RESULTAT 2012

Hittar du några fel i resultatlistan (fel namn, namn som saknas, felstavning, fel tid eller fel klass...) var god och kontakta oss på

Ett stort tack till alla deltagare och till våra sponsorer

    Bruttotider: från startskottet till din målgång.
Nettotid: från att du passerat startlinjen tills du passerat mållinjen.
Halvmara Män VSM Brutto Netto
Halvmara Män VSM M35
1.  (2) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägen  1:11:53 (1:11:53)
2.  (44) Tomas Olsson -77 Högby IF  1:12:21 (1:12:21)
3.  (4) Jonas Larm -73 Hässelby SK  1:12:35 (1:12:34)
4.  (26) Fritjof Fagerlund -74 Rånäs 4H  1:13:46 (1:13:46)
5.  (7) Kenneth Boman -76 Lulekamraterna  1:16:05 (1:16:05)
6.  (18) Mikael Andersson -77 Sävast ski team  1:16:09 (1:16:09)
7.  (66) Henrik Lundholm -77 Riviera FI  1:16:56 (1:16:56)
8.  (28) Frans Heijbel -77 IF Linnéa  1:18:21 (1:18:21)
9.  (46) Andreas Phersson -75 Trångsvikens IF  1:18:34 (1:18:34)
10.  (55) Johan Egelstedt -73 IF Linnéa  1:20:10 (1:20:09)
11.  (45) Jonas Petersson -73 Stockholms FTF  1:22:14 (1:22:14)
12.  (229) Sofus Kreutzmann -73 Hässelby SK  1:22:32 (1:22:30)
13.  (266) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret  1:23:10 (1:23:07)
14.  (245) Jonas Nordwall -74 Rånäs 4H  1:24:00 (1:23:52)
15.  (195) Herman Degselius -73 IF Linnéa  1:24:03 (1:24:00)
16.  (24) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  1:24:54 (1:24:54)
17.  (279) Fredrik Södergren -73 AXA Sports Club  1:25:11 (1:25:05)
18.  (234) Tobias Larsson -74 IK Jogg  1:27:52 (1:27:47)
19.  (207) Ken Hakata -73 IF Linnéa  1:28:24 (1:28:22)
20.  (519) Tobias Ludvigson -74 Hässelby SK  1:28:49 (1:28:39)
21.  (184) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  1:29:51 (1:29:46)
22.  (263) Stefan Roth -74 Västerås Löparklubb  1:33:10 (1:33:07)
Halvmara Män VSM M40
1.  (49) Pontus Schultz -72 Hammarby IF Friidrott  1:14:06 (1:14:06)
2.  (20) Mikael Berg -70 Riviera Friidrott Piteå  1:15:09 (1:15:09)
3.  (9) Johan Nordström -72 Runday IF  1:15:51 (1:15:50)
4.  (38) Matti Linna -70 Nilivaara IS  1:16:52 (1:16:52)
5.  (17) Johan Sand -72 Huddinge AIS  1:17:58 (1:17:57)
6.  (61) Andreas Andersson -71 IF Linnéa  1:18:33 (1:18:32)
7.  (31) Bernie Jackson -71 Huddinge AIS  1:19:03 (1:19:03)
8.  (47) Jonas Rosengren -72 KFUM Örebro Friidrott  1:19:24 (1:19:23)
9.  (220) Per Jemth -71 Rånäs 4h  1:19:27 (1:19:24)
10.  (176) Memo Abbeholm -71 Flemingsbergs SK  1:20:30 (1:20:30)
11.  (19) Mikael G Andersson -72 Trångsvikens IF  1:21:54 (1:21:53)
12.  (212) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  1:22:40 (1:22:37)
13.  (198) Mats Eriksson -69 Hässelby SK  1:24:21 (1:24:20)
14.  (192) Magnus Dahlin -69 IF Linnéa  1:25:13 (1:25:10)
15.  (253) Niklas Olsson -70 Huddinge AIS  1:26:11 (1:26:05)
16.  (182) Stefan Asp -70 Motala AIF  1:26:47 (1:26:38)
17.  (91) Magnus Dahlberg -71 Hässelby SK  1:27:51 (1:27:48)
18.  (180) Olof Andersson -68 Riviera FI  1:28:12 (1:28:09)
19.  (185) Daniel Björk -71 Team Skavsåret IF  1:31:09 (1:31:05)
20.  (213) Hans Håkansson -71 IF Linnéa  1:31:13 (1:31:05)
21.  (267) Albert Schnelzer -72 AXA Sports Club  1:32:00 (1:31:55)
22.  (272) Stefan Sundell -69 Järla IF OK  1:32:34 (1:32:33)
23.  (219) Magnus Jansson -72 Uppsala LK  1:32:56 (1:32:52)
24.  (187) Mattias Brandt -68 AXA SC  1:33:41 (1:33:32)
25.  (410) Hans Eriksson -70 IF Linnéa  1:34:10 (1:33:32)
26.  (201) Birger Fält -68 Bollnäs FiK  1:35:40 (1:35:33)
27.  (232) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  1:42:00 (1:41:56)
28.  (179) Mikael Andersson -71 IK Jogg  1:45:51 (1:45:45)
29.  (270) Rune Stjernström -69 Hässelby SK  1:45:54 (1:45:49)
30.  (225) Krister Jonsson -71 Huddinge AIS  1:46:18 (1:46:10)
Halvmara Män VSM M45
1.  (6) Anders Dahl -64 Högbo AIK 1:14:43 (1:14:43)
2.  (281) Fredrik Tedborn -67 Täby IS  1:15:13 (1:15:12)
3.  (273) Fredrik Svanfeldt -63 Hässelby SK  1:18:29 (1:18:28)
4.  (8) Thomas Kajander -64 Spårvägens FK  1:18:40 (1:18:40)
5.  (246) Johan Norin -65 Stockholm FTF  1:21:08 (1:21:01)
6.  (223) Per Jonasson -66 Mälarhöjdens IK 1:21:14 (1:21:11)
7.  (222) Jesper Johansson -67 IK Akele  1:21:49 (1:21:48)
8.  (258) Patrick Pring -65 Tullinge_Tumba FF  1:23:01 (1:22:58)
9.  (193) Jonny Danielsson -64 Dala-Järna IK 1:24:00 (1:23:58)
10.  (249) Torkel Nyberg -67 IFK Lidingö  1:26:21 (1:26:17)
11.  (282) Tommy Tedelund -63 Stockholm långdistans klubb  1:27:28 (1:27:20)
12.  (243) Fredrik Nilsson -65 Fredrikshof FIF  1:28:28 (1:28:22)
13.  (199) Ronnie Eriksson -64 LK Nyköpings Runners  1:29:25 (1:29:16)
14.  (208) Niklas Hegenbart -63 Mälarö SOK  1:30:09 (1:30:08)
15.  (280) Niko Tapanila -64 Uppsala löparklubb  1:32:57 (1:32:51)
16.  (268) Magnus Seger -65 Hammarby IF  1:36:52 (1:36:49)
17.  (241) Patrick Münzker -64 Runday IF  1:38:01 (1:38:00)
18.  (218) Peter Jakobsson -66 IF Linnéa  1:38:19 (1:38:10)
19.  (197) Björn Elfvin -63 IF Linnéa  1:49:40 (1:49:35)
20.  (177) Bo Alvelid -65 AXA Sports Club  2:07:00 (2:06:52)
Halvmara Män VSM M50
1.  (42) Martti Mustonen -60 Rånäs 4H  1:17:06 (1:17:06)
2.  (283) Stefano Testi -61 Boo IF  1:18:03 (1:18:00)
3.  (237) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:19:09 (1:19:08)
4.  (210) Jonas Hellström -61 Danderyds sk  1:22:27 (1:22:25)
5.  (276) Per Svensson -59 IFK Linköping FK  1:23:46 (1:23:43)
6.  (236) Mats Liss -62 IFK Mora/Swedbank  1:23:56 (1:23:56)
7.  (191) Thomas Börjesson -62 Team Blekinge LF  1:24:15 (1:24:09)
8.  (240) Anders Modigs -61 Borlänge LK  1:24:51 (1:24:50)
9.  (227) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF  1:24:52 (1:24:49)
10.  (209) Svenolov Hellqvist -60 IF Strategen  1:26:35 (1:26:30)
11.  (37) Magnus Linden -59 Ystads IF  1:26:54 (1:26:52)
12.  (204) Michael Grant -60 Fredrikshofs FIF  1:27:16 (1:27:10)
13.  (260) Roger Reinhold -61 Hässelby SK  1:29:03 (1:29:00)
14.  (290) Hans Wallin -60 Huddinge AIS  1:31:13 (1:31:09)
15.  (264) Johan Rönnby -62 Enhörna IF  1:31:45 (1:31:40)
16.  (230) Mikael Kritikos -61 IF Linnéa  1:31:59 (1:31:55)
17.  (181) Anders Asp -62 Boo IF  1:33:35 (1:33:29)
18.  (265) Håkan Samuelsson -59 Runday IF  1:34:04 (1:33:58)
19.  (251) Johan Olausson -59 Team Skavsåret IF  1:34:12 (1:34:09)
20.  (503) Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshof  1:36:16 (1:36:12)
21.  (289) Anders Wallin -62 Tullinge-tumba ff  1:40:06 (1:40:04)
22.  (248) Kenneth Nyberg -58 Hemlingby lk  1:41:28 (1:41:23)
23.  (235) Håkan Lilja -59 Danderyds SK  1:44:40 (1:44:32)
24.  (252) Anders Olsson -60 Borlänge LK  1:50:39 (1:50:35)
25.  (763) Bernt Rünell -61 Run4Fun / Fagersta  1:58:25 (1:58:14)
Halvmara Män VSM M55
1.  (231) Leif Larson -56 Rånäs4h  1:21:12 (1:21:10)
2.  (286) Nils-Allan Torstensson -57 Hultsfreds LK  1:27:18 (1:27:12)
3.  (239) Ove Martinsson -54 Trollhättans IF  1:29:25 (1:29:19)
4.  (271) Per Strömberg -57 Trollhättans IF  1:30:12 (1:30:05)
5.  (292) Håkan Westerblad -56 Spårvägen  1:30:25 (1:30:17)
6.  (211) Tomas Hemmingsson -54 IF Linnéa  1:30:51 (1:30:48)
7.  (275) Lars Svensson -54 IF Linnéa  1:32:43 (1:32:39)
8.  (277) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:41:02 (1:40:54)
9.  (295) Hans Wiren -57 glanshammars if  1:43:19 (1:43:15)
10.  (228) Göran Karlöf -57 IF Linnea  1:57:19 (1:57:13)
Halvmara Män VSM M60
1.  (262) Anders Risling -48 FK Studenterna  1:22:23 (1:22:20)
2.  (284) Jörgen Thorsell -52 Borlänge löparklubb  1:23:53 (1:23:51)
3.  (186) Alex Bonn -51 Vallentuna FK  1:27:20 (1:27:19)
4.  (215) Staffan Häggeborn -52 Västerås Löparklubb  1:29:54 (1:29:50)
5.  (217) Arne Jacobsson -51 Södra VI IF  1:31:39 (1:31:33)
6.  (285) Thomas Tinfors -52 Glanshammars IF  1:33:31 (1:33:28)
7.  (1109) Thommy Larsson -51 ingarö if  1:36:23 (1:36:23)
8.  (194) Lars Degerheim -48 Huddinge AIS  1:38:39 (1:38:38)
9.  (183) Magnus Bergh -49 Heleneholms IF  1:39:52 (1:39:48)
10.  (178) Jan-Olov Andersson -51 LK Nyköpings Runners  1:42:21 (1:42:11)
11.  (189) Ola Bryngelson -48 Fredrikshof FIF  1:48:44 (1:48:43)
12.  (288) Mats Wallén -51 Fredrikshof FIF  1:54:19 (1:54:07)
Halvmara Män VSM M65
1.  (747) Pentti Harakka -45 Fredrikshof FIF  1:29:46 (1:29:43)
2.  (794) Anders Kasselstrand -47 Kisa SK  1:30:24 (1:30:11)
3.  (746) Tommy Ericsson -47 LK Nyköpings Runners  1:31:18 (1:31:17)
4.  (752) Åke Palmqvist -46 IK Akele  1:32:03 (1:31:48)
5.  (740) Kjell Björk -46 Hemlingby lk  1:36:02 (1:35:57)
6.  (741) Kjell Bäckström -47 Björnstorps IF  1:36:21 (1:36:16)
7.  (739) Patrick Bjurström -45 IF Linnea  1:37:59 (1:37:51)
8.  (742) Sten Carlsson -46 Duvbo IK 1:38:29 (1:38:18)
9.  (753) Sven-Åke Persson -44 IK Akele  1:40:48 (1:40:33)
10.  (754) Björn Porserud -47 Fredrikshof FIF  1:50:29 (1:50:17)
11.  (745) Lars Englund -43 Järla IF OK  2:01:54 (2:01:47)
12.  (758) Per Wennberg -43 hemlingby lk  2:08:51 (2:08:32)
13.  (743) Lennart Danielsson -43 Team Skavsåret IF  2:16:39 (2:16:21)
Halvmara Män VSM M70
1.  (744) Lars Dennevi -42 LK Nyköpings Runners  1:39:19 (1:39:16)
2.  (750) Åke Leverin -39 Väsby IK Friidrott  1:40:48 (1:40:38)
3.  (749) Åke Jonson -42 Heleneholms IF  1:53:34 (1:53:32)
4.  (751) Sten Odenblad -39 Fredrikshof  2:07:15 (2:07:08)
5.  (738) per-arne Allensten -41 Team Skavsåret  2:09:48 (2:09:33)
6.  (755) Kaapo Röör -39 TEAM Skavsårets IF  2:11:33 (2:11:21)
Halvmara Män VSM M75
1.  (1450) Göte Ivarsson -37 IFK Skövde  2:14:50 (2:14:44)
2.  (1449) Gunnar Irvegård -33 Arlanda-Märsta SK  2:46:20 (2:46:08)
Halvmara Män Brutto Netto
1.  (2) Fredrik Uhrbom -77 Spårvägen  1:11:53 (1:11:53)
2.  (44) Tomas Olsson -77 Högby IF  1:12:21 (1:12:21)
3.  (4) Jonas Larm -73 Hässelby SK  1:12:35 (1:12:34)
4.  (26) Fritjof Fagerlund -74 Rånäs 4H  1:13:46 (1:13:46)
5.  (49) Pontus Schultz -72 Hammarby IF Friidrott  1:14:06 (1:14:06)
6.  (6) Anders Dahl -64 Högbo AIK 1:14:43 (1:14:43)
7.  (20) Mikael Berg -70 Riviera Friidrott Piteå  1:15:09 (1:15:09)
8.  (281) Fredrik Tedborn -67 Täby IS  1:15:13 (1:15:12)
9.  (9) Johan Nordström -72 Runday IF  1:15:51 (1:15:50)
10.  (36) Mattias Karlsson -74 Sldk  1:15:56 (1:15:56)
11.  (39) Axel Lönnqvist -81 Hässelby  1:15:57 (1:15:56)
12.  (7) Kenneth Boman -76 Lulekamraterna  1:16:05 (1:16:05)
13.  (18) Mikael Andersson -77 Sävast ski team  1:16:09 (1:16:09)
14.  (38) Matti Linna -70 Nilivaara IS  1:16:52 (1:16:52)
15.  (66) Henrik Lundholm -77 Riviera FI  1:16:56 (1:16:56)
16.  (42) Martti Mustonen -60 Rånäs 4H  1:17:06 (1:17:06)
17.  (53) Jonas Wetter -87 Spårvägens FK  1:17:20 (1:17:19)
18.  (51) Deri Thomas -75 Running Sweden  1:17:42 (1:17:41)
19.  (21) Pasi Berggren -73   1:17:46 (1:17:46)
20.  (10) Mikael Näslund -78 Öbacka LK  1:17:50 (1:17:50)
21.  (57) Martin Florin -82 Team Florin  1:17:53 (1:17:53)
22.  (17) Johan Sand -72 Huddinge AIS  1:17:58 (1:17:57)
23.  (283) Stefano Testi -61 Boo IF  1:18:03 (1:18:00)
24.  (28) Frans Heijbel -77 IF Linnéa  1:18:21 (1:18:21)
25.  (273) Fredrik Svanfeldt -63 Hässelby SK  1:18:29 (1:18:28)
26.  (61) Andreas Andersson -71 IF Linnéa  1:18:33 (1:18:32)
27.  (46) Andreas Phersson -75 Trångsvikens IF  1:18:34 (1:18:34)
28.  (114) Cody Jones -83   1:18:36 (1:18:36)
29.  (8) Thomas Kajander -64 Spårvägens FK  1:18:40 (1:18:40)
30.  (15) Jürgen Pogac -73 LG Wien  1:18:55 (1:18:55)
31.  (31) Bernie Jackson -71 Huddinge AIS  1:19:03 (1:19:03)
32.  (237) Jonas Ljung -62 Fredrikshofs FIF  1:19:09 (1:19:08)
33.  (47) Jonas Rosengren -72 KFUM Örebro Friidrott  1:19:24 (1:19:23)
34.  (220) Per Jemth -71 Rånäs 4h  1:19:27 (1:19:24)
35.  (165) Anders Ternow -77   1:19:34 (1:19:31)
36.  (294) Victor Zetterquist -78 Team Hugo & Filip  1:19:38 (1:19:35)
37.  (40) Jon M. Steging -81 Rörösjöns IK 1:19:48 (1:19:48)
38.  (12) Mattias Jonsson Korpelin -89 Enhörna IF  1:20:00 (1:19:59)
39.  (62) Ulf Yngvesson -64 Hornstull  1:20:01 (1:20:01)
40.  (93) Tobias Drugge -80 Lulekamraterna  1:20:02 (1:19:58)
41.  (48) Martin Sanders -74 Ulk  1:20:03 (1:20:03)
42.  (55) Johan Egelstedt -73 IF Linnéa  1:20:10 (1:20:09)
43.  (105) Torbjörn Hansson -77   1:20:28 (1:20:27)
44.  (176) Memo Abbeholm -71 Flemingsbergs SK  1:20:30 (1:20:30)
45.  (154) Peter Sandberg -72 Brandkårens IK 1:20:40 (1:20:37)
46.  (89) Mario Cortinovis -71 Astrazeneca IF  1:20:52 (1:20:49)
47.  (110) Fredrik Johansson -66 SPIF Triathlon  1:21:00 (1:20:56)
48.  (333) Erik B:son Blomberg -74 Silverdal  1:21:01 (1:20:55)
49.  (246) Johan Norin -65 Stockholm FTF  1:21:08 (1:21:01)
50.  (161) Dennis Sundman -83   1:21:11 (1:21:08)
51.  (231) Leif Larson -56 Rånäs4h  1:21:12 (1:21:10)
52.  (223) Per Jonasson -66 Mälarhöjdens IK 1:21:14 (1:21:11)
53.  (88) Daniel Cala -76 Stockholm  1:21:15 (1:21:14)
54.  (92) François David -81 Passion & Performance  1:21:19 (1:21:15)
55.  (140) Arvid Olsen -78 Rånäs 4H  1:21:24 (1:21:21)
56.  (59) Mikael Nelker -78 Seven Triathlon  1:21:29 (1:21:29)
57.  (68) Erik Greayer -84 Södersjukhuset  1:21:35 (1:21:33)
58.  (222) Jesper Johansson -67 IK Akele  1:21:49 (1:21:48)
59.  (164) Jan-Magnus Söderlund -75   1:21:53 (1:21:50)
60.  (19) Mikael G Andersson -72 Trångsvikens IF  1:21:54 (1:21:53)
61.  (162) Jonas Svedevall -83 If Linnéa  1:22:03 (1:22:02)
62.  (77) Oscar Andersson -92   1:22:08 (1:22:02)
63.  (112) Pär Johansson -83 Swedbank  1:22:09 (1:22:04)
64.  (118) Pär Kristoffersson -69   1:22:13 (1:22:11)
65.  (43) Klas Nordin -73 Rehnsgatan RR  1:22:14 (1:22:14)
66.  (45) Jonas Petersson -73 Stockholms FTF  1:22:14 (1:22:14)
67.  (262) Anders Risling -48 FK Studenterna  1:22:23 (1:22:20)
68.  (148) Hans Redig Bolin -74   1:22:26 (1:22:25)
69.  (210) Jonas Hellström -61 Danderyds sk  1:22:27 (1:22:25)
70.  (169) Anders Wigzell -73 Sundbybergs IK 1:22:32 (1:22:28)
71.  (229) Sofus Kreutzmann -73 Hässelby SK  1:22:32 (1:22:30)
72.  (171) Björn Wärn -77   1:22:35 (1:22:33)
73.  (30) Robert Hällmark -81 Lulekamraterna  1:22:36 (1:22:36)
74.  (125) Per Lindblom -83 Vsk  1:22:39 (1:22:34)
75.  (212) Robert Holmgren -72 Huddinge AIS  1:22:40 (1:22:37)
76.  (78) Per-Olov Andersson -66 IFK Västerås Skidor  1:22:51 (1:22:46)
77.  (60) Andreas Norén -73 ÅRE FYSIOCENTER  1:22:55 (1:22:55)
78.  (52) Christian Wegmann -68 Saltsjöbadens IF  1:23:00 (1:23:00)
79.  (136) Tobias Nilsson -74 IF Oliven  1:23:00 (1:22:55)
80.  (124) Thomas Lindahl -69 Örebro AIK 1:23:00 (1:22:57)
81.  (258) Patrick Pring -65 Tullinge_Tumba FF  1:23:01 (1:22:58)
82.  (1352) Simon Eriksson -82 Fredrikshof IF CK  1:23:06 (1:22:58)
83.  (129) Björn Lönner -71 Running Sweden  1:23:09 (1:23:07)
84.  (266) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret  1:23:10 (1:23:07)
85.  (94) Marcus Engström -86 Almo BK  1:23:20 (1:23:15)
86.  (97) Henrk Falconer -73 NV Skidor  1:23:25 (1:23:24)
87.  (98) Jonas Floberg -83 Ernst & Young  1:23:26 (1:23:25)
88.  (109) Magnus Jedar -72 Åkers IF  1:23:30 (1:23:28)
89.  (111) Mattias Johansson -80   1:23:33 (1:23:33)
90.  (152) Erik Rosenborg -72 Swedbank IF  1:23:42 (1:23:40)
91.  (276) Per Svensson -59 IFK Linköping FK  1:23:46 (1:23:43)
92.  (548) Anders Nordberg -78 Privat  1:23:51 (1:23:37)
93.  (170) Magnus Vinblad -77 IKFU Sthlm  1:23:53 (1:23:51)
94.  (284) Jörgen Thorsell -52 Borlänge löparklubb  1:23:53 (1:23:51)
95.  (126) Roland Ljungh -76   1:23:54 (1:23:50)
96.  (236) Mats Liss -62 IFK Mora/Swedbank  1:23:56 (1:23:56)
97.  (245) Jonas Nordwall -74 Rånäs 4H  1:24:00 (1:23:52)
98.  (193) Jonny Danielsson -64 Dala-Järna IK 1:24:00 (1:23:58)
99.  (195) Herman Degselius -73 IF Linnéa  1:24:03 (1:24:00)
100.  (130) Johan Malk -71 Tynningö  1:24:13 (1:24:07)
101.  (191) Thomas Börjesson -62 Team Blekinge LF  1:24:15 (1:24:09)
102.  (551) Mikael Nordlund -67   1:24:21 (1:24:05)
103.  (198) Mats Eriksson -69 Hässelby SK  1:24:21 (1:24:20)
104.  (649) Patrik Thalén -76   1:24:27 (1:24:12)
105.  (527) Thomas Lönnerstam -69 Nordea  1:24:34 (1:24:33)
106.  (300) Erik Adeler -79 Norge  1:24:41 (1:24:23)
107.  (99) Linus Forsberg -67 Eriks Restauranger  1:24:42 (1:24:35)
108.  (313) Daniel Malmström -81 338 Småland Triathlon & Multisport  1:24:44 (1:24:38)
109.  (56) Pär Englund -77 Örebro AIK 1:24:46 (1:24:44)
110.  (240) Anders Modigs -61 Borlänge LK  1:24:51 (1:24:50)
111.  (227) Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF  1:24:52 (1:24:49)
112.  (24) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  1:24:54 (1:24:54)
113.  (336) Filip Andersson -85 Handelskamraternas IS  1:24:57 (1:24:50)
114.  (279) Fredrik Södergren -73 AXA Sports Club  1:25:11 (1:25:05)
115.  (168) Johan Uddman -86   1:25:12 (1:25:08)
116.  (192) Magnus Dahlin -69 IF Linnéa  1:25:13 (1:25:10)
117.  (574) Fredrik Persson -72 Löparklubben Nyköpings Runners  1:25:21 (1:25:19)
118.  (153) Magnus Rydén -76 IF Linnéa  1:25:24 (1:25:18)
119.  (14) Peter Ngarariga -84 Hässelby sk  1:25:26 (1:25:25)
120.  (120) Anders Larsson -69 Örebro AIK 1:25:27 (1:25:24)
121.  (122) James Last -77   1:25:29 (1:25:22)
122.  (134) Fredrik Mickelsson -71   1:25:33 (1:25:33)
123.  (131) Stefan Mandergrehn Hallberg -76   1:25:35 (1:25:34)
124.  (79) Mattias Anglemark -74 IK Jogg  1:25:40 (1:25:32)
125.  (103) Rauno Halonen -67   1:25:46 (1:25:40)
126.  (166) Jonas Torstensson -72 Projektengagemang  1:25:49 (1:25:48)
127.  (84) Mårten Bjurman -77 Täby  1:25:50 (1:25:47)
128.  (406) Calle Englund -83   1:25:51 (1:25:44)
129.  (142) Martin Olsson -81 IF Linnéa  1:25:54 (1:25:52)
130.  (489) Andreas Peterson -80   1:25:56 (1:25:51)
131.  (82) Klaes Barthelson -78   1:26:02 (1:25:57)
132.  (143) Joachim Palmé -68 IF Klassikern-91  1:26:02 (1:25:57)
133.  (106) Christer Hellström -64 Team Stockholm Marathon  1:26:05 (1:26:03)
134.  (430) Jerry Friman -67 Södertälje ss triathlon  1:26:07 (1:26:02)
135.  (321) Henrik Westin -74 Knivsta  1:26:08 (1:26:06)
136.  (150) Mårten Roos -81 Uppsala  1:26:09 (1:26:05)
137.  (253) Niklas Olsson -70 Huddinge AIS  1:26:11 (1:26:05)
138.  (808) Aman Breitholtz -77   1:26:21 (1:25:42)
139.  (249) Torkel Nyberg -67 IFK Lidingö  1:26:21 (1:26:17)
140.  (307) Benny Halvarsson -81 Orrmofishing  1:26:25 (1:26:20)
141.  (151) Patrik Rosén -67   1:26:27 (1:26:21)
142.  (998) Saeid Gervehie -73   1:26:35 (1:26:35)
143.  (209) Svenolov Hellqvist -60 IF Strategen  1:26:35 (1:26:30)
144.  (319) Jesper Sundewall -76 CK Crescendo Velo  1:26:42 (1:26:33)
145.  (96) Per-Erik Eriksson -73 Studentidrotten  1:26:44 (1:26:40)
146.  (182) Stefan Asp -70 Motala AIF  1:26:47 (1:26:38)
147.  (644) Johan Söderberg -77   1:26:50 (1:26:25)
148.  (37) Magnus Linden -59 Ystads IF  1:26:54 (1:26:52)
149.  (128) Tedh Lundstedt -61 IK Rauken  1:27:02 (1:27:01)
150.  (108) Magnus Holmgren -68   1:27:11 (1:27:10)
151.  (450) Johan Hansson -77   1:27:14 (1:27:03)
152.  (204) Michael Grant -60 Fredrikshofs FIF  1:27:16 (1:27:10)
153.  (502) Magnus Kruppke -77 Uuwe Bein  1:27:17 (1:27:11)
154.  (286) Nils-Allan Torstensson -57 Hultsfreds LK  1:27:18 (1:27:12)
155.  (137) Fredrik Noborn -78   1:27:19 (1:27:16)
156.  (186) Alex Bonn -51 Vallentuna FK  1:27:20 (1:27:19)
157.  (508) Tobias Larsson -79 Täby  1:27:22 (1:27:15)
158.  (58) Anders Höglund -79 Täby  1:27:23 (1:27:23)
159.  (282) Tommy Tedelund -63 Stockholm långdistans klubb  1:27:28 (1:27:20)
160.  (86) Mattias Boman -71 Accenture if  1:27:30 (1:27:28)
161.  (361) Anders Blomkvist -78 Stockholm City Triathlon  1:27:31 (1:27:24)
162.  (138) Jonas Norrlander -77   1:27:38 (1:27:35)
163.  (554) Karl Nygren -78 K2  1:27:48 (1:27:38)
164.  (91) Magnus Dahlberg -71 Hässelby SK  1:27:51 (1:27:48)
165.  (234) Tobias Larsson -74 IK Jogg  1:27:52 (1:27:47)
166.  (144) Joakim Perani -72 SPIF Triathlon  1:27:56 (1:27:56)
167.  (316) Thomas Nygårds -76   1:27:57 (1:27:53)
168.  (350) Fredrik Bergergård -79 SEB IF  1:28:01 (1:27:56)
169.  (115) Erik Karlsson -59 Scania  1:28:03 (1:27:59)
170.  (180) Olof Andersson -68 Riviera FI  1:28:12 (1:28:09)
171.  (113) Robert Johansson -83   1:28:13 (1:28:04)
172.  (616) Henrik Skogsfors -71 Electrolux IF  1:28:16 (1:28:10)
173.  (585) Krister Ramstedt -82   1:28:16 (1:27:55)
174.  (555) Andreas Nylin -79 Runday IF  1:28:16 (1:28:01)
175.  (538) Kent Melin -72   1:28:20 (1:28:04)
176.  (207) Ken Hakata -73 IF Linnéa  1:28:24 (1:28:22)
177.  (456) Hans Henriksson -73 Vattenfall IF  1:28:26 (1:28:12)
178.  (132) Daniel Martinsson -75 Papphammarpojkarna  1:28:28 (1:28:20)
179.  (243) Fredrik Nilsson -65 Fredrikshof FIF  1:28:28 (1:28:22)
180.  (354) Martin Bergseth -76   1:28:33 (1:28:21)
181.  (156) Jussi Schween -63 IF Linnéa  1:28:34 (1:28:32)
182.  (147) Claes Rasmuson -68   1:28:38 (1:28:28)
183.  (172) Jörgen Ågren -71 Vallentuna FK  1:28:40 (1:28:32)
184.  (1462) Jonatan Hedin -83 Kdu  1:28:45 (1:28:31)
185.  (477) Anders Johansson -86 SEB IF  1:28:47 (1:28:42)
186.  (507) Marcus Larsson -83 Ernst & Young  1:28:48 (1:28:32)
187.  (641) Tom Svensson -68 Hammarby IF OF  1:28:49 (1:28:38)
188.  (519) Tobias Ludvigson -74 Hässelby SK  1:28:49 (1:28:39)
189.  (303) Magnus Engström -63 Fältjägarnas IF  1:28:51 (1:28:39)
190.  (448) Henrik Hammarström -80   1:28:51 (1:28:39)
191.  (567) John O'sullivan -79 St. Finbarrs  1:28:52 (1:28:49)
192.  (612) David Sjöström -75 Projektengagemang  1:28:55 (1:28:43)
193.  (451) P-O Hansson -68 Global Relations  1:28:55 (1:28:40)
194.  (625) Gustav Strand -81 Siljansnäs  1:29:01 (1:28:53)
195.  (119) Per Kummetz -66 Running Sweden  1:29:01 (1:28:53)
196.  (260) Roger Reinhold -61 Hässelby SK  1:29:03 (1:29:00)
197.  (1736) Oskar Norbäck -85   1:29:04 (1:28:40)
198.  (440) Joacim Gustafsson -76 Redpatch  1:29:05 (1:28:50)
199.  (421) Anders Evenås -78   1:29:07 (1:28:43)
200.  (624) Magnus Stendrake -74 Bagewitz runners  1:29:07 (1:29:00)
201.  (580) Marcus Pettersson -86   1:29:08 (1:29:03)
202.  (681) Jan-Jakob Zbiniewicz -87 MBT-Sverige  1:29:09 (1:29:00)
203.  (591) Axel Rosell -93 Vikingarnas SS  1:29:10 (1:28:57)
204.  (104) Krister Hansen -66 AS Nälsta  1:29:11 (1:29:06)
205.  (472) Anders Jansson -68   1:29:13 (1:29:05)
206.  (382) Simon Carroll -66 Team Stockholm Marathon  1:29:15 (1:28:58)
207.  (516) Carl Linton -72   1:29:16 (1:29:05)
208.  (35) Jonatan Torshall Svensson -87 Runday IF  1:29:18 (1:29:18)
209.  (1565) Alexander Cederroth -76 Tranholmen  1:29:20 (1:29:09)
210.  (1236) Jan Stridh -66 Skogsluffarna OK  1:29:23 (1:29:20)
211.  (199) Ronnie Eriksson -64 LK Nyköpings Runners  1:29:25 (1:29:16)
212.  (239) Ove Martinsson -54 Trollhättans IF  1:29:25 (1:29:19)
213.  (76) Stefan Alvinger -68 Mallet 10  1:29:32 (1:29:29)
214.  (976) David Eriksson -81 Surahammar Road Runners  1:29:34 (1:29:33)
215.  (747) Pentti Harakka -45 Fredrikshof FIF  1:29:46 (1:29:43)
216.  (569) Tomas Pakkanen -71   1:29:49 (1:29:34)
217.  (1196) Markus Ranner -77 Vittangi SK  1:29:49 (1:29:49)
218.  (184) Pontus Bjurner -74 Hammarby IF Friidrott  1:29:51 (1:29:46)
219.  (343) Jakob Ask -77 Friends of Polaris  1:29:53 (1:29:43)
220.  (215) Staffan Häggeborn -52 Västerås Löparklubb  1:29:54 (1:29:50)
221.  (608) Jörgen Selegran -70   1:29:55 (1:29:38)
222.  (83) Oskar Bergström -90   1:30:07 (1:30:06)
223.  (208) Niklas Hegenbart -63 Mälarö SOK  1:30:09 (1:30:08)
224.  (72) Patrik Luxenburg -72   1:30:12 (1:30:09)
225.  (271) Per Strömberg -57 Trollhättans IF  1:30:12 (1:30:05)
226.  (1107) Mattias Severin -87 Sweco IF  1:30:14 (1:30:01)
227.  (592) Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS  1:30:17 (1:30:02)
228.  (545) Andreas Hemming -77 Miljösprånget  1:30:18 (1:29:59)
229.  (794) Anders Kasselstrand -47 Kisa SK  1:30:24 (1:30:11)
230.  (439) Martin Grape -69   1:30:25 (1:30:06)
231.  (292) Håkan Westerblad -56 Spårvägen  1:30:25 (1:30:17)
232.  (459) Karl Hildebrand -73   1:30:28 (1:30:17)
233.  (407) Jan Ericson -62 Hästkrafterna  1:30:31 (1:30:20)
234.  (405) Mattias Eneqvist -76   1:30:34 (1:30:24)
235.  (23) Paul O'callaghan -81   1:30:42 (1:30:36)
236.  (159) Daniel Stenius -67   1:30:42 (1:30:37)
237.  (318) Henrik Rundquist -61 Team Stockholm Marathon  1:30:42 (1:30:28)
238.  (411) Henrik Eriksson -72   1:30:44 (1:30:39)
239.  (315) Filip Nisbeth -78 Carnegie IF  1:30:50 (1:30:49)
240.  (211) Tomas Hemmingsson -54 IF Linnéa  1:30:51 (1:30:48)
241.  (491) Mikael Karlsson -67 Huddinge Ais  1:30:53 (1:30:39)
242.  (1661) Pontus Johnsson -83   1:30:56 (1:30:27)
243.  (682) Carl Åkerlund -77 Bollstanäs  1:30:57 (1:30:49)
244.  (309) Andreas Holmqvist -79 Västerås LK  1:30:59 (1:30:50)
245.  (455) Christoffer Hennix -70 Running Sweden  1:31:02 (1:30:52)
246.  (308) Martin Holm -84   1:31:07 (1:30:54)
247.  (185) Daniel Björk -71 Team Skavsåret IF  1:31:09 (1:31:05)
248.  (462) Martin Holmberg -75   1:31:11 (1:31:03)
249.  (290) Hans Wallin -60 Huddinge AIS  1:31:13 (1:31:09)
250.  (213) Hans Håkansson -71 IF Linnéa  1:31:13 (1:31:05)
251.  (627) Björn Strömbäck -86 Kilafors  1:31:14 (1:31:03)
252.  (621) Thomas Sporrong -77   1:31:18 (1:30:56)
