1:07:41)
283.  (2988) Katrin Vogel -82   1:08:56 (1:07:26)
284.  (2916) Cecilia Wikdahl -79   1:09:13 (1:07:32)
285.  (3005) Beatrice Agrell -84 SWECO Structures  1:09:19 (1:08:29)
286.  (2733) Ingela Espmark -68   1:09:32 (1:07:58)
287.  (2933) Ida Kullander -68   1:09:41 (1:08:06)
288.  (3036) Ann Persson Plast IS  1:10:17 (1:09:01)
289.  (2959) Anna Grettve -77   1:10:45 (1:09:14)
290.  (2741) Åsa Wennerberg -57   1:12:39 (1:11:05)
291.  (2740) Harma Alma -84   1:12:50 (1:11:42)
292.  (2938) Mikaela Lorén -91   1:13:03 (1:11:37)
293.  (3024) Gunilla Wallin -38   1:13:46 (1:12:29)
294.  (2600) Sofie Beck -83 Sofies gäng  1:14:11 (1:14:11)
295.  (3015) Elisabeth Härlin -56 Herbalife/kungsholmen  1:15:55 (1:14:44)
296.  (2910) Carina Olander -60   1:16:07 (1:14:33)
297.  (2899) Carola Barhammar -52 IPK Tigers  1:20:52 (1:19:38)
298.  (2972) Linda Weding -80   1:26:44 (1:25:02)
299.  (2946) Nina Weding -85   1:26:45 (1:25:02)
300.  (3038) Rebecka Lindgren -83   1:43:42 (1:42:50)
301.  (3017) Ellen Nilsson -81   1:43:42 (1:42:51)
Knattar
(5092) Nils -07   0:09:31
(5113) Erik Adolfsson -04   0:07:07
(5114) Oskar Adolfsson -01   0:05:28
(5057) Celine Allard-Forsberg -01 Vilsta IK 0:04:45
(5103) Julius Althoft -04   0:09:04
(5074) Axel Alvinger -01   0:05:07
(5075) Victor Alvinger -01   0:04:53
(5089) Daniel Andersson -02 Djurgården Hockey  0:05:53
(5110) Vigert Bagewitz -06   0:11:17
(5096) Simon Berg -99 Sigtuna IF  0:04:39
(5002) Buster Berling -02 Högalidsskolan  0:05:24
(5090) Alexander Bill -04   0:06:45
(5043) Arvid Björklund -01 Bromma  0:05:42
(5136) Arvid Brinell -01 Hammarby IF  0:05:27
(5100) John Bäck -06 FK Studenterna Junior  0:10:33
(5013) Gloria Carlander -00   0:07:10
(5107) Max Cedergren -01   0:05:19
(5068) Axel Claesson -04 Vårt Kungsholmen  0:07:05
(5131) Viktor Dahl -02 Atlantis  0:05:57
(5099) Elton Ekendahl -04   0:06:56
(5044) Elias Engström -04 FK Studenternas jr-sektion  0:06:14
(5045) Venla Engström -07 FK Studenternas jr-sektion  0:11:29
(5063) Devin Fandén -05   0:10:56
(5064) Eric Fandén -01   0:13:31
(5014) Tilde Florin -05   0:12:21
(5118) Albin Fohlstedt -05   0:10:05
(5117) Gustav Fohlstedt -02   0:06:40
(5040) Lea Forste Dinell -02 IK Bojen  0:06:34
(5015) Alexander Freiermuth -06   0:10:05
(5016) Filippa Freiermuth -02   0:08:31
(5017) Simon Freiermuth -00   0:10:08
(5018) Anton Furusjö -06   0:10:02
(5003) Moa Gerell -00   0:07:26
(5020) Filippa Gil -04 Stockholm  0:06:51
(5132) Axel Gryspeert -05   0:09:09
(5115) Filippa Hansson -03 FK Studenterna Junior  0:06:15
(5116) Lukas Hansson -05 FK Studenterna Junior  0:07:57
(5004) Evelyn Högberg -01   0:06:16
(5078) Svea Högberg -03   0:06:58
(5082) Majken Högby -03   0:05:53
(5079) Felicia Jansson -04   0:08:07
(5028) Daniel Jerndorf -06 Nisses Fotoner  0:11:02
(5036) Rikard Karlsson -98 Stäket IF  0:04:50
(5095) Filip Korshag -04   0:07:21
(5053) Isabelle Kruppke -07 Isabelle  0:20:22
(5081) Lorisa Käll -00   0:05:26
(5023) Sofia Larsson -00   0:05:29