253.  (746) Tommy Ericsson -47 LK Nyköpings Runners  1:31:18 (1:31:17)
254.  (635) Peter Sundström -79 Söders höjder  1:31:21 (1:31:06)
255.  (559) Dante Ogebratt -62 Team Dylan  1:31:22 (1:31:14)
256.  (353) Fredrik Bergqvist -83   1:31:23 (1:31:00)
257.  (610) Christoffer Sheats -82   1:31:25 (1:31:22)
258.  (549) Fredrik Nordin -67   1:31:27 (1:31:17)
259.  (678) Niklas von Mentzer -73 Team Stockholm Marathon  1:31:28 (1:31:18)
260.  (81) Henrik Asplund -68 Djurgårdens IF  1:31:29 (1:31:24)
261.  (609) Bjarne Selin -64 SWE RWA Runing Team  1:31:31 (1:31:28)
262.  (496) Daniel Kierkegaard -84 Team Stockholm Marathon  1:31:36 (1:31:34)
263.  (662) Alf Tumble -78   1:31:36 (1:31:34)
264.  (349) Anders Berger -78   1:31:39 (1:31:14)
265.  (217) Arne Jacobsson -51 Södra VI IF  1:31:39 (1:31:33)
266.  (386) Stefan Christiander -67 Axa Sports Club  1:31:45 (1:31:28)
267.  (264) Johan Rönnby -62 Enhörna IF  1:31:45 (1:31:40)
268.  (586) Kristian Rasin -79 Hammarbyhöjden  1:31:46 (1:31:13)
269.  (117) Viktor Klint -77 Adelövs IK 1:31:47 (1:31:40)
270.  (647) Anders Tegelberg -71 Vattenfall IF  1:31:48 (1:31:40)
271.  (1024) Aaron Harmon -73 Stockholm City Triathlon  1:31:48 (1:31:47)
272.  (670) Joakim Westerberg -69 Pura Voluntad  1:31:49 (1:31:41)
273.  (1645) Petter Hållén -86 FC Hallandsgatan  1:31:50 (1:31:16)
274.  (73) Pierre Leander -73 Team Stockholm Marathon  1:31:53 (1:31:45)
275.  (513) Carl-Johan Lindgren -68   1:31:55 (1:31:41)
276.  (230) Mikael Kritikos -61 IF Linnéa  1:31:59 (1:31:55)
277.  (376) Johan Bäckström -83 Stockholm City Triathlon  1:32:00 (1:31:44)
278.  (267) Albert Schnelzer -72 AXA Sports Club  1:32:00 (1:31:55)
279.  (957) Brendan Dowell -83   1:32:03 (1:31:26)
280.  (752) Åke Palmqvist -46 IK Akele  1:32:03 (1:31:48)
281.  (1151) Aron Modig -85 Kristdemokratiska UF  1:32:07 (1:31:59)
282.  (604) Per Sawander -75 Huddinge AIS  1:32:09 (1:31:54)
283.  (568) Lars Ottinger -82   1:32:09 (1:31:59)
284.  (390) Mattias Dahl -81   1:32:10 (1:31:53)
285.  (379) Jakob Börjeson -87   1:32:15 (1:32:03)
286.  (480) Fredrik Johnsson -77 Vissefjärda GIF  1:32:15 (1:32:03)
287.  (322) Jakob Viktorsson -81 Hasselfors  1:32:19 (1:32:06)
288.  (676) Chris Wilthuis -73 Stockholm  1:32:19 (1:32:08)
289.  (645) Johan Söderblom -81 Vegan Runners IK 1:32:22 (1:32:07)
290.  (654) Pontus Tillenius -74 Stockholm City Triathlon  1:32:24 (1:32:06)
291.  (71) Leo Mccauley -70   1:32:29 (1:32:21)
292.  (832) Tomas Rosén -81 Gnaget  1:32:30 (1:32:20)
293.  (434) Peter Galyas -64   1:32:30 (1:32:22)
294.  (532) Tomas Marko -72   1:32:31 (1:32:19)
295.  (146) Niklas Pettersson -82 Mif  1:32:33 (1:32:24)
296.  (626) John Strand -87   1:32:33 (1:32:15)
297.  (160) Karl-Henrik Suhard -80 Stockholm  1:32:33 (1:32:32)
298.  (691) Andreas Östergren -72   1:32:33 (1:32:25)
299.  (272) Stefan Sundell -69 Järla IF OK  1:32:34 (1:32:33)
300.  (305) Fredrik Glas -67   1:32:35 (1:32:26)
301.  (373) David Bustos -80   1:32:35 (1:32:26)
302.  (469) Jonas Ingman -84   1:32:38 (1:32:20)
303.  (605) Christoffer Schmidt -83 Ernst & Young  1:32:39 (1:32:22)
304.  (675) Aksel Willgert -81 Ericsson  1:32:40 (1:32:26)
305.  (552) Emil Nordström -78 Carnegie IF  1:32:42 (1:32:33)
306.  (275) Lars Svensson -54 IF Linnéa  1:32:43 (1:32:39)
307.  (597) Ali Sadeghi -76 Trafikverket FF Stockholm  1:32:44 (1:32:28)
308.  (1797) Fredrik Flykt-Rosén -71   1:32:46 (1:32:33)
309.  (464) Roger Hult -72 Lidingö Triathlon  1:32:46 (1:32:38)
310.  (633) Fredric Sundberg -71   1:32:48 (1:32:40)
311.  (661) Martin Trossö -79 Swedbank  1:32:48 (1:32:40)
312.  (615) Daniel Skoglund -76   1:32:53 (1:32:33)
313.  (429) Loic Fresne   1:32:53 (1:32:42)
314.  (102) Stefan Haag -74 Lidingö  1:32:55 (1:32:50)
315.  (219) Magnus Jansson -72 Uppsala LK  1:32:56 (1:32:52)
316.  (280) Niko Tapanila -64 Uppsala löparklubb  1:32:57 (1:32:51)
317.  (399) Anders Edgren -82   1:32:58 (1:32:49)
318.  (441) Jonny Gustafsson -65 Stockholm  1:32:58 (1:32:54)
319.  (428) Jonatan Fredriksson -83 Kg Fredriksson  1:33:04 (1:32:54)
320.  (157) Jan Seitz -86 Sse  1:33:05 (1:32:56)
321.  (632) Annu Suchdev -69 Bonjour Cycliste  1:33:06 (1:33:02)
322.  (449) Moritz Hammer -78   1:33:07 (1:32:41)
323.  (520) Anton Ludvigsson -80 Hägersten  1:33:10 (1:33:02)
324.  (263) Stefan Roth -74 Västerås Löparklubb  1:33:10 (1:33:07)
325.  (902) Per Axelsson -66   1:33:11 (1:33:07)
326.  (600) Henrik Samuelsson -68 Hässelby SK  1:33:17 (1:33:00)
327.  (1800) Olle Siverstedt -83 Eriks Restauranger  1:33:25 (1:32:21)
328.  (582) Patrik Pettersson -64 Huddinge sjh IF  1:33:26 (1:33:19)
329.  (938) Erik Bromö -81   1:33:28 (1:33:12)
330.  (1096) Magnus Kilger -74 Hammarby IF  1:33:29 (1:33:28)
331.  (285) Thomas Tinfors -52 Glanshammars IF  1:33:31 (1:33:28)
332.  (1754) Anders Olson -81   1:33:32 (1:32:47)
333.  (541) Anton Nerman -80   1:33:34 (1:33:07)
334.  (181) Anders Asp -62 Boo IF  1:33:35 (1:33:29)
335.  (1739) Rateb Nori -80 9104715  1:33:39 (1:33:38)
336.  (665) Carl Uhlan -63   1:33:41 (1:33:27)
337.  (187) Mattias Brandt -68 AXA SC  1:33:41 (1:33:32)
338.  (479) Mats G Johansson -70 Projektengagemang  1:33:43 (1:33:32)
339.  (846) Göran Tuvenvall -64   1:33:46 (1:33:46)
340.  (1129) Cristoffer Lundberg -82 Nordea  1:33:53 (1:33:53)
341.  (436) Henrik Gavelli -60   1:33:53 (1:33:29)
342.  (1188) Christian Pettersson -78 Attendel  1:33:58 (1:33:50)
343.  (352) Martin Bergman -83 Jesu Kristi Atletklubb  1:33:59 (1:33:26)
344.  (312) Richard Lindahl -71 Axa sports club  1:34:01 (1:33:41)
345.  (265) Håkan Samuelsson -59 Runday IF  1:34:04 (1:33:58)
346.  (1872) Direnc Özdemir -86 Capgemini  1:34:06 (1:33:54)
347.  (410) Hans Eriksson -70 IF Linnéa  1:34:10 (1:33:32)
348.  (251) Johan Olausson -59 Team Skavsåret IF  1:34:12 (1:34:09)
349.  (570) Jonatan Palmquist -76 Team Polyester  1:34:15 (1:34:02)
350.  (417) Thomas Eriksson -63 Projektengagemang  1:34:15 (1:33:54)
351.  (553) John Nygren -71 Ericsson  1:34:15 (1:34:00)
352.  (139) David Olerup -85   1:34:18 (1:34:14)
353.  (584) Simon Quick -83   1:34:22 (1:34:18)
354.  (1468) Fredric Lönngren -66 HiQ Stockholm  1:34:24 (1:34:19)
355.  (899) Magnus Attoff -64 Nora Runners  1:34:24 (1:34:24)
356.  (317) Thomas Nystedt -76 Julias löparklubb  1:34:24 (1:34:10)
357.  (563) Tobias Olsson -84   1:34:24 (1:34:14)
358.  (314) Niklas Nilheimer -71   1:34:29 (1:34:19)
359.  (80) Henrik Arnell -66   1:34:29 (1:34:21)
360.  (32) Freddie Johansson -80   1:34:32 (1:34:19)
361.  (310) Kristoffer Housset -77 IF Linnéa  1:34:33 (1:34:17)
362.  (306) Joakim Grassmann -68 Nykvarn  1:34:42 (1:34:23)
363.  (631) Kristian Stålberg -77   1:34:46 (1:34:35)
364.  (1251) Roger Svensson -76   1:34:49 (1:34:28)
365.  (299) Martin Belak -80   1:34:53 (1:34:45)
366.  (432) Jonas Fritzson -68 Stavanger BASE Club  1:35:00 (1:34:41)
367.  (557) Anders Nyström -76 Runday IF  1:35:04 (1:34:56)
368.  (403) Carl Ekstrand -76   1:35:06 (1:34:36)
369.  (614) Morgan Skogh -57 Länsförsäkringar  1:35:06 (1:34:50)
370.  (590) Johan Roos -81   1:35:08 (1:35:01)
371.  (825) Patrik Lundbergh -81 Attityd  1:35:09 (1:34:39)
372.  (666) Mattias Wallander -79 Vegan Runners IK 1:35:10 (1:34:36)
373.  (404) Bo Eneholm -66 Vällingby  1:35:11 (1:34:57)
374.  (638) Niclas Svensson -72 Esik  1:35:13 (1:34:44)
375.  (656) Joacim Tingstorp -74 Strabag  1:35:15 (1:34:54)
376.  (655) David Timner -70 Risets raketer  1:35:15 (1:35:11)
377.  (522) Per Lundholm -64 TSK 79  1:35:16 (1:35:14)
378.  (483) Henrik Jonsson -78 Regeringskansliets IF  1:35:16 (1:35:00)
379.  (364) Mats Bovin -73   1:35:17 (1:34:47)
380.  (1143) Mikael Martinsson -79 Swedbank  1:35:18 (1:35:15)
381.  (967) David Embretsen -76   1:35:21 (1:35:12)
382.  (1197) Peter Ratje -81 Sight.se  1:35:24 (1:35:20)
383.  (342) Helge Artell -74   1:35:29 (1:35:16)
384.  (1019) Jerker Hagman -79 Vänsterpartiet Vantör  1:35:33 (1:35:32)
385.  (652) Samuel Hällström -75   1:35:34 (1:35:30)
386.  (380) Erik Cardelus -69 Penya Barcelonista  1:35:37 (1:35:23)
387.  (523) Frans Lundin -78   1:35:38 (1:35:27)
388.  (201) Birger Fält -68 Bollnäs FiK  1:35:40 (1:35:33)
389.  (442) Tobias Gyhlenius -76   1:35:43 (1:35:34)
390.  (1271) Olivier Tivenin -73 Stockholm  1:35:51 (1:35:47)
391.  (689) Henrik Örtenvik -78 Lulekamraterna  1:35:58 (1:35:43)
392.  (338) Lars Andersson -63 Stuvsta VC IK 1:36:00 (1:35:52)
393.  (363) Thomas Borg -69 Pwc  1:36:00 (1:35:44)
394.  (646) Mikko Taipale -70 Telia IF  1:36:01 (1:35:53)
395.  (1464) Hugo Hallman -84 Team Laika  1:36:01 (1:35:29)
396.  (740) Kjell Björk -46 Hemlingby lk  1:36:02 (1:35:57)
397.  (1031) Mikael Hedman -75   1:36:03 (1:35:53)
398.  (467) Daniel Häggroth -80   1:36:08 (1:35:42)
399.  (302) Nicolas Ekman -77 IF Linnéa  1:36:12 (1:35:56)
400.  (415) Markus Eriksson -69   1:36:12 (1:36:00)
401.  (518) Carl Ljunggren -90 Handelshögskolan -SASSE  1:36:14 (1:35:57)
402.  (842) Håkan Sundewall -69   1:36:15 (1:36:15)
403.  (503) Kjell Kvarfordt -59 Fredrikshof  1:36:16 (1:36:12)
404.  (1294) Petter Wigle -69   1:36:18 (1:36:16)
405.  (375) Anders Byström -64 Sisu Forshaga  1:36:18 (1:36:11)
406.  (741) Kjell Bäckström -47 Björnstorps IF  1:36:21 (1:36:16)
407.  (1109) Thommy Larsson -51 ingarö if  1:36:23 (1:36:23)
408.  (509) Pascal Laue -79 Netlight  1:36:24 (1:35:58)
409.  (583) Martin Prézent -78   1:36:25 (1:36:10)
410.  (158) Patrik Sergel -72 Running Sweden  1:36:27 (1:36:20)
411.  (973) Björn Eriksson -84 Swedbank  1:36:30 (1:36:28)
412.  (1460) Per Englund -86   1:36:36 (1:36:23)
413.  (301) Pierre Desaulty -67   1:36:37 (1:35:55)
414.  (895) Kay Ano -58 Botkyrka Gringos  1:36:38 (1:36:38)
415.  (506) Magnus Larsson -70   1:36:40 (1:36:09)
416.  (389) Henrik Dahl -68   1:36:43 (1:36:27)
417.  (485) Martin Jonsson Tibblin -75 AXA SC  1:36:44 (1:36:30)
418.  (505) Fredrik Landstorp -72 Cadhouse  1:36:45 (1:36:33)
419.  (398) Mats Edelryd -58 Storvreta  1:36:45 (1:36:30)
420.  (657) Joacim Tjulander -70   1:36:46 (1:36:27)
421.  (547) Daniel Nitsler -75   1:36:46 (1:36:28)
422.  (268) Magnus Seger -65 Hammarby IF  1:36:52 (1:36:49)
423.  (514) Aristotelis Baroutsis -73 Edrington  1:36:53 (1:36:47)
424.  (501) Daniel Krondahl -75   1:36:54 (1:36:40)
425.  (409) Erik Eriksson -74 129 Atp  1:36:55 (1:36:40)
426.  (1970) Antonio Farina -61 Huddinge  1:36:55 (1:36:44)
427.  (488) Andreas Karlsson -73 Himmeta IF  1:36:56 (1:36:43)
428.  (493) Torbjörn Karlsson -74 IF Hallby  1:36:58 (1:36:55)
429.  (984) Tomas Ernhagen -62   1:36:59 (1:36:36)
430.  (400) Carl Henrik Ek -79 Tulou  1:37:01 (1:36:51)
431.  (1560) Oscar Carlson -89   1:37:02 (1:36:07)
432.  (431) Olle Friström -68 Östersunds SK  1:37:04 (1:36:45)
433.  (1677) Johan Kjellberg -76   1:37:05 (1:37:04)
434.  (660) Andreas Tronsén -82   1:37:05 (1:36:49)
435.  (799) Martin Larvia -81 Stockholm  1:37:05 (1:36:50)
436.  (620) Robert Sporrong -61 IF Linnea  1:37:07 (1:36:54)
437.  (823) Björn Lindahl -75 Stockholm  1:37:08 (1:37:08)
438.  (539) Jonathan Nejman -79 Långholmstorps IF  1:37:08 (1:36:59)
439.  (351) David Berglund -74 Backeborunners  1:37:10 (1:36:51)
440.  (331) Oscar Alexandris -84   1:37:11 (1:37:05)
441.  (793) Lars Berglund -62 IF Linnéa  1:37:12 (1:36:46)
442.  (888) Michael Andersson -73   1:37:12 (1:36:50)
443.  (484) Petter Jonsson -81 Klif  1:37:14 (1:37:00)
444.  (419) Thomas Lundkvist -86 Rehns BK  1:37:14 (1:37:02)
445.  (1247) Nicklas Svedjeskog -75   1:37:16 (1:37:07)
446.  (362) Stefan Bolling -73 Vallentuna CK Triathlon  1:37:20 (1:36:53)
447.  (463) Fredrik Holmgård -78   1:37:23 (1:36:40)
448.  (1693) Roger Lengmo -61 Aik  1:37:25 (1:37:16)
449.  (671) Charlie Westergren -81 Livet  1:37:26 (1:37:07)
450.  (837) Ville Sjögren -56   1:37:27 (1:36:51)
451.  (1146) Sven-Erik Melander -62 Scania IF  1:37:30 (1:37:28)
452.  (511) Mårten Leijon -83   1:37:30 (1:37:19)
453.  (843) Magnus Tambour -67   1:37:34 (1:37:18)
454.  (1651) Magnus Ivarsson -81   1:37:35 (1:36:45)
455.  (337) Jörgen Andersson -78   1:37:37 (1:37:34)
456.  (401) Björn Ekdahl -86   1:37:41 (1:37:06)
457.  (939) Carl Brusewitz -79 Saltsjöbaden  1:37:47 (1:37:46)
458.  (474) Håkan Jansson -59   1:37:50 (1:37:31)
459.  (940) Thomas Brygt -76   1:37:50 (1:37:43)
460.  (544) Tuomo Niemelä -68   1:37:52 (1:37:35)
461.  (414) Lars Eriksson -57 Storvreta  1:37:53 (1:37:38)
462.  (378) Christoph Böcklin -82   1:37:55 (1:37:40)
463.  (576) Christer Pertun -69 Kristinehamns OK  1:37:55 (1:37:41)
464.  (653) Lars Thür -66 Riv Globen  1:37:56 (1:37:38)
465.  (1479) Alexander Wahrgren -87   1:37:58 (1:37:30)
466.  (1207) Martin Robertsson Salas -83   1:37:58 (1:37:54)
467.  (1551) Karl Bross -75 ELDQVARNS I F  1:37:59 (1:37:30)
468.  (355) Joakim Bergström -72 räddningstjänsten fagersta  1:37:59 (1:37:39)
469.  (739) Patrick Bjurström -45 IF Linnea  1:37:59 (1:37:51)
470.  (1093) Astewaye Kassa -67   1:38:01 (1:37:56)
471.  (241) Patrick Münzker -64 Runday IF  1:38:01 (1:38:00)
472.  (437) Jonas Graff-Lonnevig -74 Saltsjö-Duvnäs  1:38:06 (1:37:59)
473.  (1859) Mikael Zetterström -76   1:38:07 (1:37:33)
474.  (809) Johan Engdahl -82   1:38:08 (1:38:07)
475.  (498) Mattias Klang -77 Roadkill Running Crew  1:38:08 (1:37:47)
476.  (672) Gustaf Westerholm -62 Arla Foods  1:38:10 (1:37:37)
477.  (1268) Ketil Thorgersen -72 Jam Station  1:38:10 (1:37:40)
478.  (465) Dan Hultqvist -67 Ronehamn  1:38:10 (1:37:54)
479.  (1036) Magnus Hellgren -84 Fågelsångens ruiners  1:38:11 (1:37:58)
480.  (1080) Julien Duvaud -83   1:38:12 (1:37:56)
481.  (595) Fredrik Rydin -69 Roschier Runners  1:38:15 (1:37:59)
482.  (218) Peter Jakobsson -66 IF Linnéa  1:38:19 (1:38:10)
483.  (688) Anders Öhrling -59 IF Linnéa  1:38:21 (1:37:56)
484.  (444) Richard Hagman -83   1:38:28 (1:38:10)
485.  (742) Sten Carlsson -46 Duvbo IK 1:38:29 (1:38:18)
486.  (1689) Niklas Langvig -76   1:38:34 (1:37:50)
487.  (1240) Nicklas Sundberg -78   1:38:34 (1:38:17)
488.  (1221) Alexander Sem -75   1:38:35 (1:38:23)
489.  (941) Michael Burcher -69 Swedbank  1:38:39 (1:38:28)
490.  (194) Lars Degerheim -48 Huddinge AIS  1:38:39 (1:38:38)
491.  (640) Stefan Svensson -85   1:38:41 (1:38:10)
492.  (446) Fredrik Hallgren -80 Anestesi S:t Görans  1:38:44 (1:38:11)
493.  (925) Fredrik Björnsson -70   1:38:45 (1:38:31)
494.  (1828) Marcus Tyszkiewicz -85   1:38:48 (1:37:58)
495.  (623) Fredrik Stenberg -70   1:38:50 (1:38:24)
496.  (1602) Kristoffer Forshufvud -84 Attendel  1:38:52 (1:38:23)
497.  (818) Ulf Kruse -64 Kriktor IF  1:38:54 (1:38:11)
498.  (639) Pär Svensson -68 IF Linnéa  1:38:57 (1:38:43)
499.  (1097) Arvid Klingström -81 Paf.com  1:39:02 (1:38:57)
500.  (934) Petter Borg-Fryklund -75   1:39:03 (1:38:58)
501.  (684) Marcus Åkesson -78 Må Bättre gym  1:39:03 (1:38:56)
502.  (982) Peter Eriksson -70 Storvreta IK 1:39:04 (1:38:52)
503.  (392) Marcus Dahlgren -81 King.com  1:39:05 (1:38:54)
504.  (1243) Erik Sundqvist -82   1:39:06 (1:39:01)
505.  (643) Johan Säfström -83 IBF Offensiv Lidingö  1:39:06 (1:38:37)
506.  (1202) Matteo Ridolfi -80   1:39:07 (1:38:53)
507.  (328) Jerker Ahlman -72 Uppsala  1:39:07 (1:38:53)
508.  (692) Gunnar Östergren -67 Rör på påkarna  1:39:17 (1:39:10)
509.  (1145) Fredrik Mattsson -70 Brabo  1:39:18 (1:39:15)
510.  (744) Lars Dennevi -42 LK Nyköpings Runners  1:39:19 (1:39:16)
511.  (470) Björn Ivarsson -79 Sibirien RC  1:39:24 (1:39:10)
512.  (1650) Jörgen Ivarsson -73   1:39:26 (1:38:36)
513.  (476) Thomas Jansson -69   1:39:27 (1:39:01)
514.  (1562) John Carlsson -62 Ok Norrvirdarna  1:39:28 (1:38:57)
515.  (814) Oskar Höjwall -79   1:39:28 (1:39:17)
516.  (797) Birger Forsberg -52 IF Oliven  1:39:31 (1:39:22)
517.  (1818) Krister Sundling -66 Sundling Wärn Partners  1:39:31 (1:39:05)
518.  (423) Daniel Nilsson -77 Swedbank  1:39:33 (1:39:19)
519.  (1263) Magnus Thall -65   1:39:36 (1:39:35)
520.  (418) Örjan Eriksson -70   1:39:36 (1:39:28)
521.  (512) Carl Lennartson -64 Hässelby SK  1:39:40 (1:39:29)
522.  (964) Magnus Ekman -73 Rensättra Runners  1:39:42 (1:39:17)
523.  (1631) Erik Henjered -80   1:39:45 (1:39:06)
524.  (796) Tomas Davidsson -75 Nybro United  1:39:46 (1:39:37)
525.  (562) Simon Olsson -81 IF Linnéa  1:39:48 (1:39:22)
526.  (332) Jonas Allared -77   1:39:49 (1:39:17)
527.  (499) Leif Klingborg -51 Ädelfors  1:39:51 (1:39:44)
528.  (929) Jimmy Blomgren -72 Sight.se  1:39:52 (1:39:49)
529.  (183) Magnus Bergh -49 Heleneholms IF  1:39:52 (1:39:48)
530.  (820) Johan Landstedt -67 Arlanda-Märsta SK  1:39:54 (1:39:49)
531.  (824) Claes Lindblad -67 Bålsta  1:39:56 (1:39:54)
532.  (1214) Johan Rösler -70 ICA Hakoniterna  1:39:57 (1:39:57)
533.  (1813) Michael Stjernfelt -83   1:39:59 (1:39:00)
534.  (601) Samuel Sandberg -82 IFK Gnesta  1:40:00 (1:39:44)
535.  (1744) Simon Nyberg -96   1:40:02 (1:39:57)
536.  (1535) Peter Björklund -81 Capgemini  1:40:02 (1:39:35)
537.  (1138) Jan Löfberg -64   1:40:03 (1:40:00)
538.  (1609) T/michael Garede -60 Taxi stockholm  1:40:04 (1:39:59)
539.  (289) Anders Wallin -62 Tullinge-tumba ff  1:40:06 (1:40:04)
540.  (487) Bert Karlberg -43   1:40:07 (1:39:51)
541.  (849) Jonas Wersch -78 Djurgårdens IF  1:40:09 (1:39:47)
542.  (921) Erik Bjurling -68 Ingarö  1:40:10 (1:39:51)
543.  (1041) Inge Heydorn -73 Sentat  1:40:12 (1:39:49)
544.  (1868) Henrik Åström -77   1:40:14 (1:39:48)
545.  (931) Martin Blomstrand -77   1:40:14 (1:40:13)
546.  (556) Johan Nystedt -75   1:40:15 (1:40:00)
547.  (1285) Niklas Wenster -73 Änglarna Björkhagen  1:40:16 (1:39:57)
548.  (959) Niklas Dybeck -81   1:40:17 (1:40:13)
549.  (391) Örjan Dahlberg -64   1:40:17 (1:39:51)
550.  (1139) Fredrik Löfgren -81   1:40:17 (1:40:03)
551.  (840) Martin Stoll -79 Alnö Race Team  1:40:19 (1:40:14)
552.  (546) Petter Nilsson -81 Hägerstenhamnen  1:40:20 (1:40:07)
553.  (679) Peter Vriesman -69   1:40:21 (1:40:03)
554.  (533) Jesper Martell -68 Viggan Runners  1:40:23 (1:39:52)
555.  (611) Thomas Silbersky -65 Viggan Runners  1:40:23 (1:39:53)
556.  (1233) Jimmy Strand -85   1:40:24 (1:40:13)
557.  (346) Peter Balonius -73 Västerås LK  1:40:26 (1:40:13)
558.  (413) Lars Eriksson -56   1:40:28 (1:40:09)
559.  (1060) Jan-Eric Jansson -65   1:40:29 (1:40:19)
560.  (955) Thomas Didriksson -82 Danderyds sjh IF  1:40:33 (1:40:16)
561.  (918) Mattias Bernemyr -73   1:40:34 (1:40:18)
562.  (1256) Johan Söderlun -84   1:40:39 (1:40:34)
563.  (1623) Henrik Hartford -75   1:40:39 (1:39:58)
564.  (1610) Per Gauffin -62   1:40:40 (1:40:03)
565.  (1142) Jakob Martin -85   1:40:43 (1:40:14)
566.  (550) Magnus Nordin -68 Nordins fastighetsbyrå  1:40:45 (1:40:23)
567.  (495) Niklas Kastevik -77   1:40:46 (1:40:31)
568.  (1205) Mats Ringström -64 Scania IF  1:40:47 (1:40:44)
569.  (750) Åke Leverin -39 Väsby IK Friidrott  1:40:48 (1:40:38)
570.  (753) Sven-Åke Persson -44 IK Akele  1:40:48 (1:40:33)
571.  (835) Patrik Scheele -71 Uc  1:40:51 (1:40:46)
572.  (1089) P-O Karlsson -68 running sweden  1:40:52 (1:40:50)
573.  (1832) Martin Uustau -87   1:40:53 (1:40:17)
574.  (9012) Emil Håsteen -84 Capgemini  1:40:54 (1:40:37)
575.  (1044) Nicklas Hjalmarsson -88   1:40:55 (1:40:53)
576.  (992) Marco Forzati -75 Stockholm  1:40:56 (1:40:39)
577.  (634) Anders Sundström -70 Gondolen  1:40:57 (1:40:45)
578.  (803) Jens Andersson -72 räddningstjänsten södra dalarna  1:40:57 (1:40:44)
579.  (461) Marcus Holmberg -72 Slug  1:40:59 (1:40:49)
580.  (345) Andreas Ballhausen -71 Stockholm City Triathlon  1:40:59 (1:40:42)
581.  (424) Roger Fandén -73 Erikslunds SK  1:40:59 (1:40:46)
582.  (277) Peter Svensson -57 IFK Skövde  1:41:02 (1:40:54)
583.  (397) Olof Dunsö -83   1:41:05 (1:40:30)
584.  (961) Johan Eidvall -85 Stockholm  1:41:05 (1:41:03)
585.  (805) Magnus Bengtsson -71 Södertälje  1:41:05 (1:40:57)
586.  (416) Thomas Eriksson -57   1:41:06 (1:40:49)
587.  (447) Fredrik Hallstan -72   1:41:07 (1:40:57)
588.  (1258) Trond Söilen -68   1:41:13 (1:41:13)
589.  (801) Fredrik Ahlén -82   1:41:15 (1:40:41)
590.  (155) Jonas Blomberg -69   1:41:17 (1:41:06)
591.  (1152) Peter Molin -63   1:41:19 (1:41:17)
592.  (1691) Johan Larsson -85   1:41:20 (1:40:24)
593.  (1176) Carl-Johan Näsström -66   1:41:23 (1:40:58)
594.  (1763) Nathaniel Perkins -75   1:41:25 (1:40:23)
595.  (1187) Alexander Petersson -85 SEB IF  1:41:28 (1:41:26)
596.  (1133) Johan Lundeqvist -69 Marathon & Pizza  1:41:28 (1:41:26)
597.  (821) Daniel Larsson -82 Skandia LK  1:41:28 (1:41:22)
598.  (457) Claes Hensner -73   1:41:28 (1:41:11)
599.  (248) Kenneth Nyberg -58 Hemlingby lk  1:41:28 (1:41:23)
600.  (1116) Erik Lilja -84   1:41:29 (1:41:28)
601.  (854) Daniel Zetterqvist -78 IF Linnéa  1:41:31 (1:41:14)
602.  (385) Michael Chinn -69 Tdk  1:41:31 (1:41:13)
603.  (972) Johan Enmalm -76 Nykvarn  1:41:33 (1:41:32)
604.  (530) Leif Madsen -61 Team Madsen  1:41:35 (1:41:17)
605.  (1248) Anders Sveningsson -59 Stockholm city trathlon  1:41:38 (1:41:32)
606.  (1293) Ulf Widén Gewers -78 Pigg aktiv ungdom  1:41:40 (1:41:32)
607.  (435) Henrik Gardholm -64 Riksbankens IF  1:41:43 (1:41:11)
608.  (926) Stefan Bladh -72   1:41:44 (1:41:38)
609.  (1267) Daniel Thomasson -82   1:41:45 (1:41:31)
610.  (607) Niklas Seglevi -64 Hässelby SK  1:41:45 (1:41:36)
611.  (458) Tomas Hidman -55 IFK Västerås Skidklubb  1:41:49 (1:41:37)
612.  (490) Jonas Karlsson -74   1:41:53 (1:41:39)
613.  (510) Anders Laywald -63 team stockholm maraton  1:41:54 (1:41:42)
614.  (908) Anders Berg -62 Nordea  1:41:55 (1:41:47)
615.  (370) Johan Broström -78   1:41:55 (1:41:35)
616.  (1283) Hessel van Gosliga -79   1:42:00 (1:41:25)
617.  (232) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  1:42:00 (1:41:56)
618.  (686) Johan Öberg -73 Skandia Löparklubb  1:42:02 (1:41:32)
619.  (1714) Carl Lundin -89   1:42:03 (1:41:26)
620.  (341) Johan Andreasson -73 Tyresö FF  1:42:04 (1:41:46)
621.  (603) Martin Sandström -67 Trioptima  1:42:05 (1:41:38)
622.  (1639) Rickard Holm -83   1:42:09 (1:41:37)
623.  (396) Staffan Drott -74   1:42:11 (1:41:47)
624.  (1120) Christer Lindberg -84   1:42:15 (1:41:50)
625.  (667) Mathias Wellström -71 Vasastan  1:42:16 (1:41:53)
626.  (968) Rikard Engberg -90 Hhss  1:42:16 (1:42:14)
627.  (960) Petter Eek -86   1:42:18 (1:42:16)
628.  (935) Alexander Borodin -76 ACO AIF  1:42:19 (1:42:10)
629.  (178) Jan-Olov Andersson -51 LK Nyköpings Runners  1:42:21 (1:42:11)
630.  (1180) Magnus Olsve -75   1:42:23 (1:42:22)
631.  (839) Mark Stenström -78   1:42:25 (1:42:15)
632.  (1149) Fabien Meyer -77 Stockholm  1:42:26 (1:41:49)
633.  (588) Johan Rietz -71   1:42:28 (1:42:11)
634.  (394) Stefan Debrito -69 C/obody  1:42:33 (1:42:20)
635.  (579) Can Pettersen -75 C/obody  1:42:34 (1:42:22)
636.  (596) Anders Ryman -76 My Inverted Stomach  1:42:36 (1:42:19)
637.  (857) Robert Östling -69   1:42:37 (1:42:33)
638.  (831) Tomas Persson -80 Scania IF  1:42:38 (1:42:13)
639.  (1179) Jonas Olson -80   1:42:40 (1:42:29)
640.  (928) Urban Blom -64 Projektengagemang  1:42:41 (1:42:28)
641.  (1026) Mikael Hautaluoma -86   1:42:42 (1:42:39)
642.  (800) Bertil Abrahamsson -79   1:42:42 (1:42:33)
643.  (1529) Martin Bergström -63 Projektengagemang  1:42:42 (1:41:50)
644.  (1061) Patrik Jansson -68 Sony  1:42:44 (1:42:22)
645.  (874) Jan-Olof Alfredsson -54 Ottoprodukter  1:42:45 (1:42:27)
646.  (383) Jason Carter -75   1:42:46 (1:42:23)
647.  (347) Rachid Bech-Azeddine -68 Bagsvärd Triathlon  1:42:47 (1:42:42)
648.  (587) Mats Rengstedt -79   1:42:50 (1:42:38)
649.  (1155) Patrick Moser -64   1:42:51 (1:42:51)
650.  (1332) Håkan Thomée -60 Stockholm HH  1:42:55 (1:42:32)
651.  (387) Nicholas Clarkson -79   1:42:57 (1:42:32)
652.  (8187) Roger Persson -48   1:43:05 (1:42:48)
653.  (1794) Magnus Schultz -88   1:43:06 (1:42:49)
654.  (1119) Petter Lind -79 SMHI IF  1:43:06 (1:42:49)
655.  (830) Peter Peldan -65 Vallentuna  1:43:07 (1:43:04)
656.  (1853) Magnus Wärn -66 Sundling Wärn Partners  1:43:07 (1:42:41)
657.  (813) Mikael Hansson -86 Runday IF  1:43:15 (1:42:47)
658.  (1208) Anders Rosendahl -69 Huddinge AIS  1:43:16 (1:43:03)
659.  (577) Linus Petersson -87   1:43:16 (1:42:53)
660.  (906) Johan Behrenfeldt -76   1:43:16 (1:43:06)
661.  (1173) Ingemar Nyman -61   1:43:19 (1:43:13)
662.  (295) Hans Wiren -57 glanshammars if  1:43:19 (1:43:15)
663.  (1161) Jim Nilsson -67 Baronessans BaRåcksta Barréackord  1:43:20 (1:43:01)
664.  (834) Staffan Saedén -63   1:43:22 (1:43:21)
665.  (845) Mika Torenbacke -73 IFK Kenya  1:43:23 (1:43:20)
666.  (1045) Jakob Holm -71   1:43:23 (1:43:02)
667.  (537) Karl Melin -63 Sthlm  1:43:23 (1:43:06)
668.  (1010) Love Gustafsson -75   1:43:24 (1:43:03)
669.  (1586) Andreas Elfving -77   1:43:24 (1:42:56)
670.  (1092) Kristoffer Karm -80 Axa  1:43:25 (1:43:24)
671.  (977) Fredrik Eriksson -67   1:43:31 (1:43:14)
672.  (1065) Andreas Johansson -83 Stockholm  1:43:33 (1:43:33)
673.  (983) Marcus Erlandsson -77   1:43:34 (1:43:21)
674.  (1033) Sebastian Helgesson -83   1:43:35 (1:43:34)
675.  (329) Mats Ahlström -67   1:43:39 (1:43:25)
676.  (1059) Magnus Ivarsson -75 Forzasport  1:43:39 (1:43:00)
677.  (1027) Eero Haverinen -51 SL Friskvårdsklubb  1:43:40 (1:43:16)
678.  (521) Marcus Lundh -78 Kungsholmen  1:43:42 (1:43:31)
679.  (1163) Peter Nilsson -62   1:43:45 (1:43:34)
680.  (815) Henrik Karlsson -82   1:43:46 (1:43:44)
681.  (1054) Johan Häggström -89   1:43:49 (1:43:46)
682.  (1223) Gustav Sigeman -68 Uppsala Univ. Roadrunners  1:43:51 (1:43:44)
683.  (1537) Fredrik Blom -83 INGE KLUBB FFS,  1:43:52 (1:43:22)
684.  (1753) Hans Olsberg -80   1:43:52 (1:43:16)
685.  (880) Niclas Wigh -76   1:43:52 (1:43:40)
686.  (1296) Jonathan Willis -82   1:43:55 (1:43:49)
687.  (1032) Tor Heidebrandt -83   1:43:56 (1:43:41)
688.  (1181) Per Orrgård -92 Tyresö  1:44:01 (1:43:34)
689.  (979) Krister Björnsson -76 Uppsala  1:44:02 (1:43:40)
690.  (1777) Erik Redestad -82   1:44:02 (1:43:24)
691.  (453) Stefan Hasselgren -66 Axa Sportsclub  1:44:02 (1:43:30)
692.  (1051) Andreas Hägg -85   1:44:05 (1:43:39)
693.  (8189) Nummer 8189   1:44:09 (1:43:22)
694.  (1771) Olof Philipson -72 Ssark  1:44:09 (1:43:24)
695.  (1289) Mikael Wester -58 Vingåkers OK  1:44:10 (1:44:08)
696.  (468) Tor Höglund -63 V-torp  1:44:15 (1:43:59)
697.  (1262) Michael Ternander -69   1:44:16 (1:44:06)
698.  (1511) Jan Andersson -67 Solna  1:44:18 (1:43:58)
699.  (1193) Mikael Prestby -58   1:44:22 (1:44:02)
700.  (1272) Johan Tullgren -76   1:44:23 (1:44:09)
701.  (602) Anders Sandlund -81 Piteå  1:44:28 (1:44:24)
702.  (335) Mattias Amundin -68 SWE RWA runing team  1:44:31 (1:44:28)
703.  (910) Karl Bergengren -77   1:44:33 (1:44:29)
704.  (1234) Jesper Strandberg -62   1:44:33 (1:44:19)
705.  (1068) Jimmy Johansson -75   1:44:34 (1:44:33)
706.  (1160) Håkan V. Nilsson -66   1:44:37 (1:44:31)
707.  (1178) Donal O'flannagain -41 None  1:44:38 (1:44:04)
708.  (377) Markus Bäckström -87   1:44:40 (1:44:21)
709.  (235) Håkan Lilja -59 Danderyds SK  1:44:40 (1:44:32)
710.  (1168) Lars Nordmark -79   1:44:43 (1:44:24)
711.  (334) Nils Persson -62   1:44:43 (1:44:37)
712.  (989) Per Åkersson -66 Försäkringskassan  1:44:44 (1:44:31)
713.  (1307) Lars Åsberg -41 Team Sthlm Marathon  1:44:45 (1:44:40)
714.  (372) Jesper Brunholm -74   1:44:54 (1:44:33)
715.  (1090) Tomas Karlsson -64 KTH IF  1:44:58 (1:44:46)
716.  (1245) Jan Henrik Swahn -59 SWE RWA Running Team  1:45:00 (1:44:46)
717.  (1050) Bruno Hultstrand -55 Tsm  1:45:01 (1:44:56)
718.  (673) Göran Westman -69 Sweco if  1:45:03 (1:45:01)
719.  (1020) Magnus Hagman -70 Projektengagemang  1:45:03 (1:44:37)
720.  (844) Håkan Terelius -87 AXA Sports Club  1:45:04 (1:44:42)
721.  (848) Daniel Törnkvist-Lindén -85 SLK Oxelösund  1:45:08 (1:45:06)
722.  (1047) David Holmgren -72 Huddinge  1:45:14 (1:45:12)
723.  (1549) Daniel Brodin -79   1:45:15 (1:44:20)
724.  (648) Karl Tegnestedt -70 Fillinge IK 1:45:16 (1:44:47)
725.  (1046) Mats Holm -63   1:45:20 (1:45:10)
726.  (1230) Jan Sterner -66   1:45:21 (1:45:02)
727.  (1018) Emil Hagman -84 Fioris Löpare  1:45:24 (1:45:03)
728.  (1814) Peter Strandberg -71   1:45:28 (1:44:38)
729.  (980) Per Eriksson -54 Team Stockholm Marathon  1:45:28 (1:45:00)
730.  (951) Martin Dahlman -80   1:45:28 (1:45:19)
731.  (1300) Fredrik Zachrisson -77   1:45:29 (1:45:15)
732.  (1170) Göran Nordström -51 Tsm  1:45:31 (1:45:22)
733.  (1279) Stefan Wahlman -70   1:45:32 (1:45:25)
734.  (1085) Linus Karlin -80   1:45:34 (1:45:22)
735.  (1190) Mikael Pietz -85   1:45:37 (1:45:31)
736.  (1201) Olof Rexed -64 Ericsson ik  1:45:42 (1:45:15)
737.  (475) Kjell Jansson -52 Enskedevikens CK  1:45:44 (1:45:29)
738.  (348) Julle Bergenholtz -89   1:45:44 (1:45:29)
739.  (911) Joachim Berggren -67 Södertälje sjukhus IK 1:45:47 (1:45:08)
740.  (478) Gustav Johansson -70 Brages IF  1:45:47 (1:45:35)
741.  (1204) Mikael Ringh -69 Eo-Grafiska  1:45:47 (1:45:37)
742.  (1000) Jonas Granath -71   1:45:48 (1:45:43)
743.  (1127) Jonas Littorin -65 Scania IF  1:45:51 (1:45:49)
744.  (179) Mikael Andersson -71 IK Jogg  1:45:51 (1:45:45)
745.  (1094) Nicklas Keijser -78 Rejlers Ingenjörer  1:45:52 (1:45:19)
746.  (1189) Tommie Pettersson -81 Swedbank  1:45:54 (1:45:45)
747.  (270) Rune Stjernström -69 Hässelby SK  1:45:54 (1:45:49)
748.  (1804) Oscar Skoglund -84 Konglig Elektrosektionen  1:45:57 (1:44:54)
749.  (1862) Mattias Åberg -80 SPIF Triathlon  1:45:58 (1:45:44)
750.  (1030) Marcus Hedlöf -78   1:45:59 (1:45:43)
751.  (922) Patrik Björk -71   1:46:00 (1:45:55)
752.  (890) Rickard Andersson -72 Silverdal  1:46:01 (1:45:51)
753.  (1213) Henrik Rydinger -68 Ebonitgränd Runners  1:46:08 (1:45:58)
754.  (952) Wictor Dahlström -83 Hilti BJJ  1:46:09 (1:45:58)
755.  (1022) Daniel Hansen -79   1:46:18 (1:46:12)
756.  (225) Krister Jonsson -71 Huddinge AIS  1:46:18 (1:46:10)
757.  (622) Martin Stenback -71 Viksjö  1:46:19 (1:46:10)
758.  (1144) Victor Mateu -77   1:46:20 (1:45:55)
759.  (1663) Niclas Jonasson -84 Capgemini  1:46:22 (1:45:47)
760.  (894) Per Ankreus -77 Aik  1:46:22 (1:46:20)
761.  (630) Raymond Stål -65   1:46:23 (1:46:08)
762.  (1658) Robin Johansson -80   1:46:25 (1:45:48)
763.  (1052) Jan Hägg -55 Jämten  1:46:26 (1:46:09)
764.  (956) Peter Dinér -76   1:46:26 (1:45:57)
765.  (1101) Krister König -64 Castrol  1:46:26 (1:45:43)
766.  (933) Fredrik Bokfors -70 Tullinge  1:46:27 (1:45:59)
767.  (1199) Magnus Reinfeldt -69 Saltsjö-Boo  1:46:28 (1:46:07)
768.  (357) David Better -79 Ericsson  1:46:33 (1:45:57)
769.  (486) Ismail Kakabaveh -68 Västerås LK  1:46:35 (1:46:27)
770.  (804) Perola Axelsson -63 Hammarbyklanen  1:46:38 (1:46:18)
771.  (1821) Stefan Söderlindh -83 Capgemini Consulting  1:46:39 (1:45:37)
772.  (1069) Markus Johansson -86   1:46:42 (1:46:14)
773.  (1765) Joakim Persson -84 Nyköping  1:46:44 (1:45:48)
774.  (1012) Robert Gustafsson -85   1:46:44 (1:46:26)
775.  (1105) Dan Larsson -83   1:46:45 (1:46:17)
776.  (1824) Johan Thorssell -89   1:46:45 (1:46:09)
777.  (1198) Martin Reimbladh -81 Aspudden  1:46:45 (1:46:44)
778.  (1463) Anders Klingberg -86   1:46:45 (1:46:38)
779.  (1309) Johan Örengård -73   1:46:47 (1:46:20)
780.  (669) Håkan Westerberg -68   1:46:51 (1:46:16)
781.  (481) Anders Jonell -73   1:46:54 (1:46:41)
782.  (1288) Jan Westberg -62 Loparjanne.se  1:46:56 (1:46:37)
783.  (1500) Robert Cederberg -83   1:47:00 (1:46:38)
784.  (963) Kristian Ekfors -72 Insamlingen 1 kr/km  1:47:00 (1:46:39)
785.  (901) Fredrik Axelsson -84 Björnstorps IF  1:47:00 (1:46:56)
786.  (990) Jerker Forssell -63   1:47:01 (1:46:56)
787.  (1726) Mats Mattsson -71   1:47:07 (1:46:15)
788.  (1055) Magnus Höglund -70 Scania IF  1:47:09 (1:47:09)
789.  (886) Håkan Andersson -69 Luthagsesplanadens IF  1:47:09 (1:47:09)
790.  (1796) Steffen Schulz-Key -72   1:47:11 (1:46:53)
791.  (1165) Fredrik Norberg -78   1:47:12 (1:46:58)
792.  (1028) Hans Havrén -82   1:47:14 (1:47:02)
793.  (1735) Magnus Nilsson -68   1:47:15 (1:46:39)
794.  (1287) Christian Wessman -76 Team Stockholm Marathon  1:47:17 (1:47:08)
795.  (1253) Carl Johan Söderberg -66   1:47:18 (1:47:06)
796.  (1007) John Gunnarsson -68 Tema Klasskort  1:47:18 (1:46:35)
797.  (1227) Henrik Staffas -73 Skandia Löparklubb  1:47:20 (1:47:07)
798.  (826) Johan Lundén -85   1:47:20 (1:47:07)
799.  (1284) Daniel Vegerfors -81 Falu Marathonsällskap  1:47:20 (1:47:15)
800.  (962) Jesper Ejenstam -84   1:47:21 (1:47:09)
801.  (993) Thomas Fredriksson -49 Norrtälje  1:47:22 (1:47:21)
802.  (1642) Peder Hunnes -56 Järfälla  1:47:23 (1:47:04)
803.  (905) Joel Beckman -76 Hundräven runners  1:47:24 (1:47:18)
804.  (1583) Johan Eklund -76   1:47:25 (1:46:11)
805.  (1128) Per Liwgren -76 Nordea  1:47:26 (1:47:04)
806.  (1079) Stefan Juhlin -82 Gamnacke  1:47:27 (1:46:59)
807.  (1518) Tim Anstey -65   1:47:30 (1:46:32)
808.  (913) Jonas Leijonhufvud -74 Thelma Louise TV  1:47:30 (1:47:18)
809.  (936) Martin Brandänge -83   1:47:34 (1:47:32)
810.  (1016) Morten Haargaard -73   1:47:37 (1:47:14)
811.  (987) Fredrik Fogelström -73 Brabo  1:47:41 (1:47:39)
812.  (1848) Johan Wildros -70   1:47:47 (1:47:16)
813.  (1164) Rikard Nilsson -73 Team Stockholm Marathon  1:47:48 (1:47:48)
814.  (1200) Daniel Reuithe -81   1:47:49 (1:47:41)
815.  (1273) Rikard Tunedal -65 Wham  1:47:55 (1:47:34)
816.  (1095) Mats Kempe -69 The free runners  1:47:55 (1:47:39)
817.  (685) Martin Åkesson -70   1:47:56 (1:47:45)
818.  (930) Oscar Blomkvist -81 Huddinge  1:47:57 (1:47:44)
819.  (1083) Patric Järleskog -66 Ärla IF  1:48:01 (1:48:00)
820.  (1620) Anders Gåhlin Ohlsson -73   1:48:05 (1:47:25)
821.  (1571) Oskar Clewe -86 Åmål Action Team  1:48:05 (1:47:36)
822.  (1795) Mattias Schultz -88   1:48:06 (1:47:48)
823.  (1076) Daniel Jonegård -74 Team stockholmmarathon  1:48:06 (1:48:00)
824.  (1536) Gustav Björklund Larsen -94   1:48:09 (1:47:35)
825.  (1102) Henrik Lae -80 Scania IF  1:48:14 (1:47:40)
826.  (1732) Håkan Molander -71 Uppsala LK  1:48:16 (1:47:42)
827.  (1048) Peter Holmqvist -74   1:48:17 (1:48:00)
828.  (1570) Jesper Claesson -69 Aik  1:48:18 (1:47:44)
829.  (1270) Oscar Tibbling -75 1:48:22 (1:48:18)
830.  (1850) Daniel Pihl -70   1:48:23 (1:47:35)
831.  (1154) Fredrik Mosell -73   1:48:32 (1:48:09)
832.  (1789) Marcus Sandberg -93   1:48:32 (1:47:58)
833.  (1833) Niklas Wahlstedt -93   1:48:33 (1:47:58)
834.  (1071) Per Johansson -60 Projektengagemang  1:48:33 (1:48:09)
835.  (1077) Daniel Jonsson -75   1:48:35 (1:48:24)
836.  (9015) Ivo Parik -63 Nasdaqomx  1:48:37 (1:48:13)
837.  (817) Alexander Korling -84   1:48:42 (1:48:19)
838.  (1678) Henrik Knutsson -75 Team Fernet  1:48:42 (1:47:53)
839.  (1216) Jonas Schilén -65 Lommaren LK / Sundbyberg  1:48:43 (1:48:30)
840.  (1681) Magnus Krantz -81   1:48:44 (1:48:01)
841.  (189) Ola Bryngelson -48 Fredrikshof FIF  1:48:44 (1:48:43)
842.  (1158) Fredrik Nilsson -68 Axa Sports Club  1:48:52 (1:48:44)
843.  (1295) Marcus Vikeus -60 Husby  1:48:52 (1:48:23)
844.  (1598) Lasse Eriksson -75 Axa Sportsclub  1:48:55 (1:48:28)
845.  (1121) Christian Lindeberg -66   1:48:57 (1:48:52)
846.  (892) Tommy Andersson -66 Hornsberg  1:49:10 (1:49:03)
847.  (1148) Tor Mellbye -55   1:49:11 (1:49:01)
848.  (1222) Henrik Sieurin -74   1:49:13 (1:48:31)
849.  (1685) Daniel Källqvist -93   1:49:14 (1:48:43)
850.  (1132) Thomas Lundberg -58   1:49:15 (1:49:12)
851.  (1854) Albin Västerlund -93 Totebo IF  1:49:15 (1:48:29)
852.  (1014) Lars Gustavsson -83   1:49:20 (1:48:56)
853.  (965) Robert Ekström -71 EMC IF  1:49:21 (1:49:10)
854.  (1466) Mats Lidgren -70 WORLD CLASS SUNDBYBERG  1:49:26 (1:49:25)
855.  (1525) Olle Bastmark -77   1:49:26 (1:48:42)
856.  (806) Lukas Bergliden -83   1:49:27 (1:49:17)
857.  (997) Jonas Gellin -72 örebro aik  1:49:28 (1:49:19)
858.  (1740) Marcus Norman -78 Eriks Restauranger  1:49:30 (1:48:27)
859.  (985) Niclas Fagerström -62 Lonesome Runners Vallentuna  1:49:30 (1:49:15)
860.  (1099) Johan Källbäck -65 hammarby if of  1:49:35 (1:49:27)
861.  (1034) Jakob Helles -81 Estrella  1:49:38 (1:49:25)
862.  (197) Björn Elfvin -63 IF Linnéa  1:49:40 (1:49:35)
863.  (1182) Jan Ots -66 Nordic Publishing  1:49:43 (1:49:25)
864.  (1580) Johan Edlund -70   1:49:44 (1:48:50)
865.  (1124) Per Lindroth -80   1:49:45 (1:49:32)
866.  (847) Håkan Wadholm -62 Täby  1:49:47 (1:49:29)
867.  (1680) Benjamin Kos -78   1:49:48 (1:48:53)
868.  (1683) Hans Kronborg -71   1:49:48 (1:48:58)
869.  (994) Henrik Färnbo -78 Team Fernet  1:49:49 (1:49:00)
870.  (443) Lars Hagborg -67 Uppsala Univ. Roadrunners  1:49:50 (1:49:16)
871.  (1229) Fredrik Stenmark -75 Faun AIK 1:49:56 (1:49:31)
872.  (1534) Mattias Björk -75 Spif  1:49:57 (1:49:05)
873.  (900) Anton Axelsson -88 Himmeta  1:50:05 (1:49:39)
874.  (1254) Per Södergren -74 Stocksunds Curlingklubb  1:50:09 (1:49:46)
875.  (1533) John Billow -79   1:50:11 (1:49:03)
876.  (1841) Tobias Vesterlund -76   1:50:13 (1:49:56)
877.  (1310) Gabriel Östlin -66 Ica Brommaplan  1:50:17 (1:49:55)
878.  (1037) Mattias Hellström -76   1:50:20 (1:50:11)
879.  (855) George Ölund -74 IBM-klubben  1:50:22 (1:49:50)
880.  (1108) Jimmy Larsson -74   1:50:23 (1:50:14)
881.  (1846) Rolf Wikström -60 Team Stockholm Marathon  1:50:25 (1:50:03)
882.  (754) Björn Porserud -47 Fredrikshof FIF  1:50:29 (1:50:17)
883.  (1531) Isak Betsimon -79 Assyriska FF  1:50:32 (1:49:43)
884.  (618) Mikael Smedbäck -72   1:50:32 (1:50:15)
885.  (838) Hans Sjökvist -69   1:50:35 (1:50:02)
886.  (252) Anders Olsson -60 Borlänge LK  1:50:39 (1:50:35)
887.  (374) Koldobika Butron -81   1:50:41 (1:50:17)
888.  (1183) Michael Padin -72   1:50:41 (1:50:09)
889.  (932) Pierre Bodin -71   1:50:47 (1:50:46)
890.  (1220) Olle Schubert -58 Scania IF  1:50:49 (1:50:29)
891.  (366) Arne Dahl -58   1:50:53 (1:50:15)
892.  (1769) Johan Pettersson -71   1:50:54 (1:50:24)
893.  (619) Martin Solvinger -69   1:50:55 (1:50:46)
894.  (1011) Per Gustafsson -81 j49 Vikings  1:51:00 (1:50:37)
895.  (1062) Tony Jaurell -64   1:51:01 (1:50:48)
896.  (1734) Alf Englund -57 Västerås LK  1:51:02 (1:50:47)
897.  (1235) Mats Strandberg -64 Crisp  1:51:05 (1:50:45)
898.  (1707) Magnus Ljungkvist -73   1:51:11 (1:50:42)
899.  (1123) Charles Lindmark -86   1:51:13 (1:51:09)
900.  (1747) Niklas Nyman -81   1:51:16 (1:50:44)
901.  (887) Mattias Andersson -72   1:51:18 (1:51:08)
902.  (1458) Per Dahlberg -83 Försvarsmakten  1:51:18 (1:51:00)
903.  (599) Max Sakajja -81 IF Linnéa  1:51:21 (1:50:37)
904.  (1688) Fredrik Köhler -84   1:51:25 (1:50:11)
905.  (850) Joakim Wigren -72 Darda Racing  1:51:31 (1:51:15)
906.  (1470) Thomas Mouton -58   1:51:49 (1:51:36)
907.  (1869) Kenneth Ärlebrink -46   1:51:53 (1:51:02)
908.  (1698) Johannes Lien -77 Altor  1:51:55 (1:51:10)
909.  (1826) Anders Torell -67 Bromma kyrka  1:51:58 (1:51:11)
910.  (1616) Johan Gustafsson -80   1:52:11 (1:51:05)
911.  (948) Jörgen Dahl -69   1:52:12 (1:51:49)
912.  (1849) Fredrik Winge -73 IFK Kenya  1:52:13 (1:52:09)
913.  (1249) Hasse Svensson -68 Ifk Tumba  1:52:25 (1:52:01)
914.  (950) Peter Dahl -68 Petes gym  1:52:26 (1:52:19)
915.  (1717) Björn Lundkvist -54 Systembolaget  1:52:29 (1:51:25)
916.  (1174) Henrik Degling -63   1:52:34 (1:52:16)
917.  (1696) Göran Lide -63 Uppsala  1:52:37 (1:51:51)
918.  (344) Niklas Axelsson -73   1:52:38 (1:52:31)
919.  (637) Helmer Svensson -80 Danderyd  1:52:44 (1:52:30)
920.  (946) Staffan Chrona -71 Bergsbrunna  1:52:45 (1:52:40)
921.  (497) Mark Klamberg -75 IF Linnéa  1:52:47 (1:52:31)
922.  (1211) Johan Rudolphie -67 Stocksund  1:52:54 (1:52:33)
923.  (877) Marcus Almerud -76   1:52:59 (1:52:15)
924.  (1304) Andreas Zöchling -75 Sweco if  1:53:00 (1:52:47)
925.  (1002) Paul Grant -38 None  1:53:03 (1:52:32)
926.  (883) David Andersson -83   1:53:07 (1:52:49)
927.  (1025) Vincent Hauser -70   1:53:11 (1:53:02)
928.  (1135) Christian Lundmark -74 Lean  1:53:12 (1:53:03)
929.  (1836) Enar Warfvinge -82 Stuga 77  1:53:13 (1:52:23)
930.  (1495) Henrik Edsparr -82 Sthlm City Triathlon  1:53:14 (1:53:11)
931.  (971) Jan Engvall -59   1:53:15 (1:53:11)
932.  (1087) Joakim Karlsson -83   1:53:20 (1:53:01)
933.  (949) Mikael Dahl -71   1:53:21 (1:52:31)
934.  (1008) Daniel Gustafson -75   1:53:25 (1:53:23)
935.  (1569) Fredrik Christiansson -81 Söderarm Wreck Divers  1:53:26 (1:52:56)
936.  (1694) Martin Lennartsson -83 Nässjö OK  1:53:27 (1:52:54)
937.  (916) Håkan Bergshjorth -62 Tyresö  1:53:33 (1:53:09)
938.  (1210) Stefan Roxenby -69   1:53:33 (1:52:53)
939.  (749) Åke Jonson -42 Heleneholms IF  1:53:34 (1:53:32)
940.  (1226) Mikael Solvang -75   1:53:36 (1:53:17)
941.  (1474) Peter Rehnfeldt -66   1:53:36 (1:53:08)
942.  (1009) Kjell Gustafsson -46 Åda FF  1:53:36 (1:53:19)
943.  (1578) Ivar Edfeldt -66 Rjps  1:53:36 (1:52:25)
944.  (1308) Erik Åström -83 Klarna AB  1:53:46 (1:53:31)
945.  (1100) Mikael Kärrsten -75   1:53:51 (1:53:27)
946.  (1269) Bengt Thurn -56 Accountor  1:53:53 (1:53:49)
947.  (1225) Martin Sjödin -72   1:54:02 (1:53:54)
948.  (1301) Johannes Zackari -79   1:54:03 (1:53:33)
949.  (1822) Jacob Söderlund -71 Stånga sorkar  1:54:09 (1:53:37)
950.  (915) Jonas Bergqvist -80 Himmeta IF  1:54:10 (1:53:45)
951.  (924) Stefan Björndahl -66 Postens if Södertälje  1:54:12 (1:54:05)
952.  (1784) Andrew Rosychuk -83   1:54:15 (1:53:38)
953.  (288) Mats Wallén -51 Fredrikshof FIF  1:54:19 (1:54:07)
954.  (1457) Rickard Alfredéen -69   1:54:21 (1:54:12)
955.  (1700) Björn Lind -60   1:54:23 (1:54:06)
956.  (904) Ulf Baggström -57 Logica IF  1:54:25 (1:53:49)
957.  (1224) Johan Sigerstad -70 Tyresö  1:54:25 (1:54:11)
958.  (1635) Klas Hillström -66   1:54:26 (1:53:52)
959.  (1563) Håkan Cederholm -64   1:54:30 (1:53:53)
960.  (876) Jakob Almerud -84   1:54:33 (1:53:50)
961.  (1557) Tommy Carlsson -73 Ssark  1:54:40 (1:53:55)
962.  (811) Samuel Grayson -79   1:54:45 (1:54:34)
963.  (975) Dan Eriksson -69   1:54:45 (1:54:33)
964.  (1274) Mikael Tötterman -69   1:54:46 (1:54:44)
965.  (1299) Reza Yavar -77   1:54:49 (1:54:36)
966.  (1588) Lars Ellingsson -71   1:54:55 (1:54:02)
967.  (1150) Erik Moberg -76 Norrtälje TK  1:55:02 (1:54:43)
968.  (1244) Anders Suther -61 IFK Mora  1:55:04 (1:54:40)
969.  (1167) Magnus Nordlander -77   1:55:06 (1:54:55)
970.  (969) Kasper Englund -90   1:55:11 (1:55:08)
971.  (1465) Mathias Lang -74 Djurgårdens IF  1:55:14 (1:55:11)
972.  (1852) Christer Vredin -63 IFK Umeå  1:55:32 (1:54:57)
973.  (2186) Magnus Lif -66   1:55:33 (1:55:03)
974.  (564) Bas Oremus -78   1:55:39 (1:55:25)
975.  (1730) Harald Mild -81 Nattugglorna  1:55:42 (1:54:20)
976.  (1306) Mattias Åman -79 Fade Löparklubb  1:55:43 (1:55:32)
977.  (1577) Daniel Eberle -80   1:55:47 (1:55:14)
978.  (1838) Christer Westberg -75   1:55:51 (1:55:13)
979.  (1203) Martin Ringberg -76 Pipers Pappor  1:55:57 (1:55:40)
980.  (1767) David Pettersson -92 Kth  1:56:00 (1:55:24)
981.  (1596) Fredrik Eriksson -64   1:56:01 (1:55:12)
982.  (1776) Fredrik Raak -87   1:56:04 (1:55:18)
983.  (1171) Pontus Nordström -79   1:56:04 (1:55:26)
984.  (1118) Stefan Lilljebjörn -76 Arlanda-Märsta SK  1:56:10 (1:56:04)
985.  (1856) Fredrik Zeffer -83   1:56:15 (1:55:26)
986.  (1523) Björn Attersved -46   1:56:17 (1:55:46)
987.  (1712) Stefan Lundbäck -66   1:56:18 (1:55:26)
988.  (1762) Andreas Paulie -83 Stick Whackers  1:56:18 (1:55:49)
989.  (889) Per Andersson -70   1:56:24 (1:56:04)
990.  (1791) Mats-Arne Sandqvist -62 Hargs BK  1:56:27 (1:55:49)
991.  (1684) Mikael Kudrén -76   1:56:28 (1:55:51)
992.  (1603) Magnus Forshufvud -81 Attendel  1:56:28 (1:56:02)
993.  (1530) Peter Bergström -75   1:56:29 (1:55:56)
994.  (1015) Johan Gäfvert -76   1:56:30 (1:55:59)
995.  (1004) Anders Grönlund -65 LK Mjölksyra  1:56:38 (1:56:24)
996.  (1778) Ola Rembe -69   1:56:40 (1:55:58)
997.  (1303) Fabian Zwedberg -76 Stockholms Oberoende Löparklubb  1:56:49 (1:56:25)
998.  (1156) Ulf Mårtensson -68   1:56:55 (1:56:40)
999.  (1612) Mattias Gredmark -71   1:57:04 (1:56:30)
1000.  (1469) Patric Massaro -71   1:57:06 (1:56:53)
1001.  (1006) Janne Gunnarsson -74   1:57:07 (1:56:38)
1002.  (1218) Per Schneckener -64 Tyresö FF  1:57:09 (1:56:57)
1003.  (1265) Peter Therorell -72   1:57:09 (1:57:04)
1004.  (1053) Per Hägglund -82 Fortum  1:57:10 (1:57:06)
1005.  (865) Johan Folke -75   1:57:15 (1:56:49)
1006.  (228) Göran Karlöf -57 IF Linnea  1:57:19 (1:57:13)
1007.  (885) Göran Andersson -67 Running sweden  1:57:22 (1:56:58)
1008.  (371) Magnus Brundin -68 Rönninge  1:57:22 (1:56:59)
1009.  (1716) Niklas Lundin -83   1:57:28 (1:56:38)
1010.  (1704) Erik Lindmark -87   1:57:29 (1:56:52)
1011.  (340) Thomas Andersson -64   1:57:29 (1:56:57)
1012.  (1614) Jakob Gudmundsson -84 Capgemini Consulting  1:57:32 (1:56:30)
1013.  (1657) Per-Erik Johansson -64 Länsförsäkringar  1:57:33 (1:56:52)
1014.  (1255) Robert Söderling -66   1:57:33 (1:57:09)
1015.  (1264) Stephan Thernström -77 Me MYself IF  1:57:43 (1:57:37)
1016.  (1477) Markus Tunström -75   1:57:49 (1:57:32)
1017.  (1141) Anders Malmqvist -61 Anmaq  1:58:06 (1:58:05)
1018.  (1803) Peter Sjöström -62   1:58:06 (1:57:30)
1019.  (1725) Andreas Mattsson -81   1:58:09 (1:57:31)
1020.  (1278) Joakim Wagner -73   1:58:13 (1:57:51)
1021.  (896) Mikael Aredal -88 Jägarens jaktlag SK  1:58:15 (1:57:59)
1022.  (1302) Peter Zickert -62   1:58:15 (1:58:09)
1023.  (1252) Thomas Svensson -49 Tumba  1:58:22 (1:58:11)
1024.  (763) Bernt Rünell -61 Run4Fun / Fagersta  1:58:25 (1:58:14)
1025.  (1666) Lars Kalén -64 Solna  1:58:31 (1:58:00)
1026.  (1783) Jens Rosenqvist -75 Porsvägen  1:58:35 (1:57:48)
1027.  (1232) Mårten Stjerndahl -78   1:58:38 (1:58:30)
1028.  (1547) Roger Brixner -62   1:58:42 (1:58:14)
1029.  (1652) Ludvig Jacobsson -82 Yuppie Ski Club  1:58:43 (1:58:24)
1030.  (1703) Anders Lindmark -53   1:58:45 (1:58:18)
1031.  (1718) Thomas Lundmark -73 Svegs IK 1:58:45 (1:57:47)
1032.  (1084) Pontus Järlund -73 IF Oliven  1:58:47 (1:58:40)
1033.  (1540) Jimmy Bodin -74   1:58:51 (1:58:05)
1034.  (1756) Kaj Olsson -50   1:58:54 (1:58:02)
1035.  (1728) Henrik Melin -75   1:59:03 (1:58:02)
1036.  (1517) David Angeler -71   1:59:04 (1:58:26)
1037.  (1250) Per Svensson -69   1:59:07 (1:58:26)
1038.  (1538) Anders Blomberg -69   1:59:08 (1:58:36)
1039.  (74) Riccardo Gavioli -58   1:59:14 (1:58:55)
1040.  (75) Luca Scalambra -77   1:59:14 (1:58:56)
1041.  (1239) Carl Stångberg -80   1:59:17 (1:58:43)
1042.  (1788) Olle Samuelsson -94 Storken IK 1:59:23 (1:58:32)
1043.  (1866) Jonas Åkerstedt -77   1:59:27 (1:58:35)
1044.  (1701) Johan Lindau -74 Capgemini  1:59:29 (1:58:32)
1045.  (1546) Thomas Bringsarve -60 Castrol  1:59:35 (1:58:52)
1046.  (1764) Ingemar Persson -51   1:59:38 (1:58:29)
1047.  (1860) Erik Åberg -86 Triathleterna SK  1:59:39 (1:58:57)
1048.  (1260) Markus Takanen -82 IF Oliven  1:59:47 (1:59:02)
1049.  (1840) Per Westergren -74   1:59:52 (1:58:37)
1050.  (1613) Henrik Grönqvist -66 Lindorff  1:59:56 (1:59:06)
1051.  (1558) Christian Cardemil -66   2:00:00 (1:59:07)
1052.  (1185) Mikael Persson -64 Sju sorters APA  2:00:06 (1:59:59)
1053.  (1713) Mattias Lundgren -71   2:00:09 (1:59:13)
1054.  (1750) Juan Pablo Obregon -79   2:00:16 (1:59:33)
1055.  (1591) Mickael Engström -67 Fibbla IF  2:00:17 (1:59:16)
1056.  (1630) Niclas Hellström -73 Carnegie If  2:00:17 (1:59:59)
1057.  (891) Robert Andersson -54 Hägersten  2:00:33 (2:00:17)
1058.  (1029) Stefan Hedin -67 IFK Tumba  2:00:36 (2:00:11)
1059.  (1066) Erik Johansson -75   2:00:38 (2:00:07)
1060.  (1579) Rickard Edfeldt -94 Rjps  2:00:40 (1:59:28)
1061.  (1073) Thomas Johansson -55   2:00:52 (2:00:40)
1062.  (1600) Niklas Faager -77 Arbetsförmedlingens IF HK  2:01:00 (2:00:31)
1063.  (1276) Kent Ullberg -53 MRR Visby  2:01:16 (2:00:24)
1064.  (1647) Daniel Hälldahl -81   2:01:23 (2:00:21)
1065.  (1157) Tor Neymark -46 IK Kometen  2:01:25 (2:01:00)
1066.  (1649) Kent Höglund -58 Mästerby Runners  2:01:25 (2:00:33)
1067.  (1554) Rob Buswell -78   2:01:27 (2:00:44)
1068.  (1461) Rolf Enoksson -52   2:01:37 (2:01:23)
1069.  (1671) Tomas Karlsson -80 Swedbank  2:01:43 (2:00:36)
1070.  (1799) Thomas Sipos -74 Profi  2:01:47 (2:00:44)
1071.  (1478) Joakim Uddling -63   2:01:50 (2:01:09)
1072.  (1595) Björn Eriksson -81 BK Festen STHLM  2:01:50 (2:00:52)
1073.  (745) Lars Englund -43 Järla IF OK  2:01:54 (2:01:47)
1074.  (1770) Thomas Pettersson -70   2:01:55 (2:01:12)
1075.  (1070) Morgan Johansson -74 Gamnacke  2:01:55 (2:01:27)
1076.  (1682) Peter Kreitz -87   2:01:56 (2:01:10)
1077.  (1543) Magnus Boström -68   2:02:02 (2:01:07)
1078.  (1807) Matti Sohlberg -56   2:02:03 (2:01:30)
1079.  (1806) Elias Sohlberg -84   2:02:03 (2:01:31)
1080.  (953) Kenneth Danesten -62 Tjalve  2:02:06 (2:01:38)
1081.  (1241) Benz Sundgren -80 Storskeden  2:02:11 (2:01:46)
1082.  (1629) Tomas Helenius -81 SWECO Structures  2:02:22 (2:01:57)
1083.  (1709) Staffan Lund -86 Fagersta  2:02:25 (2:01:45)
1084.  (1812) Carl-Henric Stjerna -65 PS Sports Club  2:02:37 (2:02:16)
1085.  (1209) Peter Rosengren -60 Täby  2:03:00 (2:02:59)
1086.  (1545) Svante Brandén -53 Aik  2:03:19 (2:02:37)
1087.  (1695) Marcus Lerander -82 Profi  2:03:28 (2:02:22)
1088.  (1504) Per Afrell -57 Profi  2:03:28 (2:02:24)
1089.  (1766) Christer Petersson -65   2:03:31 (2:03:06)
1090.  (1305) Michael Ågren -81   2:03:36 (2:03:04)
1091.  (1851) Andreas von Wachenfelt -79   2:03:38 (2:02:51)
1092.  (1870) Stefan Ödman -64   2:03:38 (2:03:06)
1093.  (1861) Joakim Åberg -79 Sweco IF  2:03:38 (2:02:50)
1094.  (1607) Jose garcia valdecasas -76 Stockholm  2:03:45 (2:02:37)
1095.  (1646) Ingemar Hägg -45   2:03:54 (2:03:17)
1096.  (1297) Misha Wolynski -85   2:04:11 (2:04:04)
1097.  (1772) Stefan Piatidis -74 Fortum  2:04:15 (2:03:58)
1098.  (1809) Jori Sotala -67   2:04:19 (2:03:47)