(5077) Emma Lenstrup -00   0:05:41
(5129) Hannah Leopoldson -03   0:07:26
(5130) Markus Leopolson -01   0:05:54
(5024) Tintin Lidström -03 Stims  0:09:18
(5005) Liam Limén Clément -03   0:05:31
(5088) Emrik Lindahl -02   0:06:01
(5059) Emelie Lindblad -04   0:09:05
(5029) Elias Lindström -07   0:12:37
(5009) Isabelle Lindström -03 Frösunda Road Runners  0:07:52
(5030) Simon Lindström -05   0:07:01
(5010) William Lindström -01 Frösunda Road Runners  0:06:02
(5102) Tuva Lundmark -05   0:07:35
(5124) Cornelia Mackhé -06   0:13:36
(5123) Othulia Mackhé -04   0:08:43
(5112) Liza Magnusson -04   0:08:29
(5111) Max Magnusson -02   0:06:01
(5037) Alexander Mannertorn -00   0:05:26
(5097) Martin Melinder -01 Bollstanäs SK  0:05:16
(5121) Arve Nikula -04 Trosa  0:06:18
(5120) Theo Nikula -02 Trosa  0:06:32
(5101) Tyra Norberg -04   0:07:31
(5109) Carl Nordström -02   0:07:59
(5106) Gabriel Pedersen Olampo -03   0:06:00
(5105) Noah Pedersen Olampo -06   0:09:49
(5091) Filippa Persson -04   0:07:45
(5069) Nils Rosén -05 Vårt Kungsholmen  0:10:18
(5122) Alma Råström -05   0:07:49
(5011) Axel Röjerman -01 Rotan Road Runners  0:05:50
(5012) Emil Röjerman -04 Rotan Road Runners  0:07:03
(5128) Albert Rönnell -07   0:14:13
(5058) Amelia Spaak -05 Åkersberga  0:08:35
(5042) Ebba Stangvik -02 IK Bojen  0:06:36
(5033) Julia Starck -98   0:05:59
(5034) Emelie Stenberg Widin -98 Söra  0:05:58
(5098) Arvid Stenhag -04   0:07:16
(5133) Filippa Sundgren -06   0:12:37
(5134) Lucas Sundgren -06   0:08:39
(5051) Arvid Sundh -00 Storrödningsbergs IF  0:09:45
(5052) Signe Sundh -04 Storrödningsbergs IF  0:09:46
(5055) Clara Sundqvist -01 Bromma IF  0:05:28
(5056) Sophie Sundqvist -03 Bromma IF  0:06:49
(5035) Frida Säfström -00 Westermalm IF  0:05:28
(5080) Lorisa Taxen -03   0:08:02
(5087) Leo Thillou Thomasson -02   0:05:36
(5127) Tuva Thulin -05 Mariebergs SK  0:08:49
(5083) Emma Thur -04   0:06:45
(5094) Wilmer Tibbling -04   0:08:45
(5072) Adam Tingstig -05   0:08:33
(5073) Thea Tingstig -03   0:07:49
(5025) Hannes Tylehed -02   0:06:02
(5007) David Törner -02   0:05:55
(5008) Jakob Törner -05   0:08:48
(5070) Ivar Wagner -00   0:05:21
(5071) William Wagner -00   0:05:10
(5135) Lila Wehlander -98 Lycée Francais Saint Louis  0:05:01
(5026) Fanny Welinder -06   0:11:15
(5060) Neo Viking -04   0:08:15
(5039) Mathilda Wilston -02 Saplication  0:07:58
(5027) Melvin Wilston -05 Saplication  0:08:15
(5001) Axel Vinsten -03 Segeltorp  0:05:18
(5061) Hugo Winterglöd -07 Hugosaurus  0:09:47
(5067) Melker Wisén -05   0:07:45
(5065) Thyra Witschard -05   0:08:33
(5066) Wilmer Witschard -07   0:08:56
(5125) Hilde von Schenck -05 Nysätra  0:09:21
(5126) Ludvig von Schenck -03 Sickla IK 0:06:01
(5119) Felix Vungi -05   0:06:59
(5084) Maya Wästebo -02   0:06:08
(5048) Jacob Wästvind -01   0:06:15
(5076) Fanny Ytterholm -01 Essinge IK 0:06:14
(5108) Linne Zachrisson -01 IF Linnéa  0:05:41
(5093) Agnes Zingmark -04   0:09:21
(5086) Nike Öfverbeck -03   0:08:10
(5085) Theodor Öfverbeck -01   0:05:36