1099.  (1582) Lennart Ekholm -47   2:04:19 (2:03:19)
1100.  (1745) Stefan Nyberg -70   2:04:23 (2:03:11)
1101.  (1175) Anders Näslund -61   2:04:34 (2:04:25)
1102.  (1072) Stefan Johansson -64 Sorunda  2:04:38 (2:04:21)
1103.  (1509) Gunnar Andersson -53 Health Profile Institute  2:04:43 (2:03:42)
1104.  (1808) Alexandros Sombo -89 Jägarns Jaktlag  2:04:43 (2:03:55)
1105.  (1801) Robin Sjöberg -84   2:04:44 (2:03:40)
1106.  (2198) Jonas Qvarfordt -68 Hash House Harriers  2:04:52 (2:04:25)
1107.  (1590) Åke C. Engquist -52   2:05:01 (2:04:13)
1108.  (1665) Raoul Jonsson -49 Vattenfalls IF  2:05:09 (2:03:58)
1109.  (1761) Nils Palmgren -60 Knivsöder  2:05:20 (2:04:52)
1110.  (1805) Max Sohl Stjernberg -87 Stockholm  2:05:20 (2:04:33)
1111.  (1699) Hans Lilljekvist -57 Danderyds sjh IF  2:05:21 (2:04:19)
1112.  (1140) Staffan Malmgren -75   2:05:49 (2:05:31)
1113.  (2200) Adrian Thomasson -57   2:05:52 (2:04:53)
1114.  (1625) Axel Hedberg -83   2:05:53 (2:05:08)
1115.  (1751) Jimmy Odenholm -73 Lean  2:05:55 (2:05:19)
1116.  (1524) Ulrik Baard -70 Ericsson  2:05:58 (2:05:23)
1117.  (1505) Jan Agri -62   2:05:59 (2:05:32)
1118.  (1871) Erik Östberg -84   2:06:05 (2:03:03)
1119.  (1503) Håkan Abrander -69   2:06:13 (2:05:16)
1120.  (1544) Anders Braathen -62   2:06:15 (2:05:18)
1121.  (1648) Kristoffer Högberg -86   2:06:35 (2:05:44)
1122.  (1237) Conny Striem -70 Segeltorp  2:06:37 (2:06:33)
1123.  (1106) Göran Larsson -59 Dl2  2:06:38 (2:06:38)
1124.  (1622) Jan Hansson -66 Klarna AB  2:06:41 (2:05:43)
1125.  (1839) Per Vesterberg -63   2:06:51 (2:05:58)
1126.  (893) Mathias Angleborn -76   2:06:53 (2:06:50)
1127.  (1459) Stefan Elensky -77   2:06:55 (2:06:08)
1128.  (177) Bo Alvelid -65 AXA Sports Club  2:07:00 (2:06:52)
1129.  (751) Sten Odenblad -39 Fredrikshof  2:07:15 (2:07:08)
1130.  (1559) Martin Carlman -73 Haddocks vänner  2:07:22 (2:06:25)
1131.  (988) Nummer 988   2:07:24 (2:07:05)
1132.  (1553) Adrian Bullock -69 Stockholm HHH  2:07:35 (2:06:45)
1133.  (1513) Jimmy Andersson -74 Norrtälje  2:07:36 (2:06:50)
1134.  (1608) Anders Gardberg -59   2:07:46 (2:06:40)
1135.  (1810) Michael Sparreskog -69 Stockholm  2:07:55 (2:07:07)
1136.  (1773) Tommie Pihl -52 Nalle  2:07:57 (2:07:04)
1137.  (1572) Olov Collste -69 Stockholm  2:08:01 (2:06:59)
1138.  (1568) Ralf Christensson -66   2:08:25 (2:07:56)
1139.  (882) Daniel Andersson -81   2:08:27 (2:07:55)
1140.  (1067) Fredric Johansson -88 Snättringe SK  2:08:33 (2:08:33)
1141.  (1541) André Borchert -84   2:08:36 (2:08:06)
1142.  (1830) Martin Une-Larsson -91   2:08:47 (2:08:02)
1143.  (758) Per Wennberg -43 hemlingby lk  2:08:51 (2:08:32)
1144.  (1752) Thomas Ohlen -47 Länsförsäkringar IF  2:09:00 (2:08:15)
1145.  (1817) Håkan Sundin -61   2:09:47 (2:08:59)
1146.  (738) per-arne Allensten -41 Team Skavsåret  2:09:48 (2:09:33)
1147.  (1656) Michael Johansson -60 Hammarby iF:s SF  2:10:04 (2:09:17)
1148.  (1858) Hans Zetterberg -70   2:10:34 (2:10:02)
1149.  (1637) Christian Hjort -82 Attityd  2:10:39 (2:09:35)
1150.  (1512) Jason Andersson -68   2:10:47 (2:10:07)
1151.  (1664) Peter Jonsson -65   2:10:48 (2:10:12)
1152.  (1632) Ole Arne Hestvik -68 Na  2:11:17 (2:10:06)
1153.  (755) Kaapo Röör -39 TEAM Skavsårets IF  2:11:33 (2:11:21)
1154.  (966) Roberth Eliasson -75 Murarns löparklubb  2:11:42 (2:11:38)
1155.  (1567) Philippe Chaudré -79   2:11:51 (2:11:10)
1156.  (1556) Matthew Calvert -78   2:11:55 (2:11:28)
1157.  (1003) Olle Grünewald -79 Kungen av Kocksgatan  2:12:03 (2:11:51)
1158.  (1581) Johan Ekhagen -64   2:12:05 (2:11:37)
1159.  (1606) Anders Galvenius -57   2:12:11 (2:11:17)
1160.  (1519) Filip Antonov -73   2:12:48 (2:12:03)
1161.  (1782) Carl Rosendahl -66 Arbetsförmedlingens IF HK  2:13:23 (2:12:37)
1162.  (1594) Björn Eriksson -72   2:13:30 (2:12:26)
1163.  (1636) Thomas Hjelm -69 Swedbank  2:13:47 (2:12:55)
1164.  (903) Christer Backelin -43   2:13:48 (2:13:40)
1165.  (1659) Thomas Johansson -83   2:13:49 (2:13:14)
1166.  (1528) Jonny Bergman -85   2:14:11 (2:13:33)
1167.  (1842) Per-Eric Vestman -55   2:14:24 (2:13:10)
1168.  (1742) Anders Nyberg -36 Team Stockholm Marathon  2:14:39 (2:13:27)
1169.  (1450) Göte Ivarsson -37 IFK Skövde  2:14:50 (2:14:44)
1170.  (1790) Stefan Sandberg -71 Enebyberg  2:15:03 (2:14:29)
1171.  (1668) Daniel Karlse'n -81 Attityd  2:15:23 (2:14:19)
1172.  (970) Dan Engstrand -86 Klarna AB  2:15:35 (2:15:23)
1173.  (1257) Kent Söderström -66 Wgb  2:15:36 (2:15:03)
1174.  (388) Lasse Suvinen -66 Rejlers Ingenjörer AB  2:15:54 (2:15:26)
1175.  (1641) Andreas Hulusjö -71 Team Stockholm Maraton  2:16:10 (2:15:17)
1176.  (1573) Andrew Coulthard -66   2:16:17 (2:15:13)
1177.  (1074) Tommy Johansson -85   2:16:25 (2:16:24)
1178.  (1835) Marijn van der Sluijs -78   2:16:30 (2:15:25)
1179.  (743) Lennart Danielsson -43 Team Skavsåret IF  2:16:39 (2:16:21)
1180.  (1780) Anders Romelsjö -44   2:16:59 (2:16:12)
1181.  (1619) Patrik Gåhlin -73   2:17:05 (2:16:05)
1182.  (1825) Björn Thulin -61 Aktiv Ung  2:17:13 (2:16:11)
1183.  (999) Robert Graham -71 Newcastle Athletics  2:17:30 (2:16:53)
1184.  (1719) Mathias Lundquist -88   2:17:39 (2:17:02)
1185.  (1786) Petri Saarenpää -80   2:17:54 (2:17:09)
1186.  (1564) Patrick Cederholm -86   2:18:12 (2:17:34)
1187.  (1738) Mats Norenborg -72   2:18:39 (2:17:48)
1188.  (1555) Niklas Bäckström -87   2:19:51 (2:19:05)
1189.  (1624) Patrick Hébert -70   2:20:39 (2:19:52)
1190.  (1521) Olle Arnesson -90 Storådalens sk  2:20:41 (2:19:46)
1191.  (898) Fredrik Arnesson -78 Storådalens SK  2:20:42 (2:20:15)
1192.  (1823) Lars Tapper -46 IF Linden  2:20:53 (2:20:00)
1193.  (1654) Thomas Johannesson -65   2:21:58 (2:21:24)
1194.  (1867) Christer Åsberg -51   2:22:41 (2:22:23)
1195.  (1514) Joel Andersson -84 Sweco IF  2:23:41 (2:23:00)
1196.  (1787) Juha Salmela -73   2:24:30 (2:23:18)
1197.  (1779) Martin Rimka -65 Stockholm  2:26:02 (2:24:58)
1198.  (1819) Arne Sylvest -57   2:27:13 (2:26:05)
1199.  (1729) Olof Melin -82 Profi  2:29:02 (2:27:48)
1200.  (1749) Jan Näslund -61 Ericsson IK 2:29:13 (2:28:14)
1201.  (1667) Thomas Karlquist -43   2:29:51 (2:29:07)
1202.  (1566) Urban Cervin -47 VATTENFALLS IF  2:31:46 (2:30:35)
1203.  (1720) Anders Lähdemaa -78   2:32:01 (2:31:26)
1204.  (1724) Rolf Matsson -43 Vattenfalls IF  2:38:22 (2:37:49)
1205.  (1746) Bo Nylander -51 Mälarö SOK  2:39:30 (2:38:40)
1206.  (1449) Gunnar Irvegård -33 Arlanda-Märsta SK  2:46:20 (2:46:08)
1207.  (1758) Roger Olsson -68 Balzar Beskow  2:54:26 (2:53:25)
Halvmara Kvinnor VSM Brutto Netto
Halvmara Kvinnor VSM K35
1.  (772) Lona Justesen -75 If Linnéa  1:30:11 (1:30:02)
2.  (776) Anneli Kortelainen -77 IF Linnéa  1:38:18 (1:38:09)
3.  (784) Jessica Ottosson -74 Västerås Lk  1:41:48 (1:41:33)
4.  (764) E Maria Carlsson -74 IF Linnéa  1:52:28 (1:52:15)
Halvmara Kvinnor VSM K40
1.  (779) Lotta Lennartsson -69 IF Start  1:23:46 (1:23:40)
2.  (787) Jennie Sandberg -70 Rånäs 4H  1:35:40 (1:35:38)
3.  (792) Camilla Åbergh -72 IFK Märsta  1:36:19 (1:36:05)
4.  (761) Carolina Andersson -70 Rånäs 4H  1:41:17 (1:41:16)
5.  (789) Susanne Wahlqvist -69 Rånäs 4H  1:43:07 (1:43:00)
6.  (774) Ellinor Kempe -71 Sundsvalls Friidrott  1:51:24 (1:51:10)
7.  (770) Annika Johansson -69 teamskavsåret if  1:59:47 (1:59:31)
8.  (769) Camilla Isgren Porsby -70 Västerås Friidrott  2:02:23 (2:02:03)
Halvmara Kvinnor VSM K45
1.  (768) Kajsa Friström -65 Fredrikshof FIF  1:29:23 (1:29:16)
2.  (783) Åsa Nylander -67 IFK Tumba Friidrott  1:30:01 (1:29:49)
3.  (766) Katarina Eriksson -65 LK Nyköpings Runners  1:31:50 (1:31:39)
4.  (777) Anette Kroon -67 Simlångsdalens IF  1:31:55 (1:31:53)
5.  (791) Elisabet Wass -64 Vallentuna FK  1:43:03 (1:42:50)
6.  (1473) Maria Thomée -65 Spårvägens FK  1:44:53 (1:44:48)
7.  (788) Mary Seger Smedmark -65 IF Linnéa  1:49:22 (1:49:08)
Halvmara Kvinnor VSM K50
1.  (767) Lotta Frenander -61 Rånäs 4H  1:32:45 (1:32:38)
Halvmara Kvinnor VSM K55
1.  (765) Rose Marie Enmalm -54 IF Start  1:31:51 (1:31:37)
2.  (775) Lena Kierkegaard -55 IK Ymer  1:39:59 (1:39:49)
3.  (781) Eva Lönnqvist -56 Ystads IF  1:42:53 (1:42:41)
4.  (780) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:43:44 (1:43:34)
5.  (782) Barbro Nordström -53 Storvreta IK 1:56:07 (1:55:54)
6.  (785) Eva Porserud -54 Fredrikshof FIF  1:57:49 (1:57:33)
7.  (760) Sisko Allensten -57 Team Skavsåret  2:17:24 (2:17:09)
Halvmara Kvinnor VSM K60
1.  (1452) Britt Hellmark -50 Lidköpings IS  1:48:04 (1:48:03)
2.  (1454) Lena Lundin -48 Team Skavsåret IF  1:49:17 (1:48:47)
3.  (1451) Inga-Lill Danefur -48 Ok Njudung  2:05:56 (2:05:53)
Halvmara Kvinnor VSM K65
1.  (1380) Monica Lorentzon -45 Gagnefs IF  1:43:27 (1:43:24)
2.  (1453) Gunilla Juthback -46 hemlingby lk  1:55:52 (1:55:34)
3.  (1456) Eva Widelund -45 iggesunds sk  2:02:24 (2:01:51)
4.  (1455) Ing-Marie Persson -45 IK Akele  2:08:48 (2:08:17)
Halvmara Kvinnor Brutto Netto
1.  (34) Charlotte Karlsson -84 Hammarby Friidrott  1:20:17 (1:20:17)
2.  (779) Lotta Lennartsson -69 IF Start  1:23:46 (1:23:40)
3.  (8188) Johanna Bohlin -90 Hässelby SK  1:25:26 (1:25:23)
4.  (327) Maria Rydlöv -80 If Linnéa  1:27:27 (1:27:17)
5.  (695) Petra Andersson -79   1:29:09 (1:28:55)
6.  (768) Kajsa Friström -65 Fredrikshof FIF  1:29:23 (1:29:16)
7.  (783) Åsa Nylander -67 IFK Tumba Friidrott  1:30:01 (1:29:49)
8.  (772) Lona Justesen -75 If Linnéa  1:30:11 (1:30:02)
9.  (174) Hanna Persson -82 Lean  1:30:26 (1:30:21)
10.  (716) Katarina Johnsson -81 If Linnéa  1:30:48 (1:30:23)
11.  (720) Sofia Linder -83   1:31:10 (1:30:57)
12.  (718) Tove Langseth -75   1:31:34 (1:31:21)
13.  (766) Katarina Eriksson -65 LK Nyköpings Runners  1:31:50 (1:31:39)
14.  (765) Rose Marie Enmalm -54 IF Start  1:31:51 (1:31:37)
15.  (777) Anette Kroon -67 Simlångsdalens IF  1:31:55 (1:31:53)
16.  (696) Åsa Andersson -67 Södertälje CK  1:31:58 (1:31:56)
17.  (767) Lotta Frenander -61 Rånäs 4H  1:32:45 (1:32:38)
18.  (173) Sofia Palmgren -85   1:32:50 (1:32:49)
19.  (326) Åsa Ring -76   1:32:56 (1:32:26)
20.  (67) Sara Jelvegård -89 Enhörna IF  1:33:35 (1:33:34)
21.  (325) Camilla Frejd -85 SOK-Knallen  1:33:53 (1:33:34)
22.  (722) Rebecca Lord -81   1:34:16 (1:34:08)
23.  (703) Malin Eriksson -70 Running Sweden  1:34:27 (1:34:18)
24.  (709) Frida Hermansson -83   1:34:40 (1:34:20)
25.  (717) Miranda Kvist -88 Team Ultrasweden  1:34:51 (1:34:41)
26.  (798) Lina Flemström -84 Hässelby SK  1:35:05 (1:34:54)
27.  (723) Maria Lundgren -73   1:35:26 (1:35:21)
28.  (787) Jennie Sandberg -70 Rånäs 4H  1:35:40 (1:35:38)
29.  (714) Anna Jepson -83   1:35:42 (1:35:29)
30.  (706) Petra Franzén -74   1:35:50 (1:35:37)
31.  (711) Anneli Hällgren -68   1:36:04 (1:35:57)
32.  (792) Camilla Åbergh -72 IFK Märsta  1:36:19 (1:36:05)
33.  (726) Jessica Nordström -74 IFK Sala  1:36:23 (1:36:05)
34.  (196) Desirée Falk Olsson -75   1:36:27 (1:36:24)
35.  (730) Gabriella Reiner -81   1:36:30 (1:36:12)
36.  (724) Linda Löwhagen -78   1:37:06 (1:36:50)
37.  (736) Malena Woxberg -75   1:37:28 (1:37:24)
38.  (1329) Ulrika Ek -82   1:37:28 (1:37:27)
39.  (704) Annelie Florin -81 Team Florin  1:37:49 (1:37:35)
40.  (713) Gunilla Jansson -94 Djursholm  1:38:01 (1:37:49)
41.  (776) Anneli Kortelainen -77 IF Linnéa  1:38:18 (1:38:09)
42.  (1364) Anna Klingborg -80   1:38:30 (1:38:24)
43.  (795) Christina Åqvist -78 Elfa Distrelec  1:38:35 (1:38:32)
44.  (175) Louise Wistrand -85 Hässelby sk  1:38:45 (1:38:41)
45.  (9014) Birgitta Rhomberg   1:39:48 (1:39:36)
46.  (775) Lena Kierkegaard -55 IK Ymer  1:39:59 (1:39:49)
47.  (2081) Annelie Norlén -72   1:40:12 (1:39:30)
48.  (710) Gabriella Hägglund -71 Glömsta  1:40:15 (1:40:14)
49.  (733) Martina Söderberg -77 IF Linnéa  1:40:27 (1:40:16)
50.  (719) Annki Lindahl -69 Örebro AIK 1:40:36 (1:40:36)
51.  (698) Mia Blomberg -78   1:40:37 (1:40:16)
52.  (2025) Rebecka Lidgren -91 WORLD GLASS SUNDBYBERG  1:40:41 (1:40:41)
53.  (866) Åsa Lindelöf -80 Vallentuna FK  1:40:42 (1:40:26)
54.  (864) Heidi Kettunen -82 Deloitte  1:40:45 (1:40:29)
55.  (761) Carolina Andersson -70 Rånäs 4H  1:41:17 (1:41:16)
56.  (1345) Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK  1:41:45 (1:41:27)
57.  (784) Jessica Ottosson -74 Västerås Lk  1:41:48 (1:41:33)
58.  (1321) Kajsa Bergman -81 SöS IF  1:41:53 (1:41:50)
59.  (727) Lina Petersén -74 Västerås LK o Marathon&Pizza  1:41:57 (1:41:40)
60.  (1384) Madeleine Jönsson -85   1:42:13 (1:41:57)
61.  (861) Pia Huoso -74   1:42:14 (1:42:12)
62.  (867) Tracy Malmeström Hedvall -72   1:42:25 (1:41:56)
63.  (1434) Librada Söderman Pettersson -70 Årsta  1:42:32 (1:42:17)
64.  (1378) Helena Lindahl -71 Early Bird Triathlon  1:42:34 (1:42:23)
65.  (728) Ida Pihl Skog -80 Uppsala LK  1:42:39 (1:42:20)
66.  (1393) Mirja Nordin -86   1:42:40 (1:42:28)
67.  (781) Eva Lönnqvist -56 Ystads IF  1:42:53 (1:42:41)
68.  (791) Elisabet Wass -64 Vallentuna FK  1:43:03 (1:42:50)
69.  (789) Susanne Wahlqvist -69 Rånäs 4H  1:43:07 (1:43:00)
70.  (1380) Monica Lorentzon -45 Gagnefs IF  1:43:27 (1:43:24)
71.  (1428) Victoria Stefansson -75 Team Stockholm Marathon  1:43:35 (1:43:14)
72.  (780) Monika Ljung -57 Fredrikshofs FIF  1:43:44 (1:43:34)
73.  (721) Anneli Linderson -72 Nacka  1:43:52 (1:43:38)
74.  (871) Madelaine Örtengren -75   1:44:04 (1:43:49)
75.  (702) Caroline Egnerfors -78 TSM/Team Diviner  1:44:05 (1:43:54)
76.  (1312) Sofia Ahlqvist -82 Fk Studenterna  1:44:06 (1:44:06)
77.  (1951) Frida Grenås -87   1:44:09 (1:43:47)
78.  (858) Maria Backe -71   1:44:13 (1:44:04)
79.  (860) Charlotte Holst -74   1:44:15 (1:44:15)
80.  (1354) Ulrika Honig -76 Tyresö  1:44:15 (1:44:14)
81.  (1376) Eva Levander -80 If Linnéa  1:44:22 (1:44:17)
82.  (1327) Lovisa Danielsson -94 Dala-Järna IK 1:44:31 (1:44:27)
83.  (1486) Petra Johansson -73   1:44:34 (1:44:33)
84.  (1368) Elisabeth Kruth -71   1:44:39 (1:44:39)
85.  (1396) Charlotta Olsson -76 Team Stockholm Marathon  1:44:39 (1:44:33)
86.  (735) Karin Widlund -70 Örebro AIK 1:44:45 (1:44:45)
87.  (1473) Maria Thomée -65 Spårvägens FK  1:44:53 (1:44:48)
88.  (1416) Matilda Räni -74 Carnegie IF  1:44:55 (1:44:38)
89.  (707) Eleonore Gåvsten -79   1:45:02 (1:44:51)
90.  (1347) Desiré Haglund -81   1:45:21 (1:45:10)
91.  (1369) Helena Kulling -73 Gärdet  1:45:28 (1:45:21)
92.  (1410) Lina Renström -85 Jägarns jaktlag SK  1:45:31 (1:45:19)
93.  (1424) Monika Sjölund -74 Solna  1:45:40 (1:45:33)
94.  (1370) Maria Lapenkova -87   1:45:44 (1:45:40)
95.  (1319) Jenny Berg -69 Nordea  1:45:46 (1:45:39)
96.  (1385) Monica Manske -68 Team Stockholm Marathon  1:45:56 (1:45:53)
97.  (1324) Katarina Carlén -79 IF Linnéa  1:45:58 (1:45:55)
98.  (1442) Camilla Wikland -81 Wise If  1:46:07 (1:45:47)
99.  (2125) Jenny Slättenhäll -75   1:46:10 (1:45:44)
100.  (697) Emelie Baeckström -88   1:46:14 (1:46:01)
101.  (1426) Ida Sparrfeldt -86   1:46:27 (1:46:06)
102.  (1395) Ulrika Norrby -69   1:46:27 (1:46:22)
103.  (1317) Liga Arniece -83 Ok Ozons  1:46:34 (1:46:26)
104.  (1373) Kristina Lavén -83   1:46:39 (1:46:27)
105.  (1388) Ivonne Mendiboure -84   1:46:48 (1:46:39)
106.  (1375) Fredrika Lenne -72 Bromma  1:46:48 (1:46:48)
107.  (1328) Elin Edvardsson -76 Vattenfall IF  1:47:05 (1:46:33)
108.  (1419) Emma Sandelin -79 Fjärdhundra SK  1:47:15 (1:47:05)
109.  (1402) Lisbeth Persson -62 AXA Sports Club  1:47:30 (1:47:28)
110.  (1950) Lykke Gregorsson Lundius -85 Yuppie Ski Club  1:47:39 (1:47:20)
111.  (2030) Maria Lindberg -80   1:47:42 (1:47:22)
112.  (1423) Elin Sjöberg -85   1:47:51 (1:47:49)
113.  (1337) Anna Folke -71 Södersjukhusets IF  1:48:02 (1:47:57)
114.  (1429) Anna Strand -78   1:48:04 (1:47:52)
115.  (1452) Britt Hellmark -50 Lidköpings IS  1:48:04 (1:48:03)
116.  (2071) Ida Nilsson -82   1:48:10 (1:47:38)
117.  (1338) Emelie Fransson -87   1:48:16 (1:47:45)
118.  (863) Veronica Höiom -74   1:48:20 (1:48:19)
119.  (1437) Catarina Wersch -80   1:48:23 (1:48:01)
120.  (869) Vanja Sabanac -66   1:48:34 (1:48:00)
121.  (731) Anna-Karin Roberto -82   1:49:06 (1:48:56)
122.  (1454) Lena Lundin -48 Team Skavsåret IF  1:49:17 (1:48:47)
123.  (788) Mary Seger Smedmark -65 IF Linnéa  1:49:22 (1:49:08)
124.  (1917) Agneta Cederström -76   1:49:32 (1:48:24)
125.  (1407) Åsa Pärlered -66 Team Stockholm Marathon  1:49:33 (1:48:59)
126.  (2168) Annika Westerlund -83   1:49:47 (1:49:24)
127.  (1894) Ann Björk -76   1:49:57 (1:49:06)
128.  (1890) Jessica Baneryd -82   1:50:05 (1:49:15)
129.  (1953) Sandra Grundahl -84   1:50:06 (1:49:41)
130.  (1336) Tove Fogelström -82   1:50:21 (1:49:58)
131.  (259) Erika Hed -85 Friskis & Svettis Sthlm  1:50:22 (1:49:52)
132.  (1443) Suzanne Viklund -75   1:50:37 (1:50:37)
133.  (1406) Ingela Pontvik Löwenthal -62 Huddinge sjh IF  1:50:38 (1:50:13)
134.  (1440) Annica Widén Gewers -76 Pigg aktiv ungdom  1:50:41 (1:50:33)
135.  (2062) Saara Mikkonen -87   1:50:47 (1:49:53)
136.  (1344) Sunna Gudmundsdottir -76 Icecold Running  1:50:48 (1:50:05)
137.  (1414) Kolbrun Runarsdottir -81   1:51:18 (1:51:08)
138.  (774) Ellinor Kempe -71 Sundsvalls Friidrott  1:51:24 (1:51:10)
139.  (2179) Klara von Seth -82   1:51:30 (1:50:55)
140.  (1982) Bettina Jensen -70   1:51:44 (1:51:15)
141.  (2047) Jenny Lundström -81   1:51:49 (1:51:14)
142.  (1348) Brita Hammar -74   1:51:52 (1:51:41)
143.  (1360) Kristina Juhlin -85   1:51:53 (1:51:35)
144.  (2037) Antonia Lindmark -83   1:52:02 (1:51:33)
145.  (2115) Kamila Samkova -86   1:52:02 (1:51:24)
146.  (2017) Josefin Landin -80   1:52:26 (1:52:01)
147.  (1892) Elin Berle -81   1:52:26 (1:51:43)
148.  (764) E Maria Carlsson -74 IF Linnéa  1:52:28 (1:52:15)
149.  (1356) Jenny Höglund -75 Svenska Spel  1:52:33 (1:52:15)
150.  (1948) Annelie Glimt -67 ICA Brommaplan  1:52:37 (1:51:38)
151.  (1932) Cecilia Ekman -71 Danderyd  1:52:37 (1:52:09)
152.  (2185) Matilda Yng -89   1:52:54 (1:52:08)
153.  (2152) Sara Trygg Persson -89   1:52:55 (1:52:03)
154.  (1983) Rosi Jensen -68   1:52:56 (1:52:26)
155.  (1484) Selma Idring -78 Tsm  1:52:58 (1:52:49)
156.  (1313) Mikaela Almerud -77   1:53:00 (1:52:17)
157.  (1417) Nina Rönntorp -84   1:53:11 (1:53:04)
158.  (1343) Susanne Grubbström -88 Sollentuna  1:53:11 (1:53:07)
159.  (1333) Paola Eriksson -64 Nordea  1:53:13 (1:53:06)
160.  (1968) Ulrika Hoff -82   1:53:18 (1:52:36)
161.  (1389) Sara Mild -85 ELU IF  1:53:18 (1:52:58)
162.  (1323) Anna Brehmer -67   1:53:18 (1:53:17)
163.  (8184) Eva-Karin Olsson -73   1:53:28 (1:53:10)
164.  (1314) Nanna Andersen -85 Stockholm  1:53:31 (1:51:31)
165.  (1494) Ia Seppala -19   1:53:47 (1:53:15)
166.  (1877) Elin Andersson -81   1:53:48 (1:53:19)
167.  (1910) Liselott Byström -81   1:53:56 (1:53:02)
168.  (1362) Sandra Karlsson -80 Uppsala  1:53:58 (1:53:54)
169.  (2034) Louise Lindfors -88   1:54:07 (1:53:29)
170.  (1405) Stina Petersson -85   1:54:17 (1:54:06)
171.  (1318) Lismaria Axelsson -61 Hammarbyklanen  1:54:21 (1:54:02)
172.  (2148) Elsa Thorselius -88   1:54:22 (1:54:10)
173.  (715) Ida Johansson -85 Storvreta IK 1:54:31 (1:54:08)
174.  (1490) Anna Nöre -83   1:54:36 (1:54:31)
175.  (1985) Ina Johansson -72 Salusansvar  1:54:46 (1:53:58)
176.  (2110) Linnea Rydberg -85   1:54:49 (1:54:17)
177.  (1445) Ann-Sofie Åhman -68   1:54:53 (1:54:33)
178.  (2182) Emy Wängborg -82   1:54:54 (1:54:18)
179.  (1992) Gisela Jonsson -74   1:54:57 (1:53:58)
180.  (1446) Marie-Louise Åhman -82   1:55:01 (1:54:41)
181.  (1931) Lindakatarina Ek -84   1:55:10 (1:54:41)
182.  (1377) Kamilla Liljedahl -81   1:55:38 (1:55:07)
183.  (2178) Stephanie von Platen -82   1:55:42 (1:55:00)
184.  (2151) Stacy Trey -79   1:55:48 (1:54:59)
185.  (2134) Anna Sundeman -72 Hammarby Sjöstad  1:55:51 (1:55:24)
186.  (1346) Anna Göjeryd -73   1:55:52 (1:55:29)
187.  (1453) Gunilla Juthback -46 hemlingby lk  1:55:52 (1:55:34)
188.  (1425) Ingunn Sjöström Sneli -70   1:55:58 (1:55:22)
189.  (1335) Emma Farhang -74   1:55:59 (1:55:44)
190.  (2046) Katarina Lundqvist -74   1:56:00 (1:55:45)
191.  (1422) Johanna Sevonius -88   1:56:01 (1:55:32)
192.  (782) Barbro Nordström -53 Storvreta IK 1:56:07 (1:55:54)
193.  (1409) Ida Renström -87 Jägarns jaktlag SK  1:56:09 (1:55:56)
194.  (1927) Anna Duvander -75 Projektengagemang  1:56:11 (1:55:14)
195.  (2060) Kristina Mellberg -72   1:56:14 (1:55:42)
196.  (1906) Nathalie Brard -81   1:56:16 (1:55:39)
197.  (1949) Ester Gonzalez de Langarica -70 Ericsson  1:56:19 (1:55:35)
198.  (1441) Ellinor Widerström -83   1:56:24 (1:56:04)
199.  (1398) Maria Olsson -75 Running Sweden  1:56:32 (1:56:30)
200.  (2138) Marie Svanberg -72   1:56:33 (1:56:12)
201.  (1482) Marie Ekman -71 Rensättra Runners  1:56:37 (1:56:08)
202.  (1902) Eva Borgström Carrick -59   1:56:41 (1:56:05)
203.  (1392) Renee Nimer -65 Bromma  1:56:43 (1:56:18)
204.  (2133) Sandra Strid -86   1:56:44 (1:55:46)
205.  (1439) Louisa Karima Wickström Bouanani -85 Sweco if  1:56:50 (1:56:38)
206.  (1421) Jeanette Sergel -74 Running Sweden  1:56:52 (1:56:34)
207.  (1973) Daniella Hållander -88   1:56:52 (1:56:22)
208.  (2009) Anna Korpi -80   1:56:55 (1:56:25)
209.  (1390) Elisabeth Nilsson -73   1:57:08 (1:57:03)
210.  (1400) Karin Peedu -71 Run lidingö  1:57:09 (1:57:04)
211.  (1947) Sara Ghisler -73   1:57:12 (1:56:49)
212.  (1997) Carina Kardell -68   1:57:19 (1:56:51)
213.  (2092) Annika Persson -67 Heimore IF  1:57:44 (1:57:08)
214.  (785) Eva Porserud -54 Fredrikshof FIF  1:57:49 (1:57:33)
215.  (2096) Gabriella Pröckl -90 IF Linnea  1:58:03 (1:57:34)
216.  (2028) Libbie Lindahl -79 Lindahlclothing.se  1:58:11 (1:57:17)
217.  (2068) Krystyna Nadachowska-Brzyska -82 Rownozalegli  1:58:13 (1:57:33)
218.  (1322) Elisabeth Borg -76 Stockholm  1:58:14 (1:58:12)
219.  (1896) Sofia Björsson -85   1:58:19 (1:57:41)
220.  (1383) Susanne Lyckeland -64 IF Oliven  1:58:21 (1:58:05)
221.  (833) Johanna Lidehäll -78 Stockholm  1:58:23 (1:58:22)
222.  (1386) Veronika Mattsson -79   1:58:23 (1:57:49)
223.  (2156) Emma Uddenstig -79   1:58:26 (1:58:04)
224.  (1957) Hedvig Gustafsson -84   1:58:31 (1:58:02)
225.  (2053) Christina Magnusson -67   1:58:42 (1:58:16)
226.  (1387) Emma Melin -95   1:58:46 (1:58:36)
227.  (1977) Katarina Ilskog -67   1:58:48 (1:58:01)
228.  (2181) Isa Wåhlin -84 55:08 TM 11  1:58:51 (1:58:27)
229.  (1911) Johanna Bäckström -73   1:58:51 (1:57:52)
230.  (2160) Annika Wadelius -70   1:58:54 (1:58:25)
231.  (2142) Katarina Svensson -74   1:59:06 (1:58:27)
232.  (1359) Lorellee Johansson -70 Pineapple Express  1:59:07 (1:58:53)
233.  (1403) Linda Petersdottir -65   1:59:19 (1:59:18)
234.  (1408) Camilla Ramstedt -79   1:59:21 (1:59:10)
235.  (2191) Anna Åström -85   1:59:21 (1:58:34)
236.  (2073) Karin Nilsson -74 Bromma  1:59:22 (1:58:35)
237.  (1401) Catarina Persson -69   1:59:26 (1:58:56)
238.  (2066) Sofia Mård Ek -85   1:59:40 (1:58:54)
239.  (770) Annika Johansson -69 teamskavsåret if  1:59:47 (1:59:31)
240.  (1432) Cecilia Söder -71   1:59:50 (1:59:31)
241.  (2113) Helena Ryttberg -72 IFK viksjö  1:59:53 (1:59:02)
242.  (1875) Helena Almqvist -75 Segeltorp  2:00:19 (1:59:35)
243.  (1905) Emma Brandt-Johnsson -74   2:00:24 (1:59:41)
244.  (2145) Francesca Talamelli -42 AVIS Fabriano - ITALY  2:00:42 (1:59:49)
245.  (1316) Sofia Andersson -85   2:00:49 (2:00:08)
246.  (2058) Annika Melin -64 Sthlm  2:01:11 (2:00:29)
247.  (2086) Eva Olsson -86 Gälbo löparklubb  2:01:14 (2:00:43)
248.  (1994) Caroline Järneström -63 Sös if  2:01:20 (2:00:40)
249.  (2161) Josefine Wahlsten -84   2:01:35 (2:01:10)
250.  (2091) Anna Perneby -65 Danderyds sjh IF  2:01:36 (2:00:57)
251.  (1920) Sanna Cramér -81   2:01:39 (2:00:20)
252.  (558) Annika Gilén -79   2:01:47 (2:01:26)
253.  (1436) Lotta Wassén -55 IF Oliven  2:01:47 (2:01:42)
254.  (2015) Kerstin Lagerman -64   2:01:51 (2:01:03)
255.  (2031) Anna Lindeborg -86   2:01:52 (2:01:20)
256.  (2026) Katharina Lind -83   2:01:59 (2:01:21)
257.  (1873) Helena Adolfsson -72   2:02:02 (2:01:33)
258.  (2057) Camilla Melbéus -86   2:02:03 (2:00:55)
259.  (2162) Ulrica Wahlström -70   2:02:16 (2:01:35)
260.  (2139) Liselott Silwer -64 Fredrikshof CK  2:02:20 (2:01:47)
261.  (769) Camilla Isgren Porsby -70 Västerås Friidrott  2:02:23 (2:02:03)
262.  (1456) Eva Widelund -45 iggesunds sk  2:02:24 (2:01:51)
263.  (1919) Nina Corney -65   2:02:25 (2:01:31)
264.  (1966) Tina Hendberg -73   2:02:27 (2:01:40)
265.  (1404) Jessica Petersson -81 Team Florin  2:02:29 (2:01:17)
266.  (1487) Annika Lindgren -65   2:02:30 (2:02:04)
267.  (2065) Gabriela Munoz -61 Posten Meddelande  2:02:59 (2:02:56)
268.  (2176) Ulrica Winberg -66   2:03:09 (2:02:06)
269.  (1914) Camille Catherall -82   2:03:24 (2:02:22)
270.  (1922) Lauren Crosby -85   2:03:24 (2:02:22)
271.  (2147) Anki Tegnestedt -70 Fillinge IK 2:03:26 (2:02:34)
272.  (1965) Charlotte Hedquist -83   2:03:28 (2:02:45)
273.  (2155) Charlotte Törsleff -66   2:03:32 (2:02:50)
274.  (2048) Elin Lundström Emtemo -75   2:03:41 (2:02:50)
275.  (2056) Carina Melander -73   2:03:44 (2:02:50)
276.  (2108) Maria Rundkvist -79   2:03:45 (2:02:54)
277.  (1991) Ann-Catrine Jonsson -71   2:03:49 (2:02:42)
278.  (1415) Viveka Rydin -74   2:03:51 (2:03:24)
279.  (2111) Elin Rydén -82   2:03:55 (2:02:58)
280.  (2016) Anna Lallerstedt -77   2:03:56 (2:02:55)
281.  (1418) Kajsa Salmi -83   2:04:03 (2:04:01)
282.  (1937) Berit Engst -71 Huddinge  2:04:09 (2:03:35)
283.  (1881) Helena Angetun -72 IF Linnéa löpning  2:04:15 (2:03:47)
284.  (1972) Barbro Hugo -62   2:04:17 (2:03:50)
285.  (1971) Marianna Hrebenyuk -78   2:04:20 (2:03:26)
286.  (2123) Maria Sjöström -71   2:04:21 (2:03:18)
287.  (2005) Annelie Klein -67 Vallentuna  2:04:24 (2:03:35)
288.  (1926) Sara De Lima -76   2:04:28 (2:04:03)
289.  (2013) Amalia Kristoffersson -84   2:04:30 (2:03:46)
290.  (1433) Linda Södergren -76   2:04:45 (2:04:35)
291.  (1489) Sofia Målberg -79   2:05:04 (2:04:31)
292.  (1481) Susann Brask -61 uppsala löparklubb  2:05:08 (2:04:53)
293.  (2076) Johanna Nordenskjöld -72   2:05:15 (2:04:33)
294.  (2171) Julia Widlund -93   2:05:21 (2:04:40)
295.  (2024) Anna-Karin Lidén -73   2:05:31 (2:04:45)
296.  (2035) Katarina Lindgren -66 saltsjö-boo  2:05:37 (2:05:21)
297.  (1399) Theresia Palmgren -80 Åsen  2:05:38 (2:05:13)
298.  (2146) Sonja Tedelund -62   2:05:50 (2:05:15)
299.  (1491) Maria Olevik Dunder -81   2:05:51 (2:05:50)
300.  (1492) Maria Orrhult -81   2:05:52 (2:05:51)
301.  (1485) Tanja Jalamo -71 Hägersten  2:05:52 (2:05:30)
302.  (1451) Inga-Lill Danefur -48 Ok Njudung  2:05:56 (2:05:53)
303.  (2112) Alexandra Rydholm -68   2:06:04 (2:05:11)
304.  (1945) Sofia Gavefalk -92   2:06:23 (2:05:22)
305.  (2075) Karin Norden -59 Team Stockholm Marathon  2:06:29 (2:06:08)
306.  (2039) Kristina Lingsten -80   2:06:34 (2:05:41)
307.  (1915) Agnes Cavallin -74 Stockholm  2:06:57 (2:06:16)
308.  (2199) Chavee Sundqvist -62   2:06:59 (2:06:05)
309.  (2011) Ulrika Krigström -68 Nordea  2:07:03 (2:06:06)
310.  (2002) Anita Kindberg -66   2:07:15 (2:06:25)
311.  (2069) Nora Aine Ni Nuallain -79 St. Finbarrs  2:07:22 (2:06:37)
312.  (1895) Lena Björling -63   2:07:23 (2:06:49)
313.  (1999) Äletoft Karolina -61   2:07:26 (2:07:00)
314.  (1913) Maria Casslind -64 Nordea  2:07:27 (2:06:51)
315.  (2085) Caroline Olsson -87   2:07:36 (2:07:11)
316.  (1976) anna-lena Högfeldt -56   2:07:38 (2:07:10)
317.  (1929) Eva-Lena Eirefelt -62 Running Sweden  2:08:07 (2:07:40)
318.  (2008) Mikaela Kollstedt -84 Running Sisters  2:08:07 (2:07:42)
319.  (2023) Weronika Levin -81   2:08:12 (2:07:33)
320.  (1498) Lena Töregård -65   2:08:13 (2:08:04)
321.  (1480) Gun Andersson -65   2:08:34 (2:08:11)
322.  (1483) Maria Grundel -76   2:08:38 (2:08:11)
323.  (2012) Louise Kristensson -85   2:08:40 (2:08:16)
324.  (1455) Ing-Marie Persson -45 IK Akele  2:08:48 (2:08:17)
325.  (2118) Jacqueline Simonsson -85 Capgemini  2:08:54 (2:08:16)
326.  (1326) Elisabeth Dahlqvist -78 Danderyd  2:08:57 (2:08:42)
327.  (2114) Annelie Sabel -85   2:09:03 (2:08:11)
328.  (2063) Maria Moore -41   2:09:09 (2:08:13)
329.  (1874) Yasemin Adsten -68 Swedbank  2:09:11 (2:08:26)
330.  (1993) Lovisa Josefsson -88 Kth  2:09:20 (2:08:36)
331.  (2105) Kristina Rosenberg -66 Team Stockholm Marathon  2:09:21 (2:08:18)
332.  (1880) Kristina Andersson -66   2:09:27 (2:08:50)
333.  (2001) Katarina Kenttä -70 Trosa  2:09:38 (2:08:43)
334.  (2045) Madeleine Lundman -92   2:09:47 (2:09:17)
335.  (2127) Malin Spangenberg -81   2:09:56 (2:09:21)
336.  (2079) Veronica Noring -76   2:10:01 (2:09:10)
337.  (2157) Ing Mari Uddman -59   2:10:05 (2:09:00)
338.  (2080) Eva Norlander -67   2:10:06 (2:09:08)
339.  (2049) Caroline Längert -86   2:10:18 (2:09:14)
340.  (2194) Maria Öhrström -71 Fjärdhundra SK  2:11:13 (2:10:33)
341.  (2121) Mia Sjödin -73   2:11:13 (2:10:21)
342.  (2014) Jonna Kässi -86 IF Linnéa  2:11:27 (2:10:31)
343.  (1371) Amanda Larsson -94 Dl2  2:11:48 (2:11:47)
344.  (2020) Sara Larsson -82   2:11:55 (2:11:29)
345.  (1903) Lina Boström -76 Vasastan  2:12:16 (2:11:41)
346.  (1885) Rikke Asp -68   2:12:31 (2:11:42)
347.  (1974) Johanna Hållén -62 Vision  2:13:07 (2:12:15)
348.  (1979) Jennie Isaksson -80 Södersjukhusets IF  2:13:08 (2:12:11)
349.  (1366) Jennie Knutsson -76   2:13:17 (2:12:57)
350.  (1990) Ulla Johansson -67 Arbetsförmedlingens IF HK  2:13:23 (2:12:35)
351.  (1901) Jeanette Borg -69   2:13:39 (2:13:08)
352.  (2149) Veronika Tillander -84   2:13:42 (2:13:00)
353.  (1924) Lavaniya Das -87 Team Juno  2:13:50 (2:12:40)
354.  (2137) Yassal Sundman -76   2:13:57 (2:13:09)
355.  (2050) Eliisa Lönnborg -61   2:13:58 (2:13:31)
356.  (2122) Malin Sjöström -87   2:14:04 (2:13:35)
357.  (1986) Ingrid Johansson -67 Sissisallstars  2:14:17 (2:13:22)
358.  (2170) Lina Vestman -85   2:14:23 (2:13:08)
359.  (2077) Filippa Nordfeldt -69   2:14:26 (2:13:32)
360.  (2165) Åsa Wassberg -89 Smart Senior  2:14:27 (2:13:34)
361.  (1900) Camilla Bodin -71   2:14:34 (2:13:47)
362.  (2100) Malin Ragnarsson -91   2:14:41 (2:14:09)
363.  (2188) Linnea Ågren -82   2:14:41 (2:14:11)
364.  (1956) Charlotta Gustafsson -66 Västerås  2:14:47 (2:14:05)
365.  (2064) Josefine Mosell -73   2:15:09 (2:14:02)
366.  (1887) Ulrika Axell -65 Enskede  2:15:11 (2:14:24)
367.  (1893) Hanna Bernemyr -75   2:15:26 (2:15:12)
368.  (1898) Marine Bodén -69   2:15:33 (2:14:39)
369.  (2189) Erika Åhlund -85   2:15:40 (2:14:55)
370.  (2167) Micaela Westerberg -84   2:15:45 (2:14:50)
371.  (2192) Tone Ögaard -87   2:16:52 (2:16:15)
372.  (2041) Coral Ljunggren -79   2:16:58 (2:16:14)
373.  (1981) Cilla Jackert -68   2:17:01 (2:16:27)
374.  (1350) Jenny Hellenberg -83 Glitter IK 2:17:02 (2:16:54)
375.  (1340) Karin Gembert -80   2:17:09 (2:16:57)
376.  (1341) Lisa Gembert -78   2:17:09 (2:16:59)
377.  (760) Sisko Allensten -57 Team Skavsåret  2:17:24 (2:17:09)
378.  (2173) Evelina Viklander -78 IF Linnéa  2:17:25 (2:16:20)
379.  (1933) Karin Ekström -81   2:17:47 (2:16:51)
380.  (2153) Karin Tvingsjö -76   2:17:55 (2:17:10)
381.  (2006) Annika Klockar -67   2:18:08 (2:17:11)
382.  (2184) Anna Yng -74 Ursvik  2:19:55 (2:19:08)
383.  (2195) Hanna Örlén -80   2:20:42 (2:19:48)
384.  (1980) Maria Ivarsson -55 Stockholm  2:21:24 (2:20:36)
385.  (2164) Lena Wallberg -61 Södersjukhusets IF  2:21:43 (2:20:51)
386.  (2059) Eva Melin -91   2:21:52 (2:21:13)
387.  (1365) Jenny Örn -83   2:21:55 (2:21:34)
388.  (1955) Karin Gunnelin -88 Uppsala  2:22:07 (2:21:28)
389.  (1954) Farah Gunnelin -60 Folktandvården  2:22:07 (2:21:28)
390.  (2052) Kunthika Macharoensak -77   2:22:52 (2:22:08)
391.  (2107) Eina Roxström -39   2:24:12 (2:23:45)
392.  (1928) Anette Edman -66 Vattenfalls IF  2:24:25 (2:23:28)
393.  (2089) Katarina Pegert -77   2:24:39 (2:23:42)
394.  (2169) Jennie Westerlund -86 Mästerby Runners  2:25:18 (2:24:26)
395.  (1958) Susanne Gustavsen -59   2:26:11 (2:25:19)
396.  (1940) Jane Fogelström -73 Bevera Design  2:29:02 (2:28:11)
397.  (2101) Stina Renström -57 Jägarns jaktlag SK  2:29:54 (2:29:07)
398.  (1988) Monica Johansson -87   2:29:55 (2:29:05)
399.  (2044) Louise Lundgren -93   2:32:34 (2:32:07)
400.  (1944) Nathalie Frisendahl -90   2:32:42 (2:31:48)
401.  (1912) Åsa Carlberg -65   2:32:46 (2:31:49)
402.  (2007) Diana Koinberg -65   2:32:46 (2:31:48)
403.  (2135) Annika Sundh -66 Nordea  2:33:57 (2:33:18)
404.  (2126) Ann Snell -55 Tsm  2:34:30 (2:33:53)
405.  (1918) Caroline Cederström -71   2:38:15 (2:37:07)
406.  (2099) Elin Ragnarsson -89   2:54:08 (2:53:33)
407.  (2078) Maria Nordin -72 Nordins fastighetsbyrå  2:56:25 (2:55:23)
408.  (2132) Sandra Stivale -65   2:59:41 (2:58:54)
10 km Män Brutto Netto
1.  (3001) Haben Idris -87 Hässelby SK  0:30:32 (0:30:32)
2.  (2172) Mikael Sahlberg -85 Running Sweden  0:33:05 (0:33:05)
3.  (3004) Carl Wistedt -80 Huddinge AIS  0:33:14 (0:33:14)
4.  (3014) Björn Torssell -80 Hässelby SK  0:34:11 (0:34:11)
5.  (3010) Gunnar Durén -63 Hässelby SK  0:34:14 (0:34:13)
6.  (3098) Robin Ström -88   0:34:37 (0:34:36)
7.  (69) Niklas Hansson -77 IK Hakarpspojkarna  0:34:39 (0:34:39)
8.  (3006) Alfred Shemweta -70 Shemveta Invest AB  0:34:42 (0:34:42)
9.  (3041) Claes Theander -75   0:35:04 (0:35:04)
10.  (3036) Alberto Ramos -84 Huddinge AIS  0:35:19 (0:35:19)
11.  (3028) Tomas Johnsson -77 Tureberg  0:35:34 (0:35:34)
12.  (3047) Torkel Skogman -70 Running Sweden  0:35:42 (0:35:42)
13.  (3031) Mattias Käck -83   0:35:44 (0:35:43)
14.  (3039) Peter Schmitt -71 Huddinge AIS  0:35:54 (0:35:54)
15.  (3022) Robert Engqvist -75 Enhörna IF  0:35:55 (0:35:55)
16.  (3033) Peter Lindfors -82   0:35:56 (0:35:55)
17.  (3027) David Holmberg -83 Sundsvalls OK  0:36:03 (0:36:03)
18.  (3116) Hannes Wikander -85   0:36:06 (0:36:05)
19.  (3016) Fredrik Arthursson -63   0:36:34 (0:36:33)
20.  (3019) Yavar Biranvand -90 Run4Fun Löparklubb Fagersta  0:36:41 (0:36:41)
21.  (3048) Johan Svensson -80 Runday IF  0:37:06 (0:37:06)
22.  (3049) Andreas Wiklund -74   0:37:08 (0:37:07)
23.  (3050) Andreas Andersson -81   0:37:19 (0:37:16)
24.  (3087) Linus Nerman -82   0:37:20 (0:37:15)
25.  (3080) Björn Lind -87 Ljusne Ala OK  0:37:26 (0:37:26)
26.  (3882) Nils Zätterström -81 SK Neptun  0:37:41 (0:37:41)
27.  (3112) Tommy Wikström -74 Västerås LK  0:37:42 (0:37:41)
28.  (3044) Ola Hässler -76 Ibm  0:37:49 (0:37:49)
29.  (3043) Björn Fröblom -78 Preem IF  0:38:02 (0:38:02)
30.  (3064) Konstantin Gabrielsson -78   0:38:11 (0:38:08)
31.  (3037) Dag Rönnell -76 Stockholm  0:38:13 (0:38:09)
32.  (3046) Kim Rørvik -84 Optimal Fysik  0:38:14 (0:38:05)
33.  (3079) Mikael Lilja -76 IF Linnéa  0:38:21 (0:38:19)
34.  (3061) Stefan Flodin -77 Rånäs 4H  0:38:21 (0:38:18)
35.  (3097) Claes Steimert -83 Brandkårens IK 0:38:25 (0:38:23)
36.  (3042) Joakim Wilhelmsson -69 IF Linnéa  0:38:28 (0:38:27)
37.  (3083) Carl Ljungman -73 Team Labarre  0:38:29 (0:38:23)
38.  (4346) Simon Åberg -89 Klarna AB  0:38:31 (0:38:06)
39.  (3094) Björn Persson -64 Stockholm Långdistansklubb  0:38:35 (0:38:31)
40.  (3059) Eric Falk -80   0:38:47 (0:38:42)
41.  (4017) Erik Arvidsson -85 SWECO Structures  0:38:48 (0:38:26)
42.  (3077) Bastien Le Priol -86 Handelshögskolan  0:38:52 (0:38:47)
43.  (3282) Asmelash Mehari -82 SLU-IE  0:38:52 (0:38:46)
44.  (3510) Sergio Arus -76 Sweco IF  0:39:02 (0:39:02)
45.  (3076) Anders Larvia -81 Sundsvall  0:39:05 (0:39:00)
46.  (3071) Rikard Henriksson -81   0:39:10 (0:39:06)
47.  (433) Johan Liljestrand -85 Strabag  0:39:11 (0:38:48)
48.  (3736) Leon Spiller -78 Dalaportens Running  0:39:17 (0:39:15)
49.  (3088) Tomas Neuman -82 Trioptima  0:39:21 (0:39:11)
50.  (3284) Jimmy Molinder -78 Storstockholmsbrandförsvar  0:39:26 (0:39:21)
51.  (4188) Johan Kvarnström -91 Klarna AB  0:39:26 (0:39:12)
52.  (3078) Isak Lidström -88 Nås IF  0:39:29 (0:39:27)
53.  (3113) Carl Winqvist -85 GRABER Kapitalrådgivning AB  0:39:31 (0:39:25)
54.  (135) Tomas Winter -77 Running Sweden  0:39:32 (0:39:25)
55.  (3023) Kalle Skarin -85 Varggropen  0:39:34 (0:39:25)
56.  (3084) Rasmus Lundgren -87 Balrog B/S IK 0:39:40 (0:39:36)
57.  (3054) Mattias Edling -79   0:39:42 (0:39:41)
58.  (3114) Anders Wirén -79   0:39:45 (0:39:42)
59.  (3268) Peter Eriksson -74 Skellefteå AIK 0:39:50 (0:39:49)
60.  (3130) Jens Aspengren -78 Morningstar  0:39:52 (0:39:49)
61.  (3056) Peter Eisner -84   0:39:53 (0:39:47)
62.  (3145) Tobias Karlsson -85   0:39:55 (0:39:53)
63.  (3092) Tomas Näsström -79 Axa Sports Club  0:39:55 (0:39:53)
64.  (3148) Karl Mårild -82 Karolinska Solna IF  0:40:06 (0:40:01)
65.  (3067) Charlie Hall -73   0:40:06 (0:40:02)
66.  (3074) Magnus Klinge -72 Nvsk  0:40:07 (0:40:06)
67.  (4239) Henrik Nilsson -80 Northpower  0:40:08 (0:39:57)
68.  (3065) Mikael Granath -71   0:40:09 (0:40:04)
69.  (1731) Samuel Carlsson -83   0:40:16 (0:39:45)
70.  (3068) Jonas Hallgren -71   0:40:18 (0:40:13)
71.  (3680) Patrik Wibom -73 AXA SPORTS CLUB  0:40:19 (0:40:18)
72.  (3108) Olle Westblom -58 Running Sweden  0:40:26 (0:40:24)
73.  (3055) Andreas Edlund -81 IFK Lidingö SOK  0:40:31 (0:40:28)
74.  (3146) Christoffer Ladestam -75   0:40:33 (0:40:29)
75.  (3117) Patrik Åhlen -71 running sweden  0:40:40 (0:40:38)
76.  (3340) Olle Svensson -79   0:40:41 (0:40:22)
77.  (3020) Erik Carlsson -79 Källbottens IK 0:40:43 (0:40:20)
78.  (3096) Erik Skogman -77   0:40:50 (0:40:40)
79.  (3105) Stefan Trieton -67 Proffskläder  0:40:59 (0:40:58)
80.  (3101) Joel Sverker -80 IF Linnéa  0:41:05 (0:40:57)
81.  (4044) Jonas Breding -79   0:41:05 (0:40:35)
82.  (3330) Tomas Stark -70 Sju Sorters Kakor  0:41:11 (0:41:03)
83.  (3273) Johan Ljung -83 XXL Sport & Vildmark  0:41:16 (0:41:05)
84.  (3103) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK 0:41:17 (0:41:13)
85.  (3021) Leif Danfors -73   0:41:22 (0:41:12)
86.  (9002) Dan-Patrik Ryman -70 Amatör sk  0:41:24 (0:41:21)
87.  (3051) Matts Andersson -84 Stockholm Multisport  0:41:26 (0:41:05)
88.  (3271) Karl Lindholm -84   0:41:28 (0:41:13)
89.  (3072) Marcus Klang -77   0:41:28 (0:41:19)
90.  (4261) David Persson -79   0:41:38 (0:41:31)
91.  (3231) Stellan Fries -68   0:41:47 (0:41:40)
92.  (4299) Philip Starkenberg -86 Swedbank  0:41:47 (0:41:16)
93.  (3147) Niklas Magander -70 Acobiaflux  0:41:48 (0:41:39)
94.  (3099) Torbjörn Svedin -66 Stockholmspolisens IF  0:41:49 (0:41:41)
95.  (3085) Jonas Medbo -61   0:41:49 (0:41:38)
96.  (3211) Erik Backman -72 Karlbergs BK  0:41:51 (0:41:49)
97.  (4039) Emanuel Danneman -80 Opacity Stockholm AB  0:41:56 (0:41:29)
98.  (3303) Erik Pedersen -83   0:41:57 (0:41:47)
99.  (3057) Håkan Ekström -69 Sommenbygdens SK  0:41:58 (0:41:53)
100.  (3066) Stefan Gunnars -69 Fredrikshofs FIF  0:41:59 (0:41:50)
101.  (3089) Daniel Nilsson -89   0:42:00 (0:41:53)
102.  (9003) Andreas Vassilaros -73   0:42:02 (0:41:59)
103.  (3470) Stig Orre -55 Canis Löpus  0:42:02 (0:42:00)
104.  (3292) Otto Nelson -83   0:42:05 (0:41:47)
105.  (3670) Micke Toll -81 Direktpress  0:42:08 (0:42:07)
106.  (3270) Klas Lindfors -82   0:42:09 (0:42:02)
107.  (3115) Alexander Zetterquist -74 Team Hugo & Filip  0:42:13 (0:42:11)
108.  (4169) Dan Jonsson -80 Northpower  0:42:14 (0:42:05)
109.  (3034) Seán Mcdevitt -75   0:42:23 (0:42:21)
110.  (3246) Johan Gäfvert -75 Parker Hannifin  0:42:25 (0:42:18)
111.  (3658) Magnus Sjölund -71   0:42:28 (0:42:02)
112.  (3127) Jonny Andersson -87   0:42:32 (0:42:26)
113.  (3312) Martin Roll Pettersson -85   0:42:39 (0:42:25)
114.  (3052) Johan Andgren -83   0:42:40 (0:42:20)
115.  (3289) Oscar Månsson -78 Pigg aktiv ungdom  0:42:40 (0:42:29)
116.  (3070) Anders Hellqvist -56   0:42:46 (0:42:29)
117.  (3308) Olof Pettersson -81 ASS Stockholm  0:42:50 (0:42:35)
118.  (3238) Fredrik Greberg -72 Trioptima  0:42:51 (0:42:23)
119.  (561) Christoffer Olsson -88 Södertörns högskola  0:42:52 (0:42:33)
120.  (4348) Thomas Åkerström -79 AFA Fritid  0:42:55 (0:42:18)
121.  (1775) Kevin Ryan -76   0:43:00 (0:42:42)
122.  (3095) Fredrik Rimmerfors -67   0:43:02 (0:42:56)
123.  (3472) Johan Pettersson -84   0:43:03 (0:42:45)
124.  (3107) Klaus Warmeding -65   0:43:03 (0:42:51)
125.  (3569) Andreas Jennische -78 Direktpress  0:43:04 (0:43:03)
126.  (3129) Filip André -86 Sweco  0:43:06 (0:43:03)
127.  (3623) Jonas Nilsson -65   0:43:09 (0:43:01)
128.  (3058) Fredrik Engelmark -71 Uppsala LK  0:43:11 (0:43:05)
129.  (3354) Lars Wallinder -63 Ericsson SIK 0:43:15 (0:42:53)
130.  (3244) Kristoffer Gustafsson -83 Gullspångs IF  0:43:15 (0:43:09)
131.  (3362) Lars Wiklund -78 Expressen  0:43:15 (0:43:08)
132.  (3286) Jonathan Mudry -85   0:43:16 (0:43:04)
133.  (4248) Henrik Nyman -83   0:43:17 (0:42:44)
134.  (3686) Robert Östergren -67 Direktpress  0:43:26 (0:43:21)
135.  (4110) Kalle Fransson -88   0:43:29 (0:43:18)
136.  (3684) Jonas Örn -83   0:43:32 (0:43:28)
137.  (3461) Oskar Liljewall -73 Saknas  0:43:32 (0:43:26)
138.  (3438) Niklas Danielsson -81   0:43:32 (0:43:14)
139.  (4161) Göran Johanson -74 Skokloster sk  0:43:33 (0:43:30)
140.  (3261) Rikard Karlsson -98 Stäket  0:43:33 (0:43:06)
141.  (3144) Leif Jaederfeldt -64 Bålsta IK 0:43:33 (0:43:31)
142.  (3136) Carl Börjesson -85   0:43:40 (0:43:31)
143.  (3208) Johan Aronsson -69 Ingarö IF  0:43:54 (0:43:46)
144.  (3125) Mansour Akbari -58   0:43:54 (0:43:38)
145.  (4339) Fredrik von Essen -65   0:43:56 (0:43:33)
146.  (3255) Erik Hooft -78 SPIF Triathlon  0:43:56 (0:43:34)
147.  (3247) Andreas Hansson -74 Dovas utd  0:43:57 (0:43:46)
148.  (3321) Romain Scalone -81 SLU-VPE  0:43:57 (0:43:49)
149.  (3141) Johan Granath -86   0:43:58 (0:43:39)
150.  (3082) Stefan Linder -68 Altor  0:43:58 (0:43:49)
151.  (3075) Daniel Kraft -78 Tres Gringos  0:44:02 (0:43:58)
152.  (4143) Håkan Hjalmarsson -76   0:44:04 (0:43:55)
153.  (3142) Kim Hansson -75 Thorildsplan  0:44:05 (0:43:58)
154.  (3328) Stefano Sorrentino -81   0:44:06 (0:43:48)
155.  (3285) Anders More -81 Ströbrödraskapet  0:44:07 (0:43:52)
156.  (3062) Johan Forsblom -78 Swedbank IF  0:44:08 (0:43:57)
157.  (3310) Darren Proffitt -71 ABB IF  0:44:10 (0:44:05)
158.  (3922) Ole Frantzen -64   0:44:10 (0:43:52)
159.  (3602) Andreas Larsson -79 Wassum  0:44:10 (0:44:00)
160.  (3353) Joan Valles -79   0:44:10 (0:43:59)
161.  (3297) Gabriel Nordström -85   0:44:13 (0:44:07)
162.  (3595) Jens Koch-Nommensen -81   0:44:14 (0:44:01)
163.  (4007) Vidar Ambrosiani -79   0:44:16 (0:43:40)
164.  (3306) Mats Pettersson -70   0:44:19 (0:43:47)
165.  (4083) Linus Engstrand -83 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:44:25 (0:43:19)
166.  (3608) Joakim Lindelius -91   0:44:28 (0:44:27)
167.  (3317) Stefan Rydin -79   0:44:28 (0:44:23)
168.  (3343) Martin Söder -80   0:44:30 (0:44:28)
169.  (3053) Hervé Currat -74   0:44:32 (0:44:29)
170.  (3676) Oskar Weinmar -84   0:44:32 (0:44:27)
171.  (3370) Erik Öberg -84 Swedbank  0:44:33 (0:44:22)
172.  (3093) Fabrice Odille -76 Huddinge AIS  0:44:35 (0:44:32)
173.  (3357) Olof Wennerfors -69 Rensättra Runners  0:44:35 (0:44:22)
174.  (3346) Peter Thilander -59   0:44:39 (0:44:29)
175.  (3907) Johannes Borgehammar -81 Accenture IF  0:44:39 (0:44:36)
176.  (3448) Hálfdán Gíslason -79   0:44:41 (0:44:22)
177.  (3124) Magnus Ahlen -80 Uppsala  0:44:42 (0:44:37)
178.  (4134) Jacob Hellqvist -87   0:44:42 (0:44:23)
179.  (3259) Magnus Johnsson -80 Karlbergs skytte och idrottsförening  0:44:43 (0:44:30)
180.  (4020) Abbe Asterö -64 Running Sweden  0:44:45 (0:44:44)
181.  (3359) Henrik Widlund -79   0:44:46 (0:44:26)
182.  (3278) Viktor Löndal Jonsson -86 Sweco  0:44:48 (0:44:26)
183.  (4040) Anders Bohman -78   0:44:50 (0:44:29)
184.  (3442) Jens Falkvall -75   0:44:50 (0:44:44)
185.  (3347) Carl Thornberg -84 Trioptima  0:44:51 (0:44:34)
186.  (3149) Björn Nolte -76 AFA Fritid  0:44:51 (0:44:41)
187.  (3368) Edon Zogaj -85   0:44:52 (0:44:40)
188.  (4036) Wictor Beyer -84   0:44:52 (0:44:19)
189.  (3645) Martin Rydin -82   0:44:53 (0:44:51)
190.  (3128) Staffan Andersson -81   0:44:53 (0:44:50)
191.  (3440) Pontus Ericson -82 Bröderna IF  0:44:55 (0:44:47)
192.  (3265) Nicklas Kullberg -70 Lidingö  0:44:58 (0:44:56)
193.  (3276) Kari Luukkonen -66   0:44:59 (0:44:56)
194.  (4205) Axel Lindqvist -88   0:45:03 (0:44:12)
195.  (3355) Thomas Weigle -74   0:45:04 (0:44:56)
196.  (3248) Andrés Hansson -78   0:45:04 (0:44:52)
197.  (3554) Oskar Grip -83   0:45:06 (0:45:05)
198.  (3249) Jesper Hasselström -80   0:45:06 (0:44:46)
199.  (3363) Niklas Wilhelmsson -78   0:45:09 (0:44:30)
200.  (3137) Thibault de Chazal -79   0:45:09 (0:44:51)
201.  (3073) Mikael Klang -74   0:45:10 (0:45:01)
202.  (4213) Mattias Lundqvist -76 Lunchklubben  0:45:11 (0:44:40)
203.  (3371) Björn Öström -77   0:45:13 (0:44:39)
204.  (1131) Jonas Lundberg -75 NASDAQ OMX  0:45:13 (0:45:11)
205.  (3647) Joakim Sandberg -87   0:45:16 (0:44:50)
206.  (4162) Andreas Johansson -73   0:45:16 (0:44:29)
207.  (3313) Jakob Roos -75 IBM-Klubben  0:45:17 (0:45:05)
208.  (3132) Miikka Breti -76 Tres Amigos  0:45:19 (0:45:15)
209.  (3242) Daniel Gustafsson -82   0:45:20 (0:44:57)
210.  (3281) Stefan Quas -75   0:45:20 (0:45:16)
211.  (3361) Mikael Wiking -80   0:45:25 (0:45:16)
212.  (4306) Daniel Sunesson -78 Swedbank  0:45:27 (0:44:33)
213.  (4257) Alexander Persson -86   0:45:28 (0:44:40)
214.  (4324) Erik Ulfhielm -81 Trioptima  0:45:28 (0:44:44)
215.  (3254) Herman Hjort -89   0:45:31 (0:45:11)
216.  (3319) David Salom -80 Stockholm  0:45:31 (0:45:26)
217.  (3550) Johan From -66   0:45:34 (0:45:29)
218.  (1330) Erik Hillström -63   0:45:35 (0:45:33)
219.  (4043) Oskar Brattfeldt -88   0:45:36 (0:45:06)
220.  (4107) Anders Forsberg -88   0:45:37 (0:44:54)
221.  (3447) Daniel Genberg -70   0:45:37 (0:45:27)
222.  (3216) Niklas Bondesson -80 Substance  0:45:40 (0:45:22)
223.  (8186) Isak Berglund-Mattsson-Mårn -87 IF Linnéa  0:45:41 (0:45:26)
224.  (3609) Marcus Lindén -79   0:45:41 (0:45:13)
225.  (4061) Anders Cedhamre -79   0:45:43 (0:45:18)
226.  (3203) Jonas Andersson -80   0:45:44 (0:45:10)
227.  (4330) Niklas Vargö -80   0:45:47 (0:44:53)
228.  (3339) Lasse Svensson -71 Sundfiske  0:45:50 (0:45:29)
229.  (3209) Ulf Asplund -55 Canis Löpus  0:45:53 (0:45:50)
230.  (3336) Alexander Sundberg -83 Rosa strumpan IK 0:45:55 (0:45:36)
231.  (3332) Christer Stenqvist -80   0:45:56 (0:45:28)
232.  (1627) Sören Hedin -66 Solna  0:45:57 (0:45:56)
233.  (3681) Håkan Wingård -63 Rya IF  0:46:01 (0:46:00)
234.  (3307) Mats Pettersson -70 Årsta  0:46:03 (0:45:50)
235.  (3469) Mats Oretorp -68 Norrviken Villastads IF BPS  0:46:08 (0:45:50)
236.  (4234) Pottan Netre -70   0:46:08 (0:45:59)
237.  (4010) Dan Andersson -67   0:46:10 (0:45:26)
238.  (3456) Pontus Jacobson -88 Stockholm  0:46:12 (0:45:54)
239.  (3326) Daniel Sjöberg -79 ABB IF  0:46:12 (0:45:42)
240.  (4018) Carl Asp -78   0:46:12 (0:45:06)
241.  (3201) Nils Alströmer -84   0:46:17 (0:45:58)
242.  (3614) Henrik Ljungberg -72 XXL All Sports United  0:46:17 (0:46:10)
243.  (3272) Ingemar Lindström -81 Älvdalens IF Skidor  0:46:19 (0:45:57)
244.  (4114) Erik Froste -67 Södertälje Hamn  0:46:19 (0:46:05)
245.  (3237) Gunnar Gradmark -80 Swedbank  0:46:19 (0:45:40)
246.  (3942) Linus Wåhlin -86   0:46:19 (0:46:09)
247.  (4167) Staffan Johansson -75   0:46:23 (0:45:58)
248.  (3459) Karl Källberg -65 Ij  0:46:25 (0:46:14)
249.  (3283) Lars Mellkvist -81   0:46:26 (0:45:52)
250.  (3599) Håkan Karlsvärd -64   0:46:27 (0:46:26)
251.  (3331) Pär Steen -71   0:46:27 (0:45:55)
252.  (3314) Jan Rosenström -60   0:46:28 (0:46:02)
253.  (3457) Oskar Johansson -85 Kompisai  0:46:29 (0:46:05)
254.  (3234) Anders Gadesund -76   0:46:35 (0:46:17)
255.  (3223) Philippe Dormond -59 SOK Haninge  0:46:35 (0:46:17)
256.  (3235) Daniel Gallo-Marchiando -80 Bohus boys  0:46:37 (0:46:16)
257.  (3032) Jonas Langgren -74 Vässan Runners  0:46:40 (0:46:39)
258.  (3654) Peder Siocrona -91   0:46:40 (0:46:38)
259.  (3352) Fredrik Ullberg -81 Senecta AB  0:46:40 (0:46:30)
260.  (3936) Mikael Ritsfalk -75   0:46:43 (0:46:27)
261.  (4225) Daniel Meier -85   0:46:44 (0:46:25)
262.  (3327) Dennis Sognefors -76   0:46:49 (0:46:43)
263.  (3534) Björn Ekgren -70 Bon jour Cyclist  0:46:49 (0:46:45)
264.  (3295) Harald Nordby -64 P10 IF  0:46:49 (0:46:21)
265.  (3656) Gunnar Sjöblom -53 Canis Löpus  0:46:50 (0:46:48)
266.  (3542) Krisztián Fischer -78   0:46:50 (0:46:31)
267.  (3474) Axel Runeus -85   0:46:55 (0:46:44)
268.  (4315) Per Ternow -80   0:46:56 (0:46:07)
269.  (3664) Björn Swerre -82 Maliau Basin Conservation  0:47:01 (0:46:52)
270.  (3215) Philip Bergström -87   0:47:01 (0:46:36)
271.  (3251) Pär Hellström -74 Hälleforsnäs  0:47:02 (0:46:46)
272.  (3590) Robert Kavhed -67 IF Oliven  0:47:03 (0:46:40)
273.  (3305) John Pettersson -81   0:47:04 (0:46:56)
274.  (3342) Andreas Säf-Pernselius -80   0:47:04 (0:46:50)
275.  (3471) Henrik Boberg -76   0:47:04 (0:47:02)
276.  (3663) Henrik Svensson -81   0:47:08 (0:46:32)
277.  (3296) Christopher Nordin -88 Kth  0:47:10 (0:46:57)
278.  (4011) Samuel Andersson -83   0:47:11 (0:46:40)
279.  (3222) John Dester -85 Jägarns Jaktlag  0:47:13 (0:46:54)
280.  (3287) Jimmy Myhrinder -71   0:47:13 (0:46:43)
281.  (856) Mårten Östberg -85 Juvenalorden  0:47:15 (0:46:58)
282.  (3277) Jonas Lögdberg -68   0:47:16 (0:47:05)
283.  (3450) Stefan Granskog -67 Canis Löpus  0:47:20 (0:46:53)
284.  (3452) Joakim Göthe -86   0:47:21 (0:46:52)
285.  (3480) Marcus Åkerblom -80   0:47:21 (0:47:06)
286.  (3671) Joakim Truedsson -69 XXL All Sports United  0:47:23 (0:47:14)
287.  (3511) Joakim Banestig -70 XXL All Sports United  0:47:23 (0:47:15)
288.  (3138) Christer Ericsson -68   0:47:25 (0:47:07)
289.  (3133) Romuald Brosson -81   0:47:26 (0:47:21)
290.  (3351) Johan Tornberg -81   0:47:27 (0:46:57)
291.  (3325) Julien Siri -72   0:47:29 (0:47:04)
292.  (3404) Nummer 3404   0:47:29 (0:47:15)
293.  (3584) Linus Jönsson -90   0:47:31 (0:47:17)
294.  (3505) Jimmie Andersson -75 Dl2  0:47:31 (0:47:30)
295.  (3445) Tomas Fridenborg -79   0:47:31 (0:47:16)
296.  (3905) Daniel Bernhardsson -82   0:47:34 (0:47:30)
297.  (3269) Mikael Lassander -68   0:47:37 (0:47:14)
298.  (3219) Janne Dahlgren -62   0:47:39 (0:47:29)
299.  (4183) Makoto Kondo -67   0:47:41 (0:47:15)
300.  (4328) Alex Wallin -81   0:47:42 (0:47:03)
301.  (3267) Robin Lagerström -86   0:47:44 (0:47:10)
302.  (3126) Jerker Alexandersson -72 Linköpings Löparklubb  0:47:53 (0:47:48)
303.  (3318) David Rånman -78 IF Linnéa  0:47:53 (0:47:20)
304.  (3240) Daniel Grundberg -83   0:47:53 (0:47:20)
305.  (3507) Johan Andersson -66   0:47:55 (0:47:26)
306.  (3437) Jesper Altrén -81   0:47:55 (0:47:26)
307.  (3666) Erik Södergren -74 Årsta  0:47:57 (0:47:11)
308.  (3611) Asgeir Lindholm -84 Castrol  0:47:57 (0:47:32)
309.  (3529) Martin Carlsson -75   0:47:58 (0:47:56)
310.  (852) Magnus Windefelt -68 Örebro AIK 0:47:59 (0:47:53)
311.  (3519) Pontus Björnsson -70   0:48:00 (0:47:59)
312.  (3649) Alexander Sandelin -91   0:48:02 (0:48:02)
313.  (3291) Ola Måwe -72   0:48:04 (0:47:45)
314.  (4175) Stellan Kinell -80 XXL All Sports United  0:48:04 (0:47:52)
315.  (3662) Anders Sveno -73 Söderby-innebandy  0:48:07 (0:47:48)
316.  (3322) Daniel Schatzl -74   0:48:07 (0:47:56)
317.  (3329) Per Lindqvist -65 IK Sidbenan  0:48:10 (0:47:35)
318.  (4325) Johannes Walfén -83   0:48:11 (0:47:12)
319.  (3356) Svante Wenander -80   0:48:11 (0:47:58)
320.  (3365) Jonas Winberg -79 Trioptima  0:48:13 (0:47:42)
321.  (3568) Johan Hållén -69 IF Linnéa  0:48:14 (0:48:07)
322.  (3345) Joakim Tell -69   0:48:14 (0:47:54)
323.  (3358) Olle Westin -82   0:48:15 (0:47:53)
324.  (3449) Magnus Granath -70   0:48:18 (0:48:06)
325.  (3226) Harald Edquist -76   0:48:20 (0:48:10)
326.  (3349) Roger Tinglöf -61   0:48:21 (0:48:16)
327.  (3446) Johan Geijer -74   0:48:24 (0:48:01)
328.  (4228) Christoffer Mohammar -73 Trioptima  0:48:25 (0:47:31)
329.  (3202) Bo Andersson -48 Kungsholmen  0:48:27 (0:48:12)
330.  (3454) Marcus Henricsson -76 Bklyn  0:48:35 (0:48:16)
331.  (4113) Jonatan Frisinger Eriksson -79   0:48:36 (0:47:58)
332.  (3508) Perola Schelvander -80   0:48:36 (0:48:19)
333.  (3475) Björn Sande -62 Kompisai  0:48:38 (0:48:23)
334.  (3477) Hannes Sigurjonsson -80 Island  0:48:39 (0:48:18)
335.  (3436) Thomas Bjurenvall -89   0:48:41 (0:48:31)
336.  (3515) Anders Bierke -59 Altor  0:48:43 (0:48:37)
337.  (3302) Rod Parent -71   0:48:44 (0:48:21)
338.  (3501) Johan Aldor -81 Pluttis IF  0:48:45 (0:48:16)
339.  (3927) Peter Lycksen -82   0:48:46 (0:48:22)
340.  (3338) Göran Svensson -47   0:48:47 (0:48:27)
341.  (4273) Gustav Ringbom -82 Symbio  0:48:51 (0:48:02)
342.  (3997) Arvid Fredman -77   0:48:53 (0:48:31)
343.  (4096) Svante Esbjörnsson -75   0:48:56 (0:48:40)
344.  (3258) Niklas Johansson -71 Upplands väsby  0:48:57 (0:48:38)
345.  (3479) Peter Tideström -74 Spånga IS  0:48:57 (0:48:28)
346.  (3245) Mats Gustafsson -65   0:48:57 (0:48:44)
347.  (3311) Mikael Rolker -81   0:48:58 (0:48:48)
348.  (4073) Johan Ek -91   0:48:59 (0:48:26)
349.  (3266) Daniel Lager -82 Salabackes guldgossar  0:49:02 (0:48:27)
350.  (1075) Tobias Joneby -88   0:49:03 (0:48:49)
351.  (3659) Gareth Smith -78   0:49:06 (0:48:51)
352.  (4076) Dan Ekholm -75 Brynäs IF  0:49:06 (0:47:58)
353.  (3366) Sean Winstanley -81 Swedbank  0:49:10 (0:48:54)
354.  (3230) Lars Forsberg -76   0:49:11 (0:48:37)
355.  (3135) Fredrik Burefalk -74 IF Linnea  0:49:11 (0:49:08)
356.  (3528) Jakob Cardell -79   0:49:12 (0:48:53)
357.  (3652) Dan Sevonius -59   0:49:14 (0:48:47)
358.  (3638) Fredrik Prada -78 Hagale  0:49:15 (0:48:59)
359.  (3641) Lars Rosén -70 Direktpress  0:49:16 (0:48:58)
360.  (3929) Janolav Mattsson -52 Ingen  0:49:21 (0:49:16)
361.  (4191) Anton Larsson -83   0:49:22 (0:48:35)
362.  (4086) Tobias Engström -82   0:49:27 (0:48:45)
363.  (4272) Linus Rindby -75 Publiq systems  0:49:28 (0:49:04)
364.  (4070) Magnus Dowallius -68 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:49:30 (0:48:22)
365.  (1058) Peter Isaksson -82   0:49:30 (0:49:21)
366.  (3279) Björn Malmström -75   0:49:32 (0:49:01)
367.  (3468) Olle Olofsson -49 If Oliven  0:49:33 (0:49:26)
368.  (3217) Christoffer Brorsson -80   0:49:34 (0:49:17)
369.  (4019) Patrick Aspenberg -79 Symbio  0:49:37 (0:48:46)
370.  (3460) Johan Lannerström -70   0:49:40 (0:49:30)
371.  (4174) Niclas Kindvall -67   0:49:40 (0:48:41)
372.  (3573) Oscar Johansson -95 Köping  0:49:41 (0:48:54)
373.  (3334) Yannick Suhard -78 France  0:49:45 (0:49:32)
374.  (3364) Melker Wilston -70 Saplication  0:49:46 (0:49:33)
375.  (3572) Jan Johansson -58   0:49:47 (0:49:39)
376.  (3592) Henok Kiros -77   0:49:48 (0:49:44)
377.  (4246) Fredrik Norrljung -85   0:49:49 (0:49:12)
378.  (4013) Johan Appelqvist -82   0:49:50 (0:49:13)
379.  (3678) Marcus Wibergh -70 XXL All Sports United  0:49:50 (0:49:42)
380.  (3657) Jonas Sjöholm -83   0:49:54 (0:49:26)
381.  (3301) Simon Olin -85   0:49:55 (0:49:35)
382.  (4350) Henrik Örnlind -84   0:49:55 (0:48:49)
383.  (3583) Oskar Järnebeck -83   0:49:59 (0:49:39)
384.  (3660) Patrik Sundin -84 Stockholm  0:50:00 (0:49:42)
385.  (4163) Carl M. M. Tommy Johansson -76 Stockholm  0:50:00 (0:49:10)
386.  (3263) Anders Klange -48   0:50:01 (0:49:25)
387.  (3206) Mikael Andersson -78   0:50:01 (0:49:29)
388.  (4058) Björn Carlson -77   0:50:01 (0:49:09)
389.  (4084) Mats Engström -71   0:50:03 (0:49:15)
390.  (3633) Jussi Ojakangas -84 Chickenheads 2 the Revenge  0:50:05 (0:49:56)
391.  (3275) Jon Loit -82 Salabackes guldgossar  0:50:05 (0:49:29)
392.  (4022) Martin Axhusen -76   0:50:05 (0:49:06)
393.  (3618) Erik Marklund -73 marklunds if  0:50:08 (0:49:57)
394.  (3903) Peter Appeltofft -81   0:50:08 (0:49:37)
395.  (3527) Luiz Fernando Capezzuto -66 Farsta  0:50:08 (0:49:34)
396.  (3323) Christian Schoerner -50   0:50:09 (0:49:59)
397.  (3564) Fredrik Hjorth -66 Häverödals SK  0:50:09 (0:50:06)
398.  (3582) Rickard Jonsson -67 Ttibk  0:50:10 (0:49:48)
399.  (4287) Magnus Sivertsson -78   0:50:13 (0:49:04)
400.  (3520) Peter Boding -79 Birkastan  0:50:14 (0:50:07)
401.  (3620) Jonas Molina -82   0:50:22 (0:50:21)
402.  (3476) Mats Segerström -54 Canis Löpus  0:50:22 (0:49:54)
403.  (3591) Fredrik Kindström -80 Unilever  0:50:23 (0:50:16)
404.  (3563) Thomas Henriksson -61 Ständigt motlut  0:50:29 (0:50:19)
405.  (4074) Mattias Ek -76 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:50:29 (0:49:22)
406.  (3509) Lasse Appelberg -59 IF Stöl  0:50:30 (0:50:11)
407.  (3264) Hans Kronborg -58 Täby Långlöpare  0:50:30 (0:49:54)
408.  (4115) Hampus Fäldt -82   0:50:31 (0:49:54)
409.  (4170) Magnus Jonsson -80 Trioptima  0:50:31 (0:49:36)
410.  (4172) Jakob Karlsson -85 Capgemini  0:50:32 (0:50:01)
411.  (4197) Rasmus Liljegren -82 Trioptima  0:50:33 (0:49:38)
412.  (3232) Jan Förberg -42 Hammarby Friidrott  0:50:33 (0:50:29)
413.  (4184) Sami Korhonen -70   0:50:34 (0:49:26)
414.  (3502) John Aleman -71   0:50:34 (0:50:25)
415.  (4146) Fredrik Holdar -73   0:50:36 (0:49:51)
416.  (3598) Peter Kvarfordt -85   0:50:38 (0:50:14)
417.  (3906) Ludvig Bloss -87   0:50:38 (0:50:02)
418.  (4160) Erik Jarlöv -66 0:50:41 (0:49:43)
419.  (3478) Pétur Sigurjónsson -81 Island  0:50:41 (0:50:20)
420.  (4309) Viktor Söderholm -93 Jägarns Jaktlag sk  0:50:41 (0:49:57)
421.  (4181) Jani Koljonen -75   0:50:41 (0:50:14)
422.  (3557) Dan Hansén -68   0:50:43 (0:50:25)
423.  (3214) Niklas Bergquist -82 Flängan IS  0:50:45 (0:50:10)
424.  (4304) Joakim Strömberg -83 Trioptima  0:50:47 (0:50:47)
425.  (3546) Christian Forsberg -77   0:50:50 (0:50:50)
426.  (4236) Clas Nilsson -70   0:50:53 (0:50:15)
427.  (4256) Gustav Personne -84   0:50:55 (0:50:01)
428.  (3293) Henrik Nilsson -75 Täby  0:50:56 (0:50:30)
429.  (3673) Michael Wallin -61   0:50:57 (0:50:43)
430.  (4023) Lars Backman -77   0:50:57 (0:50:03)
431.  (3243) Håkan Gustafsson -65 Lagitec runners  0:50:57 (0:50:34)
432.  (3473) Ronny Pettersson -82 SEB IF  0:50:57 (0:50:36)
433.  (4244) Adam Nimer -98 Bromma  0:50:58 (0:50:35)
434.  (3453) Erik Hamrén -82 Swedbank  0:51:02 (0:50:40)
435.  (4270) Bo Renström -54 Jägarns jaktlag sk  0:51:09 (0:50:00)
436.  (3551) Mattias Fyhr -86 Statskontoret  0:51:09 (0:50:44)
437.  (3639) Mark Rhinard -73   0:51:10 (0:50:55)
438.  (991) Hans Goldschmidt -67   0:51:12 (0:51:10)
439.  (4050) Jonas Bäckström -77 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:51:12 (0:50:04)
440.  (4353) Carl-Viggo Östlund -55   0:51:12 (0:50:13)
441.  (3205) Mats Andersson -68   0:51:13 (0:50:47)
442.  (3679) Zakarias Wibergh -74 XXL All Sports United  0:51:14 (0:51:07)
443.  (4155) Otto Jacobsson -87   0:51:16 (0:50:22)
444.  (3588) Mattias Karlsson -78 Stockholm  0:51:17 (0:50:44)
445.  (3227) Nils Ellström -51   0:51:20 (0:51:03)
446.  (4164) Christian Johansson -82 Capgemini Consulting  0:51:22 (0:51:22)
447.  (3635) Anders Olsson -73   0:51:24 (0:51:11)
448.  (4242) Mikael Nilsson -82   0:51:25 (0:50:18)
449.  (3532) Ingemar Drott -75   0:51:25 (0:51:25)
450.  (3504) Francis Alvarado -73   0:51:26 (0:51:23)
451.  (4082) Peter Haake -69 Trioptima  0:51:26 (0:50:38)
452.  (3539) Oskar Eriksson -87   0:51:31 (0:51:13)
453.  (4132) Magnus Hedenskog -66 Försäkringskassan  0:51:34 (0:50:42)
454.  (3625) Torleif Nilsson -69 Arsenal  0:51:35 (0:51:27)
455.  (3547) Sverker Forsberg -68 Ignite MC  0:51:35 (0:51:00)
456.  (3640) Egidio Ricchiuti -70   0:51:36 (0:51:22)
457.  (3524) Carl-Henrik Bronäs -76   0:51:37 (0:51:34)
458.  (3648) Stefan Sandberg -87   0:51:38 (0:51:12)
459.  (3576) Peter Johansson -67 Köping  0:51:40 (0:50:55)
460.  (3627) Rutger Nordström -74   0:51:41 (0:51:34)
461.  (4137) Hasse Hendriksson -64 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:51:42 (0:50:38)
462.  (3540) Marcus Erlandsson -84 Netlight  0:51:45 (0:51:15)
463.  (1275) Anders Uhlin -74   0:51:45 (0:51:20)
464.  (3290) Magnus Mårtensson -69   0:51:46 (0:51:29)
465.  (4237) Fredrik Nilsson -90   0:51:47 (0:51:18)
466.  (3937) Thomas Rowland -71   0:51:48 (0:51:40)
467.  (4109) Niclas Forsström -79   0:51:48 (0:50:48)
468.  (3513) Aurelien Barre -75 Dahl Sverige  0:51:50 (0:51:15)
469.  (4276) Thomas Rosén   0:51:50 (0:50:52)
470.  (4124) Samuel Grönvall -98 Huddinge IBS  0:51:51 (0:50:50)
471.  (3548) Jan Franzén -76 Skandia LK  0:51:53 (0:51:25)
472.  (4150) Stefan Hugosson -83   0:51:58 (0:51:14)
473.  (4057) Anders Carlsarv -57 Symbio  0:51:59 (0:51:08)
474.  (4063) Per Claesson -74 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:52:00 (0:50:54)
475.  (3537) Tobias Elvèn -69   0:52:02 (0:51:54)
476.  (4303) Nummer 4303   0:52:03 (0:51:06)
477.  (4179) Joakim Koch -86   0:52:06 (0:51:21)
478.  (4274) Christian Rissel -73   0:52:08 (0:51:36)
479.  (3612) Björn Lindmark -69   0:52:08 (0:51:46)
480.  (4326) Joakim Wallenberg -73 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:52:12 (0:51:03)
481.  (3578) Thomas Johansson -68 VästeråsIrsta HF  0:52:15 (0:51:50)
482.  (3615) Jan Lundberg -43   0:52:17 (0:52:12)
483.  (4288) Johan Sjöberg -85   0:52:18 (0:51:40)
484.  (3574) Ove Johansson -53 VM Triathlon, Köping  0:52:18 (0:52:02)
485.  (3604) Per Leman -81   0:52:19 (0:52:16)
486.  (4021) Rikard Aveling -77 Preem IF  0:52:20 (0:51:43)
487.  (3444) Gert Fredriksson -48   0:52:25 (0:52:10)
488.  (4028) David Benson -93   0:52:26 (0:51:21)
489.  (3603) Erik Lassbo -82 Falu Marathonsällskap  0:52:26 (0:52:22)
490.  (3350) Stefan Tollet -64   0:52:29 (0:52:22)
491.  (4223) Fredrik Marmorstein -73   0:52:30 (0:51:23)
492.  (4522) Renny Asplund -51 Skuttunge SK  0:52:33 (0:51:45)
493.  (3555) Leonard Gustafson -69 Dl2  0:52:34 (0:52:34)
494.  (2019) Niklas Johansson -82   0:52:35 (0:51:34)
495.  (3341) Erik Svärd -85   0:52:38 (0:52:21)
496.  (4120) Anders Glantz -63 0:52:38 (0:51:41)
497.  (304) Lennart Enström -69 IF Linnéa  0:52:45 (0:52:07)
498.  (9018) Christian Finnerman -79   0:52:47 (0:52:22)
499.  (9016) Per Claesson -81   0:52:47 (0:52:22)
500.  (9017) Pontus Nilsson -80   0:52:49 (0:52:24)
501.  (4148) Benjamin Holmfred -78   0:52:52 (0:51:39)
502.  (4266) Stefan Pettersson -67 IK Stern  0:52:58 (0:52:37)
503.  (4125) Ulric Grönvall -70 Huddinge IBS  0:53:01 (0:51:58)
504.  (3533) Magnus Eidvall -59   0:53:01 (0:53:01)
505.  (3624) Pontus Nilsson -74   0:53:03 (0:52:38)
506.  (4088) Daniel Eriksson   0:53:04 (0:51:56)
507.  (3560) August Hellberg -83   0:53:05 (0:52:43)
508.  (3565) Johan Hofgren -80 Handelsbanken IF  0:53:08 (0:53:01)
509.  (4386) Mattias Karlsson -75   0:53:09 (0:52:26)
510.  (3597) Joakim Kruse -59 Stora Essingen  0:53:10 (0:52:42)
511.  (3601) Torbjörn Lagerbäck -69   0:53:10 (0:52:55)
512.  (4128) Lasse Hallmén -44 MIF Örebro  0:53:11 (0:52:46)
513.  (4251) Öjvind Otterbjörk -70   0:53:14 (0:52:29)
514.  (4344) Henrik Zetterström -71   0:53:21 (0:52:23)
515.  (3571) Anders Joelsson -71   0:53:21 (0:53:10)
516.  (4049) Rune Bäck -47   0:53:21 (0:52:38)
517.  (3587) Johan Karlsson -76   0:53:21 (0:52:59)
518.  (4080) Niklas Enérus -90   0:53:24 (0:52:53)
519.  (3464) Kjell Lyxell -58 Draget  0:53:26 (0:53:13)
520.  (1502) Conny Abrahamsson -49   0:53:27 (0:53:00)
521.  (4341) Janne Rainer Vuorenmaa -82   0:53:28 (0:52:34)
522.  (3236) Lars Gillberg -65 Lagitec runners  0:53:33 (0:53:13)
523.  (3455) Allan Högberg -57   0:53:39 (0:53:19)
524.  (4307) Carl Svensson -78 Åbäcksnäs IF  0:53:40 (0:53:02)
525.  (3581) Rickard Jonsson -65   0:53:45 (0:53:34)
526.  (4277) Linus Rydell -86 N/a  0:53:45 (0:52:51)
527.  (4208) Johan Ljundahl -79 Symbio  0:53:48 (0:52:58)
528.  (3685) Yngve Öst -53 Canis Löpus  0:53:51 (0:53:47)
529.  (4302) Hans Strandberg -56   0:53:51 (0:52:58)
530.  (3636) Stephan Oosterhoff -37   0:53:55 (0:53:17)
531.  (3613) Johan Lindmark -64 ebm if  0:53:58 (0:53:02)
532.  (3570) Daniel Jinnelöv -79 Trioptima  0:54:00 (0:53:46)
533.  (3667) Mikael Taleryd -83   0:54:00 (0:53:30)
534.  (3621) Paolo Monti -73   0:54:02 (0:53:46)
535.  (4271) Jan Ridefelt -48 Rif  0:54:06 (0:53:45)
536.  (3688) Olof Öström -79   0:54:07 (0:53:58)
537.  (3434) Stefan Andersson -75   0:54:09 (0:53:51)
538.  (4347) Stefan Åkerblom -84 Statskontoret  0:54:11 (0:53:28)
539.  (4029) Johan Berg -86 Sky Hotel Apartments  0:54:11 (0:53:10)
540.  (4193) Erik Larsson Post -72   0:54:16 (0:53:11)
541.  (3561) Emil Hellberg -85   0:54:17 (0:53:55)
542.  (3908) Mikael Brandt -57   0:54:24 (0:54:03)
543.  (3605) Andre Levin -79   0:54:26 (0:54:23)
544.  (3525) Dennis Bäckdahl -84 Swedbank  0:54:29 (0:54:25)
545.  (4002) Hans-Olov Ahlström -70   0:54:30 (0:54:01)
546.  (3672) Christer Utterberg -71 IFK Löpning  0:54:31 (0:54:06)
547.  (4041) Patrick Botlero -80 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:54:31 (0:53:32)
548.  (4275) Daniel Roberts -78 Team Beeper  0:54:34 (0:53:47)
549.  (4100) Ted Federmann -80 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:54:35 (0:53:28)
550.  (3938) Björn Sahlén -43   0:54:36 (0:54:27)
551.  (3224) Jim A Dunberg -76 Falck TravelCare  0:54:39 (0:54:22)
552.  (3543) Laurens Ford -83   0:54:40 (0:54:28)
553.  (4173) Magnus Kepinski -69   0:54:42 (0:53:34)
554.  (4331) Janne Waxin -80 XXL All Sports United  0:54:48 (0:54:26)
555.  (3538) Mats Engardt -61   0:54:50 (0:54:29)
556.  (4342) Joakim Wåhlström -66 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:54:50 (0:53:44)
557.  (3634) Sven Olofsson -46 Tsm  0:54:52 (0:54:42)
558.  (3579) Stefan Johnson -62   0:54:57 (0:54:52)
559.  (4139) Jan Henningsson -58   0:55:00 (0:54:35)
560.  (3924) Gunnar Grip -63 Hybalu  0:55:00 (0:54:47)
561.  (3522) Pierre Bordier -59 Ssv  0:55:06 (0:55:00)
562.  (3935) Johan Ringberger -76   0:55:13 (0:54:49)
563.  (4047) David Burman -78 Sweco IF  0:55:15 (0:54:34)
564.  (3923) Daniel Goetz -68   0:55:20 (0:55:10)
565.  (3481) Peter Åslund -93   0:55:22 (0:54:26)
566.  (4212) Sindre Lunde -80 XXL All Sports United  0:55:29 (0:55:14)
567.  (3930) Kalle Milfors -72 Fritidsklubben  0:55:32 (0:55:32)
568.  (3559) Martin Helgesson -83   0:55:34 (0:55:13)
569.  (4226) Habib Melhem -83 Capgemini Consulting  0:55:34 (0:54:57)
570.  (4168) Anders Johnson -54   0:55:36 (0:54:30)
571.  (4108) Christer Forslund -72   0:55:39 (0:54:59)
572.  (4067) Marcus Dahlman -86   0:55:43 (0:54:40)
573.  (3925) Patrik Kallin -79 IF Rycket  0:55:44 (0:55:28)
574.  (4166) Mathias Johansson -83 Försäkringskassan  0:55:46 (0:54:53)
575.  (3619) Johan Mellin -73   0:55:51 (0:55:46)
576.  (3512) Mats Barkell -48 Telamp  0:55:55 (0:55:47)
577.  (4218) Thomas Major -75   0:55:55 (0:54:42)
578.  (3309) Kurt Portnoff -59   0:55:58 (0:55:27)
579.  (4072) Patrik Edholm -77 Bluefront  0:55:58 (0:55:05)
580.  (3596) Anton Kooi -69   0:55:59 (0:55:19)
581.  (4127) Mats Hallberg -70 XXL All Sports United  0:56:00 (0:55:46)
582.  (4135) Patrik Hellzén -59   0:56:02 (0:55:06)
583.  (4265) Tobias Persson -78   0:56:03 (0:55:17)
584.  (3544) Nigel Ford -44   0:56:03 (0:55:49)
585.  (3934) Jim Nyberg -74   0:56:04 (0:55:59)
586.  (4046) David Broman -85 Capgemini Consulting  0:56:04 (0:55:02)
587.  (4090) Johan Eriksson -75   0:56:04 (0:55:01)
588.  (4264) Mikael Persson -75   0:56:05 (0:55:20)
589.  (4323) Kent-Ove Ulander -63   0:56:06 (0:55:05)
590.  (3577) Stefan Johansson -78 KTH IF  0:56:08 (0:56:00)
591.  (3616) Sten Lundqvist -48   0:56:12 (0:55:50)
592.  (3139) Conny Eriksson -52 IKHP Triathlon  0:56:12 (0:55:48)
593.  (3655) Mats Sjöberg -68   0:56:14 (0:55:54)
594.  (4156) Jonas Janland -79   0:56:16 (0:55:28)
595.  (4230) Anton Muhrbeck -86 Murax  0:56:17 (0:55:33)
596.  (4196) Joachim Liljegren -72   0:56:17 (0:55:46)
597.  (4198) Rickard Liljeroos -68 Dl2  0:56:19 (0:56:02)
598.  (4000) Jakob af Petersens -70   0:56:20 (0:55:39)
599.  (3606) Daniel Lindberg -81 Stockholm  0:56:23 (0:56:00)
600.  (3902) Nicklas Ankarskiöld -87   0:56:25 (0:55:55)
601.  (1687) Mats Bergholtz -45   0:56:26 (0:56:04)
602.  (3668) Erik Thunström -79   0:56:28 (0:56:10)
603.  (3467) Peter Nyman -75   0:56:30 (0:56:04)
604.  (4121) Joi Glifberg -90   0:56:34 (0:55:48)
605.  (4327) Mattias Wallenberg -91 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:56:42 (0:55:44)
606.  (3536) Jan Elvegård -67 Intranetkonsult  0:56:45 (0:56:33)
607.  (4249) Magnus Olsson -83 Trioptima  0:56:52 (0:55:56)
608.  (3558) Torbjorn Hansson -44 Stockholm  0:56:53 (0:56:24)
609.  (4235) Göran Nettelbladt -71 Seb  0:56:59 (0:56:11)
610.  (3607) Göran Lindberg -63   0:57:05 (0:56:39)
611.  (3939) Avinash Sarapali -75   0:57:07 (0:56:28)
612.  (1708) Patrik Lund -83   0:57:12 (0:56:37)
613.  (3632) Hannu Ojakangas -89 Chickenheads 3 Now it's Personal  0:57:14 (0:57:05)
614.  (4301) Johan Stjerndahl -49   0:57:18 (0:56:34)
615.  (4295) Jan Skald -71 Run for Life  0:57:18 (0:56:47)
616.  (3503) Henrik Alinge -73   0:57:20 (0:56:55)
617.  (3626) Håkan Nordin -53 Ricoh  0:57:22 (0:57:19)
618.  (4122) Alexander Gripenstam -84   0:57:26 (0:56:20)
619.  (3933) Henrik Norrgård -79 Fritidsklubben  0:57:31 (0:56:51)
620.  (4314) Jörgen Tenor -84   0:57:31 (0:56:33)
621.  (4241) Mattias Nilsson -85   0:57:34 (0:56:29)
622.  (4294) Erik Sjögren -91   0:57:37 (0:57:02)
623.  (4203) Joakim Lindholm   0:57:42 (0:57:02)
624.  (4138) Erik Heneryd -78 Bluefront  0:57:43 (0:56:51)
625.  (4048) Robert Bäck -71   0:57:46 (0:56:46)
626.  (4202) Rickard Lindgren -66 Hash House Harriers  0:57:48 (0:57:21)
627.  (4284) Thomas Schmidt -67 SWECO Structures  0:57:52 (0:57:03)
628.  (4260) Börje Persson -65 Vallentuna  0:57:52 (0:56:55)
629.  (4310) Robin Söderlund -88 Team beeper  0:57:59 (0:57:13)
630.  (4071) Hugo Edgren -82 Trioptima  0:58:01 (0:56:57)
631.  (4129) Axel Hammarbäck -89 Jägarns Jaktlag  0:58:01 (0:57:13)
632.  (4255) Jimmie Paloranta -88 Jägarns Jaktlag  0:58:01 (0:57:13)
633.  (4238) Göran Nilsson -50   0:58:05 (0:57:33)
634.  (4176) Patric Kjellin -68 Projektengagemang  0:58:05 (0:57:26)
635.  (3651) Fabian Seitz -80   0:58:15 (0:57:52)
636.  (4034) Hans Bergholtz -43   0:58:36 (0:57:53)
637.  (3553) Oscar Granberg -96   0:58:37 (0:58:27)
638.  (4133) Daniel Hedlund -82   0:58:37 (0:57:58)
639.  (3552) Lars Granberg -60   0:58:39 (0:58:30)
640.  (4069) Leif Dehlin -50   0:58:40 (0:58:00)
641.  (4300) Paul Stenvadet -74   0:58:45 (0:57:44)
642.  (4112) Pär Fridh -78   0:58:47 (0:57:54)
643.  (4015) Johannes Arpegård -76 Karolinska Solna IF  0:58:47 (0:57:53)
644.  (4140) Ragnar Hestvik -71 Na  0:58:47 (0:57:36)
645.  (4092) Mattias Eriksson -73   0:58:48 (0:57:58)
646.  (3299) Nico Nuzzaci -78   0:58:51 (0:58:42)
647.  (3928) Tobias Löfgren -76   0:58:52 (0:58:30)
648.  (1855) Erik Yxberg -65   0:58:53 (0:58:25)
649.  (4153) Gustav Högberg -81   0:58:57 (0:57:55)
650.  (3631) Tobias Ohls -81 Falu Marathonsällskap  0:59:01 (0:58:58)
651.  (4103) Daniel Ford -81   0:59:02 (0:58:11)
652.  (4282) Jonas Sandberg -74   0:59:05 (0:57:56)
653.  (4026) Klas Bengtsson -72   0:59:08 (0:58:32)
654.  (4796) Jonas Fogelberg -80   0:59:10 (0:58:25)
655.  (3909) Lukasz Brzyski -83 Rownozalegli  0:59:11 (0:58:48)
656.  (1697) Johan Lidén -74   0:59:14 (0:58:14)
657.  (4033) Eric Bergholm -59 SWECO Structures  0:59:17 (0:58:28)
658.  (4091) Jonas Eriksson -71   0:59:20 (0:58:18)
659.  (3617) Johan Löfmark -80 Löfmark  0:59:25 (0:58:59)
660.  (3567) Daniel Hübinette -79   0:59:26 (0:58:44)
661.  (3600) Anders Kyhlstedt -82 Löfmark  0:59:26 (0:59:00)
662.  (3517) Fredrik Birging -65 IK Stym  0:59:27 (0:58:57)
663.  (4025) Anouar Ben Jemia -75 Stockholm  0:59:30 (0:58:22)
664.  (4123) Mattias Gråberg -77   0:59:31 (0:58:54)
665.  (4296) Lars Skogshus -77   0:59:34 (0:58:32)
666.  (4149) Oskar Holmlund -81 Ohdata  0:59:38 (0:58:47)
667.  (3751) Lorenzo Rossi -43 AVIS Fabriano - ITALY  0:59:48 (0:58:54)
668.  (3675) Tapio Varjonen -66 Projektengagemang  0:59:49 (0:59:45)
669.  (4118) Christian Giertta -59   0:59:52 (0:59:23)
670.  (4119) Mikael Gilliusson -76   0:59:54 (0:58:37)
671.  (4001) Martin Ahlquist -62   1:00:01 (0:59:29)
672.  (4024) Lars Beijer -47   1:00:01 (0:59:42)
673.  (4262) Johan Persson -71   1:00:04 (0:59:02)
674.  (4111) Peter Frey -73   1:00:05 (0:59:08)
675.  (4263) Magnus Persson -68 Järlåsa  1:00:09 (0:59:08)
676.  (1599) Olof Erlandsson -74   1:00:16 (0:59:13)
677.  (4338) Jesper Wirlöf -97   1:00:20 (0:59:09)
678.  (4064) Jimmy Dahlberg -80   1:00:21 (0:59:47)
679.  (4278) Anders Rydin -47   1:00:24 (1:00:15)
680.  (3932) Mats Nederstedt -67   1:00:28 (0:59:52)
681.  (4180) Magnus Kokkin -72   1:00:29 (0:59:47)
682.  (4320) Lukas Tropp -80 XXL All Sports United  1:00:29 (1:00:15)
683.  (4254) Jan Palmhag -80   1:00:30 (0:59:21)
684.  (4200) Stefan Lindén -81   1:00:33 (0:59:46)
685.  (4280) Åke Saloniemi -44 SK Gränsen  1:00:39 (0:59:33)
686.  (3335) Andrew Sullivan -74   1:00:40 (1:00:23)
687.  (3916) Christer Eriksson -47   1:00:48 (1:00:24)
688.  (1757) Martin Olsson -76   1:00:48 (0:59:48)
689.  (4318) Zsolt Toth-Pal -53   1:00:56 (1:00:05)
690.  (3941) Carl Warén -77   1:00:59 (1:00:59)
691.  (4337) Hans Wirlöf -64   1:01:01 (0:59:49)
692.  (3918) Petter Eriksson -73   1:01:03 (1:00:24)
693.  (4206) Anders Lindström -71   1:01:07 (1:00:25)
694.  (1261) Alessandro Talamelli -47 Edera Forli - ITALY  1:01:09 (1:00:17)
695.  (4321) Henrik Trost -63   1:01:13 (1:00:12)
696.  (4098) Tobias Fannqvist -80   1:01:21 (1:00:37)
697.  (3917) Karl-Fredrik Eriksson -77   1:01:25 (1:00:45)
698.  (4104) Jesper Fors -88   1:01:27 (1:00:29)
699.  (3682) Ansgar Ågren -36 Telia IF  1:01:28 (1:01:11)
700.  (4210) Stefan Lundberg -48 Sannadals SK  1:01:30 (1:00:31)
701.  (4054) Jan-Olof Cardell -47   1:01:42 (1:01:12)
702.  (4617) Nummer 4617   1:02:01 (1:01:17)
703.  (4003) Sven Akselson -73   1:02:06 (1:01:12)
704.  (4056) Erik Carlborg Fröberg -84   1:02:12 (1:01:37)
705.  (4317) Patrik Tildesley -87   1:02:25 (1:01:51)
706.  (4336) Rikard Willerius -67   1:02:26 (1:01:45)
707.  (4281) Dag Samnegård -60 Capgemini  1:02:33 (1:02:29)
708.  (4267) Bengt Pontander -45 Stora Mossen  1:02:40 (1:02:03)
709.  (4252) Mattias Palm -71 Trioptima  1:02:43 (1:01:55)
710.  (4171) André Karlsson -83 Livet  1:02:45 (1:02:04)
711.  (3566) Göran Husén -52 Sisab  1:03:00 (1:02:52)
712.  (4240) Martin Nilsson -69 Dl2  1:03:03 (1:02:16)
713.  (3914) Hannes Engstrand -93   1:03:05 (1:02:17)
714.  (4009) Alexander Amprazis -81   1:03:08 (1:01:54)
715.  (3910) Henrik Dennerheim -77   1:03:14 (1:02:33)
716.  (3913) Gabriel Engstrand -90   1:03:19 (1:02:34)
717.  (4182) Hirosumi Komatsu -65   1:03:19 (1:02:52)
718.  (4189) Tommy Lacandler -52 Team MoTo  1:03:24 (1:02:27)
719.  (4215) Martin Lyström -64   1:03:26 (1:02:15)
720.  (4185) Håkan Kristiansson -61   1:03:42 (1:02:41)
721.  (4141) Nicklas Hillergren -78 Bklyn  1:03:52 (1:02:50)
722.  (4319) David Tranberg -91 Sweco  1:03:59 (1:03:16)
723.  (4165) Daniel Johansson -78 Flickor,tango&coctails  1:04:02 (1:03:01)
724.  (4216) Anders Långberg -68   1:04:04 (1:03:05)
725.  (4199) Oscar Lindberg -86 IF Oljeshejkerna  1:04:10 (1:03:39)
726.  (4214) Sven Lyrenäs -46 Danderyds sjh IF  1:04:23 (1:03:19)
727.  (4094) Sven Eriksson -49   1:04:24 (1:03:28)
728.  (981) Peter Eriksson -63 SEB IF  1:04:25 (1:04:18)
729.  (3523) Mats Borgelid -56   1:04:28 (1:04:05)
730.  (4329) Marcus Walter -82   1:04:34 (1:03:30)
731.  (3915) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  1:04:36 (1:04:22)
732.  (3921) David Farelius -67 IK Sidbenan  1:04:40 (1:04:21)
733.  (4351) Anders Öryd -75   1:04:41 (1:04:09)
734.  (3637) Tomasz Pozar -82 Direktpress  1:04:54 (1:04:33)
735.  (4289) Per Sjöberg -61 Trioptima  1:04:55 (1:03:52)
736.  (4052) Magnus Bäckström -68   1:05:13 (1:04:09)
737.  (4042) Gustav Bramfalk -94   1:05:17 (1:04:18)
738.  (4201) Marcus Linder -86   1:05:31 (1:04:38)
739.  (4102) Mats Fogelqvist -66   1:05:54 (1:04:48)
740.  (4195) Abraham Lidholm -69   1:05:56 (1:05:12)
741.  (4031) Adrian Bergfors -90 Huddinge  1:05:56 (1:05:03)
742.  (4131) Klas Havrén -44   1:06:04 (1:05:27)
743.  (4452) Mats Bojesson -57   1:06:36 (1:05:32)
744.  (4232) Lars-Rune Myhrén -46   1:07:05 (1:06:02)
745.  (4126) Mikael Gustavsson -65   1:07:11 (1:06:11)
746.  (4286) Patrik Simonsson -68   1:07:14 (1:06:13)
747.  (4352) Christer Östling -64   1:07:36 (1:06:49)
748.  (4349) Henrik Åsander -76   1:07:37 (1:06:47)
749.  (3593) Urban Kjellgren -63 Fruäng  1:07:54 (1:07:39)
750.  (4316) Per Thulin -64 Sky Hotel Apartments  1:07:55 (1:06:55)
751.  (4178) Anders Klereby -79 Team Juno  1:07:56 (1:06:43)
752.  (1660) Jonas Johnsson -70 Jonas Klubb  1:07:57 (1:06:51)
753.  (4014) Johan Appeltofft -61   1:08:04 (1:06:59)
754.  (3221) Johnny Denny -43 Stockholm HHH  1:08:46 (1:08:20)
755.  (4224) Linus Masimov -81 Falu maratonsällskap  1:08:55 (1:07:49)
756.  (4055) Magnus Carlberg -73   1:09:10 (1:07:50)
757.  (4079) Max Elofsson -92   1:09:11 (1:08:12)
758.  (4051) Magnus Bäckström -67   1:09:54 (1:08:59)
759.  (3919) Thomas Evsäter -55   1:10:11 (1:09:36)
760.  (4154) Alex Höglind -97   1:10:26 (1:09:27)
761.  (4060) Marcus Carlsson -89   1:12:09 (1:11:09)
762.  (4258) Alf Persson -56   1:12:26 (1:11:52)
763.  (4308) Jozef Swiatycki -53 Tsm  1:12:39 (1:11:41)
764.  (4209) Ulf Ljunström -46   1:13:39 (1:12:52)
765.  (4032) Kent Bergfors -64 Huddinge  1:14:12 (1:13:17)
766.  (4285) Richard Schönmeyr -50 Ssw  1:14:32 (1:13:38)
767.  (4311) Per Söderström -52   1:14:33 (1:13:39)
768.  (4008) Sirwan Amjadi -82   1:16:52 (1:02:37)
769.  (4147) Matthias Holgersson -73 aktiva synskadade  1:20:04 (1:19:17)
770.  (4245) Roger Nordin -77   1:22:46 (1:22:46)
771.  (4227) Anders Mellkvist -48   1:23:09 (1:22:39)
772.  (4221) Gunnar Malmström -57 Danderyds sjh IF  1:27:16 (1:26:43)
773.  (3700) Stefan Johansson -73   1:29:20 (1:29:20)
774.  (4106) Linnea Forsbeck -90 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:30:46 (1:29:40)
775.  (4142) Reino Hiltunen -36   1:32:42 (1:32:02)
10 km Kvinnor Brutto Netto
1.  (3013) Louise Wiker -79 Hässelby SK  0:34:51 (0:34:50)
2.  (3012) Anna Rahm -81 Rånäs  0:35:58 (0:35:58)
3.  (3011) Ulrika Flodin -75 Rånäs 4H  0:36:01 (0:36:01)
4.  (3029) Johanna Kahlroth -85 Rånäs 4H  0:36:21 (0:36:21)
5.  (3026) Josefin Gerdevåg -81 KFUM Örebro friidrott  0:37:43 (0:37:42)
6.  (3025) Cecilia Fager -75 Hässelby SK  0:38:38 (0:38:38)
7.  (3018) Sofie Barkstedt -86 Spårvägens FK  0:39:09 (0:39:09)
8.  (3024) Therese Eriksson -85   0:39:20 (0:39:19)
9.  (3017) Karin Arthursson -69 Hässelby SK  0:39:33 (0:39:32)
10.  (3045) Charlotte Lewis -79 Rånäs 4H  0:40:04 (0:40:03)
11.  (3118) Lisa Bengtsson -83   0:40:19 (0:40:15)
12.  (3122) Honour Pearson -71 Danderyd SK  0:41:13 (0:41:10)
13.  (9009) Jennie Sahlin Stockholmspolisens IF  0:42:11 (0:42:07)
14.  (3120) Jenny Lyck -75 Uppsala LK  0:42:49 (0:42:44)
15.  (3379) Carin Brink -71   0:42:52 (0:42:40)
16.  (9011) Henrietta Thorén -82 Linköpings Löparklubb  0:43:16 (0:43:12)
17.  (3690) Anna Akbari -84   0:43:24 (0:43:10)
18.  (3121) Liselotte Norén -82 Speedledger  0:43:26 (0:43:18)
19.  (3260) Anna Lindgren -83 Dalaporten OL  0:43:59 (0:43:47)
20.  (3423) Stina Svensson -77 Runday IF  0:44:06 (0:43:36)
21.  (3081) Emma Lindblom -77 Runners' Store  0:44:15 (0:44:11)
22.  (3410) Christina Melander -85   0:44:17 (0:43:59)
23.  (3393) Johanna Grahn Gustafsson -84 Runday IF  0:44:59 (0:44:47)
24.  (3407) Sanna Lindholm -74 Takkei TS  0:45:06 (0:44:43)
25.  (4559) Hanna Hult -81   0:45:23 (0:44:28)
26.  (3405) Therese Lembke -73 Running Sweden  0:45:24 (0:45:04)
27.  (3386) Karin Ericson -75 Swedbank IF  0:45:26 (0:45:17)
28.  (4402) Lina Bjernheim -81   0:45:38 (0:44:21)
29.  (3430) Anna Welinder -77   0:45:41 (0:45:12)
30.  (3420) Augusta Sundberg -82   0:45:44 (0:45:31)
31.  (9008) Lisa Nielsen -89   0:45:46 (0:45:39)
32.  (3422) Elin Swaczyna -82 Vattenfall IF  0:45:55 (0:45:43)
33.  (3433) Hanna Öhman -84   0:45:56 (0:45:29)
34.  (1444) Emma Åberg -82 Ernst & Young  0:45:58 (0:45:46)
35.  (3382) Ulrica Edholm -66 Lundhags  0:46:09 (0:46:02)
36.  (9010) Christina Söderberg -65 Skandias löparklubb  0:46:11 (0:46:00)
37.  (3489) Linn Jansson -79 Kraftkällan Uppsala  0:46:12 (0:45:54)
38.  (3792) Jennifer Khoury -82   0:46:19 (0:45:58)
39.  (3413) Elina Näs -74   0:46:22 (0:45:50)
40.  (3394) Maria Hallström -77 Kungsholmen  0:46:25 (0:46:20)
41.  (3428) Therese Turpin -89   0:46:34 (0:46:01)
42.  (3396) Catarina Hillblom -66 Uppsala LK  0:46:35 (0:46:25)
43.  (3406) Lena Lindeberg -72 Uppsala LK  0:46:36 (0:46:27)
44.  (3374) Erika Angermund -68   0:46:41 (0:46:36)
45.  (3377) Sofia Bidö -71   0:46:44 (0:46:23)
46.  (3883) Ida Tomner -80   0:46:44 (0:46:20)
47.  (3399) Caroline Ingeby -82   0:46:45 (0:46:29)
48.  (4596) Robbina Kibuka -81 Huddinge Sjukhus IF  0:46:46 (0:46:22)
49.  (3402) Anna Johansson -79   0:46:56 (0:46:37)
50.  (3385) Matilda Engström -82   0:47:02 (0:46:49)
51.  (1886) Elsa Asplund -85 Skuttunge SK  0:47:03 (0:46:13)
52.  (3431) Helene Westholm -71   0:47:07 (0:46:49)
53.  (3414) Helena Roxtorp -68 Xylem Water Solutions  0:47:14 (0:47:04)
54.  (3119) Julia Laywald -93 Stockholm  0:47:27 (0:47:15)
55.  (3754) Marianne Gierow -88   0:47:30 (0:47:18)
56.  (3485) Pauline Edström -73   0:47:30 (0:47:24)
57.  (3383) Jennifer Ejnestrand -93   0:47:36 (0:47:21)
58.  (3376) Kristina Bergström -54 Tsm  0:47:38 (0:47:18)
59.  (3744) Frida Eriksson -83 Västerås  0:47:47 (0:47:42)
60.  (4508) Anna Granström -70 Nacka  0:47:56 (0:47:34)
61.  (3712) Michaela Bondeson -78   0:48:00 (0:47:53)
62.  (3491) Sabina Karlsson -86   0:48:02 (0:47:32)
63.  (70) Karin Kinnerud -86   0:48:03 (0:47:52)
64.  (3397) Kerstin Holmgren -59 Fiskbenen  0:48:08 (0:47:55)
65.  (3390) Turid Frisinger Eriksson -83   0:48:16 (0:48:09)
66.  (3408) Eva Marklund -71 marklunds if  0:48:19 (0:48:13)
67.  (3947) Malin Aronsson -81   0:48:22 (0:48:22)
68.  (3392) Titti Fältström -69 Running Sweden  0:48:26 (0:48:16)
69.  (3416) Natacha Sahlen -78   0:48:27 (0:48:19)
70.  (3488) Erika Hagrot -85   0:48:31 (0:48:13)
71.  (3427) Anneli Trieton -76 Proffskläder  0:48:36 (0:48:20)
72.  (3380) Caroline Burman -82 Sundsvalls OK  0:48:38 (0:48:18)
73.  (3373) Malin Allberg -72   0:48:38 (0:48:20)
74.  (3895) Johanna Zackrisson -85   0:48:42 (0:48:31)
75.  (3497) Anna Malmborg -79 Balingsnäs  0:48:47 (0:48:23)
76.  (3389) Tracy Finch -79   0:48:48 (0:48:24)
77.  (3780) Eva Johansson -75 Skatteverket Solna IF  0:48:50 (0:48:40)
78.  (3411) Petra Månström -76 Bloggjoggarna  0:48:50 (0:48:36)
79.  (3486) Jennifer Ekman -78   0:48:51 (0:48:46)
80.  (1342) Tove Genchel -80   0:48:56 (0:48:07)
81.  (3490) Christina Johansson -69 Spif  0:49:06 (0:48:41)
82.  (3722) Jenny Carlsson -78 Åkersberga  0:49:12 (0:49:09)
83.  (3419) Anna-Karin Stoltz -81   0:49:12 (0:48:56)
84.  (3724) Patricia Cernik -81 Sheldon IF  0:49:15 (0:49:10)
85.  (3871) Katarina Ståhl -87   0:49:21 (0:48:50)
86.  (3873) Kristina Svedberg -79   0:49:29 (0:49:21)
87.  (3731) Katie Dodd -85   0:49:30 (0:49:28)
88.  (4542) Laura Hartman -73 Försäkringskassan  0:49:31 (0:48:37)
89.  (3387) Anna Eriksson -69   0:49:31 (0:49:05)
90.  (3492) Lena Lagerljung -63 Ensamma vargen  0:49:33 (0:49:18)
91.  (1978) Lisa Allström -81 Solna  0:49:33 (0:49:18)
92.  (3777) Charlotte Jeppsson -70   0:49:43 (0:49:21)
93.  (3375) Sara Berglund -78 Nordnet  0:49:44 (0:49:26)
94.  (3802) Åsa Larsson -75 Papphammarbrudarna  0:49:44 (0:49:32)
95.  (4603) Jonna Kumbaro -86 Capgemini Consulting  0:50:03 (0:49:39)
96.  (3484) Lotta Alexandersson -75   0:50:03 (0:49:47)
97.  (3429) Birgitta wahlman laurell -61 Lidingö  0:50:06 (0:49:48)
98.  (4747) Emma Sandfjord -85 Parker  0:50:11 (0:49:17)
99.  (3493) Tina Leijonclou -80   0:50:13 (0:49:45)
100.  (4717) Veronica Persson -83   0:50:15 (0:49:21)
101.  (3708) Emelie Boding -87 Birkastan  0:50:16 (0:50:11)
102.  (3391) Karin Froste -65   0:50:21 (0:50:10)
103.  (3487) Frida Engkvist -85   0:50:25 (0:50:07)
104.  (3378) Birgit Bretagnolle -69   0:50:28 (0:50:23)
105.  (3763) Karolina Gutke -74   0:50:28 (0:50:26)
106.  (3716) Lara Bretagnolle -94   0:50:28 (0:50:23)
107.  (3779) Camilla Johansson -68   0:50:29 (0:50:19)
108.  (3131) Ann-Christin Lindberg -60 Täby Långlöpare  0:50:30 (0:49:54)
109.  (4413) Sara Blixt -82 Stockholm  0:50:31 (0:50:15)
110.  (2036) Julia Lindholm -86 Kompisai  0:50:33 (0:50:30)
111.  (3499) Helena Stattin Åkerson -82 Skandia Löparklubb  0:50:36 (0:50:18)
112.  (3804) Charlotta Lilja -83 Falck TravelCare  0:50:36 (0:50:23)
113.  (1496) Pernilla Bredolt -85 Bloggjoggarna  0:50:39 (0:49:58)
114.  (3891) Åsa Windefelt -70 Örebro AIK 0:50:44 (0:50:38)
115.  (9007) Catti Lindström -64 Running Sweden  0:50:45 (0:50:09)
116.  (3886) Ebba Warén -82   0:50:51 (0:50:46)
117.  (4432) Tove Bergmar Jonsson -82 Metro  0:50:51 (0:49:46)
118.  (3807) Helena Lind -81 Ernst & Young  0:50:51 (0:49:55)
119.  (3800) Karin Larsson -86   0:50:53 (0:50:48)
120.  (3689) Ebba Adrian -95   0:50:55 (0:50:44)
121.  (3872) Emma Sundström -86   0:50:56 (0:50:55)
122.  (3749) Josefine Fransohn -83 Södersjukhusets IF  0:51:01 (0:50:19)
123.  (3732) Erika Edqvist -76 Grisen Lisen  0:51:03 (0:50:48)
124.  (3730) Nina Dehlin -79   0:51:05 (0:50:47)
125.  (3720) Emelie Bäckstadi -85 Danderyds sjh IF  0:51:07 (0:50:26)
126.  (3845) Elin Raask -80 Grontmij  0:51:07 (0:50:53)
127.  (3738) Madeleine Ripsweden -72 Tumba Friidrott  0:51:10 (0:51:00)
128.  (3839) Jennifer O'sullivan -81   0:51:14 (0:50:59)
129.  (3794) Linda Kjällén -86 Sweden Green Building council  0:51:15 (0:51:05)
130.  (2004) Johanna Kjörning -85   0:51:19 (0:50:33)
131.  (3715) Emilia Bratt -71   0:51:22 (0:51:10)
132.  (4653) Susan Maclean -87   0:51:25 (0:50:40)
133.  (4775) Kicki Sundin -62   0:51:27 (0:51:09)
134.  (4451) Karin Dellback -81   0:51:28 (0:50:34)
135.  (3896) Jenny Zettergren -75   0:51:32 (0:51:27)
136.  (3784) Carina Jonsson -63   0:51:33 (0:51:21)
137.  (1391) Katrina Nilsson -82 Runday IF  0:51:33 (0:51:14)
138.  (3973) Sara Lundmark -85 Kompisai  0:51:37 (0:51:21)
139.  (1358) Maria Jerhamre Engström -69 Fibbla IF  0:51:38 (0:51:29)
140.  (3798) Elin Larry-Östman -75   0:51:39 (0:51:30)
141.  (3890) Ingela Wikrén -66 Nordea  0:51:39 (0:51:22)
142.  (3733) Helena Edström -79 Uppsala Univ. Roadrunners  0:51:43 (0:51:33)
143.  (3833) Ida Nord Larsson -83   0:51:44 (0:51:37)
144.  (4645) Isa Lundgren -86   0:51:44 (0:51:24)
145.  (3859) Anna Sevon -73   0:51:47 (0:51:39)
146.  (3788) Ingela Jönsson -72   0:51:49 (0:51:37)
147.  (3825) Karin Mannbrink -78   0:51:49 (0:51:30)
148.  (4750) Helene Segerholt -62 Ssw  0:51:50 (0:51:01)
149.  (3817) Agnes Lundström -83   0:51:52 (0:51:43)
150.  (3759) Anna Grahm -85 Täby IS  0:51:53 (0:51:39)
151.  (3901) Karin Östling -81   0:51:57 (0:51:51)
152.  (3797) Cajsa Landström -92   0:52:02 (0:51:47)
153.  (3860) Catharina Sevonius -61   0:52:06 (0:51:39)
154.  (4561) Fanny Hållén -91 Stockholms nation  0:52:07 (0:51:16)
155.  (3863) Ulrika Sjölund -75   0:52:14 (0:51:47)
156.  (729) Natalie Rec -88 GIH IF  0:52:16 (0:51:50)
157.  (3483) Maria Ahrengart -68 Swedbank  0:52:16 (0:51:53)
158.  (3806) Lisette Lillo Fagerstedt -73   0:52:17 (0:51:37)
159.  (4622) Annika Leindal   0:52:17 (0:52:15)
160.  (3783) Nina Johnsson -87   0:52:18 (0:52:18)
161.  (4826) Susanne Wibreus -82   0:52:18 (0:51:52)
162.  (3840) Malin Persson -79   0:52:19 (0:51:41)
163.  (4743) Chatarina Salminen -73   0:52:20 (0:51:14)
164.  (3725) Kerstin Critti-Cronholm -62 Niam  0:52:25 (0:52:17)
165.  (3991) Julia Tien -64   0:52:32 (0:51:51)
166.  (3866) Petra Sporrong -67 Springgirls&boys  0:52:33 (0:52:30)
167.  (3735) Catarina Ekeståhl -83 Altor  0:52:36 (0:52:30)
168.  (3719) Agneta Burrows -69   0:52:38 (0:52:32)
169.  (4822) Lena Westrup -83   0:52:41 (0:52:16)
170.  (3842) Anna Pettersson -80   0:52:44 (0:52:25)
171.  (4418) Clara Boethius -81   0:52:44 (0:52:16)
172.  (3851) Clara Ringblom -84   0:52:44 (0:52:16)
173.  (4794) Åsa Telandersson -75   0:52:45 (0:51:40)
174.  (4704) Karin Olsson -80   0:52:46 (0:51:55)
175.  (3880) Hanna Tilus -83 Stockholm  0:52:51 (0:52:47)
176.  (3727) Anna-Lena Danielsson -70   0:52:52 (0:52:44)
177.  (3813) Frida Lindfors -93   0:52:53 (0:52:53)
178.  (3867) Anna Staël von Holstein -84 Team Tenant & Partner  0:52:53 (0:52:35)
179.  (3771) Annica Hentze -76   0:52:54 (0:52:52)
180.  (3887) Sandra Wendle -81   0:52:54 (0:52:25)
181.  (3498) Ann-Christine Nordström -70   0:52:57 (0:52:37)
182.  (3877) Maja Thalin -84   0:53:00 (0:52:37)
183.  (3899) Marie Öqvist -86   0:53:03 (0:52:57)
184.  (3967) Mirja Holmberg -74 Stockholm  0:53:04 (0:53:03)
185.  (4389) Klara Bergkvist -89   0:53:07 (0:52:39)
186.  (4487) Emma Forsberg -89   0:53:07 (0:52:39)
187.  (3814) Pernilla Lindman -72 Friskis & Svettis  0:53:10 (0:52:49)
188.  (3869) Darja Stamenkovic -83 Enskede  0:53:10 (0:52:49)
189.  (3848) Jessica Reinholdsson -85 Gävle  0:53:10 (0:53:06)
190.  (3741) Marie Eng -66 Training Junkies  0:53:13 (0:52:57)
191.  (3846) Patricia Rawecka -85   0:53:15 (0:53:13)
192.  (3721) Jessica Carlander -71   0:53:18 (0:53:12)
193.  (3986) Ulrica Ström -69   0:53:20 (0:53:00)
194.  (4646) Cecilia Lundin -89 Stockholm  0:53:21 (0:52:55)
195.  (3765) Alexandra Hallberg -87   0:53:22 (0:52:43)
196.  (4362) Catrin Alvströmer -82   0:53:24 (0:52:53)
197.  (3998) Sanna Ytterfors -86   0:53:26 (0:52:45)
198.  (3785) Marie Jonsson -73   0:53:35 (0:52:56)
199.  (3829) Yolanda Narvaez -83   0:53:38 (0:53:28)
200.  (3885) Jonna Wall -89   0:53:40 (0:53:19)
201.  (3980) Eleonor Sager -83   0:53:40 (0:53:09)
202.  (3775) Anna Ingman -82   0:53:56 (0:53:35)
203.  (3799) Johanna Larsson -81   0:54:00 (0:53:58)
204.  (4455) Maria Dollhopf -75   0:54:02 (0:53:23)
205.  (1467) Dragana Tomic Karlsson -74   0:54:09 (0:53:58)
206.  (4760) Kata Sjöstedt -73   0:54:10 (0:53:05)
207.  (4401) Carolina Bigert -68   0:54:11 (0:53:45)
208.  (4529) Evelina Habringer -91   0:54:12 (0:53:37)
209.  (3726) Ulrika Dalström -68   0:54:14 (0:54:14)
210.  (3894) Gunnel Wåhlstrand -74   0:54:14 (0:54:02)
211.  (3781) Jessica Johansson -80 Skandia Löparklubb  0:54:14 (0:53:51)
212.  (3755) Emma Gillingsjö -85   0:54:16 (0:54:04)
213.  (3734) Sofia Ekdahl -84   0:54:18 (0:54:08)
214.  (3740) Cecilia Eneman -81   0:54:20 (0:54:09)
215.  (1984) Helena Johansson -77 Ericsson IK 0:54:21 (0:53:54)
216.  (3795) Cindra Klingspor -80   0:54:23 (0:53:56)
217.  (4755) Nicole Simlin -93   0:54:24 (0:54:06)
218.  (3791) Tuula Karlsson -62   0:54:25 (0:54:19)
219.  (3742) Malin Enlund -70   0:54:32 (0:54:30)
220.  (3774) Irene Hyvärinen -82 Skandia Löparklubb  0:54:32 (0:54:11)
221.  (3747) Lisa Fogelberg -69   0:54:36 (0:54:19)
222.  (3977) Jenny Norlund -68   0:54:37 (0:54:10)
223.  (3888) Hilde Verscheure -67 Belgien  0:54:37 (0:54:29)
224.  (3822) Micaela Magnertoft Lagerbäck -71   0:54:38 (0:54:24)
225.  (4850) Siri Östlund -84   0:54:38 (0:54:04)
226.  (3889) Christine Wettlegren -86   0:54:38 (0:54:26)
227.  (3757) Gunilla Gliving -74 Huddinge sjh IF  0:54:39 (0:54:22)
228.  (3776) Charlotte Ingvar-Nilsson -56   0:54:41 (0:54:30)
229.  (3847) Marie Redén -65   0:54:41 (0:54:06)
230.  (3697) Sonja Baldursdottir -80   0:54:43 (0:54:24)
231.  (3949) Iris Baldursdottir -76   0:54:43 (0:54:24)
232.  (4741) Lisa Sabel -79   0:54:43 (0:53:59)
233.  (3764) Lina Hall Tiren -76   0:54:43 (0:54:27)
234.  (4711) Sofia Palm -85   0:54:45 (0:54:05)
235.  (4408) Maria Ingvarsson -80   0:54:48 (0:54:18)
236.  (4462) Emelie Ekholm -77 Brynäs IF  0:54:48 (0:53:43)
237.  (4450) Johanna Dehlin -83   0:54:50 (0:54:06)
238.  (3746) Maria Finnved -86   0:54:51 (0:54:49)
239.  (3874) Anna Svensson -82   0:54:52 (0:54:52)
240.  (3706) Annika Björkbom -67 Stäket  0:54:54 (0:54:34)
241.  (4403) Elin Bjerre -78 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:54:55 (0:53:46)
242.  (3868) Hanna Staël von Holstein -81 Team Tenant & Partner  0:54:59 (0:54:33)
243.  (4428) Caroline Bäckman -80   0:55:01 (0:53:54)
244.  (4422) Lee Borg -83 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:55:02 (0:53:58)
245.  (4724) Johanna Prytz -76   0:55:03 (0:53:57)
246.  (3893) Maria Vistrand -82   0:55:04 (0:54:58)
247.  (3815) Josefine Ljung -71   0:55:06 (0:54:54)
248.  (3970) Katarina Kieri -65 Saga XC  0:55:08 (0:54:47)
249.  (3996) Regina Vilkenas -80   0:55:08 (0:54:25)
250.  (4597) Erika Kiss -70   0:55:08 (0:54:05)
251.  (3691) Anneli Andersson -76   0:55:09 (0:54:58)
252.  (3737) Johanna Eklund -81   0:55:09 (0:54:28)
253.  (9019) Ann-Louis Bernekvist -61 Bankgirot  0:55:09 (0:54:44)
254.  (3985) Helena Ström -67   0:55:15 (0:54:55)
255.  (4564) Alexandra Höglander -85   0:55:21 (0:54:48)
256.  (3808) Ingrid Lind -63 Swedbank  0:55:22 (0:55:03)
257.  (3971) Susanne Lidzen -62   0:55:23 (0:55:04)
258.  (3768) Janna Hedbom -83   0:55:24 (0:55:14)
259.  (3968) Maria Kaaman -77   0:55:29 (0:54:53)
260.  (4730) Anna Reuithe -79   0:55:32 (0:54:51)
261.  (3981) Louise Saxholm -80   0:55:34 (0:55:07)
262.  (3832) Stina Nord -75   0:55:35 (0:55:01)
263.  (3816) Josefin Lundgren -75   0:55:35 (0:54:59)
264.  (3718) Ann Broman -65 Kungsbroplans IF  0:55:36 (0:55:12)
265.  (4515) Sara Gunnerås -72   0:55:37 (0:54:45)
266.  (3790) Jenny Karlsson -76   0:55:38 (0:55:13)
267.  (4736) Anna Roos -70   0:55:39 (0:54:44)
268.  (4816) Lena Wang -84 0:55:41 (0:55:07)
269.  (4419) Ella Bohlin -79 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:55:42 (0:54:37)
270.  (4397) Rebecca Bergström -88   0:55:42 (0:54:44)
271.  (3709) Romina Bolin -83   0:55:42 (0:55:30)
272.  (4512) Nikolina Groupec -82   0:55:43 (0:54:44)
273.  (3703) Ingrid Berlin -82 Berlin Runners  0:55:44 (0:55:35)
274.  (3834) Anna Norén -85   0:55:44 (0:55:39)
275.  (2027) Helen Lindahl -69   0:55:45 (0:54:41)
276.  (3988) Petra Södergren -67 Årsta  0:55:45 (0:55:09)
277.  (4479) Lisa Eriksson -89 N/a  0:55:45 (0:54:50)
278.  (3946) Michelle Almqvist -83   0:55:50 (0:55:22)
279.  (4388) Hanna Bennehed -90 Jägarns Jaktlag  0:55:50 (0:55:10)
280.  (4633) Veronica Lindholm -70   0:55:51 (0:55:22)
281.  (3692) Lisa Andersson -78 Brabo  0:55:52 (0:55:28)
282.  (3837) Caroline Nässlander -84   0:55:53 (0:55:27)
283.  (4461) Anita Ekedahl -55 Midsommarkransens  0:55:54 (0:55:13)
284.  (3862) Idamarie Sjöberg -79   0:56:00 (0:55:33)
285.  (4725) Christina Ragnarsson -74   0:56:01 (0:55:30)
286.  (4606) Maria Langborg-Ziherl -70 Sky Hotel Apartments  0:56:02 (0:55:21)
287.  (3844) Susanna Pålsson -78   0:56:02 (0:55:28)
288.  (3717) Ulla Briselius -79   0:56:03 (0:55:56)
289.  (3778) Carina Johannesson -82   0:56:04 (0:55:41)
290.  (4499) Sara Gillblad -80   0:56:06 (0:55:32)
291.  (4430) Julia Börjeson -83   0:56:06 (0:55:32)
292.  (3951) Carina Benson -60   0:56:10 (0:55:53)
293.  (3699) Eva Berglund -69 Atletklubben Tegelön  0:56:11 (0:56:09)
294.  (4655) Klaara Malmberg -82   0:56:16 (0:55:37)
295.  (4489) Karin Forsberg -80   0:56:16 (0:55:26)
296.  (4616) Lisa Larsson -73   0:56:17 (0:55:51)
297.  (3955) Lucie Crawford -82   0:56:19 (0:56:01)
298.  (4839) Olga Zhukova -86   0:56:22 (0:55:30)
299.  (4709) Sofia Othelius -94   0:56:22 (0:55:33)
300.  (4818) Nina Wennberg -85   0:56:22 (0:55:55)
301.  (4541) Linda Harryson   0:56:22 (0:55:39)
302.  (4836) Anna Yman   0:56:23 (0:55:36)
303.  (4666) Madeleine Mood -82 Stockholm  0:56:24 (0:55:46)
304.  (4708) Helena Othelius -65   0:56:28 (0:55:40)
305.  (4511) Clara Grelsson -84   0:56:30 (0:55:28)
306.  (4823) Anna Vetterlein -74 Team Tenant & Partner  0:56:33 (0:55:44)
307.  (4779) Camilla Svenningsson -74   0:56:34 (0:55:31)
308.  (4532) Pernilla Hagmyr -75   0:56:35 (0:55:56)
309.  (4729) Hanna Renström -93 Jägarns jaktlag sk  0:56:35 (0:55:49)
310.  (4684) Sara Nordenskjöld -81 SL FVK  0:56:37 (0:56:05)
311.  (4356) Kia Agerhem   0:56:38 (0:56:02)
312.  (4751) Mia Segerlind -64   0:56:38 (0:56:09)
313.  (4831) Elin Wisbrant -78   0:56:38 (0:55:42)
314.  (3953) Anna Blomqvist -69   0:56:40 (0:56:07)
315.  (3828) Carin Möllersten -64   0:56:41 (0:56:10)
316.  (3989) Brittis Söderlund -51 Vallentuna FK  0:56:43 (0:56:42)
317.  (4439) Sofie Claesson -90 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:56:44 (0:55:36)
318.  (4712) Konstantina Papathanasiou -82 SWECO Structures  0:56:44 (0:55:46)
319.  (3739) Vanessa Klein -62   0:56:45 (0:56:13)
320.  (4361) Emily Almhagen -79   0:56:46 (0:56:12)
321.  (4626) Linda Liden -73   0:56:47 (0:55:47)
322.  (2051) Lisa Mac Donald -82   0:56:47 (0:55:55)
323.  (3974) Charlotte Luxemburg -57   0:56:49 (0:56:48)
324.  (3900) Maria Örtenholm -72 Vattenfall  0:56:51 (0:56:33)
325.  (4808) Susanne Wahlberg -84 Lean  0:56:52 (0:55:35)
326.  (3769) Petra Hedbom -74   0:56:55 (0:56:52)
327.  (4610) Elenor Larsson -84 Axa  0:56:58 (0:56:25)
328.  (4776) Mika Sundqvist -89   0:56:59 (0:56:13)
329.  (4569) Janina Jansson -77   0:57:00 (0:56:35)
330.  (4609) Ann-Karin Larsson -69 Örebro AIK 0:57:01 (0:56:54)
331.  (3843) Malin Prada -79 Hagale  0:57:03 (0:56:48)
332.  (3696) Íris Axelsdóttir -80   0:57:08 (0:56:49)
333.  (4660) Samira Mchater -87   0:57:09 (0:56:27)
334.  (4510) Louise Grapengiesser -81   0:57:10 (0:56:37)
335.  (3824) Fia Malmborg -75   0:57:11 (0:56:41)
336.  (3694) Moa Asserdal -80   0:57:11 (0:56:48)
337.  (1936) Margareta Hansson -62 AXA Sportsclub  0:57:11 (0:56:46)
338.  (4595) Jennifer Kautto -91   0:57:12 (0:56:43)
339.  (3693) Gunnel Annebäck -48   0:57:14 (0:56:57)
340.  (3982) Sandra Sigebrant -84 Perido  0:57:17 (0:56:38)
341.  (3965) Linda Hillgren -76 SL FVK  0:57:18 (0:57:07)
342.  (3969) Charlotte Karlsvärd -66   0:57:19 (0:57:18)
343.  (4591) Kristin Karlsson -82   0:57:22 (0:56:58)
344.  (4802) Anna Tjernberg -67   0:57:24 (0:57:07)
345.  (3993) Sanna Wahlberg -63   0:57:24 (0:57:11)
346.  (4791) Marika Tano -89   0:57:25 (0:56:29)
347.  (4746) Karin Sandberg -80 K2  0:57:26 (0:56:45)
348.  (4405) Ulrika Björck -72   0:57:26 (0:56:47)
349.  (3897) Anne Öberg -56   0:57:27 (0:57:11)
350.  (3892) Hanna Vistrand -82   0:57:29 (0:57:00)
351.  (2102) Malin Tikkakoski -85   0:57:30 (0:57:04)
352.  (4558) Charlotte Hult -84   0:57:31 (0:57:28)
353.  (3796) Emma Knutsson -87   0:57:32 (0:57:28)
354.  (3707) Karin Bobert -66   0:57:35 (0:57:07)
355.  (4849) Karin Östberg -79   0:57:37 (0:56:38)
356.  (3830) Helena Niemensivu -53 Försäkringskassan  0:57:39 (0:57:05)
357.  (4575) Elin Johansson -87 Gå & Löpkliniken  0:57:39 (0:57:02)
358.  (3964) Nathalie Gustavsson -74   0:57:40 (0:57:15)
359.  (3704) Frida Bjerkman -77 Kils OK  0:57:43 (0:57:14)
360.  (4720) Theresia Philip -81   0:57:44 (0:56:54)
361.  (3990) Eva Tegelberg -75 Täby  0:57:45 (0:57:14)
362.  (4732) Inger Ridefelt -53 0:57:46 (0:57:24)
363.  (3881) Kristina Tinglöf -62   0:57:47 (0:57:37)
364.  (4735) Hildegard Rodriguez -78   0:57:48 (0:56:48)
365.  (3772) Anneli Hilmersson -68 Bromma kyrka  0:57:50 (0:57:40)
366.  (4615) Karolina Larsson -72 Seb  0:57:52 (0:57:02)
367.  (3983) Kristina Stenström -84   0:57:57 (0:57:48)
368.  (3975) Cecilia Magnusson -74   0:57:59 (0:57:50)
369.  (4665) Caroline Monferrini -72 France  0:58:01 (0:57:18)
370.  (4437) Sandrine Chevalier -72   0:58:01 (0:57:19)
371.  (3786) Eva Jonsten -64   0:58:04 (0:57:31)
372.  (3950) Anna Bard Sundholm -63   0:58:06 (0:57:56)
373.  (4531) Anna Hagborg -68 Uppsala Univ. Roadrunners  0:58:08 (0:57:34)
374.  (2106) Maria Rosenqvist -74 Porsvägen  0:58:08 (0:57:21)
375.  (4761) Ulrika Skogby -64   0:58:09 (0:57:43)
376.  (3875) Inger Tambour -66   0:58:14 (0:57:58)
377.  (3750) Barbro Fredriksson -60 Nordea  0:58:15 (0:57:50)
378.  (3865) Lalita Skorstad -80   0:58:17 (0:58:05)
379.  (4678) Josefin Nilsson -87   0:58:19 (0:57:44)
380.  (1908) Maja Brytting -87   0:58:21 (0:57:38)
381.  (4574) Hedvig Johannesson -87   0:58:22 (0:57:24)
382.  (3961) Cecilia Golan -55   0:58:23 (0:58:19)
383.  (4412) Anna Björsson -78 Stockholm  0:58:26 (0:57:50)
384.  (4696) Manyi Nousu -76   0:58:26 (0:57:34)
385.  (4417) Therese Bodin -76 Lunchklubben  0:58:27 (0:57:58)
386.  (4433) Linda Carlberg -84   0:58:27 (0:57:53)
387.  (4441) Linda Cronebäck -73   0:58:31 (0:58:02)
388.  (4493) Helen Fängström -78   0:58:32 (0:57:55)
389.  (4718) Annika Pettersson -65 Vallentuna  0:58:34 (0:57:39)
390.  (4593) Marie Karlsson -80   0:58:34 (0:57:39)
391.  (3838) Hanna Olsson -72 SL FVK  0:58:36 (0:58:25)
392.  (4799) Elisabeth Tiljander -71   0:58:36 (0:58:02)
393.  (4774) Cecilia Ståhl -73   0:58:39 (0:57:40)
394.  (3753) Gunilla Fulton -63   0:58:41 (0:58:22)
395.  (1552) Rakel Aspegren -61   0:58:41 (0:57:28)
396.  (3728) Annika Davidsson -56 Uppsala Univ. Roadrunners  0:58:42 (0:58:36)
397.  (4738) Anna Lena Rossi -69   0:58:43 (0:57:57)
398.  (4731) Charlotte Ribbing -69   0:58:43 (0:57:57)
399.  (3870) Carmen Stefan -83   0:58:47 (0:58:07)
400.  (4810) Katrin Wahlstedt -85 Electrolux  0:58:49 (0:58:05)
401.  (4809) Sara Wahlgren -81   0:58:50 (0:57:58)
402.  (3761) Elizabeth Guest -81   0:58:51 (0:58:42)
403.  (4587) Susanne Kallio -61   0:58:54 (0:58:13)
404.  (4752) Kristina Sellgren -81   0:58:56 (0:57:50)
405.  (3787) Birgitta Juhlin -57   0:58:56 (0:58:38)
406.  (4697) Katarina Nyberg -78   0:58:56 (0:57:52)
407.  (4410) Gisela Björklund -70   0:58:57 (0:57:59)
408.  (3841) Catharina Peterson -80   0:58:58 (0:58:46)
409.  (4571) Ulrica Jerresand -70   0:58:58 (0:57:59)
410.  (4516) Louise Gunsjö -82   0:58:59 (0:58:25)
411.  (4723) Evelina Prim -85   0:59:03 (0:58:19)
412.  (4563) Julia Högfeldt -75   0:59:04 (0:58:08)
413.  (4449) Dara Deegan -87   0:59:05 (0:58:02)
414.  (4394) Åsa Bergmark -80   0:59:05 (0:58:19)
415.  (4501) Helena Glantz -66 0:59:06 (0:58:04)
416.  (4500) Gunilla Glantz -68 0:59:06 (0:58:05)
417.  (3701) Catrine Bergqvist -82   0:59:10 (0:58:59)
418.  (4457) Sabine Duvefelt -80   0:59:15 (0:58:35)
419.  (4491) Malin Nyström -73 Arbetsförmedlingens IF HK  0:59:15 (0:58:44)
420.  (4608) Amelia Lannhagen -84 Lillskeden  0:59:17 (0:58:29)
421.  (4673) Agneta Nederfors -52   0:59:25 (0:58:45)
422.  (4598) Johanna Kjell -84   0:59:25 (0:58:45)
423.  (4611) Eva Larsson -59 Dl2  0:59:26 (0:58:47)
424.  (4618) Petra Larsson -83   0:59:29 (0:59:09)
425.  (2018) Evelina Landroth -78   0:59:31 (0:58:59)
426.  (4436) Karin Carlsson -74   0:59:32 (0:58:50)
427.  (4662) Vendecaroline Merkel -91 Wallenberg Fastighetsförmedling 0:59:36 (0:58:39)
428.  (3987) Linda Svensson -82   0:59:37 (0:59:18)
429.  (4577) Matilda Johnson -85   0:59:40 (0:58:34)
430.  (4846) Malin Åström -84   0:59:41 (0:58:47)
431.  (4773) Anne-Sofie Ståhl -71 Risets rosetter  0:59:46 (0:58:35)
432.  (4635) Sanna Lindmark -88 IF Linnéa  0:59:50 (0:58:53)
433.  (4769) Ylva Stjerndahl -82   0:59:56 (0:59:14)
434.  (4716) Erika Persson -86   0:59:57 (0:58:49)
435.  (4588) Lydia Kan -85   0:59:58 (0:58:53)
436.  (9013) Anna Rocklind -75   0:59:58 (0:59:28)
437.  (4368) Linda Andersson -84   1:00:03 (0:59:06)
438.  (4407) Linda Björk -80   1:00:06 (0:59:29)
439.  (4632) Kristina Lindholm -84 SÖS IF  1:00:08 (0:59:13)
440.  (4585) Maria Jönsson -68   1:00:10 (0:59:30)
441.  (4459) Maria Ekdahl -69   1:00:11 (0:59:05)
442.  (4584) Karolina Jönsson -84   1:00:12 (0:59:20)
443.  (4415) Mia Karlsson -69   1:00:14 (0:59:34)
444.  (4756) Ellinor Helén -85 Sarahs lag  1:00:17 (0:59:10)
445.  (4682) Sarah Nilsson -87   1:00:17 (0:59:10)
446.  (4758) Therese Sjögren -85 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:00:19 (0:59:12)
447.  (4534) Sofia Hanner -83   1:00:24 (0:59:33)
448.  (4677) Jennie Nilsson -81   1:00:25 (0:59:29)
449.  (4383) Anneli Banth -55 Södersjukhusets IF  1:00:29 (0:59:24)
450.  (3958) Kirsi Forsberg -68 Ignite MC  1:00:33 (1:00:00)
451.  (4506) Annette Grahn -81   1:00:35 (1:00:09)
452.  (4427) Teresia Byström -82   1:00:35 (0:59:45)
453.  (3756) Magdalena Gleisner -72   1:00:36 (1:00:20)
454.  (4783) Anna Södergren -77 Hego AB  1:00:36 (0:59:34)
455.  (3861) Maria Sfaiter -74   1:00:40 (1:00:05)
456.  (4498) Karin Giertta -62   1:00:42 (1:00:10)
457.  (1497) Anita Sörlie -64 Stora Skedvi  1:00:43 (1:00:07)
458.  (2141) Inger Svennerstam -72   1:00:44 (0:59:51)
459.  (4590) Fredrika Karlsson -71   1:00:45 (1:00:19)
460.  (4467) Katarina Elgérus -82   1:00:46 (0:59:56)
461.  (4719) Malin Pettersson -72   1:00:46 (0:59:57)
462.  (3835) Hanna Nylund -89   1:00:46 (1:00:27)
463.  (3952) Emelie Bergsten -87   1:00:47 (1:00:12)
464.  (4815) Anna Wallqvist -84   1:00:49 (0:59:58)
465.  (4667) Anna Moroz -89   1:00:49 (1:00:37)
466.  (4649) Maria Lundström -75   1:00:50 (0:59:58)
467.  (3984) Matilda Strinnholm -81   1:00:50 (1:00:16)
468.  (4835) Eija Väisänen -75   1:00:51 (1:00:11)
469.  (3994) Karin Wanhainen -81   1:00:53 (1:00:39)
470.  (4766) Sofia Stampe -81   1:00:58 (0:59:44)
471.  (4379) Bianca Backman -84   1:00:58 (0:59:47)
472.  (4579) Magdalena Jonsson -75 Enskede Ridsällskap  1:00:59 (0:59:50)
473.  (4772) Gun-Britt Ström -52   1:01:00 (1:00:00)
474.  (4798) Jessica Thorstensson -77   1:01:05 (1:00:31)
475.  (4787) Johanna Sörensen -91 Klarna AB  1:01:05 (1:00:33)
476.  (4689) Sonja Nordin -62   1:01:07 (1:00:19)
477.  (4663) Marika Miklos -65   1:01:09 (1:00:26)
478.  (4845) Sara Ålbrant -90 Klarna AB  1:01:10 (1:00:37)
479.  (3972) Eva Lindberg -58   1:01:10 (1:01:05)
480.  (4790) Maja Tano -87   1:01:10 (1:00:20)
481.  (4838) Pia Zetterberg -75   1:01:13 (1:00:25)
482.  (4525) Christina Göransson -79   1:01:14 (1:00:23)
483.  (4679) Madeleine Nilsson -65   1:01:22 (1:01:13)
484.  (4739) Anna Runhellen -65 Bromma  1:01:22 (1:00:59)
485.  (3729) Tina Degerstedt -71   1:01:23 (1:01:10)
486.  (4555) Caroline Holmqvist -90 Jägarns Jaktlag SK  1:01:27 (1:00:28)
487.  (4392) Karolina Bergman -81   1:01:34 (1:00:49)
488.  (4703) Eva Olsson -89 Jägarns jaktlag  1:01:35 (1:00:46)
489.  (4628) Victoria Lindberg -76   1:01:36 (1:00:58)
490.  (3827) Emelie Molinder -83 Direktpress  1:01:38 (1:01:17)
491.  (4435) Hanna Carlsson -76   1:01:39 (1:00:56)
492.  (4560) Anna Hultén -66 Mächs Hultén Arkitekter  1:01:40 (1:01:00)
493.  (4786) Jennie Sölving -73   1:01:43 (1:01:05)
494.  (3855) Matilda Sahl -82   1:01:43 (1:01:17)
495.  (4477) Jessica Eriksson -83   1:01:48 (1:01:05)
496.  (4629) Lena Lindberg Thomsen -71   1:01:49 (1:01:01)
497.  (4580) Charlotte Josefsson -70   1:01:50 (1:00:40)
498.  (4733) Jenny Robertsson -83   1:01:52 (1:01:15)
499.  (4365) Anna Andersson -70   1:01:52 (1:01:05)
500.  (4469) Linn Elofsson -93   1:01:55 (1:00:56)
501.  (4683) Nora Noll -70   1:01:56 (1:00:50)
502.  (4805) Dorina Ujvari -75   1:01:56 (1:00:52)
503.  (4781) Agota Szalontai -71   1:01:56 (1:00:52)
504.  (4681) Sanna Nilsson -76   1:01:58 (1:01:11)
505.  (4358) Charlotte Ahlquist -62   1:01:59 (1:01:26)
506.  (4658) Jessica Marshall -74   1:02:06 (1:01:37)
507.  (4612) Jennie Larsson -73   1:02:08 (1:01:24)
508.  (4538) Anna-Maria Harbom Erlandsson -79   1:02:10 (1:01:31)
509.  (4539) Lina Harbom Hedberg -83   1:02:10 (1:01:34)
510.  (4399) Emelie Bernemyr -82   1:02:17 (1:01:48)
511.  (3966) Malin Larsson -74   1:02:19 (1:01:37)
512.  (4843) Birgitta Åhman -71 Skandia löparklubb  1:02:19 (1:01:45)
513.  (3767) Marianne Hedberg -67   1:02:21 (1:02:21)
514.  (4710) Emelie Palm -85   1:02:22 (1:01:45)
515.  (4444) Linda Dalin -78   1:02:24 (1:01:50)
516.  (4447) Lisa Danielsson -69   1:02:31 (1:01:40)
517.  (4817) Åsa Weiner -56   1:02:33 (1:02:18)
518.  (4535) Hanna Hansdotter -80   1:02:35 (1:01:54)
519.  (3831) Susanna Nilsson -83 Holmahults LK  1:02:40 (1:02:27)
520.  (4661) Tessan Mella -74 Risets rosetter  1:02:51 (1:01:42)
521.  (4605) Anna Källström -57   1:02:54 (1:02:01)
522.  (4416) Jennica Bodenfors -75 Bodenforskliniken  1:02:56 (1:02:30)
523.  (4672) Elise Mörner -84   1:03:01 (1:02:29)
524.  (4701) Elin Olson -79   1:03:03 (1:02:20)
525.  (4573) Therese Joelsson -80   1:03:06 (1:02:08)
526.  (4737) Marie Ros -66   1:03:07 (1:01:54)
527.  (4374) Anna Arvidsson -80   1:03:07 (1:01:55)
528.  (4636) Tanja Lindqvist -74   1:03:09 (1:01:55)
529.  (1989) Sofie Johansson -84   1:03:09 (1:02:05)
530.  (2143) Qamilla Syk -67   1:03:11 (1:03:11)
531.  (4782) Ullabritt Söderblom -37   1:03:15 (1:02:44)
532.  (4463) Åsa Ekholm -86   1:03:15 (1:02:07)
533.  (4553) Katarina Hoel -73   1:03:22 (1:02:47)
534.  (4530) Susanne Hagberg -68 Risets rosetter  1:03:24 (1:02:14)
535.  (4471) Monica Engkvist -56 IF Oliven  1:03:24 (1:02:29)
536.  (4583) Anna Järpsten -66   1:03:25 (1:02:33)
537.  (4651) Zandile Lunga -82 Muzimba  1:03:27 (1:02:36)
538.  (4727) Anna Rehnholm -84   1:03:28 (1:02:44)
539.  (4497) Stinne Gerdel -82   1:03:38 (1:02:38)
540.  (4728) Ingela Reinholdsson -83   1:03:47 (1:03:42)
541.  (1961) Helena Hakulinen -83   1:03:48 (1:03:13)
542.  (4431) Jennie Calminder -80   1:03:49 (1:02:54)
543.  (4607) Linnea Langlet -81 Team Alice  1:03:54 (1:02:56)
544.  (4745) Sara Samuelsson -80   1:04:01 (1:02:54)
545.  (4456) Eleonor Dunberg -86 Falck TravelCare  1:04:02 (1:03:02)
546.  (4547) Marica Hermansson -84   1:04:02 (1:03:59)
547.  (4784) Maria Söderholm -63   1:04:06 (1:02:58)
548.  (4523) Belinda Gåhlin -80 Vallentuna  1:04:15 (1:03:12)
549.  (4393) Louise Bergman -89   1:04:16 (1:03:45)
550.  (4518) Christine Gustafsson -83   1:04:18 (1:04:18)
551.  (2087) Marika Olsson -61 Huddinge sjh IF  1:04:18 (1:03:32)
552.  (4470) Maria Enbuske -75   1:04:22 (1:03:29)
553.  (4625) Jaquemine Leyris-Listérus -75   1:04:23 (1:04:09)
554.  (4513) Kicki Grunditz -65   1:04:24 (1:03:27)
555.  (4496) Maria Geijer -83   1:04:27 (1:03:48)
556.  (3957) Anna Eriksson -80   1:04:43 (1:04:05)
557.  (4509) Cissi Grape -59 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:04:44 (1:03:32)
558.  (4638) Josefine Lindskog -86 Statskontoret  1:04:44 (1:03:54)
559.  (4780) Gertrud Svensson -48 OK Dacke  1:04:45 (1:03:38)
560.  (4505) Linnéa Graaf -85   1:04:51 (1:04:08)
561.  (4520) Katarina Gustafsson -79   1:04:51 (1:03:59)
562.  (4443) Anna Dalbom -75   1:05:07 (1:04:33)
563.  (4458) Therese Ek -72   1:05:14 (1:04:35)
564.  (4840) Kristina Åberg -84   1:05:17 (1:04:18)
565.  (4423) Linda Boström -75   1:05:18 (1:04:48)
566.  (4382) Britta Baltzari -58   1:05:19 (1:04:30)
567.  (4549) Jessica Herrath -82   1:05:20 (1:04:40)
568.  (4714) Annika Persson -87   1:05:21 (1:04:25)
569.  (4483) Marion Fagerlund -58   1:05:23 (1:04:44)
570.  (4528) Sofia Göransson -81   1:05:24 (1:04:42)
571.  (4690) Charlotta Nordlund -84 Södertälje sjukhus IK 1:05:29 (1:04:37)
572.  (4804) Caroline Törnström -80   1:05:30 (1:04:42)
573.  (3710) Sari Bolin -66   1:05:35 (1:05:18)
574.  (4599) Karin Klartell -82   1:05:49 (1:04:44)
575.  (4438) Inger Claesson -59 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:05:51 (1:04:40)
576.  (4486) Josefin Fogelqvist -75   1:05:54 (1:04:49)
577.  (4700) Maria Olsen -70   1:05:57 (1:05:05)
578.  (4829) Maria Wiklund -67   1:05:58 (1:05:06)
579.  (4764) Dorothea Sombo -91 Jägarns Jaktlag  1:06:01 (1:05:15)
580.  (4425) Malin Brenk -76   1:06:02 (1:05:08)
581.  (1601) Anette Asplund -55 Skuttunge SK  1:06:11 (1:05:24)
582.  (4695) Mia Norell Jonsson -58   1:06:12 (1:05:46)
583.  (4466) Eva Ekström -47   1:06:20 (1:05:19)
584.  (4767) Pia Stefenson -83   1:06:20 (1:05:08)
585.  (4490) Linn Forsberg -87   1:06:22 (1:05:31)
586.  (4778) Paulina Svenléen -71 Sweco IF  1:06:26 (1:05:47)
587.  (3944) Sigrid Abrahamsen -81   1:06:29 (1:05:47)
588.  (4707) Ulrika Oscarsson -67   1:06:37 (1:05:49)
589.  (4789) Ulrika Tallgård -70   1:06:40 (1:05:49)
590.  (4421) Charlotte Booth -82   1:06:43 (1:05:47)
591.  (4514) Sofia Grundmark -88   1:06:44 (1:06:02)
592.  (4521) Sofie Gustafsson -87   1:06:45 (1:05:51)
593.  (4668) Louise Munkhammar -89 Sky Hotel Apartments  1:06:51 (1:05:52)
594.  (3811) Sofie Lindberg -68   1:06:54 (1:06:32)
595.  (4656) Hanna Markström -83   1:07:11 (1:06:07)
596.  (4797) Maria Thor -66 Hässelby SK  1:07:26 (1:06:17)
597.  (4705) Sandra Olsson -73 Skatteverket Solna IF  1:07:28 (1:06:18)
598.  (4654) Lotta Mallander -81 Hego  1:07:29 (1:06:26)
599.  (4453) Lena Detter -56   1:07:34 (1:06:37)
600.  (4792) Plamenka Tanovic Babic -64   1:07:35 (1:06:42)
601.  (4540) Sofia Harlen -73   1:07:37 (1:06:42)
602.  (4721) Elin Pihl -85 Profi  1:07:41 (1:06:34)
603.  (4568) Elisabet Jansson -57 Norrtälje  1:07:41 (1:06:36)
604.  (4706) Theresia Olsson Pertlwieser -67   1:07:45 (1:07:12)
605.  (4494) Sara Gafgo -78 Profi  1:07:49 (1:06:43)
606.  (4544) Sara Heidenvall -88 Brunflo IF  1:07:51 (1:07:14)
607.  (3793) Sofia Kjellgren -93 Fruäng  1:07:51 (1:07:38)
608.  (4484) Therese Falk -67 Lunchklubben  1:07:52 (1:07:22)
609.  (4748) Catarina Sandqvist   1:07:54 (1:07:11)
610.  (4757) Lina Sjöberg -86   1:08:00 (1:06:59)
611.  (4364) Alma Andersson -85   1:08:01 (1:07:00)
612.  (4495) Karin Gandini -66   1:08:22 (1:07:40)
613.  (4424) Magdalena Brandt -86   1:08:24 (1:07:40)
614.  (3876) Marie Tell -74   1:08:26 (1:08:13)
615.  (4567) Lisa Jacobson -89   1:08:28 (1:07:33)
616.  (4472) Linnéa Engman -76   1:08:36 (1:07:57)
617.  (4434) Anna-Karin Carlsson -80   1:08:56 (1:07:50)
618.  (4354) Paula Abboud -66 Försäkringskassan  1:08:59 (1:07:52)
619.  (4586) Katja Kallio -76   1:08:59 (1:08:09)
620.  (4359) Maria Alexandersson -67   1:09:12 (1:08:09)
621.  (4473) Margareta Engstrand -56   1:09:21 (1:08:17)
622.  (4801) Malin Tisell -78 Sky Hotel Apartments  1:09:28 (1:08:27)
623.  (4504) Anne Christine Gourdin -79 Capgemini Consulting  1:09:29 (1:08:31)
624.  (4381) Claudia Balboa -80   1:09:46 (1:09:13)
625.  (4087) Sehnaz Erdal -85 Sky Hotel Apartments  1:09:47 (1:08:48)
626.  (4476) Isabel Eriksson -96   1:09:52 (1:09:03)
627.  (4367) Elin Andersson -82   1:10:00 (1:09:05)
628.  (4744) Anita Salomon -72   1:10:09 (1:09:07)
629.  (4740) Anna Rådberg -87   1:10:10 (1:09:12)
630.  (2187) Pernilla Ytterbring -80   1:10:13 (1:09:14)
631.  (4570) Tina Jansson -72 Profi  1:10:15 (1:09:09)
632.  (4702) Emilia Olsson -85   1:10:27 (1:09:19)
633.  (4572) Hui Yi Jiang -85 Trioptima  1:10:40 (1:09:38)
634.  (4582) Therese Jost -81   1:10:44 (1:09:44)
635.  (4800) Camilla Tingström -69   1:11:22 (1:10:11)
636.  (4641) Emma Lund -93   1:11:31 (1:10:59)
637.  (4369) Maja Andersson -84   1:11:35 (1:10:37)
638.  (4814) Camilla Wallner -69   1:11:45 (1:10:51)
639.  (4811) Jessica Wallenberg -76 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:11:56 (1:10:48)
640.  (4833) Therese Svedjeskog -74   1:12:09 (1:11:35)
641.  (2129) Ulrika Stagnäs-Lund -81   1:12:40 (1:12:05)
642.  (4371) Cecilia Andrén -69   1:12:42 (1:11:34)
643.  (4594) Zandra Karlsson -83   1:12:54 (1:11:42)
644.  (4376) Alma Asic -76 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:13:01 (1:11:53)
645.  (4692) Cecilia Nordmark -80   1:13:09 (1:12:33)
646.  (4557) Veronica Hugosson -82 XXL All Sports United  1:13:10 (1:12:12)
647.  (4650) Marie Lundström -62   1:13:18 (1:12:09)
648.  (4640) Elisabeth Ling -54   1:13:24 (1:12:45)
649.  (4429) Cecilia Bäckström -66   1:13:41 (1:12:45)
650.  (2166) Cecilia Wedin -66 Sissis Allstars  1:13:41 (1:12:42)
651.  (4648) Anita L Lundqvist -56   1:13:48 (1:13:07)
652.  (4536) Lena Hansson -54   1:14:16 (1:13:18)
653.  (4837) Aida Younos -85   1:14:18 (1:13:17)
654.  (4821) Anna Westman -65 Profi  1:14:22 (1:14:07)
655.  (4384) Evelina Bark-Nordin -75   1:14:31 (1:13:29)
656.  (4475) Maria Enoksson -86 Norrköping  1:14:39 (1:13:56)
657.  (4474) Cecilia Enoksson -82 Stockholm  1:14:39 (1:13:57)
658.  (4517) Sophie Gunsjö -92   1:15:10 (1:14:36)
659.  (4548) Helena Hernblad -80   1:15:18 (1:14:06)
660.  (4543) Linda Hedberg -73 Saltsjö-Boo  1:15:36 (1:14:27)
661.  (4785) Mikaela Söderlund -82 Team Beeper  1:16:18 (1:15:31)
662.  (4623) Madelene lethman persson -72   1:16:58 (1:15:55)
663.  (4693) Rosita Nordrup -73 Bromma  1:18:11 (1:17:15)
664.  (4524) Linda Gåhlin Ohlsson -77 Järfälla  1:18:37 (1:17:35)
665.  (4834) Elisabeth Härlin -56 Herbalife  1:18:39 (1:17:57)
666.  (4664) Gunilla Modin -47   1:19:34 (1:18:31)
667.  (4589) Carina Karlsson -66   1:19:52 (1:18:56)
668.  (4396) Monica Bergström -61 Nässlor&nypon  1:19:52 (1:18:54)
669.  (4600) Päivi Korhonen -72   1:19:56 (1:18:34)
670.  (4360) Anna Aller -75   1:20:03 (1:19:30)
671.  (4680) Mervi Nilsson -64   1:20:04 (1:19:06)
672.  (4765) Ingrid Spångmark -43 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:25:51 (1:24:38)
673.  (4825) Ewa Wiberg -57 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:25:52 (1:24:41)
674.  (4832) Sofie von Tourtchaninoff -81 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:25:53 (1:24:41)
675.  (4592) Maria Karlsson -66   1:26:43 (1:25:44)
676.  (4576) Ingela Johansson -66 Uppsala Univ. Roadrunners  1:26:54 (1:25:54)
677.  (4556) Johanna Holmqvist Bjursmarck -90 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:30:46 (1:29:37)
678.  (4420) Ebba Bonnier -90 Wallenberg Fastighetsförmedling 1:30:46 (1:29:39)
679.  (4395) Anna Bergquist -80   2:12:14 (2:11:54)
680.  (3409) Emma Martinelle -80   2:12:14 (2:11:54)
Knattar
  (8001) Charlie Andersson -08 Sickla  0:06:55
  (8002) Tea Andersson -08 Fagersta  0:08:01
  (8003) Tova Andersson -02 Fagersta  0:05:34
  (8004) Michael Angeler -02   0:04:50
  (8201) Vigert Bagewitz -06   0:06:01
  (8005) Viggo Bergfast -03 Trångsund Hockey  0:04:30
  (8006) Viking Bergfast -05 Trångsund Hockey  0:05:21
  (8007) Victor Billow -07   0:05:58
  (8012) Agnes Björndahl -06 twins runners  0:07:02
  (8013) Saga Björndahl -06 twins runners  0:07:11
  (8014) Filippa Bolling -04 Brottby SK  0:04:54
  (8015) Emelie Borin -03   0:05:01
  (8225) Hugo Bourelius -09   0:09:43
  (8016) Edwin Broman -01 Runner  0:04:23
  (8017) Oscar Broman -03 Runner  0:05:08
  (8018) Joel Bäck -08 FK Studenterna Jr-sektion  0:07:39
  (8019) John Bäck -06 FK Studenterna Jr-sektion  0:05:33
  (8020) Casper Carlson -05   0:05:02
  (8211) Emma Carlsson -05 Österåker OK  0:05:29
  (8223) Rebecca Chudi -00 IF Linnéa Friidrott  0:03:53
  (8202) Samuel Claesson -04 Spårvägens FK  0:04:19
  (8233) Edith Crona -08   0:09:09
  (8021) Celina Ehrenborg -05   0:05:08
  (8022) William Ehrenborg -02   0:05:29
  (8197) Elton Ekendahl -04 Lindhagen  0:05:00
  (8023) Zuri Ekgren -07 Bon jour Cyclist  0:06:34
  (8024) Andreas Eklöw -07   0:05:32
  (8025) Elina Eklöw -05   0:06:22
  (8026) Lucas Eklöw -07   0:06:22
  (8027) Sara Eklöw -04   0:06:08
  (8028) Moa Ekman -06 Rensättra Runners  0:06:09
  (8029) Simon Ekman -03 Rensättra Runners  0:04:31
  (8030) Noa Elings -05   0:05:20
  (8031) Elias Engström -04 FK Studenternas jr-sektion  0:04:16
  (8032) Venla Engström -07 FK Studenternas jr-sektion  0:05:44
  (8250) Enya Enmark -06   0:06:53
  (8222) Tova Ericson -07 Näsby Gård IK 0:06:48
  (8238) Devin Fandén -05   0:07:12
  (8034) Sixten Farhang -04   0:05:00
  (8035) Ellen Florin -07 Team Florin  0:07:23
  (8036) Tilde Florin -05 Team Florin  0:06:42
  (8037) Alexander Forsmark -04 Hammarby IF Friidrott  0:04:40
  (8038) Julia Forsmark -06 Enskededalen  0:05:36
  (8235) Andy Franzén -04   0:04:52
  (8039) Hugo Gawell -07   0:08:44
  (8232) Kalle Gorbow -05   0:06:33
  (8040) Annie Grindange -06 Sollentuna  0:06:15
  (8042) Melker Gunnarsson -04 Söderkis  0:05:01
  (8043) Emilie Gustavsson -06   0:05:42
  (8044) Ella Gåhlin Ohlsson -06   0:06:07
  (8045) Hampus Gåhlin Ohlsson -03   0:06:08
  (8046) Gabriella Hall -01   0:05:16
  (8047) Johannes Hall -04   0:04:22
  (8048) Leah Hanson -05   0:06:11
  (8050) Lukas Hansson -05 FK Studenterna JR  0:04:29
  (8051) Emmy Harlen -05   0:06:06
  (8052) Oscar Harlen -07   0:06:07
  (8218) Noah Hauglid -08   0:10:33
  (8053) Sante Hedin -06 Solna  0:06:57
  (8054) Sigge Hedin -04 Solna  0:06:13
  (8055) Alexandra Hendberg -04   0:05:37
  (8056) Carolina Hendberg -05   0:06:28
  (8216) Alma Holmberg -02 IFK Lidingö  0:04:06
  (8217) Jasmine Holmberg -05 IFK Lidingö  0:06:12
  (8058) Oliver Höglund -07   0:05:39
  (8209) Alfred Höiom -10   0:07:39
  (8208) Alice Höiom -06   0:05:45
  (8196) Siri Jackson White -04   0:06:08
  (8060) Felicia Johansson -07 Upplands väsby  0:08:49
  (8241) Leah Jonsson -04   0:05:19
  (8061) Melvin Jonsson -04   0:05:04
  (8062) Nelly Jonsson -06   0:07:53
  (8063) William Jägerström -03   0:04:29
  (8064) Isabelle Jägertsröm -05   0:06:02
  (8224) Noel Järlund -03   0:05:05
  (8065) Tyra Klingspor -07   0:06:36
  (8066) Emma Knutsson -07   0:08:57
  (8068) Isabelle Kruppke -07 Uuwe Bein  0:06:45
  (8069) Lova Lannerström -07   0:07:05
  (8210) Baltzar Larsson -06   0:06:03
  (8070) Lucas Larsson -05   0:05:00
  (8203) Erik Laurell -06   0:06:02
  (8205) Lukas Laurell -06 Lindholmen  0:06:00
  (8204) Maja Laurell -04 Lindholmen  0:06:00
  (8071) Tintin Lidström -03 Stims  0:07:16
  (8073) Olivia Lilja -05   0:05:23
  (8074) Cajsa Lind -03   0:05:20
  (8075) Axel Lindberg -04 Täby  0:04:45
  (8234) Elina Lindholm -03 Österhaninge IF  0:05:06
  (8231) Elias Lindström -07   0:07:46
  (8230) Simon Lindström -05   0:04:51
  (8076) Amélie Listérus -06   0:05:42
  (8077) Sophia Ljunggren -04   0:06:32
  (8078) Ebba Ludvigson -04   0:04:40
  (8079) Nora Ludvigson -04   0:05:00
  (8191) Jacob Lundkvist -03 Sundbybergs IK 0:04:11
  (8193) Oscar Lundkvist -06 Sundbybergs IK 0:06:18
  (8242) Tuva Lundmark -05   0:05:24
  (8081) Wille Lundqvist -05   0:05:30
  (8082) Ella Löfmark -01 Stockholm  0:04:42
  (8083) Andrea Madsen -02 Team Madsen  0:07:11
  (8236) Manav Mahesh -04   0:05:11
  (8237) Pranav Mahesh -03   0:06:03
  (8246) Amanda Malm -06   0:05:42
  (8247) Saga Malm -04   0:05:36
  (8084) Alma Marklund -04 marklunds if  0:06:51
  (8086) Iselin Mattsdotter -06   0:06:17
  (8087) Jacob Matz -03   0:04:20
  (8198) Sean Mccauley -04   0:05:30
  (8213) Tilda Mcdevitt -02   0:04:49
  (8088) Matilda Melin -05   0:06:43
  (8207) Felix Mellberg -07   0:05:47
  (8089) Gustav Millqvist -06   0:06:21
  (8090) Jakob Millqvist -09   0:09:25
  (8091) Linnea Mårtensson -06   0:06:37
  (8092) Oliver Negishi -03   0:04:42
  (8212) Leo Nelson -08   0:07:36
  (8093) Isak Nilsson -02   0:04:39
  (8094) Olivia Nitsler -04   0:06:10
  (8199) Tyra Norberg -04   0:06:02
  (8226) Cajsa Nyberg Ericsson -04   0:05:13
  (8095) Linus Otterbjörk -04   0:04:11
  (8096) Gustav Parent -03 Parent Family  0:04:11
  (8097) Isak Persson -04 Vallentuna  0:04:32
  (8098) Victor Pettersson Söderman -02 Årsta  0:04:20
  (8099) Olle Postrup -06   0:05:56
  (8100) Iza Ramså Ness -03 Hägersten  0:04:52
  (8101) Sofia Rang -02   0:05:21
  (8200) Emilia Rindefjell -08   0:07:41
  (8102) Alva Ring -05   0:05:29
  (8103) Molly Ringberg -07   0:07:20
  (8104) Måns Ringberg -05   0:06:09
  (8206) Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba  0:04:00
  (8219) Nils Robertson Hauglid -07   0:06:23
  (8105) Axel Rudehill Sundell -04 Järla IF OK  0:05:22
  (8194) Kayla Ryan -06   0:06:23
  (8107) Felicia Räni -08   0:10:38
  (8108) Wilmer Räni -05   0:06:24
  (8109) Albert Rönnell -07 Täppan Spring  0:07:04
  (8110) Alfred Sandberg -08 Enebyberg  0:07:27
  (8111) Freja Sandler -09   0:09:41
  (8244) Hugo Saxholm -08   0:07:35
  (8221) Anja Schäder -07   0:05:48
  (8239) Arvid Sjögren-Lundin -05   0:05:52
  (8112) Axel Sjölund -05   0:07:44
  (8113) Gustav Sjölund -07   0:07:45
  (8228) Clara Stangvik -04   0:05:05
  (8229) Ebba Stangvik -02   0:05:05
  (8114) Lukas Ståhl -06   0:05:57
  (8115) Elin Svedner -04   0:04:57
  (8116) Sara Svedner -04   0:04:57
  (8117) Maja Svenningsson -02   0:05:22
  (8243) Desirée Sörlie -06 Team Norra Vave  0:06:54
  (8118) Elvira Taaler -04   0:04:58
  (8119) Sixten Taaler -00 Spånga/Bromsten Bandy  0:04:18
  (8121) Amanda Thor -00 Hässelby  0:04:06
  (8227) Emma Thur -04   0:04:38
  (8192) Alice Timner -04   0:05:53
  (8190) Sofia Timner -06   0:07:13
  (8123) William Wagner -20   0:03:58
  (8214) Elliot Wahl -03 Stims  0:07:16
  (8215) Movitz Wahl -05 Stims  0:07:24
  (8124) Fanny Welinder -06   0:07:05
  (8125) Tuva Welinder -09   0:12:59
  (8126) Otto Wendle Lindestam -06   0:06:42
  (8128) Sonja Wikare -07   0:07:20
  (8220) Neo Willman -08   0:07:08
  (8129) Hugo Winterglöd -07 Racerbilsbreakdance  0:06:06
  (8130) Olivia Winterglöd -09 Mamma Mia  0:09:30
  (8245) Alice Wiselqvist -05   0:05:24
  (8131) Andrea von Essen -01   0:04:22
  (8132) Isak von Essen -08   0:09:37
  (8133) Nicolas von Essen -03   0:04:38
  (8134) Nick Åbergh -02 IFK Märsta  0:04:05
  (8135) Nils Östberg -08   0:09:00
  (8136) Vera Östberg -05   0:06:46